Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petra
1x

ja jsem zacala brat trittico ac150.jednu tretinu na noc a neee jen na spani.zacali mi tezke deprese.sileny třes v rukou nohou a panicky strach ze vseho.trittico mi zabralo asi na 14dni a nyni a pak se mi to zacalo vse vracet.spanek 4xza noc vzhuru,o mesici jsem ho zvysila sama o 2tretiny,ale zadna slava to neni.menstruace mi zmizela,chut na sex nemam vubec a stale mam v hlave jen smutek a negativni myslenky.jste tady nekdo z hk?

vera
2x

Po třech měsících co jsem brala Mirtazapin, tak jsem přibrala 5 kg. Jinak to bylo fajn, až na tu šílenou chuť k jídlu a večer ospalost. Teď začínám brát Trittico. zatím žádnou změnu necítím.. Teda až na tu, že co jsem vysadila mirtazapin už nemám pořád hlad... :)

Detektor
1x

Máte někdo zkušenost s tímto lékem, co se týká sexuálních funkcí. Já mám potíž s erekcí, protože jsem vždycky strášně nervozní, tudíž nechce moc stát. Ale při masturbaci nemám problém. Beru ho pátý den. Funguje to?

vera
1x

Tak už beru týden, bylo mi dost špatně (na zvracení), ale už je to lepší.. Ale začalo mi jaksi "bušit" srdíčko, až to bolí.. Je to nepříjemný, ale musím vydržet .. nebo myslíte že to nepřejde?

Veronica
3x

Dobrý den, chci Vás všechny podpořit - vím, že to není snadné, ale věřím, že najdete sílu a odvahu ke změnám. Kdybyste se chtěli inspirovat, posílám článek, který se zabývá depresemi, příznaky depresí, léčbou depresí. Dále připravujeme i další články o antidepresivech apod. Slíbený odkaz na články: http://otevrisrdce.cz/category/clanky/deprese/

Emilim

Ja uzivam trittico 1/3-150mg, na noc. Mam z neho velke zdravotne problemy. Uzivam ho uz treti mesiac. Od zaciatku som mala upchany nos- mam ho aj doteraz, dusi ma kasel po nom, mam biely povleceny jazyk a pod jazykom sa mi tvori vela slin, az mi je z toho zle, a koncek jazyka ma velmi boli a taktiez cela ustna dutina ma boli. Mam to uz po celu dobu uzivania trittica. Stale som cakala, ze to prejde, ale marne. Dr. mi robila v pondelok vyter z hrdla a mam tam streptokoka- co som este v zivote nemala. Mate niekto, co uzivate trittico, takyto problem? Dnes idem aj ku psychiatricke. Dakujem za odpoved.

vera
2x

Bohužel jsem na tom stejně. Bolest v krku, ucpaný nos, suchý kašel a často mi bývá zle (na zvracení) ... Beru celou tabletu druhý týden, doufám že se to zlepší... Jinak žádné pozitivní účinky nepociťuji. Spát po něm spíš nemůžu, a líp mi taky není :(

Zuzana
6x

Přečetla jsem si celou diskuzi a musím reagovat. Trpím nespavostí cca 20 let, kterou jsem řešila nejdřív přírodně a pak jsem zkoušela různé léky, které měli moji známi a nesněsla jsem kromě Frontinu žádný prášek. Došlo to až tak daleko, že jsem byla velmi závislá na něm, ale spánek to nevyřešilo. Po vysazení jsem zažila nejhorší týden mého života. Pak jsem vyhledala psychiatričku a zkoušela na mne pár AD, ale bylo mi po nich hrozně. Pak jsem si řekla o Trittico, (berou to i lékaři) a to mi konečně pomohlo.Beru 150 g + 2/3 a spánek dost dobrý. Vedlejší účinky minimální. Ale přes den jsem nebyla pořád v klidu, tak mi dr. naordinovala Asentru a začala snižovat Trittico.Přes den pohoda a špatně reaguji na snížení dávky trittica. Dr. říkala, až to bude horší se spánkem, tak se znovu vrátím na původní dávku. Každý organismus je jiný, myslela jsem si, že už se na mne nenajde prášek a hned 2 a jsem v pohodě.

ALENKA
2x

Ahojky všichni,já beru triticco 3 týden a můžu zodpovědně říci,že mě zabral hned první den a celý týden jsem byla úplně jak vyměněná i můj manžel mě nepoznával.Ted jsem v pohodě,ale jen ráno mám žaludeční neurozu a je mě na zvracení,ale mám stále k tomu důvod a je to velký nápor na psychiku.Ale věřím,že v dalších dnech to bude lepší a lepší.Musíte vydržrt kdo to bere protože u každýho to je jinak a zabírá taky jinak.Ale je to nenávykový lék a je prý fakt dobrý.Myslím na vás na všechny at to máte dobrý.

Filip
3x

Ahoj, po Tritticu jsem přestal skoro spát - po 3h jsem se v noci vzbudil a bez 2-3 Neurolu(0,25mg) neusnul, dále docela brutální vedlejší účinky - měl jsem pocit že mi odumírá ruka i noha. Přesedlal jsem na Mirtazapin a Citalon a po 2 měsících braní se pomalu zotavuji (deprese + uzkost) a spim jak mimino, i když ty sny jsou kolikrát brutální))aspon mám námět na scénáře)). Jinak mi Mirtazapin zabral okamžitě na spaní(7,5mg po 2 tejdnech 15mg). Bral jsem po pulkach Neurolu (0,25mg) podle potřeby, ted už tejden v kuse to zkoušim bez něj, a když se to horší, tak si du zaplavat nebo relaxovat autogenním treninkem a lepší se to.

Filip
2x

+ po Tritticcu jsem byl ráno dost utahanej po Mirtazapinu vůbec.

vera
1x

Ahojky, já to mám stejný jak Filip. Po Mirtazapinu jsem spala okamžite, vlastně jsem spala skoro pořád :) Ale bylo mi fajn, až na to, že jsem za měsíc a půl přibrala 5 kg... S Tritticem už tolik nespím, občas se v noci probudím a už nemůžu usnout.. Ale neberu ho na spaní, takže mi to tolik nevadí. První dva týdny jsem měla snad všechny nežádoucí účinky, ale už se to srovnalo. S Tritticem jsem spokojená :-)

Lenka
4x

Zdravím všechny.Začala jsem brát Trittico 150mg 2/3 na noc.Před tím jsem brala Cipralex a Miabene, ale Miabene má výpadek, tak mi lékařka napsala Trittico.(užívám druhý týden)Mám nežádoucí účinky motání hlavy,nazvracení,nechutenství.Mám úzkostnou poruchu a doufám, že zabere.Za jak dlouho nežádoucí účinky vymizí.Docela bych byla ráda, kdyby se tady vytvořila stála parta, která se buse navzájem podporovat a podporovat i nově příchozí, jak je to u jiných antidepresiv na těchto stránkách.S pozdravem Lenka

Lenka
2x

Zdravím všechny.

Leona
3x

Beru týden Trittico 150mg 2/3mg na noc.V noci se budím, ale hned usnu.před tím sem brala 2týdny Cipralex a Miabene, ale miabene má výpadek a tak užívá trittico.Mám nežádoucí účinky-motání hlavy, na zvracení, nechutenství a někdy třes.Za jak dlouho asi nežádoucí účinky pominou.Byla bych docela ráda, kdyby se tady vytvořila stála parta lidí, kteří se budou navzájem podporovat a podporovat i nově příchozí.Tak pište budu se těšit.

Vera
4x

Ahoj, mě nežádoucí účinky přestaly asi za 2-3 týdny. Bylo mi moc špatně, ale musí se to vydržet... :-)

Leona

No tak se mi nakonec otiskli ten druhý článek.:)

Jitka
1x

Ahoj, já jsem dostala Trittico 150 1/3 na nespavost od neuroložky. Týden jsem se odhodlávala začít jej brát, ale už to dál bez spaní nešlo, Neurol jsem už brát dál nechtěla. 1.den hrozné - usnula jsem až k ránu, dopoledne jak po velkým flámu, naprosto nepoužitelná. Dnes druhý den už lepší, ale odpoledne jsem stále unavená, ale to bude tím, že jsem usnula zase až kolem jedné a ještě se budila, jak jsem nemohla dýchat - velmi ucpaný nos, musela jsem dýchat pusou, no ale pak to nějak přešlo a usnula jsem. Zato vstávání v šest je trochu problém. Diskuzi tady čtu se smíšenými pocity - přestanou vedlejší účinky, nebo nepřestanou? Usnu někdy dřív než před půlnocí? A hlavně taky - můžu si dát s manželem v pátek na Valentýna růžové šampiko, na které jsem se tak těšila?

Vera
3x

Nežádoucí účinky by měly přestat... Já jsem z něj měla nejen ucpaný nos, ale i něco jako chřipku a do toho mi bylo hrozně zle.. první týden jsem celý proležela :) Teď už je to v pořádku. A to šampaňské bych ti asi nedoporučila... mám ho taky ráda, ale co beru trittico tak jsem se alkoholu ani nedotkla. Vůbec teď když si tělo teprve zvyká a máš ty nežádoucí účinky.. Když už tak bych se skleničkou počkala až se to ustálí..

Emilim
1x

Trittico je najhorsi liek, aky poznam. Je to jed prveho stupna!!!!!Lekari ho teraz davaju kazdemu, aby sa trittica zbavili. Zo zaciatku ujde, ale neskor ma vsetky neziaduce ucinky. Vyvarujte sa ho. Ja uz s nim koncim, narobil mi vela zleho. 4 MESIACE co ho beriem som na antibiotikach, c§DAVAJU KAZDEMUo som nebrala za desat rokov. V jednom kuse som chora 4 mesiace. Fuj!!!!! Stale som po nom chora, to clovek skor zostane na nervy, ako by si ich vyliecil.

Leona
1x

Ahoj Jitko, já beru trittico na nespavost a úzkost a ze začátku jsem začala hůře spát.Je to už týden a dva dny co beru trittico a poslední dva dny usnu ve 21hod. a budím se v 5:20hod.Mám stále nežádoucí účinky+úzkost, ale pomalinku se to trochu zlepšuje.Unavená je nejvíce kolem 12hod. a kolem 18hod.Ve 20hod.jako by mi někdo dal dávku energie a já mám chuť něco dělat.Nejhorší nežádoucí účinek mám moták hlavy.Zdravím tě a drž se.Leona

Jitka
4x

Tak dnes jsem měla třetí noc s tritticem - konečně jsem usnula krátce po tom, co jsem vlezla do postele ( 23 hod) a spala jak dudek celou noc. Žádný ucpaný nos, nic, nebo o tom nevím. Ráno se mi tedy nechce vstávat vůbec, ale asi to bude důsledek dlouhého spánkového deficitu. Dopoledne jsem tedy dost ospalá, ale to se prý spravý, to mi říkali již v ordinaci. Tak pokud to takhle bude stále, tak snad OK. Dnes mi to už nedalo a zavolala jsem do ordinace své neurologie, abych se zeptala, jak je to s tím pitím alkoholu při dávce 1/3 na spaní (jiné psychické problémy nemám). Od doktorky mi bylo řečeno, že můžu až 3 dcl denně. No úplně se mi to nezdá, nebudu to přehánět. Ale jinak mě to zvedlo náladu, máme s manželem velmi rádi dobré víno, chodíme i na různé degustace a ve víně se trochu orientujeme, moc by mě mrzelo, kdybych ho měla zcela zapovězené. Dr. má s tímto lékem zkušenosti, tak snad ví, co říká.

Michal
1x

Asentra hruza! Po.dvoch dnoch ako.sa mi.priserne potili.ruky nohy a mal.som non stop rozsirene zrenice som.to.vysadil. Pocit nafetovanosti uplne. Trittico je ovela lepsie len aj s 1/3 mam uplne vysuseny nos aj.usta.. velmi silny ucinok neziaduci ! Ale asentra vas dostane uplne mimo.realitu..silny osprostovak

Leona
1x

Ahoj Vero, můžu se zeptat jak dlouho bereš Trittico?Jitko, když si trochu dáš šampaňa, tak na druhý den můžeš být více unavená.Ale vzačátku bych taky raději moc neriskovala, až se vše zlepší, tak si to s manželem vynahradíte.Tak zatím Leona

vera

Leono, beru měsíc a půl 3/3 večer :)

Emilim

Vera a kolko miligramovy beries to trittico? Ja beriem 150mg -1/3 na noc uz 4- mesiac, ale stale mam po nom vsetky neziaduce ucinky, su to tie najhorsie AD, ktore som doteraz brala.

Vera
2x

Já beru taky 150 mg 3/3 a z nežádoucích účinků mám jen ucapaný nos většinou na večer a občas mi je trochu špatně.. Ale to není nic hroznýho oproti tomu, co jsem zažila ty první týdny... To jsem si sama řekla, že vydržím max. měsíc a pak ho přestanu brát. Takže tě obdivuju, že si vydržela 4 měsíce :-) Být tebou, tak zkusím něco jinýho...

Emilim
4x

Ja som s tym tritticom neni spokojna, ma vela zlych vedlajsich ucinkov, pripada mi velmi chemicky. Ja ho uz pomalicky znizujem, treba ho vysadit, aj tak nepomaha velmi.Uz stvrty mesiac uzivania a nic lepsie, ale horsie. Teraz mi po nom asi dva tyzdne huci v usiach, tlaky do hlavy, trpnutie na roznych castiach tvare, triaska. Myslela som si, ze uz to bude dobre a neni. Na zaciatku to bol upchany nos, streptokok v hrdle- hrdlo ma boli aj teraz znovu a ono dalsie neziaduce ucinky. Ake budu nasledovat dalsie? Co je to za liek? Ale na kazdeho posobi inac. Skore uzdravenie vsetkym prajem, cim prv bez AD.

Anika
4x

Trpim agorafobiou,panickou poruchou asomatofomtnou poruchou,uzivala som rozne lieky proti uzkosti,ale AD som sa bala.Lenze dostala som taky zachvat paniky-ci co to vlastne bolo,no hrozne-vykrutilo mi ruky nohy usta,uzkost triaska stratila som vedomie,potom som zvracala a odpadla som znova.Predpisali mi Tritiko.To co ste pisali tie neziaduce to mam aj ked som neuzivala AD,takze zacala som uzivat 1/3 ,uvidim co bude-horsie uz byt nemoze--ci??zdravim vas a vydrzte aj ja sa snazim!!!

vera
2x

K tomu alkoholu, taky jsem byla zvyklá si dát skleničku vína na večer.. Ale to by se prostě s AD nemělo. Proto jsem úplně přestala a musím říct, že už jsem si zvykla a je to pro mě mnohem jednodušší si tu skelničku nedat, už ani nemám chuť.. Za to kdybych si občas dala, tak by to asi zůstalo pravidlem, což jsem nechtěla.. Myslím, že AD na mě působí líp jak alkohol :) Ale samozřejmě vím, že to nevydržím pořád. Určitě přijde během roku nějaká oslava, kde si taky budu muset dát a porušit to. Už kvůli tomu že AD je takové moje tajemství a nevím jak to ostatním vysvětlím, že prostě nepiju. Určitě z toho mám ale strach a budu se snažit alkoholu vyhýbat co to půjde :-)

Jitka
1x

Ahoj Věro, nikomu nemusíš přece říkat, že bereš AD, je spousta jiných léků, na které se nesmí pít. Jinak ono si myslím, že jde právě hodně o to, jak velkou dávku člověk bere, s 1/3 se toho snese asi více než když bere člověk 3x tolik. V jedné diskuzi jsem četla, že někomu doktor radil, aby si vždy snížil ten den dávku podle toho, kolik toho vypije (asi mělo jít spíš o vyjímečnou akci), ale za tuto info neručím. Se skleničkou večer (v mém případě šlo spíš o deci i míň) jsem skončila, co jsem začala mít déle problémy se spaním, ale třeba jednou týdně bych ráda někam zašla na vínko či si otevřela s manželem lahvinku. Přece se nebudu půl roku dívat, jak si dává sám :-) No uvidím, až to vyzkouším.

Jitka
1x

A jak dlouho máte kdo problém s nespavostí? A co bylo spouštěčem? Já dřív usnula do 10 min a spala jak dřevo a najednou tohle! Od Vánoc jsem se v podstatě nevyspala, jediný světlý týden byl, když jsem brala Neurol, ale ten už jsem schovala hodně dospod lékárničky, když je návykový. Včera jsem myslela, že se začalo blýskat na lepší časy, a dnes mám pocit, jako bych si ani večer nic nevzala, ani jsem nespala, ani nepociťovala vedlejší účinky - jen jsem brutálně nevyspalá.

leona
1x

Ahoj, tak ja mam nespavost a uzkosti.zacalo to po druhem porodu pred dvouma lety.brala jsem cipralex a miabene.po dvou mesicich bylo zlepseni a po pul roce hodne dobre.po roce jsem zacala ad snizovat az jsem vysadila.problemy mam zase od rijna a pomalu se to zacalo zhorsovat.od ledna jsem brala cipralex a od unora beru jen trittico.zatim zadna zmena.nezadouci ucinky stale mam a uzkosti taky.spani trochu lepsi.doufam, ze leky zaberou.

Bee
2x

Ahoj všichni, trpím panickou poruchou zhruba rok, k tomu mám navíc dost silnou klaustrofobii a po stresových záležitostech v rodině jsem měla nejspíš i nějaký ty depky. Brala jsem půl roku zoloft a při atakách xanax, pak mi doktorka předepsala Citalek, po kterým mě po týdnu! totálně přešla chuť na sex, takže jsem to vyhodila a včera jsem dostala trittico. Zatím nepociťuji žádné nežádoucí účinky, jsem trošinku ospalá a v noci jsem měla šílený sny, ale jinak vše ok... Tak uvidíme jak to bude dál až zvýším dávkování... Jinak co se týče alkoholu, moje doktorka mi řekla, že se nemusím nijak omezovat, samozřejmě ne se opíjet do němoty, ale sklenička, dvě prý nemůžou uškodit, pít na xanax nebo neurol, to je průser.. :) Chtěla bych se zeptat, kdo z Vás máještě zkušenosti s ubráním na váze a po jaké době? Tak se držte

Jitka
3x

Ahoj, tak to ráda slyším, že i dle jiného doktora se na Trittico může pít! Ale zajímalo by mě, jak dlouho před a po užití tablety. ebo se to tím může i zapíjet? To se mi moc nezdá. Jinak v pátek jsme si otevřeli lahvinku šampika, dali ji celou, taky to nebyla žádná bohemka demíčko... :-) Manžel o trochu víc než já, ale i tak jsem asi ty tři dcl vypila (postupně samozřejmě) a asi necelou hoďku na to si vzala Trittico. Nedělo se celkem nic, usnula jsem celkem v normě, ale ráno mě bolela hlava (ale ne jako při kocovině, uplně normálně jako mě někdy bolívá) a měla jsem zvýšenou teplotu, obojí do hodiny po vstaní z postele přešlo. Obojí je taky uvedeno v nežádoucích účincích, takže si myslí, že to alkohol zesílil. No ale jak to tedy zkombinovat, když se tableta bere večer a když si dám víno, tak taky jedině večer?

Bee
3x

Mě doktorka řekla,že pokud hodlám pít nějak víc, tak ať večer tabletku vynechám, jinak,tento víkend jsem si dala 3 skleničky vína, cca v 19-22 hodin, a před usnutím ( 23:30) jsem spolkla trittico.. Je pravda,že mě ráno taky bolela hlava,ale žádná tragédie :)

Jitka
2x

No já jsem hlavně zjistila, že mi teď stačí opravdu hodně málo vypít, a mám dost, jako kdybych vypila dvojnásobek...

Markéta
2x

Ahoj, teď jsem si přečetla snad všechny příspěvky a jsem trochu vystrašená. Dostala jsem trittico před 14ti dny a začala ho normálně brát, jak mi řekla paní doktorka na psychiatrii, tj. 1/3 tabletky 150 večer. První týden jsem byla jak vyměněná, plná energie, všechno se mi chtělo dělat, na všechno jsem se těšila. Nežádoucí účinky jsem vlastně ani neřešila, protože jsem příbalový leták jen tak proletěla. Nespavost jsem první 3 dny měla šílenou, např. od půlnoci do šesti do rána, kdy vstávám jsem byla vzhůru. Na to jsem, ale byla od paní doktorky upozorněna, takže jsem to opět neřešila. Ucapný nos a šílené pálení v krku bylo hned od začátku a je vlastně do dneška, to jsem připisovala tomu, že jsem někde chytla nějaký bacil, v pracovní době si odskočila k doktorovi (podotýkám, že ne ke svému, protože pracuji v jiném městě), který řekl, že mám nějaký zánět a dal mi antibiotika. Ty teď dobírám, pálení v krku je pořád stejné. A zvýšená teplota taky, bolest hlavy, zad, trochu hučení v uších, studené ruce.. Dneska jak jsem se podívala na vaše příspěvky, tak je mi všechno jasné. Ještě bych chtěla napsat, že beru asi dva roky Eliceu, po té jsem žádné nežádoucí účinky neměla, takže jsem naivně předpokládala, že teď taky žádné nebudou. Eliceu jsem dostala od své praktické lékařky, když jsem měla stres s VŠ při zaměstnání, rozhody, stěhování, hodně špatná finanční situace. Nekolik měsíců to bylo v pohodě, ale pak už si na to tělo asi zvyklo a všechny problémy a příšené stavy se vrátily. Takže....... s Tritticem byl ten první týden super. Teď je mi na nic, jsem smutná, opět pocity, že nic nemá smysl, chce se mi brečet. Přemýšlím, jestli mám pokračovat 1/3 večer nebo to zvýšit na 2/3, fakt nevím :-( nebo to přestat brát uplně.. Je pravda, že je to teprve 14 dní, tak to asi ještě zkusím vydržet. Jinak všem bych strašně moc přála, ať je vám dobře, a ta radost ze života ať se vrátí. Je super vědět, že v tom nejsem sama.

vera
3x

Ahoj Markéto, můžu ti poradit jediné a to vydržet!! Nebude to lehký, může ti být hrozně ale dej tomu aspoň měsíc... Ber podle toho, jak ti řekl lékař. Taky jsem s tím bojovala, ale teď už jsou všechny nežádoucí účinky pryč (dokonce i ucpaný noc, který mě trápil dlouho). A opravdu, v době kdy jsem s tritticem začínala bych nevěřila, že to někdy řeknu, ale je mi opravdu moc dobře :)) tak držím palce..

Emilim

Dievcata, ako sa citite po tom tritticu? Este ho beriete? Jitka, Bee, Leona, Vera.

randompako
3x

Já se moc omlouvám, ale nemůže být náhodou i životně nebezpečné kombinovat dohromady antifepresiva? Jestli píšete, že berete esci, což je ssri a kombinujete ho s tritticem, což je sari, to znamená antagonist a ještě k tomu reuptake inhibotor..! Vysvětlovalo by to spoustu problému, včetně toho hučení v uších. Až tohle někdo budete číst, tak si hlavně pamatujte, že se to nedělá, leda, že to potvrdí doktor, ale při prvních špatnejch příznacích se má léčba změnit...

karel
2x

Beru 1/3 trittico 75 kvůli nespavosti ktera me dohnala do Bohnic . Zpočátku skvělý pocit spanek celou noc akorát rano jak po flámu. Po třech týdnech sice v noci spim ale jinak nemam chuť vubec na nic, zácpa na kterou nezabírají projimadla ktera pred tim zabirala a (hlavně se mi přestal uplne líbit sex). Tak začínám pochybovat jestli to nebylo před tritticem lepší. I když to nespani me privadelo k šílenství .

Marketa
9x

Připojuji se k vám co brali trittico.Sama jsem ho užívala na velmi úzkostné stavy a panické ataky. Když se u mě projevila panická ataka po prvé, tak jsme málem volali sanitku, neb jsem si myslela, že umírám, ale manžel hned řekl, že to budou asi nervy. Šílený zážitek na celý život.zkoušela jsem se těmto stavům čelit sama svojí vůlí skoro půl roku a navštěvovala různé léčitele , jen abych nemusela brát léky. Po půl roce jsem byla totálně psychicky na dně, vadilo mi i projít okolo televize, neb jak přeskakoval obraz a zvuk..... Byl ze mě skoro blázen, vystrašený vyjít i z domu. Šla jsem k lékaři, ale najít opravdu dobrého psychiatra byl nadlidský úkol.dostala jsem asi šest druhů postupně antidepresiv, u kterých jsem neměla nějaké velké vedlejší účinky.Celé noci jsem nemohla spát a jediné co mi nakonec opravdu pomohlo bylo právě trittico. Ze začátku mě boleli uši a trochu hlava, ale během měsíce si moje tělo na to zvyklo a bylo vše v pořádku.Brala jsem ho něco přes dva roky a všechno se spravilo. Teď jsem rok bez léků a štastná, že tohle období mám za sebou, jen lituju, že jsem nešla hned a půl roku jsem se snažila sama se uzdravit, neb to bylo nejhorší období v mém životě.Asi po půl roce užívání mě bylo tak krásně, že jsem si užívala každou chvíli svého života

karel

Markéto , to jste se za ty dva roky nedotkla alkoholu?

Kaci
2x

Zdravím, mam asi stejný problémy jako vy. Na me to poprvé přišlo letos v květnu při výletu do Legolandu. Pocit na modlení, buseni srdce, a spoustu už tady podobných příznaků. Třikrát jsem skončila na pohotovosti, vždy bez nálezu. K tomu jsem měl a zablokovanou krční páteř, takže se to vždy prirovnavalo k ni. Ten je páteř v pořádku, ale příznaky pořád trvají. Dostala jsem Trittico, uživam ho dneska druhý den, stále se ho pořád bojim, ale snad to zvládnu. Už chci, aby bylo všechno v pořádku ;)

Marketa
4x

Karle musim se přiznat že opravdu nedotkla .Ze začátku mi bylo tak psychicky zle, že jsem na nic neměla chuť a pak jsem se nějak smířila s tím, že se to na tyhle léky nemá, i když lékařka mi řekla, že skleničku alkoholu mohu.

honza
3x

Můj příběh pro inspiraci :) ... Když mi bylo 15, začal jsem mít prvně problémy s extrasystolami (ES) a v nemocnici po operaci slepáku dostal záchvat dušení, brnělo mi celé tělo. Odběry z tepny, plno vyšetření, nic nezjistili. Do 22 let se mi zhoršovala četnost extrasystol a zároveň dorazila i migrena se senzorickou aurou. V Ikemu mi udělali ablaci, tyden jsem mel klid a potom dorazila stejna frekvence (mívám tak 20-100 ks/hodinu). Myslel a myslím na to každý den, někdy méně, někdy více, asi dle stavu organismu, nicméně mě to začalo velmi omezovat. Řeči na mnoha ambulancích, to má hodně lidí a nevadí jim to, na to neumřete, mě po 10 letech už nechávají klidným a snažím se jednat. Na VŠ jsem dělal doktorát, jezdil po světě pracovat, měl hodně práce, zájmů a i úspěchů. Minulý rok v červenci mi vytrhli chirurgicky zub, 2 týdny jsem dostával, hlavně v noci, záchvaty. Probudil jsem se do zrychleného tepu, mdlo, studený pot. Četnost klesala až do února tohoto roku. Uvědomoval jsem si ale, že pro mě běžné situace, mluvení k hodně lidem, nákupy v obchodě, létání letadlem, snáším strašně (mini záchvaty, rostoucí tep, pocit na zešílení). Odmítal jsem všechny příležitosti, bylo mi furt všelijak. Na přelomu února a března (letos) jsem byl týden v Asii,už před odletem žaludek smrsknutý, bez energie, myslel jsem, že chřipka. Po asijském pekle kdy jsem nebyl schopný skoro nic, jsem se doma, po endoskopii žaludku (supr po 12 h letu) kde vše ok, dal na 5 dní do pořádku. Potom přišla chřipka a po ní opět stejné asijské problémy + bonusy navíc, tlak do hlavy, pocity na zešílení, citlivost na hluk, záškuby svalů, necitlivost cestující od spánků až po tváře. Na neuru předepsána 1/3 tritica 75ky. Díky ES jsem 10 let nepil alkohol a i paralen beru opatrně a vždy 1/2. Po 4 dnech potíže stejné, na nauru objednávka na MR/EEG. Zašel jsem ale hned i na psychiatrii, bylo mi jasné, že něco není ok. Diagnostika, panická porucha + náznaky na agorafobii. Prý můžu zvýšit na 2/3, učinil jsem, za dva dny únava na padnutí, fungovala snad jen hlava, plíce, nohy a ruce, jako kdyby nebyly moje. Včera jsem snížil dávku na 1/3, přes den jsem po 8 dnech odvařený jen do cca 17.00 (19 hodin účinek). Vždy si připadám, jako že mi mozek asi vypne. Ráno dám vždy zelený čaj a tabletu Guarana. 3 týdny vesměs "v postelích" doufám, že to ustoupí. Přeci jen si říkám, ataky byly náhodně několik let a dávku asi člověk může, vzhledem k předpokládané délce užívání, zvýšit kdykoliv, až si tělo zvykne. Doufám jen, že ta šílená únava přejde, takhle obejdu panelák, nuceně schody pěšky, aby jsem jen nechátral a končím. Pěkný sajrajt, nechápu, jak toho může někdo brát víc než 50 mg, ale jsem asi cíťa :). Snad mi to pomůže trochu i na to srdce. Hodně štěstí všem :)

Aleš
6x

Ahoj, já dostal Trittico v kombinaci s Dogmatilem 1-1-1 a Rivotrilem 1-0-1. Před tím jsem dostal Zoloft, který z mých depresivních nálad po dvou dnech vytvořil úzkostně depresivní poruchu. 2. den užívání Zoloftu u mně vyvolal zvlášní záchvaty mdlob, návaly horka (měl jsem pocit, že opravdu zhořím), nechutenství, třesavky od rána do večera.Během pěti dnů jsem zhubl 4 kg. Zoloft jsem vysadil a stavy přetrvávaly až do doby než jsem si po prvé včera vzal Trittico v kombinaci s Rivotrilem. Jako lusknutím prstu všechny problémy jsou pryč. Naopak se u mně projevila obrovská chuť na jídlo a celý den jsem vysmátý. Nežádoucí účinky jsem zatím nezaznamenal.

Aleš
3x

Tak beru zpět své nadšení z užívání trittica. Trittico beru nyní již 4. týden. Poslední týden na mně přišly zvláštní stavy a nálada je tutam. 4. den bolesti žaludku, v noci se budím z hrozných zmatených snů, bolest v krku, bolest a tlak v hlavě, zvracení, bolest zádových svalů a kloubů. Celý den taková otupělost. Je to hrůza. Máte někdo podobné zkušenosti?

Emilim

Ales ja beriem trittico 6 mesiacov a mam po nom desive sny, bolesti chrbta, krizov, hlavy, hrdlo mam stale zapalene a v ustach stale nejaka infekcia, bolesti zaludka, bolesti noh a tvori sa mi velmi vela slin, az mi je z toho na vracanie. Beriem 1/3 zo 150 mg.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce