Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jean

na jakou diagnozu to bereš ?

Libor
3x

Ahoj ,ja beru trittico 150 mg mesic a jinak spim fajn atuze ,ale prez den je to peklo. Boli me krcni pater,klouby, svaly ,mam ztuhlou celist a natahuje me . Doktor rikal ,at snizim na 2/3 a uvidim co bude. Tohle ale neni to co by mi melo pomoci , kdyz jsem si vzal pulku rivotrilu ,bylo mi fajn a svaly se uvolnili.. Mozna nejsem ty kteremu tento lek dela dobre..

Jean
1x

nechal bych si udělat testy na chlamydie a borelie

Hanka

Zdravím všechny, mám již delší dobu velký problém s nespavostí (nemohu usnout, když usnu, tak spím nekvalitně a často se budím). Před měsícem má nespavost vygradovala do stádia, kdy neusnu bez prášku vůbec. Dříve jsem si brala na usnutí občas Stilnox, ale nedělá mi dobře - mám po něm halucinace. Pak jsem brala občas Hypnogen. Snažila jsem se brát velice malé dávky, abych si na něj nezvykala, ale nyní už nespím ani po celé tabletě. (Brala jsem ho opravdu opatrně.) Vzhledem k tomu, že jsem již úplně vyčerpaná, vyhledala jsem pomoc lékaře, který mi předepsal Trittico 75 s tím, že kdyby to bylo na mne slabé, tak přidáme. Mám brát jednu tabletu večer. Včera jsem měla první a spala jsem po ní pouze hodinu a půl a pak jsem zase několik hodin koukala do stropu. Nakonec jsem si vzala ještě půlku Hypnogenu, ale už jsem neusnula. Celý den mi není dobře od žaludku a mám šílené bolesti/křeče čelistí, které mi tepají celou hlavou. Za pár hodin bych si měla vzít další tabletu Trittica, ale už teď se bojím, co bude... Máte někdo také zkušenosti s bolestmi čelistí / sanice po Tritticu? Když vydržím...ustane to časem (například po týdnu)? Nebo tyto problémy většinou přetrvávají a je to pro mne nevhodný lék? Díky moc!

Kamila

Ano, křeče čelistí jsem měla, je to takový divný pocit, který lze těžko vysvětlit, navíc se o něm nikde nepíše...

Melatonin
1x

Dobrý den, mohu jenom doporučit od Aurum Melatonin :)

Dáša
2x

Moji mamince ve věku 81 let ho právě doktorka nasadila..bojím se vedlejších účinku každý organismus to snáší jinak.Zatím si stěžuje na brnění palců na rukou a cítí se unaveně občas se jí mota v hlavě a zpomaleně mluví. Ma silné bolesti páteře a žádné tablety nezabírají tak dostala TritticoAC 75.V noci nemůže spat tak si k tomu přibrala Frontin,který brávala před spaním,Myslíte že se mohou tylo léky spolu prát?

Kala

Dobry den, beru TR nekolik tydnu a kdyz piju Alkohol, je mi strasne, chveju se mam strasne deprese a jsem celkove uplne hotova. Mate s tim zkusenosti? Na pribalaku stoji, zadny alkohol nepit, ale zda se mi tento vedlejsi ucinek hrozny, trva to pak par dni. Pokud mate nekdo zkusenost napiste.

Lana
1x

Pozor,pokud berete AD-TR na deprese a né na nespavost,tak alkohol je spolehlivý zhoršovač a spouštěč depresí.Takže pokud trpíte depresemi,z vlastní zkušenosti mohu doporučit jen: žádný alkohol.I malé mnošství udělá s Vašimi nervy pěknou paseku.

Viki
2x

Beru Trittico už třetí týden, nejdříve jsem brala 1/3, teď beru dvě. Navyšovat už ani nebudu. Ze začátku se mi ráno hůř vstávalo a do odpoledne jsem byla dobrá. Do týdne se to zlepšilo. Pak jsem začla brát dvě třetiny a zase se mi pár dní těžko vstávalo. Ale už je to dobrý. Neberu ho před spaním, ale večer, když si na to vzpomenu. Je jedno, kdy jdu pak spát, protože i po užití jsem schopná x dalších hodin fungovat. Když jsem ho začala večer dříve brát, tak jeho účinek do rána vyprchal a jsem schopná v pohodě na 8 vstát. Žádné vedlejší účinky jsem neměla, jsem s ním naprosto spokojená a neměnila bych, skvěle mi pomohl k lepší náladě a vše se snáz zvládá. Na depresivní poruchy ideální. Jediné negativum je, že je mi trochu blbě, hlavně po ránu, ale není to nic hrozného. Trittico mohu jen doporučit! ;)

Jean
2x

AD nedoporučuji !

Michal S.

Jean - jaky mate prosim email? Dekuji.. Michal

Alda
1x

Mám malý dotaz. Beru Trittico 100mg na noc cca měsíc a chci ho přestat brát. Chci se dát jinou cestou než oblbováním léky. Mohu ho vysadit najednou nebo musím postupně ? Díky Alda

Jean
1x

a na co to bereš ? jaké máš potíže a pomohlo Ti to ? při vysazování jsou potíže, je potřeba znát příčinu poškození CNS

Alda
2x

Na panickou poruchu, ale psycholog mi to nedoporučuje, že léčba bez AD je lepší a trvalejší. AD mi napsal obvoďák.

Jean
4x

to jsem si mohl myslet, PP je pitomost, nervy jsou napadeny např.chlamydií a poškozeny i toxiny , doktoři jsou hlupáci, mrzačí lidi, je potřeba užít ATB a bylinky , vyčistit tělo a vybít mikroparazity, změnit životosprávu, jestli chceš dej email , tady nemůžu psát :-)

Alda
1x

Díky za komentář. Můj problém je trošku jiný, ale souhlasím, že brát AD je blbost, to ničemu nepomůže.

Jean
1x

píšeš PP, ale to je blbost, nitrobuněčná infekce a mikroparaziti, jiná příčina není, doktor Ti nepomůže a možná ani nechce, jednoduší je napsat AD, něco si o tom přečti..

Shawn

AHoj, prosímtě, kdyby náhodou jsi tu ještě ohledně těch bylinek apod. byl, tak mě prosím kontaktuj na [email protected], diky :)

Peter
1x

Zacal som brat triticco pred tyzdnom, kvoli 3 mesacnej nespavosti, ktoru som riesil stillnoxom a lexaurinom, ktore mi postupne prestavali zaberat. Po 5 dnoch bratia trittica mi je strasne zle, mam zrnenie v koncatinach, hucanie v hlave.. Hrozny stav.Rozmyslam, ze ho vysadim..Mozete mi dat nejake odporucenie..

Peter

Ja mam problem so spankom 3 mesiace a po lexaurinoch,stillnoxoch mi dava dr.ad, uz som si povedal,po 5dnoch brania, ze dost.porad ako dalej

Emilim

trittico neni dobre na spanie, ma vela neziaducich ucinkov, brala som ho pred dvoma rokmi 1/3 zo 150 mg, to hucanie v hlave som mala taktiez, pocula som stale v usiach hucanie nejakeho motora, kazdu chvilu som sa budila a tazko zaspavala a chudla som z neho, predtym som brala amitiptylin ten bol dobry s lexaurinom, namiestio trittica mam mirzaten, ten je este horsi, po nom sa velmi pribera, spanok je slaby, boli ma po nom chrbat a krize, trittico po douzivani zostava v krvi aj 7 mesiacov po vysadeni

Nela

Mužeme si napsat.bazinkanela,sez.Pekny den.

Romca
1x

Mohla bych prosím více informací

jana
1x

Poradte jak vycistit telo od AD ,vubec mi to nesedi,zkousel jste nekdo detovxikaci organismu??

simona
1x

Dobry den,brala jsem trezalku,je to taky AD vysadila jsem ji,mela jsem potom atky a ted nevim jak z toho ven,mam uzkosti ,strachy a bolesti celeho tela,co by mi pomohlo? Diky

Jean
1x

to je málo inf. jedině na email

Nela
1x

Jean výše můj email,dik

Martina

Máte nějaký tip jak zatočit s depresemi přírodní cestou? Prosím ozvěte se mi na mail [email protected]

Stepan

Prosím taky kontaktovat na email [email protected] prosim ... ohledne lecby poskozene CNS.

Lin
1x

Dobry den, beru triticco jiz tyden, postupne jsem navysila na 150mg a porad nespim, jen kdyz si k tomu vemu mirzapen nebo neurol 1mg a ty chci vysadit pac po nem tloustnu... nevim co delam blbe??? Nebo to spani se uladi az po case? S triticcem strastim celou noc...

Richard

Jsem na tom podobně... na 150 sice spím, ale jen 3-4 hodiny denně... upravilo se Vám to časem? Jak jste na tom teď?

Katka
1x

Zravím všechny,mám zušenosti s Tritticem už 2 roky můžu říct že na uvolnění svalů sklidnění a spánků je skvělý .Začátečníci musí počítat stím že se výsledky dostaví až tak po měsíci, než se tělo nasytí.Brala jsem ho zároveň se zoloftem. Teť už zoloft neberu a snažila jem se pozvolna vysadit i trittico ale můžu říst že trittico mi chybí ke spánku a uvolnění tak si musím brát 1/4 tablety před spaním vezmu si ho v případě když se brzi vzbudím asi mezi 2-3hodinou ráno a po čtvrthodince v klidu usnu.Díky za to!!!

Iveta

Užívám Trittico AC už třetí měsíc celou tabletu. Po měsíci jsem po něm konečně celá šťastná začala krásně spát, myslela si, že mám vyhráno, ale teď se mi už několikrát stalo, že jsem po něm neusnula vůbec nebo se probudila hodně brzy ráno, tím pádem přestala tomuto léku věřit, takže jsem se dostala zase tam, kde jsem byla - s hrůzou chodím zase spát s tím, jestli usnu, neusnu. Nevíte, jestli Trittico Prolong je na spaní lepší?

Nat
1x

Mě dala doktorka na neurologii Trittico na spánek a teď jsem se podívala na příbalový leták, že to je především antidepresivum. Depresemi netrpím, jen jsem přecitlivělá na hluk a proto špatně spím... Kdo máte s tímto lékem zkušenosti máte deprese? Sice spím dost špatně, ale nebude to depresemi. Bylinky mi napomáhají, kdyby jo, nejdu k doktorce, ale na spánek antidepresiva? To mi přijde divné... Máte zkušenost s nějakým lékem na spaní? Děkuji moc.

Zuzana

Dobrý den. Já s Triticem skušenost mám, beru ho už delší dobu a beru ho právě kvůli depresím, ještě spolu s Brintalixem. Se spaním jsem větší problém neměla, ale teď spím fakt hodně dobře. 😊

Michael
2x

Trittico patrí do kategórie liekov s antidepresívnym účinkom, ktorého sedatívne pôsobenie sa využíva aj v iných medicínskych odboroch. Pri liečbe nespavosti postačuje dávka 50 mg, samozrejme v závislosti od reakcie pacienta. Trittico upravuje architektúru spánku tým, že znižuje počet prebudení, predlžuje fázu REM spánku a celkovú dobu spánku.Vzhľadom k tomu, že netlmí CNS, je vhodným liekom pre širokú dospelú populáciu, vrátane seniorov, keďže negatívne neovplyvňuje kognitívne funkcie. Jeho výhodou oproti iným "liekom na spanie" je to, že nespôsobuje závislosť.

juro
1x

môžem trittico skombinovať s liekom na erektilnú dysfunkciu? Kto to už skúšal? Môžte odpovedať aj na môj mail: [email protected]. Dakujem za každú odpoved

Lukáš
1x

Já to potřebuji hlavně na spaní, ale nepomáhá mi to. Mám v plánu snižovat dávku a s Tritticem skončit. Máte někdo radu na spaní, pokud možno něco neagresivního. Meduňka a spol. nezabírají. Dekuji

Radka

Co se týče trittica, tak mi ho neurolog předepsal na nespavost, jako náhradu za návykový neurol. Po smrti otce jsem nebyla schopná dost dlouho normálně spát a následně fungovat. Začínaly se u mě objevovat panické ataky. Trittico mi zabralo hned první večer a po dlouhé době jsem normálně usnula. Vybrala jsem celé platíčko a ke konci ho vysazovala. Nakonec jsem zase začala spát i bez trittica. Hodně mi pomohlo s vysazením cestování. Hory a atp. Hory doporučuju na deprese. Lepší než prášky :).

Denisa
1x

Radko prosím kolik jste Trittica brala? 1/3?

Čůza

Začala jsem brát trittico v dávce 50 mg kvůli nespavosti, vysazovala jsem zároveň hypnotika a ten začátek byl šílenej, skoro jsem nespala. Teď beru jen Trittico 50 mg, hypnotika ne a spánek pořád není ok. Strašně dlouho trvá než usnu, často se budím atd. Beru to takhle dva týdny. Mám zvýšit dávku na 100 mg - dvě třetiny tablety?

Jojo

Je tu niekto komu trittico pomohlo zahnať depresie??? Mám jednu tretinku pred spaním.

Madla
2x

Beru Trittico AC druhým rokem, měla jsem šílené osobní problémy, z toho se vyvinula deprese, jen jsem ležela chtěla spát a nic nemuset delat, bolely mě snad i vlasy. Kdysi před lety po smrti otce jsem jeden čas brala Zoloft a přibrala 12 kg. Sexuální život totálně vyhasl... Teď s Tritticem AČ 75 je to naprostá pohoda, a to jsem zůstala, upřímně řečeno omylem, na 1/3 tablety a úplně mi to stačí. Prvních asi šest týdnů bylo ale SUPERHNUSNÝCH, zavrate, bolesti hlavy, atd. Já jsem nikdy žádnou reakci na léky neměla, skoro jsem to chtěla vzdát. Ale vydržela jsem, nepřinesla, jsem v pohode, spím bez probuzení, i ten sex chci mít, a to mi je už docela hodně let. Jo, a teda sorry pani doktori, ani alkohol mi nedělá problémy, samozřejmě piju velmi mírně, kdyz to přeženu, nekdy i na večírku usnu. Jaterní testy mam OK, a to jsem ještě musela brát půl roku Terfimed na onchomykozu, to je teprv bourák na játra....Jednou jsem zkusila s Tritticem skončit, že už jsem OK, ale po týdnu jsem tu blbou třetinku sedmdesatpětky rychle začala brát znovu, začala jsem být vzteklá a plačtivá...Takže za mně je TRITTICO naprosto super, necítím se být nijak utlumená a vidím svět zase v barvách. Tolik moje zkušenost. A určitě varuju všechny, kdo si myslí, že si pomůže sám...z reálné deprese se sám dostane leda mrtvej

ILada

Madlo prosim te mohla by jsi mi [email protected]

HiFive

Lidi nezobejte to jděte do přírody makejte, buďte rádi, že tady nemáme války, mor, ebolu, že u máme vodu a téměř nic nám nechybí co by za to ostatní lidé po celém světě dali mít se jako my....vše zlé jsou jen lekce a z těch se budeje naše zkušenost a vnitřní síla. Postavte se k tomu čelem a nezobejte tyhle léky to jsou jen samé vedlejší účinky ať sem někdo napíše jak je zobal a už je vyléčen a nezobe je?:)

Věrka
2x

Vážený, takto může reagovat jen jedinec, který neví, co jsou deprese. Dle mé zkušenosti léky zabírají.

Zdeněk

Já beru tritico přes rok večer půlku a ráno brintelix tabletu. Zvláštní je, když si jednou zapomenu tritico vzít, tak mám takový jakoby absťák. Tělo se mi vnitřně chvěje, mám husí kůži, jsem takový nervozní, ošívám se, polévá mě horko. Má někdo takovou fyzickou závislost na triticu? Nebo co to může být?

Zeus

Ahojte, Trittico beriem 8my mesiac.zacinal.som na 50mg terazsom.na 300mg. Som.po nom.ospaly.spim.dobre. Kymsi telo zvyklo mal.som.rozne stavy neprijemne. Po kazdom zvyseni sa to opakovalo.potom.som.si zvykol.citil.som.sa uzasne ale posl3dny mesiac sa borim.s plnym.nosom kaslom...neviem.ci je to vedlajsi ucinok alebo znizena imunita Psychocky som.ok.uzkosti zmizli

Zeus

No s tym libidom je to veru uz slabsie ako byvalo.sexoval.som.s dvomi zenami jeden vecer a z tej druhej som uz nemal taky zazitok.to bude tym tritticom.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce