Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce
Odpovědi
nich
2x

ahoj, mě je 16 a neurol je asi od 18. o tomto rozhoduje konkrétní lékař, zda je dobré na neurol jít. v příbalové informaci píší, že by neměl být podávám pacientům pod 18 let, což ale na druhou stranu neznamená, že je zakázáno dávat neurol méně než 18 letým ;)

Roman
5x

Ahoj je mi 56 let a beru Neurol asi 8 let taky to začalo z depresi nejdřive jsem bral 0.5mg a časem jsem přešel na 0.25mg a beru to až do dneška ale jsem určitě na Neurolu zavisly snažil jsem se snižovat davky na 2 za den ale nejdeto dokonce jsem nebral 2 dny Neurol ale potom ty stavy cele tělo bylo jak z gumy nic jsem nezvladal slabost žaludečni nervozita ..musel jsem si vzit 2 prašky najednou až za chvyli jsem citil jak se tělo uklidnuje no 3 Neuroly 0.25 denně musim taky bych se toho navyku rad zbavil ale navod jak nato neznam..

Niky
2x

Neurol je velmi ucinny, ale samozrejme take velmi navykovy. Pokud jej brat nemusite, tak zvolte radeji antidepresiva a neurol jen ve vypjatych pripadech. Hlavne ho neuzivejte denne nebo se ho uz nezbavite.

karolina prochazkova
1x

ahoj je to mormalni i v takto nizkem veku, ja ho beru jiz tez od osmnacti ale vlastne po porodu pokud nemusis nezkousej ano pomaha ale nasledky?? zavislost

RUTH
1x

Mám s ním dobré zkušenosti, ale je pravda, že ho beru jen tak 3x za měsíc půlku, když je toho v práci moc. Nerady si pro něj chodím k doktorovi, pokaždé na mne kouká jak na závislíka i když tam jdu nejdříve po třech měsících. Ráda bych od někoho koupila a ušetřila si řeči. RUTHT@seznam.cz

Dave
1x

a jen nekecej,mas abstak a doktor natee sero co,kup si rači kilo banánů ty

Amanda
1x

Myslíte si ž emůžu brát neurol když jsme kojící žena?? Manžel mě opustil se dvěma dětma, rozvádíme se...beru novo passit...a cítím že to asi nezvládnu a budu potřebovat brát něco silnějšího.Nemáte někdo zkušenost co bych mohla brát?? děkuji

lasiodora

Jako kojící maminka určitě ne.Zajdi k lékaři a řekni co máš na srdíčku,jistě ti rád pomůže.

Zuzana
2x

Při kojení bych doporučovala nic sama nebrat, určitě zajít k lékaři, stačí snad obvodnímu, pokud máte dobrého a pokud situace není vysloveně dramatická. Já beru občas Neurol 0,25, pokud se dostanu do stresu. Třeba ho beru dvakrát denně pár dní a pak jakmile se zlepším, dávku snížím nebo ho úplně vysadím. Nejsem si ale jistá, zda se smí brát při kojení (podívejte se na internet, kde jsou uvedeny všechny léky - a zde je i příbalový leták, veškeré informace o léku).

karolina prochazkova
3x

ahoj pokud ti pomuze ma rad nebrat!!! ani v tehotenstvi takhle jsem prisla o jedno dite je to smutne i kdyz lekari tvrdi ze to na nema vliv bohuzel se míly

jirka
4x

Kdo poradí jak se zbavit závislosti na neurolu.Beru ho už skoro deset let a nemúžu bez něj fungovat.

dáša
6x

Ahoj Jirko, závislosti se zbavit lze, a to buď okamžitým vysazením - mám to za sebou a vím, co píšu, nebo postupným snižováním dávky. Podařilo se mi to první, vloni, ale bohužel jsem do toho zase spadla, myslím, že zbytečně. Pokud bereš neurol takto dlouho, připrav se na to, že po okamžitém vysazení přijde absťák, je to hnusný, ale pokud to vydržíš čtyři dny a noci, máš vyhráno. Mám to za sebou, tehdy jsem vydržela, bylo to o prázdninách a jelikož jsem učitelka, měla jsem volno. Bylo to bolestivé, opravdu nářez, ale jde o to vydržet a s tím vědomím, že stačí 4 dny se to dá. U mě to tak bylo. Pak jsem byla úplně v pohodě bez něho. Za půl roku jsem ale bohužel znovu začala a teď nemám sílu přestat. Pomohl by druhý člověk, který by aspoň držel za ruku, povídal si, ty noci jsou hrozné. Zkus to, držím ti palce.

Jíťa
1x

Aho Dášo, mám naprosto stejné zkušenosti, jen s tím rozdílem, že jsem ho vysadila už nepočítaně a opět jsem do toho spadla. Teď se chystám na další pokus, tak mi drž palce.

Irena
2x

Pokud nejsi věřící, tak se zkus modlit a popros Boha, ať Ti ukáže, z čeho ta tvoje neuroza je a dá ti sílu to ustát. V případě, že to nemá vnější původ, zkus si uvědomit, jaký hřích v sobě potlačuješ, klekni na kolena a Bohu ho vyznej a taky bys měl jít za člověkem, kterého se to případně týká a poprosit ho o odpuštění. Já jsem takto vyzrála na vlastní hřích, který mě trápil. Už se možná do diskuse nevrátím, nejsem pravidelný návštěvník. Kdyby něco , můžeš vyhledat kněze ve svém okolí, on by ti mohl s tím pomoct. Hodně odvahy.

aaaa
2x

prepac ale pises hluposti ziadny boh ti nepomoze je to len iluzia

Franta

Souhlas :) jen vytrvat

Martina

Ahojky Jirko, tak az budes vedet jak se zavislosti zbavit, tak mi dej prosim te vedet, jsme na to stejne, uzivam ho 4xdenne pro uzkost a uz ho beru bezmala 8let. Jak s toho ven, to je otazka.... Martina

Jirixx
3x

Odvykani od neurolu je hrozne.Ale jde to.Zkuste cely den vydrzet a brat jen 0,5 na noc. Pak to snizit na 0,25 na noc.Par noci neusnete,ale pak vas to ubije a prejdete k normalu. Docela dobre to jde v pocatku pri potizich nahradit kozlikovymi kapkami.Ale maximalne tak spotrebovat dve baleni,pak to muze mit opacny ucinek. Jinak to chce mit pres den minimum casu na premysleni.Porad je nutna nejaka cinnost. V zadnem pripade nesedet doma. Je to hrozna drina s tim skoncit,clovek je vyrizeny,ale porad musi myslet na to ze to dela pro sebe.Nikomu nedoporucuji s tim zacinat.Pokud ho nekdo vezme treba 0,5 1x tydne pri nejakem vypeti je to OK.Pokud berete treba jen 0,25 nejaky ten rok je zadelano na potize. Ono se to svinstvo uklada v tucich a ty abstaky jsou fakt hrozne. Doktori to pisou vesmes bez problemu,ale nezacinejte s tim nikdo.Kdo ma problemy,je dost prirodnich latek,psychoterapii apod.

Zdenek

Mám ůplně stejný bruh potíží. Do léčebný ale nechci strašně se bojím. Já byl v Bohnicích a celou dobu jsem probrečel

Emilim
1x

Martinka aj ja beriem lexaurin uz 13-sty rok. A vsak ked mi pomaha, preco by som ho nemala brat. Ked mi je zle, tak mi pomoze najlepsie.Bez liekov by som to nezvladala.

Mirda
2x

Beru neurol už asi jeden rok , a to dvakrát denně 1mg.když dávku nemám , mám pocit nervozity a vnitřního neklidu. Ale možná si to jenom namlouvám. Napíše mi někdo svůj názor? fialovi@atlas.cz

franta174@seznam.cz
5x

Nejhorší droga je alkohol, je k dostání na každém kroku. Neurol je lepší, ale taky to není ideální. Už to beru 8 let, vše co Vám dává, si vezme zpátky i s úroky. F.

Jíťa
2x

Naprosto souhlasím. A věřte, že Vám vezme ještě víc, než dává!!!

Květa
3x

Neurol můžu pouze doporučit! Po užití se cím velmi svěží a odpočatá. Nicméně vyskytují se komplikace s explosivními průjmy. Zdraví Květa ze Svitav

annamaria
1x

neurol je navikova latka musis nit pevnou vuli prekonej deprese ikdyby si nespal tyden preji ti abys to zvladl

annamaria

neurol je navikova latka musis nit pevnou vuli prekonej deprese ikdyby si nespal tyden preji ti abys to zvladl

annamaria
1x

annamaria

annamaria

annamaria
2x

annamaria
1x

annamaria
1x

annamaria

annamaria

annamaria

Zdenka

Můžete mi někdo pomoci a sehnat mi neurol bez receptu. Určitě se domluvíme. Bydlím v Praze

miselika
1x

pridavam se.potrebuju sehnat neurol bez predpisu.uz to dal nevydrzim..ty stavy uzkosti a deprese...k doktorce s timnechci jit.nechci vypadat jako blazen nebo simulant.kdo by mel na prodej at se ozve na mail: misulinkal@seznam.cz

Luky
3x

Neurol je naprosto skvělý lék. Ze začátku léčby jsem bral 0,5mg denně společně se setralinem. Chvílema jsem měl pocit, že jsem snad superman a začnu lítat, něco jako reklama na redbull. Teď už beru pouze setralin a neurol pouze v případě potřeby. Z mé zkušenosti stačí vzít jeden 0,5mg a další dny už jsou OK. Jsem silně introvertní povaha se sklonem k depresím a úzkostem. S tím souvisí i osamělost, izolovanost a odcizení od společnosti. Ovšem až po užívání antidepresiv jsem začal teprve žít! Zažívat denně Optimismus (po těch letech přežívání) je naprosto skvělé. S optimismem souvisí otevřenost a sebedůvěra. Positivně naladěný člověk dobře vychází s ostatními a těžkosti denního života zvládá s lehkostí a nadhledem. To je princip léčby těmito léky. Ano jsou to oblbováky, ale díky jejich naprosto úžasnému učinku působit positivně na lidskou psychiku je možné se dostat ze začarovaného kruhu depresí, stresu a uzkosti i po mnoha letech strádání. Ovšem důležité je nalézt ten správný lék. Já jsem měl obrovské štěstí, že mi můj neurolog předepsal jako první právě setralin. Asi po půl roce jsem začal docházet k psychiatrovi, který usoudil, že mi setralin nemůže pomoct a že mi předepíše mnohem lepší nový lék Argofan. Argofan Jsem užíval krátkou dobu v kombinaci s neurolem, ale účinek byl u mě přesně opačný co byl u setralinu. Dobrá nálada a pohoda byla ta tam. Byl jsem dosti podrážděný a agresivní. Po několika týdnech jsem musel donutit psychiatra, aby mě vrátil zpátky na setralin. A vše naprost ok i v kombinaci s neurolem.

Luky
1x

Mno ještě k té závislosti. Myslím, že je důležité držet dávku max. do 1mg. Já vážím 110kg a bohatě mi stačí nějakých 0,5mg asi na 4dny. Lék si vemu první den a další dny se cítím skvěle. Až mi začne být hůře opět vezmu pilulku. Určitě byh si dával veliký pozor na vysoké dávky a na každodenní užívání. V takovém případě se závislosti určitě nevyhnu.

martina
2x

Ahoj lidicky, uz nevim kam se obratit. Beru neurol 0,25 uz asi 7let.Ted jsem otehotnela a nevim jak se toho leku zbyvit, nechci ublizovat diteti. Bojim se aby dite nebylo postizene, ani nevim jak to pusobi na dite. Na utlazvuku vypada ze mu nic neschazi, ale moc se bojim. Muj psychiatr i tom vi, ale neporadil mi jak se leku zbavit, pomuzete mi neko, moc vas prosim!!! Piste mi prosim vas na RAZRA@seznam.cz ZATIM VAM MOC DEKUJI

marcel
1x

Tvoje dieta bude postihnuté už aj tak ked si brala neurol sedem rokuv

mathew
4x

ja som dneska spapal prvy krat a strasne ma boli hlava nefem ci to mam stoho :D

Zdenek S.
1x

To není z toho...Po neurolu by tě hlava bolet neměla,ale třeba tvoje tělo reaguje na jinou látku v tvém tělw zrovna tímto způsobem...

kikocka

AHOOJ, chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s uzivanim neurolu spolu so zolpidem mark-liek na spanie?opat sa mi vratili uzkosti a beriem neurol 0,25 raz denne..no potom neskoro vecer zase neviem zaspat-uz dlhsie mam problem aj nespavostou...mozem vecer uzit aj ten zolpidem mark?

lorelei
1x

jedna holka mi před státnicemi tvrdila, že zajde k psychiatrovi, aby jí předepsal Neurol, protože se jí po něm lépe učí. Může to být pravda, že by na to měl vlilv?

Dalibor

Ahoj,mám před sebou nejtěžší zkoušku.Neudělal jsem ji napoprvé.Učil jsem se na ni 3 týdny ale celou dobu ve stresu.Až 2 dny před zkouškou mi dodala moje matka neurol 0,25 g.Vzal jsem si ho 3 x když jsem se začal klepat před zkouškou.Nikdy jsem neměl pře zkouškou takové problémy na takové úrovni.O letním semestru takové problémy nikdy nemám.Je to tou zimou nebo čím.Teď mívám stavy,že přečtu odstavec textu a nevím co v něm bylo.A nebo jsem byl v kině na anglický film s titulkama s rodinou a nemohl jsem se na něho soustředit a měl jsem pocit že každou chvíli vyletím z kůže,musel jsem odejít na záchod.Po skončení kina jsem nevěděl o čem ten film byl,prostě jsem civěl a modlil se,že to přestane.Nedokážu se soustředit na nic,nezvládám každodenní věci,jako je zaplatit přes účet telefon apod.Když jsem v kolektivu,nedokážu se zapojit do konverzace.Každý mi říka,že chodím jak tělo bez duše.Studuji těžkou školu a do teď jsem všechno zvládal s úspěchem.Nevím co se to děje.Nemůžu spávat.Po neurolu spím dobře.Ale na druhý den jsem utlumený.Prosím vás,napište mi někdo jestli nemáte zkušenosti s nějakým jiným lékem,který by mi při studiu pomohl a zbavil by mě zničujících depresí.

Mara
1x

Určitě zajdi za psychiatrem!

Adriane

bereš příliš vysokou dávku! Rozhodně sniž, a okamžitě zajdi za doktorem ať ti dávkování upraví!!!

Miroslava

JA pouzivam elicea 10mg a neni navykovy ,a je od 5mg do 20mg

Dana
1x

Ahojte, mám 38 rokov, mám šrdcovú aritmiu, migreny, som po vyoperovaní štítnej žľazy a pred troma mesiacmi som mala mozgovú porážku . Našťasie bez vážnych následkov. Dnes mi ho prvý raz predpísali, lebo som už nezvládala všetky tie zdravotné problémy a nemohúcnosť sa zaradiť do života ako pred tým. Aby sa mi nemotala hlava aby som písala ako pred tým aby som nemala veľké zmeny váhy hore dolu ...atď. Dala som si ho dnes prvý krát, ale priznám sa že je mi super....až mám strach či to nie je dáka droga... A nechcela by som k tej hŕbke liekov, bez ktorých by som tu už nebola, pridala ďaľší aby som mala chuť ďalej žiť tak aby bolo všetko fajn

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 40 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.