Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi

Ahoj neurol a rivotril užívám 5let a je to celkem snesitelné beru 4mg denně.. někdy mám pocit, že ho nepotřebuji ale nejradši bych byl v noci zavřený sám v lékárně a měl ho pro sebe kolik bych chtěl..

Dada

Take jsem uz vysadila neurol o.25.brala jsem ho rano.v poledne a večer.zkusila jse uz vynechat rano a v poledne.ale musele jsem se vratit zacala jsem se .potit a trast.ted beru 10mg ráno.v poledne a večer 0'25 neurolu.tak jsem se zase trochu zklidnila.panicka ataka.to nepreji nikomu.to je jak infarkt.

Miroslava

Ja pouzivAm uz rok elicia a neni navykovy ,je to na uzkost ,ja pouzivam 10mg ,7on je od 5mg do 20mg

Miroslava

JA pouzivam elicea 10mg a neni navykovy ,a je od 5mg do 20mg

Peter

Ahojte ak by mal niekto zaujem tak kupim neurol ties to berem us dlho a neviem sttym prestat ak by ste chcely predat tak kupim vsetko

K.

zacal jsem brat neurol 0,25. Nejdriv jsem si vzal jeden denne. beru z duvodu stresu kvůli potizim v praci s nadrizenym. necitil jsme zadny efekt, prakticky jako bych nic nevzal. Zvysil jsme tedy davku na 2 tablety najednou jednou denne. a pet absolutne nemá zadny efekt. pripadam si jak když je to jen nejaky placebo. Pokud vam to pomaha, tak jste asi nejaky stastny. ze vam to funguje. Obcas me vezmou silne zada kvůli spodyloze ( artrose ) v bederni casti patere, jinak receno v krizi, kde na to trpi hodne lidi. Tak berou 100 mg tramal. ten mi bolesti dokaze po několika hodinách rozehnat a zaroven funguje jako dobrej oblbovak, tzn. jset fakt uvolneny a klidny, ale clovek ma pak docela haluz v hlave. jako ze bych kvůli depresi mel brat tramal , kterej sice by zafungoval, ale zase se po nem proste poněkud mota hlava. takze s tim zas pak nejde dost dobře fungovat v praci.. Napr. na spani mi nezabira ani stilnox, proste si ho muzu vzit a stejne po nem neusnu. fakt nevim co brat, aby to potlačilo muj stres a zklidnilo me to, když neurol ani omylem u me nefunguje

Miroslav
2x

Nejspíše změnit práci, když ti to ve spoustě ohledů ničí život. Co myslíš, že ti tvé tělo dává najevo

Milina
2x

Ahoj, měla jsem 3tydny ataky a neurol 0,25. Snizovala jsem si dávky neboť nesnesu žádny leky. Nasazeni leku se mi nedari, nechutenstvi a hubnuti ty stavy vsechny nedavam. Za jak dlouho se může dostavit absťák od vysazování po 3dnech vždy o půlku tbl.?Lidi jak se s teho dostat ven aniž bych musela léky. Má někdo zkušenost nebo radu? Nechci neurol nechci antidepresiva.

anonym

Pokud budeš mít absťák musíš vzít neurol, třeba jenom kousek, ale je potřeba léčit nervy a čistit tělo od toxinů a bakterií, trvá to dlouho, je to málo info.

David

s neurolem opatrně, říkal jsem si když ho budu využívat jen jednou za čas když budu fakt v píči dal jsem si třeba 2mg a k tomu pivko abych se cítil fajn a teď potřebuju dát třeba 6mg a 3 pivka abych se zklidnil !! jednou jsem tohle udělal normálně jsem se vyspal nasnídal šel jsem si zacvičit potom domů najíst se a opolene na delší procházku a večer když jsem se snažil usnout tak sem měl těžkou insomnii a neklid další den jsem začínal mít křeče a přestala mi fungovat sval na pravé ruce a praskali mi snad všechny klouby tak jsem se jen válel v posteli a sledoval HBO GO protože moje doktorka byla v ordinaci až ve středu a odmítal jsem si volat sanitku i přes to že jsem myslel že mi praskne srdce už jsem byl smířen ze smrtí nebo selhání orgánů či něco podobného tak jsem si vyčkal na dobu až bude doktorka k dispozici volal jsem jí od 6 od rána asi 30x protože jsem vážně myslel že vyskočím z okna jak byly příznaky abstinence nesnesitelné povedlo se mi ji zastihnout v 11 dopoledne dalšího dne... okamžitě mi poslal recept já se z posledních síl dobelhal s jednou rukou nefunkční do lékarny kde sem měl strach že mě budou volat sanitku když mi podala 2 krabičky jedniček okamžitě jsem běžel domů dal si 4 tablety a téměř okamžítě začínal cítit úlevu povolení těla a lehkou euforii a asi po půl hodině jsem usnul a vzbudil se k mému překvapení přijemně odpočatý vzhledem tomu že sem nespal skoro 50 hodin od té doby se snažím postupně snižovat dávky každou noc a nevynechávat protože už jsem si něco na drogách zažil a tohle bylo asi nejhroší peklo co jsem si zažil kdyby mi doktorka neposlala recept tak myslím že nespím do dnes a buď se mi zastavila pumpa nebo mě ranila mrtvice. !!!! s benzákama radím všem co sí váží života dejte si na ně pozor a mějte z nich respekt !!! mysím že jsou vhodné tak 1,2x do měsíce si llupnout 1,2mg s jedním pivkem ale rozhodně to nepřehánět ! zlatý morfium nebo vicodin !!!

David

jinak na závěr 60 let stará trefná píseň o ´´klepkách´´ https://www.youtube.com/watch?v=OusADDs_3ps

Radek

Vsichni co tady pisete ze berete neurol jiz roky tak jste obycejni fetaci s tezkou zavislosti. Neurol je jen pomucka kdyz je nejhur kratkodobe, uzivat to leta je naprosty nesmysl a ublizujete si.

Ladislav

Po změně psychiatra jsem dostal úplně jiné léky než od původního. Jedná se o lék Preglenix 75 mg a lék Paroxetin+pharma 20mg. Máte někdo s nimi zkušenosti? Také ráno je mně nejhůře a večer nejlépe. Mám práci nebo potřebuji někam jet, ale nepřekonám se. Užívám Neuro 0,25 mg 1-1- 1/2.

Jarmila

Preglenix je pregabalin na generalizovanou úzkostnou poruchu a paroxetin je antidepresivum, pregabalin se dává pacientům s benzodiazepiny.... užívání pregabalinu většinou má za následek mírné snížení až doužívání neurolu. Užívá se i v monoterapii.

Anonim

Dobrý den nevím co mám ze sebou už dělat měl jste někdo takové stavy jako pocení po celém těle zalehle pravé ucho nemoc vstát z postele celý den pocit na zvracení brnění celého těla beru týden kapky Seropram a než začnu působit tak k tomu beru Neruol a střídají se my nálady jeden den je my jak žtak dobře a druhý den nevstanu ani s postele no hrozné stavy ale bušení srdce nemám díky za zpětné vazby

Lads

Já jsem brala lexaurin 3 jen když mi bylo nejhůř a pak jsme zjistila že je to v me hlavě tak jsem to sama od sebe vysadila a brala jsem ho tak rok

Martina

Ahoj, trpím na ataky a úzkostné stavy, jako tady řada z Vás. Proto se ráda a popravdě podělím i o svůj příběh. Moje ataky a úzkostné stavy začaly přibližně před 5 lety. Začalo to polohovým vertigem, což znamená příšerné motání hlavy a závratě, jako by jste pokaždé vstoupily na loď, kterou houpají vlny z moře. To jsem ještě netušila co se děje, protože jsem zkušenost takovou neměla. Když už to bylo neúnostné, bohužel, až do mdlob, manžel mne odvezl na pohotovost Neurologie. Prošla jsem si ten večer peklem, protože mne hospitalizovali na lůžko a daly my pouze kapačku. Když jsem nějakým zázrakem noc přežila, prodělala jsem mnoha vyšetření(magnetická resonance atd.) a NIC. Prý jsem zdravá a mám jet domů. Na tento stav jsem každý měsíc trpěla snad týden a myslela jsem si, že spáchám sebevraždu, že už to nedám. Jenže doma dvě děti, manžel, moje velká rodina. Nikdy v životě nezapomenu na to, když byl štědrý den a já jsem seděla na sedačce a pozorovala v tomto hrozném stavu moji rodinu, jak si rozbalují dárky a nebyla jsem schopna se ani usmát. V tomto okamžiku jsem si musela přiznat, že jsem psychicky nemocná a musím se léčit. Bohužel po obvolání všech možných psychiatrů my bylo oznámeno, že nové kliety neberou. Byla jsem v háji. Nějakým zázrakem jsem na netu našla Neurologa, který mne ihned objednal do týdne na konzultaci. Vše jsem mu vysvětlila a on my zdělil, že není psychiatr, ale rozhodně mám ataky a úzkostné stavy s polohovým vertigem. Má dlouholetou zkušenost a je to Mudr., takže jsem mu věřila. Různými úklony hlavy a páteře mne asi po měsíci zbavil motání hlavy, nechal mi nasadit Miraklide a první dva roky jsem byla to opět JÁ. Neutlumená, šťastná a prostě v pohodě. Rozhodla jsem se, že Miraklide vysadím a uvidíme. Rok jsem byla OK, ale opět se to vrátilo, vždy na podzim. Opět jsem Miraklide nasadila, ale bylo my po nich zle(třes, průjem, nespavost, zkoršené vydění a celkový neklid). Změnila jsem je po domluvě za Escitalopram Teva plud 0,5 Neurol a o 50% lepší stav. Zatím to beru jen týden, tak doufám, že si vše sedne. Neurol potom vysadím a budu doufat, že mi ty AD budou stačit. Všem moc držím palce, ať vše zvládnete dobře a přežijete tento stav ve zdraví.

Marek Zabak

Ludia neblaznite ja idem za 2 dni do basy berem to uz mesiac niekedy si ich jebnem aj osem 0,5 za den a aj ked ai dva dni nedam nic sa mi nedeje

Marek

Zažil jsem pekelnou závislost zrovna na Neurolu, do té doby jsem nevěřil, že je to vůbec možný, symptomy děsivý, odvykačka pestrá, ale povedlo se

Zuza

Je to největší svinstvo, neberte to déle než zaberou jiné léky, mě to zničilo zdraví, rychle vzniká závislost, držím pěsti

Daniela

Neurol na spaní - mi pomáhá 25mg- naopak Zolpinox 10 mg - ráno jsem a celé dopoledne jak praštěná a bolí mě srdce

Zuza
1x

Ahoj, měla jsem úplně zbytečně předepsaný Neurol 2mg na Karláku, při propouštění po 3 týdnech předepsané balení Neurol 2mg, napsáno "podle potřeby" nikdo mě neupozornil na možnost vzniku závislosti, ani rodiče, mě bylo čerstvě 21 a rodiče tam byli se mnou, nikdo jim nedal žádné instrukce a se mnou se nikdo nebavil o lécích, musela jsem brát, co mi dali a kontrolovali, jestli jsem to spolkla, teď jsem po dlouhé době na Neurolu šla do léčebny, Neurol další den po příjezdu vysazený, nahrazený ekvivalentem Diazepam, nejdřív 40mg, kvůli příšerným stavům zvýšený na 60mg, teď jsem na 15mg, ale příšerné abstinenční přínaky, vysoký krevní tlak, migrenózní bolesti hlavy, tlak v uších, srdeční neuróza - tlak od jícnu až do žaludku, nejvíc mezi prsy, bolesti, svědění celého těla, nemůžu spát, rozškrábané pupínky po celém těle, užívám ještě Escitalopram 10mg, dvakrát denně, už nikdy Neurol, jestli se mi podaří vysnižovat, budu nejšťastnější, prosím neberte to nikdo déle, než vám zabere nějaký jiný lék, benzáky jsou svinstvo, držím každému pěsti, ahoj Zuzka

anonym
1x

Byla ti určená špatná diagnoza je to běžný postup a lidi proto trpí, příčinou je složitá bakterie , víc nemůžu napsat .

Otakar
2x

Pomáhá, ale musí se dělat přestávky.

Cvrček

Neurol jak už mnozí psali je berlička. Hodně dobrá berlička. Mě zachránil, když už jsem nemohla normálně fungovat, jen brečela, nespala, měla šílené úzkosti a několik let neléčenou depresi, kdy jsem jen přežívala. Napsala mi ho praktická když jsem se jí tam složila spolu s Citalecem. Neurol 0,25 na spaní a na zklidnění právě než zaberou AD. Neurol jsem takhle brala asi tři týdny, sem tam i přes den 0,25 když jsem to v práci nedávala. Teď už jej beru jen výjimečně když mám zase záchvat úzkosti (třeba před pohovorem do nové práce), jinak jen AD, léčba u psychiatra a psychoterapie (individuální i skupinová). Na dlouhodobé užívání Neurol opravdu není, i když moc dobře rozumím té touze si jej vzít a být v pohodě zase. Tak opatrně a držím všem palce.

Božena
1x

Náhrada za neurol =============== Delší dobu jsem sháněla náhradu za neurol,který je návykový a neodstraňuje příčinu potíží, ale pouze ji tlumí. Podařilo se mně však najít náhradu za neurol.Jedná se o lék Pragiola 75 mg. Tento lék se používá na generalizovanou úzkostnou poruchu a není navykový.Pragiolu 75mg můžou předepsat na psychiatrii nebo na neurologii. V případě dlouhodobého užívání - může později předepsat i praktický lékař. Nejdříve jsem užívala 1tabletu denně. Později jsem zjistila, že dobře účinkuje tento lék, když ho beru jednu tabletu 2x denně - ale s odstupem asi 2 a půl hodiny. Může se brát 1 tableta i vícekrát za den - to by ale chtělo poradit se s doktorem. Důležité ale je, aby se jednalo o Pragiolu 75mg (ono je totiž u tohoto léku více velikostí balení - v miligramech). Stojí to za vyzkoušení.

L\adislav

chodím k psycholožce a ta mně nyní napsala Neuro 0,25mg na 4 měsíce, 2x2 tablet denně. To jest 120 x 4= 480 tablet. Nevím proč, co to má znamenat.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce