Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

boule na zadku

Dobrý den, vím, že tohle nemá nic společného s konečníkem, ale nvm, kam se mám s tím obrátit. Prostě asi před 3 dny se mi na zadku(mezi dvěma půlky)obejvila tvrdá bolestivá boule a den ode dne mě bolí víc a zvětšuje se. Nemůžu ani normálně chodit, ohejbat se, natož si sednout.. strašně to bolí. Nevíte z čeho bych to mohla mít, ale hlavně jak se toho zbavit?? Prosím poradte mi. Děkuju Johana

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Juras
3x

Ahoj, díky za tuhle diskuzi, přátelé. Mám absces cca mezi kostrčí a řitním otvorem od půli března 23. Zřejmě jsem si to způsobil sám klistýrem za pomoci sprchy, ovšem možná to je taky kvůli mé práci řidiče. Sice vozím pečivo a vyskakuju z auta poměrně často, ale zadnice dostane zabrat i tak. Asi tři, čtyři dny jsem se trápil s bolestí až jsem skončil na chirurgické ambulanci, kde to řízli, vyčistili, dali drén. Mně se velmi ulevilo, párkrát jsem byl na kontrole, drén během této doby vypadl, což prý nevadí. Od té doby je absces stále znát a jsou období, kdy z něj neustále teče čirá nebo mírně zabarvená tekutina bez zápachu. Myslí, že od potíží uleví sport, konkrétně koloběžka a běh v mém případě. Zcela bez problémů jsem byl pouze před týdnem na dovolené na Zakyntosu, takže doporučuji koupele v moři :-). Nicméně potíže jsou zpět, tak uvažuji o operaci. Ačkoli jsem spíš skeptik v tomto směru, zkusím zde zmiňovaná homeopatika a případně dám vědět.

Honza

Ahoj, je mi 45 let. Před 3 lety mi na základě magnetické rezonance diagnostikovali periánální píštěl. Dala se nahmatat kousek od konečníku. Zhruba půl centimetru široký tuhý pruh. Produkoval hnis, takže nic příjemného. Dvakrát se mi uzavřela a udělala se mi tam boule plná hnisu (absces). Poprvé mi ho řízli ambulantně na písecké chirurgii. Problémy s hnisem, svěděním a bolestí pokračovaly. Před pár týdny druhý absces. Dal jsem přednost hořovické nemocnici, kde bych řekl, že jsou na tyto problémy specializovaní. Předevčírem mi to v celkové anestezii řízli, druhý den domů. Za tři týdny mi tam objednali do poradny. Nechtěli věřit, že v Písku to dělají v lokální anestezii. Už nechci žádné bolavé abscesy. Dřív jsem operaci nechtěl, bál jsem se, že se to udělá znovu. Teď jsem smířený s operací. V práci jsou na mě čím dál větší nároky, ale to mají smůlu. Zdraví je přednější. Všem s podobnými zdravotními problémy přeji, aby se jich ideálně co nejdřív zbavili nebo aspoň aby je v běžném životě co nejméně obtěžovali.

Marta

Ahoj, měla jsem abses, který prasknul, boles než to prasklo byla šílená, pak jsem šla na chirurgii, tam mi to řízli a vyčistil, a pak se mi udělala píštěl, ale do naší nemocnice nejdu, ta bolest při řezání, no nikomu to nepřeju, ale u nás v JH moc odborníci nejsou, tam by mi to řezání donekonečna, takže jsem 7.12 objednaná k odborníkovi do Kosmonos, homeopatika objednaná, dle Lenny. Držím palce všem na brzké uzdravení.

Anonym odnekud
1x

Takže tuhle sekci už jsem přivítal tolikrát té taky přispějí stalo se mi to v 18 2018 jezdil sem na retraku a do leta 2023 jsem tam měl jen boulicku a občas něco vyteklo ale v létě 23 se mi udělala taková boule ze sem ani na zádech ležet nemohl kdyz sem šel doktorovi řekl ze narezani to ještě není tak druhy den potom mi to úplně zrudlo ta boule a měl sem strach o sebe ale i z doktora tak sem tam dal visnak ale hodně na to místo a měnil to a po 2 dnech se mi udělal pistel a vše sem mohl vymackavat pak jsem bral ty homeopatika ale já nic nevydrzim dlouho tak jsem možná dobrák 1 a půl balení a už na to stal potom a měl jsem docela klid něco tam sice bylo ale já už byl zvyklej stim žít až ted na Vánoce se mi udělala zase ta boule jako v létě říkám si ajajaj to bude zase stejný proces dal sem visnak tentokrat už nic mě nevyteklo a tak nějak do 4 dnů se mi to úplně vstrebalo a ted po 7 letech mužů říct ze tam nemam žádnou bouli jen takovou modřinu nevím jestli se to ještě vrátí ale poprvé po té době nemam bouli jsem z toho nadšený ze sem nemusel narezani

Martina Kollerova

Dobrý den objevil se mi pupínek mezi pulkami, je to nepříjemné, bolelo me chodit, sedět, dnesks jsem byla na chirurgii, pupinek mi vyřízly, vyčistily a dali náplast, byla to teda dost velka bolest, ale zatnout zuby a bude to v pohodě.. Hodně štestí.

Tomáš

Čaute, přidávám se k diskuzi. S abscesem bojuju už vlastně od dvou let, kdy jsem byl údajně na operaci. Ve třinácti letech se mi to objevilo znovu, kdy jsem byl v nemocnici měsíc a půl a z toho na čtyřech operacích. Co si budem, nic příjemnýho, ale pan doktor byl skvělej a všechny problémy zmizely! Po sedmi letech se ale problémy dostavily znovu, kdy už rok běhám po doktorech (suma sumárum, na řezání jsem byl sedmkrát). Naštěstí jsem měl opět štěstí na doktora (doporučuji si vyhledat přímo ambulanci proktologie, která se na to specializuje). Ale zase, nic příjemného to fakt není a pokud možno, doktorům se velkým obloukem vyhýbám. Avšak samostatné propíchnutí nožem, jak tady někteří píší, nechápu. Špatná manipulace může tomuto problému akorát tak více ublížit, takže jestli vás to opravdu trápí, raději si zajděte za odborníkem, vyžádejte si umrtvení a on vás problému (i když třeba jen na čas) zbaví. Nebojte, jsou na vysazený zadky zvyklí, takže ostych není na místě :D. Každopádně teď zkouším homeopatika (Mercurius Solubilis 15CH). A ten, kdo to tady poradil, tomu tisíckrát děkuji!!! Takže vždy, když cítím jenom náznak toho, že se tam něco děje, nasadím homeopatika, obklady s Betadine mastí a mám klid. Vy, kdo s tím taky bojujete, tak se držte a myslete na to, že jsou mnohem horší nemoci, byť je toto fakt nepříjemný! A snad jsem někomu aspoň trošku pomohl.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce