Inzerce

Jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem

Může mi někdo poradit,jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem?

Inzerce
Odpovědi
Hofka5 poděkování

Látky jsou naprosto stejné, jedná se ale pouze o rozlišný obchodní název.

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. prosince 2005, 15:09:51

Beďa3 poděkování

Rozdíl mezi Aspirinem a Acylpyrinem je opravdu velký a to hlavně v technologii a kvalitě zpracování Aspirinu. Mikronizovaná tableta Aspirinu zajistí ideální rozpustnost na mikročástečky, které nedráždí žaludek a navíc rychleji působí. Na Aspirin nedám dopustit, protože mi pomáhá se zbavit jakékoli bolesti, nachlazení i chřipky.

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. června 2009, 21:59:56

Jana Květoňová3 poděkování

Strašně mě pořád bolí koleno, čekám na ortopedické vyšetření, mažu ho, beru různé prášky na bolest, přítel mi dal na chatě jeden aspirin (musím konstatovat, že všechny prášky beru po dvou) a neskutečně rychle mi zabral. Musela jsem si pak vzít ještě doma jeden a ráno jsem se cítila jako znovuzrozená. To po žádném acylpyrinu, panadolu, paralenu apod. ne!

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. července 2014, 13:07:51

Topper

No já nevím, po Acylpyrinu se vždycky krásně vypotím, po Aspirinu ne.

Reagovatpoděkovatnahlásit

20. března 2016, 13:53:01

2xs

Rozdíl je téměř jen v ceně. Účinná látka stejná. Pokud někdo tvrdí, že Aspirin nedráždí žaludek, tak "domácí" analog takového léku se jmenuje Anopyrin, je stále levnější než Aspirin, žaludek nedráždí, ale účinek je pak o něco slabší, navíc je v tabletě účinné látky méně.

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. srpna 2019, 09:10:11

2xs

Je to v zásadě nemožné... protože Acylpirin a Aspirin mají stejnou účinnou látku. To, že uvádíte ve stejné řadě i Panadol a Paralen svědčí o chybějící základní orientaci co užíváte - tyhle dva léky mají účinnou látku paracetamol, což je něco zcela jiného, než kyselina salicylová z Acylpirinu nebo Aspirinu. Pokud Aspirin zaúčinkoval a jiné analogy ne, je to spíše přítelem (vyplavením serotoninu po sexu - tiší bolest a tiší i celkově) nebo se jedná o efekt autosugesce (víra tvá tě uzdraví - když věří právě tomuto, že to pomůže, tak to pomůže, i kdyby to byla tableta placeba =bez jakékoliv účinné látky).

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. srpna 2019, 09:20:06

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 268 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jana (změna antikoncepce) 18. září 2019, 13:02:26

    Pokud chces zacit zit trochu zdrave, myslim ze zmena antikoncepce na nehormonalni je sprany krok.… Diskutovat

  • Ela (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 18. září 2019, 17:01:00

    Ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole a rtg kotníku.musim zaklepat dopadla jsem dobře jizva… Diskutovat

  • Adéla (Zkušenosti s léčbou akné) 18. září 2019, 18:39:08

    Byla jste u někoho? Mě se začalo akné docela tvořit. Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.