Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Víte, jak vypadá kaz v zubu? My vám ho ukážeme!

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 85154x )

Zubní kaz. Slovní spojení, pod kterým si každý představí to stejné – zub s černou skvrnou. Viděli jste ale někdy vlastní kaz? Věřte, že v moderních stomatologických zařízeních vám kaz ukáží, vysvětlí kde přesně je problém a vy odejdete s pocitem, že víte, co se vám v ústech dělo.

shutterstock.com

Určitě znáte tu situaci, kdy s obavami usedáte do zubařského křesla, stomatolog vám prohlíží zuby, jezdí vám po nich hrůzně vyhlížejícím nástrojem a sestřičce hlásí jakási čísla. Prohlídka skončí a váš ošetřující lékař vám oznámí, že našel kaz.

Co s kazem?

Pokud je čas, bude vrtat hned, pokud ne, objedná vás na jiný termín. První varianta je jistě lepší, není čas se stresovat a bát se až do další návštěvy zubní ordinace. Sedíte tedy s otevřenými ústy, pak se vás doktor zeptá, zda chcete amalgamovou či bílou výplň a toť vše. A už začíná pracovat a dávat vám pokyny, kdy si máte ústa vypláchnout a kdy odplivnout do plivátka vedle sebe. Přetrpíte zvuk vrtačky, a když je hotovo, je vám doporučeno několik hodin nejíst a vy odcházíte s tím, že vlastně vůbec nevíte, co vám v ústech stomatolog provedl.

Bojíme se toho, co nám kamera neukáže

Neinformovanost v nás může vyvolávat strach z neznáma. Vězte ale, že jsou i kliniky a lékaři, kteří vás chtějí co nejlépe informovat a ukázat vám, co se ve vašich ústech děje, kde je problém a jak byl napraven. Už to, že budete mít obrazovou představu problému, vám může pomoci. Přece jen když už vidíte to nehezké, co máte v ústech, uvědomíte si, že to tedy rozhodně nechcete.  Například na dentální klinice Jan Stuchlík, k tomuto účelu, jak konstatuje vedoucí lékař kliniky MUDr. Jan Stuchlík, používají tzv. intraorální kameru. Jde o malou kameru s ledkovým světlem, zabudovanou v rukojeti, která je propojena s počítačem. „U nás je standardem pořídit několik snímků během ošetření každého klienta. Nejprve je možné podívat se, jak kaz vypadá nevyvrtaný, ale někdy tam toho moc vidět není. Po vyvrtání kazu je kaz zřetelný v plné své kráse, poté se zub vyčistí a opět vyfotí. Poslední fotkou je již ošetřený zub. Klient tak má k dispozici srovnání.“

Klinika nám poskytla několik fotografií z výše zmíněné kamery. Podívejte se, co vše se může v ústech nalézt. Krátké komentáře poskytl MUDr. Jan Stuchlík.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Eva

Tak si nemohu pomoci, ale mám dojem, že u všech článků s dentální tematikou je to převážně o reklamě pro kliniku MUDr. Stuchlíka. A to se mi nelíbí!!!! Čekala bych fundovanější články, ze kterých se něco dozvím a ne telefonický kontakt na zubního lékaře, kterého si mohu najít v databázi lékařů a úplně nejvíc samozřejmě dám na doporučení známého. Myslím, že kvalitní lékař nemá takovouhle reklamu zapotřebí a zubař, kterých je málo už vůbec ne!!!!

Dita

Ono je to celkem jasné. Když se podíváte, kdo je partnerem této rubriky, pak zjistíte, že tahle klinika. A já tedy nevím, ale je mi to celkem jedno - myslím, že všichni potřebují nějaké to zviditelnění. A články jsou ok, já třeba takhle kaz ještě neviděla, je to celkem hnus:-)

pavel
2x

Všechno to jsu jen kecy. Zubaři v ČR používají zastaralé (středověké) metody. Místo toho, aby vám zubní kaz ošetřili v ranném stádiu, tak čekají, až pronikne do zuboviny a budou moci vrtat. Za vrtání totiž berou peníze jak od vzp tak od vás. Za vyléčení kazu (bakteriální infekce) by tolik peněz nedostali. Zubní kaz jde vyléčit i bez vrtání!!! Například ošetření ozonem (O3). Zub se pak dokáže sám remineralizovat. Je vhodné upravit jídelníček, vyloučit obyloviny a dodat vít D,K2 fluor a jód. Je o tom dost článků už i na českém internetu. Metoda je známá asi 50 let


Celkový počet příspěvků v diskusi: 4. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 545 lidí

Mohlo by vás zajímat

Lze oddálit vznik zubního kazu?

Maminka i ostatní členové rodiny, by si měli účinně čistit zuby.

Novorozenci dostávají zubní průkaz

Se zdravotním a očkovacím průkazem získávají nově narozené děti také zubní průkaz.

Zubní kaz - prevence začíná už v kojeneckém věku

Maminka a ostatní členové rodiny, kteří se starají o výživu a hygienu dítěte, by si měli pravidelně a účinně čistit zuby. Tím si množství "svých" kariogenních mikroorganismů ve slinách značně sníží.

Jak vzniká zubní kaz?

Zubní kaz je v určitém smyslu infekční onemocnění. Vzniká činností bakterií, streptokoků a laktobacilů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce