Inzerce

Refrakční vady

aktualizováno 4. dubna 2007, as. MUDr. Lucie Valešová   |   přečteno: 72127x

Oko je optický systém jako například fotoaparát. Skládá se ze složitého systému dioptrických čoček, optických prostředí a vzdáleností, které mají jeden důležitý úkol: soustředit paprsky, které do oka vstupují tak, aby zaostřený obrázek okolního světa dopadal přesně na sítnici, světločivnou vrstvu v zadním pólu oka.

2) kontaktní čočky

Rozhodnete-li se pro korekci kontaktními čočkami, hlavně dbejte na předepsaná hygienická opatření a čištění kontaktních čoček!!! Opakovaně každý rok se setkávám s mladými lidmi, kteří mají vřed rohovky způsobený nošením kontaktních čoček. Vřed může skončit i proděravěním a slepotou oka, což není časté. Často ale vřed způsobí jizvu a trvalé zhoršení vidění postiženého oka nebo nutnost transplantace rohovky.

Tvrdé kontaktní čočky se dnes používají výjimečně. Dnes jsou trendem měkké kontaktní čočky s vysokým obsahem vody. Spát pravidelně v kontaktních čočkách se nedoporučuje, neboť se tím několikrát zvyšuje riziko infekce oka. Výjimečně přespat v kontaktních čočkách možné je. V tomto směru jsou nejbezpečnější kontaktní čočky k jednodennímu použití ( ráno nasadit, večer vyhodit), jde samozřejmě o variantu nejnákladnější.

Barevné kontaktní čočky existují i v dioptrickém provedení.

U lidí po 45 roce věku, kteří již trpí presbyopií a potřebují korekci do dálky i do blízka, je možné použít multifokální kontaktní čočky nebo jedno oko korigovat pro vidění do dálky a druhé pro vidění do blízka.

Vždy si pečlivě přečtěte návod, pravidelně čistěte kontaktní čočky mechanicky prstem a speciálním roztokem. Nepoužívejte jiné roztoky, než které jsou určeny pro péči o kontaktní čočky. Vždy ukládejte kontaktní čočky do nového čistícího roztoku. Pravidelně choďte na kontroly k očnímu lékaři jednou za 3 měsíce, abyste měli jistotu, že čočky nezpůsobují poškození vašich očí.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Jaden2 poděkování

Chtěl bych v prvé řadě poděkovat autorce za tak poučný článek ,který mi opravdu pomohl.A při té příležitost se zeptat na dvě otázky.Za prvé pokud pracuji pravidelně(dlouho) na počítači zkazím si tím oči ,nebo je to stejné jako u čtení knih? Za druhé jaké je procento ,že se mi bude zhoršovat pravidelně zrak i po 20-ti letech?A pokud by se mi zrak pravidelně zhoršoval i po dané hranici co bych měl dělat ,abych tomu zabránil. Opravdu děkuji za možné odpovědi. Prosím o jejich zaslání na email RadekProsecky@seznam.cz

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. dubna 2008, 20:43:47

Klara2 poděkování

rada bych se zeptala, zda je mozne, aby se ve puberte objevila kombinace kratkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. prosim o sopoved na KlaraBarabasova@seznam.cz

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. června 2008, 22:35:27

Adam

Rád bych se dozvěděl to na co se ptá pan Jaden, Je mi 17 let, u počítače trávím docela velkou část dne a trpím krátkozrakostí, která se zhoršuje. Prosím o odpověd na mail ishtar@atlas.cz

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. února 2009, 16:31:18


Celkový počet příspěvků v diskusi: 4. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 224 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mili (Kvalitní kontaktní čočky) 18. října 2019, 09:07:11

    Tak to není tak moc. To vidíš vcelku i bez nich. Kamarádka má 5.5 a to už jsou popelníky.… Diskutovat

  • Maky (Co skrývá pojem hyperaktivní močový měchýř?) 18. října 2019, 10:22:06

    Prikladam naprosto podrobny megaclanek o pricinach, lecbe a prevenci mocoveho mechyre.. Nejdrive je… Diskutovat

  • Maky (Hyperaktivní měchýř ) 18. října 2019, 10:23:29

    Podrobny clanek o lecbe, priznacich a projevech hyperaktivity mechyre ctete zde… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.