Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Rychlý a legální doping

( Kateřina Rollová | přečteno: 14024x )

Vyprovokujte mozek k většímu výkonu. Vydržet vysoké pracovní tempo, náročné úkoly vyžadující velké soustředění, dlouhé cesty za volantem, učit se ke zkouškám dlouho do noci, zhubnout, bavit se s přáteli a užít si sexu. To vše bychom chtěli zvládnout a cítit se spokojení.

Vyprovokujte mozek k většímu výkonu

Vydržet vysoké pracovní tempo, náročné úkoly vyžadující velké soustředění, dlouhé cesty za volantem, učit se ke zkouškám dlouho do noci, zhubnout, bavit se s přáteli a užít si sexu. To vše bychom chtěli zvládnout a cítit se spokojení. Nevíme však jak! Desetitisíce především mladých lidí tuto situaci řeší drogami. Desetitisíce dalších začnou dříve nebo později užívat nějaké prášky „na nervy“, mnoho lidí trpí permanentní únavou a spousta dalších se prostě smíří s tím, že nelze mít všechno. Poslední varianta zní ze všech nejrozumněji, ale přece jen - určitá možnost, jak alespoň přechodně posílit své schopnosti až na samotnou hranici možností tu je.

Můžete vydržet téměř všechno

Oddálit spánek, doplnit síly, povzbudit aktivitu a posílit soustředění – tedy v podstatě totéž, proč užívá desítky tisíc mladých lidí populární taneční drogu extázi – dokáže i tzv. mozkový nutrient neboli speed8. Dnes je běžně dostupný v lékárnách, čerpacích stanicích, trafikách či velkých obchodních řetězcích. Někdy se mu také říká „chytrá droga“. Ovlivňuje totiž mozek, ale na rozdíl od opravdových drog to dělá pouze způsobem, který je člověku prospěšný. S látkou, kterou si tedy většina z nás pod pojmem droga představuje, má tedy společného asi tolik, co trabant s mercedesem. 

Co si tedy máme pod označením mozkový nutrient představit? Česky je to vlastně látka vyživující mozek. K mozkovým nutrientům lze velmi snadno řadit i notoricky známý žen-šen, ginko bilobu, koenzym Q10, acetyl-L-carnitin, DMAE, DHEA, tryptofan, a také jako v případě speedu8 látku s názvem GABA. Všechny látky z kategorie mozkových nutrientů pocházejí z přírody anebo k ní mají velice blízko. Slouží k výživě nervových buněk, podporují jejich regeneraci a optimalizující výkonnost, případně doplňují hladinu tzv.neurotransmiterů (přenašečů nervových vzruchů). Ovlivňují tedy dění v mozku, ale naprosto neškodně a bezpečně.

Nutrienty nahrazují některé léky

„Mozkové nutrienty odstraňují psychickou únavu, přispívají ke zvýšení intelektu, zvyšují odolnost vůči stresu, omezují bolesti chronického typu, zlepšují sex, podporují proces redukce nadváhy dokonce pomáhají dětem od dvanácti let zvládat stavy hyperaktivity a lehké mozkové dysfunkce,“ tvrdí přední český expert na výživu RNDr. Petr Fořt, CSc. „Studie provedené v průběhu posledních let prokázaly, že mohou významně pomoci při řešení specifických zdravotních problémů - např. již zmíněné Parkinsonovy choroby, ale také při Alzheimeru, roztroušené mozkomíšní skleróze, depresích, únavového syndromu a stavech celkového vyčerpání či rychlého stárnutí.“

Spoléhejte na rychlý legální doping

Co to znamená v praxi? Stejně jako po extázi vydržíte po užití mozkového nutrientu tancovat, dokud vám slouží nohy (nebo dokud po osmi hodinách nutrient přestane působit). Nebo se dlouho do noci učit na zkoušky, zvládnout mimořádně těžké pracovní úkoly bez rizika zhroucení se a absolvovat stovky kilometrů za volantem, aniž byste přemáhali klížící se víčka. Vzhledem k tomu, že speed8 byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR, SZÚ i Antidopingovým výborem ČR, užívají ho dokonce s oblibou i sportovci, aby dosáhli větších výkonů.

Poměrně nedávno objevená kategorie mozkových nutrientů je předmětem rozsáhlých výzkumů. A ty čím dál tím jasněji ukazují, že mohou být velmi významnými pomocníky v sebeobraně proti civilizačním onemocněním, stresu a dokonce oproti stárnutí.

Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!

Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Seeker

GABA je zkratkou Gamma Amino Butyric Acid, česky kyselina máselná. Jinak pěkný PR!


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat vhodnou antikoncepční pilulku

Moderní antikoncepce nabízí svým uživatelkám nejen jistotu, že neotěhotní, ale i další zdravotní přínosy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce