Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

boule na zadku

Dobrý den, vím, že tohle nemá nic společného s konečníkem, ale nvm, kam se mám s tím obrátit. Prostě asi před 3 dny se mi na zadku(mezi dvěma půlky)obejvila tvrdá bolestivá boule a den ode dne mě bolí víc a zvětšuje se. Nemůžu ani normálně chodit, ohejbat se, natož si sednout.. strašně to bolí. Nevíte z čeho bych to mohla mít, ale hlavně jak se toho zbavit?? Prosím poradte mi. Děkuju Johana

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marta

Všichni rychle k doktoru i s malou boulickou. Nepomuzou ani masti ani homeopatika ale chirurg. Ja šla ve čtvrtek s tim stejným problemem. Okamžitě špitál, hned narkozu a riznout. Dneska je neděle, v nemocnici jsem pořád a pořád to bolí jako čert.

Lukáš

Nestrašte tu ludi... Nic hrozne to neni.... Injekcie na omrtvenie trochu bolia ale aj to sa da v pohode vydrzat,... Potom vam to iba nareže, vytecie hnis a hotovo... Nic hrozne

Lenny

Lukáši ono také záleží na tom , v kterém místě tu bouličku máte. Pokud je přímo u řitního otvoru, žádné umrtvení vám nepomůže. Tam jsou totiž nervová zakončení a bolí to naprosto šíleně, to my teda věřte!

Ondřej
1x

S tím naprosto souhlasím,v mém případě to tak bylo cca dva dny zpátky, málem jsem jim ohnul na pohotovosti lehátko jaká to byla bolest😀

Nikola

Dobrý den asi před rokem jsem byla na operaci s píštěli a teď jsemail me tqm udělala boule ktera praskla a z ni vytekl hnis před tím než to prasklo jsem nemohla ani spat ani chodit a už vůbec sedět teď je to lepší ale nevím co stím ??

Viktorie
1x

Je to absces a je strašně důležitý, aby se všechen hnis dostal ven, proto se nevyplácí to léčit doba, jinak se nikdy nevyléčí a bude se to stále vracet

Simona

Zdravím, rozhodla jsem se do této diskuze také přispět. Píštěl se mi udělal poprvé minulý rok, to jsem ještě nevěděla co to vlastně je. Myslela jsem si, že mám naraženou kostrč, no den co den to bylo horší, nakonec jsem si nemohla ani sednout a ležet na zádech byl pro mě nadlidský úkol. Do toho jsem měla horečky a zašlo až tak daleko, že mi to samo od sebe prasklo, ale stejně to pořád ukrutně bolelo, proto jsem zašla na chirurgii, kde mi to okamžitě umrtvili, hnis vymačkali a dali mi do toho drén. Pak jsem jen chodila na převaz a výplach, hojení trvalo maximálně týden a byla jsem v pořádku. O píštěli jsem si přečetla víc, tak nějak jsem se smířila s faktem že se mi to nejspíše vrátí a taky se tak stalo. Nechtěla jsem tomu uvěřit a představa že bych musela na chirurgii znovu mě opravdu netěšila, proto jsem se rozhodla, že vyzkouším homeopatika která tu doporučovala Leny. Strašně moc Vám děkuji pokud tohle čtete:-) zachránila jste mi doslova zadek. Homeopatika mi pomohla, kostrč mě nebolí a jsem strašně ráda, že na chirdu nemusím. Tímto bych chtěla říct všem co mají stejný problém, aby ta homeopatika vyzkoušela. JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI!

Evča

Dobrý den, mohu se zeptat jaká homeopatika prosím?

Anna Hanusová

Taky by mě zajimalo o jaká homeopatika jde 🤦🏻‍♀️. Přišla jste na to?

Lenka

Oživím diskuzi a přidám také svou zkušenost. Poprvé se mi boule přímo mezi hýžděmi pod kostrčí objevila snad před 5 lety, v té době mi pak sama od sebe praskla a pak jsem měla 5 let klid. Až na minulý měsíc, to se mi objevila znovu a byla to tak ukrutná bolest, že jsem nemohla 4 dny normálně chodit. V den kdy jsem byla už rozhodnutá jít na chirurgii mi opět sama od sebe praskla a hnis vytekl, tak jsem se radovala jak jsem se chirurgii vyhla, ale opak byl pravdou. Před dvěma dny se samozřejmě po měsíci objevila opět a opět začala strašná bolest, tak jsem na nic už nečekala a šla hned dnes na chirurgii. Tam mi řekli, že je dobře, že jsem přišla a je potřeba to pořádně vypláchnout a vyčistit. Nebudu lhát, ale při píchání lokální anestezie jsem myslela, že to nedám...neskutečná bolest, ale pak už jen úleva a dalo se to vydržet. Zítra jdu znovu na převaz a vyčištění, ale momentálně už je to mnohem lepší. Strašně jsem s tím k lékaři nechtěla a cítila jsem se trapně, ale teď jsem ráda, že jsem šla a doporučuji všem to neodkládat pokud vás to potká. Teď budu zkoušet i homeopatika a doufám, že případné další léčení už bude bez problémů.

Kate

Zdravím tak mám stejný problém. Udělala se mi boule mezi pulkami. Nechala jsem to 14 dní cekala jsem že praskne ale ne bylo mi hůř a hůř :-( manžel už se nemohl na mě koukat tak mě vzal rovnou na chiru, to co jsem zažila tam nikomu nepřeji 😪 řezaly mi to bez umrtveni měla jsem to celé v zánětu takže by nepomohlo nic. Brečela jsem jako malá 😪 chodila jsem denně na prevaz a i ty prevazy mě bolely. Hlavně ten dren co mi tam dávaly. Dnes jsem po zákroku týden a stále to bolí mám tam řez jak díru do stodoly. Po úplném zhojeni což je prý cca měsíc mě čeká celková narkoza a ten hnus musí ven. Je to abces (boule plná hnisu) ucpání potni zlazky u mě způsobené z potu. Už nikdy to řezání zažít nechci. Nepodceňujte to jdete k dr za vcasu.

Lenny
1x

Simono,tak to je super. Ať jste v pořádku😉🍀

Johnny

Tak dnes jsem byl na chirurgii s tím samým problémem. Už týden mám zvýšenou teplotu a bulka na kostech bolí, jednou mi už praskla a vytekl hnis s krví. Doktor mi řekl, že to na řezání není, namazal mi to mastí a dal obklad, ten mám mít do zítřejšího rána a sledovat co to bude dělat. Na teploty paralen. Přijde mi, že mě docela odbyli, protože je to nepříjemné, špatně se mi sedí a nemůžu moc ležet na zádech. Tak nevím, zřejmě půjdu v pondělí do jiné nemocnice 😭

Mattoni

Dobrý den prosím vás může sem někdo napsat zkušenost po operaci. Píštěl se mi dělá už 12 let někdy 1 někdy 2 do roka. Někdy praskne sám jindy zase pomůže doktor. No nic každopádně teď je to tu zas byla jsem na řezu ale je to tak moc hluboko že se nedostalo všechno ven a zítra mě čeká nástup do nemocnice protože jsem odmítla do sebe nechat zase řezat za živa. Tak bych chtěla vědět jaké jsou vaše zkušenosti a hlavně doba hojení. Děkuji

Tom
1x

Zdravím, tak se podělím i s mou zkušeností. Konkrétně rektoanalni absces (to je přímo u konečníku) se mi udělal poprvé před 3 měsíci. Čekal sem tři dny ale bolest už nešla vydržet tak sem šel na chiru kde mě pod celkovou narkozou řezali čistili a pak sem chodil měsíc na neschopence na převazy. Vše se zdálo v pořádku a za týden BUM! Znovu se to vrátilo na úplně stejném místě tak sem šel do špitálu s tim ze sem počítal že to proběhne úplně stejně no až na to že hodinu před operací mi to prasklo a operovali to stejně tak se nic nezměnilo. Takže měsíc zase neschopenka a převazy. BUUUM!! Jako by toho bylo málo týden po ukončení neschopenky tudíž teď se to objevilo zase. Řekl sem si doktorům dost. Já vím sou tam rizika ale aby mě zase řezali pak měsíc neschopenka a pak by se mi to nakonec vrátilo mě moc neláká. Takže... Jelikož tam mam jizvu nebyl to až takový problém. Horka voda kůži napne a ta pak praskne, potom sem to vymackal co nejvíc to šlo. Samozřejmě to nestačilo vím.. Něco tam prostě zůstalo tudíž se přesuneme k trošku palivejsi části a to je proplach kysličníkem. Po proplachu namazat nevím jestli úplně funkčním ale snad jo :D ichtoxylem (dříve asi visnak prostě černá mast) a takhle třikrát denně. Je to týden zatím v pohodě rána vypadá stejně a furt to takhle dělám no a až se to zavře tak si stejně myslím že se tam něco objeví tak to udělám stejně. Ještě musím dodat že jim čerstvé dva stroužky česneku denně, mají funkci antibiotik aby se to ne šířilo dal do těla. Dnes sem si teda na doporučení Lenny koupil homeopatika mercurius nevimus co dalus 15 a zkouším to do toho zapojit prvních 5 pilulek sem si dal asi před hodinou. Samozřejmě a to je důležité kdyby se to zhoršovalo nebo to nabiralo větší velikosti a prostě to po,, dobrým,, nešlo tak půjdu k doktorovi bohužel by mi asi nic jiného nezbylo. No na závěr chci dodat že tenhle absces je hrozná hovadina a z bulky na zadku se rázem stane jednak extrémně bolestivá a onak extrémně nebezpečná věc že by z toho člověka mrdlo. Jestli tu ještě někdo je tak budu určitě informovat jak to pokračuje a jestli třeba tenhle můj postup a teď i s tími i homeopatiky co tu psala Lenny zabere. Určitě ale ať už zkoušíte cokoli doporučuju žrát aspoň ten česnek 😂 Nesmí se to nějak rapidně šířit pak je to na otravu krve ba hůř. Jak říkám mám za sebou dve operace během dvou měsíců a nic nezabralo tak proto zkouším takhle. Poprvé bych asi fakt být váma šel na chiru třeba se to pak nevrátí.

Tom

Tak oficiálně můžu říct že už mám 3 týdny klid, homeopatika pravděpodobně zabrali a zmizelo to a to sem měl před tím dvě operace které nezabrali. Stačili mi dvě butelky těch homeopatik. Takže musím poděkovat Lenny. ☺

Lenny
1x

Tome tak to je super! Mějte homeopatika v zásobě a v momentě kdy budete mít pocit, že se v ráně něco děje hned nasaďte😉. Česnek je výborná volba! Hodně štěstí

TOM

Tak je březen a absces je tu zas 😀😀 homeopatika objednána a na doktory srát. Co vy Lenny vy už máte na vždy klid nebo se vám to občas vrátí?

Lenny
1x

Tome boule se mi už znova neudělala. Občas cítím, jako kdyby se tam něco začalo rozjíždět, hned to přeléčím homeopatiky a jím česnek. Zatím mám klid a přeji Vám totéž😉

Marian

MERCURIUS SOLUBILIS 15CH granule 4G Můžete poradit dávkování. Děkuji

Jane

Dobrý večer Lenny, dají se u Bás ty homeopatika objednat, prosím?

Lenny

Četla jsem až dnes, tak se omlovám. Koupíte na internetu nebo objednat v lékárně. Chtějte mercurius solubilis 15 ch

Marian

Dobrý den, můžete mi napsat o jaké homeopatika se jedná a kde je seženu. Mám stejný problém jako ostatní. Děkuji

Terka

Lenny prosím vás jak se jmenují ta homeopatika? Moc děkuji

Lenny

Homeopatika se jmenují mercurius solubilis 15 ch. Bere se 3x denně 5 kuliček rozpustit v ústech.

Pavel
1x

Dobrý den, mohu vědět o jaká homeopatika se jedná? Děkuji

Katka
1x

Můžu poprosit ten název Homeopatik ?

Lenny
2x

Mercurius solubilis 15 ch

Alex vinct

Ahoj všem,,,měl jsem stejny problém.boule o velikosti 8cm tvrdá a moc bolestivá,tak jsem šel na chirurgii kde mi to umrtvily vyrizly a vymackali hnis,,dalo se to vydržet..zavedli mi do rány trubičku aby to mohlo dále odtejkat po 2dnech mám jít na kontrolu..nevíte jak dlouho ji budu mít tu trubičku?

Vladimír

Ahoj, už rok a půl čekám na operaci píštěle. Bolesti nemám protože to mám stále otevřené. Nejhorší je že mi stále z toho vytéká hniz a krev. Vždy je toho hodně a vše to prosakne. Připadám si doma hrozně protože to i smrdí. Chtěl bych se zeptat. Po operaci se může chodit nebo jen ležet? Děkuji za odpovědi.

Jakub
1x

Prvních týden je nejhorší, chodit pomalu můžete, ideální ležet na boku, věřte že první týden si nesednete a nebo si dejte polštář na židli.

Marta

Jsem po operaci píštěle 5 dnů, doufám, že to bude moje první a poslední zkušenost s operací píštěle, píštěl Vám vyříznou a nezašijí, prý aby se to nevracelo, tu ránu musíte pak často sprchovat a roztáhovat, aby se rychle neuzavírala, jinak do dvou měsíců fičíte opět na sál... Přeji rekonvalescenci bez recidiv.

Jakub

Zdravím. Trpím na to už bohužel 10 let, řezali mi to už asi 10 krát, po těch jizvách to pak samo praská, po 6 letech jsem se tedy rozhodl pro operaci, která mi byla doporučena po 4 řezání:-) Po operaci se mi to vrátilo po 3 letech znovu, takže jsem byl na druhé operaci, věřte řezání je sranda oproti operaci po které 14 dní je peklo bolestí, opruzenin atd. Po druhé operaci jsem řekl že už nikdy, jelikož se mi k tomu udělal zánět a museli mě po týdnu řezat do živého a měsíc doma. Teď po 2 letech zase bulka, ale ještě jsem s tím nebyl a mažu betadinkou, která to buď zpomalí a nebo zmizí. Doporučuji betadinku je nejlepší, pokud do týdne mazání nezmizí a i tak se zvětšuje, nečekejte a dojeďte se nechat říznout, uleví se hned.

Vladimír

Moc děkuji za odpověď. Já jdu 16.3 na operaci tak jsem zvědav jak dlouho s tím budu marodit a za jak dlouho budu moct v pohodě sedět v autě. Upřímně,čím víc o tom čtu tím víc se mi nechce. Snad to ale pomůže a nebude to tak hrozné.

Honzík
3x

Já si boule na zadku v zadku i u zadku vymačkávám. Je to bolestivé, ale aspoň se nehnusím Radkovi

Jakub

Dobrý den, mám bouli o velikosti dětské hlavičky, celou půlku tvrdou, bolavou a modrinu přes celou půlku, bolest je nesnesitelna, Doktor mi dal antibiotika a černou mast. Že mám přijít v pondělí a uvidí se. Nemůžu sedět, stát, ležet, hnout se. Ještě k tomu se mi tam všude udělaly puchýře a černé fleky

Monika

Dobrý den, taktéž se mi udělala bolestivá kulička skoro u konecniku, říkám si, ze to nějak vydrzim. Za dva dny jsem nemohla ani chodit, sedět, zakaslat, proste nic. Utikala jsem na pohotovost Chirurgie…. Za hodinu jsem byla na sále v celkové anestezii. Abces, pistel a po operaci na týden dren. Proto to v žádném případě nepodceňujte a ze se stydite….. doktor vidí i horší věci než Vás zadek. :) Úleva neskutecna.

Miroslav

Dobrý den. Už tak 5 dní mám na pravé hýždi cca 1cm velkou červenou bouličku. Při sezení nebo pomačkání to bolí. Nic s toho neteče. Mám se bát nebo je to obyčejný štípanec/pupínek?

Jitka

Dobrý den , prosím vás strašně se bojím, před ve čtvrtek se mi udělala malá boule mezi půlkama a ted je to strašně velký opuchly a bolavy hodně moc, já nevím co mám dělat nikdy sem to neměla, poradíte mi někdo prosím pěkně děkuji

Saša

Zdravím. Podělím se s Vámi o mou novou životní zkušenost. Je mi 40 let. Mám sedavé zaměstnání, občas stres. Zdravotní problémy žádné (doteď). Před necelým měsícem mě po velmi tuhé stolici (zácpou netrpím) začal dost bolet zadek. Druhý den to bolelo tak, že jsem jen s obtížemi mohl chodit. Jak jsem se večer umýval, tak jsem si nahmatal úplně u konečníku malou tvrdší bulku velikosti pecky od třešně. Myslel jsem si, že je to trombotický hemeroid, tak jsem to začal léčit mastí a čípky. Po týdnu a půl bolest postupně úplně odezněla, ale bulka tam zůstala. Chtěl jsem počkat ještě týden, dva, a pokud by bulka nezmizela, tak že raději zajdu k tomu doktorovi. No, ale úplně bez bolesti jsem byl jen dva dny (protože jsem ty dva dny nebyl na „velké“). Po návštěvě WC to opět začalo dost bolet. Rozhodl jsem se nemeškat a jít na vyšetření. Šel jsem rovnou na chirurgickou ambulanci. Vyšetření díky velké bolestivosti musel pan doktor přerušit. Poslal mě na vyšetření do nemocnice, překvapivě jsem byl objednán už za dva dny na proktologii. Vyšetření jsem se dost bál, protože to první opravdu velmi bolelo. Tak jsem po dvou dnech dorazil do nemocnice. Pan doktor byl velmi milý a říkal mi, že se nemusím vůbec bát, že vyšetření bolet nebude. Prvních 10 - 15 sekund vyšetření bylo opravdu v pohodě. A pak to přišlo. Největší bolest v životě, jakou jsem zažil. Málem jsem si prohryzl levou ruku. Jak pan doktor po nějaké době přestal, tak jsem se jen třepal a úplně zpocený dýchal jak lokomotiva. Pro mé zděšení doktor za chvíli pokračoval, a jak jsem si myslel, že větší bolest už nikdy nezažiju, tak jsem se spletl. Můžu to nazvat úplným peklem. Jak pan doktor skončil, tak otisky zubů v pravé ruce byly o kus hlubší, než v té levé. Jen jsem okem postřehl, jak se na tácu nese jakási jehla a „nit“. Pan doktor říká: „Teď už to jen trochu píchne.“ Oproti předcházející části to bylo už jen velmi nepříjemné. Naštěstí mi pan doktor předepsal léky na bolest, bez kterých si první dva dny nedokážu moc představit. Bolelo to potom ještě další dva dny a postupně bolest úplně ustoupila. Pátý den po operaci mi přišly homeopatika, co tady doporučovala LENNY. Beru 2x denně 5 kuliček. No, ale co čert nechtěl (dnes má svátek Mikuláš :), dneska (13-tý den po zákroku) jsem měl na WC opět dost tuhou stolici a zadek znova bolí tak, jako první den na začátku mého příběhu. Mám úplné nervy, že se mi to vrátí, a že znova budu muset jít na zákrok, který byl proveden bez jakéhokoliv umrtvení. Zvyšuju dávku na 3x denně 5 kuliček a budu věřit v zázrak, že se mi neudělá bulka, a že homeopatika mi zachrání zadek i psychiku. Za pár týdnů napíšu, jak příběh pokračuje.

Marta

Doporučuji jíst psylium, alias vlákninu (upravuje stolici).

Kača

Ahoj, jak jste na tom momentálně? Zabrala operace, homeopatika nebo něco jiného? Nehodlám se smířit s tím že takto budu žít dlouhodobě. Je mi 32, poslední dva roky se točí můj život jen kolem zadku a už bych chtěla konečně vidět nějaké světlo na konci tunelu. Mám za sebou 4 operace, furt se to vracelo jakmile vyjmuli dreny. Žiju s “hadičkama” ze zadku za chvíli rok, prořezávají se ( to utahování a prořezávání je extrémní bolest) a už mám toho dost. Vše u mě začlo po porodu, první operace když byly dceři 4 měsíce, nemohla jsem se k ní ani sklonit aby mi nevyhrkly slzy bolesti, byla jsem nepoužitelná…Teď ji byly 2 roky. Příjde mi že dokud tam mám ty hadičky a má to kudy vytéct, tak je to dobrý. Bojím se až mi je vyndají/prořeže, že budu začínat od 0. Chci zase chodit na koupaliště jako normální člověk, blbnout s dcerou ve vodě a konečně zjistit o co jsem díky tomu přicházela. Je fajn zjistit že v tom nejsem sama a že tento problém trápí víc lidí.

Saša
2x

Ahoj. Jsem 3 měsíce po zákroku. Doktor to pořešil ligaturou. Dreny jsem neměl. Dobral jsem 4 tuby homeopatik, pak 2 týdny pauza a už je opět beru. Zadek se zatím úplně do kupy nedal. Po Mikuláši se to naštěstí nevymklo. Je to samozřejmě lepší, než před zákrokem a nebo kolem té Mikulášské čertoviny, ale pořád cítím, že je tam něco v nepořádku. Život mi to aktuálně neobtěžuje, ale počítám s tím, že bude stačit jedna "pořádná" zácpa a frčím znova na chirurgii. Do práce jsem si pořídil speciální polštářek na sezení. Na jídlo si dávám pozor. Snažím se pít 2l a více tekutin denně. Připadám si sem tam jako nějaký důchodce, ale má pozitivní mysl mi projasňuje dny. Přeju, ať se vše brzy vyléčí a ať opět můžete žít "bezstarostný" život.

Matěj

Ahoj, neco podobného jsem zažil o Vánocích. Po 2 měsících se mi to stalo znova. Bouli nemám přímo u konečníku, ale na kostrči. Dneska to prasklo samo, obrovská úleva. Teď pravidelně čistím Betadinou, důkladně až do rány. A kupuju hned homeopatika. Snad to pomůže, na chiru nejdu, tam mě nikdo k těm reznikum už nedostane. Snad to vyléčím a budu dál několikrát denně čistit a udržovat místo čisté. Držím pěsti ať máme všichni se zadkem klid., 🙏✌️

Iva

Sašo, mám dotaz 🙏 po zavedení ligatury, chodil jste také na utahování těch gumiček aby to postupně prořezali? Jde mi o to jak moc to bolí 🙈

Marta

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom? Jestli Vám to pomohlo, zda už jste vyléčená. Mám také píštěl nejspíš budu operována a budu mít elastickou ligaturu. Už mi bylo sděleno, že je hojení na dlouho trať, mám dceru 6 let, tak si říkám jestli budu s ní schopna fungovat. Děkuji

Jan

Ahoj, udělala se mi tukova bulka vedle konečníku, bolí to, ale dá se to vydržet. Jelikož hraju fotbal na vysoké úrovni nevím jestli s tím mám jít k doktorovi, protože se bojím že bych potom nemohl hrát. Nevím co mám dělat. Poradíte mi prosím

Jan

Co když si to propíchnu sám jehlou?

Marian

MERCURIUS SOLUBILIS CH15 granule 4 g Nevíte někdo dávkování u píštěle. Děkuji

Marcela

Zdravím,mám to stejně před 5 lety abces takže sál vyčištění pak jsem chodila cca 3tydny na čištění a bylo vše ok no a teď mám píštěl doporučuji vyříznout celé ať je klid. Momentálně tam mám dírku není zanesená mám dodržovat hygienu holit kolem a popřípadě desinfikovat. Chci se zeptat byl jste někdo na celkovém vyříznutí píštěle? Děkuji pěkný večer

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce