Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zlomená klíční kost

mám už více než tři týdny zlomenou klíční kost, lékař doporučuje zatím konzervativní léčbu, ne operaci...ALE VŮBEC TO NESRŮSTÁ!!! vůbec nevím, čím to může být, doktor mi samozřejmě skoro nic neřekl, neměl moc času a plnou čekárnu pacientů...nevím co mám dělat, respektive co dělám špatně, nebo čím to může být a jak dlouho to vlastně může trvat...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vojta

ahoj, 9.6. jsem neštastně spadl na levé rameno a jen to křuplo, hned mě převezli do nemocnice protože bylo viditellné, že to je zlomené, udělali mi rentgen který potvrdil, že mi zlomený klíček sjel pod jeho zbytek, dali mi delbetovy kruhy a nejsem si jistý zda mi to pomůže, uvažuji o operaci ale nevím zda za to nebudou po mě chtít spoustu peněz, může mi tady někdo napsat jeho zkušenost? doktor mi to ani neprohmatal, ani nerovnal, prostě nic, dvě sestry mi daly ty kruhy a řekli, že to ten klíček vytáhne do původní polohy, bojím se, že tohle je pěkná blbost a potřebuju se vrátit co nejdříve do práce a také do tréninku, díky za rady

Jakub

nechci tě strašit, přečti si můj příspěvek, radím ti nepodceňuj to. Nějaký trénink vypusť raději z hlavy, ať neprožiješ noční můru, která ještě neskončila v mém případě a je ještě v nedohlednu. Bohužel taky jsem hrál závodně fotbal, sjížděl hory na kole a chodil 2x týdně do posilovny. A teď:-(

Porazilka
2x

Ve středu jsem byla na kontrolním RTG. Dle lékaře na ambulanci se to hojí, dle lékaře, který popisoval snímek, naopak došlo k většímu posunu. Vzhledem k odstupu od úrazu Dr. volí nadále konzervativní léčbu, tedy kšandy. Boule stále veliká a bolestivá. Nemám z toho dobrý pocit. Příští středu jdu opět na kontrolní RTG. Jestli to sroste, tak nakřivo.

dejvid
1x

I já sem si zlomil pravou klíční kost. Asi před půl rokem při fotbale. Pád na hubu, křup a už to bylo, ani to moc nebolelo ;-) Po sedmi týdnech s osmičkou na zádech a nepohodlnejch nocích zdravej jako řípa. Srůst perfektní (nebyla uplně dolomená) a dneska žádná známka po úrazu. Od tý doby hraju fotbal jako o život a před pár tejdnama sem si pro změnu přetrhal vazy, který tu klavikulu (pro změnu levou) drží v rameni. Operace trvala asi 20 minut, druhej den mě ze špitálu pustili domu. Mam jizvu na rameni asi 12cm . Teď čekám na termín, kdy mi z ramene vyndaj železa a dráty. Juchůůůů

Jakub
1x

Zdravím lidi, doufám, že Vás tím moc nevyděsím. 18. srpna to bude rok, kdy jsem na horách spadl z kola a zlomil si levý klíček, Probíhalo to: 7 týdnů osmička, s rtgny, které neukazovaly nic poitivního. Následovaly rehabilitace, potom magnetická rezonance. Diagnóza zněla pravděpodobnost tvorby pakloubu. Takže 5. prosince první operace, klasika - dlaha 6 šroubů, štěp. Po 9 tdnech nástup na rehabilitace, rtg byl nejednoznačný přes dlahu nebylo téměř nic vidět. Bohužel na po 5 týdnech na rehabilitacích dlaha praskla, prototže kost nebyla srostlá:-(. Takže 12. března druhá operace, silnější dlaha, bez štěpu, sešroubováno k sobě pod tlakem. Za 10 dní mám kontrolu a po třičtvrtě letních zkušenostech je víc než jasné, díky včerejší bolesti a prohmatání místa, kde není svalek, že to nesrostlo. Je mi 26 let, jsem zdravý, podle doktorů mi nic nechybí, vždycky jen nevěřícně kroutí hlavou, že to není možné. Chci se zeptat jestli někdo nemá podobnou zkušenost a neví co mne čeká? Díky a přeji hodně štěstí

Honza

Dobrý den, přítelkyně na tom byla stejně kost nesrustala asi rok a půl nesrustala. 3 operace úpravy opravy nakonec po roce a půl 4.operace a vyndani kovu z ruky. Po třičtvrtě roce co ji to vyndali a kost má srostlou, tak má furt stejne bolesti jako kdyby měla ruku furt zlomenou. Doktoři rikaj že má zanicene nervy v celé ruce a že to je na dlouho. S rukou nic neudělá, má strašne bolesti a cpou do ní opiaty a nikdo neví co bude. CSSZ ji sebrali důchod protože dle papíru je ruka srostla. Takže odvolání ... Její psychickej stav po 2 a čtvrt roce ani nemluvím a ruka nepoužitelná a neskutečně bolestiva.

Nikola
1x

Ahoj, pred 10 dny jsem si zlomila na bruslich levou klicni kost, odvezli mě do nemocnice na Františku (Praha), v čekarně mě nechali sedět v bolestech přes pul hodiny, pak jsem sla na RTG, pak dalsi čekani, když jsem přisla na řadu, musela jsem se doktora sama zeptat teda co mi vubec je. No a že mam zlomenou klični kost, ale tedy dost zvlaštně, že se tohle jen tak nevidí, je to dlouha šikmá zlomenina, se mi ta kost cca na ploše 10 cm podélně rozštípla na dvě. Ale že dame popruhy a uvidi se. jako bonus jsem mela dodrene celé záda kreté když mi čistili jsem myslela, ze vyskočím z kuže. Doktor moc sdílný nebyl, když jsem se ho zeptala jak mam spat, řekl - prý jak to pujde, když sem mu řekla, že se mi spatně dýchá a že to bolí jako prase, řekl, že si mam vzit nějaký ibagin a nbedýchat, pak odešel. Zustal tam se mnou nějaky lapiduch a měl mi nasadit ty šráky, nějak se ale nedařilo, po chvili přišla sestra a řekla mu, že je davá opačne. za dva dny kontrola na nic se nedivali, jen mi převazali odřeniny, za další 3 dny zase kontrola rtg, Rozlomená část kosti se téměř neviditelně přiblízila, byla tam nejaká jiná doktorka, říká, že takhle zlomený to ještě neviděla, ale že prý by to teda určitě neoperovala, že postavení kostí asi dobrý. Jinak spánek a to horko venku jedním slovem - děs, sama se o sebe nepostaram. Včera jsem kvuli sprše sudala pruhy a se mi z toho co jsem viděla udělalo mírně nevolno, modřina přes pul hrudniku a u ramene velká boule. Takže po tom co tu čtu, jsem se trosku viděsila, ale ješte dám našemu zdravotnictví šanci a budu jen doufat.

smolařka
4x

zdravím, připojuju se k partě smolařů...zlomená klíční kost po pádu z kola...bolest šílená, v nemocnici žádný lidský přístup-nikdo neporadí jak spát, ležet, či chodit nebo jak si vlastně sám pomoct.cítila jsem bezmoc a na sebe vztek, kvůli chvilce je člověk na měsíc odepsaný a vyřazený, první dny jsem si nebyla schopná ani vyčistit zuby, zvednout hrnek s kafem-toho jsem vypila litry-nespat týden v kuse je horor... je to už 18 den a kost prý srůstá, už nekřupe, zato v ní v noci pumpuje - asi jak roste:-) navíc začíná bolet celá nepoužívaná část páteře, takže pořád je třeba polehávat a opírat se aby se člověk uvolnil. prostě se to nedá nijak uspíšit - od prvního dne jsem si to mazala kostivalovou mastí a pila šumivý vápník-co víc jsem mohla kromě ležení dělat:-( přeju všem hodně trpělivosti a hojení zdar:-)

Radek
1x

Vysekal jsem se na kole a odnes to levý klíček je to 14 dní a myslím že už to srostlo pořát to bolí ale už necítím pohib kostí. Bohužel asi budu mít trvale bouli jako památku zítra du na rengen tak mi držte palce. Přeju všem postiženým rychlé uzdravení a hlavně bez trvalých následků.

Fox

Dňa 29.7.2009 ,tréning aikida.Dopad priamo na rameno a nepríjemné prasknutie indikovali,že niečo nie je v poriadku.Diagnóza bola fraktura klúčnej kosti s posunutím.Dostal som stella dorsi.Poctivo som nosil tri týždne a s rukou hýbal minimálne.Kosti už zrástli a bolesti sú každým dňom menšie.Vo štvrtok idem na RTG,tak dúfam,že bude všetko v poriadku.Celková dĺžka liečby preto bola 4 týždne a to nerátam rehabilitácie.

Moora

Zdravim marody. Precetl jsem si cely tohle forum od zacatku a moc optimizmu mi to nepridalo... 29.8. jsem se po tme (blbec) vysekal na kole, jel jsem sice pomalu, ale spadl jsem na nejakej betonovej tram u kraje cesty. Hned mi bylo nejak jasny, ze mam zlomenou pravou klicni kost - pohmatem jsem zjistil, ze je v uhlu asi 45° smerem dopredu. Dojela zachranka (byli mili, ale dali mi falesnou nadeji ze to mam jen narazeny), odvoz do Motola, RTG - zlomenina v "dobre" poloze. Doktori byli celkem mili a dali mi ortezu. Rekli mi, ze si mam srolovat rucnik mezi lopatky na spani, vic detailu jsem se zatim bohuzel nedozvedel. Rekl bych ale ze spis vic nez min - ramena a lopatky musi byt od sebe. Prvni noc strasna, pri pokusu vstat jsem bolesti omdlival. Rozhodne nedoporucuju vstat rychle. Pri vstavani a ulehani se ta kost dost neprijemne hybe a krupe v ni (taky to samozrejme boli). Dale boli zada od te trochu neprirozene polohy a tak resim jak sedet a lezet. Zitra jdu na RTG, myslim, ze nejsou kosti v idealni poloze, tak uvidime. Hodne stesti a trpelivosti vsem.

Moora
4x

Tak po prvni kontrole jsem se trochu uklidnil: kosti se dotykaji, sice ne presne proti sobe, ale to snad ani neni mozny. Pry se vytvori svalek a vse bude OK, pokud si dam pozor na sve pohyby. Dale spat se srolovanym rucnikem mezi lopatkami, pokud mozno v polosede. Vstavani uz je lepsi, bolest ustupuje, stale v tom trochu krupe, to je pry normalni. Boli hlavne zada z te neprirozene polohy lopatek neustale od sebe. Za tyden jdu na dalsi kontrolu s RTG. Pokud to postaveni zustane takto, bude to bez operace asi tak na dalsi 4 tydny s ortezou (to je taky opruz, tvori se potnicky, tak omyvat a mazat kvalitnim kremem (A-Derma)).

Kacii
3x

Tak sem si 31 cervence zlomila po padu z kola levou klicni kost...padila sem na chiru tam mi dali jakysi kruhy a v pondeli kontrola...prej to srustalo relatvne dobre ale cca po tejdnu me to zaclo strasne bolet a cela oblast kosti mi otekla...sla sem tam znovu a doktor mi rekl...cituji...proc to oteklo to nevim a ptoc to boli to taky nevim...poslal me na rentgen na kterym sem i ja jako naprostej laik poznala ze to srusta spatne pac to nesedelo na sobe ale nahore jakoby presahovala cast kosti pres tu spodni..ale poslali me domu s tim ze to je v pohode a na dalsi kontolu mam prijit 4.9...dneska sem tam padila cela nadsena ze me osvobodi...poslali me na rentgen,,,a pak mi sdelili ze mi to srostlo spatne ze mi srostla prakticky jen pulka kosti a druha pulka nema kam srust protoze trci nahoru..ale uz je to zahlazeny jako normalni srostla kost...utahli mi ty kruhy a po vyslechnuti toho ze tam budu mit bouli mi rekli at prijdu 21.9 ze mi je sundaj ale uz bez rentgenu...asi mi ho radsi delat nebudou aby nevideli co je tam spatne...nikdo se se mnou moc nebavil pac je mi teprve 18 takze sem to neresila tak jak by to resil treba 30ti letej clovek a myslim ze i kdybych jim neco rekla moc by to nezabralo...kazdopadne me tim docela nastvali protoze vidina toho ze letos uz na kole nejspis nepojedu a po zbytek zivota budu mit bouli misto klicni kosti neni moc idealni...:(

Gaba
2x

Zdravim vsechny, tak podle vasich prispevku jsem na tom asi nejhur. :-( Po padu na kole (v Nemecku) jsem si zlomila klicni kost, okamzita operace byla nutna. Kost se mi drela na kuzi, takze doslo o peraci, vlozili mi tam drat a ja druhy den odchazela z nemocnice. 4 den jsem letecky odcestovala do CR, kde mi po 2 dnech kost nevydrzela a znovu se zlomila. Nova operace, tenktokrat mi tam vlozili dlazku se 4 srouby. Po asi 4 tydnech vypadaly snimky dobre a ja se citila hned lepe, jenze ....... Po asi dalsich 3 tydnech jsem sla na novou kontrolu a po kontrole mi bylo receno, ze muzu zacit pomalu sportovat. Sla jsem behat ........ a co se nestalo, dlazka neudrzela kost a jeden sroub se posunul. Tedy spravne receno se sroub odsunul, coz samozrejme (bez komentare te bolesti, co mam) nevypada esteticky moc dobre, kost krupe a posunuje se pri kazdem pohybu. Samozrejme se clovek i pri sezeni pohybuje. :-( Byla jsem na rentgenu a opet ko konzultaci s lekarem, musim na novou operaci. Tentokrat chteji voperovat delsi dlazku (ca. 7 sroubu), dojde nejspis k tomu, ze mi budou odebirat kostni substanci z panevni kosti. Coz byva udajne hodne bolestive. Chtela jsem se zeptat, jestli uz to to nektera/y z vas prozil :-) tu bolest nebo operaci. Diky za vase odpovedi

sprecha
3x

Koukám že je nás s tímhle problémem dost. Mě 24.7. porazil pes. Spadla jsem na pravou ruku a zlomila si klíček.Do tří dnů mi ruka celá otekla.Na kontrole zjistili, že v ní mám trombózu(následek pádu). Manžel mi napíchal 12 injekcí do břicha. Teď beru Warfarin a po odléčení mě čeká operace tý klíční kosti,protože se mi kousek ulomil, postavil se svisle na kost a tlačí mě pod kůži.Jinak mi to srostlo přes sebe, ale to už neřeším,protože s našimi lékaři se občas nedá normálně mluvit.Když jsem jim ukazovala ten ostrý hrot kosti,tak mi řekli,že to tak hrozný není. Pro ně ne,oni stím nebudou zbytek života chodit. To nemluvím o bolestech při práci v podřepu a předklonu.A ještě mám nepříjemnosti s majitelkou psa,která omítá nést odpovědnost. Všem přeji brzké uzdravení.

Sabinaleop
2x

Před vděma měsícema sem si zlomilapři jízdě na kole klíční kost..V nemocnici mi to daly do jakési stelly, nebo tak nějak..První týden byl hrozný, umírala sem bolestí a jenom ležela a snažila se to zaspat...Potom už to ale začínalo být ok, ale ta stella hrozně řezala a i se pak celá odrolovala a tak..Asi po 14 dnech nebo 3 týdnech, to už řesně nevím mi jí vyměnily za takovou tu orétzu, ta byla docela v pohodě, taky někdy škrtila ale dalo se to přežít..s tou sem chodila až do ted.. Teď po dvouch měsících mě už klička nebolí, ortézu nenosím, ale ještě dva měsíce nesmím vůbec cvičit a v místě zlomeniny mam takovou malou bouličku, která mi tam dost vadí.. Kost není úplně srostlá, ale snad to bude brzo úplně ok:) Hodně trělivosti:)

Šimon
4x

Zdravím všechny kličkaře:-) Po pádu z motorky a nemlich stejném přístupu na Vinohradech, jako ke všem ostatním, kdy vám neřeknou vlastně vůbec nic a vy máte v hlavě, jako ve včelím úle. Mám zlomenou pravou klíční kost v části bliže k ramennímu kloubu. Po narovnání (samozřejmě bez anestetik....to by byl drahej luxus:-)) měli prý kosti správný směr tzn. přes sebe, ale u sebe. Prý dobře zlomené. Takže to shrnu: 1. den osmička utažená jako kráva - přicházelo to k sobě a začalo to pekelně bolet. Spaní hrůza. Vstávaní totéž. Doporučuji vstávat hodně pomalu. 2. den kontrola také na Vinohradech. Ani nedělali rentgen. Ruce začaly solidně natékat díky utáhnutým popruhům. Já jsem si je raději vždycky trochu povolil a dal ruce na něco ve výši ramen, aby do nich natekla krev. 1.týden Tak po týdnu se již dalo vstávat s menší bolestí...už člověk neomdléval:-) Kosti se drsně hýbaly a ja jem si byl jistý, že tohle nemůže přece do prdele nikdy srůst... 2. týden raději jsem jel k doporučenému primáři do mého rodného Sokolova (v celku složité, když musíte sehnat někoho, kdo vás tam odveze z Prahy a ještě ve všední den). Ale s přihlédnutím na přístup ostatních doktorů mně tohle přišlo jako nejmenší zlo. Primář po rentgenu řekl, že by to mělo být v poho. To mě uklidnilo. Nechal jsem si předepsat ortézu na fixaci klíční kosti, jelikož popruhy už byly nesnesitelný. Ortéza lepší, ale škrábala taky. Po určitých úpravách byla v pohodě. 4. týden kosti se chytly a začal se vytvářet jakýsytakýsy spoj - doktor mně nechal ortézu ještě dva týdny. 6. týden ortézu primář sundal a řekl, že pokud by to bolelo nějak extrémně, tak že to sešroubujeme. Rukou hejbu, ale stále to ještě trochu v určitých polohác h bolí. Do posilovny prý ještě tak měsíc nesmím. Ale už i můžu zařadit rychlost v autě, tudíž jsem soběstačný a je to lepší. I půllitr zvednu:-)) Takže hlavně se nesmíte zhroutit psychycky, jelikož jsou daleko horší věci než zlomenina klíční kosti. A alespoň zjistíte, kolik přátel máte a koilik máte jen známých. Přátelé vám budou volat, jestli něco nepotřebujete např. nakoupit: a jak vám je-) tak hodně štěstí všem!!! Šimon

Jirkaa
2x

Ahoj je mi 14 let mam taky zlomenou klicni kost pad z kola dostal sem takovou osmicku a stahuje mi to tu kost dolu aby dobre srostla ale strasne to reze pod pazi a mel sem 2dny napuchlou ruku...:)PS:vsem brzke uzdraveni..JIRKA

kuba
1x

asi před dvěma týdny jsem si zlomil klíční kost okamžitě se mi tam objevila boule doktor mi k tomu nic neřek zajak dlouho to tak muže zmizet?

Martin

Ahoj, při čtení se nestačím divit. Já si ji zlomil včera večer, snažil se to vydržet, ale nešlo to, v noci na pohotovost, rtg a co myslíte? Žádná fixace, žádné dráty, osmičky ani sedmičky. Mladý doktor jen mávnul rukou, že to sroste samo a že si mám někde koupit nějakou mast a dal mi reklamní letáček co měl na stole. Samozřejmě to nepomáhá (200 Kc v haji), intenzivní tepající bolest si tlumím zakoupeným Ibalginem. Ruku se snažím držet stále u těla, o rovných zádech nemůže být ani řeč (to bych umřel bolestí), takže ve zhrbené poloze. Nějaká rada nebo jsem prostě smolař?

martbad

no tak to je na kokot bych zmenil doktora kazdopadne ti mel dat aspon ty debelty:))

martbad

kluci ja sem po klicku 3 mesice a ze zacatku se na rentgenu taky jevilo ze to vubec nesrusta jeste po dvou mesicich...ale nakonec je to celkem v pohode. oni nevim proc ty klicky resi hlavne konzervativne tak to chce cas:))

Maila

zdarek lidi jak to tady ctu tak si tady kazdej uzil sve.ja sem si klicni kost zlomil pred ctrnacti dny na ctyri kusi sel jsem na operaci dali mi tam osm sroubu a dlahu a ruku mi zavesili do satku.nastesti me to nijak extra nebolelo a po operaci bolest zadna.v nemocnici sem byl dva dny i zdnem operace.tet uz stim pomalu zacinam hejbat kdyz to prezenu tak se trusku ozve ale jinak pohoda.za jedenact dni sem sel na stehy a tet pujdu az po novim roce na rengen.s operaci bych po druhy urcite nevahal.tak at srustaj kosti mejte se lidi

ales
3x

zlomeny pravy klicek po padu s kola na zavode v Rakousku - lekari to skvele srovnali, dali osmicku a doporucili operaci (vicecetna zlomenina), druhy den prevoz do CR a v Liberci me operovali (Kirschneruv drat), postaveni je pry skvele, ale spatne srusta, vice nez 4 mesice po operaci srostle jen castecne a boule (svalek) je pritom mohutny, drat je hodne omezujici (zadna aktivita, boli i pri chuzi, spat skoro nemuzu, bolesti zad pod lopatkami), navic pry nelze vyloucit omezenou pohyblivost ... zkusil jsem prvni 2 mesice Phlogenzym, pak homeopatika (kostival), ted mumio a vapnik, a stejne zatim nic, dnes bych sel urcite do jine nemocnice a nechal si dat dlahu a srouby, tam jsou pry vysledky lepsi ...

Petr
1x

Zdar, 29.4. pád v Pardubicích s kola při závodech. O ošetření v místním pohřebním ústavu se nebavim. Jel jsem tedy do špitálu na Vinohradech. Postavení dobré a blabla. Osmička a za týden kontrola. Druhý den jsem šel k doktoru Hospodárovi - někdo říká, že je dobrý postavení dobré a blabla. 3. nebo 4. den po mě začala bolet paže tak, že jsem nemohl narovnat ruku. Kontrola u doktora:postaveni dobre, bolest normalni. A ted to přichází! Bolesti se zvětšily a moje hubená paže byla jak moje nabytý lejtko. Bolest jak čert, zarudlá a horká ruka. Tak jsem se sbalil a jel na VInohrady. Doktora jsem ukecal na rentgen z jiného úhlu než standardně. A hle. Postavení krajně neuspokojivé a v paži trombóza. Tak jsem musel sundat kruhy a rovnou mě odvezli na jipku, kde jsem ležel 8 dní. Mezitím kontrola u jiného ortopeda na Vinohradech - a opět uspokojivé postavení na rtg. No nechtěl si to nechat vysvětlit že když na rtg kost ve 2D vypadají ok a ve 3D realitě vypadají špatně, tak tu bude problém. Tak jsem si vydupal předchozího doktora, ten udělal nestandardní rtg a postavení najednou krajně neuspokojivé. Nicméně kosti jsou skoro srostlé. Moje ruka je o 3cm kratší, svaly na hrudi mají jiné postavení - levý a pravý nejsou symetrické, rameno je zkrácené. Teď mě čeká vyšetření a operace, která bude napravovat to co posrali. Rada: nechte si udělat rentgen z více pohledů, trvejte na tom. Žádost o radu: už Vám to někomu předělávali když to špatně srostlo? Jak dlouho trvala hospitalizace, rekonvalescence atd. Petr

FanaJel

Všem přeju brzké uzdravení - nezlomil jsem si sice nic, ale klika mi nějak vykoukla z ramene, mám bouli jako sviňa, vypadám jak quasimodo. Nicméně mi došlo, že mohu mluvit o štěstí, když čtu priblémy ostatních. Držte se lidi, ať Vám to srůstá ok.

Zuzka
2x

Ahojky, před třemi týdny jsem si zlomila pravý klíček. Kost mi tlačila na kůži, prý hrozila otevřená zlomenina, tak mi byla provedena operace pomocí drátku. Víceméně bolest byla minimální...doteď nosím ortézu. Příští týden mám jít na kontrolu po měsíci, kdy mi bude proveden rentgen. Asi tři dny mám nepříjemné pocity...drátek mi tlačí na kůži a je cítit...je to i mírně vidět. Jakmile se místa dotknu, tak je to velmi nepříjemné...ale stačí i váha oblečení, které mám na sobě. Je toto běžné? Nerada bych, aby se drátek dostal skrz kůži....ačkoliv to asi není možné. Pooperační klid jsem moc nedržovala, tak se teď trošku bojím kontroly. Také bych chtěla poprosit o radu, jak dlouho mám počítat s pracovní neschopností? Původně mi bylo řečeno, že ortézu budu nosit měsíc a půl, Pracuji v obchodě s oblečením a ruku - pravačku potřebuju...Myslíte, že ihned po sundání ortézy nebo bude potřeba ještě nějaký čas na rehabilitaci? Nikdy jsem neměla nic zlomené, proto tápu...a tyhle informace jsem na internetu nenalezla.

Zuzka
1x

Tak vzhledem k tomu, že mne drát tlačil čím dál víc, šla jsem do nemocnice. Rentgen ukázal, že se mi drátek pohnul. Prý je to cizý těleso a mé tělo ho zřejmě nechce, tak se ho snaží "vypudit". Nevím jestli je to tím, nebo jestli to doktor pokazil, nicméně mi hrozí, že mi drát proleze skrz kůži. Zítra jdu na další operaci, která mi na moji žádost bude provedena ambulantně v lokálním umrtvení. Doktor se mi pokusí drát vrátit na původní místo. Je to nejshůdnější varianta z toho, co připadalo v úvahu, tedy alespoň pro mne. Další variantou bylo drát vyndat a nahradit něčím jiným...tím by se léčba velmi prodloužila. Držte mi palce, ať to dobře dopadne. Budu informovat, jak vše pokračuje.

Annmn
6x

Tak jsem si před pár měsíci na tréninku zlomila pravou klíční kost v půlce. Moje první zlomenina v životě :) Na ambulanci mě ošetřila uroložka, takže mi k tomu moc neřekla, dostala jsem na záda ty popruhy do tvaru osmičky a prý si je už za dva dny mohu sundat na sprchování. No tak když jsem si je po dvou dnech sundala, udělalo se mi mdlo, strašně špatně. Na další den jsem šla k opravdickýmu chirurgovi :). Jinak do té doby to bylo velmi citlivé. Celé dny jsem prospala. Den po prohlídce u chirurga jsem vydržela vzhůru 3 hodiny, pak mě začly bolet záda a byla jsem unavená. Další den 5 hodin a pak už normálně a strašně rychle to přestalo bolet. Je úplně zazračné jaké pokroky v pohyblivosti to udělalo ze dne na den. Nicméně za týden od prohlídky u chirurga, byla další prohlídka s rentgenem. Tam se zjistilo, že ta ortéza (osmička) stlačila půlku kosti příliš dolů, zatímco ta půlku blíže ke krku zůstala nahoře, jako hned po zlomení. V takové poloze to nemohlo srůst, tak mě hned další den hospitalizovali, nechali si mě tam přes noc a další den ráno v celkové narkozé mi do klíčku zavedli Kirschnerův drát. Pak mi dali ortézu, která mi ruku držela v pravém úhlu přímo u těla. Zbytek dne na JIPce a další den domů. Pak už to téměř nebolelo. Ortézu jsem měla ještě dva týdny, pak mi na kontrole vyndali stehy a mohla jsem začít ruku zase pomalu rozcvičovat. Za 5 týdnů mi měli vyndat ten drát, ale doktorovi se nelíbil rentgen, tak mi ten drát nechal ještě 3 týdny. Nejdříve mi ten drát chtěl vyndat v nemocnici v celkové narkóze, ale já ho požádala, jestli by to nešlo ambulantně... v lokální anestezii. On že by to šlo. Takže mi umrtvil rameno dvěma vpichy, nechal 5 minut působit, potom nařízl malý otvor nad drátem a asi 10 minut vytahoval. Téměř vůbec to nebolelo. Pak asi 5 minut, které zahrnovaly omytí a obvázání místa řezu, sledování, jestli se mi po stoupnutí netočí hlava a objednání na vytažení stehů (2 stehy). S rukou šlo hned hýbat. Bezproblému :) Ještě že jsem se tenkrát ozvala. 3-denní hospitalizace a celková narkóza by mi za to nestála. To je doporučení, vážně to vydrží i lidi s nízkým prahem bolesti ;) Jo a do školy mě posílal chirurg už při první kontrole u něj(tzn. 3 dny po úrazu), což mi tenkrát přišlo nemyslitelný, ale za šest dní od zlomení už se dá do školy normálně jít, když máte dobře utaženou ortézu (osmičku). Bacha! Když jí utáhnete málo, tak vás to bude mnohem více bolet, i když při utahování to bolí, vyplatí se to překonat. Taky dbejte, ať máte ty popruhy oba stažené stejně, nebo budete chodit křivě. To je odemě vše :) Nashle

Annmn

Jo a ještě by vám možná mohlo zajímat, že se to šije plastickým stehem, takže to časem nebude ani vidět :)

Michal Kareš

Měl jsem zlomenej malíkovej kloub na ruce a teď stim mám cvičit abych rozhejbal ten prst, nemohli byste nějak přesněji poradit? Děkuji

Roman
3x

Ahoj! Pridam svoje zkusenosti, snad to nekumu usnadni rozhodovani. Pred 4tydny klasickej let pres riditka, osetreni v motole Mudr. Otakarem, sice sem si pockal hodinu a pul v bolestech v cekarne, ale dobry, bylo plno a da se to pochopit. Osetreni probehlo jak na bezicim pasu, zadne dlouhe vysvetlovani, bolest po narovnani ramen snesitelna, ramena do ortezy a predpis na Ibalgin. Byla to zlomenina kdy kost projela kuzi ven se 4 gragmenty. Po 4 dnech kontrola u jineho doktora, Dr Faltus v Turnove a tady bych uz dal vykricnik. Rtg a dotazeni ortezy, tzn. 2hodiny v cekarne, 2min u doktora. Na kazdy muj dotaz sem dostal jemne ironickou odpoved a odchazel sem s tim, ze muzu delat sport i praci. Samozrejme nedelal, neslo to a na druhou kontrolu jsem sel radsi opet do nem. Motol. Mudr. Kubicek...3tyden po uraze, zlomenina se nehoji, jedine co mi doktor doporuci je koupit si novou ortezu, protoze tu co mi dal prvni doktor je o cislo vetsi. Opet se snazim ziskat nejake informace o moznosti operace, ale bavi se se mnou pouze sestricka a slysim doktora jak ji rika, ze na me nema cas. Na dalsi kontrolu vyhledavam specialistu az v Mlade Boleslavi, Mudr Kutacek, konecne doktor!!! vsechno mi vysvetli, dokonce lidskym zpusobem, ale bohuzel oznami, ze operace mela nasledovat co nejdrive po urazu. Ani orteza, ktera byla ze vseho nejmin prijemna, pry nic nenadela a nemusel jsem ji nosit. Dnes je to 5tyden po urazu, kosti stale od sebe, mam 50 procent sanci na vytvoreni tzv pakloubu nebo operace za 2 mesice, momentalne neni mozna kvuli procesu uzdravovani, ktery probiha kolem zlomeniny. To znamena, kdybych mel stesti na dobreho doktora u prvni navstevy, mel bych uz po operaci a trenoval znova telo, takhle mam zniceny zada z ortezy, nehojici se zlomeninu a nekolik mesicu cekani pred sebou. Vsem novym lamarum...volejte Mudr. Kutacka 326742935 a at se rychle hoji! )))

Monča

Ahoj,tak to jsme na tom podobně. Také jsem vystřídala 3 doktory a teď na kontrole v ČB mi bylo řečeno, že by mi pro srůst přidali drát,kdybych se dostavila k nim jako první.Co jsem koukala na RTG, tak se mi poloha kostí výrazně změnila a najednou jdou jiným směrem,což se mi nelíbí...Mám prý ležet v klidu a nic nedělat, ačkoliv potřebuji sportovat.V pondělí se chystám na kontrolu znovu s žádostí o operaci,tak snad to půjde,když ty říkáš, že ti to nedoporučili.

Josef

Ahoj, po přečtení všech sdělení zjišťuji, že ať máte jako já již potřetí zlomenou klíční kost s jedenkrát dobře položenými kostmi, jednou tříštívou zlomeninou a teď je mám zhruba po třech týdnech zasunuté 1cm pod sebou, tak zjišťuji, že doktoři to příliš neřeší. Můžu vás upokojit všechny co si v budoucnu zlomíte klíční kost, že si pár prvních dnů potrpíte hlavně v noci, na nějaké stížnosti lékařům se vykašlete-akorát vám utáhnou ortézu a to je vše.Že se vám po třech týdnech zdá, že je to jak na začátku na to nedbejte oni vás akorát vyslechnou a nic neudělají.Terapeut mi řekl, že ten posun kostí pod sebe mi bude v budoucnu dělat problémy s držením těla- doktor nic.Podle lékaře z pohotovost se klíční kosti vojákům na vojně zdrátovali jednoduchou omotávkou- malá operace a byl klid.Akorát na letišti máte problémy půchodem přes portál.Takže shrnutí- vytrpte si někdo 4 někdo 6 týdnů a vězte , že klíční kost je kost zbytečná- psi ani kočky ji nemají.Čau

ADIN
2x

Zdravím všechny, je mi nevolno ze čtení příspěvků a hlavně z toho, co mě asi čeká. Po sjezdu na kole a přeletu přes řidítka patřím též ke skupině "batůžkářů bez baťohu". Je zajímavé, že dr. v horské nemocnici, kam mě odvezli, mě viděl ve dveřích a hned "no jo, operace" - mám to na 3x. Nicméně mi to narovnal (chuťovka - koleno v zádech a páčení) a dal do toho mučícího obvazu. Dva dny na to jsem byl na chir. u nás v nem. a tam zvolili konzervativku a dokonce mi povolili odlet k moři (3.den po zlomení). Dnes jsem se po 14 dnech vrátil, dopřávám si 2x denně sundání toho nesmyslu na 10 min, boule tam je stejně a zítra jdu na kontrolu. Jak to tady čtu, vychází mi pořád jako nejl. řešení operace - pokud nebudou chtít, skočím na nejbližším dětském hřišti na houpačku a prověsím se, ať to na tu operaci je. A spaní v noci v polosedě - větší bídu jsem nezažil, byť vím, že existují jiné úrazy, v porovnání s kterými je kk nepodstatný drobek. Jinak to ani nebolí, jen zádové svaly a podpaždí od těch kšírů. Zítra budu chtít odoperovat. Všem klíčákům přeji brzké uzdravení bez následků.

one

Tak jak si nakonec dopadl?

Michal

Ahoj všem, z vašich příspěvků mi fakt do zpěvu neni. Já spadl v anglii 6.9., Zavolali mi ambulanci, udělali rentgen, z kterýho jsem zjistil, že pravý klíček je nalomený v půlce a ohnutý. Dali mi to do šátku a poslali domu. Stačilo se v půli cesty po probuzení protáhnout a kosti byly úplně jinak, jak jsem zjistil po rentgenu co mi dělali tady, nicméně se stále alespoň kouskem dotýkaly, takže žádná tragédie. Dali mi osmičku za 2 týdny kontrola. Mrcha se po téch pár týdnech tak vytáhla, že jsem si s rameny mohl dělat co jsem chtěl. Právě teď mám ortézu menší a kosti se už ani nedotýkají. Operaci prej nikdo délat nebude, když neni nutná. Srůstání kostí zdar

Eva

Tak Vás zdraví, celé jsem si to pročetla. Mám také potíže se zlomeninou klíčku. Spadla jsem z kola tak nešťastně, že jsem si kost nejen zlomila, ale i kousek vylomila. Dostala jsem kovovou dlahu a 6šroubků a ulomený kousek držel hřebíček. Docela brzy jsem byla schopná s rukou vše dělat. Řekli, že dlaha drží a podle rentgenu vše bylo OK. Po dvou měsících při přetáčení aniž bych cokoli držela dlaha praskla a zpříčila se. Jsem tedy po předčasném vyjmutí dlahy a opět na začátku. Nevím co si teď mohu s rukou dovolit - kost je sice srostlá, ale moc toho s rukou neudělám. Ke všemu mi tam vznikla nevzhledná boule, o jizvě a barvě rány nemluvě - akle to se asi spraví, jen tu bouli mi nikdo neodpáře. jsem z toho dost rozladěná - vzniklá boule mi dost vadí, ale nevím jestli bych se nechala znova operovat.

Eva

tak boule není boule ale pakloub, jizva docela OK, navrhují reoperaci a vsazení kostního štěpu - tak nevím zda do toho jít, máte někdo zkušenost???

Maria-D

Přidám svůj zážitek. Před týdnem jsem si zlomila pravou klíční kost (při florbale do mě tvrdě naběhla protihráčka). Delbetovy kruhy, tři dny jsem se pořádně nevyspala, kost paradoxně prakticky nebolela, zato pravá ruka z utažených popruhů solidně (přitom by stačilo povolit). Při některých pohybech jsem cítila pohyb a křupání kostí, ale častým dáváním lopatek k sobě se to nakonec zase vždycky hodilo do polohy, která mi připadala správná. Po 4 dnech rtg, kost z čelního pohledu úplně rovně a u sebe. Po 5 dnech kosti přestaly křupat o sebe, teď po týdnu už necítím, že by se vůbec nějak hýbaly. Bolest ruky zmizela po povolení ortézy, sice je ruka mírně nateklá, ale nebolí a dá se s ní i trochu hýbat (loket zcela bez problému, rameno drobné pohyby). Je to vše den ode dne lepší a jsem už optimista (tady asi jedna z mála). Navíc už je na pohmat cítit boulička (snad svalek). K delb. kruhům jsem byla zprvu skeptická, ale u lehčích zlomenin po vlastní zkušenosti doporučuju (jsem mile překvapena), takhle nehrozí, že by někomu ujel skalpel. Držte se.

Pepe

Ahoj... máte ortézu ve tvaru 8, je dobrý ležet na zádech a ruce dát za hlavu ortéza pak tolik neškrtí... a kost je taky ok...

Dominik Samec

Ahoj všichni,mám kšíly už 4 tejdny a na rentgenech kosti porad 1 cm od sebe:(doktorka se tvari ze je vsechno v poradku,ale ja sem ve stresu jako blazen...nemate s tim nekdo neaky zkusenosti?predem díky:))

Claviatusic

Ahoj,rád bych se zeptal,jestli bych se mohl například měsíc po operaci vrátit k JUDU,děkuji moc

ruppert
1x

tak to ani náhodou :(

Jaroslavabretsneiderova
4x

Zlomeninu kl. kosti mam jiz od 6.5.11/zapas Cesko se Slovakama MS hokej) vitezstvi nasich bylo super,ale po padu ze zidle jsem se tvarila jinak nez pri zaverecnem golu.7.5.rano v pul sedme chte nechte prisla na radu pohotovost.V Teplicich na chirurgii jsem vyfasovala Delbetovi kruhy a tri dny nasledoval rentgen a retgnen.Ty bolesti nepreju ani nejvetsi svini na svete,spani v sede,ze zachodu rovnou do sprchy/je to totiz prava ruka/clovek proste nemuze vubec nic.18.5.11jsem se obratila na nemocnici v Usti nad labem kde mi doporucili operaci jelikos kost srustala spatne.Operaci jsem podstoupila 23.5.11a 25.5.11jsem byla propustena.Operace neni narocna,kosti protahli drat aby lepe srustala.Mam na klicni kosti rez asi 6cm uplne tenky a na rameni ze zadu malou dirku tudy pujde drat vyndat asi za tri mesice.Nerikam ze to neboli,ale s bolestmi pred operaci se to neda srovnat.A dokonce si utru i zadek.Ustecke nemocnici jsou proste kolici.Na nic bych necekala a sla bych na operaci neni se ceho bat a hlavne prijde uleva a ruka bude v pohode.Kruhy jsou k ho...

wenca
1x

Zdravim, 2 dny zpět jsem si na motokrosovém tréninku zlomil klíční kost, na chíře mi dali osmičku a nerovnali mi ji. 2 dny po, necítím rameno a občas mi brní prsty. Nevím co mám dělat, při každém pohybu se můžu podělat a cítím jak se mi třou kosti o sebe,bouli mám pěknou, poradí někdo? děkuju moc

Verča
1x

Ahoj, jako reakce je to možná pasé, ale snad pomůžu těm, co hledají jakékoli rady jako já tenkrát :) Loni koncem listopadu mi při zápase protihráčka zlomila klíček. Doma jsem se stresovala hledáním, jestli je lepší operace, jak dlouho to srůstá apod. Většina diskutujících se léčila zdlouhavě, podstoupila i vícero operací a má s léčbou velmi negativní zkušenosti - u mě však stačily Delbetovy kruhy. Možná to je tím, že jsem mladá, aktivně sportuji nebo že během léčby jsem se krmila ořechy a denně pila mléko, jak mi někdo poradil. Obě půlky kosti jsem cítila poskakovat ještě 3 dny po úraze, hned potom se to ale usadilo a do dvou týdnů jsem měla krásný, velký (průměr cca 3cm, ale pak se zase zmenšil), hmatný a viditelný svalek, který spojil obě půlky kosti (je schopná srůst, i když se konce nedotýkají, nebojte). Celkem jsem na neschopence byla 4 týdny, z toho cca 3 týdny v Delbetových kruzích. Jediné, co bych změnila a na co bych si být vámi dala pozor, je utažení kruhů. Samozřejmě je potřeba je mít utáhlé hodně; ne však příliš - mě od začátku nepřetržitě a dost bolela ruka, otekla mi a při jejím napnutí jsem cítila bolavé tahání kdesi uvnitř (říkala jsem si, že to třeba bude žíla). Můj chirurg mi pak kruhy radši povolil a bolest zmizela. Myslím, že zmíněné brnění prstů by mohl být další příznak moc utažených kruhů - zkusila bych povolit. Přeju hodně zdraví, i po psychické stránce - je to velkej vopruz (měsíc doma, další 2-3 měsíce bez sportu), ale nebojte, v 98% případů se kost rychle zhojí bez trvalých následků (až na ten hrbolek v místě srůstu, který však bez upozornění není ani všimnutelný). Verča

Patrik

Bude to skoro měsíc co jsem si po pádu zlomil klíční kost . Dostal jsem kruhy za 4 dny šel na rentgen a doktor mi řek za měsíc přid uděláme rentgen a sundáme. Kost je tlustší než na druhá straně ? a nadtim je taková boule z tý kosti... tak jsem se chtěl zeptat jestli jeto normální nebo :-) děkuji za odpovědi

martin
1x

Prosim vás tu ortézu mužu sundat do sprchy?

tomas

Ano muzes:)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce