Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Strie se dají léčit, existuje i prevence jejich vzniku

( Komerční prezentace | přečteno: 22287x )

Náhlá změna proporcí, nedostatek bílkovin, vitamínů a minerálů nebo užívání steroidů. To jsou hlavní příčiny, proč na kůži vznikají praskliny tedy strie. Dobrou zprávou je, že se jim dá předcházet, ale také to, že i když už vzniknou, můžete jejich vzhled vylepšit použitím volně prodejných přípravků. Jedním z nich je krém na jizvy Scar Esthetique.

shutterstock.com

Strie vznikají popraskáním elastických vláken kůže a rozrušením svazků kolagenových a elastinových vláken. Jsou důsledkem toho, že se kůže musela velmi rychle roztáhnout – například v těhotenství. Ostatně až devadesát procent těhotných strie trápí. Objevit se mohou kdekoli na těle, nejčastější místa výskytu jsou: břicho, stehna, boky, paže a prsa. Za jejich vznikem může být kromě těhotenství i rychlé tloustnutí, nebo nabírání svalové hmoty při intenzivním cvičení. V souvislosti s tím je potřeba říci, že strie se mohou tvořit i jako důsledek užívání steroidů. V tom případě mohou být větší a širší a mohou se objevit i v obličeji. Běžné je, že vzniknou v dospívání jako důsledek rychlého růstu.

Na vzniku strií se hodně podílí i dědičnost, související s elasticitou kůže.

Jak léčit strie

Čerstvé strie mohou svědit, ale nemusíte si jich ani všimnout. Obvykle měří několik centimetrů a jsou různě široké – od milimetru, až asi po centimetr. Pajizévka, tedy strie, může při dobrém hojení skoro zmizet – i proto byste ji měli ošetřovat například krémem na jizvy Scar Heal.

Budoucí maminky mohou v rámci prevence strií promazávat příslušné partie přípravky, které zvýší elasticitu kůže, ale většina lidí na strie přijde až ve chvíli, kdy je má. Pak je dobré co nejrychleji aplikovat již zmíněný krém na jizvy Scar Heal. Podporuje zdravé hojení a zlepšuje finální vzhled jizvy, působí podobně jako tlakové masáže. Esthetique® Scar Crème jizvu zjemní, zlepší její barevnost a sníží pocit bolesti a svědění. Je vhodný i na starší strie. Krémy Scar Heal můžete zakoupit v lékárně nebo online na internetu bez lékařského předpisu.

Zdroj: www.zbavsejizvy.cz

Trápí Vás strie, napište nám, jak s nimi bojujete. Vaše zkušenosti pište v diskusi, ale i na tomto mailu.

Inzerce
2012_05_23_ScarHeal_546x160px_bez_ceny.png
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Ivana
1x

Já jsem se celé těhotenství poctivě mazala krémem Elasti-Q Exclusiv, protože mi ho doporučili v lékárně. Má mnohem více elastenu než ostatní krémy a rychle se vstřebává do pokožky, takže nezamastí oblečení. Po porodu jsem neměla jedinou jizvičku a moje pokožka je opět pevná jako dřív.

Zuzana

To je vždycky problém hodnotit účinnost podobných přípravků. Já sama mám strie na hyždích z období růstu v dospívání, zatímco na břiše nemám po dvou těhotenstvích ani jedinou. A to jsem si břicho mazala jen občas Indulonou.

katka

ano taky jsem mazala a byla jsem spokojená, v lékárně mi teďkom nabídli elasti-q olej, je to úžasný olej, voní po mandlích ´dkom


Celkový počet příspěvků v diskusi: 15. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Hojení ran a jizev
Partner rubriky Hojení ran a jizev

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Péče o jizvy

Tomu, že se porušení integrity kůže hojí jizvou nelze zabránit, ale když už se jizva vytvoří, lze ji pomocí různých opatření zhojit tak, aby byla co nejméně patrná.

Jak urychlit hojení ran po operaci

Rychlé hojení operačních ran znamená menší pooperační komplikace a časnější návrat do normálního života. Rychlost, s jakou se rána zahojí, lze ovlivnit mnoha faktory: od správného provedení chirurgického zákroku po péči o ránu, dostatečnou výživu a přísun vitamínů a minerálů.

Jizvu po císařském řezu poctivě masírujte

Stále větší počet těhotenství končí císařským řezem, po kterém zůstane doživotní památka v podobě jizvy. Aby to byla památka co nejméně výrazná, potřebují prvních pár měsíců patřičnou péči – například masáž nebo ochranu silikonovými pásky. Nic ale není ztraceno ani v případě, že je jizva velká nebo nevzhledná, to se ke slovu dostává plastická chirurgie, o jejíchž možnostech mluví primář Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Bulovce MUDr. Karel Urban.

Máte jizvu a trápí Vás co s ní?

Jizva, latinsky cicatrix, je výsledným, definitivním stavem, který vzniká jako následek poranění kůže pronikající až do podkoží.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce