Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Peter123

Mne trittico pomaha s uzkostami.bez nich neviem.tiez beriem 300 ako tu kolega

Knezi
1x

Mne po trittiku nefunguje sex

Věrka

Lékařka mi naordinovala Trittico pro depresi a časné ranní probouzení. Prášky jsem nemohla vůbec užívat. Sice jsem spala a zlepšila se sexuální funkce, ale po probuzení jsem se cítila hodně unavená a celý den jsem si připadala úplně mimo. Zkoušela jsem brát 1/3 léku a stejně mi to nedělalo dobře. Trittico tedy za mě ne. Znám však lidi, kterým tento lék potíže nezpůsobuje. Je to individuální.

Karol
1x

Každe AD funguje inak u každého jedinca, ja môžem povedať ze pri tritticu prešli vedľajšie účinky za cca 3 týždne, zostal len požadovaný účinok útlm a spánok na čo mi bolo tritticu predpísané ( netrpia depresiami, ale chronickú nespavosťou ) a ostal ešte jeden vedľajší účinok dobrá erekcia na požiadanie :-) Presvedčil som sa osobne ze je potrebný čas na zistenie účinkov a odstránenie nezelanych vedľajších účinkov. Samozrejme ak ten čas mate...

Jirka
1x

Ahoj všem, po smrti mamky na rakovinu se u mě rozjela strašná karcenofobie - za každým píchnutím vidím rakovinu. Od května 2018 jsem bral Elicei 10mg, sedla mi úžasně, jen jsem byl po ní absolutně sexuálně plochej.. tak mi doktorka v prosince nasadila Trittico AC Prolong. Začínal jsem na 75mg a po 14dnech jsem zvedl na 150mg. Začátky byly fakt šílený :( Nicméně, již je to 3 měsíce a objevilo se u mě šilené sucho v puse, pálení na špičce jazyka, velká tvorba slin a bolest čelisti. Už jsem byl na zubním, na RTG, na ORL, vše negatovní :( Jsem z toho strašně unavenej, nemůžu pořádně ani mluvit, pusa plná slin, bolavej jazyk... Myslíte, že tyhle nežádoucí účinky můžou přijít i po 2-3 měsících? Nebo za tím mám hledat něco jiného? :( Jinak po něm spím jak miminu, ale ta chuť na sex pořád špatná.. Děkuji a přej všem co nejméně starostí.

Lenka
1x

Ahoj, beru trittico pátý měsíc. Dostala jsem ho na spaní. První týden po nasazení jedné třetiny super! Spala jsem skoro okamžitě, chuť na sex. Druhý týden po zvýšené dávce spánek super, ale sucho v puse, ucpaný nos a pocit jako mimozemšťan. Tak to bylo i po nasazení celé tablety. Sem tam jsem měla lepší dny, prostě jak na houpačce. Asi po třech měsících jsem přestala snídat, protože mi bylo na zvracení a to mám dosud. Během dne se to dá a jím. Jen už nemám sucho v puse a ani ucpaný nos. Teď po pěti měsících jsem začala mít tlak do uší a na zátylku. Je to pět dní, co jsem začala vysazovat... Jsem úplně vyčerpaná.

Zuzana

Lenko, a jak vysazuješ? Chce to hodně pomalu. Snižovat dávku a brát třeba ob den nebo ob dva dny. Já brala Trittico 5 let a vysazuju 2. rokem. Jsem na 25mg každý třetí den. Když jsem vysadila dávku natvrdo, nebrala vůbec nic, po pár dnech to bylo opravdu hrozné. Zkoušela jsem to víckrát, ale vždy se stavy vrátily. Teď úplně ok.

Lenka
1x

Jsem n 9a 1/3. Jeden den jsem vynechala úplně a nespala jsem. Tak asi zůstanu na té třetině a budu to muset vydržet... Když jsem o nějakých vedlejších účincích říkala doktorce, tak se divila. Říkala, že to všichni dobře snáší a vedlejší účinky nejsou. Tak si pak říkám, jestli mi Teda není něco jiného... Už fakt nevím 😔 Také jsi měla nějaké vedl. účinky?

anonym

Je poškozená CNS a je potřeba ji léčit a potom teprve se něco dá vysazovat, ale asi budou trvalé následky.

Zuzana
1x

Vedlejší následky jsem měla, asi jako skoro každý tady,v diskuzi, hlavně nevolnost a nechutenství, nízký tlak, zimomřivost, motolice, párkrát jsem omdlela a jako bonus se přidaly záchvaty paniky. Byla jsem na 100 mg denně a začala jsem snižovat, protože vedlejší účinky se stupňovaly. Tak jsem ze 2/3 150mg tablety přešla na 1/3 150 mg, po půl roce na 1/3 75mg tbl a další rok na 1/3 75mg tbl obden. Další rok 1/3 75 mg tbl ob dva dny. Tak jsem se během 3 let dostala z dávky 100 mg/den na 8,3 mg/den. Postupně tak snižuju intoxikaci organismu. Bez jakýchkoliv negativních projevů, usínám dobře, občas se sice budím, ale už to nejsou ty hrozné noci, co předtím. Deprese jsou také pryč, když jsem snížila dávku Trittica, výrazně se zlepšily.

Lenka

Proboha! Tak hlavně, že tvrdí, že není návykové 😵

Lenka

Zuzko, mužu se ještě zeptat, co ti bylo, když si Trittico začala vysazovat? Jaké si měla problémy? Dost se mi motá hlava, občas mám pocit, že se chvěju (takový třes) a třepou se mi ruce. Jsem na 25mg.

Jarmila
1x

Držím palce. Já již 13 týden mám po prudkém snížení Trittica na 75mg ze 125 mg (v průběhu týdne- snížení lékařkou) příšerné abstinenční příznaky. Zejména hučení v uších, závratě, rozmazané vidění, nechutenství, bolesti břicha, zvracení. Stále čekám, že to přejde, abych mohla pozvolněji snižovat. Neskutečný hnus, tento preparát. po 6 dnech zvýšení léků jsem málem spáchala sebevraždu, ačkoliv nikdy jsem depresi neměla (preparát mi naordinovala lékařka psychiatrie, abych ještě lépe spala, než při dávce 75mg)...A panikou, že nemohu jít do místnosti velké 20m2 nebo se osprchovat ve vaně....tak tou jsem předtím taky netrpěla....HNUS

Jana
1x

Dobrý den, již několik let trpím těžkými depresemi, které u mě spustily vážné osobní problémy. Nejdříve to má lékařka zkoušela zahnat Neurolem a nespavost Hypnogenem, jejichž dávku jsem postupně zvyšovala. Poté mi nasadila antidepresiva (vyzkoušely jsme několik lehčích druhů - bez efektu), až jsem skončila v rukou psychiatričky. Ta mi nasadila jiné, silnější antidepresiva, ale mě nepomáhala. K tomu mi vesele dávala Neurol a Hypnogen. Nic se nezlepšilo, mé stavy byly žalostné, byla jsem na pokraji zhroucení, až jsem jednoho dne upadla do bezvědomí a odvezla mě záchranka. Poté jsem změnila psychiatričku, která mi předepsala Atarax, Rivotril a Aktiprol. Po dvou letech užívání jsem se rozhodla "pochlapit" a zkusit vše vysadit a být "čistá". Nepovedlo se, a po měsíci jsem musela opět za psychiatričkou, která mi navrhovala mimo jiné i hospitalizaci. Předepsala mi Trittico Prolong 150. Jelikož jsem během předešlých let marně vyzkoušela asi osm druhů antidepresiv, nemám žádnou důvěru v další. Mimo jiné, deprese mě během žádné léčby nepustily, naopak jsem měla pokaždé nežádoucí účinky, hlavně jsem neskutečně nabrala. V rozmezí pěti let 30 kg (především po Mirzatenu). Mohu se zeptat někoho, kdo užívá Trittico Prolong, zda se jeho stav zlepšil, a zda po něm nabral na váze? Já se opravdu cítila jako pokusný králík, a nakonec mi úzkost, deprese a neklid zůstaly, a jako bonus jsem měla 30 kilo navíc, což mi přivodilo jiné zdravotní problémy (vysoký tlak). Mockrát děkuji za odpověď.

ILada

Jani to bych také chtela vědět

Helena

Jsem na tom podobně mám strach vyjít z pokoje s dojmem že mě někdo sleduje mám silné deprese a strašně moc jsem nabrala vážím 116 kg mám vysoký tlak beru trittico 75 mg po dvou dnech se cítím strašně motolice třes rukou a přitom dodržují předepsanou dávku psychiatrička mi předepsala ještě asentru chtěla bych se zeptat jestli po těchto lécích jako je atoris to je na cholesterol na tlak tezeo od psychiatričky obsazen 10 miligramů asentra 50mm a trittico na noc beru 2/3 a chci se zeptat je to důvod proč mám takovou motolici?

Jarek

Beru TRITTICO cca měsíc a nedávno jsem zvýšil dávku na 2/3. Od té doby mám suchý orgasmus bez ejakulace. Pocity i orgasmus prožívám stejně jako předtím jen že mě nic nevystříkne :(

Jana
1x

Vy si ze mě asi děláte srandu, nelíbí se mi Vaše reakce o erekci, na to jsem se neptala. Nevím, proč berete AD, pokud Vás zřejmě nejvíce mrzí ejakulace. Váš komentář považuji za drzý a vulgární. Jsem na dně a kdosi mi tady píše o tom, jak ejakuluje. Měl jste se na to radši vykašlat.

Anonymka

Hezky den vespolek, uzivam tento lek asi 2 tydny, kvuli nespavosti, max 1/3 nebo mene, kdyz se citim dobre, tak neberu vubec, ovsem jsem neskutecne nadrzena, pricitam to tomuto leku, ale udivuje mne, ze vsichni zminuji opacny efekt..tento “nezadouci” ucinek si s manzelem dost uzivame, pripadam si jak v sestnacti👍

Anna

Užívám 1/3 triticco 75 na noc, předepsano kvůli 2mesicni nespavosti, spojene s uzkostnou poruchou. Zatím beru 2 dny-1.noc vcelku dobrá, usnula jsem cca za hodinu a probudila se poprvé až v 5:30 ráno (to je pro mě obří úspěch). 2.noc peklo - když jsem nezabrala po 2 hodinách, vzala jsem si k tomu Neurol 0.25 mg. Pořád nic, k tomu buseni srdce a arytmie plus velké pocity uzkosti. Celou noc jsem jen klimbala a budila se. Přes den snížení tlaku, motáni hlavy, únava, snížení tepu, dušnost a nekolikahodinove úzkostne stavy (horší než obvykle). Jak dlouho můžou tyhle vedlejší ucinky trvat - týden či déle?

PAVEL
1x

Jedná se o antidepresiva, takže to potrvá pár týdnů, než zaberou a než vymizí vedlejší účinky. To přechodné období, než zaberou se má překonat právě léky, které zabírají rychle proti úzkosti - např. neurol, atarax. Já osobně jsem bral atarax, není návykový a dá se měnit dávka podle potřeby. Kdyby vám to po dvou týdnech nepřešlo, tak si zajděte za doktorem. Já beru Trittico Prolong 300 mg (verze s prodlouženým uvolňováním) už cca. rok.

Anna

Děkuji za komentář. Počítala jsem s tím, že na účinek si počkám, ale to, že mi je fyzicky o 100% hůř (příšerná únava a malatnost, dušnost, motáni hlavy, kolísání krevního tepu) mě trochu zaskočilo, neodvážim se vyjít ven, abych neomdlela. Neurol mi v tomhle nepomůže, budu jen ještě malatnejsi. Ale doufám, že tyhle nejhorší vedlejší účinky odezní v řádu dnů.. Předtím jsem alespoň nějak fungovala, teď jsem už úplně nepoužitelná..

PAVEL
1x

Jak je vám teď paní Anno? Je to lepší, nebo pořád stejné? Počítám, že už to je asi 10 dní. Ve vašem případě by možná bylo dobré domluvit si s doktorem pracovní neschopnost po dobu náběhu účinku a vymizení vedlejších účinků třeba na dva týdny. Máte to předepsané od psychiatra nebo od obvodního? V kolik hodin večer berete to Trittico? Cítíte motání hlavy a malátnost dopoledne nebo po celý den? Pokud jen dopoledne nebo ráno, tak možná by stálo za to zkusit ho brát večer dřív. Když se bere pozdě večer, tak ta sedace doznívá i ráno a člověk je jak praštěnej. Já beru Trittico prolong už rok a i teď si musím dávat pozor, když vstávám z postele, tak nejdřív do sedu, chvíli počkat a potom se postavit a zhluboka pár krát prodýchat, aby se srovnal tlak. Trittico obecně snižuje krevní tlak, takže při motání zkusit pomalu a zhluboka dýchat a třeba se i posadit. Je to taková daň za zmírnění úzkostně depresivních stavů. Na ty mi fakt pomohl..

Ron
1x

Dobrý den, jakou dávku Trittica berete? Já jsem týden na 300 mg a pociťuji zhoršení úzkostí, ospalost, malátnost (předtím půl roku na 150 mg, co se týče vedl. účinků v pohodě, ale nestačilo to na úzkosti). Jak už tu psali jiní, předtím jsem alespoň nějak fungoval, teď nemůžu nic. Modlím se, aby se to ustálilo...

PAVEL

Rone a máte Trittico AC nebo Trittico prolong? Já bral asi půl roku Trittico Prolong 150 mg a pak asi 4 měsíce 300 mg. Po zvýšení dávky zafungoval docela rychle (v řádu týdnů) proti depresi. Jinak nejvíc mi na něm vadila ranní malátnost a motání hlavy. je mi 40 let a vyšel jsem ráno schody a hned jsem se zadýchal a rozbušilo se srdce. Doktorka mi i říkala, že snižuje krevní tlak, takže pozor na prudké pohyby a rychlé vstávání z postele.

Jonáš

Je to skvělý lék na úpravu spánku a celkovou pohodu, pokud Vaše problémy nejdou závažné, pokud ano, myslím, že více zabírá Mirtazapin, ale po tom se zase tloustne. Ovšem začínejte na malých dávkách, dávka 50 mg na spaní postačí, sypat do sebe velké dávky hned od začátku? Pak je jasné, že vám nebude dobře...

Janis

Dobry den, budu nasazovat trittico 75 na nespavost. Ma tu prosim nektera z zen zkusenosti jak tyto leky pusobi pri dosazeni orgasmu? U escitilu jsem mela velky problem. Jsem na to dost citliva. Sexualni oblast a uzivani AD komentuji spise muzi a malo se doctete o zkusenostech zen. Predem dekuji za odpovedi.

Lumi

Dobrý večer, četla jsem Vaše komentáře a už teď mám obavy. Mám PP. Byla jsem poprvé u psychiatričky. 2 měsíce jsem nepoužitelná. Stavy úzkosti a bolesti zad. Jelikož doktoři nic neřeší a už jsem chtěla raději umřít tak jsem se odhodlala a předepsala mi Trittico 150 i kvůli spánku. Záda mám úplně zablokovaná. Takže mě čeká rehabka a doufám že s tímto lékem to budu dávat. Nechtěl by si se mnou někdo psát a popovídat si? Je pravda, že Dr. Google je nanic. Po přečtení jsem začala mít všechny nemoci a je pravda že zdraví lidé nemají potřebu psát Diskuze. Všem přeji aby se uzdravil a bylo jim lépe. Ahoj

Kamila Večerková

Dobrý den, má prosím někdo zkušenosti se zvýšením tělesné teploty? Trittico mi předepsala lékařka na spánek na začátku března 2/3. Na spánek mi to pomohlo tak z 50% ale od konce května (tedy po 2,5 měsíci brání) se mi zvýšila tělesná teplota cca o 0,5 stupně. Dříve jsem mívala kolem 36, nyní mám 36,6-7 a týden před menstruaci mi to ale stoupne na 37 a drží se to 10 dni..takto to řeším po lékařích už přes dva měsíce. Rentgeny, sono, krev, stery..vše negativni až konečně dnes někoho napadlo že by to mohlo způsobit Trittico. Už mám vysazeno tři týdny ale zatím teplota stále přetrvává..dekuji

Jaroslav

Dobrý den, mám dotaz: - je TRITTICO AC 75 mg - návykové ? - jaká je asi doporučená délka používání ? - jak je to s pozvolným snižování dávek až na 0 Předem Vám děkuji za odpověď a radu Ještě jeden dotaz - přírodní léčiva lze použít TŘEZALKU nebo doporučujete jiné Děkuji Jaroslav

Jarmila

všichni tvrdí, že není...opak je ale pravdou...zkuste ho vysadit a uvidíte....někomu se to nepodaří za celý život....

Anička

třezalku určitě ne na žádná AD, jinak hrozí serotoninový syndrom

Roman

Ahoj, mohl bych si s nekym s podobnyma problemama promluvit? Velmi rad bych to [email protected]

Radek

Ma tu prosim nekdo kontak na dedka. Dekuji. Muj mail [email protected]

ZK
1x

Ahoj, beru Trittico 3+ roky, můj problém byl, že jsem po stresovém období života ztratil přirozenou schopnost spát kontinuelně osm hodin a víc. Vždycky jsem se probudil uprostřed noci (přibližně ve stejnou dobu) a rozjelo se mi přemýšlení na max a už jsem nedokázal usnout až do šesti, kdy mi zvonil budík (později se při tom probuzení přidaly nervy, že se zase nevyspím do práce). Trittico 150mg mi ze začátku výrazně pomohlo, 1/3 měla nějaké účinky, 2/3 byly ideální a 3/3 byl nářez, ale od dvou třetin už jsem měl ráno lehce zamlženou mysl a po delší době užívání se mi zpomalila schopnost vzpomínání, tak jsem zůstal na 2/3, abych to minimalizoval a užíval si dlouhého spánku. Asi po roce si asi tělo na Trittico zvyklo a zhoršilo se fungování - a navíc se mi nějak zhoršila schopnost přes den odolávat stresu, nedokázal jsem se soustředit na práci, ale v hlavě mi cyklicky běhala nějaká stresující záležitost, ze které jsem se nedokázal vytrhnout, i když vedle mě na mě třeba někdo mluvil, atd. Lékař mi k Tritticu napsal Prothazin (na tlumení úzkostí) - okamžitě to zabralo a spal jsem i 10 hodin, když jsem se v noci probudil, okamžitě jsem usnul, nulový stres, nevadila mi ani buzerace v práci ráno, prostě jen stojíte a v klidu čekáte, až se vedení vypovídá a odejdete s úsměvem. S Prothazinem se ale po měsíci a něco vyskytl problém, kdy jsem někdy odpoledne začal, bez nějakého zjevného důvodu zvenčí, cítit hluboký smutek. Prostě jedete z práce a najednou propadnete silné melancholii - nebo mě snadno vytočila do běla blbost typu neumyté nádobí - během dopoledne nikdy, ale tyhle stavy nabíhaly během odpoledne, jako nějaká vlna. Prothazin mi taky zablokoval sexuální vzrušení - fyzickou schopnost erekce ne, ta šla vyvolat, ale prostě potlačil třeba jakýkoliv vjem z atraktivního protějšku a fantazie. Taky se mi zhoršilo močení, tak jsem ho občas vynechával. Ale pořád se mi líbil ten strašně dlouhý a hluboký spánek. Užívání mi zatrhl až urolog, když jsem po čase kvůli preventivnímu vyšetření zjistil, že mám na svůj věk příliš brzy zvětšenou prostatu a že Prothazin urologické problémy velmi zhoršuje. Návrat k samotnému Tritticu byl krutý, protože tělu trvalo si zvyknout jen na 2/3 dlouho a většinou jsem spal jen první tři čtyři hodiny. Po třech letech se mi zlepšil život (mohl jsem změnit práci a udělat si dlouhé prázdniny) a nějak se mi celkově ulevilo. Odjel jsem na delší výlet mimo ČR a zjistil jsem, že jsem si nevzal dost Trittica sebou, tak jsem jel jen na 1/3, ale překvapivě jsem spal dobře a když jsem poslední týden dovolené spal nedobrovolně bez Trittica, tak jsem se budil, ale pořád to ještě šlo a přes den jsem se cítil psychicky svěže, super soustředění, paměť fungovala skvěle, spontánní erekce několikrát za den, což už jsem si ani nepamatoval a cítil jsem se v kondici :-) Po návratu do Čech jsem si našel novou práci, zase se poruchy spánku vracely a nedokázal jsem bohužel fungovat bez Trittica, takže jsem rezignoval a jedu stále na 1/3, v těžkých časech spaní na 2/3. Když je blbé období a proberu se v noci s příliš aktivní hlavou, beru k tomu volně prodejný Guajacuran a to mi v podstatě funguje jako záruka 6hodinového přerušovaného spánku a celkem slušné psychiky přes den. Bohužel asi nepatřím k lidem, co dokážou spát bez léků a jakékoliv pokusy o odvykačku se už po necelém týdnu zbořily. Přírodní alternativy - to vůbec nefunguje, ani ťuk, meduňka, melatonin, třezalka a tyhle léčitelské věci nikdy můj spánek nezlepšily a určitě bych to nezkoušel k práškům. Snad by pomohlo úplně nepracovat, chodit k terapeutovi (na což nemám jako dělník dost peněz), ale bohužel tuhle možnost nemám. I když mám velmi fajn soukromý život, vždycky mě asi nějak otráví radost ze života práce a styk s lidma, se kterýma musíte trávit čas, i když je nemáte rádi. Držím palce, ať je vaše cesta lepší.

Barbora

Ahoj Jean můžeš mi napsat na mail více [email protected]

Filip

Ahojte, užívam tritico cca2 mesiace, 1/3 ku večer, môj problém bola nespavosť. cca 6 mesiacov Po začatí lieku, ktorý som bral večer o 21:00 som prvý deň spal do 05:00 a potom sa to zhoršovalo. Zvýšil som dávku na 2/3 ky a zse som spal cca do 05:00 . Pociťoval som rôzne stvy stiahnutosti hlavy, ako keby ma niečo držalo, bolesti hlavy na ľavej a pravej strane a čelo. Ráno taká ospalosť Tak som znížil tritico na1/3 ku , zobudzam sa mokrý spotený . No a čo sami stalo teraz, že pri 1/3 ke som išiel spať o 22:00 a zobudil som sa o 00::30 . Tak neviem či ho mám vysadiť , alebo pokračovať ďalej.....

Anonym

Ahoj, bere nebo bral zde někdo trazodon primárně na deprese? Problémy se spánkem úplně nemám, ale antidepresiva ze skupiny SSRI ani SNRI mi vůbec nesedly, neustálá podrážděnost, úzkost, zle od žaludku, neschopnost usnout. Děs běs. Hodně se zde zmiňuje, že to pomáhá na spaní. Ale pomáhá to i na deprese jako takové? Nebo je potřeba kombinovat s jinými AD?

anonym

AD je špatná volba léčby, poškození CNS je potřeba léčit jinak, vybít viry, léky na nervy.

Pavel

Dobrý den, prosím chci se zeptat,zda někdo užívá k Tritticu něco na žaludek. Ze začátku když jsem ho bral,tak mi nic nedělalo,nyní ho užívám 3.měsíc a mám břicho nafouklé a někdy mám křeče a pocit knedlíku v krku. Děkuji za případné rady.

Jan
2x

Zdravím beru trittico 150mg zhruba 3 týdny jsem úplně mimo realitu musel jsem kvůli toho přestat chodit do práce každý den je to stále stejné vstanu a cítím se hrozně úplně jak mimo realitu nedokážu vyjít ani ven ze psem okamžitě mi začne byt zle a mam průjem jedniné co mi pomáhá je si přečíst nějakou knížku nebo si zahrát nějaké videohry abych nemyslel na to jak je mi hrozně. Nikdy jsem neměl žádné problémy občas se mi zamotalo v hlavě dal jsem si megnazium sedl jsem si a za chvilku všechno OK pak se mi ale začalo dít něco hrozného z ničeho nic jsem šel normálně do práce začalo mi být hrozně hned od rána jako kdybych byl úplně mimo nemohl jsem se probrat každou chvíli jsem čekal že skolabuji, jel jsem okamžitě do nemocnice ale tam mi nic nezjistili pak jsem po 3 dnech kdy se stavy zhoršovali jsem musel zase do nemocnice dali mi infuzi měl jsem jenom zvýšený tlak ale jinak nic mi nebylo byl jsem i na odběry krve a všechno bylo v pohodě, chtěl bych se zeptat jestli měl někdo nejakou podobnou zkušenost. Objednal jsem se k psychiatrovi ale mají hrozné čekací termíny. Budu rád za každou odpověď mějte se hezky Jan

Tomáš
1x

Jane to co popisujete moc dobře znám, říká se tomu depersonalizace a případně i derealizace, máte pocit jako byste nebyl a okolní svět jako by byl takový plochý, že? Někdy to bývá po AD, když s nimi člověk teprve začíná, časem by to mělo odeznít,jak se srovnají hladiny v mozku, někdo psal, že mu na to pomáhá rivotril, ale nemám zkušenost. Já se léčím pro úzkosti s depresí, už jsem vyzkoušel hodně AD a Trittico za mě zatím dobrý, tak uvidíme, beru ho krátce, člověk musí vydržet, bude líp

Martonova vera

Pri uzivani trittico bolesti ve svalech a kloubech hlavne pri chuzi je mozne ze to zpusobuje trittico?

Martonova vera
1x

Uzivam trittico75 mam velke bolesti pri chuzi boli svaly i klouby je mozne ze to zpusobuje tento lek?

Aaa

Beriem 1/3 trittica na noc a ráno AD Brintelix.Prosím, neviete, či je vhodne brať tieto 2 AD spolu ?.Beriem ich asi 3 mesiace na depresiu. V noci spím, psychicky lepšie, ale stále nue som stabilizovaná.

Richard

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo má vyzkoušené Tritico prolonog a funguje mu? Já beru asi 3 roky Tritico 75, ale 3.6. se mi před dovolenou zase zopakovala Ataka. Tak jsem to ještě ustal, ale po návratu z dovolené jsem se jeden večer nevyspal a už zase u mě začaly špatne myšlenky a strach, že zase nebudu spát. Pár dní jsem spal a to, jsem si zvýšil dávku na 100, ale spanek je takový lehký a mockrát se zbudim za noc no prostě ráno jsem unavený a vyčerpaný, ale musím chodit do práce a fungovat, když mám rodinku. Tak jsem zašel za Dr. a ta mi napsala Tritico prolonog. Chci se Vas zeptat jestli má někdo zkušenosti???

Anonym

Dobry den, mam zkusenosti s Tritticem AC i Prolong. Zacala jsem AC - efekt se dostavil po tydnu, vedlejsi ucinky zadne! Mam chronickou rymu, ale nos mi neucpaval. Behem nekolika let jsem navysovala ze 75 na 150 mg. Po Tritticu Prolong jsem byla takova unavena, ale je pravda, ze by se melo uzivat drive, ne az tesne pred spanim. Nyni me nespavost privedla do nemocnice a uzivam Trittico AC 150 mg v 9 vecer, Trittico Prolong v 6 vecer a k tomu jeste Quetiapin 200 mg v 9 vecer (antipsychotikum, ktere navozuje spanek). Lek Trittico povazuji za skvely lek s minimem vedlejsich ucinku, respektive ja o zadnem nevim. Nevyhodou je potreba navysovat davku, pokud neodstranite pricinu stresu, ktery nespavost vyvolal, ale to plati u vsech leku.

Michal

Já beru Triticco 150 večer před spaním, ale jelikož jsem po deseti hodinové operaci meningiomu a navrch po hodinovém záření gama nožem (druhý nádor po cca roce), tak mi připadá, že i kdybych do sebe nasypal lopatu Trittica, tak ta palice si stejně dělá co chce. Vítězstvím pro mě je, když spím čtyři hodiny v kuse a pak se budím jako kdybych měl v hlavě časovač, to znamená každou hodinu. Jedinou výhodou je, že mám celý důchod, takže ležím třeba do osmi, to aby se tělo trochu vzpamatovalo. Mám, ale poznatek, že když si vezmu apo-ibuprofen 400 v kombinaci právě s Tritticem, tak je spánek lepší a hlubší. To beru jen, když mě bolí hlava, takže spíš výjimečně. Jestli to někomu pomůže zde v diskuzi nevím, ale asi se to nedá používat každý den.

Daniel

Trittico AC 150 uzivam par dni 1/3 večer. Po užití upchatý nos chvilku, potom bez akychkolvek tazkosti. Spánok výborný. Cakam na dalsie pozitíva lieku, pokiaľ neprídu, navýšim si dávku R-V 1/3.

Monika

To bude v pohodě když si nevezmu večer tabletu tak ráno jsem taky hotová jak kdyby jsem flámovala celou noc jé to normální a večer si jí vezmu a pak už v pohodě

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce