Inzerce

Zubní kaz

aktualizováno 4. dubna 2007, MUDr. Tomáš Kohoutek   |   přečteno: 188193x

Abychom mohli správně pochopit vznik zubního kazu a jeho příčiny, musíme si stručně vysvětlit, z jakých částí se zub skládá.

Jak se bránit vzniku kazu a jeho komplikací?

Nedokážeme se zcela zbavit ústní mikroflóry, ale můžeme ovlivnit její aktivitu v našich ústech a omezit množení bakterií. Základem prevence zubního kazu je důsledné provádění ústní hygieny a to především odstraňování zubního plaku a zbytků stravy. Hlavními nástroji a pomůckami k tomu jsou různé zubní kartáčky, zubní pasty, mezizubní nitě, škrabky na povlaky jazyka, ústní vody a řada dalších.

Druhou, důležitou součástí prevence je posilování odolnosti zubních tkání. Prvek, který výrazně snižuje kazivost zubů je fluor. Nejdůležitější je samozřejmě v době vývoje zubu – tedy před prořezáním korunky z dásně Nesmí chybět ani potom. A to jak celkově, tak i místně – aplikací preparátů či zubních past se solemi fluoru.

Asi nejméně příjemná, ale nesmírně důležitá je pravidelná kontrola stavu našeho chrupu. To, co vidí zubní lékař nemusíme a nemůžeme sami zpozorovat a je vždy lepší a méně nepříjemné nechat si spravit malý kaz než tak velký, že je již vidět v zrcadle či cítit jazykem.

Komerční sdělení Wobenzym 200 a 800 tablet Lék Wobenzym pomáhá proti otokům, bolesti a zánětům při zákrocích u zubaře.

Více informací: www.wobenzym.cz
Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
Inzerce
loading...
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Anonym

To co je v článku je dobrá věc, ale zatím hudba budoucnosti. Existuje účinný způsob, jak dosáhnout stejného účinku již nyní. NENECHAT SE INFIKOVAT! K infekci dochází v dětství při prořezávání zubů. Pokud v tomto věku nedojde k infekci S. mutans, zuby jsou kolonizovány neškodnými bakteriemi a S. mutans pak nemá šanci. Na Je to jednoduché a účinné!

Reagovatpoděkovatnahlásit

8. září 2006, 09:22:42

jana1 poděkování

Někdo si může čistit zuby jak chce a má kazů furt spustu, někdo si nečistí zuby skoro vůbec a kaz nemá. Znám člověka, kterému je víc jak 30 let a kaz v životě neměl a to o zuby skutečně téměř vůbec nepečuje. Ani sebelepší ústní hygienou se kazů nezbavíte, maximálně je můžete lehce omezit..

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. prosince 2006, 19:30:48

nikdo

To je způsobeno dalšími faktory. U nás nemají problémy se zuby ti členové, kteří pijí spoustu mléka. Ti kteří se mu vyhýbají mají plné ústa plomb přestože hygienu dodržují. Ach ty bílkoviny...

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. února 2012, 21:35:59


Celkový počet příspěvků v diskusi: 24. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ovesova (ukončení léčby antidepresivy) 15. července 2019, 05:48:57

    Já teď se taky o to pokouším Diskutovat

  • Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 15. července 2019, 07:39:51

    Dakujem Janka :-) Dnes mám kontrolu u neurologičky tak uvidím. Diskutovat

  • Ovesova (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 15. července 2019, 05:46:40

    Ne snažila jsem se to vydržet bez neurolu a podobně měla jsem lexac ale přišlo mi ze to pak… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.