Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jirka
1x

ahoj

krtek

Roberte, můžeš, ale i jiní uživatelé neurolu a rivotrilu napsat o další zkušenosti s odvykáním na [email protected] Jirka

Jarek
1x

Krtku, taky jsem prošel peklem při vysazování Neurolu.Žadná náhrada není. Přejít na Atarax nebo Triticco je velice obtížné, protože zabíraj nejdřív za 3 týdny nebo vůbec. Brát vyšší dávky benzodiazepínů a potom hned přejít na antidepresiva je jenom psychiatrická teorie.

Mirek

Již od dětství mám astma .Letos v létě jsem míval noční křeče ve stehnech což byly ukrutné bolesti.Doktoři si mě posílali s oddělení na oddělení a když nepřišli na to co křeče způsobuje napsala mi neuroložka rivotril 1-2 tablety na noc.Když jsem v letáku našel,že se rivotril nedoporučuje lidem s dýchacímy problémy měl jsem strach jej brát a zavolal lékařce jestli ho mám brát ta mi sdělila,že se nemám čeho bát ať jej klidně užívám. Chvíli jsem sice odolával ale noční křeč trvající 11 minut mě donutila Rivotril vyzkoušet. A on zabral ! Bohužel. Po nějakém čase jsem zjistil,že místo 1 tablety beru raději dvě.Bral jsem jen večer a spal jak mimino,ale již jsem začal mít podezdření,že za ten klidný spánek zaplatím velkou daň. Někdy v září po asi dvou měsících užívání jsem se juknul na net a našel spoustu vašich příspěvků o návykovosti Rivotrilu.Leknul jsem se pokusil jsem se jej během týdne vysadit ale křeče se vrátily.Tak jsem se vrátil k Rivotrilu a vysazoval jej pomaleji asi měsíc. Někdy kolem 6.11.se mi jej podařilo vysadit.Nyni asi 5 týdnů od vysazení mám neustále pocit,že se dusím.Protože jsem astmatik skončil jsem v nemocnici tam ale nic nezjistili a prý mám plíce v pořádku.Doktora jsem informoval o vysazení rivotrilu ten mi řekl,že tím to být nemůže a,že mi když tak udělá bronchoskopii.Poradí mi prosím někdo z vás jestli vysazení Rivotrilu může u astmatika způsobovat pocit,že se dusí i když tomu tak ve skutečnosti není.Velmi děkuji za jakoukoli radu.

Aja
2x

Mirku, jaké je tvé dušení? Dělá to hodně psychika, že máš pocit, že se nemůžeš pořádně nadechnout. Takže pokud to začalo po vasazení Rivotrilu, tak věřím tomu, že je to tím vysazením. Tak si to vysleduj. A když tak k doktorovi pro nějaká AD, ale pořádně si přečti co ti dá a opatrně s tím. Držím palce Aja

R.
3x

Ahoj,dlouhodobě jsem uživala Lexaurin,bylo to hrozný,nakonec jsem to den ze dne vysadila a skolabovala jsem,nevěděla jsem nic,měla jsem stav podobný epileptického záchvatu,po všech vyšetřeních mi,ale epilepsii nezjistili,měla jsem to z náhlého vysazení,jinak si to neumím vysvětlit,brala jsem 8prášků,byl to děs,ted mi pomůže,když si vemu diazepam,ale ted mi napsali neurol,podle toho co zde čtu se bojím si ho vzít at do toho zas nespadnu,mám předepsaný Apo Cital,ale nemám odvahu to jíst,máte někdo s tímto antidepresivem zkušenost?Mám dlouhodobí problémy s aritmii,lékaři mi předepisovali lexaurin,tím to vše začalo,momentálně mám syndrom chronické únavy,může mi někdo něco doporučit,chci zas normálně žít.Dík

Jitka

R, taky jsem brala Lexaurin a potom Neurol . Oba léky jsou benzodiazepíny.Neurol má delší účinek než Lex. Apocital naznám, pokuď to není benz. tak ti nepomůže, naopak může přihoršit, protože už jsi závislá na na benz. Doporučit jen, postupně vysadit benz. doma nebo s odbornou pomocí a začít znovu od začátku. Abstineční příznaky při vysazování jsou prokázány možné epi. záchvaty včetně syndrom únavy.

Jana
4x

lexaurin ma ucinek az 12 hodin, na zavislost stačí i jedna tableta. snizovat se ma o 1/4 tydne. jde to i bez detoxu. lecba techto zavislosti je bezna a bud vam nabidnout prejit na jiny lek, ktery tlumi abst. priznaky, nebo vysadi a sleduji vas.. vysadit ze dne na den je velmi nebezpecne. riziko ep. zachvatu. da se to ale zvladnout .. kazdopadne jak tady ctu, bere hodne z vas kde co a dohromady.. pak neni divu, ze mate pocit, ze to neucinkuje. davky 13 lex dene apod. vam jiste zadny lekar nedoporucil a leky zrejme nemate na predpis. i kdyz pravdou je, ze nekteří lekari klidne rok predepisuji a pak prestanou.. to uz je pozde.. lexaurin a jine tyto leky pusobi okamzite, proto se vyuzivaji jako rychla pomoc u osob, kterym se nasadi antidepresiva, ktera zabiraji cca za tri tydny.. pak se ma benzodiazep. vysadit.. po vysazeni lexaurinu se da jeste cca tri dny fungovat.. pak zacnou neprijemne abst. priznaky. lekari skutecne prirovnavaji abstak na lex. k abstaku na heroinu. pak uz jen shanite prasky aby vam nebylo zle. a za neskutecne penize.. a pokud to delate pravidelne, tak muzete ocekavat i predvolani na kriminalku, az chyti prodejce. je trestne nekomu takove leky i darovat. kdyz uz jste se povazovali za odborníky, který si to tak pekne naordinovali, tak byste meli vedet jak z toho.. tyhle leky jsou super, kdyz pomahaji a berou se jak mají.. kdyz nekomu nekdo umre.. tak mu fungují.. vam uz pak nezabere nic, az je skutecne budete potrebovat.. a jatra vam nikdo nedá, pokud si je odvarite vlastní blbostí..

krtek
1x

Odpoved Jarkovi: Neurol se nebo rivotril musí velmi pomalu vysazovat a do toho se nasadí nenávykové léčivo. jirka

Jarek

Otázka Jirkovi: Postup, který popisu je na detoxu a nebo při následný léčbě?

Moda
1x

Ahoj lidi, měla jsem malý problém, ale vyřešil ho Rivotril 0,5 mg. Je to fakt všelék, ale musí se s ním opatrně. Chce to ale spolu s ním něco dělat, něčím se zabavit: joga, taiči.Nemůžet si vzít lék a být jen nečinní. Apropo, kdo ho již vyzkoušel a nezabral mu a má ho zbytečně doma, můžu poprosit poslat mi jej na dobírku? Pište mi na email domluvíme se. Díky. [email protected]

Vahll
5x

Lidi bylo by potřeba si společně pomáhat. Já sám mám Panickou poruchu a po roce braní serliftu a zpočátku i neurolu, jsem se na to díky zlepšení stavu vykašlal. Ale co čert nechtěl po půl roce se mi to vrátilo. Začínám tedy od znova. Prostě jsem se v práci zhroutil- stav třesu,tlak na prsou, zrychlené dýchání,vysoký tlak 160-105. Všechno ale došlo po několika menších varováních- chuť opustit rychle místo kde jsem byl někam jít ale přitom zůstat na místě. Byl bych rád kdyby jsme se všichni sešli někde na chatu, jestli někdo ví kde tak ať to navrhne, nebo jestli nějaký chat už je tak mi dát vědět. Taková rada nerada je že je to hodně spojený s tím že nad sebou hodně dumáme, nafukujeme problémy. Velice rád bych si o tom z někým povídal je mi 37let.

Krtek

Jarku, nikdy jsem nebyl na detoxu i když jsem se potýkal s abstákem,tak bych nejraději na detoxu byl,takové to byly děsivé a ukrutné stavy. Přeji všem kolegům do nového roku zdravíčko a bez návykovek. Jirka

Honza7
5x

mám jen pár postřehů k neurolu a budu rád, když mě někdo třeba i doplní nebo lehce poopraví. Všiml jsem si, že tady existují dvě skupiny lidí; první je ta, která je opravdu závislá a bere řekněmě od 3mg do 6mg denně nějakou dobu, případně 2 mg déle než rok... a druhou skupinou jsou ti kteří berou tak do toho 1mg za den. Tohle rozdělení není možná úplně blbý, protože indikace pro závislost, pokud se nepletu, na neurolu jsou asi 2mg. za den. Nechci zjednodušovat, teoreticky se může člověk stát závislým i na 0,5mg a pro jiného může být dvojnásobná dávka naprosto bezpečnou. jsou tady určitý kritéria: tak třeba za 1, určitá genetická predispozice (máte v rodině už nějaký závisláky nebo ne? Pokud ne tak máte šanci, že i vy se na tom nemusíte stát tak rychle závislými...) za 2, je potřeba rozlišovat na co to berete, třeba na spaní a deprese je potřeba uplatnit větší přísnost než třeba na panickou porucha (tady je potřeba vyšší tolerance, max je až 10mg; u deprese max 3-4mg) za 3, pokud jste starší tolerují se vyšší dávky než u mladšího pacienta, pro děti ve vývinu je to úplně tabu za 4, berete to každý den ve stejnou dobu? to je totiž nejhorší pro závislost...leoší je to brát nepravidelně ATD všem držím palce, hlavně té první skupině, který jsou už opravdu závislý. Pokud někdo bere 0,25mg prosím nepište sem, je to ztráta času:-) to je příliš malá dávka. Co se týče mě, já beru do toho 1mg už asi půl roku A protože chodím na terapii a beru cipralex, tak na tom snad nejsem tak nejhůř, ale radost z toho nemám! mějte se všichni krásně a napište jesli vám to něco dalo:-) Honza C.

honza7

když se zpětně dívám na můj příspěvek (1/2009) asi rok starej, tak si nejsem jistej v bodě3, kde píšu že u starších lidí se toleruje vyšší dávka... ono je to naopak, starší berou míň; jeedině pokud jde o formování závislosti, tak starší lidi si na to nezvyknou tak rychle, ale to bych asi kecal, nevím. A kdo nemusí ať nebere ani tu čtvrtku mg (přehnal jsem to když jsem psal že by neměli lidi psát když berou jenom čtvrtku, koneckonců můžou negativně splňovat všechny čtyři body a potom se ze 0,25 dostanou na 1mg a dál...)

Katka
3x

Ahoj Honzo, četla jsem si tvé rozdělení požíračů Neurolu:-) Já mám panickou poruchu a po dvakrát jsem začínala s AD. Na počátku, než mě zabrala jsem brala ráno 0,5 Neurolu a večer totéž. Panika se mi vždy po půl roce vrací a teď už beru AD potřetí. Ale proč píši. Vždy v předchozích případech se mi dařilo Neurol vždy tak po 6 týdnech vysadit, AD zabrala, prostě jsem neměla vůbec potřebu brát. Ale teď už je to 9 měsíců a já stále nemůžu Neurol vysadit. Brala jsem ho i na začátku asi 0,5 jednou denně a teď mám neustále potřebu ho brát aspoň 0,25 denně, někdy se mi zadaří obden. Když ho nevezmu je mi někdy děsně nepříjemě, nedovedu to popsat. Špatně se mi dýchá, taková nervozita v těle, u ničeho nevydržím, večer v posteli se neustále před spaním převaluji. Myslíte /všichni/, že je to závislost nebo mi jen prostě nezabrala AD, která teď beru a měla bych je vyměnit? Každopádně je mi líp než před tím ale.... Jak se vůbec projevuje ten absťák?? Ještě jsem chtěla napsat, že máme v rodině alkoholiky a já jsem taky asi 20let popíjela /né ožírala/ a teď , když mi začaly paniky, tak asi dva roky raději abstinuji. Dík za odpověď.Tím popíjením myslím , tak každý druhý den 2-4 decka a jednou za čas na oslavě litr vína.

Honza7
2x

ahoj Katko:-) přečetl jsem si Tvůj příspěvek a mám z toho dobrý pocit, klidně si ten 0,25 neurol vezmi, to je v pohodě a radši nechoď na takový stránky jako je tato:-) Ty seš taky taková poctivka jako já, my stále řešíme jestli jsme nebo nejsme závislý a plno lidí, který spotřebujou pár krabiček týdně to vůbec neřeší... Všiml jsem si, že až na jednu výjimku tady mnoho lidí píše o neurolu jako o tvrdý droze.... neurol je ale také lék užívaný v lékařství a v lékařství se používá právě proto,že na něm nevzniká taková závislost. Myslím, že už tady někdo přede mnou napsal, že při dlouhodobém užívání je rozumná maximální denní dávka asi 1mg... toť vše:-) krásný večer a pokuď možno všem příjemnou bezneurolovou noc.h.

Honza7
3x

Ahoj lidi mám ještě dva dny volno tak mám více čas na psaní. Mnozí z nás ten neurol brát musíme třeba i v těch středních dávkách kolem miligramu, to se nedá nic dělat... já beru asi 0.75mg a chci se dostat na 0.5. Velmi doporučuju přejít na moderní AD (antidepresiva), hodně mi teďko pomohl cipralex, neurol teď beru v třetinové výši než předtím a někteří lidé neurol přestanou brát úplně. Určitě mnozí z vás znáte i zoloft, protože jsme generace "zolofťáků" :-) ten má podobně příznivé účinky na deprese a úzkosti... je i více antidepresiv 3. a 4. generace, s jinýma ale nemám zkušenosti. Lidi choďte taky na psychoterapii; pokud máte k tomu výhrady, vůbec se vám nedivím, protože máme v Česku málo dobrejch terapeutů a my máme často zkušenosti právě z těmi průměrnými nebo dokonce podprůměrnými:-( dávám vám typ na ty dobrý (aspoň si to myslím, že jsou dobrý) : Mgr. Konopásek, Praha 5. tel: +420 296 113 346 a potom se zkuste zeptat ve Fokusu na Břevnově tel.:233 354 547 (svýho času tam dělal Mgr. P. Zach, nevím jak je to dnes)´; pokud si můžete terapii zaplatit, doporučuju Mgr. Hlávkovou v Kamýku, tel: 604 374 292, ta je opravdu dobrá a podporující. Nebojte se psychoterapie, může to být docela fajn; sice to může být někdy těžký, ale stojí to za to. Nesmíme se vzdávat, máme to všichni hodně těžký a potřebujeme nějakou tu podporu, přátele a když právě zatím nejsou, tak si to chce najít nějakého podporujícího terapeuta. držím všem palce a rozdělte se o své zkušenosti; můžeme dát hlavy dohromady a na něco kloudného přijít, možnosti jsou... h.

karel
1x

ahoj

Mirka

ahoj já beru taky cipralex je dobrej, zkoušela js i jiny ale tohle fakt bodlo. jen je za něj v lékárně příplatek, ale 70kč ještě jde. začala js chodit k jedny psycholožce je docela dobrá. jaký máte problémy?

Jirka

Mám za s sebou závislost neurolu a rivotrilu,je to opravdu těžké se z toho dostat, ale jde to.Jako náhražku jsem bral atarax, asolutně nenávykové, mne pomohl při úzkostech v abstáku,neurol se musí vysazovat pomalu a ještě jednou pomalu i čtvrtka se musí ještě půlit.A zároven s vysazováním nasadit nějeké antidepresivum, v mým případě trittico.Kdo si chce popovídat o této problematice pište na [email protected] zdraví Jirka

Janína

toho Konopáska znám je hodně empatickej, jen nevím jestli má teďko volno. beru neurol nepravidelně někdy i 1 miligramovej zdravím Janína

Robo

dobry den, chtel jsem se zeptat, kdyz sni 6-ti leta holcicka jednu tabletku rivotril 2mg, mam volat lekare? projevuje se u ni spatna chuze,unava a dusivy kasel. dekuji za odpoved!

honza7
1x

ahoj lidičky nebojte se psát:-) dáme hlavy dohromady a něco vymyslíme! Mně se teďko daří neurol postupně snižovat; příští týden to chci zkusit bez něho, i když nárazově si budu půlmiligramovej brát... koneckonců to je jako když si dám dvě pivka (aspoň co se týče návyku) mějte se a držte se :-) h7.

tony
1x

čaues opravdu je neurol jako dvě piva?

honza7
2x

čtvrtmiligramovej neurol by měl být asi jako jeden panák, aspoň tak mi to říkal dr. Schwarz Na PCP v Bohnicích. Tělo sice alkohol líp zná a lépe ho odbourává, ale neurol je zase víc léčivější, takže všechno má svý určitý výhody.

Jarek
1x

Co píše Honza 7, je ověřená pravda. Problém vysadit návykovou látku jsou na 1 místě benzodiazepíny, 2 místo je tvrdej alkohol, 3 místo budete se divit je Herojin a podobné opijáty.

honza7

prosím tě Jarku jak jsi to myslel, ty jsi mě asi špatně pochopil (?) já myslím že heroin a opijáty jsou nesrovnatelně horší než benzodiazepiny a alkohol...

Kajoš

Závislost na Neurolu, diazepamu, Rivotrilu jsou nejhorší závislosti jaké existují.

Jarek

Honzo 7, feťák s Heroinem na detoxu dostane náhradu Metadon a za 2 až 3 týdny je v pohodě (bez abst. stavu). Neurol žádnou náhradu nemá, to znamená ,že si to musíš pěkně vytrpět. Po 3 týdnech vysazování Neurolu jsi čistej ale pěkně rozklepanej nejmíń na půl roku. Je prokázaný, že opijáty se lépe odbourávají z těla než benzodiazepíny.

Lada

Nezlob se ze pisu o heroinu,ale jsi skutecne na omylu ze fetak na heroinu dostane metadon a za par tydnu je OK,tak to neni zadna pravda, ja jsem si lecbou prasel a ted po 4mesicich jsem z 5oml methadonu na 6ml a nepral bych nikomu zazit co to je za hruzu,echapu jak muzes mluvit o necem o cem nevis nic.Nezlehcuji lecbu a navykovost na neurolu atd.,ale tak tohle odvykani je peklo

honza7

ono asi záleží na tom, jakej feťák (kolik toho bral) a potom asi záleží i na tomi jaké dávky neurolu bereš, náhrada za neurol- antidepresiva ne? tvrdím heroin v žádným případě a benzodiazepíny s opatrností. h7

honza7

moje babička brala 5mg diazepam (odpovídá asi 0.5mg neur) 20 let a nemusela navyšovat; moje teta brala 10mg diazepam 1 rok a taky nemusela zvyšovat. Pokud někdo tvrdí že benzodiazepíny jsou tvrdá návyková droga, musí přehlídnout fakt, že lidi to často dlouho berou aniž by museli navyšovat. ale určitě nikomu neradím, aby bral neurol jak se mu zlíbí; na úzkosti je to často výborný lék a myslím že ani neničí osobnost (to u heroinu si nejsem jistej) h7

Veronika

mám schizofrenii, ale to není můj hlavní problém mám sociální fobie, bojím se vyjít ven chodím jen se psem. chtěla jsem chodit na psychoterapii, ale bojím se že nic neřeknu. 2 roky beru 0,5 neurol veronika

Jarek
2x

U někoho je potřeba denní dávka min. 3mg Neurolu aby zabral, někomu stačí jen 0,25mg. To samé je s alkoholem. Každej jsme od přírody jinak nastavenej. Také je známo , že doktoři píšou starším lidem benzodiazepíny na spaní jako doplněk aby měli od nich pokoj. (možná případ tvé babičky Honzo 7). Vyšší a pravidélné dávky Neurolu můžou už po 2 letech ubrat člověku jeho osobnost. (prazdnej život bez emocích, následně fyzická závislost, svalový křeče, nespavost a poslední fáze epi. záchvaty, které můžou končit smrtí. Voco je teda horší Heroin než Neurol? Málo kdo ví, že se Heroin předepisuje na recept v Anglii a ve Švýcarsku.

honza7
1x

malé dávky heroinu jsou postatně horší než malé dávky neurolu, to samé platí o větších. heroin a na předpis, nevim nevim ...já se na to zeptám:)

honza7
1x

Odvykací příznaky u heroinu mohou začít 6 hodin od poslední dávky. Dostavuje se úzkost a deprese...náhlé vysazení heroinu způsobuje svalové křeče nohou atd. Existují dva hlavní přístupy k usnadnění odvykací léčby. První spočívá v nahrazení drogy opioidy s dlouhodobějším účinkem jako třeba metadon a pomalým snižováním jejich dávky, v druhém případě se pro zmírnění extrémní úzkosti podávají benzodiazepiny, protože jsou méně návykové... heroin je silně návyková droga, neurol a další benzodiazepíny jsou mírně návykové, proto se používají k zmírnění úzkostí při odvykání od heroiny... Jarku a spol. nepiště sem pokud nemáte dostatek informací. S neurolem si netřeba zahrávat, ale v lékařství se používá právě proto, že na něm nevzniká taková závislost:) h7

Jarek
1x

Moje informace co se týká vysazování Neurolu a Heroinu mám od odborných lékařů z detoxu. Sám jsem tam byl na 6 mg Neurolu na den. Během vysazování mně bylo sděleno , že jsem na tom hůř než hoši a divky s Heroinem . Nevěřil jsem , ale za 14 dní co jsem viděl a zažil rychle jsem zmněnil názor. Honzo 7, pokuď máš informace od ambulantního psychouše, který sedí jenom na zadku ve svý vyhřáttý ordinaci, vůbec se ti nedivím, že si myslíš, že Neurol není tak zlej.

honza7

jestli jsi bral 6mg tak to je hodně, to jsi byl opravdu na tom stejně jak ty s heroinem. informace mám různý a souhlasím s tebou, že někteří psychiatři opravdu svévolně píšou léky.h7

Lada

pisete tu same zvasty a nesmysly, delate ze sebe chudaky,ale asi nevite co to zavislost a odvykani je.....radeji mlcte

honza7
1x

Jarku, zjišťoval jsem pár info o heroinu a neurolu a asi máme pravdu oba. heroin i neurol jsou návykový a možná nezáleží na tom co to zrovna je. Důležitý je kolik toho člověk bere, u neurolu to bezpečně vidím do toho 1mg a nezvyšovat, u heroinu dávkování nevím... malé množství by snad taky nemělo tolik uškodit (otázka je jestli by to v malý dávce mělo kýžený efekt). heroin se skutečně předepisuje na "západě", a to na stavy kdy už je jasný, že ten dotyčný má kousek od smrti (údajně je to lepší než morfin (?)). Doktor v lékárně mi říkal, že neexistuje dostatek studijní ohledně závislosti na heroinu, takže se dá těžko říct o kolik je jinak návykový než neurol, já ale myslím že neurol je méně návykový (viz můj příspěvek nahoře, kde je řečeno, že při odvykací kůře se z heroinu často přechází na benzodiazepíny, a to asi proto že jsou méně návykový). Jarku tvoje zkušenost je užitečná a je dobře že jsi to nakonec přežil:) 6mg je příliš moc! a jak dlouho jsi to bral? co teď jak jsi na tom. P.S. jinak všem ostatním se omlouvám za dlouhé vzkazíky, já to jinak neumím:)

Kamila
1x

ahoj asi jsem závislá, beru 2mg rivotril a chci to zkusit vysadit ale nejde to. co mám dělat? k psychologovi se mi nechce protože mi nepomůže nevím co bych mu říkala. Kamča

honza7

ahoj Kamilo, zkus nějakého terapeuta, ty často bývají lepší než řádový psychologové. Terapie není o výkonech ale o vztahu. možná máš špatný zkušenosti, já koneckonců taky (jedna psychiatřička (anti-) terapeutka byla na mě i sprostá...), co se dá dělat, teď mám výbornou a je to h.e.z.k.ý.:-)

depka
1x

nevíte někdo, jestli exzistuje nějaké antidepresivum, které je volně dostupné....

robert

volně dostupný antidepresiva nic moc

nikky

dobrá je třezalka. Použí vá se na mírnou depresi poruchy spánku. Když má někdo vážnější problémy musím k doktorovi. nikky

Jarek

Honzo 7, Neurol jsem bral rok a 9 měsíců. Nic neberu jenom víkendově piju alkohol. 6 mg Neurolu na den vypadá hodně, ale funguje to jinak. Když zjistíš že máš fyzickou závislost na Neurolu, to znamená, že prášky máš všude sebou a polikáš je jako bombony, když je to nutné.Nutnost je když chceš , chodit, mluvit , řídit auto, fungovat v práci atd. tak, že to není žádný opojení( fetování), je to jenom abys fungoval. Pudem sebe záchovy jsem to včas zastavil, protože pak už by nebil problém dostat se až na 10 mg N eurolu na den.

honza7

O.K. hlavně že už je to dobrý:-)

Jirka

Jarku nepochopil jsem , zda nyní něco bereš? Kdo si chce popovídat o rivotrilu či neurolu, tak můžete napsap na adresu [email protected] zdravím Jirka

Jirka
1x

Jarku nepochopil jsem , zda nyní něco bereš? Kdo si chce popovídat o rivotrilu či neurolu, tak můžete napsap na adresu [email protected] zdravím Jirka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce