Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jina
14x

3 roky jsem byla závisjá na benzodiazepínech, rivotrilu.po vysazení jsem dostala takové stavy , že jsem se dostala na 3 měsíce do bohnic,kde mě nechali měsíc v nepředstavitelných trýznivých stavech, závislosti jsem se zbavila, mám ted protiaden, ale za tak velké utrpení, které mě poznamenalo na celý život

Jan
1x

Víš beru xanax a jak vysadim nepomůže ani pivo ten absťák nikomu nepreji pryč s ad.

Jabe
1x

Kolik jste brala mg denne toho rivotrilu. ?

Leguan
6x

Brát se to musí, a pořádně zvyšovat dávky, den zúčtování jednou přijde, ale kdo se dá touto cestou, musí být připraven na cokoli, i na případnou smrt.

Evik
3x

Ahoj byla jsem v nemocnici s krční páteří a zároveň mi dělali neurol. vyšetření. Závěr byl že jsem depresivní a mám doporučený lék Olwexya 1krát denně. Deprese nemám tak nevím proč mi ho předepsali. Máte někdo s tímto lékem zkušenosti? Díky Eva

Michaela
10x

Pro Evika(u) - Neber antidepresiva na pater.Ja je dostala taky na pater, na bolesti patere a nesnasela jsem je. Zato mi antidepresiva vyvolaly uzkosti a depsese, ktere jsem driv nemela. taky jsem se divila, proc mi to davaj. Neber to, pokud neni pozde. Pak me z toho dostavali benzodiazepinama a jsem na nich plne zavisla. Zada sice tak nebolej, ale tohle je daleko horsi. Jsou to (omlouvam se) blbci. Uskodit se da rychle, ale pak se k tomu nikdo nehlasi.

sunset
2x

Venlafaxin se podává nejen na deprese, ale i při fyzických problémech. Doporučuji

anonym
3x

nikomu neraď, ničemu nerozumíš !

EDYS
7x

Olvexya je antidepresivum se silným uklidňijícím účinkem /asi nejvyšším z antidpresiv/ a zároveň je na rozdíl od benzodiazepinu nenávykový. P¨roto ti ho předepsali. Hodně štěstí.

terianka
5x

A nemela jsi v te nemocnci treba nejakou reaktivni depresi? Oni totiz hned jak vidi problemy se zadama a k tomu plus nalomenou psychiku, tak hned naordinujou /bez zeptani/ nejaky lek na uklidneni. To se pak ale zase vysatuje... Nevim jak daleko na tom z uzkostmi jsi, ale tyto leky zna dnes skoro uz kazdy. Vsude to davaji a hlavne, kdyz clovek nekde lezi, tak automaticky uklidnuji medikaci, ze se tak i clovek sklidni a tim je v relaxu a lecba probiha lepe. Je to pravda. Jen si pak ty leky nenechat, coz se nekdy zvrtne. V nemocnici by proste mely poslouzit jen jako pomocny lek k dane lecbe. Terianka

Marta
3x

Neni třeba zvyšovat davky .Ja doporučuji brat Multi Extréme a chlorellu pyrenoidosu , B-coplex antistres jsou to výrobky na přirodni baze v Trutnove ve Vitalandu Vám poradej. nebo na tel : 774974198. Mam kamaráda který ma stým zkušenosti.Výrobky posilaji i poštou.

Berenika
6x

Prosím, můžete mi napsat adresu na internetový obchod této firmy? Já beru ATD 4 roky, teď často rivotril i lexaurin. Moje situace, co prožívám, je hrozná a já nevím, jak dál. Mám zkoušky, nervové vypětí, stres, problémy doma,... Beru Wellbutrin a přesto se mi nedaří nabrat shozená kila z předchozích ATD. Díky všem za jakékoli rady. [email protected]

hary
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

tereza
3x

No tak fajn... Ty to ber a ber... Já se radši pokusim o vysazení... Mám motivaci a tou je pro mě rodina.. Jelikož chci mít zdravé dítě, tak se chci rivotrilu uplně zbavit.. Pokud se mi podaří dostat se (klidně za rok) až na nulu, tak buudu šťastná.. U mě to vysazování potrvá opravdu dlouho, protože už beru Rivotril skoro 7 let.. Byla bych překvapená. kdyby se mi zadařilo vysadit dřív než za půl roku... Myslim, že začátky vysazování - tj z 4 mg / den na 0.5 mg / den - potrvají cca mědíc, možná dva ale na nulu pak asi půjdu pomalinku a dlouho... Já nechci vysadit okamžitě - já chci skutečně vysadit a nezáleží na tom jak dlouho se tim budu zabývat.. Musí to být pomalý, ale zároveň úspěšný proces... Za cca měsíc odjíždim do Italské komunity, kde se o to začnu ihned pokoušet... Věřím, že mi pomůžou... Mají s tímto problémem veliké zkušennosti a zároveň jsou (statisticky) velice úspěšní co se všech možných závislostí týče... Držte palce.. Děkuju.. Terezka

Berenika
4x

Terezko, zbavíte se toho, pokud berete rivotril 4mg denně, snižte dávku o 0,5mg, další den dejte znovu plnou, další den 0,5, další den 0,5, další den plnou, další den 0,5, poté se týden udržte na hladině 3,5, bude-li to OK, Zase snižujte o půlku...Držím pěsti

macík
2x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když takhle zkoušíte poradit s vysazováním Rivotrilu, jak by bylo možné vysadit Lexaurin, dávka 2-denně 3mg? cca 1,5 roku. Nechci v žádném případě navyšovat dávky, jsem na téhle dávce celou dobu, ale vždy, když zkusím vysadit, mám šílené abstinenční příznaky:( Jsem z toho docela zoufalá, nechci to brát, předepsala mi je tenkrát obvoďačka při rozvodu, a od té doby bez toho nemůžu být:( Je mi jasný, že jsem si navykla hrozně moc rychle, a jsem silně závislá, je z toho vůbec cesty ven?

Augustus
7x

Nechápu lidi jak se tu můžete rozepisovat o tom jak obtížné je vysadit Rivotril-v 22 letech mám za sebou už 2 roky na nejtvrdších psychiatrických odděleních a Rivotril patří opravdu k těm slabším lékům které člověk dokáže vysadit ze dne na den pokud opravdu chce představte si že dostáváte 16x Tisercin,2xLithium,2 xOlanzapin 2x Depakine 2x Protazin za jeden den při váze 70kg v 18-ti letech -To Vás opravdu netrápí když k tomu dostanete ještě 1x1x1 Rivotrilu....

Jean
1x

jsi odstrašující příklad zdravotnictví, diagnoza je úplně něco jiného :-)

UserX
6x

Až se jednou dostaneš do situace, kdy nebudeš vědět, jestli to tvá hlava a srdce unese, tak uvidíš, ty rozumprde. Tyhle léky mohou opravdu někomu zachránit život, ale je nutné mít obrovský respekt a strach z návyku. Buď rád, že to nepotřebuješ.

jesus
2x

Homoději

Miran

Jseš hroznej idiot, ale ty do přece víš...

iska
3x

Mám též hraniční poruchu osobnosti beru antidepresiva, Rivotril i Lexaurin. Jsem na něm též závislá, ale už to neřeším, nedokážu bez toho žít. Je toho na mě moc. Asi je to tak lepší.

Leguan
2x

Nejhorší je, když v sobě máte celá balení benzodiazepinů např. 500 mg Diazepamu, 30 mg Frontinu nebo Neurolu, teď momentálně 84 mg Lexaurinu, a nemá to žádný zklidňující účinek. To je poněkud frustrující. Přitom se za to platí na černym trhu takový prachy, to je výhodný pro začátečníka, díky této toleranci na benzodiazepiny budu muset přestat a až opravdu bude nejhůř, tak mi předepsaná respektive mnohokrát překročená předepsaná dávka nezabere a budu až po uši v hovnech. Musel bych si zvykat na úplně jiný rozměr a jiný úhel pohledu. Tak mi držte palce.

Vašek
4x

Je možné, že mám na Neurolu závislost ? Beru 0,50 2x denně od Května / 6 měsíců/, chci nebrat a nějak to nejde, musím zobat alespoň 0,25 !

Syrianna
4x

Myslíš jako že bereš po 6 měsíců 2krát denně celou tabletu? Teda to musíš bejt už slušnej feťák! Já beru Neurol tak 2roky, nepravidelně, občas si šlehnu 1tabletu a jsem naspeedovaná jako fretka. Jinak mi zabere i půlka,

Vašek
4x

Od 15. května do půlky srpna ( 3 měs.) jsem bral Xanax 0,25 - 1 max. 2 náhodně, tak 2x týdně. Od půlky srpna beru Neurol 0,25 - někdy 2, 4 jsem bral tak max. 10x , nepravidelně při stavech deprese. Od května jsem vlastně vyzobal nepravidelně 7 balení 0,25mg - což si myslím že není moc. Ale teď se snažím po týdnech ubýrat 1 tab. 0,25 - včera jsem měl ráno 1,5 (0,37mg) , dnes taky a zatím to jde vydržet.

Václav
2x

Neurol beru jen v případě propadu ! Myslím, že se musí řešit příčiny problému než zklidňování - např. psychoterapie, antidepresiva (jako já) atp. Prostě odborná lékařská "MUDr" pomoc.

Aja
4x

Václave, souhlasím s tím, že je důležité při každé nemoci řešit příčiny a ne jenom důsledky, jak se to běžně ve zdravotnictví dělá. Ale znáš způsob jak ty příčiny najít????? Já se sesypala před 12 lety, prý psychické a fyzické vyčerpání. Ale nevím proč se mi v ten okamžik udělalo tak zle, co to vlastně zpustilo. No a teď babo raď. ahojky Aja

Bohdana
4x

Únavový syndron, deprese, stres - to jsou strašáci dnešní doby a ve velkém se léčí psychofarmaky a spol. Přitom léčba je i jiná. Sousedka 11 let brala Lexaurin a doktorka jí celou dobu tvrdila, že není návykový. Tříměsíční absťák jsme zvládli bylinkama. Bylo to peklo, ale je čistá, nervy v poho a nebere žádný chemický svinstvo.

Berenika
4x

Bohdanko, mohla byste mi poradit, co užívat? Já beru, jak jsem již psala výše, 4roky ATD, poslední rok Wellbutrin 300mg denně, do toho občas Lexaurin 3mg, zaberou mi až dvě taplety, teď jsem dostala rivotril, účinek necítím. Chci z těchto léů pryč, zapomínám slova, zkoušky jsou ktastrofa,.. Nemůžu se koncentrovat na učení. Do toho ale stále stresová situace, neskutečné problémy doma, s partnerem, celkem 25zkoušek... a už fakt nevím, jak dál...

nadej
2x

je prosím možné poradit při vysazování dlouhodobého užívání Lexaurinu 3 mg bylinkami, jak na to? Děkuji

pavel
1x

ahoj je to mozne ale zalezi jak dlouho s tim zapasis a jake mas davky ja jsem se s tim pral asi 4rokynez jsem odboural vysoke davky dnes jsem na tom tak ze mam lexaurin u sebe jen z recese a vezmu si ho jen tak jednou za mesic a to jen ze to je jednoduisi pokud budes mit zajem o blizsi pokec tak muj email je [email protected] tady jsem jen nahodou ale cumim jak blazen kolik lidi tim trpi myslel jsem ze jsem vyjimka

pavel

sory [email protected] poradim rad.

Cmuky
1x

Muzete poradit jakymi bylinky prosim taky se o to pokoušim dekuji

alena-
3x

už v té situaci jste všichni-máte sebe jen v popředí svého zájmu,tisk,sexy televizní sprostoty a ostatní splašky posilujete,tak neházejte svinčík,který hájíte žitím stejným,jako ta nejhorší čuňata-na ty, kteří žijí v bídě k vůli vám.

TONY
8x

BRAL jsem 6měsíců lexaurin,potom rok a půl neurol.Dávka neurollu se postupně zvýšila na 6 tablet 1mg na den.Při vysazení stráta vědomí,záchvat,atp. Lékař který mě lék předepisoval tvrdíl že lék potřebuji kvůli mím ůzkostem,atakám,atd.S psychyatrem jsem nesouhlasil a vyhledal jsem pomoc až u3 psychologa,který mi doporučil DETOX .S velkou ochototou mě přijali v Plzni na Lochotině a potvrdili mou doměnku ZÁVISLOST NA NEUROLU. KDYBYCH POSLOCHAL MÉHO PPSYCHYATRA ,dávky neurolu bi se zvišily a já bych zcela určitě skončíl v Dobřanech pod zámkem a tam by mě dodělali. Doporučuji NEVĚŘTE KAŽDÉMU LÉKAŘI.

Robert
3x

Beru už asi pět let 2MGramovový Rivotril a chtěl jsem se tady Vás zeptat,jaký je to kdybych se toho chtěl zbavit,mám hrozný strach z abstinenčních příznaků.Přeci jen je to dlouhá doba co to beru.Začal jsem ho brát na "absťáky" alkoholu,byl jsem velkej alkoholik ale teď už asi rok a něco nepiju,jen ten Rivotril.Poraďte mi někdo,pls........co s tím a jak se to třeba vysazuje. Moc díky Robert. Napište kdyžtak i na mail:[email protected]

Tereza
1x

Ahoj, já jsem brala 10 lexaurinů denn, pak ho vysadila najednou a málem mě šlehlo.Teď ho vysazuji postupně pod dohledem mamky a snad se to podaří. doktorka mi řekla, že je to otázka roku, možná i dýl.Rozhodně se o to pokusim.Teď beru dva denně a cejti se daleko líp.

Berenika
1x

Terezko a kde jste se k takovým dávkám dostala? To vám předepisoval lékař?

desa5353
3x

užívala som neurol 3.mg viac ako 6 rokou,prvý krát som to skušala doma ambulantne..nepodarilo sa,postupne začali prejavovať vedlajšie učinky..velmi som sa bála.nastupila som na detox v bratislave na Hraničnej 2,prve tri dni som nespala,no bola som pod dozorom a stálou kontrolou,takže necítila som sa zle,potom to bolo lepšie.Myslím že každý kto sa chce zbaviť neurolu,musí aspon na dva týždne navštíviť liečebnu.netrápila som sa,pravidelne som cvičila a dávala si teplé sprchy..komunikácia s polupacientami bola vždy na veselej komunikacii.som zdravá a šťastná..3 týždne:)

Kajoš

Ahoj, beru Neurol asi 2 měsíce a musím si dát minimálně 2-3 mg aby mě to zabralo. Doktor mě ho už nchce psát a mám na poslední 2 dávky.Mám strach s absťáků.Můžeš mě poradit?

Vašek
2x

TONY: jak dlouho tval u tebe DETOX, jaké to bylo ? Asi mi to taky čeká. Na Psycvhiatrii říkaly 3 týdny, beru denně 0,50 - 1,00 mg Neurolu asi 4 měsíce. Abstinenčí příznaky : strnutí šíje, mražení na mozku, slabost v rukou. Není to moc kruté ? Prosím o rychlou odpověď. Díky

TONY
2x

Vašku;U mě trval DETOX 4 týdny ;lehké pocení,občasné tuhnutí v lítkách,špatná výslovnost,soustředěnost atp.Od psychyatra naDETOXU mě bylo sděleno že neurol je na vysazování a vracení se do normálu horší než HEROJIN ,PERVITIN apodobný opyjáty a žě mě bude trvat nejméně 1rok než můj metabolismus vrátí do normálu.Tršku krutý to je ale asi nemáš na vybranou.Musím končit zatím čus .

ivo
1x

Od psychiatrů dále a Neurolu ještě dále. Neurol je nepředstavitelné svinstvo, já ho bral po léčení v protialkoholce, málem jsem si přivodil jinou závistost. Tudy cesta nevede. Iv.

Lu
1x

Prosím můžeš mi pomoct, nevím co mám dělat, beru neurol 0,5 mg ale dost to zvyšuju, včera jsem si vzala 6 tablet, a pak jsem spala od 3 odpoledne do 6 rána. Já prostě chci zaspat život, protože jedině tak nemyslím na starosti, jen když spím. V práci to musím nějak vydržet ale také si ho vezmu ale tak dva prášky, jsem dost oblblá ale já to potřebuju aby mi to bylo všechno jedno. Mám strach že jsem na tom závislá, a už ted se těším domů, jak si je zase vezmu, dva prášky jsou málo. Prosím poradte mi.

salinarjan

Proč chceš prosím Tě zaspat život, to by bylo přece moc jednoduchý, nemyslíš. Nevím, jakého rázu jsou Tvoje starosti a problémy, ale zkus je řešit pokud možno ihned a neodkládat je. Ono pak se k jednomu problému přidá druhý a postupně se to začíná kupit a člověk je v koncích. máš nějaké záliby a koníčky? Pokud ano, tak se jim občas věnuj a přijdeš na jiné myšlenky. Já si prošel závislost na chlastu, ale dostal jsem z toho po celkem dlouhé době, takže bojovat jde, ale musíš sama chtít. přečti si příspěvek od Michala, tam je to řečeno naprosto přesně. A taky nečekej zázraky ihned, chce to čas, ale fakt musíš chtít, budu Ti držet palce.

desa5353
1x

užívala som neurol 3.mg viac ako 6 rokou,prvý krát som to skušala doma ambulantne..nepodarilo sa,postupne začali prejavovať vedlajšie učinky..velmi som sa bála.nastupila som na detox v bratislave na Hraničnej 2,prve tri dni som nespala,no bola som pod dozorom a stálou kontrolou,takže necítila som sa zle,potom to bolo lepšie.Myslím že každý kto sa chce zbaviť neurolu,musí aspon na dva týždne navštíviť liečebnu.netrápila som sa,pravidelne som cvičila a dávala si teplé sprchy..komunikácia s polupacientami bola vždy na veselej komunikacii.som zdravá a šťastná..3 týždne:)neber neurol,život ti uteká medzi prsty..ja som teraz zamilovaná a zdravá.

pája
2x

Ahoj. O neurolu vím své. Jsem matkou dvou dětí. Lékař mi zjistil hypertenzi, vysoký krevní tlak, trošku že to více prožívám a napsal neurol 0,25 2 tablety denně. Brala , beru od října min. roku dodnes. K psychiatrovi jsem se dostala až minulý týden. Ihned změnila léčbu na serlift, dlouhodobé užívání. Po vynechání jednoho neurolu a dávce nového léku jsem se sesypala, skončila na pohotovosti. Dnes mi zjistili závislost na neurolu jak bič. K jeho odbourání a abych mohla brát lék který potřebuji nastupuji léčbu na tři týdny do nemocnice, kde ho budou postupně vyměňovat za jiný lék. Máte s tím někdo také zkušenosti...?Děkuji všem

Mirka

Ahoj,od roku 1996 mi lekari zjistili,ze trpim panickou poruchou,uzivala jsem lexaurin 3mg 5let je to navykovy lek,mela jsem z toho strasne stavy,ted uzivam 2roky rivotril 2mg a k tomu antidepresiva olwexya 75 mg je to nejnovejsi lek a vede se mi mnohem lepe.Na spani si davam lzicku medu a spim jako nemluvne,mam 4mesicniho syna a ziju sama.Jestli mate podobne zkusenosti jako ja,tak odepiste.Dekuji vsem Mirka

Katka
3x

Ahoj Mirko,ptala si se na lék zvaný Olwexya 75mg.Zhruba před 10-ti dny mi lékařka změnila lék Parolex,na který jsme měla alergii(vyrážky...a bohužel už je to několikeré antidepresivum,které takto špatně snáším) na Olwexyi.Den jsem měla pauzu a další den jsem začal užívat tu Olwexyi,během tří dnů se mi vrátily myšlenky na sebevraždu a všechny mé stavy.Pomaličku se to utlumilo,ale není to ono.Po konzultaci s doktorkou pokračuju dál v užívání Olwexye,prý trvá až 4 týdny než naběhne účinek.Tak nezbývá nic jiného než vydržet. Zatím tolik o mých zkušenostech s tímhle lékem.Pa Katka.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce