Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ida

Problém se závislostí při léčbách vidím v doktorech!!!!Když mně propukly PP nikdo mně nic kloudně nevysvětlil, doktorka dala Lexaurin , užívej!!Za 2 měsíce jsem vysadilašílený absťák,špitál a větší dávka.šla jsem k psychiatr.Začala na mně testovat AD.Reakce strašné!!!A já přitom nemám deprese!Teď mi tvrdí, že odmítám léčbu, a že mně zřejmě není tak zle.Jistě, nemá ze mně prachy.Dnes držím Lex na 3mg denně, ale někdy dost trpím, Mám /zkosti,vnitřní chvění a napětí.Dva roky jsem vysazovala tak, že jsem odškrabávalapo špetičkách.Ikdyž už mám opravdu malou dávku, vysadit prostě naráz nejde ani ty 3mg.

srnečka
1x

Ahoj, nemáte tu někdo prosím zkušenost s AD olwexya?

ads

Já jo

Ivana

Ahoj lidi. Je to už nějakých 5 let, co jsem užívala rivotril - bylo to na předpis od psychiatra a poté, co mi na deprese, úzkosti a kolapsové stavy nezabírala antidepresiva. Je to už tak dávno, že jsem zapomněla, jaký vliv na mě vlastně rivotril měl. Jediné, co si pamatuji bezpečně je, že jsem zrušila návštěvy psych. a své úzkosti začala "léčit" červeným vínem, příležitosně doplněným o nějakou půlku či čtvrtku lexaurinu. A dnes jsem dostala od známého 2mg rivotrily a jak se tak rozhoduju, jestli brát nebo nebrát, tak jsem objevila tyto stránky. A jsem docela v šoku, protože jsem si vždycky myslela, že rivotril je LÉK ne berlička rychlé pomoci jako Lexaur.či Neurol. A teď nevím - zatím totiž u mne převládá názor, že víno vyspím, ale chemie totálně gumuje mozek, ale na druhou stranu zjišťuji, že ovíněná začínám být už v dopoledních hodinách, což mě deprimuje, ale co když pak budu 24 hodin oblblá a podle příspěvků, co tady čtu, možná ještě více závislá???

Ahoj koukam ze jsme na tom podobne,taky jsem sve uzkosti resila vinem a ted je to asi hodinka co jsem prisla od doktorky ktera mi predepsala prave Rivotril,tak smejdim po internetu a hledam o tom leku vic

Jarin

Lidi neblbněte, vy o těch benzodiazepinech píšete, jak kdyby to byl opravdu Heroin. Jasně, že to někdo nemůže brát lopatou nebo společně s pitím či drogami.Pak se závislost opravdu může vyvinout. Je to určeno jen pro začátek než zaberou AD. Takže pokud má někdo problém neřešit benz.ale AD.Já jsem bral Neurol čtyři měsíce dvakrát denně 0,5 mg a jak zabrala AD bez problému jsem vysadil.Ale pravda je, že se musí opatrně a nenavyšovat dávky do obřích rozměrů.

Jana

Ono to je záludnější než Heroin, neblnou? Máš zkušenost?

kuba
2x

cus lidi co mam rict u psychiatra ze se se mnou deje kdyz chci aby mi predepsal naky poradny zmastovadla :) ale nemusej to bejt zrovna ty benzinoneconakynejak jak ani nevim jak se to jmenuje ale mluvite tady o tom jak o nejvetsim svinstvu...no tak taky bych si dal ale jsou i jiny zmastovaci prasky na psychicky potize ne???neni na to treba valetol ???ten je krutej...ale ve vetsim nez predepsanym mnozstvi...ja totiz nemam ani neak psych.problemy ale matka u me objevila sebepozkozovani tak me poslala k psych. no a me napadlo ze to aspon takhle pekne zneuziju...takze to potrebuju neak zahrat na vybornou....za ospoved predem thx

Luky

Jarine neber všechno jenom podle sebe a prober se. Když se někdo nečekaně dostane do silných psychických poruch určitě mu nebude stačit 0,5 mg 2x denně, ale minimálně 3 mg na den. Tato dávka už po 4 měsících z tebe může udělat feťáka a AD už nemá šanci zabrat, naopak přihoršit.

Luky

Oprava: 0,5 mg a 3 mg je myšleno Neurol.

Jarin
1x

Luky, já jsem měl děsně rozjetou PP, odmítal jsem AD a myslel, že to zvládnu.Pak jsem začal s Neurolem a raději jsem si nasadil AD. K tomu jsem bral měsíc AD a dvakrát denně půlka Neurolu mi stačila abych byl v pohodě. Po měsíci, kdy mi zabraly AD jsem bez problému vysadil. Vůbec jsem neměl potřebu brát 3 mg denně a že jsem byl opravdu totálně v prdeli.

Luky
2x

Jarine, PP je nemoc strachu, uzkosti a následně deprese bez zjevných příčin. Záchvat je prav. podob. podle od. lékařů způsoben nedostatkem serotoninu v mozku. AD serot. tvz. vychytávaj a můžou PP výrazně potlačit a proto není potřeba brát benz, ve větších dávkách, ale kdo má silné psych. onemoc. z příčiny která se udála jsou AD málo účinná a kdo je totálně v prd. bere až 10 mg denně.

Petr
4x

Ahoj všichni, hledám tu pomoc a radu, abych si ušetřil případnou další návštěvu psychiatra. Je mi 30 let a trpím už tak 10 let panickými stavy - bojím se samoty a navíc k tomu už od jakživa strachem z výšek+částečně i uzavřených prostor. Užíval jsem před lety Serlift, pak vysadil ale loni mě to zase přepadlo a Serlift začal znovu, před dvěma měsíci vyměněn za Tritico 150, třetinu tablety každý večer-zatím jakžtakž zvládám. Co ale vím, že nezvládnu je to nejhorší co mě díky mým strachům může potkat a to je letání. Nikdy jsem samozřejmě neletěl a nikdy bych se k tom dobrovolně neodhodlal, ale bohužel práce mě nutí cestovat a 1.7. budu muset prostě letět s kolegama do Německa. Snažil jsem se tomu vyhnout jak to šlo, ale tentokrát to prostě nedopadlo, už bych si mohl vyplňovat výpověď, kdybych to nějak bojkotoval. Osobně si myslím, že budu mít už před odletem takový strach a úzkost, že buď omdlím nebo budu mít fakt infarkt nebo podobné fyz. selhání. Mám tu doma ještě ze zásoby dva léky - Neurol 0,25 a Rivotril 0,5. Myslíte, že mi pomůžou to zvládnout? Já je bral jen výjimečně a jednorázově, třeba na spaní atd. Pomůže mi některý z nich? A jakou dávku mám vzít (jse 188 cm, 88 kg) a v jakém předstihu, aby mě včas uvolnila a zklidnila a byl jsem už po vstupu do letadla "v pohodě oblblej" a nějak prostě přežil let trvající hodinu a 15 minut (po něm 6 hodinové jednání a pak večer totéž zpět). Nevím co se stane, pokud to ale nezabere. Začnu běhat po letadle, křičet, mě okamžitě proudí krev do hlavy, polévá mě horko a pot a čekám, že odpadnu- toto bych fakt nerad, zvlášť před lidmi z práce-musel bych pak asi fakt dát výpověď. Co myslíte, může být některý z těch prášků moje spása nebo mám přeci jen jít psychiatrovi a chtít něco jinýho, lepšího, existuje to? Předem díky za rady a odpovědi, zkusím si je tady najít nebo jestli někdo může napsat mejlem, tak ten mám [email protected] Děkuju a přeju nám všem život v co nejmenším strachu a stresu. Petr

Pavla

Petře , mám podobný problém s létání a myslím si, že bych tam mohla dopadnout přesně tak, jak popisuješ ty. Když mě to ještě tak nebralo, řešila jsem to tím, že jsem se před letem trochu přiožrala a pak mě bylo všechno fuk.Ale tím Neurolem by jsi to taky mohl vyřešit, vzala bych si tak dva O, 25 hodinu před odletem a ještě ráno o,5. Jestli tedy letíte až odpoledne. Jinak bych vzala O,5 před spaním, v případě , že letíte ráno. Je to hrozné tyto fˇobie ale neboj, zvládneš to. A pak napiš!!!!

Pavla
1x

Možná bude lepší když příště budeš hledat radu na diskusích o panické poruše. Panická porucha 8 nebo Panickaporucha nebo Panikářky aj.K tomu psychiatrovi by jsi měl asi zajít i tak.

Pavle

Díky moc Pavli, zkusím to ještě i tam. PS: Na mě alkohol moc nezabírá a tady by to navíc asi nebylo ani vhodné ožrat se do němoty, je to přeci jen business záležitost :))

Pavla

Peťo, psala jsem přiožrat a ne opít do němoty.Tak lehce aby člověk měl otupělé smysly a nevnímal to tak.Mě na to stačily tři skleničky šampusu, který se podával v letadle a manžel a sousedka na sedadle mi ho věnovali.Ale teď bych to taky musela řešit práškem. vůbec bych ale do toho nešla, pokud bych nebyla donucena okolnostmi, jako ty. Neboj, určitě to zvládneš a pak tě to posílí.

Pavle

Já vím, ale se mnou právě pár skleniček čehokoliv nic neudělá. Já jsem buď vůbec nebo tak moc, že se fakt motám a zvracím...a to bylo tak 2x za život :) Zkusím ty prášky - letíme v 7 ráno tam a v 7 večer zpátky. Tak si řikám probudit se brzo, abych byl nevyspalej a unavenej a pak tedy myslíš 2x 0,25 neurol hodinku před letem, tj. ráno i večer? Let trvá něco přes hodinu, myslíš, že to vydrží působit? Chci prostě věřit, že to zabere, nic moc jiného mi totiž nezbývá že... Ale zároveň pořád doufám, že se něco zázračnýho stane a nepoletím. Jinak díky moc, napsal jsem asi do třech diskuzí, ale nikdo neodepsal, takže jsi mě potěšila a určitě prozatím hodně uklidnila!!! smrti se nebojím, ale lítání ano, nejvíc na světě- asi jsem fakt blázen :-))) PS: Vše nejlepší k svátku, dej si ty svý tři šampáňa a pořádně to oslav! ;-)

Pavla
1x

Peťo, píši bleskovku a jdu do praáce. Ano udělej to tak. Hodinu nebo dvě před letem 0,5 Neurolu a bude to o.k., uvidíš. A vydrží to 5 hodin. Držím palce!!!!!Dík za přání.

Pavle

Tak si Pavlo představ, že mi začlo být včera špatně, zaběhl jsem k doktorovi, ten mě nahmatal uzlinku na krku, poslal na krční a je z toho luxusní zánět mandlí a budu chodit týden na penicilin. Takže nikam nepojedu. Ale věř nebo ne, docela mě to mrzí, protože já se fakt na to tak připravoval a říkal si jak to konečně nějak zvládnu a překonám. Já to totiž asi jinak než takto z donucení nikdy nepodstoupím. Každopádně díky za tvoje rady a podporu, zkopíroval jsem si to a uložil a až jednou ten den D nastane, tak si je rád znovu přečtu. Měj se pěkně a přeju ti hodně štěstí ve všem. A zdraví samozřejmě taky. P.

Pavla
1x

Ahoj Peťo, i když píšeš , že tě mrzí, že ti doktor našel tu uzlinku na krku, vím , že se ti určitě velice ulevilo,že nemusíš nikam letět, i když píšeš opak. Ale vůbec se ti nedivím, ten strach jde úpně mimo nás a je to těžko zvládnutelné. Tritico jsem užívala taky ale je to spíš na špatné spaní. Taky jsem si brala třetinku ale na zvládnutí fóbií je to asi slabota. Já trpím panickou poruchou a zde je léčba AD nutná. Jestli nemáš žádné jiné potíže jak strach z létání a fóbie z výšek a samoty, anad by ti spíš pomohl dobrý psycholog jak AD.Pokud ale trpíš úzkostmi nebo panikou, těžko se z toho bez AD dostaneš. Dívala jsem se, že jsi psal na diskuse, které už moc nefungují. Jestli se chceš něco dozvědět od zkušených lidí , kteří ti odepíší, napiš to stejné znění na -diskuse doktorka-potom psychické problémy a pak PP 8/panická porucha 8díl/Tam si můžeš pokecat o svém stavu adostaneš i radu. Tak ahoj, měj se pěkně a ozvi se zase někdy.

pipin

nepodíval..a jak to tak vidím,asi se už ani nepodívá

Kuba

Poradďte kdo můžete!.Beru denně 5 mg Neurolu. Kdyš se pokusím snížit dávku mám šílený stavy. Můj psychiatr říká, že jsem psych. nemocný a proto Neurol potřebuji. Já si myslím, že jde o závislost. Jak zjistit kdo má pravdu? Každou radu rád uvítám.

Peet
1x

Kubo, 5mg, to uz je vazne kotel! Zkus na to jit trochu jinak... nevim, jak to beres v prubehu dne, ale pokud budes mit cas, vynechej jeden neurol a bez si zabehat, nebo jinym zpusobem trochu unavit... Neprezen to a postupne navysuj sportovni zatez. Delej ale neco, co te alespon trochu bavi... ja jsem byl na 2mg/den, zacal jsem jezdit na kole a postupne zvysoval pocty kilometru... vetsinou jsem potreboval neurol, abych byl vubec schopen vyrazit, ale kdyz jsem se pak vratil, celej den byl fpoho... ted jsem na 0,5mg/den a obcas jeste min. A bylo to pul na pul... trocha zavislosti, trocha uzkostnych stavu... bohuzel to spolu zacne po par mesicich uzivani souviset, ale davka jde snizit! :) Drzim palce Peet

ebby

ahoj myslim ze pravdu mas ty,aj ja uzivam neurol a ked ho chcem vynechat mam hrozne stavy ak chces o tom pokecat tu e moj meil [email protected] ahoj

Pavla

Kubo, jak dlouho ten Neurol bereš? Tvůj psychiatr je vůl, protože ti měl napsat AD , která nejsou návyková a ne vypěstovat ti závislost.Tedy pokud nepoužil léčbu benzodiazepimy, kdy se postupně navyšuje až na několik mg denně a po odeznění problémů postupně snižuje. Ale teď, v době kdy jsou již AD i IIII. a IV.generace se tak už stejně neléčí. Pokud chceš snižovat, tak musíš po malých dávkách a dlouhou dobu. Když tak se někde poraď ale ne s tím tvým psychoušem. Řekla bych tak za týden o 0,25 mg. Ale nečekej, že to bude procházka růžovým sade. Přinejhorším ,když to nezvládneš, budeš se musit jít léčit. Tak ať to zvládneš!!! A napiš pak , jak se ti to daří.

Pavla
1x

Ivo, jak dlouho a kolik Neurolu jsi bral ty? A už jsi na tom dobře? Jak dlouho jsi pil a za jak dlouho jsi se zbavil absťáku? Já jsem popíjela asi 20 let. Ale neopíjela jsem se , tak dvě skleničky vína asi třikrát do týdne. Někdy i každý den.Pak jsem to ze zdravotních problémů utla, teď už dva roky nic ale mám určité psych.problémy. Úzkosti, paniky , deprse. Musím brát AD. Někdy si říkám, není to proto, že ani kapku alkoholu?Ostaní se mi smějí, že jsem přeci nebyla žádný alkoholik, že je to naprostá blbost. Co myslíš ty?

Kuba

Pavlo, Neurol beru již 2 rok. Psychouš na mně zkoušel asi 5 druhů AD, ale nic nezabralo. Po 7 měsíců brát pravidelně vyšší dávky Neurolu a potom zkoušet AD Je trochu pozdě. Děkuji za odpověď. Máš pravdu , asi budu muset jít na Detox.

Bobinka
1x

Ahojky všem,kdo mají s těmito příšernými stavy zkušenosti.Skutečně závidím těm,kteří to zvládají.Já již 9let užívám různá AD,k tomu Neurol,či Xanax v dávce 2mg.Bohužel se cítím příšerně.Pocity napětí,úzkosti,návaly,poce ní,atd.-to je na denním pořádku.Dnes mi můj lékař předepsal k Zoloftu,Xanaxu,ještě Atarax.Máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Připadám si jako chemická loutka a už si vážně nechci vytvářet další závislost.Děkuji za odpovědˇ.Bobinka

Niki

Ahojda, prosím o radu, dnes jsem šla ke svému dr.a vysvětlila mu svou situaci, komplikace s úmrtími v rodine atd.a on mi právě předepsal dvě balení neurolu a pak po 3 týdnech citalopram, v životě jsem nic takového neužívala a netuším jak na to budu reagovat. Po těch radách a reakcích od vás tady se mi do toho ale opravdu nechce. Má to vůbec smysl s tím začínat? Přijde mi to jako pořádný svinstvo, ale dr. se tvářila že je to naprosto normální. Pokud můžete někdo poradit, tak prosím písněte!!! Díky všem.

honzaC

ahoj já bych se na tvým místě nebál, na prvním místě je psychologická pomoc (promluvit si o tom a prostě mluvit o tom) a k tomu je i dobrá pomoc léků...citalopram je moderní antidepresivum, neurol, pokud ho nebereš víc než několik týdnů, je úplně v pohodě

Bobeš

Niki, pokud jsi navštívila psychiatra, tak předpokládám, že ti moc ok není.Jen ty sama musíš posoudit, jestli jsou stavy, které prožíváš únosné.Nic konkrétního o nich nepíšeš, takže se těžko radí, zda brát či nebrat.Když si vezmeš neurol-předpokládám v dávce 0,25mg - 0,50mg, po dobu největších potíží, žádná závislost ti asi nehrozí. Navíc posoudíš jakou úlevu ti může přinést. Není totiž nic horšího, než když se úzkostné stavy stanou chronickými. Potom nastavá problém - a to je závislost na benzodiazepinech.Hodně síly v tomto pro tebe těžkém období.Bobeš

Evian

beru to nekdy na spaní takze jsem závislá jo?žádnou zavislost nepocituju

maetin vojtek

Nikdy, Nikdy pokud cítíte závitlos a berete léky minimálně měsíc pravidelně denně nezrušte léky ze dne na den, začnete pociťovat špatné dýchání, tlak, bušení srdce a mužete umřít... Odvykání na těchto lécích buď ambulantně pod odoborníky, nebo sami postupně plynule zmenšujete dávky a to tak dlouho, jako dlouho jste je brali před tím....

blueberry
1x

Ahoyk jsem matka 2 detí,18 mes.po porodu,brala jsem neurol 0,25 a bylo mi báječne-krom toho ještě Citalon,ale ten neak nevnimam...postupne se dávky neurolu zvyšovaly,až zkrátka přišel zlom a neurol přestal zabírat,dostala jsem obrovské uzkosti ,nervozita přišla,a spolu s tím takové "neprožívání" sem ako stroj,bez prožitku---ted beru 4 dny Coaxil vypadá to že zabral i když je ješte brzy hodnotit,e mi o 50% lepe,máte s tímto lékem zkušenosti?? beru ještě Rivotril ale mám pocit,že taky tak nejak už nepusobí,,,,když tak mi napište na::[email protected] budu moc ráda,ppap Blueberry

David
2x

Ahoj všem, beru rivotril už asi 8 let a jsem schopen normálně fungovat jen s ním. Několikrát jsem se ho pokoušel pomalu vysazovat, ale nakonec to skončilo vždy tím, že jsem se vrátil k doporučeným dávkám (0,5 mg - 0,5 mg - 1 mg), takže nezvyšuju, a aspoň tohle pokládám za pozitivní. Proč mi ho předepsali na psychiatrii nemusím psát, to bych opakoval jen to, co tu už ostatní napsali víckrát. Užívám dlouhodobě taky lék proti depresím a úzkosti - Argofan (venlafaxin). Psychiatr mi později doporučoval pomalé snižování rivotrilu kvůli možné závislosti, proto jsem se o to snažil. Dnes se o to nesnažím vůbec, ze zásadního důvodu: prostě můj organismus ho potřebuje ke stabilitě nervového systému. K tomu závěru totiž dospěl hlavně můj internista, když u mně zaznamenal srdeční arytmie, zvýšení TK, žaludeční neurozu a celkově obrovskou nervozitu právě v obdobích, kdy jsem ho snižoval. Jeho názor je jednoznačný: určitá skupina pacientů s nevyrovnanou vegetativní nervovou soustavou potřebuje rivotril (klonazepam) k udržení stability celého organismu. Na moje obavy o závislosti se celkem pousmál a řekl, že ten pacient, který ho skutečně potřebuje a kterému tento lék pomáhá a bere ho v doporučených dávkách, na něm klidně "závislý" být může. Dokud se dodržuje rozumné dávkování, tak je to celkem OK, když je tendence ke zvyšování, tak by každý měl zapnout vlastní brzdy a vůli, případně vyhledat pomoc psychloga. Přece statisíce pacientů je "závislých" na lécích na snižování krevního tlaku, nebo na správnou činnost srdce, či jiných orgánů v těle a nikoho nenapadne je přestat brát. Nakonec pacienti, kteří rivotil užívají kvůli epilepsii, ho berou celý život, a to ještě ve vyššších dávkách než ty pro psychiatrické pacienty. A bylo by docela riskantní, aby takový pacient s epilepsií rivotril přestal brát. Podobně to platí pro funkci rivotrilu na udržení stability a odstranění dysfunkcí vegetativní nervové soustavy, protože ta vlastně řídí další orgány v našem těle, tedy nejen nějaký třes rukou nebo fobie, či jiné psychické projevy, ale také řídí činnost srdečního svalu, žaludku atd. Po konzultaci s psychiatrem můj internista jednozančně rozhodl - brát tyto dávky dál, ale nezvyšovat, chodit na kontroly ( laboratoř atd.) Negativní vliv rivotrilu (klonazepamu) na lidský organismus zatím žádná vědecká studie neprokázala, spíše jde vždycky o určitou prevenci zabránit závislosti, pokud jeho indikace není nutná a když někdo ho jen feťácky sjíždí, to je pak situace úplně jiná. Proto si myslím, že ten, kdo ho potřebuje, se nemusí ani nijak obávat nějakých výrazně negativních účinků ani po dlouholetém užívání rivotrilu či neurolu. Jen to chce určitou disciplínu a dávky prostě nezvyšovat. Nakonec i tyto informace vyměněné mezi mnou psychiatrem a internistou mě natolik uklidnily, že nepropadám nějakým panikám, že jsem tzv. závislý na rivotrilu.( O nějakém detoxu ani neuvažuju!) Určitě by byla horší závislost na alkoholu nebo tvrdých drogách. Kdo si chcete vyměnit názory nebo se poradit a dovědět víc (mám léta zkušeností jak s různými léky tak psychiatry), a protože sem nechci psát nějak dlouze, můžete mi napsat na mail : [email protected]

Peet
2x

Davide docela dobry nazor a musim rict, ze na neco podobneho jsem posledni pul rok pristoupil u neurolu a je mi daleko lip. Snizil jsem postupne davku neurolu na 25mg/den a zacal jsem docela i fungovat. Driv jsem nejen ze mel uzkosti jako prase, ale jeste k tomu strach ze zavislosti a somaticky problemy z premahani se nebrat leky. Pokud ma ale clovek stabilni miru zodpovednosti, je lepsi byt pul zivota zavisly na "malych davkach" neurolu, nez po roce depresi a uzkosti spachat sebevrazdu. Kazdopadne je asi dobre jeste jednou zduraznit, ze se nesmi navysovat pravidelne davky! Peet

Luky

Davide a Peet, s vaším názorem souhlasím, ale jen částečně. Vaše denní dávky , u Davida 2mg Rivottrilu a Peet 0,25 mg Neurolu jsou dávky nízké , hlavně u Peet. Udržovací dávka Rivotrilu je 3 až 6 mg na den a max denn. 20mg. Udržovací dávka Neurolu je 2 až 4 mg na den max 10mg denn. Nechci podceňovat vaše psych. poruchy, ale myslím si . že kdo má skutečný psych. problém, který se stal (akutní), musí brát větší dávky a tím může nastat silná závislost. Tak, že rada od Peet, že se nesmí navyšovat pravidelné dávky je jenom kdo má PP, to znamená psych. problémy bez zjevných příčin.

Peet
1x

ahoj to Luky: jasne, 0,25 je mala davka, nicmene me to stalo hodne usili a let se na tuhle davku dostat. Myslim, ze o sobe muzu rict, ze mam hodne silnou vuli, jinak bych to uz asi davno zabalil, ale vidina neceho lepsiho, tvrdohlavost a uskutecnovani svych snu me v tom hodne podrzelo. Kdyz mi zacaly uzkosti asi pred 4mi lety, vubec js nevedel, co se deje. 4 mesice js nejedl, furt js jen spal, srdecni tep 180 skoro celej den, omdleni, pohotovost 3x do mesice, vyjit na ulici bych vrchol heroismu. Samozrejme konec prace, konicku, pratel, vsechno v loji velice rychle. Kdyz js konecne zjistil po pul roce obihani doktoru, ze jsou to psychicke problemy, trvalo rok, nez jsem si to pripustil a behem toho roku jsem nabehnul na neurol. V rodine jsme meli tezkou zavislost na alkoholu, takze Neurol byl pro me jako nocni mura a to me taky stale tlaci k tomu, abych ho udrzel na 25, nebo ho nebral. Kazdopadne 3 mesice ambulantni lecba, 3 roky psychoterapie a pomalu se z toho dostavam. Pracuju doma, v klidu, mam konicky a i kdyz je to obcas poradnej kotel, uz to nevidim tak cerne. to salinrjan: chlape tvoje situace neni vubec jednoducha. Podle toho, co pises bych tipnul, ze tvoje zena travi hodne casu doma, nic ji nebavi a uzira se. V rodine jsme resili podobny problem, ale ne s leky, ale alkoholem. Musis zkusit v ni vzbudit zajem o neco, co ji bavi (nejakej hodne silnej konicek) a pomoci neho a urcite i kluka ji ukazat, ze ma pro co zit a ma za co bojovat (a pokud ne, tak ze toho ma hodne co ztratit). Pokud si to nemysli, je to narocnejsi. Jinak odvykaci kura s takovymi davkami musi byt pod odbornym dohledem, Takove mnozstvi se neda radikalne vysadit. Doporucuji ti navstivit psycholozku, nebo specialistu na zavislosti a domluvit navstevu lecebneho ustavu. Pokud by se ti podarilo presvedcit zenu, aby tam ztravila cca pul roku, mas vyhrano! Ty se das zatim dohromady a ona se bude tesit na kluka a proto zkusi udelat vse, aby se to i ji povedlo. Vim cim jsem si prosel doma a budu ti drzet palce. pokud chces nejake info, rad napisu: [email protected] Peet

Zuzka

Ahojky. Jsem 7 let závislá na Neurolu. Ze začátku jsem ho dostávala v nemocnici na den do obálky. Každý den jsem chodila na stacionář a pro svoji dávku léků s požehnáním lékařů. Měla jsem brát Neurol při úzkosti. Nikdo mě neupozornil na možnost vzniku závislosti. Když mi začali psát lékaři Neurol na recept, nepřečetla jsem si celý příbalový leták a dávkování jsem měla na receptu "při úzkosti". Úzkost se zlepšila, tak jsem si zobla, někdy míň, někdy víc. Postupně mi vznikla na tomto benzodiazepinu závislost, množství jsem zvyšovala. Beru 6mg denně. Několikrát jsem to zkoušela snižovat, ale je mi hrozně blbě, třesu se jak ratlík, bolí mě hlava. Prosím, pomožte mi někdo. Můžu to zvládnout sama snížit? Ráda bych se toho zbavila. Nikdy jsem nevzala žádnou drogu, ani marjánku, nepiju ani nekouřím. Jsem závislák na léku, co mi měl pomoct na úzkost. Jsem v háji. Prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Moc díky za jakoukoli užitečnou radu. Ahoj, Zuzka, 31

Tony
2x

Zuzko, měl jsem podobné problémy i stejnou dávku 6 mg Neurolu na den.Pokuď máš zájem se něco dozvědět o mých zkušenostech s Neurolem přečti si moje příspěvky na této stránce z 9.11.07 do 24.2 08, potom se ptej, jestli cheš, rád odpovím. Čus Ton.

MIRKA

Ahojte všichni!!!Léčím se,už 12 let na panickou poruchu.Beru rivotril 2mg.chlorprothixen 15mg 2 krát denně a antidepresiva seroxat 20 mg.Vůbec mi to nepomáhá.Pořád se potím na obličeji.Je to strašné.Doktorka mi vyzkoušela jiné tabletky a pořád nic.Nevím co mám dělat!!!!!!!! Můžete mi někdo poradit prosím?Není to přece normální.

salinarjan

Ahoj, jak se tak dívám na Vaše názory ohledně antidepresiv, musím s Vámi souhlasit, že jsou to velice návykové léky, kterých se těžko zbavuje. Já osobně problémy nemám, ale moje manželka ano. Je to děs, co všechno bere a dávky se neustále zvyšují. Vrcholem bylo, když jsem zjistil, že za jedno odpoledne spořádala 13 tablet lexaurinu-to je teda síla. Nevím, co už dělat, protože domluvy nepomáhají, lež střídá lež, domácnost leží na mně a to máme 3-letého kluka. podle mého je jediným řešením léčebna a tvrdá ovykací kůra. Možná to zní tvrdě, ale to co zažívám poslední půlrok je fakt síla. A jedna zkušenost-nespoléhejte na doktory, Ti Vám předepíší cokoliv. Když mně někdo poradí, budu velice rád, protože jinak končím a odcházím se synem pryč, kde budu mít klid.

Petr
1x

To se mýlíš, že na antidepresivech je závislost... Závislost vzniká při delším užívání anxiolytik a benzodiazepinů do kterých patří zde již několikrát zmínovaný Lexaurin, Neurol, Rivotril...atd...tyhle léky nemají s antidepresivy nic společného.

Michal

Užíval jsem Lexaurin, Neurol, Xeroxat, Triticco. Z vlastní zkušenosti vím, že míchat benzodiazepíny(Neur, Lex, atd.) s antidepresivy (Xerox, Triticco atd) je šílenej guláš, který v těle nadělá víc škody než užitku. Byl jse v takové myšlence, že už se těch prášků nikdy nezbavím a nakonec zešílím. Léky jsem užíval pod tzv.dohledem lékařů. Nyní jsem bez léků a díky manželce a specialistům na tento problém.( žádná léčebna). Zuzce, Mirce a Salinarjanovi a jeho manžele z předešlích příspěvků radit nemůžu , ale jenom doporučit 4 možnosti jak se těch drog zbavit. 1 Najít sám v sobě sílu a poručit sobě. 2 Udělat si nejméně 1měs. volna a mít u sebe člověka, který vás psychicky podpoří. 3 Detox. s ambulantní léčbou 4 Detox s následnou ustavní léčbou.

salinarjan

Ahoj Michale, díky za příspěvek a současně přijmi moji gratulaci a obdiv, že jsi nyní bez léků a dokázal jsi především sám sobě, že bojovat vůči závislosti je možné. Z těch 4 možností, co uvádíš bych z vlastních zkušeností viděl jako nejhlavnější najít sílu sám v sobě a poručit sám sobě. Přeju Ti, aby se Ti v životě i nadále dařilo a držím palce, zdraví tě salinarjan

Luky

Ahoj Pett, Vážím si tvé upřímnosti. Najít si chuť do žiivota za tvých podmínek a v dnešní chaotické době je opravdu silné kafe a proto teď už si nemyslím, že dennní dávka 0,25 Neurolu je pro tebe malá.

Peet

Diky moc Luky, kazda podpora, chvala a gratulace je velice prijemna. Js rad, ze se to alespon takhle podarilo. Taky bych i diky tomu chtel povzbudit vsechny, kteri se do podobne situace dostanou, ze i kdyz se zda byt vsechno bezvychodne, je tu sance s tim neco delat. Peet

krtek

Odpověd na závislost na neurolu a rivotrilu,oba dva jsou hrozná svinstva!!! já osobně se léčím 30 let, taky jsem se zbavil závislosti na alkoholu,24 roků abstinuji a úplně v pohodě. rivotril a neurol berou rádi bývalí alkoholici nebot jim nahrazuje alkohol a proto jsou na ně dřív závislí než jini lidé.toto vše mám za s sebou. zbavit se návyku na neurolu a rivotrilu je jako projít peklem!!! Ale jde to! musí se vysazovat postupně a jako náhradu brát atarax, absolutně bez návyku je na úzkost a spaní. pak mi pomohlo trittico, je to antidepresivum, já po něm perfektně spím, lépe než po neurolu či rivotrilu.tento postup mam od MUdr. Nešpora, odborníka na léčení závislostí. jinak všem přeji hezké vánoce a zdravíčko v novém roce Jirka

krtek

Roberte mám co ty za s sebou,vysazuj postupně a nahrad ataraxem a tritticem nejsou návykové

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce