Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Nadměrné pocení

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda lze nadměrné pocení řešit excizí potních žláz? A jestli ano, je tento zákrok bezpečný?Katka

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal Č
16x

Potím se hodně. A to téměř pořád při jakékoliv větší či menší fyzické námaze, při jídle (pokud sním něco horkého, nebo ostřejší jídlo), nebo třeba i na WC. Bylo mě někým doporučeno, že bych měl navštívit endokrinologa a nechat si vyšetřit štítnou žlázu, je to pravda, nebo jen "babská rada? Jiní jazykové naopak říkají, že je to rodové, tedy že za to může genetická výbava. Poradíte mě?

Ivan Sysala
2x

Tento problem muze mit nekolik pricin potreboval bych vedet vic podrobnosti. Jestli chcete napiste mi na [email protected]

Lena
5x

Nadmerne poceni muze nastat pri hormonalnich zmenach,v dospivani a u zen v klimateriu.Ale take to muze byt psychycky problem.Ten mam zrejme ja a taky nevim co delat.Asi pujdu k psychyatrovi,ale bojim se ze mi nepomuze.Vcera jsem ale na internetu nasla pripravek proti vzniku potu.Po jeho pouziti je pry pokozka hned sucha.Je tedy drazsi(235kc),ale za to by mohl fungovat,ja si ho koupim.Je od Vischy.Prodejny i v lekarnach.Pry pomaha pit salvejovy caj atd.mam vice informaci stahnutych,jestli chces poslu ti je.Odepis

David
4x

budu štastný za každou radu

Katka
2x

Mám stejný problém, neustále se potím v podpaždí, deodoranty nepomáhají, budu vdecná za jakoukoli rada, jak tomu zabránit.

Šárka
4x

Já mám také stejný problém-neustálé kruhy v podpaží, i bez jakékoli zátěže se potím, musím kvůli tomu opatrně volit oblečení, aby to nebylo tolik vidět, poradíte? Díky moc!

Katarína
1x

Dobry den, ahoj, chcela by som sa od Vas dozvediet nazov toho pripravku od Vichy, ako hovorite ze sa nachadza v lekarniach. Aj ja mam s tym istym co Vy velke problemy, a budem rada, ak mi tymto trochu pomozete. Dakujem

Tereza
3x

Mám taky problém s nadměrným pocením, při tom netrpím žádnou nemocí. Vyzkoušela jsem snad všechny deodoranty a antiperspiranty a nezabírají, taktéž krém proti pocení, ale ten nezabral. Pokud máte dobré zkušenosti s nějakými čaji nebo mastmi, budu ráda, když je napíšete. Vložky do podpaží jsou úplně zbytečné.

Andy

Mám stejné problémy.Koupila jsem si ten přípravek od Vichy, ale vůbec mi nepomohl, spíše naopak, mám pocit, že se potím ještě více...

Eliška

ahoj,mohla bys mi prosím zaslat nějaké informace o těch prostředcích proti pocení???byla bych fakt moc vděčná!to pocení se nedá vydržet...

marta
2x

Já sem vyzkoušela Driclor. Prodává se taky pouze v lékárně za přibližně 200 Kč. Ale nic moc. Má se nanášet večer před spaním, ale hrozně to pálí a svědí, takže jen tak neusnete. Výsledek? Ze začátku super, fakt žádné pocení, ale zase to svědění. A teď když už ho používám dýl mi stejně nepomáhá:(

Sarka
1x

ahoj prosim prosim,muzes mi poslat jak pises jeste nejake informace?Jsem z toho fakt nestastna,hrozne mi to ubira sebevedomi a kdyz na to myslim,zacnu se potit jeste vic.No proste hruza.Dnes jsem si koupila Driclor a vecer ho poprve vyzkousim nez pujdu spat,tak jsem zvedava.Ale vsichni ho chvali.Je mi 20lat.Tak diky moc.Ahoj

Diana
1x

A neví tady někdo jestli ten Driclor v lékárně prodají dvanáctileté holce? Hledám způsob jak to zastavit a nezabraly antiperspiranty ani E. DeoForte.

Gabriela
4x

Ahoj, mám také obrovské problémy s nadměrným pocením, nepomáhají mi ani antiperpiranty, kvůli svému problému si musím vybírat i oblečení, kde není vidět propocené podpaží, proto mám ráda zimu a svetry. Jestli někdo víte, co pomáhá, prosím, prosím, napište mi, budu vám vděčná!

Antina
5x

Já se potím i když je zima, horko, nejsem fyzicky zatížená. Prostě pořád a už mě nebaví nosit černá trička.. Už mě to fakt neba!!

eva

a jak se ten přípravek od Vichy jmenuje?? Už jsi to zkusila? Zabírá?

Nik.

mohla bys mi prosím poslat názvy těch přípravků...děkuji

Nikola
3x

Také se nadměrně potím, ale nechtěla bych zbytečně do sebe cpát žádné prášky nebo tak, a tak nevíte o nějakém přírodním léčení?Kdyztak napiste na [email protected]

Eli
3x

Můžu poprosit o rady proti pocení, uvítám úplně cokoliv! Prosím o nějaké na e-mali [email protected] Předem děkuju.

David
2x

také trpím nadměrným pocením ale celého těla,opravdu celého!štítnou žlázu mam v pořádku a už opravdu nevím co s tím,nic mi nepomáhá.Poradíte mi ?

marie
2x

dobrý den, můj manžel se neustále velice potí-jak po celém těle tak i na hlavě. Můžete mi prosím poradit od čeho toto pocení je. Prodělal rakovinu střev,po operaci má vysoký cukr a ještě k tomu fibrilací síní. Děkuji

ZuZana
1x

Dobrý den mám už delší dobu problém s nadměrným pocením pod pažemi.Někde jsem četla že jsou na to prášky.Musí tyto prášky předepsat lékař?Děkuji za jakoukoli radu ZuZka

ratunka

ano muze to opravdu souviset se stitnou zlazou

Eďa

Pocení v dlaních odstraňuje chirurgie v Motole a pocení v podpaži FN Plzeň. Je to zdarma. Máte-li nějaké dotazy - [email protected]

tomáš

dobrý den chtěl bych se informovat na fn plzen chtěl bych podstoupit něco co by mi pomohlo protože už jsem z toho neštastný nevím co stím pocením mám dělat je to hrozný děkuju a teším se na odpověd

Michaela
2x

Dobrý den,také mám už od dětství problémy s nadměrným pocením na rukou,nohou a v podpaží tam nejvíc.Jsem z toho už nešťastná a dost mě to omezuje.Mohla byste mi dát bližší informace o odstranění jak píšete.Přijde mi,že jsem jediná na světě která se potí,ještě jsem se s nikým nestkala kdo by měl stejný problém.děkuji

Lůca

no u někoho možná jo..já problémy se štítnou žlázou mám a potím se také

Lůca

no u někoho možná jo..já problémy se štítnou žlázou mám a potím se také

ANDREA

AHOJ.TAKY POUŽÍVÁM DRICLOR...POUŽÍVALA JSEM HO ASI PŮL ROKU PAK JSEM DALA PAUZU A TED HO POUŽÍVÁM ZNOVA.. ALE ZDÁ SE MI ,ŽE UŽ TO TOLIK NEPOMÁHÁ SPÍŠ SKORO VŮBEC.. A KDYŽ SI JĚŠTĚ RÁNO PO UMYTÍ DRICLORU NASTŘÍKÁM DEODORANT TAK SE POTÍM UPLNĚ NORMÁLNĚ. JAKO KDYBYCH HO VŮBEC NEPOUŽÍVALA A BEZ NASTŘÍKÁNÍ SE BOJÍM ŽE SE BUDU POTIT A BUDU SMRDĚT...TAK MI PLS PORADTE.. ATAKY MĚ TO SVĚDÍ A PÁLÍ ..:(

Marie
1x

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zepta, zda při léčení hyperhidrosy přípravkem botuloxinn, hradí poplatek pojišťovna. Děkuji

Erika Kolářová

Byla jsem si nechat ošetřit nadměrné pocení - podpaží na Myclinic v Praze, do konce června tam mají 20% slevy na tento zákrok. Je to super můžu jen doporučit!prý to vydrží až 8 měsíců.

kate

Mohla bych se zeptat kolik takovy zakrok stoji?Dekuji za odpoved! email je [email protected]

Filip

Dobrý den, mám podobný problém, jenže už nevím co podniknout dál.Vyzkoušel jsem toho už docela hodně a nic, jediný co mně pomohlo E. Deoforte a to jen asi na týden, byl to příjemný pocit, ale teď už mi to moc nezabírá a já nevím co s tím.Byl jsem i na vyšetření se štítnou žlázou, ale tu mám v pořádku. Blíží se teplé období a já bych potřeboval docela pomoct a poradit.Díky.

Eliška Krabcová
3x

Dobrý den, obracím se na vás s nadějí. Před 6ti lety jsem prodělala plicní formu TBC a od té doby se mé problémy s pocením v podpaží zvýšily na neúnostnou míru. Jsem z toho téměř v depresi, musela jsem si obměnit šatník, ale stejně mi to velmi znepříjemňuje denní život. Zpotím se i když pouze s někým hovořím, to znamená při sebemenším rozrušení. Budu vám velmi vděčna za jakoukoliv radu a pomoc. Předem děkuji EL

Lena
1x

Ja se potim uz asi pres rok hodne v podpazdi,vyzkousela jsem uz mnoho pripravku proti poceni,ale samozrejme mi to nepomohlo.Rekla bych ze muj problem bude asi psychycky,ale na vysetreni asi pujdu.Ted zacina byt teple pocasi a take mam obavy,ze to bude jeste horsi nez to je a bojim se toho.Napiste mi ze v tom nejsem sama!Prosim!dekuju

Tomas
1x

neboj nejses..mam uplne to saamyy a je to fakt nepriijemnyy..zkus ten Dricolor..taky to zkusiim

Petra Malá
1x

Dobrý den, prosím o pomoc s pocením. Včera jsem poprvé vyzkoušela Excipial deo forte, ale nevím, jestli zabere. Proto bych vás chtěla poprosit, abyste mi zasílali všechny možné vaše rady. Budu vám moc vděčná, protože jsem už zoufalá a na botox nemám. Díky moc, Petra.

Katka

Ahojky, také mám problémy s nadměrným pocením. Četla jsem, že veškeré tyto přípravky obsahují aluminum, což je toxický kov...prý je to dost škodlivé, je to tak?

Jana

Ahoj, koupila jsem si v lékárně Excipial, ještě s tím nemám zkušenosti, ale ta paní v lékarně mi říkala, že to nesmim používat před sportem, že se prý budu přehřívat, nebo co. Jenže já sportuju každý den. Můžu to tedy používat? Díky za radu Jo a také by mi zajímalo, jestli používání těchto přípravků je hodně škodlivé? Díky moc

Diana

Neboj, já taky sportuju každý den a nic mi nebylo, akorát to nefungovalo:( Musíš ho akorát používat buď ráno, nebo večer, lepší je ten večer, protože v noci nesportuješ, to je jasný:)

Eliška
1x

Trpím nadměrným pocením v podpaží a na chodidlech.Poraďte prosím nějaký lék.Nejlépe prášky.

Lucie Volínová
1x

Pocení mě už trápí minimálně tři roky.Původně jsem si myslela,že jde o hormonální změny,ale s přibývajícími léty se můj problém nelepší.Štítnou žlázu mám v pořádku.Zkusila jsem už mnoho výrobků,ale bez úspěchu.Poraďte mi prosim.DĚKUJI

stacy
1x

prosím o radu,nevím co mám používat za přípravky,abych se tak moc nepotila v podpaží,používám stále nějaké nové deodoranty,ale vydrží jen chvíli,tak zhruba za pul hodiny mám mokré tričko v podpaží,vyzkoušela jsem i excipial deoforte,ale ten mi taky nepomohl,prosim poradte mi uz jsem fakt zoufalá-štítnou žlázu mám vpořádku

Ája

Slyšela jsem že kdyz nic nepomaha, tak je mozno zajit do leasrového centra, kde te zbaví nadměrného pocení pomocí botulotoxinu-v podpaží to má stát nějak kolem 8000 a má to účinkovat přes 10 měsíců,tak je to taky možnost

petr

Mam stejny problem,jako vsichni tady...nekde jsem se docetl,ze proti zapachu pomaha citron stava....a je to tak,vyzkouseno...potite se sice stejne,ale alespon to neni citit...po umytí dat do podpazi lehce navlhceny chomacek vaty...cca na 1 min.(opravdu staci par kapek).Tak treba Vam to nekomu alespon trochu pomuze...

Happy

Nic nepomaha tak bobře jako Driclor=)))) Doporučuji!!!

Petra

Všude tady vidím, že Driclor vyhrává na plné čáře. Potíže mám už od narození, takže ho asi zkusím. Jediný problém je v tom, že je mi 14 let a mamka mi jednou koupila Excipial deoforte a moc mi nepomohl, takže teď na to moc nevěří. A moje kapesné je 200 Kč, takže nevím. Bojím se budoucnosti, chci chodit do tanečních, ale děsím se toho, chci mít přítele... A ještě bych se chtěla zeptat. Na jak dlouho Driclor vydrží? Jako ta jedna "flaštička". Děkuji

Nikol

Tento problem mam taky od narozeni... nic nepomohlo mi nikdy.. moje sebevedomi je v haji a ja uz toho mam tak akorat dost pudu asi na tu operaci... neni uz jiny reseni! Jsem zoufala... nesnasim svoje ruce.. a chci s tim neco delat.......

Hanka

No...ne ze bych ti to jako prala, ale mam "radost", ze v tom nejsem sama. Mam presne stejnej pocit, nazor na svy ruce.... nesnasim je. Zavidim kazdymu, kterej s tim nema problem. Nadmerny poceni je otravny, strasne se stydim. Nemuzu nikomu potrast rukou...ale to je jedna z mnoha veci. Taky nevim co s tim a zatim to hodlam resit takle anonymne....Kdyby mel nekdo nakou dobrou zkusenost, pochlubte se... Predem moc dik.....

Veronika

ahoj,taky se mi strašně potily dlaně, podpaží a nohy.Dlaně a podpaží dokáže vyřešit operace hrudní sympatektomie (hrazená pojištovnou).Jsem 14 dní po operaci a na rukou a podpaží ani kapka.Nevýhoda je kompenzace - potím se ted na zádech a bříšku,ale jen ve velkém teple.Dřív mi stačila jen malá nervozita a mohlo být pod nulou a stejně jsem se potila.Kdo chcete více informací napište na mail [email protected]

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce