Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jirka

Wigumisi, úplně s tebou souhlasím, prošel jsem si tím co ty, rovněž atarax mi zmírnil abstáky, ted jsem na tritticu, zyprexe a coaxilu. držím ti palce ahoj jirka

lee

ahoj ja sa tez citim podobne ako ty akurat ze mam sudnu ale ambulantnu liecbu takze nemozem brat hocico abstinujem na vsetky mozne drogy aj alkohol teraz mi predpisala psychiatricka Elify ale neviem co to spravy dgogy som brala 11rokov a teraz ked neberem nic tak som jak bez duse je to hrozne takze viem co citis

anna
1x

ahoj brala jsem 7 let neurol,magnezium,miabene a citalec,muj stav s pp a uzkostnou p,se po citalecu nezlepšoval,pomahal mi neurol ktery jsem v podstatě brala každy den.Bez něj jsem v podstatě ani nezašla do obchodu...ty panicke stavy všichni znate.pak jsem jej na par dni vysadila,došly.tak nanovo.tento víkend jsem se ocitla v opave na 1.o vikendu jsem se totalně psychicky sesipala uzkostí.velkou depresí stresem.byla jsem tam den a na revers šla domu.Vbyla to tam hrůza.Opavští lékaři mi změnili leky na elify,,rivotril a na spaní prothazin a quentapin merc.V noci se i po těchto lécích tak 3 krat vzbudíl takže nevím.hlavně by mě zajímalo jestli nkdo z vás má zkušenost s antidepresivy elify,rivotrilem...děkuju.Moc mi to ničí život,omezuji sve dítě temi svými stavy kdy sni nejsem schopna někam jít.

paja1406
4x

Dobrý den. Na tyto stránky jsem se dostal poprve. Začínal jsem závislostí na alkoholu. Postupně až do stavu deliria - čtyři dny alkohol v množství i litr tvrdeho denně, pak čtyři dni snaha skončit, kdy mi bylo strašně. Tak znova A.. Skončil jsem na odvykačce antabusem, který jsem ovšem snadno přepil. Nakonec jsem se z alkoholu dostal a velmi krátce jsem byl OK. Lékař mi psal lexaurin na snažší odvykání od A. Takže jsem ho dost ušetřil a pak začal brát 1 denně a navyšoval až na 10 (3mg) tbl.denně. Opět závíslost, vyhazov z práce. To už jsem byl převeden na neurol 3x3 mg denně a snižovat pod dohledem manželky. Dostal jsem se docela v klidu na 2 mg denně a pak znova, sehnat se da vsechno. Z těchto popsaných let si pomatuji jen útržky. Tak jsem se vykecal. Odvykat je strašné, zvlášt když ti okolo nevědí co to je a není ani jejich povinnost to chápat. Takže neurol apod. odbourat. ale co dál ?

Iva
11x

Dobrý den, dostala jsem se na tuhle diskusi a ráda bych sem připsala své zkušenosti. U mě to byl zpočátku alkohol, malé dávky, popíjení a v počátcích bych si ani nepřipustila nějaké zvláštní problémy. Později mě začaly přepadat úzkosti a panické stavy, postupně se vše zašmodrchalo a vystupňovalo tak, že jsem prodělala 4 měsíce v léčebně: diagnoza: závislosti na alkoholu a benzodiazepinech (konkrétně xanaxu). Po léčení jsem 10 let brala zoloft 100 mg, nejdřív denně, pak ob den a pan jednou za tři dni. Sama jsem ti to takhle posunula, ty dávky, se schválením psychiatra. Jak roky běžely, zapomínala jsem zoloft užívat. Pak jsem lehla s infekčním onemocněním zoloft zapomněla vzít 11 dní a když jsem ho vzala, začal kolotoč, pohotovost-interna-sanitky apod. Nenapadlo mě, že je to po zoloftu, lékařka i naopak doporučila znovu ho užívat denně a bylo mi nesnesitelně. Naštěstí mi to docvaklo, zoloft jsem snížila na 1/4 a nakonec i ho lékařka vysadila úplně. Takže po cca 20 letech jsem bez alkoholu a jakéhokoliv léku. Po nemoci jsem v neschopnosti, tedy v klidu doma. Tělo je slabé, dle mám intenzivní pocit čištění hlavy. Vidím sama sebe zpětně v úplně jiném světle. Často v podobných diskuzích čtu, že je potřeba změnit myšlení a přístup k sobě i problémům kolem sebe a k blízkým i neblízkým lidem. Nemohu říct, jak mi to půjde, to ukáže až každodenní kolotoč, až se tělo zotaví. Ale proč to píšu: Myšlení a přístup k životu není možné změnit ze dne na den. Když čtu diskuse o těchto problémech, vidím dvě základní tendence: schopnost tvrdé sebekritky u přispěvatelů a snahu a touhu zvládat všechno, co mi život naloží spolu s obavou a úzkostí, že to nezvládnu. To je náročná výbava pro jedince. Čtu věty ala "kdybych byl flegmatik".....apod. Sebeuvědomování a inteligence v tom smyslu, že vidím souvislosti, příčiny, důsledky, schopnosti empatie, prociťování kdečeho hezky vypadá napsané, ale v denním životě jsou to ty nejnáročnější a nejtěžší věci. Sem tam se zde i jinde objeví hloupý příspěvek, ale je to naprostá výjimka. Ve své podstatě je to zde boj o lepší já na na toto lepší já je zde kladen velký důraz. Jak to ale udělat? Jak být mentálně stabilní, radostný jedinec, který je navrch ještě užitečný a prospěšný svému okolí? Jsou stovky důvodů, proč být v pohodě a stovky důvodů, proč nebýt v pohodě. Jsou stovky důvodů, proč cítit úzkost, ale objektivně málo těch, které by měly přinášet masivní úzkost. Úzkost je nepojmenovaný strach. Úzkost může být i potřeba radosti ze života, která nepřichází. Úzkost je sebeobrana, signál, že něco není v pořádku. Úzkost může být i nepřiznaná potřeba nutnosti fungovat přes znechucení, frutraci, mohou to být skryté nepřátelské pocity vůči blízkým osobám. Mezi nejrozšířenější anxiolitika (lékům proti úzkosti) patří alkohol. Rozpouští někde v mozku úzkosti, jakékoliv. Na stejné bázi fungují benzodiazepiny. Říká se jim "štamrple v tabletce". Skvělí sluhové, ale pokryteční spolupracovníci a špatní páni. Znám lidi, kteří s těmito sluhy umí pracovat, je jich ale velmi málo a co jsem poznala, jsou to většinou lidé, kteří se příliš neptají. Nedumají, nepozorují se a pakliže ano, jsou mistry v útěku od takových myšlenek. Drží se svého zuby nehty a svoje osoby chrání. Ale co vím, jsou možná méně úzkostní, ale jestli šťasnější? To asi ne. Co tím chci říct? Zkoušejte, dumejte, bojujte (a já taky). Nikdo z nás není v pořádku a to je v pořádku. Sen o spokojených dnech v hlavní roli s námi samými bez léků a berliček je sen jako každý jiný. Trénink dělá mistry. Prožité utrpení pomáhá pomáhat a soucítit. Sny jsou sny, život funguje jinak. Důležitá je touha a odhodlání se ke snu přiblížit. Nevzdávat se. Prostě žít.

Maruš
1x

Dál jse dá s dobrým psychiatrem nasadit antidepresivum.Na kterých se dá bezproblemově žít.Žít bez veškerých abstáků!!!Mysím že vy už jste dost krutý a velký boj vyhrál.Ted už to bude lepší.maruš

Veronika

Dobrý den, jsem epileptička, beru troje antiepoliptipka, Topamax denně 150 mg, Thimonl 300 retard denně 900mg a Rivotril, a ten mi vzhledem k množství 3,5mg denně Ráno třikrát 0,5 mg odpoledne 1mg a večer 1mg, beru ještě navíc Vasokardin a Letrox. Vzhledem k rozličným záchvatům je mi jasné že se léků nezbavím, nechápu však proč užívám takovou dávku Rivotrilu, který mi byl nasazen v 22 letech, myslím že mému tělu příliš neprospívá ač si kékaři myslí co chtějí, nejsem příznivec léků obecně, smířím s nutností ne se zbytečností, je mi třicet let, byl mi nasazen na nerurologii prý pro malé zýchvaty i tak mi však přijde dávka velká a ráda bych dost snížila. Vím že je to návykový lék a jeho vysazovaní je komplikvané zcela určitě však není nemožné, klidně budu vysazovat po půlce alle ráda bych alespoň po jedné tabletě. Moje neuroložkamá svérázný názor že vím a jsem obeznámena na co to beru a je jen na mě jakl s tím naložím, potíž je v tom že vlastně ani tak moc obeznámena nejsem, noční záchvaty a absence mám stejně.Poraďte mi [email protected]

honza7
1x

ahoj Veroniko, já asi nebudu ten kterej by pro tebe měl nějakou velkou radu. Sem na tythle stránky podle mě nechodí moc lidí třeba takhle s epilepsií nebo vážnějšími psych problémy, který by prostě vyžadovaly vyšší dávky právě u toho rivotrilu. 3,5mg je taková průměrná udržovací dávka... je dobře že se nespokojuješ s tím co ti jeden doktor řekne a hledáš dál, určitě se ptej dalších a prostě vyhledej i třeba jiného lékaře třeba jenom ke konzultaci. držím palce:-) P.S. snižuj opatrně

Kess

Ahoj, netrpím epilepsií, jen úzkostí atd. Momentálně beru 2x Assentru ráno a večer až 4mg Rivotrilu (a většinou ještě AD). Přijde mi to hodně... beru to takto pár týdnů. Měla bych ještě během dne brát léky na úzkost, ale uspávají mě. Přijdou mi to dost velké dávky jen kvůli úzkosti (složitá životní situace, rozchod, stěhování atd..)

Jana

ahoj beru už strašně dlouho antipsichotika nejsou návykoví teď taky rivotril jeden večer na spaní nemůžu spát. Znáte někdo rivotril dobře?

Kess

Ahoj, netrpím epilepsií, jen úzkostí atd. Momentálně beru 2x Assentru ráno a večer až 4mg Rivotrilu (a většinou ještě AD). Přijde mi to hodně... beru to takto pár týdnů. Měla bych ještě během dne brát léky na úzkost, ale uspávají mě. Přijdou mi to dost velké dávky jen kvůli úzkosti (složitá životní situace, rozchod, stěhování atd..)

KARHANOVA

DOBRY DEN,CHTELA JSEM SE ZEPTAT JESTLI MA NEKDO ZKUSENOST S ASENTROU,DOKTORKA JI NAPSALA MEMU SYNOVI,TRPI TEZKOU MENTALNI RETERDACI,EPILEPSII A TED MAJI PODEZRENI NA AUTISMUS,PRY BY SE MEL PO LEKU UKLIDNIT .PREDEM DEKUJI ZA ODPOVED

honza7
1x

pro Karhanová: byl jsem nedávno na diskusním foru ohledně asentry a až jsem byl překvapenej kolik pozitivních reakcí tam bylo! myslím že asentra je vlastně sertralin taky pod obch názvem zoloft a my patříme do generace zolofťáků, tak je nám to asi souzeno! :-) ať to dobře dopadne, já sertralin moc nemůžu, protože my v naší rodině po něm špatně spíme, ale jinak vedle cipralexu a deprexu atd je to špička popkud vím. h7

Zuzka
2x

Ahoj nebo dobrý den, měla bych dotaz, Jsem závislá na Neurolu, potřebuju 6mg denně, jinak mám silné úzkosti, Dřív jsem brala Neurol proto, abych neměla úzkosti, začala mi ho předepisovat doktorka, ale postupně jsem so dostala na větší množství, protože už mi menší dávky nezabíraly. Problém je, že teď už musím Neurol brát pořád, i když mi jen způsobí, že nemám absťák, ale rozhodně se necítím skvěle. Nejradši bych se toho zbavila co nejdříve, jenže je problém, že nemůžu jít na léčení, protože moje matka má zdravotní problémy a jediný, kdo jí může nějak pomoci, i když jen trochu, jsem já, Potřebuju alespoň kontakt na ni, moct jí kdykoli zavolat, jestli je v pořádku, Je pro mě příšerná představa jít někam na léčení, kde nemůžu mít ani mobilní telefon, Neznáte prosím někdo léčebnu u nás nebo v zahraničí, kde by bylo možné odvykat v důstojných podmínkách, s možností mít mobil u sebe, Jsem ještě mladá, ještě nemám dítě a moc bych si přála zvládnout snižování Neurolu co nejdříve, Moc díky za rady, Zuzka 31

Maruš
3x

Já jsem brala přesně ty samé dávky neurolu jako vy!A to 12 let!Léčila jsem se v Dobřanech a můžu jen doporučit.jsou tam povolené,mobily,vycházky,propustky,domů i ven do města atd...Na Vašem místě bych neváhala ani minutu.dnes děkuji BOHU že je vše v pořádku.Konečně bez stresů,depresích atd...maruš [email protected]

Jaroslava Tyšerová
1x

Ahoj ,chtěla jsem se zeptat jestli má někdo nějakou zkušenost s dlouhodobím používáním Ataraxu.

Leni
1x

Ahoj, pročetla jsem celou diskusi a chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s dlouhodobým užíváním AD. Já už je užívám téměř 20 let. Prozac užívám od začátku a k tomu lexaurin,když je nějaká náhlá úzkost. Jenže prozac už tak 4 roky zpátky není tak účinný, nezbavuje mě potíží jako dříve a o to víc jsem užívala lexaurin,takže te´d jsem na něm už patrně závislá. Asi před třemi týdny jsem se propadla do těžší deprese a tak mi doktor přidal asentru. Je to o něco lepší,ale stále nejsem úplně v pohodě, mám úzkosti.... chci zeptat, jestli máte někdo s tak dlouhodobým užíváním AD zkušenosti, jestli vám také přestalo třeba po čase určité AD zabírat a museli jste hledat jiné nebo přidávat další? A cítím že se mi i zhoršuje paměť, mám jakoby prázdnou hlavu - špatně reaguji třeba v diskusi, nevybavuji si souvislosti, nenapadají mě témata k hovoru....myslíte, že to může souviset s AD? Díky za jakoukoliv reakci.

Jaina

Zdravím,jak to tady čtu tak jsem asi hodně lehký případ,přesto bych se ráda poradila.Zhruba před rokem jsem byla v nemocnici,že mě vše bolí celková malátnost,dušnost atd.Nic mi nebylo zjištěno a tak jsem dostala Zoloft -50 denně. Nějakou dobu jsem to brala řekněme tak 6-9 měsíců a pak jsem to vysadila ze dne na den. Je mi teprve 19 v loni tedy 18, a tak sem si nedovedla představit,že budu brát prášky takhle brzy. Nicméně ted' po roce jsem přišla za svojí obvodní s bolestmi břicha(hlavně žaludek) a ona mi dala na zklidnění neurol a něco na žaludek.Neurol jsem brala 8 dní a ted jsem byla i na vyšetření žaludku a nic nezjistili.Začala jsem tedy opět brát zoloft je to asi 4 dni,ale od té doby nemohu vůbec usnout v noci ani ve dne a bolí mě hlava. Mám i hodiny zavřené oči,ale neusnu,jsem dost zeslabla.Hlavně také proto,že málo jím.Tedy hlavně by mě zajímalo,jestli ma někdo podobnou zkušenost s tou nespavostí,je to pro mě opravdu nesnesitelné.

mirkau

Asi dva roky jsem brala Olvexyi a teď jí chci zkusit vysadit. Teda takový absťák jako mám teď jsem neměla po žádných jiných lékách na depky. Motolice až se mi chce zvracet, střevní potíže. Vůbec se to nedá zvládnout. Vždycky když už nemůžu vydržet sáhnu po olvexyi ale ne po 150 ale po 75 a když se mi uleví tak na sebe dostanu vztek, že jsem to nedokázala vydržet. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co přírodního by mi mohlo pomoct. Nechci se doživotně cpát chemií. Už v tom lítám 13 let a snad už by bylo na čase s tím zkusti skončit - už po několikáté.

Lada
2x

Beru každý den neurol celkem 4mg někdy i víc a hypnogen 2 tablety na spaní.Když si to snížím jen o kousek zažívám šílené abstinenční příznaky, pocení, třesort rukou,bušení srdce, deprese, paniky.Uvažuji už delší dobu nad ústavní léčbou,ale muj lékař jí není nějak nakloněn.Neustále mi tvrdí , že budu mezi fetákama atd.Jaká je cesta z tohoto problému ven.Díky za pomoc

Ilona62
1x

Ahoj Lado. Měla jsem podobné stavy jako ty, po vyšetřeních se zjistilo, že mám panickou ataku, chodím k psychiatrovi, ten mi napsal asentru 50. beru ji 1,5 ráno, první měsíc mi nebylo dobře, ale pak se začal stav zlepšovat a po roce užívání jsem úplně v pohodě a žiji normálním životem. S tou ústavní léčbou bych tak nespěchala, myslím, když by jsi brala antidepresiva pravidelně a delší dobu, byla by jsi v pohodě. Hlavně se nestydět jít k psychiatrovi. Ilona

dana1234
1x

chtela sem se zeptata sem zavisla na herojinu a chy se vilecit akorat nevim jak ajak to mam udelat pro sim muzete mi poradit a co se mi stane kdys proste prestanu to brat co se stane zmim telem zatim sem to este neskousela prestat kazdej me strasi ze muzu umrit ze kdys prestanu tak nevim dekuji predem za odpovet

Maruš

prosím Vás jestli jste rozhodnutá s tím -skončit-Zajděte ke svému lékaři a požádejte o léčbu.Nebojte se!!!!

Marie
1x

JESTLI MŮŽU PORADIT JAK SE ZBAVIT NEUROLU!!!TAK JESTLI SE BERE DLOUHODOBĚ A VE VELKÝCH DÁVKÁCH-doporučuji si vyběhat u psychiatra ústavní léčbu!Není se čeho bát.Vím o čem píši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Maruš.

Luky
1x

Sám jsem byl na detoxu na Neurol 6 mg na den. Je to jiné než to vysazovat doma a proto doporučuji všem kdo má problém se závislostí na benzoapínech nebojte se jděte do toho.

Luky

Oprava- benzodiazepiny

Lucie
2x

Dobrý den měla bych dotaz moje matka má 53 let nyní je hospitalizována na psychiatrické klinice v Ol diagnóza panická porucha a závislost na lexaurinu. Brala ho téměř 15 let nevím jaké dávky, ale poslední dobou 3 krát 3mg denně. Je tam 6 týden a má jít ve středu domů a vysledek naprosto hrozný je v hrozném stavu, jakoby mimo na den dostává cipralex a atarax na úzkosti, lexaurin jí začali vysazovat před třemi týdny a to z dávky 3 krát 3 mg téměř na nulu během těch tří týdnůl. Mám pocit, že taková rychlost vysazování není dobrá a že jí to spíš ublíží bojím se že to neustojí. Máte s tím někdo zkušenosti prosím? A zase si říkám, že jsou to odborníci a ví co dělají.... jsem bezradná a nevím jak jí pomoct.

Remy
3x

Prosím Vás, víte o nějakém dobrém odborníkovi, myslím jak psychiatra tak psychologa v Plzni? Je mi 31, už od dětství trpím stavy strachu a úzkosti, které přerostly v deprese. Chodím na Bory na polikliniku k psychiatričce a asi půl roku na psychoterapii (1x měsíčně). Beru citalon 20mg 1x denně, k tomu lexaurin 3mg 1x za den, ten lexaurin jsem si začala brát do práce, abych to tam vůbec vydržela, občas jsem si vzala i dva prášky. Už jsem AD brala, zkoušela jsem různá - remood, zoloft, mirtazapin aj., nakonec jediné co snesu je ten citalec, resp. citalon. Ptala jsem se psych., zda můžu zvýšit dávku citalonu na 40mg denně a ona mi řekla, že mi moje dávka stačí. Prý na mně můj stav není vidět a mám si poručit a přemoct se. Já mám pocit, že mně to nezabírá, cítím se hrozně (někdy mám pocit, že jsem špína, nevím jak jinak to popsat), cítím se mezi lidmi srašně špatně, jsem sama, nemám přátele, sedím doma a děsím se budoucnosti. Stále se mně chce spát, sobotu a neděli prakticky prospím, veškou energii vydám na to, abych mohla fungovat v práci. Něterý den je to lepší, ale většinou to nestojí za nic. Na noc si někdy vezmu elenium nebo rivotril, ale většinou si to nevezmu včas, a tak když ještě v jednu v noci nespím, už to nepokouším, protože jinak jsem ráno úplně mimo a v práci musím fungovat. Závislost nemám, ale prostě cítím beznaděj ze svého prázdného života a nedokážu si sama pomoct.. Nemám na to sílu. Všechny Vás zdravím. R.

Dědek

Remy a Lucie napište emaily

Lucie
Dědek

Remy, nemáš žadnou psychickou nemoc ,to je vymysl doktorů , ty máš poškozené nervy virem, ten se musí léčit jinak , jiné léky a byliny

Remy

Ráda odpovím na Váš e-mail, pokud chcete. Děkuji za pochopení. R.

Remy
Dědek

Remy, je to složitější ,jestli chceš napiš tvůj email ,nebo nějakej jinej

benzoš
2x

Ahoj je mi 20 let a beru 3mg neurolu + 5mg rivotrilu deně mám úzkozti beru to už asi tak 5 měsíců začal jsem na Neurol 0.5 a postupem toho půl roku jsem se dostal už na tyto kombynace a dávky každý měsíc si musim přidávat jinak to nefunguje a psichiatr mi psal už řadu AD ale z těch jsem bud emocionálně plochý nebo utlumený způsobem mega úzkozt bez těch benzáků se to prostě nedá doktoři mi říkali že za pár let je možné i za 5 budu mít úplně vygumovanej mozek ale radši guma mozek než ty úzkozti a starch ze všeho Ahoj Petr

Terka
4x

Ahoj Petře!!Pokud ti můžu poradit,ihned s tím přestaň,pokud jsi z Prahy,mohu ti doporučit výbornou psychiatričku.Měla jsem strašné úzkosti a deprese,stále jsem jen brečela,doktorka mi po dvou letech napsala Asentru 50 mg,jednu ráno a jednu v poledne,lexaurin i neurol jsem pomalu vysazovala.Prvních 14 dní je utrpení než si tělo na AD zvykne,ale pak jakobynic se ti udělá dobře a den odedne to bude lepší a lepší,uvidíš!!! Každému zaberou AD!! Taky jsem tomu nevěřila,ale nyní je mi už fajn. Skus si taky neurol nebrat pokaždý kdy je ti jen trochu smutno.I já jsem brečela a brečela,ale ten neurol jsem si nevzala.Snažila jsem se furt něco dělat,i když se mi vůbec nechtělo,ale jít třeba ven s pejskem,udělat si radost a tak.Nyní žiju zase jako předtím.Kdyby jsi chtěl jakkoliv poradit,kludně se zeptej.Držím palce!!!

Jesica

Ahoj Terko, prosímtě chtěla bych se zeptat, co je to za antidepresivum, jak působí, jestli jsou nějaké nežádoucí účinky? Já užívám Seropram 20mg, 1 tbl ráno a jinak se plácám v benzodiazepinech, který ale právě snižuju a zajímalo by mě, jestli by pro mě nebyl nějaký lepší lék, případně substituce za Neurol, např. anxiolitikum Atarax nebo něco jiného. Prosím, napiš mi svůj názor, moc díky, Jesica

hanuska
1x

moj manžel je parkinsonik, čiže okrem iného prejavuju sa u neho aj psychické problémy, mal naordinovaný Lexaurin 3x denne po 1/4. Zacal ale byť čoraz agresívnejší a zúrivejší, tak mu lekárka zvýšila dávky na 3x denne po pol tabletky. Okrem toho berie ráno aj 10 mg Citalec, teraz už aj na obed 10 mg, ale tie jeho reakcie by nechcel zažiť nikto. Už som par krat musela odísť z domu co som sa bala doslova o život. Miesto ukludnenia po liekoch je reakcia opačná.

Rozalie
1x

Ajo to neni deprese , muže to byt trochu deprese ale to co si zažívala ty byly panicky ataky, přesně jak jsi to popsala , nevím proč ti to neřekli , samozřejmě neurol opravdu hodne pomáhá , stačí uz jen vědomi ze ho ˇas u sebe kdyby náhodou neco , já mám uzkostne depresivní poruchu ,prováděnou panickymi záchvaty , to je totalka ,kdo nezažil nepochopí co je to za hrůzu,ted uz jsem nemela záchvat asi rok , před zhruba rokem mi začlo vadit ze ty prášky potřebuju tak jsem se na ne vykaslala ze dne na den a bez problému , ty dívky pocity a strach mívá furt ale uz jsem si na ne zvykla a od tedy co vím ze me záchvat opravdu nemůže zabit jsem ho nemela , antidepresiva jsem vysadila po roce, takze přeju hodne štěstí a překonat to jde ! ;)

Petr
1x

Je mi 22 let. Beru 400mg Zoloftu a 20mg Rivotrilu denně už 8 let (na začátku tedy méně, tuto dávku beru asi rok) Psychologové už nevědi kudy kam. Toho syndromu depersionalizací a derealizací se už asi nezbavim. Kdybych to snad měl z ničeho nic uplně vysadit, tak to by byl asi pěknej nářez a skončil bych někde pod metrem =D

Dědek
1x

podívej se co umí chlamydie pneumoniae

Jesica

Zajímalo by mě to o té chlamydii, ale to asi není můj případ, že? mám napsat e-mail? díky, Jesica

Jesica

Zajímalo by mě to o té chlamydii, ale to asi není můj případ, že? mám napsat e-mail? díky, Jesica

agent V4C

piš email , je to pro každou nemoc

Karoll
agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

hanakarla

Chtela bych se zeptat co mam delat s dospelima detma ktery berou drogi vim jiste ze kouri travu a uzivaji pervitin.doslo to uz tak daleko ze nam kradou doma penize.a je to casteji a vetsi a vetsi castky.Nejradeji bych je poslala ven at si delaji co chteji ale mam strach ze by dopadli jeste hur nez na tom jsou ted.S lecenim souhlasi jen nevim co a jak a kam s nima jit.dekuji za odpoved.

Miran

Ahoj všichni lidé dobré vůle! Můžete mi někdo poradit? Bral jsem několik let lexaurin 3 mg, asi 2 tbl.denně a nyní dobrovolně snižuju na 1 tbl.za den a daří se! Pan odb.dr.mi píše nově LYRICU 75, že prý to tím vyřešíme a odbouráme Lexaurin. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za odpověď, budu se těšit na konzultaci.

Jana
2x

stačí snižovat o 1/4 týdně.. a hlavně na to nemyslet... uvazovat stylem, ze bez toho to nejde je uplne spatne. ja se z toho vyhrabala po trech letech sama. bastila jsem treba 6 i vic lexaurinů denne, 3 mg, pak uz jsem byla na jedny tablete denne, tu jsem vzala rano. jedna se nezda moc, ale bez ni jsem za dva dny byla totalne v haji, jak fyzicky tak psychicky. nekdo tvrdi, ze bez detoxu to nejde.. pokud opravdu chces, tak jde.. druha moznost je ubirat a pridat malou davku treba diazepamu, ktery ztlumí abst. priznaky.. samozrejme ale nesmis pretahnout dobu brani toho druheho leku.. vysadila jsem lexaurin a pak jeste chvili (cca 14 dni brala diazepam, ktery jsem taky snizovala, najednou jsem zjistila, ze jsem si ho zapomnela vzit, zapomnela jsem i na to, ze by mi melo byt spatne) a je to.. je to jako s ohnem, je to dobry sluha ale spatny pan.. ale chyba je casto na strane psychiatra... jen napsat predpis neni lecba.. a vsechny tyto leky jsou porad zahadou i lekarům, napriklad proc antidepresivum vyvola myslenky na sebevrazdu atd? nikdo poradne nevi co se muze vyvinout. Lyrica se mi nezda vubec vhodna jako odvykaci nahrada lexaurinu: 4.1 Terapeutické indikace Neuropatická bolest Přípravek Lyrica je indikován k léčbě periferní a centrální neuropatické bolesti u dospělých. Epilepsie Přípravek Lyrica je indikován jako přídatná léčba u dospělých s parciálními záchvaty se sekundární generalizací nebo bez ní. Generalizovaná úzkostná porucha http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000546/WC500046602.pdf tady je cely pribalovy letak.. zkusila bych trittico.. pak po mesici a pul treba vysadit lexaurin uplne.. a za dalsi mesic dva tritico.. nebo diazepam..

Viola

Prosím Vás lidi, já nic neberu a taky žiju. Starostí mám až nad hlavu, no a co?! :-) Prostě si je nepřipouštím,,, Netrapte se a myslete pozitivně. Vždyt za každým mrakem zase vyjde slunko ♥ život stojí za to žít!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce