Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zlomená klíční kost

mám už více než tři týdny zlomenou klíční kost, lékař doporučuje zatím konzervativní léčbu, ne operaci...ALE VŮBEC TO NESRŮSTÁ!!! vůbec nevím, čím to může být, doktor mi samozřejmě skoro nic neřekl, neměl moc času a plnou čekárnu pacientů...nevím co mám dělat, respektive co dělám špatně, nebo čím to může být a jak dlouho to vlastně může trvat...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr

Jo a Vaše příspěvky mě velice vyděsily, skoro jsem po 3 dnech od zlomení měl chuť vyrazit do nemocnice a vyžádat si operaci, myslím si, že by si ale ťukali na čelo, protože jsem fakt byl vzorový příklad nekomplikované zlomeniny.

Honza

Zdravím, je to přesně 6 týdnu co sem spadl z kola a zlomil sem si klicni kost na 2 krát. Dostal sem kruhy a nechal sem si poradit. Kamarád mi doporučil Nandrolon, je to sterojd, který urychluje léčbu, po 5ti týdnech jsem s opatrností trénoval fotbal a jezdil na motorce. Dnes je to 6 týdnů a cejtim se moc dobre. Příští týden zajdu na Rtg, jen ze zvědavosti abych zjistil jak to vypadá a chystám se zas do všeho opřit naplno. Mohu to jen doporučit, škodlivý to je jen kdyz se to zneužívá. Tak hodně štěstí při léčbě, trochu sem se zděsil kdyz sem to tu na začátku léčby četl ale ted...👌😉

Martin

Taky jsem si zlomil klíční kost :-D Z hospy pěkně na kole a držel jsem se řídítek do poslední chvíle jak klíště, namísto toho, abych seskočil a trošku se pokutálel po zemi, tažke "lup" a kost zlomená přesně v půlce. Díky šoku a adrenalinu jsem na kole dojel až domů a pak to teprve začlo pekelně bolet. Ve špitále mi dali na záda osmičku a první dva týdny jsem byl totálně neschopný téměř cokoliv dělat, spánek fakt hrůza, pořád jenom nehybně na zádech, člověk se nemůže protáhnout, sám se obléct, umýt se, no prostě kripl. Teď je to 27 dní od nehody, rentgen OK a já konečně začínám normálně fungovat, dokonce už si i pochovám své šesti týdenní děťátko a začínám dávat blinkry v autě i levačkou, do té doby jsem řídil jenom pravou a je to děs. Kovbojka je i zapnout si pás a zavřít dveře od auta. Rád bych si tu osmičku už sundal, protože už to nebolí a začínám ruku pomalu zatěžovat lehkou vahou, ale prý to je nutné nosit ještě minimálně 2 týdny. Všem polámaným přeji brzký srůst a co nejméně bolesti ;-)

Lenka

Dobrý den, byl jste někdo na operaci? musím po ní brát prášky od bolesti? nebo se to dá vydržet i bez analgetik?

Petr

Doporučuji poradit se s očetřujícím i o možnosti brát wobenzym. Hodně se doporučuje po úrazech a operacích.

MP

Vydržet se to asi dá. Bral jsem po obou svých operacích KK prášky od bolesti tři dny a šlo by míň.

Pavla

Já jsem byla na operaci, a také jsem nechtěla brát prášky od bolesti, namísto nich jsem si zařídila pumpičku, která mi vedla analgetikum přímo do rány a já jsem tak nemusela brát prášky od bolesti.

Lenka

Kde přesně se taková pumpička objednává, kolik to tak zhruba stojí?

Pavla

Zajdete do lékárny, kde zaplatíte 4 tisíce korun a ta to objedná a doručí to přímo do nemocnice, kde půjdete na operaci, po 3 dnech na běžné kontrole to lékař sundá a normálně se to vyhodí do koše. Pomohlo mi to, díky ní jsem nic necítila.

Anna
1x

ahoj lidicky.letos jsem si zlomila ramenní kost ,spíše vzlomila hrbol ramenní kosti a zlomila i pazni kost .takovou bolst jsem jeste nezazila.dostala jsem ortezu na 5 tydnu a kazdych 14 dni chodim na rentgen.za chvili budu svitit jak zarovka.lekar na chiře mi řekl stav nezmenen.nemam to jeste srostle tak jsem zvedava jak dlouho to bude trvat .mam predpoklad na trvale nasledky ,neni nic lepsiho ja blbe spadnout.

Lenka
1x

Je to 7 týdnů od mé zlomené klíční kosti pravé.6 týdnů jsem měla osmičky, celá opruzena v podpaží, když jsem to na koupání sundala,myslela jsem že mi ruka upadne,hrozně divný pocit,rychle zase do úvazku,pocit jistoty....nyní jsem dle rentgenu zhojena, ale pořád to v tom místě divně táhne,tlačí, bolí, svědí, ráno lepší než večer, trochu se bojím cvičit,ale mám to předepsané, když mě tam zhoršují,do večera to bolí,tak jsem zvědavá, kdy to bude ok.Hybnost ruky zatím tak 50%,řídím,závažu si boty a zapnu podprdu....velký pokrok.Nic moc neunesu,pořád mám strach,aby mi to nějak neprdlo. Kost měla dislokaci,ale prý srostla. Je celá taková tlustší. Je to fakt pěkný trápení.....přeji všem dobré hojení a srust.

Jarda

Ahoj. Před třemi týdny si pritelkyne zlomila klíční kost s mezifragmentem při autonehode. Odvezli ji do FNKV. Nehoda se stala večer a když sem volal,, řekli že návštěvy jsou od dvou odpoledne, nikdo mi nechtěl říct co s ní je. Když mě k ní konečně pustili byla dehydrovaná, popraskané rty. Střepy z autoskla po celém těle. Nechali ji bez péče, zbytky exkrementů a krve, měsíčky, po celém spodku jsem ji umýval já, nemohla se najíst, takže oběd zase odnesli a krmil sem ji po druhé hodině, navstevy. Po čtyřech dnech ji pustili s osmickou, sotva se udrzela na nohou a museli jsme jet busem hodinu a půl domu, absolutni ignorace. Po deseti dnech na kontrole v Tomayerce, po hodině čekání se sestra zeptala zda máme rentgen a po další půlhodině že rentgen nefunguje. A poslali pryč. Léky proti bolesti už neměla. Druhý den s bolestma zůstala doma, následující den nám ta samá sestra, ale jiný doktor, tvrdila do očí, že žádnej rentgen není potřeba a proč jdeme až dnes. Nepustili mě s ní ani do ordinace. Doktor jí řekl,, ať přijde v pondeli, v sobotu jen akutní případy. Ani se jí nedivím, že bouchla dveřmi a odešla. Bohužel od té d77oby sem ji nedostal k lekari. Chování a pece našeho zdravotnictvi je v prr. Po třech týdnech je to lepsi, občas Brufen, malá boulicka, hybnost docela dobrá. Jen ji občas pálí v okolí zlomeniny. Myslíme si, že je to známka hojení. Na kontrolu jsem ji stále nedostal.

Milan

Ahoj, před 6 měsíci jsem si zlomil klíční kost a stále to nemám srostlé, jen prosvalené a přemostění, kost je proti sobě dobře postavená, ale není prorostlá a provapňená. Mám rehabilitace a hybnost je v celku ok, ale už nevím co mám dělat.

Honza

Přítelkyni kost srostla až po roce a půl od zranění a po třech operacích. Ctvrta operace vyndani kovu, ale po půl roce co jsou kosti srostlea železo venku, má furt stejne bolesti jako když to bylo zlomený. Doktori řekli zanicene nervy v ruce. CSSZ ji sebrali důchod, protože papírové kost už není zlomená, takže odvolání. Cpou do ní hromady léků a stav stále stejnej. Velká bolestivost ruky a nepoužitelná ruka... Ani nemluvě o psychice člověka, který marodi v bolestech dva a čtvrt roku se zlomenou rukou....

Radim

Právě sedíš na urgentu a čteš si o zlomené klíční kosti? 30.4. jsem spadl na kole, zlomený pravý klíček (dislokace o šíři kosti). Dostal jsem Delbetovy kruhy a za týden kontrola - zda operace anebo ne. Kontrola po týdnu, s doktorem jsme se domluvili na konzervativní léčbě Delbetovými kruhy. Další kontrola v květnu. stále nesrostlo. Další v červnu - na RTG žádný svalek, ale sundal mi kruhy a s tím, že jsou zbytečné a neplní svoji funkci (po dvou měsících stále nesrostlo - dle rtg). Další kontrola v srpnu. Dnes ok, svalek patrný, kost srůstá v pořádku. Tzn. každému to trvá jinak dlouho, nestresujte se zbytečně z délky hojení ( u mě 4 měsíce konzervativně). Věřte doktorovi, pokud vám doporučí operaci, tak ví proč to dělá, pokud ne, tak do sebe zbytečně nenechte řezat. Ihned po úrazu si nechte předepsat něco od bolesti - budete moci normálně spát. První 3 dny jsou nejhorší - tělo si uvědomí trauma, 14 dní spaní na zádech, postupně na boku. Sežeňte si někde domácí konopnou mast a potírejte. Dělá to zázraky. Já jedl navíc Vápník s vitamínem Ca D - stojí to asi 100 Kč. Přeji všem úspěšnou léčbu, buďte trpěliví.

Robert

Já mám takovou zvláštní zlomeninu:) Minulý rok v říjnu jsem spal v práci, ale žádná bolest a ni c se nedělo. Za nějákou dobu mě začalo píchat v rameni a pak za další tři dny mi zatuhlo celé rameno, strašná bolest 5 dní jsem nespal a to fakt vydržím hodně. Ani mně ani doktorům nedošlo, že o má něco do činění s klíční kostí a s tím pádem. Léčil jsem se na zatuhlé rameno. Ale moc se to nelepšilo a rozhýbávání nešlo. Terapeutka úplně zoufalá a nevěděla co dělat. Nakonec jsem teda do sebe cpal asi 20 tablet Guajacuranu denně a po 5 dnech kdy jsem přes strašné bolesti v podstatě nepřetržitě rozcvičoval (nejlepší je kombinovat rozcvičování vleže s rozcvičováním vestoje). Jsem to nějak rozhýbal. Na konci ledna mne doktorka přesvědčila ať jdu do práce i když jsem se moc necítil. Pořád bolesti v práci to nešlo, tak jsem tam skončil a šel na pracák. Asi v květnu jsem se začal cítit líp a našel si jinou práci. No a co se nestalo 10. srpna po třech dnech stupňujících se bolestí jsem musel jít zase k doktorce. Když jsem k ní došel už jsem rukou nemohl moc hýbat. Zase se léčím se ztuhlostí svalů, léčba zabírá a ruka se mi uvolňuje. Jdu tedy asi 20. k jiné doktorce ať mi předepíše rehabilitace. Té se to nějak nezdá, pošle mne na rentgen a tam mi zjistí zlomenou klíční kost. Je to zlomené divně (asi byla už od října nalomená), doktor to konzultuje s celou skupinou, nakonec mne pošlou na úrazovku kde se taky dlouho radí, a pak mi dají ortézu. Kost srostla asi za tři týdny, doktor doporučuje rehabilitace, ale taky další vyšetření, protože zlomenina je zvláštní, ale rakovina to nejspíš není. Udělají mi sono břicha, RTG plic obojí negativní, krevní testy neukazují nic špatného, denzitometrie ale ukozuje špatně srostlou kost, mám tam velkou a divnou bulku, která omezuje hybnost a hodně bolí, na rehabilitaci mezitím rameno docela solidně rozhýbáno, omezuje mne jen bulka na klíční kosti - nedám ruku za záda při zvedání bolí apod. brnění dvou prstů a ztráta citu v nich. No konci října jdu na CT a scinti skeletu. Pak asi na operaci.

Robert

v říjnu jsem spadl - fakt jsem nespal:)

Vít

Ahoj, mám zlomenou pravou klíční kost. Doktor tvrdil že mi to sroste do tří týdnů, a po třech týdnech z toho bylo šest týdnů. Naštěstí máme v teamu doktora, a zhledem k tomu že jí mám dislokovanou tak mi tam dali drát. Šel jsem na operaci, a po třech dnech už můžu plavat, po týdnu rehabilitovat, a 19.7 už budu moct zase normálně fungovat. Takže za mě je operace super, a rychlá. Sice mám na rameni jizvu, a v něm drát, ale vůbec o něm nevím.

Slava

Nevim zda je tento web ještě aktivní ale i já se podělim s mou zlomeninou. Na rozdil od většiny zdejších příspěvku jsem nespadl na kole, na motorce, na lyžích atd. Stalo se mi to úplně nenapadne a plíživě. Až mě to překvapilo. Dlouhodobě chodím o francouzských holich (problém s nohou) a do toho ještě cvicim na ruce a horní část těla. Dost festove. K výbavě co doma na posilování už mám jsem si pořídil hrazdu na pritahy a tzv dipy na bradlech (cvičení vlastní vahou-na tricepsy a prsní svaly ideal). No a cvicim na tom už od března do toho cviky na lavici (bench atd). Celou dobu ok až jednou takhle koncem června dipuju a když jsem přestal tak cítím mírnou bolest nad prsnim svalem. Byl to pátek. Přes víkend pohoda až v pondělí když jsem šel do obchodu jsem cestou zpět cítil pichavou bolest. A ta se během týdne zhoršovala. Googlil jsem nějaké info jestli jsem si nenavrhl nějaký upon ale nic jsem nenašel. Začátkem července jsem jel s přítelkyni na krátkou dovcu a bolest už byla tak velka ze jsem nemohl skoro chodit. Nebyl jsem schopny o berlich bez bolesti ujít několik set metru. A den před odjezdem domu se to stalo. Šli jsme na jídlo a jela mi jedna verze a abych neupadl tak jsem trhnul levým ramenem (a bolava strana) a ozvala se takový lupnuti jehož zvuk do konce života nezapomenu. Následovala silena bolest v klíční kosti a mě bylo hned jasný ze jsem si ji prave zlomil. Odjeli jsme na pohotovost (v Teplicích, hodně mizerná zkušenost, personal hlavně sanitarka hrůza). Udělali rentgen a zjistili ze ji mam nastiplou klíční kost (řekl jsem si ze paráda) a dali mě delbelty. Za týden jsem šel na kontrolu v me spadove oblasti (Melnik chirurgie, diametrálni rozdíl, lékařka super,rentgenar super, obrovská ochota). Z rentgenu zjistili ze klíček nemám nastiply ale totalne zlomený (kosti od sebe na půl šířky kosti hnute). Doporučili mi nosit dále delbelty. Pořídil jsem si calcium tablety s vitamínem D a K ze tomu hojení pomůžu. Vcera (již 3 týdny od toho zlomeniny) jsem byl na kontrole a dle rentgenu téměř žádná změna k lepšímu. Docela me to šokovalo. Prý mam delší hojení (jsem ročník 76). Svalek už tam nějaký je ale minimální. Takže slušně zklamaný jsem odešel domu ale aspoň už nemusím nosit delbelty. Doporučili mi abych se vyvaroval prudkým pohybům ( několikrát jsem je predtim udelal a taková bolest to byla). Další kontrola za 3 týdny a já se budu modlit aby bylo nějaké zlepšení. V místě zlomeniny samozřejmě boule jak hrom ale s tím nic neudělám. Nechám hojení na přírodě. Když jsem poprvé viděl rentgen tak jsem kroutil hlavou ze tohle snad ani nemůže srust tak se nechám překvapit. Jsem OSVČ takže nějaké polehavani nebo byt doma neexistuje. Nevim jestli by se to lépe hojilo kdybych si dal totalni relax ale pochybuju. No nic, jsem rad ze jsem se tady mohl vypsat a budu doufat v brzké uzdravení aspoň tak abych mohl trochu začít fungovat.

Honza

Dobrý den tak i já bych se rád podělil o svojí zlomeninu levé kliky před 8 týdny jsem jsem se vyboural na motorce asi v 60 km/h levou klikou do stromu přijel jsem do nemocnice doktor ukacko a dal mi kruhy špatné velikosti na dalších vyšetřeních mi říkali jak to sroste krásně a že mi kosti srostou přes sebe a za půl roku se narovnají a nepoznám že jsem vůbec někdy měl něco zlomenýho pokaždý mi dělal kontrolu jiný doktor a říkali že to bude dobrý na poslední kontrole mi řekli že budu mít trvalé následky a komplikace do života a pro mě jako pro pracujícího rukama je to konečná a že podle něj bych měl jít na operaci ale že to dělat nebudou teď mám jedno rameno kratší o 3 cm křivý krk a silné bolesti páteře takže takhle mě v nemocnici dojebali hlavně že berou bůh ví kolik tisíc ale ani nejsou schopný mi dát správnou velikost

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce