Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Jak zhubnout 10kg?

Ahoj všem. Je mi 16, mám okolo 170cm a děsivých 74kg! Máme to v genech, moje mamka i babička jsou širší, tak to bude jistě jeden z faktorů.. Od maal jsem širší, ale potřebuji aspoň něco zhubnout.. Nemám silnou vůli,cvičit nevydržím,nejíst taky ne.. Je nějaký dobrý způsob? Vydržela jsem týden jíst 4x denně menší proce,pořád pít a večer 3/4hod. šlapat na Orbitreku.. Ani kilo dole.. Nevím co stím.. Prosím poraďte

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petra
13x

Ahoj nestastnice! :) Sem na tom podobne, nechci te zklamat, ten tyden byl dobrej start, ale jen tyden nestaci, musis vydrzet dyl a ani se nemusis tak moc trapit! Jez vickrat denne - 5-6x, ale po malych davkach, ja vim je to tezky, sama to vim - bydlim na koleji a ve skole fofr, takze zkus se v menze stravovat zdrave a po malych davkach:(, ale aspon snaha, ne moc tucnych jidel a sladky, coz je tezky, sem cokoladovej zavislak :( A cvicit staci treba pul hodky denne, telo zacne tuky spalovat po 20 minutach, nebo 3x tydne delsi dobu - hodku..treba spinning je vybornej, orbitrack taky, ale chce to vuli no..Jo a slysela si o trihodinove diete?Zkus si ty mensi porce jidla davat vzdycky po trech hodinach, telo si pamatuje ze za tri hodiny dostane dalsi jidlo a tak si nedela zasoby..Pokud budes opravdu cvicit, muzes pred cvicenim brat carnitin, pomaha spalovat tuky, ale bez cviceni nefunguje, to mam vyzkouseny.Nevim jestli sem ti pomohla, asi sem ti jen napsala co slysis od kazdyho druhyho, ale zadny zazraky bez toho aby ses aspon trosku omezila fakt neexistujou, bohuzel :( Hlavne vydrzet, stejne pokud hubnes vic nez kilo tydne, vrati se ti to..Klidne napis jak to jde :) ([email protected])

Robinsonka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Buďte ráda, že mate tolik kil co máte. Důležitý je další Váš život, studium, pak i další studium a přitom různé brigády a pak i rodina. Je to nejdůležitější pro život. Mít děti - aspoň 3 - to je to nejdůležitější co Vás může v 50ti a více letech potěšít. Je to moje zkušenost. Mám děti čtyři, jsem 4x babička, problémy s nadváhou jsou jen zbytečná starost mladých dívek. Zdravím a přeju všechno dobré.

Cheri
2x

Ale noták, v 50ti je asi radost mít 4 vnoučata, ale pro každého to neni -_-

mishapa
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Andrea
3x

Ahoj je mi 13 let měřím kolem 170 a moje váha mi nevyhovuje vážím 65kg a nevím jak se toho zbavit, aspoň 10kg za měsíc bych klidně snesla. Na postavě mi vadí svoje břicho a stehna... cvičit dlouho nevydržím ale venku jezdím na kole, běhám, plavu atd.. pořád jsem v pohybu a nic nezhubnu :( nevím co mám dělat.

Filipínek Hatala(fb:Fil Da)

Ahoj mě je 12 :) a vážím 79 kg :(((((((( ani já nevím jak to mám zhodit jezdím na kole rád jím :P atd ovocné saláty miluju :P ovoce taky zeleninu nemusím :) Napište na fb (nahoře) jestly mi pomůže a udělá se mnou výzvu 2 měsíce :)

gabi
8x

Milé holky, všechny Vás zdravím. Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost. Je pravda, že jsem neměla velikou nadváhu, ale po porodu jsem nějaká kilča shodit potřebovala. Momentálně vážím o 6kg méně než před otěhotněním, což se mi moc líbí a váhu si držím. Našla jsem webovou stránku, kde mi pomohli. Řídím se doporučeními, používám, co mi poradili a musím říct, že to nebylo hubnutí nepříjemné a navíc jsem si celkově zlepšila svůj zdravotní stav, čož mám i lékařsky potvrzené. Je jedno, jestli potřebujete zhubnout 5kg nebo 30kg. Postup je stejný, jen u velké nadváhy kila ubývají mnohem rychleji. Přeji Vám mnoho úspěchu a kdo máte zájem, tady je kontakt [email protected]

alice
1x

mam naprosto stejny problem jako ty. když si odepřeš čokoladu nebo něco jinyho tučnyho ještě se to zhorší. nauč se vzit si třeba jen jeden dileček čokolady a nesněz ji celou. najdi si nějakou zabavu třeba čteni když už ne sport, člověk jí hlavně když se nudí. zkuz drat hořčík ten pomaha uplně navšechno. kuli tomu ,že jsem chtěla zhubnou se u nas změnila cela rodina, nejvic ze všech zhubl tatka ,ale ja ho už dohanim. moc ti drzim palce ,ale pozor uplny vychrtlotiny se nikomu nelibí.

Kristýna
7x

Dobrý den, já jsem vyzkoušela produkt FitMe Slim & Burn, sama od sebe bych si ho nekoupila, ale dostala jsem ho jako dárek.Tak, jsem si řekla, že ho vyzkouším. FitMe již užívám třetí měsíc a zhubla jsem více jak 6 kilogramů.Chce to samozřejmě občas zajít do fitka a tělo trochu protáhnout.Produkt je cenově dostupný stojí kolem 340,-Kč a zcela přírodní, pokud chcete můžete ho vyzkoušet. Přeji hodně úspěchů v hubnutí:-)

kaja
3x

Zhubla jsem 10kg asi za 2 měsíce....celý je to ve vůli, chce se to nepřejídat (malé porce, ale třeba i častěji), nejíst po 17h...a zkusit nějaký sport :)

jana

FitMe Slim & Burn jsem si chtela a reakce stále od stejné osoby na všech diskuzích mi připadá podezrelé ... nevim nevim

Janina
5x

Ahoj, myslím že jsi dobře začala, ale příliš brzy skončila... Po týdnu se ani žádný výsledek dostavit nemůže, jen se organismus nastartuje na hubnutí. Optimální úbytek, aby nedošlo k jojo efektu je 1kg týdně! Podívej se na tyhle stránky o hubnutí, jsou tam návody jak cvičit, co jíst, čemu se vyhnout a taky poradna. www.pruvodcehubnutim.cz

Jarka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

pája
1x

ahojky chtěla jsem zhubnout aspoň 5 kilo zkouela jsem diety atd.. ale nejde to dolu sportuju hodně.. mám 168 cm a 50 kilo! chtěla bych aspoň tak 45 kilo ale zatím se mi to nedaří co mám na sobě změnit aby jsem měla tich 45 kilo?

Tarantula
2x

Si děláš legraci?? ja mam 163 a 63kg a ano nejsem spokojena, ale tlustoch nejsem.., ty musis byt stihla dost... kostra byt nemusis, ne?

Terka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Blueberryten

Ahoj já mám 160 cm a 71 kg... víš je rozdíl me zi tím být tlustá a nebo jen nemít pevné svaly.

Michal
1x

Dobrý den, je mi 26 let, jsem muž a vážím při výšce 178 cm nějakých 91 kilogramů. Vzhledem k tomu, že jsem notorický lenoch a nedonutím se k žádnému většímu pohybu (znám se až moc dobře), tak jsem se rozhodl zkusit drastický krok a několik dní nejíst (začínám dnes). Chci redukovat hmotnost maximálně na 70-75 kg (abych nezdevastoval svůj organismus) a hladovku nechci držet déle než 20 dní. Vím, že se "klasická medicína" staví ostře proti takovým praktikám (jinak řečeno: obeznámen s riziky jsem z internetu a myslím, že má informovanost je poměrně dobrá) a chtěl bych proto poradit jak se chovat při takovém hladovění, abych minimalizoval případná poškození vlastního organismu. Vím, že mě čekají nějaké krizové projevy spojené s překyselováním organismu a rád bych je (aniž bych ovšem začal opět jíst) eliminoval. Dále bych se rád přeptal na doporučený příjem vody v době hladovky (zda ponechat stávajících 2-2,5 l tekutin denně, či zda tento příjem zvýšit a nakolik). Děkuji mockrát za odpovědi PS: Nejsem anorektik ani hysterik, který potřebuje za každou cenu zhubnout, protože si to někde přečetl. Jen chci srazit svou hmotnost o dobrých 10-20kg bez toho aniž bych musel začít příliš cvičit či se snažit o dlouhodobé programy postupné redukce hmotnosti (to nemám šanci vydržet, na to nemám vůli).

Bibi

Ahoj,nemyslim si ,ze drzet hladovku je zdrave a navic k nicemu !Ale jeden den v mesici je to prijatelne v ten den se pije hodne tekutin a telo se tak vycisti od skodlivi.Dale dieta se ma upravit,tak aby se kila znovu nevratila,nejist tucna jidla ,mene sladkosti male porce jidla ,jak se rika jez do polosita!Hlavne hodne ovoce a zeleniny,ale pozor na ovoce velmi zrale maji vece cukru.Hlavni je od 17 hodiny nejist,max. jablko,nizkotucny jogurt apd.Protoze,jit spat s plnym zaludkem je to nejlepsi na pribirani vahy.

Jindřich Nový

Nemyslím si,že držet hladovku a to jakoukoliv je dobré.Je důležitá správná životospráva a správný jídelníček.Večer klidně jíst, ale jen lehké jídlo a tak tři hodky před spaním.Raději zeleninu.Ovoce ne!Obsahuje cukry.

Lida

a nezbláznila jsi se trochu? :) spočítej si BMI.... koukni sem http://www.vypocet.cz/bmi?BMI_Vyska=168&BMI_Vaha=50&submit=Spo%E8%EDtej+BMI&Email=%40&Email_Type=HTML poměr tvé váhy k výšce hrozný! pracuješ na podvýživě.... :-D chápu, že nemusíš být spokojená s tělem, ale zhubnout nepotřebuješ jen se spiš zaměř na posilování povislých partií a ochablého svalstva.....

nikola
1x

ja doporučuju nepřejídat se, nelenit ale trochu sportovat a pít pravidelně větší množství zeleného čaje, který urychluje metabolismus... tady něco o čajovníku http://www.rostliny-semena.cz/cz/cajovniky-semena-tropickych-a-subtropickych-rostlin/

kamila

ahoj je mi 16 a vážím 80kg a měřím 175 cm .... zkousela jsem hubnout tak ze jsem jedla mene sladkého a kazdy den jsem jezdila na rodopedu a nebo nekdy zasla do posilovny....jenomze jsem byla porad na stejny váze nic se nedelo... chtela bych zhubnout aspon na tich 70 kg...prosim moc poradte mi co mam delat ... moc moc me to trápy :(

Lenka Krátká
2x

na zhubnutí 5kg stačí držet stravování podle knížky Antonie Mačingové-Zhubněte jednou provždy aneb najezte se do štíhlosti taky je možné na zhubnutí stravování podle krevní skupiny, kde se vyloučí potraviny, které zanáší organismus, přeměňují se v tuk nebo jsou těžko stravitelné popřípadě zkusit jíst podle krevní skupiny, tím se vyloučí potraviny, které zanáší organismus, mění se na tuk nebo jsou těžko stravitelné

linda
1x

ahoj je mi 12 let a vážím 70 kg a moc me to mrzi chci zhubnout aspon 20 kg kdyby si naslo nejake laskave srdce a odepsalo mi byla bych moc vdecna

Lenka Krátká

na hubnutí se dá držet jídelníček podle Dukanovy diety nebo Antonii Mačingovou-Zhubněte jednou provždy aneb najezte se do štíhlosti

Sakikura

K té čokoládě, myslím, že je nejlepší ji prostě úplně vyřadit. Alespoň pro ty co nemají pevnou vůli. Já jsem si vždycky řekla, sním jen jeden dílek a bylo to něco jako když abstinujete a pak si najednou dáte. A pak už nemůžete přestat. Vždycky jsem spořádal celou tabulku. To samé to bylo i se sušenkama a prostě s každým sladkým. Začala jsem jíst pravidelně 5x denně a už nemám potřebu dávat si po obědě zákusek.

johana
1x

Zdravím!Prosím o radu jak mám zhubnout 10 kg.Ceý život jsem byla štíhlá 54kg ale loni jsem onemocněla se št.žlázou(euthyrox)přidaly se deprese(argofan,miabene) a já přibrala 20 kg.Jsem zoufalá a nevím jak z toho ven.Pohybu mám dost,práce na zahradě,jízda na kole(denně 20 km,a jízda na rotopedu) prosím poradíte?

Magda Malá

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

hubnutí
1x

Ahoj, Ráda bych se podělila se svojí zkušeností. Kamarádky napadlo zkusit jedny tabletky na hubnutí.Vůbec jsem tomu zpočátku nevěřila.Obsahují látku sibutramin která pomáhá tělu lépe hubnout. Já zchodila po měsíci 5 kilo. Moje kamarádky jsou na tom podobně. Kdyby jste chtěly vyzkoušet zde je ověřený zdroj,vše je originálně zabaleno. Dá se koupit libovolné množství tabletek. Zde je email : [email protected]

Marcela
2x

Třeba někomu poradí můj blog. Jsem maminka 3 dětí. Zhubla jsem Kg za 3 měsíce. www.promenavzivote.wbenode.cz

Marcela
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

kačka
2x

je mi 13 a vážím opravdu 46kg je to normální?

Ada

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Katka

Ahoj, rozhodně nevěř žádným pilulkám a náhražkám stravy. To, co pomůže nejlépe je opravdu zdravě jíst - cvičení tvoří tak 20%úspěchu. U mě je například s chutěmi největší krize večer. Nicméně pokud si dáš salát a 1 (!) čtvereček kvalitní čokolády, tak ti to rozhodně neublíží a zabrání to tomu, abys zplácala, co najdeš. Skvělé tipy na snídani najdeš v aktuální Dietě, doporučuji přečíst. Jinak je to běh na delší trať, abys shodila pět kilo, dej tomu tak ten měsíc. Sama teď potřebuju zpevnit a dát něco dolů, držím palce! Ex-modelka

petra87

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Mici
1x

Ahoj, Je mi 15 let, měřím 172 cm a vážím 75 kg... Nevím jak nejlépe zhubnout protože jsem na intru, ale jezdím na koni a začnu chodit do posilky. Nějake tipy a rady prosim? :P

Michal

Moje rada je: Neposlouchej zadne rady od laiku a zajdi k dietologovi. Neexistuje zadna obecna rada je to individualni zalezitost. Je treba posuzovat zivotni styl, stravovaci navyky a zdravotni hledisko - dohromady.

kaculinka208

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Renata

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li máte někdo zkušenost s krabičkovou stravou. Říkala jsem si, že bych to vyzkoušela. Na úpravu stravování, které u mě není ideální, to dobré asi bude, ale jak je to s hubnutím? Opravdu mi to může pomoci sundat nějaké to kilo dolů? Povedlo se to někomu z vás?

NIkitas

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Renata

Děkuji NIkitas, určitě se na to podívám. Byla mi ale doporučena krabičková strava, abych si upravila stravování a donutila se k tomu, abych jedla pravidelně a přiměřené dávky. S tím by mělo zákonitě přijít i sundání nějakého toho kila. Ráda bych to vyzkoušela a proto mě zajímají názory, popřípadně návrhy, která firma je dobrá.

Zuzka

Ahoj Renato, nevím, jaké zkušenosti mají s krabičkama ostatní, ale já mám jen kladné. Vrhla jsem se do toho před rokem a nebudeš věřit, ale já už mám dole bezmála 20kilo.Jídlo mi chutná, porce mi bohatě stačí a neuvěřitelně mi to spravilo stravování. Podle mého to za pokus stojí, ale záleží na každém zvlášť jestli mu to bude sedět nebo nikoliv.

Sisinka

Ahoj, mě jako jediná zabrala proteinová dieta, při které jsem zhubla 8 kg za 9 týdnů a zatím si váhu držím (asi 8 měsíců). Nejdůležitější pro mě bylo, že jsem vůbec neměla hlad, což pro mě byl u ostatních diet celkem problém. Mám zkušenosti s jídly od Dietalegre, kterou mi doporučila kamarádka. Líbilo se mi, že mají jednotlivé etapy velmi hezky popsané včetně doporučených a zakázaných jídel.

Zuzana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

ilona jirků

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

bin.da

Čau, hele, nerada ti beru iluzi o dědičnosti nadváhy, ale k nadváze se dědí pouze dispozice. Pokud k ní máš dispozice a vydatně papáš, pak samozřejmě přibíráš. Myslím, že tenhle velký omyl, co putuje světem, hodně baculek využívá jako omluvu pro svá nadbytečná kila. Ani to třeba netuší a při tom je to dost oslabuje. První krok k tvé úspěšné redukci váhy je vymazat "jsem nešťastná, asi to nepůjde, protože jsme v rodině všichni tlustí, tak budu i já" a nahradit "já zhubnu a není, co by mi v tom zabránilo!" Až se ti tohle podaří, jez 5 - 6x denně s tím, že snídani si udělej normální, žádný malý zobání, když si nedáš dost do startu, večer splácáš všechno, co ti přijde pod ruku. svačina třeba za 2,5 - 3 hoďky nějaký ovoce nebo sypaný musli apod., oběd si dej se stejným časovým odstupem, buď nějakej "superfit" klidně nálož a nebo klasickej (klidně i svíčkovou s knedlíkem - ne každý den, samozřejmě, prostě co je k obědu, to si dej), ale menší porci. Rozhodně nehladov, 1. pravděpodobně to dlouho stejně nevydržíš, 2. zpomalíš si metabolismus a to nechceš, 3. budeš mít víc chuť na sladký! Pak odpolední svačinu (to je asi celkem fuk, ale sacharidy bys měla nechat spíš na to dopoledne, takže ovoce už spíš ne), třeba jogurt, když bude jeden, tak ani nemusíš křivit obličej nad něčim, co je hrozně bez tuku, při tom se to nedá skoro požít. No a večeře třeba zeleninový salát, tofu, jogurt, klidně vařený maso, vajíčko, něco bílkovinného, dej si to bez přílohy. A když půjdeš spát později, dej si třeba ještě hodinku-dvě před spaním klidně zase ten jogurt nebo uvařený vajíčko. A když se u toho i budeš správně pohybovat, nejde, abys nehubla. Já osobně nechápu, jak může někdo lítat do posilky nebo se hromadně potit na spinningu. Takže moje rada zní: choď! Všechny cesty, který jedeš tramvají nebo nevim čim, vyjdi o něco dříve a jdi pěšky. A když neni kam, běž na procházku. Jdi svižně, ale neběhej! Zbytečně se vyčerpáš, nic moc dlouho to nevydržíš a pak budeš hladová, unavená,.. Takže klídek. Každý den 30 minut chůze, třeba 2x do týdne klidně hodinu a aspoň jeden den si dej oraz a nechoď nikam. Těš se, jak budeš na koupáku pěkně štíhlá (samozřejmě, pokud začínáš v létě, tak třeba ke stromku). Prostě zvol si reálný cíl, pomůže ti to vydržet. Za chvíli si na tento režim zvykneš a půjde to samo ;-) Já si klidně dám i buchty a jim uplně normálně, možná trochu méně, než dřív, chodim a hubnu. Pak se na sebe podívej za půl roku, budeš šťastná! A ještě k tomu pohybu, jde hlavně o tepovou frekvenci - jako vodítko ti poslouží krásně disciplíny sportu: Sprint a běh na dlouhou trať. Jak vypadají sprinterky? A jak vypadají vytrvalkyně? Logika velí jít cestou vytrvalosti, chodit a dlouho. Když budeš vyvádět, běhat a uplně se zřídíš, akorát ti nabydou svaly. A to neni u holek uplně hezký, ne? Tak hodně štěstí, vše je na tobě!

anicka

Dobrý den,je mi 15 let měřím 172 cm a vazim neco o kolo 66 kg .. Dělám volejbal,ale chtěla bych zhubnout.Neumím se udrřžet, jím hodně a hodně sladký nějaka rada,prosím.?Děkuji moc

kik

ahoj když dostaneš chuť na sladké tak jsi napusť vodu (1 litr ) a vipí to pak tě chuť přejde.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce