Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Denisa
6x

Já už to vysadila. Nevydržela jsem to, ty problémy na mě byly moc velký. Moje psychický problémy se zhoršovaly a to hlavně kvůli těm vedlejšim účinkům (motání hlavy, nevolnost, bolest kloubů). Cítila jsem se nemocně a tak jsem se opravdu cítit psychicky dobře nemohla. Moje depresivní stavy společně se sociální fóbií se výrazně horšily...Budu se muset asi vrátit ke starým AD, který mi sice způsobovaly sexuální poruchy, ale byly jediný který mi pomohly...Ach jo. Ohrožuju tim sice kvalitu vztahu ale depresemi vztah ohrožuji daleko víc a ne jen vztah

Jana
4x

Mám problém, jsem závislá na Neurolu, každý den si beru 1 tab 10mg,na noc,nemůžu usnout, trpím depresemi desítky let, doktorka mi řekla, že Neurol by byl potřeba odbourat, zkoušela jsem to jenomže to prostě nevyšlo. Předepsala mi na noc TRITTICO, jenomže já mám strach, že budu ráno strašně unavená nebudu v práci vůbec nic platná a to by mi moc vadilo

erewe
2x

zkus trittico nejdřív v pátek a o vídendu, abys věděla, jak na tebe působí. já byla ospalá jenom první den, ráno jsem se strašně špatně probouzela, ale pak to bylo v pohodě, tento lék navíc není návykový. Jinak jestli jseš závislá na Neurolu, tak tu závislost musíš řešit s odborníkem, samotný se ti ho odbourat prostě nepodaří. Ale vážně to zkus, zlatá nespavost oproti závisloti, vim, o čem mluvim.

Marek Boss
6x

No Neurol je krasne navykovy, podobne ako Xanax, Frontin, co je to iste,alebo ine BZD ako Lexaurin, apaurin a.p. No Ja som bral Xanax ,7 rokov 1 mg - 5 denne. dostal som sa s toho zmenou na Oxazepam, co je tiez BZD,ale slabsie. Da sa prejst aj na nenavykovy Noxiron proti uzkosti.M.

Tomas
6x

já byl závislý silně na Neurolu /Xanaxu/ bral jsem některé dny až 15 mg denně.pak jsem bral leta Citalec,po 20 mg byl sex k ničemu,erekce normální super jako vždy,ale žádné orgasmy.Po 10 mg tabletách orgasmus jakž takž,ale partnerka po 2 hodinách docela zničená.. teĎ zkouším brát Tritico 75 mg,někdy celé někdy jen 2/3, lékařka mne ujišťovala že jí pacienti říkají že je po tom super sex,ale já mám opět opožděnou či přímo velmi oddálenou ejakulaci a musíme zkoušet různé jiné techniky k jejímu dosažení. vzlhledem k tomu že usilujmeme o početí dítěte docela otrava.pro nás oba. zkoušel jsem ještě po poradě s mnoha odborníky valdoxan.. o letité zkušenosti se podělím..

lyborek
1x

bral jsem cipralex a měl jsem všechny vedlejší účinky včetně problémy v sexu.Má Trittico také nějaký vliv na sex?

Berný
1x

Trittico (Trazodon) má min. sexuální problémy do 100 mg, nad už působí jako silné antidepresivum s nežádoucími účinky. Působí na receptory 5HT2a což je také citlivost hladkého svalstva (střeva, genitálie, a p.) Dále působí na adrenergní alfa 1 což jsou hlavně mužské sexuální funkce (ejakulace). Předepíše vám Tritico AC 150 mg, Tritico Prolong 150 mg, + Buronil 50 (augmentace). Všechny dohromady působí na stejné receptory. Postupně jsem se dostal na tyto dávky a po měsíci ze dne na den ráno necitlivý penis. Nemožnost dosáhnout orgasmu, nebo až po hodině kdy ven vevyšlo nic. Prvně vás odbydou že za to může nějaká nemoc bez nějakého výsledku jaká. Citlivost se částečně vrátila po 1roce, ale už nikdy nenastalo vzrušení, orgasmus je jen takový náznak příjemného. Do vyhledávače přeložte do angličtiny - antagonismus 5Ht2a vliv na sexuální chování - Trazodon vliv na varlata a jiné otázky co vás napadnou. Pokud někdo má psychické problémy tak sexuální problémy už asi nějaké má. Kvůli nespavosti nad 100 mg, to zato nestojí. Já měl nespavost přes 1 rok. Se zjištěním co jsou doktoři schopni člověku udělat jako že léky jsou důležité. Po pročítání zjistíte že trazodon ruší osu hypofýza varlata (vzrušení na pohled). Místo příjemných pocitu z erekce máte bolestivé er.. Pocity jsem si neprochlastal, neprožral, ale narazil na krávu co si myslí že ji stačí říct ,, To léky nedělají"

???
8x

tohle muze rici jen nekdo, kdo skutecnou nespavosti netrpel.. pokud tyden nespite, ničíte se daleko víc, nez spat s lekem. pokud jej uzivate tak jak se ma. pri nespavosti se nedá bezne fungovat, chodit do práce, nebo byt výkonný, žit normalni zivot. deprese, halucinace .. to vsechno zpusobuje nedostatek spanku.. rok s takovouhle nespavostí vas dokaze totalne rozlozit..

lenča
7x

Beru trittico už několik let. Při začátcích jsem se asi měsíc potýkala s různými problémy (pokud jsem musela vstát v noci - mžitky před očima, střevní problémy - průjmy- zhubla jsem 4 kila ...) Pak se to upravilo a nyní žádné vedlejší účinky již nepociťuje. Jsem učitelka a normálně jsem učila. Problém je, že u antideprsiv se musí čekat minimálně 3 týdny, než si tělo zvykne.

???

neurol neni klasicky lek na spani, tzn. neni duvod bat se jineho leku, ktery taky nepatri mezi hypnotika. ze zacatku je dobre ubirat to, co potrebujete, ne vysadit a pridat novy lek.. postupne zjistite, ze staci jeden.. neurol pusobi kratkodobe.. takze to zase takove terno není a pokud se v noci nebudite a potrebujete ho jen abyste usla, tak se nebojte vymenit ho.. pokud vam lekarka nadale pise neurol, tak vam spise skodi..

Bobr říční
12x

Jsem magor několik let. Za tu dobu jsem byl psychoušem přinucen spolykat snad celý vlak antidepresiv a prostředků na spaní. 90% sraček mi vůbec nesedlo a díky zdravotním problémům vyvolaných těmito prášky, kdy jsem měl při pohybu očí těžké mžitky se smýkáním v hlavě jsem "léčbu" u místního psychomastičkáře ukončil. Po překonání již zmíněných zdravotních potížích a prodělání těžké odvykací kůry se s novým dnem vrátila i má nemilovaná deprese. S postupující potřebou ukončit trápení v tomhle slzavým oudolí nezbylo než asi po roce navštívit psychomastičkáře znovu. Po vyslechnutí nelichotivých slov na mou adresu jsem opět zahájil léčbu. Správně jsem odhadl, že základem úspěšného dne je řádně a zdravě se vyspat. Nechal jsem si tedy nasadit Trittico. Bral jsem jen dvě třetiny a konečně jsem se po roce opět normálně vyspal. Po půl roce, kdy jsem si myslel, že konečně budu žít jako člověk jsem onemocněl banální chřipkou. Smůla byla, že v tu samou dobu mi došlo Trittico. Více než týden jsem se samozřejmě nevyspal to mi až tak nevadilo, ale světe div se pak se mi začaly dělat mžitky před očima, nevolnost a jiné typické příznaky mě již dobře známé závislosti. Čtrnáct dní jsem to nepříjemno vydržel a teď v době, kdy mi začíná být postupně líp přemýšlím co s tím mým posraným životem dál. Jenom to nesmím říct jaký jsem měl potíže a že mi ty prášky nesedí psychomastičkářovi byl by na mě jako minule nasraný.

zajda
4x

Už byste mohl vědět, že antidepresiva se nevysazují najednou, ale postupně. Brala jsem Trittico 1 nebo 2 třetinky 9 měsíců. Při vysazování je nutné snižovat dávku o 1 třetinu za týden až 3 týdny, což by mělo vyhovět i supercitlivým jedincům. Vysazení mi zabralo skoro 4 měsíce, protože od 2/3 týdně jsem se musela vrátit k 3 třetinkám za týden a později snížit znovu. O třetinu týdně znamená, že pokud berete každé ráno 1/3, vysadíte sobotu a středu, potom berete obden, atd. A potom každé 3 týdny další den. Nebojte se experimentovat s dávkami podle pocitů vlastního těla, musíte dodržet jen pravidlo 1/3 týdně.

Klara
3x

Dobrý den všem, beru Trittico asi 3 měsíce, začala jsem kvůli depresím a předevšim kvůli nespavosti. Jsem naprosto spokojená s jeho účinky, spím v pohodě, žádný návaly smutku ani nic podobnýho už nepociťuji.. ale ..... Už měsíc v kuse mám zvýšenou teplotu - tak kolem 37,2 +- .. Pociťuji to na sobě, jsem unavená a mám návaly horka, při chladnu návaly zimnice. Byla jsem u doktorky, řekla, že z Trittica to bejt nemůže, že Trittico je skvělý lék téměř bez nežádoucích účinků, dělala mi testy krve a moči, nikde nic nenašli. Ale po tom, co si čtu tuto diskuzi, zaíčnám přemýšlet - může nebo nemůže to být z toho? Věděl byste někdo odpověď??? Ještě připojím, že je mi 26 let a ta teplota je bez jiných příznaků, který by syganlizovaly např. chřipku nebo nachlazení...

consie
6x

ahoj, v pribalovom letaku na trittico je napisane, ze moze sposobovat teplotu, alebo aj bolesti hrdla, priznaky ako pri nachladnuti, chripke, takze imho to moze byt z toho, len ti lekari to neradi uznavaju, drzim palce

Klara
1x

Dekuju moc za reakci, taky jsem to cetla v pribalaku, akorat tam psali - horecnate stavy nebo tak neco... Nasla jsem si dalsi lekarku a ta mi - svete div se - nasla bacila v krku a bacila v moci, ted dobiram antibiotika, tak doufam, ze potom to bude vsechno v poradku.. Trittico chci pomalu vysazovat, zatim jsem snizila na 1/3, tak doufam, ze se mi povede vysadit uplne, prece jen neni to nic prirodniho..

Emilim

Toho bacila v hrdle som mala pred mesiacom aj ja. Odkedy beriem trittico 1/3, tak som stale chora. Bbrala som antiboiotika pred mesiacom, dnes mam znovu, lebo som chora. Cele 4 mesiace co beriem trittico, som chora:hrdlo ma stale boli, nosne dutiny ma az stipu, jazyk mam cely bolavy, flakaty.Trittico mi narusilo celu psychiku.

mICHALOU

VSECHNY VAS TO ZABIJE UDELA TO Z VAS PACIENTY VEDLEJSI UCINKY JSOU DEVASTUJICI CASEM U VSECH JAK PSYCHICKÉ TAK FYZICKÉ ŽRAL JSEM VŠE CO EXISTUJE A UŽ NEMÁM ZÁJEM A MAM DEPRESE A TINNITUS JEDINE CO SI OBCAS VEMU JE NEUROL A NEBO RIVOTRIL A PODOBNE CO ZABEROU HNED NEŽ TRPĚT V ŽIVOTĚ JAK PIČA RADŠI SI VEMU OBČAS NEUROL SPORTUJI BERU BYLINKY TINKTURY SI DELAM SAM ATD ALE POKUD MATE CITLIVEJ MOZEK BOHUZEL REALITA PRO VAS BUDE TEZKA A NEZVLADNETE JÍ BEZ LEKU NEBO DROG MOZEK UZ SE NEZMĚNÍ CHEMIE JE CHEMIE JEDINY KDO VÁM MUŽE POMOCI JE ŠAMAN ZE SIBIŘE Z PERU ATD TEN VAS ZA TYDEN ZBAVÍ VŠECHO OSOBNÍ ŽKUŠENOST :)

Hana
1x

Dobrý den. Jsem na tom podobně. Je mi teď hodnè špatně z účinků AD. Máte pravdu, škodí. Jenom to. Můžete mi nějak přispět svou zkušenosti? Děkuji za odpověď. Hanka

Borůvka

Tak stejne, na tony všeliakych liekov, kombinácii roky, Nespavosť, bludy, panicka porucha, tetania, ADHD, veľa, mnoho diagnóz od lekárov, Bylinky, cvičenie,disciplína, nedovoliť mozgu na toto myslieť, úplne prekopať stravu, črevo súvisí s mozgom Liečenie bolo 4 mesiace kôli nespavosti, dve hodky a dosť a úzkosť, a depka, nad ránom živé sny, krik zo sna, úplne bludy, horory strašne sa mi snívali, Triticco, sertralin, qetiapin na večer, Ale postupne znížim dávku,len o tretinku a raz v týždni Dopĺňam.cvičenie s trénerkou vo fitku, lenže s liekmi to moc nejde, telo je stlmené, chuť do jedla, slabosť, únava, zavodnený organizmus, idem pomaličky, ale idem Preto zníženie dám o tretinku, preto trénerka,že nie som sama a potiahne ma, našla som v mojom veku, a je ochotná aj sem tam.po cvičku komunikovať cez mail, Pomaly sa rozbieham, jar leto ešte sept.zač.oktobra ako tak, potom sa uvidí, zima a krátke dní, ale budem chodiť cvičiť a k tomu kvalitné jedlo, spánok musí byť, Hypnox Forte s melatonínom pridávam na večer, ženšeň, luteín, reischi, carnosine, proti stresu na deň Hypnox čo je zase iný, omega 3,od jamieson 5htp preštudovať, prekurzor serotonínu..pocit šťastia, upravuje spánok, probiotiká, pestrec, Nie naraz všetko samozrejme, v týždni 4 tabletky obmieňam, pomaličky telo dávam do poriadku, myseľ, Lieky pomáhajú áno, ale proti bolesti, proti vôli, cvičenie, aby telo bolo unavené, mohlo spať, tiež stravu, aby sa dalo cvičiť. Mne to pomáha, mám stredne ťažkú recidivujúcu depku ešte k tomu všetkému.

Petr Jícha
2x

Ahoj Klarko,teplota nemusi byt jen s chripky a nachlazeni.Je mozne ze je to spojene s psychikou cloveka,pokud ta je nabourana tak se telo muze branit i timto zpusobem.Muze jit o psychosomaticke potize.

Emilim
1x

Tieto zvysene teploty som mavala pred 20 rokmi. do 37,5 denne. Lekari mi nic nenasli vtedy, hoci som bola v nemocnici mesiac na pozorovani, pichali mi gamaglobulin a b12,a pyridoxin, ale v sprave pri prepusteni domov som mala pisany psychovegetativny syndrom. Na psych. som sa zacala liecit pred 13- rokmi a lieky beriem stale, teploty mi prestali aj same

Lucka
2x

Myslím, že od Trittika to být může. Brala jsem ho asi měsíc. Dostala nějakou banální virozu a od té doby je mi sladko v krku a špatně od žaludku. Všechny testy krve, moči, stěry atd. jsou v pořádku. jen já ne. Teď ho už asi 5 dní neberu, ale zatím se příznaky nezlepšily.

Jarmila

Trittico je skvělý lék, bez vedlejších účinků? Já jsem ho brala půl roku a neměla jsem žádné... pak mi doktorka zvýšila o 2/3 dávku z jedné tbl, kvůli přetrvávající nespavosti, a začaly se dít věci. Hrůza !!! Po 3 týdnech se mého stavu vyděsila a prudce mi to snížila na 1 tbl během 4 dnů. Je to už 13 týdnů a já mám neustále syndrom z vysazení, který nepřechází.....

Tedule
2x

manžel bere večer 2/3 triti 15Omg a strašně chrápe, jinak téměř nikdy. Může to být k těm práškům?

Jana
2x

ano, může to být z toho, pokud si vezmu trittico já, tak prej občas chrápu jako dřevorubec....

Aleš

Může :-) Začal jsem brát Trittico a druhý den se chtěla má žena přestěhovat do vedlejšího pokoje, protože jsem chrápal více než obvykle :-)

Mirka
3x

Ahojky, mám 10 měsíců latentní tetanii, trpím šílenou úzkostí, panikou a strachem, protože je mi neustále špatně a pořád čekám kdy to na mne přijde, lékař mi předepsal Trittico, beru ho už 4 týdny, vedlejší účinky postupně vymizeli, akorát mám pořád závratě, motání hlavy a cítím se nesvá, takže mám zatím pocit, že mi psychicky ubližuje než pomáhá, spím naštěstí hned od začátku dobře, napište mi prosím někdo, kdo jste ho měl na úzkost či depresi, jestli vám pomohl a jak dlouho to trvalo.

Renča
2x

Přeju krásný den všem,co trpí depresemi a jsou odkázaný na tento preparát. Já jimi trpím,bohužel,už od dětství,ale léčila jsem se asi před dvanácti lety poprvé a to xanaxem.Byla jsem po něm zmatená,mozek nebyl schopen přemýšlet,měla jsem vidiny,šlapala jsem na schodech do prázdna....ale pomohl mi.V pozdější době,jsem užívala lexaurin,který mě defakto držel při životě,abych mohla vůbec fungovat.Nebrala jsem ho nějak pravidelně,pouze když jsem se necítila ve své kůži.Ovšem deprese se poslední dobou začaly prohlubovat,spávala jsem tak 3-5 hodin a proto jsem začala,před10dny,užívat trittico.Musím řict,že tento lék snáším velice dobře,deprese ustoupily,spím jako nemluvně,zhruba tak 8 hodin.Žádné nevolnosti,žádné závratě,prostě jako bych nic neužívala.Jen první ráno,jsem myslela,že neotevřu oči,jak jsem byla ospalá,ale to už se druhý den neopakovalo.Když jsem si tu přečetla vaše příspěvky a zjistila,že mnoho z vás bere trittco dlouhodobě,tak se ptám......To jste si za tu dobu nedali ani doušek alkoholu? Nejsem žádný piják,ale mám ráda dobré bílé víno a bojím se jen ochutnat,že by to nemuselo v kombinaci s trittikem dopadnou dobře.A pokud bych byla odkázaná na trittiko dlouhodobě,jako většina z vás,musela bych se s vínkem nadobro rozloučit? Pokud máte s tímto někdo zkušenost,prosím podělte se.

danah
13x

Renčo, ani lázně by nepomohly?

Sisi
1x

Můžu se zeptat kolik tritica užíváte?Já beru 75mg a nepomáhá mi.

Martin
1x

Renčo, mám podobné obavy jako ty. Ne že bych byl nějaký alkáč, ale spíše se považuji za společenského člověka, který tu a tam navštívil hospodu a tam se scházel s přáteli. Dobré víno mám taky rád, takže hned jak jsem zjistil, že budu nucen (kvůli špatnému spánku) brát Trittico, hned jsem se zajímal jak je to s kombinací s alkoholem. Ptal jsem se doktorek a ty mi tak nějak shodně doporučili nepřehánět to. Pochopil jsem to - neopíjet se. Faktem je, že žádné prášky (asi s vyjímkou penicilinu) by se neměly kombinovat s alkoholem. Já si tedy občas večer dám skleničku vína a zatím se mi zdá že je to v pořádku. Já stále doufám, že se mi spánek spraví a po měsíci zkusím trittico postupně snižovat a přerušit jeho užívání.

smiders
4x

Zdravím všechny. Já beru antidepresiva již skoro 15 let, je mi 35 a několik let i trittico před spaním a občas si ho zobnu i přes den, když je úzkost ze stresu. Jinak ještě k tomu mirzaten večer, lamictal přes den a při obtížích oxazepam. Měl jsem brutální uzkostné a paronoidní stavy. Léky fungují parádně, zobání mě baví a pracuji jako manažer v dost velkém stresu. Alkoho, piju o víkendu pravidelně i tvrdý tak od 15ti let a nikdy nebyl problém, játra a vše další v cajku! :-)

ILada
1x

Ahoj nadpis mi do emailu prosím eprosím,jeste beresADlikubi@seznam.cz

olinka
8x

Zdravím, trpím už asi druhým rokem také latentní tetanií, hořčík se mi vůbec nevstřebává..ani při injekcích. Jsem z toho už na nervy, mám stejné stavy, jako ostatní, panickou úzkost, beru na to už půl roku trittico, na noc 2dílky, musím se přiznat, že mi moc nepomáhá, klidnější moc nejsem, spát taky nespím, jedině co mi pomůže je půlka neurolu. Je to hrozné, je mi všech lidí, co mají obdobné problémy moc líto!!! Je to začarovaný kruh a nejde z toho ven. Takže moc nepomůžu, protože dnes už vím, že ty prášky jsou jen malá berlička, každý si musí pomoci sám, já zatím ještě nevím jak.....přeji Všem hodně zdraví a AŤ SE NÁM TO VŠEM PODAŘÍ!!!!

Ivana
1x

Dobrý den, vím že příspěvek je z roku 2009, ale mám úplně stejný problém, jaký tady uvádíte. Hořčík se mi vůbec nevstřebává. Jak to za roky pokračuje. Máte nějaké řešení?

Michaela
1x

Dobrý den, Trittico užívám týden. A celý týden nemůžu usnout. Jsem unavená a vůbec se necítím lépe. Dostala jsem ho na to, abych se v noci nebudila kvůli častému chození na záchod a také, abych se uklidnila. Všechna vyšetření močového měchýře mám v pořádku. Dříve jsem usnula hned a budila se v jednu, ve dvě, ale pak zase hned usnula. Teď nespím do těch dvou. Uvidím, třeba se to po nějaké době upraví.

Eva*
8x

Ahoj všem, já beru Trittico už čtyři roky, ani na začátku léčby jsem po něm neměla, nebo necítila žádné vedlejší účinky. Depresemi trpím už víc jak 10 let, první moje AD byl Deprex, cítila jsem se po něm skvěle, jenže s Deprexem se nastartovala šílená nespavost. Můj psychiatr to řešil Neurolem a než k nám nastoupila nová doktorka, byla jsem na tom tak, že mi nestačily ani dvě tbl.Neurolu 1mg. na noc. Bylo to šílený, poslali mě i do spánkové laboratoře, kde sice zjistili, že trpím insomnií, ale pomoct mi nedokázali. Následovala řada jiných AD a spaní se nelepšilo Po Tritticu jsem konečně začala spát, beru 150mg jenže v posledních měsících už zase začínám mít problémy se spaním a nejen s ním... Musím si vzít aspoň občas Lexaurin, navíc se mi vrací deprese, panická úzkost a stresová inkontinence..Mám problémy jet autobusem, cokoliv vyřídit a pod. Jakmile přejdu práh do ordinace, tak se počůrám, ale nejenom do ordinace, vlastně už kamkoliv, kde to neznám. Poradí mi někdo jiné AD?? Díky Eva

Katka
7x

zkuste psychoterapii me zmenila život veskere stavy jsou pryč jiz 5 let a bez lexaurinu a jinych leku chce to se naucit zachazet s pocity byt jsou sebevice neprijemne.

vlk
3x

zkus PL Bohnice doktora Jána Praška či Beátu Paškovou /pokud ta tam ještě je... jsou to experti na úzkozstné pochury ( od panické poruchy, přes OCTD, PTSD, až po já nevím co)... tam umí pomoct

Mgr.Michal Bruna

Děkuji za příspěvek,už jsem slyšel,že Bohnice jsou nejlepší..

Petra

A máte tedy s Bohnicemi osobní zkušenost ? Jen ambulantně ?

Lucka

Může mi někdo sdělit svoji zkušenost s vysazením Trittica. Zajímá mě především za jak dlouho odezněly vedlejší účinky, kdž jste ho vysadili. Díky

Marie
6x

Ahoj, já jsem vysadila asi před týdnem. Brala jsem ho kvůil spaní, teď ke konci už jsem byla jen na jedné třetině. Na problémy se spaním fungoval úžasně, i deprese, divné stavy, všechno ustoupilo a žilo se s nim dobře. Jenže lékař mi řekl, že ho musím po čase vysadit, tak jsem to teď .. asi po půl roce.. udělala. Jenže - zase se budím kolem 2.hod ráno a pak už moc nespím, přes den jsem tím pádem unavená, připadám si "hnusně" a celkově se mi vrací ty špatné pocity, které provázely nespavost před užíváním Trittica. A tak se ptám: Jak moc Trittico a hlavně jak vůbec škodí tělu??? Jde ho brát třeba i na pořád??? (stejně jako beru třeba antikoncepci) ???

zajda

Trittico by se mělo brát alespň 9 měsíců. Pravidlo pro vysazení je snížit dávku o 1/3 za týden až 3 týdny. Mám velice rozumného doktora, který mi při vysazování doporučil postupovat velmi pomalu a pokud se necítím, vrátit se k předcházející dávce. Vysazovala jsem 5 měsíců z dávky 1 až 2 třetinky denně.

jaro
2x

ja vysadil tritico a je mi spatne nemozem spat

Sýsa
3x

Ahoj, trittico jsem brala v kombinaci s cipralexem. Po té co mi cipralex nesedl mi zůstalo jen trittico, které mi způsobilo takový velice nepříjemný a nežitelný stav změněného vědomí (jako v horečce, nebo opilá) a poprvé mi rozběhlo krom deprese a drobných úzkostí silné panické stavy právě z takových "jiných stavů". Bojím se, že to nepřejde, že se z toho zblázním. Přechodně mi pomohla asentra, ale horší se to - tak nevím. Ráda bych věděla, jestli máte někdo zkušenosti s přecitlivělými reakcemi na různé léky - už si připadám jako blbec - opravdu je nevyhledávám, ale reaguji na léky spíše negativně, než by mi pomáhaly.

anna272
2x

Ahoj Sýso, přečetla jsem si tvůj příspěvek a cítím se úplně stejně jako ty. Trittico beru 6 dní a je mi hrozně. Chvílema si připadám jako ,, mimozemštan". Zajímalo by mě, jestli se ti tvůj stav nějak od té doby změnil. Dík za odpovědˇ

Emilim
2x

Sysa ja mam po tritticu to iste co opisujes-palia ma cele usta, hrdlo,mam strsne vela slin, stale som prechladnuta, stipe ma v nose, raz mi je horuco, inokedy mam zimnicu, dnes rano o 5 hod. som vstala, citila som bolest v nohe, potom vysiel na mna taky pot, ze som sa musela prezliect, nohy mi zoslabli, ledva som presla do postele a pritom tmu v oboch ociach, trittico mi narusilo celu psychiku, je to zly liek, beriem ho pol roka 1/3, ale je mi horsie zo dna na den. CHcela by som ho vysadit. Minulu stredu som vynechala 1/3 a dnes dalsiu 1/3 a v sobotu dalsiu. Uvidim ako mi bude, nechcem viac trittico ani vidiet, je to antipsychotikum a to ja nepotrebujem. Predtym som brala 12 r. amitriptylin, ten bol velmi dobry, takmer ziadne vedlajsie ucinky, len uz som ho brala velmi dlho. Prajem vam vsetkym skore uzdravenie a co najmenej brat AD.

Jirka
6x

Trpím depresemi a nespavostí,za 30lat jsem bral škálu různých preparátů,také rivotril, neurol atd. Samozřejmě došlo k návyku a zbavit se ho je jako projít peklem.Jako nahradu za ty návykové doporučuji atarax,nyní beru 2 roky trittico a spím perfektně i deprese zmizely. opravdu neurolu a rivotrilu se snažte vyvarovat!!! zdraví hezké vánoce všem přeje Jirka

Jirka
11x

Odpovím Marii a i jiným lidem.Trittico dle mého lékaře se může brát neomezeně, můj lékař léčí závislosti,takže by to měl vědět,ten samý názor má i doktor Nešpor,který je kapacita na odvykání,dle nich je trittico velmi povedené antidepresivum Jirka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce