Mám problémy s imunitou jsem často nemocná a potřebovala bych léky na posílení imunity můžete mi nějaké doporučit? Předem děkuji Růžena Seppová
Take nechut ke sve praci?
( Redakce | přečteno: 259425x )
Na únavu si stěžuje až jedna čtvrtina pacientů v ordinacích praktických lékařů. Kolik z nich trpí chronickým únavovým syndromem?
K lékaři se dostáváte nejčastěji pro dlouhodobou únavu neúměrnou vynakládané námaze, která Vás začíná významně omezovat jak v pracovním, tak v soukromém životě. Nejprve přicházíte k praktickému lékaři. Dlouhodobá únava může být příznakem mnoha onemocnění, lékař Vás proto musí pečlivě vyšetřit. Základní vyšetření většinou zahrnuje běžnou lékařskou prohlídku a vyšetření krve.
Výsledky běžných vyšetření jsou však negativní. Jediným objektivním nálezem může být mírně zvýšená teplota, zvětšené citlivé mízní uzliny na Vašem krku nebo lehké zarudnutí v oblasti hrdla. Pro přetrvávání obtíží jste obvykle odesláni k některému specialistovi (internista, imunolog, neurolog, atd.). Tam se podrobíte dalším prohlídkám a odběru krve. Výsledky mají zhodnotit obranyschopnost vašeho organismu, odhalit jiné skryté nebo počínající onemocnění.
Sledování a léčbě chronického únavového syndromu se nejčastěji věnují specializovaná imunologická pracoviště. K přijetí na toto pracoviště budete potřebovat doporučení praktického lékaře nebo internisty.
Jak se na návštěvu u lékaře připravit? Sestavte si krátce, na několika řádcích stručný průběh a příznaky Vašeho onemocnění s dobou a trváním obtíží. Pokud je to možné, přineste s sebou i kopie předchozích lékařských zpráv a vyšetření. Často jsou některá vyšetření opakována zbytečně jen proto, že lékaři nemají mezi sebou kontakt.
Léčba chronického únavového syndromu představuje především změnu životního stylu. Z léků Vám může lékař předepsat preparáty používané ke zmírnění zánětu, proti alergii, nebo k podpoření Vašeho obranného systému. Při zvýšené teplotě nebo při horečce Vám může lékař předepsat antibiotika. Po proběhlém infekčním onemocnění vyžaduje Vaše tělo delší odpočinek než dříve, tomu by měla odpovídat i délka pracovní neschopnosti. U studentů bývá vhodný individuální studijní plán.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
Co to tu jsou za nesmysli?syn spi 18hodin dene a nepracuje,a v clanku se dovim,neco v tom smyslu ze chronicky unavovy syndrom az tak nebezpecny neni..Tohle je jeste horsi nez rakovina tomu verte. Meli byste psat normalne a ne kraviny...
Žiji již asi 9 let s únavovým syndromem a naučila jsem se s ním skutečně dobře žít. Ve fázi nejhorší, kdy jsem mohla pracovat jenom 4 h denně (mám náročné duševní povolání s velkými nároky na koncentraci) a 20 h jsem prospala a cítila jsem se stále hůř a hůř, mě zachránila ozonoterapie. Vyzkoušela jsem i oxygenoterapii, ale ta vůbec nezabrala - naopak jsem onemocněla. Protože školní medicína nezná žádný lék ani konkrétní pomoc, čerpám jen z alternativních možnosti. Úspěšně jsem vyzkoušela mnoho přírodních produktů a bylinek, jako je maral, žen-šen, propolis, třezalka, echinacea, gingko-biloba, na bolesti kloubů i svalů je výborný známý "urologický čaj" běžně dostupný v lékárnách, který skvěle čistí a přináší úlevu, přípravek pm21 a další. Při nachlazení, které mívám jen zřídka, používám hlavně běžně dostupná homeopatika. Fyzicky mi hodně pomáhá kolo, procházky přírodou a turistika, plavání, lehké cvičení - vše s mírou podle sil. Nezbytné je pečovat i o duševní kondici - nejvíce mi pomohla scientologie svými auditingy, pomocí nichž je možno odbourat mnoho emocionální zátěže, je dobré meditovat při příjemné hudbě nebo v přírodě, také pomáhá pobyt na slunci bez slunečních brýlí, kde sluneční světlo vykonává mnoho pozitivního, mnoho sil je možno nabrat u moře, na psychiku dobře působí zpívání, esoterický tanec. Aby se člověk mohl uzdravovat, musí si také dát do pořádku vztahy s jinými lidmi, nesmí mít nablízku člověka, s nímž se necítí dobře nebo který mu ubližuje, a to jak doma, tak v pracovních vztazích. Je dobré mít práci, kterou děláme rádi, vyhledávat radosti, těšit se z maličkostí.
Přidat nový komentář