Inzerce
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tedule
2x

manžel bere večer 2/3 triti 15Omg a strašně chrápe, jinak téměř nikdy. Může to být k těm práškům?

Jana
1x

ano, může to být z toho, pokud si vezmu trittico já, tak prej občas chrápu jako dřevorubec....

Aleš

Může :-) Začal jsem brát Trittico a druhý den se chtěla má žena přestěhovat do vedlejšího pokoje, protože jsem chrápal více než obvykle :-)

Mirka
3x

Ahojky, mám 10 měsíců latentní tetanii, trpím šílenou úzkostí, panikou a strachem, protože je mi neustále špatně a pořád čekám kdy to na mne přijde, lékař mi předepsal Trittico, beru ho už 4 týdny, vedlejší účinky postupně vymizeli, akorát mám pořád závratě, motání hlavy a cítím se nesvá, takže mám zatím pocit, že mi psychicky ubližuje než pomáhá, spím naštěstí hned od začátku dobře, napište mi prosím někdo, kdo jste ho měl na úzkost či depresi, jestli vám pomohl a jak dlouho to trvalo.

Renča
2x

Přeju krásný den všem,co trpí depresemi a jsou odkázaný na tento preparát. Já jimi trpím,bohužel,už od dětství,ale léčila jsem se asi před dvanácti lety poprvé a to xanaxem.Byla jsem po něm zmatená,mozek nebyl schopen přemýšlet,měla jsem vidiny,šlapala jsem na schodech do prázdna....ale pomohl mi.V pozdější době,jsem užívala lexaurin,který mě defakto držel při životě,abych mohla vůbec fungovat.Nebrala jsem ho nějak pravidelně,pouze když jsem se necítila ve své kůži.Ovšem deprese se poslední dobou začaly prohlubovat,spávala jsem tak 3-5 hodin a proto jsem začala,před10dny,užívat trittico.Musím řict,že tento lék snáším velice dobře,deprese ustoupily,spím jako nemluvně,zhruba tak 8 hodin.Žádné nevolnosti,žádné závratě,prostě jako bych nic neužívala.Jen první ráno,jsem myslela,že neotevřu oči,jak jsem byla ospalá,ale to už se druhý den neopakovalo.Když jsem si tu přečetla vaše příspěvky a zjistila,že mnoho z vás bere trittco dlouhodobě,tak se ptám......To jste si za tu dobu nedali ani doušek alkoholu? Nejsem žádný piják,ale mám ráda dobré bílé víno a bojím se jen ochutnat,že by to nemuselo v kombinaci s trittikem dopadnou dobře.A pokud bych byla odkázaná na trittiko dlouhodobě,jako většina z vás,musela bych se s vínkem nadobro rozloučit? Pokud máte s tímto někdo zkušenost,prosím podělte se.

danah
13x

Renčo, ani lázně by nepomohly?

Sisi
1x

Můžu se zeptat kolik tritica užíváte?Já beru 75mg a nepomáhá mi.

Martin
1x

Renčo, mám podobné obavy jako ty. Ne že bych byl nějaký alkáč, ale spíše se považuji za společenského člověka, který tu a tam navštívil hospodu a tam se scházel s přáteli. Dobré víno mám taky rád, takže hned jak jsem zjistil, že budu nucen (kvůli špatnému spánku) brát Trittico, hned jsem se zajímal jak je to s kombinací s alkoholem. Ptal jsem se doktorek a ty mi tak nějak shodně doporučili nepřehánět to. Pochopil jsem to - neopíjet se. Faktem je, že žádné prášky (asi s vyjímkou penicilinu) by se neměly kombinovat s alkoholem. Já si tedy občas večer dám skleničku vína a zatím se mi zdá že je to v pořádku. Já stále doufám, že se mi spánek spraví a po měsíci zkusím trittico postupně snižovat a přerušit jeho užívání.

smiders
4x

Zdravím všechny. Já beru antidepresiva již skoro 15 let, je mi 35 a několik let i trittico před spaním a občas si ho zobnu i přes den, když je úzkost ze stresu. Jinak ještě k tomu mirzaten večer, lamictal přes den a při obtížích oxazepam. Měl jsem brutální uzkostné a paronoidní stavy. Léky fungují parádně, zobání mě baví a pracuji jako manažer v dost velkém stresu. Alkoho, piju o víkendu pravidelně i tvrdý tak od 15ti let a nikdy nebyl problém, játra a vše další v cajku! :-)

ILada

Ahoj nadpis mi do emailu prosím eprosím,jeste beresADlikubi@seznam.cz

olinka
8x

Zdravím, trpím už asi druhým rokem také latentní tetanií, hořčík se mi vůbec nevstřebává..ani při injekcích. Jsem z toho už na nervy, mám stejné stavy, jako ostatní, panickou úzkost, beru na to už půl roku trittico, na noc 2dílky, musím se přiznat, že mi moc nepomáhá, klidnější moc nejsem, spát taky nespím, jedině co mi pomůže je půlka neurolu. Je to hrozné, je mi všech lidí, co mají obdobné problémy moc líto!!! Je to začarovaný kruh a nejde z toho ven. Takže moc nepomůžu, protože dnes už vím, že ty prášky jsou jen malá berlička, každý si musí pomoci sám, já zatím ještě nevím jak.....přeji Všem hodně zdraví a AŤ SE NÁM TO VŠEM PODAŘÍ!!!!

Ivana
1x

Dobrý den, vím že příspěvek je z roku 2009, ale mám úplně stejný problém, jaký tady uvádíte. Hořčík se mi vůbec nevstřebává. Jak to za roky pokračuje. Máte nějaké řešení?

Michaela
1x

Dobrý den, Trittico užívám týden. A celý týden nemůžu usnout. Jsem unavená a vůbec se necítím lépe. Dostala jsem ho na to, abych se v noci nebudila kvůli častému chození na záchod a také, abych se uklidnila. Všechna vyšetření močového měchýře mám v pořádku. Dříve jsem usnula hned a budila se v jednu, ve dvě, ale pak zase hned usnula. Teď nespím do těch dvou. Uvidím, třeba se to po nějaké době upraví.

Eva*
8x

Ahoj všem, já beru Trittico už čtyři roky, ani na začátku léčby jsem po něm neměla, nebo necítila žádné vedlejší účinky. Depresemi trpím už víc jak 10 let, první moje AD byl Deprex, cítila jsem se po něm skvěle, jenže s Deprexem se nastartovala šílená nespavost. Můj psychiatr to řešil Neurolem a než k nám nastoupila nová doktorka, byla jsem na tom tak, že mi nestačily ani dvě tbl.Neurolu 1mg. na noc. Bylo to šílený, poslali mě i do spánkové laboratoře, kde sice zjistili, že trpím insomnií, ale pomoct mi nedokázali. Následovala řada jiných AD a spaní se nelepšilo Po Tritticu jsem konečně začala spát, beru 150mg jenže v posledních měsících už zase začínám mít problémy se spaním a nejen s ním... Musím si vzít aspoň občas Lexaurin, navíc se mi vrací deprese, panická úzkost a stresová inkontinence..Mám problémy jet autobusem, cokoliv vyřídit a pod. Jakmile přejdu práh do ordinace, tak se počůrám, ale nejenom do ordinace, vlastně už kamkoliv, kde to neznám. Poradí mi někdo jiné AD?? Díky Eva

Katka
6x

zkuste psychoterapii me zmenila život veskere stavy jsou pryč jiz 5 let a bez lexaurinu a jinych leku chce to se naucit zachazet s pocity byt jsou sebevice neprijemne.

vlk
3x

zkus PL Bohnice doktora Jána Praška či Beátu Paškovou /pokud ta tam ještě je... jsou to experti na úzkozstné pochury ( od panické poruchy, přes OCTD, PTSD, až po já nevím co)... tam umí pomoct

Lucka

Může mi někdo sdělit svoji zkušenost s vysazením Trittica. Zajímá mě především za jak dlouho odezněly vedlejší účinky, kdž jste ho vysadili. Díky

Marie
6x

Ahoj, já jsem vysadila asi před týdnem. Brala jsem ho kvůil spaní, teď ke konci už jsem byla jen na jedné třetině. Na problémy se spaním fungoval úžasně, i deprese, divné stavy, všechno ustoupilo a žilo se s nim dobře. Jenže lékař mi řekl, že ho musím po čase vysadit, tak jsem to teď .. asi po půl roce.. udělala. Jenže - zase se budím kolem 2.hod ráno a pak už moc nespím, přes den jsem tím pádem unavená, připadám si "hnusně" a celkově se mi vrací ty špatné pocity, které provázely nespavost před užíváním Trittica. A tak se ptám: Jak moc Trittico a hlavně jak vůbec škodí tělu??? Jde ho brát třeba i na pořád??? (stejně jako beru třeba antikoncepci) ???

zajda

Trittico by se mělo brát alespň 9 měsíců. Pravidlo pro vysazení je snížit dávku o 1/3 za týden až 3 týdny. Mám velice rozumného doktora, který mi při vysazování doporučil postupovat velmi pomalu a pokud se necítím, vrátit se k předcházející dávce. Vysazovala jsem 5 měsíců z dávky 1 až 2 třetinky denně.

jaro
2x

ja vysadil tritico a je mi spatne nemozem spat

Sýsa
3x

Ahoj, trittico jsem brala v kombinaci s cipralexem. Po té co mi cipralex nesedl mi zůstalo jen trittico, které mi způsobilo takový velice nepříjemný a nežitelný stav změněného vědomí (jako v horečce, nebo opilá) a poprvé mi rozběhlo krom deprese a drobných úzkostí silné panické stavy právě z takových "jiných stavů". Bojím se, že to nepřejde, že se z toho zblázním. Přechodně mi pomohla asentra, ale horší se to - tak nevím. Ráda bych věděla, jestli máte někdo zkušenosti s přecitlivělými reakcemi na různé léky - už si připadám jako blbec - opravdu je nevyhledávám, ale reaguji na léky spíše negativně, než by mi pomáhaly.

anna272
2x

Ahoj Sýso, přečetla jsem si tvůj příspěvek a cítím se úplně stejně jako ty. Trittico beru 6 dní a je mi hrozně. Chvílema si připadám jako ,, mimozemštan". Zajímalo by mě, jestli se ti tvůj stav nějak od té doby změnil. Dík za odpovědˇ

Emilim
2x

Sysa ja mam po tritticu to iste co opisujes-palia ma cele usta, hrdlo,mam strsne vela slin, stale som prechladnuta, stipe ma v nose, raz mi je horuco, inokedy mam zimnicu, dnes rano o 5 hod. som vstala, citila som bolest v nohe, potom vysiel na mna taky pot, ze som sa musela prezliect, nohy mi zoslabli, ledva som presla do postele a pritom tmu v oboch ociach, trittico mi narusilo celu psychiku, je to zly liek, beriem ho pol roka 1/3, ale je mi horsie zo dna na den. CHcela by som ho vysadit. Minulu stredu som vynechala 1/3 a dnes dalsiu 1/3 a v sobotu dalsiu. Uvidim ako mi bude, nechcem viac trittico ani vidiet, je to antipsychotikum a to ja nepotrebujem. Predtym som brala 12 r. amitriptylin, ten bol velmi dobry, takmer ziadne vedlajsie ucinky, len uz som ho brala velmi dlho. Prajem vam vsetkym skore uzdravenie a co najmenej brat AD.

Jirka
5x

Trpím depresemi a nespavostí,za 30lat jsem bral škálu různých preparátů,také rivotril, neurol atd. Samozřejmě došlo k návyku a zbavit se ho je jako projít peklem.Jako nahradu za ty návykové doporučuji atarax,nyní beru 2 roky trittico a spím perfektně i deprese zmizely. opravdu neurolu a rivotrilu se snažte vyvarovat!!! zdraví hezké vánoce všem přeje Jirka

Jirka
10x

Odpovím Marii a i jiným lidem.Trittico dle mého lékaře se může brát neomezeně, můj lékař léčí závislosti,takže by to měl vědět,ten samý názor má i doktor Nešpor,který je kapacita na odvykání,dle nich je trittico velmi povedené antidepresivum Jirka

Míša
7x

Ahoj všichni, dnes jsem poprvé zabloudila na tyto stránky a rozhodla se také napsat.Na deprese se léčím asi 5 let.Vyzkoušela jsem různá AD:Seropram, Citalec, Lexaurin, Neurol, Zoloft a další. Nic moc nepomáhalo, měla jsem divné vedlejší účinky a byla jsem strašně unavená a zmatená. Na léky jsem měla paradoxní reakce.Ty které mě měly povzbudit mě uspaly jako mimino.Deprese přicházely stejně a na život jsem si nesáhla jen ze strachu, že se mi to nepovede.A také strach o malého syna, ale v těchto stavech jsem si říkala, že lepší jiná máma než taková depresivní mátoha.Teď beru od září Trittico 150 a je mi mnohem lépe.Ale světe div se - nespím.Nechci k tomu brát Neurol, tak se budím každý den ve dvě ráno a pak jsem hodně unavená, ale psychicky jsem mnohem lepší.Tak všem přeji krásné Vánoce, co nejvíce zdraví a štěstí a abychom to všichni zvládli a dokázali se začít znovu radovat a smát.

Nespalka
3x

Milá Míšo!Jsem ráda, že má někdo obdobnou zkušenost s tritticem. Beru ho již měsíc a půl, během dne jsem celkem v poho, ale na spaní mi to nepomohlo ani trochu. Jsem z toho nešťastná, spaní je můj 20ti letý problém. Už nevěřím, že mi něco pomůže.

obluda

Nespavost je také můj problém. Jediné co učinkovalo a učinkuje mně, je Stilnox. Protože vím, že je návykový a užívám ho již pravidelně přes rok, po dohodě s lékařem týden již užívám trittico, ale světe div se, k tomu současně Stilnox. Místo abych užila jeden prášek, mám teď dva. jsem zvědava, kdy pouze po tritticu začnu normálně spát.

Mirka
2x

6.den beru trittico. Doktorka mně dopoučila také k němu brát stilnox. Moje spaní vypadá tak, že po tritticu usnu do 3/4 hodiny, beru 1/3 léku, za hodinu se probudím, vezmu 1/2 stilnoxu a když t o dobře jde spím 4 hodiny. Přesto se probouzím ve 4 hodiny ráno, jsem unavená. Doktorka mně předepsala 1/3 až 2/3 léku. Domnívala jsem se ,že malá dávka mi nezabírá, tak jsem si na dnešek vzala 2/3, ale výsledek je jen takový, že jsem ospalá. Nevím jak to budu řešit, asi neschopenkou, nyní mám druhý den dovolenou. Jako vedlejší účinek pociťuji nevolnost, nemusela bych vůbec jíst, ale to je mi ještě víc zle z hladu. Dočetla jsem se, že musím vydržet alespoň 3 týdny, než to zabere, ale je to těžké.

???
4x

doktorka vi, co rika.. tretina je pro zacatek az az.. a pomoci si stilnoxem, ktery postupne vysadite.. a pohoda. tyto stavy trvají par dní nebo i tyden dva.. berte jak mate a zkuste to driv, pusobi cca 12 hodin. pak vstanete a budete ok. a neuzivat na lačno, takze pokud nemate chut k jidlu a vezmete si ho na prazdny zaludek, tak neni divu, ze vam je spatne. pribalove letaky je uzitecne procist pozorne.. :)

Míša
1x

Prosím můžete mi napsat, jestli se někomu z Vás po Tritticu zhoršila pleť? Mám akné jako v pubertě a to mi je 40 let. Lékařka mi tvrdí, že to od toho není, ale mně to začalo asi 3 týdny po začátku užívání Trittica a zhoršuje se to. Díky všem za odpověď.

Mia24
4x

5 dní začínám poprvé v životě brát antidepresiva (Trittico) a jsem méně vzrušivá!!!Téměř nic necítím:-( Je možné, že to odezní s ostatními nežádoucími projevy, než začne účinkovat? Psychicky je mi trošku lépe, ale jsem unavená, točí se mi hlava a nemam chuť k jídlu...Jinak celkem v poho...Prosím o radu, zkušenosti s poklesem LIBIDA....Mám za to, že se Trittico často předepisuje právě na sexuální potíže...???????????????????

Marek

To me zajímá taky. Má to pomoct se sexem,ale par lidi napsalo opak, tak jak to tedy je?

Jirka
3x

Taky beru trittico,učinkuje na mne bezvadně, má mít na sex pozitivní vliv. přeji všem pohodové vánoce Jirka

Jirka
5x

Bral jsem léta desítky druhů léků i návykové neurol a rivotril,zbavit se závislosti bylo opravdu kruté!! Na spánek nepomáhali ani 2 rohypnoly,když člověk ztratí spánek tak by dal všechno na světě jenom, aby spal. Před dvěma lety mi lékař nasadil trittico a vetšina potíží ustoupila,včetně spánku,spím nyní i 15 hodin. Přeji všem hezké vánoce Jirka

Polina
3x

Beru Trittico asi l4 dní. Mám ho brát půl hodiny před spaním. Začala jsem čtvrtkou, ale spánek přicházel dlouho. Tak jsem zvýšila na dvě třetiny. Víc zatím brát nechci, ikdyž mi lékařka radila klidně zvýšit i na dvě pilulky. Ale nemůžu si dovolit spát 20 hodin. Viz mail výše. Ale na ranní "nakopnutí" mi k tomu předepsala tabletku Wellbutrinu SR. A opravdu to funguje. Je to lék na zpětné vychytávání dopaminu a nonadrenalinu. Není na tvorbu serotoninu. Ale taky nesnižuje libidok, naopak ho zvyšuje. Ale to jsem zatím nepozorovala :-). Teď mě hodně bolí záda a hlavně hlava. Snad to přejde. Po svátcích to proberu s lékařkou. Jinak o Wellbutrinu je tu taky diskuze. Tak hodně sil a hlavně hezké Vánoce v rámci možností. A raději vynechat alkohol. Sestra u lékařky mi svěřila, že Well. je nový lék a bere ho její sestra a je s ním spokojená. Je vysmátá a ikdyž je v přechodu, má hodně chutí na sex. Tak budu trpělivá.

Jerome
3x

Tak tenhle lék jsem si vzal jednou na spaní,po té co jsem abstinoval po Tralgitu a nemohl jsem vůbec spát.Ovšem co následovalo zhruba 3 hodiny po užití,bych nepřál nikomu na světě.ne jen že jsem vůbec neusnul,ale bylo mi šíleně zle.Pominu bolení hlavy,ale ten pocit,že musíte jít zvracet,zkoušíte to,a prostě to nejde,a jen se mučíte,je prostě šílený.Musel jsme si na to vzít opět Tralgit,ten do hodiny a půl zabral a já byl nejšťastnější člověk.Takže tenhle lék mi opravdu vůbec nesedl.Tím ho ovšem nezatracuji.Rád bych nějaký lék na spaní,účinný,ale po minulé zkušenosti radši nespím.

Petronelka
1x

Já brala tento lék 1,5 roku a spala jsem jak miminko.Pak jsem ho vysadila na 2 roky,úzkosti se vrátily,tak mi doktorka nasadila Prothiaden.Po něm se mi nsice dobře spalo,ale úplně mi to zničilo chuť na sex.Ode dneška se vracím k tritticu.Vedlejší účinky na mě neměl,tak doufám,že se nějaké nově neobjeví.

Roman
4x

Ahoj, právě jsem polkl první třetinku Trittica dnes předepsanou od doktorky a pak si přečetl tuhle diskusi. To byl ale nápad! Je tu na mě překvapivě hodně zkušeností s účinky, proti kterým ho mám brát. Tabletky mi napsala kvůli problémům se spánkem, který mám toho druhu, že jak se nenapiju alkoholu, tak usnu třeba až k ránu a trhaně. Před dvěma lety jsem vysadil Serlift, kterej jsem bral dva roky - po třech atakách panický poruchy. Po vysazeni po úvodních velice velice mírných depkách jsem byl celkem v pohodě a k doktorce chodil jen občas, ty dva roky nebral nic. To jen pro úplnost. Tak jsem zvědavej na tu noc a ráno. Držím všem palce!

Andrea
1x

a nemáš ty potíže třeba právě proto, že na usnutí piješ alkohol a pak už to bez něj nejde?je to návyk stejně jako na léky...

Jarda
5x

V srpnu jsem se dostal do stavů které se už nedaly vydržet,neskutečná únava, nevolnosti, průjmy, pocity na zvracení, absolutní ztráta zájmu o mnoho věcí, koníčků, strach že se mi udělá nevolno při sebemenší zátěži apod. ke konci září jsem se po všech různých vyšetření a noci kde jsem se celý třásl jako ratlík odhodlal dojít na neurologickou ambulanci,kde mi diagnostikovali uzkostne depresivní poruchu a nasadili zoloft 50 mg rano a neurol rano a večer 0,25mg. první dva dny jsem se cítil jako už zcela zdráv, jenže posléze se vše začalo hrozným způsobem zhoršovat a po týdnu jsem myslel ze je to muj konec. chodil jsem za obvodnim lekarem, neurologem, psychologicke vysetreni jsem absolvoval apod. v tomto obdobi mi lekari pridali jeste dogmatil vecer, po tydnu se to prilis nezlepsilo tak i v poledne a doporuceni k navsteve psychiatra,kteremu jsem vubec nebranil.zhruba po trech tydnech se dostavilo urcite zlepseni,konecne jsem se mohl normalne najist, bral jsem denne 5 leku, praci jsem pomalu zacal zvladat. absolvoval jsem v te dobe navstevu psychiatra, kde mi vysadil zoloft, neurol a presli jsme na olwexyi 75 mg a dogmatil.na konci rijna jsme se citil uz lepe,ale porad to nebylo zdaleko ono, tak mi lekar zvysil davku olwexye na 150 mg, mozna mirnou ulevu jsem pocitoval,ale porad mi nebylo uplne dobre. na konci listopadu mi lekar vysadil dogmatill a po tydnu se mi vratili zazivaci potize, tak jsem opet vyhledal psychiatra a predepsal mi tritico 75mg 1/3 tabletky.po ctrnacti dnech jsem bral uz 2/3 tritica,v predvanocni dobe jsme se citil jak na houpacce, horsi obdobi stridalo lepsi, ale konec potizi byl stale v nedohlednu. po vanocich se mi opet dosti pritizilo,stavy absolutni nenalady, vydrzel bych koukat do zdi cele hodiny, neustale premysleni o nemocech jako jsou rakovina, aids atd. dnes je 19.1. 2009 je to presne ctyri mesice co beru antidepresiva a stale jsem se nedockal vytouzene radosti ze zivota, naopak v posledni dobe mam porad pocit nemoci,lehka bolest v krku, brneni na spodnich zubech, zacinaji me cim dal silneji obtezovat neprijemne myslenky, proste pripadam si jak v tunelu ze ktereho neni uniku a neni vydet na jeho konec apod.zitra jedu do Rakouska na tyden na lyze, tak mam strach jak a jestli to vubec zvladnu vubec nevim jestli se z tech mojich stavu jeste nekdy zbercham.nejhorsi je to neustale hlidani se a premysleni o vsech chorobach.jestli je take nekdo komu po ctyrech mesicich prasky prilis nezabrali budu rad kdyz se ozve na email: jardik29@seznam.cz zatim ahoj a drzte se

Tereza

Již rok a půl trpím nespavostí a úzkostnými stavy. Brala sem 30mg Miabene na večer, po kterém se tedy dobře přibírá na váze, ale účinek se postupem času vytrácí + Seropram 25 na denl. Po návštěvě psychouše jsem začala brát Trittico 150 - 2/3 prášku + Prothazin 25mg a zdá se, že se můj stav nespavosti výrazně zlepšil, akorát mě po ránu příšerně bolí hlava...Nemáte stejné zkušenosti jako já ? a ptám se, zda tyto stavy vymizí, nebo to takto zůstane a stane se ze mě ještě migrénistka ?? to bych se fakt už zbláznila...

HANZ
1x

Dal jsem si 4 x neurol a 2 tritica a zapil to pohoda kalba..'

papa
1x

nevíte, prosím, někdo, jak se správně vysazuje trittico? Beru 3/3 denně a doktorka mi řekla, že můžu přestat brát najednou. Mě se to ale nezdá ! ! Nemělo by se postupně? Bojím se, aby mě to nepoložilo.

???

vše popsáno v pribalovem letaku. je tam zdurazneno a tyka se to vsech takovychto leku, ze vzdy vysazovat postupne! to ze nezpusobuje zavislost neznamena, ze se má vysadit ze dne na den.

henry
1x

antidepresiva uz pomalu rok nejdriv citalon s neurolem ten jenom tak mesic pak uz jsem citalon navisoval z nejhorsiho jsem se dostal po mesici a pul jsem se vratil do prace a pomalu jsem se zlepsoval.Asi po pul roce jsem zase zacal mit uzkostny stavy a strach z mnoha veci.S moji pani psychiatrickou jsme vymenili citalon za cipralex a to na dva prasky rano.Bylo mi o mnoho lip zhruba dalsiho pul roku pak prisla nespavost nemohl jsem zabrat i 4 nebo 5 hodin jsem koukal do stropu.Prisla znova zmena 1 cipralex rano a dostal jsem prave trittico na vecer beru zatim tu nejmensi davku ale rano se mi dostavaji zavrate nevim teda jestli je to z toho prasku ale zaclo to zhruba po druhe davce.Jestli nekdo ma stejne potize s triiticem napiste diky

Alena
3x

Dobrý večer, právě hledám nějaké odpovědi, které se týkají léku TRITTICO. Včera mi ho nasadila lékařka, začínám 1/3 a je mi hrozně zle. Vůbec nespim, jsem ospalá, trpim průjmem, závratí a velkou potivostí. Čekám co bude dál a hrozně se bojim.

Tereza
2x

S tritticem opatrně, nesmí se ráno vstávat moc rychle, zvedat se rychle a tak...já z něj zkolabovala, ale to jsou jen počáteční stavy, pak se to upraví. Já trpěla nespavostí skoro půl roku a Trittico mi moc pomohla. Beru ho už asi 2 měsíce a musím říct, že mi hodně pomohl ! Beru 2/3 na noc + prothazin.

Markéta
3x

léčím se s pychickými potíži už přs čtyři roky. Momentálně mám kombinaci Apoparox 20mg ráno, večer Tritico 150mg, Zeldox 80mg asi rok. Jsem 4 měsíce po hospitalizaci, po které se mi objevilo svalové napětí. Kvůli napětí jsem si sama zvýšila dávku Tritica ráno 1/3 tablety a večer 1 tableta,. Dneska jsem si vzala 2/3 ráno a není na světě šťastnějšího člověka. Otazka je, jestli moc nehazarduji. Nemám problém s triticem ani při takové dávce. Sexuální chut je značně potlačená, soustředěnost docela ujde, ale důležité je, že se cítím dobře. Má někdo problém při úzkosti se svalovým napětím, s pocitem na zvracení a průjmem?

Komar
8x

Všechny vas zdravim. Kdyz mas vysoky tlak da se zmerit , kdyz mas prujem da se to spocitat jak casto sedis na mise, kdyz mas teplotu - teplomer to zmeri . Kdyz je ti blbe na dusi - jen verbalni specifikace je mozna . Na to slova nestaci . Pak i vyborny terapeut se muze seknout . Z vlastni praxe : hledat a hledat kombinace nebo jen jeden lek . Moje pani doktorka je trpeliva a nez jsme se sesly na terminologii aby vedela co ji sdeluji a co to znamena v mem verbalnim podani , tak to trvalo. Zaver : trpelivost ruze prinasi - dnes jsem O.K. Mozna to bude znit pateticky - vzala me ,, za ruku a sla moji cestou tak dlouho , nez pochopila kudy jdu ,, . Rok to nestalo za nic a potom uz se to naslo . Dnes sem O.K. a ziju jako kazdy jiny - prace , mejdany , dobre jidlo , piti , deti a vsechno co k tomu patri . Vsem preji hodne trpelivosti a porozumeni od teraputu jako jsem nasla ja. Zdravim M.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Projevila se u vás někdy spánková paralýza?

54%
46%
Zatím hlasovalo 57 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příspěvky zdravotních pojišťoven na bezlepkovou dietu 2021

Máte v rodině celiaka nebo dodržujete sami kvůli této nemoci bezlepkovou dietu? Pak možná víte, že některé zdravotní pojišťovny přispívají na vaši dietu. U kterých pojišťoven a v jaké výši můžete v letošním roce žádat o příspěvky?

Jak si užít Velikonoce a nepřibrat

Během kalendářního roku se naskytne hned několik příležitostí, které nás přímo vybízejí ke zvýšené konzumaci jídla. A Velikonoce patří se svými beránky, mazanci a svátečními obědy mezi ně.

Zvětšená prsa dokážou muže potrápit

Gynekomastie je jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají plastického chirurga. Zvětšená prsa nevypadají mužně a znamenají pro muže mnohdy ostych nebo dokonce snížené sebevědomí. Přestože se jedná z velké části o kosmetický problém, lékaři nabádají k obezřetnosti.

Má vaše dítě zdravé nohy? Případné odchylky odhalí podoskop

Většina dětí se narodí se zdravýma nožičkama, přesto často může dojít k jejich postupnému poškození a deformitám. Podoskop je přístroj, který dokáže celou řadu potíží s chodidly u dětí odhalit. Včasná diagnostika a léčba pomůže tyto obtíže napravit a předejít tak případným problémům s pohybovým aparátem v dospělosti.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.