Inzerce

Víte, jak vypadá kaz v zubu? My vám ho ukážeme!

13. února 2013, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 64472x

Zubní kaz. Slovní spojení, pod kterým si každý představí to stejné – zub s černou skvrnou. Viděli jste ale někdy vlastní kaz? Věřte, že v moderních stomatologických zařízeních vám kaz ukáží, vysvětlí kde přesně je problém a vy odejdete s pocitem, že víte, co se vám v ústech dělo.

Určitě znáte tu situaci, kdy s obavami usedáte do zubařského křesla, stomatolog vám prohlíží zuby, jezdí vám po nich hrůzně vyhlížejícím nástrojem a sestřičce hlásí jakási čísla. Prohlídka skončí a váš ošetřující lékař vám oznámí, že našel kaz.

Co s kazem?

Pokud je čas, bude vrtat hned, pokud ne, objedná vás na jiný termín. První varianta je jistě lepší, není čas se stresovat a bát se až do další návštěvy zubní ordinace. Sedíte tedy s otevřenými ústy, pak se vás doktor zeptá, zda chcete amalgamovou či bílou výplň a toť vše. A už začíná pracovat a dávat vám pokyny, kdy si máte ústa vypláchnout a kdy odplivnout do plivátka vedle sebe. Přetrpíte zvuk vrtačky, a když je hotovo, je vám doporučeno několik hodin nejíst a vy odcházíte s tím, že vlastně vůbec nevíte, co vám v ústech stomatolog provedl.

Bojíme se toho, co nám kamera neukáže

Neinformovanost v nás může vyvolávat strach z neznáma. Vězte ale, že jsou i kliniky a lékaři, kteří vás chtějí co nejlépe informovat a ukázat vám, co se ve vašich ústech děje, kde je problém a jak byl napraven. Už to, že budete mít obrazovou představu problému, vám může pomoci. Přece jen když už vidíte to nehezké, co máte v ústech, uvědomíte si, že to tedy rozhodně nechcete.  Například na dentální klinice Jan Stuchlík, k tomuto účelu, jak konstatuje vedoucí lékař kliniky MUDr. Jan Stuchlík, používají tzv. intraorální kameru. Jde o malou kameru s ledkovým světlem, zabudovanou v rukojeti, která je propojena s počítačem. „U nás je standardem pořídit několik snímků během ošetření každého klienta. Nejprve je možné podívat se, jak kaz vypadá nevyvrtaný, ale někdy tam toho moc vidět není. Po vyvrtání kazu je kaz zřetelný v plné své kráse, poté se zub vyčistí a opět vyfotí. Poslední fotkou je již ošetřený zub. Klient tak má k dispozici srovnání.“

Klinika nám poskytla několik fotografií z výše zmíněné kamery. Podívejte se, co vše se může v ústech nalézt. Krátké komentáře poskytl MUDr. Jan Stuchlík.

Inzerce
loading...
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Eva

Tak si nemohu pomoci, ale mám dojem, že u všech článků s dentální tematikou je to převážně o reklamě pro kliniku MUDr. Stuchlíka. A to se mi nelíbí!!!! Čekala bych fundovanější články, ze kterých se něco dozvím a ne telefonický kontakt na zubního lékaře, kterého si mohu najít v databázi lékařů a úplně nejvíc samozřejmě dám na doporučení známého. Myslím, že kvalitní lékař nemá takovouhle reklamu zapotřebí a zubař, kterých je málo už vůbec ne!!!!

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. února 2013, 11:35:59

Dita

Ono je to celkem jasné. Když se podíváte, kdo je partnerem této rubriky, pak zjistíte, že tahle klinika. A já tedy nevím, ale je mi to celkem jedno - myslím, že všichni potřebují nějaké to zviditelnění. A články jsou ok, já třeba takhle kaz ještě neviděla, je to celkem hnus:-)

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. února 2013, 08:53:51

pavel

Všechno to jsu jen kecy. Zubaři v ČR používají zastaralé (středověké) metody. Místo toho, aby vám zubní kaz ošetřili v ranném stádiu, tak čekají, až pronikne do zuboviny a budou moci vrtat. Za vrtání totiž berou peníze jak od vzp tak od vás. Za vyléčení kazu (bakteriální infekce) by tolik peněz nedostali. Zubní kaz jde vyléčit i bez vrtání!!! Například ošetření ozonem (O3). Zub se pak dokáže sám remineralizovat. Je vhodné upravit jídelníček, vyloučit obyloviny a dodat vít D,K2 fluor a jód. Je o tom dost článků už i na českém internetu. Metoda je známá asi 50 let

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. dubna 2014, 08:01:49


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ondrej (Po artroskopické operaci jste druhý den doma) 17. března 2019, 13:23:02

    Já chodím k ortopedovi, které se stará už 20 let o vrcholové sportovce, a ten mi říkal, že… Diskutovat

  • Jozef (Rivotril) 17. března 2019, 19:21:31

    Presne Michal, ako na hojdačke. Ja si už myslím, že je to aj jarnov únavou. A treba… Diskutovat

  • Aja (rýma, chřipky atd.) 17. března 2019, 19:56:39

    Ilono kterej přesně ten Nasivin sensitive ste si koupila?  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.