Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel

Ty jsi naivní..

anonym

Tak se léčte a napište jak pokračujete :-)

JANO

Anonym... tak keď si sa vyliečil tak nám napíš ako.....a nehejtuj

LUCCS

Anonym- můžeš napsat nějaké tvoje zkušenosti, nebo co bys doporučoval? Díky

HONZA

Ahoj, přesně jak píší ostatní. Tohle fórum je od toho, že mezi sebou sdílíme informace, jak bojovat s problémy s prostatou bakteriálního/nebakteriálního zánětu. Všichni máme problémy, se kterými bojujeme. Každá rada, zkušenost, lék, bylinky, čaje, cvičení, změna životního stylu, psychika atd je vítána. Každý to máme jiné, takže pokud je cesta jak se z toho dostat nebo jak nejlépe tělu ulevit, bojovat s bolestmi, spasmy, těžkými nohy, častým močením, bolesti na špičce penisu, bolesti na hrázi, konečníku atd, tak každý dobrý nápad je vítán. Anonyme za všechno chlamydie nemohou :-).

anonym

Pokud nebudeš věřit na chlamydie, tak se nikdy nevyléčíš, já jsem dědek nad hrobem a prožil jsem toho spoustu, za každou nemocí je chlamydie a nebo vir jí podobný i parazit, všichni něco poškozují hlavně CNS, vypouští toxiny a žerou všechny buňky a tím se množí, léčbu vám žádnej doktor neumí napsat, protože by neměl pacienty a ani tomu nerozumí o ATB ani nebudu psát, tak snad bylinky od naděje a přírodní, je toho spousta.

Ondrej

Honzo prosím ozvi sa mi na číslo 0908352003 Slovensko som na vecape potrebujem niečo a tebou skonzumovať ďakujem pekné

HONZA
2x

Ahoj, tak mám první negativní vliv na léčbu Antidepresivy. Již jsem vysadil Amytripliline, Pregabalín - Lyricu a stále ještě jsem bral Citalec. A právě ten Citalec mi způsobuje slabou erekci a opožděnou ejakulaci - oslabí erekci a chuť na sex. Určitě na internetu najdete příspěvky s touto tématikou. Začal jsem Citalec vysazovat a cítím mírné zlepšení erekce/ejakulace. Citalec beru cca 7-mý měsíc v kuse. Druhá strana mince bez AD bych to nedal, protože jsem se svíjel v extrémních bolestech. Uvidím jak se to bude dále vyvíjet. Dám určitě vědět. Jinak užívám bylinné čaje, o kterých jsem psal viz výše. 2x denně bylinný čaj, 3x denně odvar. Čaj 1 - pít dopoledne Trubkovec - 50g ,Topolovka - 30g, Jablečník - 30g, Kakost - 50g, Smil písečný - 30g, Čaj 2 - pít odpoledne Popenec - 50g, Trubkovec - 50g, Truskavec - 50g, Smil písečný - 30g, Vrbovka úzkolistá - 50g ODVAR - pít 3x denně Jablečník - 20g, Sarsaparilla - 50g, Kozinec - 50g, Příprava čaje. Před prvním použitím smícháte sáčky bylin určené na Ćaj 1 a Čaj 2, tedy získáte dvě směsi, jednu na dopoledne a druhou na odpoledne, 2 lžíce směsi tedy dopolední nebo odpolední,přelijete půl litrem vroucí vody a necháte 10 minut stát. Pijte teplé dopoledne půl litru odpolední čaj také půl litru, pokud jsme se nedomluvili jinak. Příprava odvaru. Do litru vroucí vody přidejte 1 hrst směsi , vařte 3 minuty, potom nechte stát 40 min.Po vychladnutí dejte do ledničky a užívejte 3 krát denně půl deci. Tohle mi extrémně pomohlo od bolestí v podbříšku.

David
1x

Co pomůže každému je omezit alkohol, kávu aspoň v začátku zcela vyloučit. Přejít na keto stravování a držet půsty, čím více tím lépe. Protahovat pánevní dno a brát zinek, kurkumin a saw palmeto. Dále nejíst pozdě večer a chodit spát brzo. Toto se mi osvědčilo nejvíce.

Dejv

Chlapi má tu někdo zkušenost s rázovými vlnami? Chci se objednat i přes tu vysokou cenu, jelikož mi už dochází trpělivost, je mi 28 a bojuju už min 2 roky, při pomyšlení že mám zbytek mládí prožít s touto kur****** nemocí mě posilá předčasně do psychiatrické léčebny.. Díky za feedback..

Pat

Zkušenost nemám já jsem do toho nešel.Ale co vím od mého urologa který to provádí tak mi to řekl jasně.Je to taková léčba typu "pokus omyl". Někomu to na chvíli pomohlo a ulevilo,někomu se naopak na chvíli přitížilo a někomu neudělalo vubec nic. Takže opravdu těžko radit každý jsme jiný.

Jirka

Bohužel jsem četl, že některým chlapům se bolesti po rázové vlně zhoršili. Pokud někam jít a zkusit jí, tak určitě doktor Heráček v Androgeosu.

Vašek

tak možná už máme i diagnozu ;) "pudendální neuralgie "

Pat

Tak že pudendální nerv hraje ve složení pánevního dna obrovskou roli je známá věc.Je to dlouhý sval protkaný nervy.Ale je třeba brzdit optimismus protože je to neprobádané pole.Vubec se neví zda s prostatidou opravdu souvisí.A hlavně nikdo to léčit moc neumí a neví jak.Maximálně tlumící léky na bolest a to není léčba jen tlumení příznaků. Myslím že jsou 2 profesoři jeden v Vídni druhý v Lyonu.Ti tomu trochu rozumí v nejhorším případě dokáží i operovat ale výsledky vždy nejasné. A jak jsem psal souvislost s naším onemocněním jsou jen neprokázané doměnky.Neupínal bych se k tomu.

Dejv

Chápu, sám o tom pořád přemýšlím.. U doktora, který to u nás ve městě dělá, jsem byl léčen antibiotiky a na základě stěrů z močové trubice a bakterií v nich mi byla vyrobena i autovakcína, kterou pořád beru.. Nějaké zlepšení tam je za tu dobu, ale pořád to není ono a těžko se zjišťuje, co vlastně funguje.. Určitě to známe všichni, experimenty s jídlem, různé léky, čaje, koloidní stříbro, doplňky stravy, změna mindsetu, jsou toho mraky.. Můžu se tě zeptat, co pomohlo tobě? Díky moc.

anonym

Chlamydie, taky zkusit ivermectin.

Peter
4x

Od novembra (11) 2020 som mával bolesti penisu, pálenie penisu, nutkanie na močenie, tlak v konečníku. Začalo to tak, že som dlhé hodiny trávil v aute, v ktorom nefungovalo kúrenie + sedavá práca. Skúsil som všetko. Saw Palmetto, L-Carnitin, Klystíre, včelí pel, koloidné striebro, wobenzym, propolis, propolisové čípky, chren, blokurima, brusinky, zinok, homeopatia, masáž prostaty, čaje, kúpele... Všetko super veci, ktoré môžu pomôcť, ale na môj "nebakteriálny" problém mi nepomohli. Absolvoval som 4 návštevy skúseného urológa. Krv, moč, kultivácia ejakulátu, sono... všetko ok. Urológ sa vyjadril, že k nemu chodí viac pacientov s podobným problémom a že problém môže byť v chrbtici, čo mi prišlo celkom logické. Nemal som prítomné baktérie v moči ani v ejakuláte. Po urologickej stránke som vraj zdraví. Lieky od bolesti som nechcel, pretože problém nevyriešia. Bolesti od rána do večera, niekedy aj v noci. Napr. 5 dní bolesť, 6 deň ok a takto to išlo niekoľko mesiacov v kuse. Fyzicky sa bolesť dala zniesť, bola slabá, niekedy stredne silná, niekoľko hodín denne. Ale je to obrovská záťaž na psychiku, pretože stále cítite nejaký diskomfort v pánvovej oblasti. Našiel som si skúseného maséra, ktorý mi NAPRAVIL (nie masáž) chrbticu a hlavne pánvovú oblasť. Odvtedy sa môj problém zlepšil tak o 50%. Cvičil som cviky z youtube, ktoré tu niekto odporúčal na pánvové dno + každý deň min. 1 hodina stredne rýchla chôdza, ale problém stále pretrvával. Posledné 2 mesiace som 100% v poriadku. Už som skúšal všetko, spravil by som čokoľvek, len aby som bol zdraví. Každý deň chodím na turistiku a tak ma napadlo, že by som začal piť pramenitú vodu (zo studničky). Naberiem si ju v prírode (na mieste, kde mám istotu, že je pitná) a chutí mi omnoho viac ako vodovodná a tak som ju začal piť. 2x do týždňa si idem vodu nabrať (asi 10 litrov a pijem len to) a 3- 4 dni v chladničke vydrží. Po pár dňoch pitia tejto vody problémy ustúpili. S pitím vody som začal užívať aj bunkové soli (konkrétne ja užívam Silicea, Nat Phos a Calc Sulph). Silicea a Nat Phos užívam v pomere 1:2 podľa návodu. Vyrábajú to aj v nemecku, na nejakom fóre som čítal, že sú najkvalitnejšie, ale ja mám od slovenského výrobcu a som spokojný. Mne toto pomohlo. Pramenitá voda (skúsil som aj pramenitú minerálku a funguje aj tá), bunkové soli a náprava chrbtice. To, že mi to funguje viem podľa toho, že keď som spravil prestávku v pití pramenitej vody alebo v užívaní bunkových solí, tak do 48 hodín sa problém vráti a keď znova začnem piť vodu a užívať tie soli, do pár hodín som znova bez problému. Neuveriteľné ale mne toto funguje. p.s.: problémy mi zhoršoval stres a chlad. Hlavne sa nevzdávajte, určite raz nájdete riešenie a budete opäť normálne žiť. Prajem veľa zdravia.

Franta

Pokud se týká páteře, plotýnky, tak velmi nebezpečné je si sednout na studené sedadlo v autě a řídit delší dobu. Záda se prochladí a necirkuluje v nich řádně krev. Podle mé lékařky: v zimě můžete v košili štípat dříví a nic se vám nestane. Ale nesmíte si v košili sednout do vymraženého auta. Což jsem často dělal. A výsledek 3x operace plotýnek. Nyní jsem chytřejší, vyhřívané sedačky či dečky, ráno po probuzení hned cvičit vhodné cviky, nebo aspoň 5-10min vojenský pochod po bytě (bez legrace funguje), což upevní zádové svaly. Buď zdráv!

Peter - DODATOK

Bunkové soli neužívam cca. týždeň a som 100% ok, takže pravdepodobne MI AKO LIEČBA ZABERÁ STUDNIČNÁ PRÍRODNÁ VODA, ktorá je ZADARMO. ...

Pat

Zajímavý příběh a zajímavé uzdravení...I když že by Tě vyléčila voda ze studánky je málo pravděpodobné.Víc to vypadá jako shoda náhod že jsi se postupně uzdravovoval a časové se zdá že je to díky začátku pití vody. ale to je jedno důležité je že jsi fit a je ti dobře. Chtělo by to ted přestat pít studánkovou vodu jak se tělo zachová,případně nemoc vrátí. Ještě mi zajímá řešil jsi nějak dietu,stravování,cukry atd..?Nebo to jsi neřšil?

Pat

Som si 100% istý, že mi voda zaberá - vediem si denník a vždy, keď prestanem piť vodu prírodnú a pijem vodovodnú, tak sa mi do 24 hodín problémy vrátia. Predvčerom to bol mesiac, počas ktorého som sa cítil super a problémy sa vrátili na pár hodín, pretože som studničnú vodu nepil, pil som vodovodnú a začal som piť prírodnú a po pár hodinách som znova 100% ok a takto sa mi to stalo už x krát, preto som si istý 100% istý, že je to u mňa spôsobené vodou. Už 2 mesiace mám úplnú kontrolu nad chorobou - problémy sa vrátia iba krátkodobo a vždy, keď túto vodu nepijem a keď začnem znova som ok. Dokonca aj v prípade, že som napr. 4 dni vodu nepil, som problémy mal 4 dni a 5. deň som začal a problémy do pár hodín ustúpili. Zaujímavé je, že nefunguje filtrovaná voda napr. z Brity, musí byť prírodná a funguje mi akákoľvek - skúsil som X typov vôd aj minerálne pramene. Len musíte mať istotu, že je pitná, hľadajte overené studničky alebo pramene. Odporúčam vyskúšať, je to zadarmo. Tie bunkové soli som bral zbytočne. Tam naozaj platilo, že som si myslel, že mi zaberajú, pretože som súbežne s užívaním bunkových solí začal piť aj prírodnú vodu, Po vysadení bunkových solí som stále ok - tam to bolo asi placebo, ale vodu vysadiť nemôžem. Skúsil som všetko, aj diéty (bezlepkové, atď) nezabralo na tento problém, ale schudol som 10 Kg, to je pravda.

Peter

Predošlý príspevok je môj, nie od "Pat-a", to bol preklep.

Pat

@PETER OK díky za příspšvek.rozumím tomu asi to u Tebe funguje.Vyzkouším i já hned.Vyzkoušet se má všechno.Jen se chci zeptat bohužel nemám ! nikde možnost čerpat a užívat přírodní vodu z přírody. Máš vyzkoušené zda to také funguje nějaká voda konkrétně balená přímo z obchodu ? kojenecká nebo jiná atd.. Díky

Petr7

Reaguji na PETERA - - mě by ještě zajímalo, jak dlouho ten chronic. zánět prostaty máš? Kolik roků? A jaké přesně symptomy? ....A taky by mě zajímalo kde takovouhle vodu sehnat? Já jsem z města ( panelákové džungle ), takže těžko najdu pramenitou přírodní vodu

Vašek

Ahoj máte někdo INTERSTICIÁLNÍ CYSTITIDU https://www.solen.cz/pdfs/uro/2008/03/03.pdf a zkušenosti s léčbou ?

Vašek
1x

pardon to neměla být reakce.

HONZA

Ahoj, tak se zase vracím na tohle fórum. Jako ostatní bojuji s chronickým bakteriálním zánětem už 1 rok. Měl jsem teďka cca 2 měsíce, kdy jsem v ejakulátu ani v moči neměl žádné bakterie. Ale to už je minulost. Mám v ejakulátu v Primokultuře Streptococcus Anginosus, což dle vyjádření laboratoře je podmíněný uropatogen. Půjdu s tím k urologovi, ale vím, že mě bude zase chtít dát ATB. ATB jsem nyní neměl cca půl roku a nyní bych je zase měl užívat. Je pravda, že jsem si to zase asi uhnal tím, že jsem povolil v dodržování režimových opatření. Teďka v létě jsem si párkrát dal nealko pivo, párkrát kávu a sladké. V této kombinaci se vše u mě vrací. Zároveň jsem polevil v pití kefírů, zeleniny. Když jsem pil kefír každý den o prostatě jsem téměř nevěděl. A zároveň užívání bylinek jak jsem psal v předchozích příspěvcích, taktéž jsem polevil. To vše se zase obrátilo proti mě a problémy s prostatou a hlavně močením jsou zpět - tzn: časté a neúplné močení, slabý proud moči, noční vstávání, rychlá ejakulace, pobolívání v levém boku. Takže opět začít od znova a znovu bojovat. Je to hrozně vysilující, ale to víme všichni. Jen mám strach, aby se to nerozjelo do extrému jako minulý rok. To jsem byl 3,5 měsíce na neschopence a stejně jsem se z toho nedostal. Naše zdravotnictví z lidí dělá chroniky. Jak jste na tom vy?

David

Čau Honzo, já už se s tím peru v kuse asi 2 a půl roku. Pár antibiotik bylo, naposled jsem měl udělanou autovakcínu přímo pro mě na základě směru z močové trubice, kdei vyšli různé bakterie. Problémy už nejsou tak strašné jako má začátku, ale v podstatě o nich stejně denně vím. Největší bolesti jsou po ejakulaci několik hodin, to je pocit, jako by se tam dole všechno utahovalo, řezalo, však to znáte. Jinak doplňky klasika, věci jako quercetin, čaje z vrbovky, heřmánku, různé minerály, tribulus, bromelain a papain, apod. Můj největší problém je sladké a energy drinky, které piji několik let, většinou plechovku denně. A co se týče sladkého, tak taková ta klasika vždy aspoň něco malého po obědě. Ty když jsi byl na dietě, ses zbavil problémů úplně? I bolesti po ejakulaci apod.? Pokud bych věděl, že omezení těchto nezdravých věci garantuje úspěch, pustil bych se do toho s mnohem větší chutí. Ale pak tu jsou lidi, co říkají, že drželi striktní diety měsíce a výsledek nula. Momentálně jsem objednaný opět k doktorovi a pracuji na eliminaci sladkého. Jinak jsem člověk, co od 15ti cvičí, je mi 28, i nějaký ten sport, ale je hrozně frustrující, jak uvnitř člověk trpí, i když navenek vypadá zdravě a dobře. Bohužel cvičení je jedna z mála věcí, kdy se dá trochu vypnout a nemyslet na tyto problémy.. Tak kdybys Honzo jen v rychlosti shrnul, jaké věci ti pomohly a jak moc tě problémů zbavily, bylo by to super.

HONZA
2x

Ahoj Davide, díky odpověď. Věřím, že s tím válčíš jak můžeš. No co mi opravdu pomohlo překonat akutní fázi byly antidepresiva. O tom jsem již psal v předchozích příspěvcích. Bez nich bych to nedal. Svíjel jsem se v obrovských bolestech - podbříšek jsem měl tvrdý jak z betonu, tvrdé pánevní dno, vystřelování bolestí do nohou až ke kotníkům, těžké nohy jako kdyby každá noha vážila tunu, dokonce jsem ochrnul na nohy - musel jsem se znovu učit chodit. Chvění svalů na nohou, oteklý šourek tak, že jsem 2x měl zástavu moči v močové trubici, bolesti na hrázi, oteklý penis, bolestivý jsem jej měl cca 4 měsíce. Pil jsem polévkové lžíce Algifenu proti bolesti, Tramal jsem si bral 3x denně, kdy denní dávka je půl prášku ráno a půl večer. Nic nezabíralo. To všechno jsem měl. Nejhorší bolesti byly v noci - opravdu mi bylo na umření. Tohle fórum mi pomohlo, že jsem pal byl u psychiatra, kterému jsem nařídil, aby mi dal léky jako: Citalec, Pregabalín-Lyrika, Amytripliline. V téhle kombinaci se tělo velmi uklidnilo - došlo k uklidnění velmi podrážděných nervů. Mezi tím ATB, která mi spíše nepomohla. Co bylo nejhorší byl přístup doktorů na ambulancích, kam jsem po nocích jezdil. Moje zkušenost je taková, že to byl naprosto zbytečný čas. Nikdo ti na ambulaci/pohotovosti v nemocnici nepomůže. Když jsem tam byl opakovaně spíše se mi vysmáli - páni/paní urologové. Opravdu vše špatně. Objehal jsem cca 20-cet urologů v Praze a jen jedno centrum je fakt dobré - Androgeos a pak ještě chodím k jednomu doktorovi na pojišťovnu. Jinak ti nikde nikdo nepomůže, protože ti řeknou "pane vy už jste chronik". S tím my už nic nezmůžeme. Pak co mi hodně moc pomohlo byly bylinky, o kterých jsem taktéž psal. Mám kontakt na paní z Karlových Varů od které si je objednávám. Mě hodně pomohli. Dělám si z nich čaje a odvary. Kontakt jsem sice taky zveřejnil, ale byl odstraněn. :-(. Bylinky na infekci močového traktu včetně prostaty a detoxikaci střev. Pak na posílení střevní mikroflóry hlavně pij kefíry. Opravdu je to balzám a hodně to pomáhá. Hlavně nemít dlouhodobě zácpy, protože do prostaty se ti můžou dostat bakterie i ze střev, kromě močové trubice. Hlavně si dát pozor zácpa-hemoroidy-prostata. To může dělat velké problémy. Osobně si myslím, že tohle je můj problém, protože právě s hemoroidy mám dlouhodobý problém. No a pak už doplňky stravy, které jsi vyjmenoval. Je toho mraky ke koupi, ale výsledek je velmi sporadický. Myslím si taktéž, že sladké pečivo, nápoje je na prostatu špatné. To samé pivo alko/nealko a káva. Tohle tomu určitě neprospívá. Nějakou striktní dietu jsem nedržel, ale na jídlo jsem i tak moc chuť neměl. Zhubnul jsem cca 20-cet kilo jen díky ATB, které jsem už ale zase nabral zpátky, právě díky špatné stravě. Myslím si, že zdravá strava (zvýšené množství zeleniny, vyřadit červené maso) ti může pomoci, ale je to spíše o změně celého stravovacího procesu. Nechci fylozofovat, ale mě se to nepodařilo - změna stravovacích návyků. Na tom chci určitě zapracovat. A pak co mi pomáhá je chůze. Chce se to hecnout a denně chodit. To prostatě a celému tělu určitě prospívá. Nejhorší je, že v kultivacích ejakulátu se mi střídají nebo nově se objevují různé baterie, takže autovakcína zatím určitě nedává smysl. Jestli budu muset zase do sebe cpát ATB, tak určitě ještě v příštím týdnu si udělám min. 1-2 kultivace ejakulátu v různých laboratořích a pak se uvidí. Tohle bych asi vypíchnul na konec. Pokud máte bakteriální zánět prostaty určitě nespoléhejte jen na jeden výsledek. Až 70 procent nálezů jsou kontaminace, takže než začnete baštit ATB, chce to mít více výsledků k dispozici.

HONZA

Ahoj, jen info vs. přibírání na váze nebo hubnutí. Je to u příbalového letáku pro IPERTROFAN. Škoda, že se tento přípravek už u nás nedodává. Jelikož je všeobecně známo, že ukládání cholesterolu a steroidních hormonů v lumenu žláz a následná tvorba dihydrotestosteronu je jedním z etiologických faktorů pro vznik benigní hyperplazie prostaty, úbytek zásob vede k velmi příznivým úpravám příznaků onemocnění prostaty, jako je časté nucení na močení, časté močení v noci, močení doprovázené neuspokojivým vyprázdněním, bolestivé močení a podobně. Tohle je přesně ten důvod, který asi tady na fóru řada lidí říká, že když zhubne, zlepší se močení a zmenší se problémy s prostatou.

HONZA

Ahoj, zajímalo by mě jak jste na tom s hodnotou PSA. Jestli se někomu dramaticky změnila po zánětu prostaty. Jak jste na tom nyní. Já jsem měl do svých 43 let hodnoty PSA okolo 0,34. Po zánětu prostaty mi to v letošním roce stouplo na 0,6 (březen 2021) a nyní budu dávat krev na další ověření PSA. Dám pak vědět. Abych pravdu řekl mám z toho docela strach, protože zánět nebudu mít již nikdy vyléčený (chronický bakteriální zánět) a zvýšené hodnoty PSA mohou vést k rakovině prostaty. Jak jste na tom vy?

Petr7

Ahoj Honzo, ty jseš "přijmením" Kutan?

HONZA

Ahoj PETR7, bohužel se tak příjmením nejmenuji. :-). Jak bojuješ s problémy s prostatou? Je něco co ti pomohlo? Díky.

Petr7

Ahoj Honzo, možná jsem ti zkomolil přijmení, tipuju ne Kutan - ale Kutal nebo možná jseš eště jinak??? nevím,,,,ale ještě se zeptám jestli jseš to ty ten Honza, co jsi se spojil s Jirkou Kadlecem, který také bojuje s chronic. zánětem prostaty? S ním si volám a píšu a říkal mi, že si volá a dokonce i osobně setkal s nějaým Honzou ( také prostatikem ) , tak možná jseš někdo jiný???? ........ANO JÁ TAKÉ BOJUJU, UŽ 9 LET, MÁM TO INFEKČNÍHO RÁZU. NIC NEPOMÁHÁ, JSEM UŽ V HAJZLU

HONZA

Ahoj PETR7, napsal jsem ti SMS. Doufám, že ti dorazila. Určitě bude fajn, kdybychom se mohli vidět i s více lidmi a probrat vše kolem našich problémů s prostatou.

Roman932
1x

Dobrý den, rád bych se s vámi podělil o můj příběh. Jmenuji se Roman a je mi 22. Loni jsem na začátku roku držel masturbační půst, který trval 2 měsíce. Během toho jsem měl 2x noční ejakulaci. Poté jsem blbec měl nechráněný orální sex s neznámou ženou. Po 14 dnech od střetnutí mě začalo pálit a měl jsem časté nutkání močit. A pocit nevyprázdněného měchýře. Doktor mi předepsal antibiotika, po kterých problémy přešly. Jenže mě po nějaké době začali bolet varlata. Nejdříve hodně občas a lehce. Jenže se bolest začala během roku stupňovat až do začátku letošního května, kdy bolest přešla do trvalého stavu. A s bolestí odešla i erekce a cit v penisu. V normálním stavu je hodně gumový měkký. Není cítit žádné dráždění při pokusu o erekci. Nejdříve jsem byl na pohlavních nemocech, protože jsem si myslel, jestli nemám chlamýdii, jenže po odběrech krve a moči vše negativní. Na jedné urologii mi provedli sono, kde nic nenašli a řekli mi, že je to od zad. Nedalo mi to a tak jsem šel na urologii jinam, po odevzdání vzorků moči a ejakulátu vše v pořádku, byl jsem ale na magnetické rezonanci, kde mi byl objeven právě zánět v prostatě a prej byl v celé té prostatě. Momentálně jsem po třetích antibioticích. Momentální stav je takový, že bolest převážně zmizela, občas cítím tlak na pravé straně třísel a pod varlaty. Bral jsem prášky na uvolnění, které mi přišli, že naopak přitížili. Poslední týden piji k antibiotikům urologický čaj 4x denně a můj stav je takový, že. Občas mám ranní erekci, erekce mi nejde navodit bez vizuálního stimulu, jako třeba porna atd. A cit je tak na 1/5 toho co býval. Jenže mi přijde, že po ejakulaci se to vždycky zhorší, navodit erekci je pak problém třeba týden. Pak už to opět tak nějak jde. Chci se optat, zda má tady někdo něco podobného, popřípadě co pomohlo. Pročetl jsem celou diskuzi a názory se hodně rozcházejí. Děkuju a hodně zdraví všem.

HONZA

Ahoj ROMANe932. Reaguji na tvůj příspěvek. Tady jak píšeš: "Po 14 dnech od střetnutí mě začalo pálit a měl jsem časté nutkání močit." Začalo tě pálit při močení nebo v močové trubici nebo na špičce penisu? Nebo všechno dohromady? Jinak problémy s urogenitálním traktem (penis, varlata, nadvarlata, chámovody, semenné váčky, prostata, močový měchýř, močové cesty až ledviny) tady se vždy doporučuje čím dříve se nasadí adekvátní léčba, tak je šance na uzdravení. Pokud jsi měl nechráněný styk, tak si kromě pohlavní nemocí mohl chytit - nějakou bakterii, chlamýdie, nebo mikoplasmata. Nic více. Tohle ti asi rozjelo tvoje problémy s varlaty, prostatou, následně erekcí, ejakulací. Je spíše divné, že magnetická rezonance ti "odhalila" zánět prostaty. MR slouží k tomu zda-li nemáš nějaké anomálie např: v uložení prostaty, velikostí prostaty, páteří, kříže atd. Vyloženě MR zánět prostaty těžko může odhalit. Záleží koho máš jako urologa zda-li chlapa nebo ženskou. Z mojí zkušenosti spíše doporučuji chlapa urologa, protože ten si dokáže lépe představit tvoje obtíže. Ženy uroložky ti spíše budou říkat, že můžeš mít problémy s močením nebo erekcí, ale už zapomínají právě na ty bolesti, které mohou být téměř všude v rámci malé, velké pánve, v nohou, popř: i v rukou. Co bych ti doporučil udělat si znovu minimálně 2-3 kultivace moči a ejakulátu v různých laboratořích a potom z toho dělat nějaké závěry. Pak si nech změřit hodnotu PSA. Pokud jsi měl akutní zánět prostaty, pak by hodnota PSA měla hodně vystřelit. Klidně i nad hodnotu 1,4 - což už je bráno jako odrazový můstek k rakovině prostaty. A pak si nech změřit hodnotu testosteronu. Pokud jí budeš mít pod hodnotu 9, pak by ti měl urolog doporučit po dobu třeba 1-2 let preparáty na zvyšování testosteronu. Ten ti pak může pomoci při boji se zánětem uvnitř prostaty a bakteriemi. Jak píšeš ejakulaci se nevyhýbej, nicméně pokud je prostata nemocná, tak ejakulace stav zhoršuje. Můžeš mít bolestivou ejakulaci hnedka po vyvrcholení nebo s odstupem třeba půl hodiny-hodiny několik hodin než to odezní. To se při zánětu prostaty opravdu děje. Co je největší kámen úrazu je najít urologa, který ti bude ochoten pomoci a chápat tvoje problémy. Na ambulance do nemocnic vůbec nechoď to je ztracený čas. V Praze doporučuji jen Androgeos a lékaře, kteří tam pracují. A pak alespoň jednoho doktora na pojišťovnu. (např: Mudr. Minárik), kam chodím já. Ostatní jsou úplně mimo. Hlavně ženy uroložky od nich pryč. Léčba prostatatitidy není vůbec nic lehkého, je to defakto v mužské urologii to nesložitější. Ani rakovina prostaty - pokud je lokalizovaná a podchycená včas není tak složitý oříšek. Jde o to, že lokalizovat zánět prostaty prostě nejde. Navíc v chronické fázi, kterou tady má kde kdo se může stát, že infikuje přilehlé orgány kolem prostaty. Takže něco jako operace prostaty při zánětu prostaty ti tady v ČR nikdo neudělá. Proto je to takový úděl. Navíc pokud ti v kultivaci vyjde i negativní výsledek neznamená, že tam nebudeš mít bakterii, která ti dělá obtíže. Navíc se ti může stát, že po nějakou dobu n- měsíců budeš mít negativní kultivace a pak najednou budeš mít bakterie. To všechno se může stát. Nebo budeš mít nebakteriální zánět, ale budeš mít obtíže. Plejáda problémů, obtíží a následné léčby je opravdu velmi individuální. Co pomůže mě nemusí pomoci tobě a opačně. Je to dlouhodobá péče o sebe a svůj urogenitální trakt. Určitě se neboj říci urologovi, že máš problém s erekcí - to může provázet problémy se zánětem prostaty. Pak musíte nastolit strategii toho, aby ti bylo lépe a toho se držet. Nechci tě strašit, ale např: u bakteriálního zánětu prostaty je to dlouhodobá až celoživotní léčba.

Pat

Zdravím pánové Honza má pravdu a i já bych se chtěl zeptat Romana932 kde mu a jak dělali magnetickou rezonanci která mu odhalila a dignostikovala zánět v celé prostatě. Jsem letitý pacient se zánetem prostaty navštívil jsem "špičkove" pražské urologické pracoviště ale nikdo tuto možnost ani nenabídl.Myslím že je to blbost ale rád se budu mýlit...

Jirka Ka

Taky nevím o nikom, koho by někde poslali kvůli zánět prostaty na magnetickou rezonanci. Na druhou stranu kvůli rakovině prostaty se na ní chodí, takže nějakým způsobem popsat prostatu lze na MRI, ale spíše se tam hodnotí různé hodnoty ve vztahu k té rakovině, zda-li jde na MRI na základě nějakých kritérii poznat a blíže posoudit zánět prostaty, to si nejsem jistý, každopádně pokud ano, tak to urologové nevyužívají, asi proto, že je to drahé vyšetření.

Milan

Ahoj Honzo. Z tvých příspěvků jsem usoudil ze chodíme ke stejnému urologovi. K MUDr. Minarikovi, jak dlouho k němu chodis? A pomohl ti nějakým způsobem zlepsit tvuj stav? Diky za odpoved.

HONZA

Ahoj Milane, k Mudr. Minárikovi chodím od loňského 11/2020 na základě doporučení jednoho mého kolegy, kterému Mudr. Minárik zachránil život díky včasné diagnostice rakoviny prostaty. Do té doby jsem obíhal v Praze různá urologická pracoviště - cca 20-cet, kde se mě snažili více či méně zbavit a přístup lékařů urologů byl velmi špatný včetně Urokliniky v Praze - (největší státní urologické centrum v Praze) včetně Mudr. Zámečníka, který tomu dává korunu. S čím jsem se opakovaně setkal bylo naprosté nepochopení, neochota, arogance. Po nocích jsem jezdil po pohotovostech v obrovských bolestech a výsledek? "Pane co tu děláte, vy už to máte chronické". Tady máte injekci proti bolesti a vypadněte. Tak tohle je přístup na nočních ambulancích. U mě byly extrémní bolesti právě v noci. Měl jsem uroložku nebudu jmenovat, která mě v průběhu cca 4 měsíců naordinovala 10 druhů ATB s tím, že jsem je bral třeba týden, 10 dní, 14 dní, 4 dny atd. Naprosto neefektivně, špatně. Jenže já o té nemoci nic nevěděl. S ujištěním od paní doktorky, "že mě z toho dostane" jsem jí věřil. Až po nějaké době jsem začal číst různá odborná fóra, zkušenosti lidí, abych zjistil, že pokud se nasadí ATB léčba musí se nasadit těžký kalibr např: chinolony ale třeba na 6-8 týdnů v kuse. Nikoliv např: Augmentin nebo Amoksikav na 10 dní. To je strašně málo. Ale přístup lékařů je ten, tady máte ATB na týden nebo 2 týdny a uvidíme. Pak jsem se v zoufalém stavu dostal k Mudr. Minárikovi, který mě začal postupně dávat dohromady. Co se mu povedlo je, že mě "rozchodil". V přechozích příspěvcích jsem psal, že jsem dokonce ochrunul na nohy - to jen díky prostatě. A zrovna Mudr. Minárik mi začal dělat takové masáže prostaty, které mě opět postavili na nohy. Navíc jsem začal brát ATB na 6 týdnů v kuse, udělali jsme více kultivací abychom co nejlépe cílili léčbu. ATB v takovém režimu jsme řešili 2x 6 týdnů v kuse. V tomhle stavu mě nechal doma na neschopence. Tohle pro mě žádný doktor neudělal. Vždy s tím můžete chodit do práce, ale já nemohl chodit. Oceňuji u Mudr. Minárika lidskost a snahu pomoci. Dále pak ordinaci, kterou má. Je to rozhodně velmi dobře vybavená ordinace. Mezi tím jsem začal chodit do Androgeosu k doc. Urbanovi a ve spojení těchto 2 urologů jsem do dnes. Každou kultivaci s nálezem pak řeším s oběma a pokud jde o laboratoř Aeskulab pak ještě s Mudr. Malinou z Aeskulabu, což je vedoucí mikrobiologie, který má obrovské zkušenosti z hlediska plejády uropatogenů. Nyní jsem v situaci, že od 15. ledna tohoto roku již ATB neberu a řeším hodně věcí přes bylinky, které nakupuji od bylinkářky z Karlových Varů. Hodně mi to pomáhá, pak různé preparáty na podporu prostaty. Jinak jsem měl velmi nízkou hodnotu testosteronu 5,4 a od doc. Urbana beru preparát Testavan - což je takový gel, který se nanese na rameno ráno a večer. Ten mi opravdu hodně pomáhá, cítím více energie, větší chuť do života a pomáhá v boji se zánětem v prostatě. Ještě v akutní fázi jsem bral antidepresiva, ale ty již 3-tí měsíc neberu - vše jsem vysadil a funguji bez nich. Nicméně jak jsem již psal v akutní fázi bych to bez nich nedal. K oběma urologům chodím rád s tím, že s nima mohu konzultovat moje problémy a vím, že oba se snaží najít nejlepší možné řešení. To se vůbec nedá říci o ostatních urologů, kde jsem byl.

Roman932

Dobrý den, děkuji za reakci. Popravdě si už nepamatuji, kde mě to pálilo, vím, že mě to pálilo při močení a zřejmě i v trubici po močení. Měl jsem neustále potřebu jít se vyčůrat a jakobych nevyčůral vše. Je nějaký rozdíl, v místě a průběhu pálení? Že jak jste psal ty možnosti (na špičce penisu atd..) No na magnetickou rezonanci jsem šel kvůli tomu, že mi na první urologii napsali, že to mám od páteře, druhá uroložka to chtěla nějak potvrdit, tak mě tam poslala a tam se ukázala ta prostata. Prej je ale nezvětšená, nebo nevím. Cituji zprávu od popisujícího ,,prostata nezvětšena, velikosti 43x46x43mm.” A pak je v závěru ,,Celkově nezvětšená prostata de známkami pravděpodobné aktivní prostatitidy - nápadně nízkým T2 signálem, setřelou strukturou a častým difuzním postkontrastním sycením. Prostatická pseudokapalina je ostře ohraničená. Jiné přesvědčivé patologické změny na zachycených orgánech pánve nedefinuji”. Uroložka si následně vyžádala snímek a projednala to ještě s někým a prý ten zánět byl v celé té prostatě. Prý se ten zánět pozná tak, že na tom snímku je to místo rozmazané. Byl jsem pak i na kultivaci moči a ejakulátu a právě tam na nic nepřišli. V ejakulatu prý jen bakterie které tam jsou běžné. Akutní zánět jsem neměl, nebo tedy neměl jsem horečky atd. Myslíte, že jak jste psal, tak že tou ejakulací si tu prostatu mohu více poškodit? Popravdě jsem si původně myslel, že mám chlamydie, protože jsem měl i příznaky, pálení, bolest varlat a i ta inkubační doba je 14 dnů..

Pat

Romane myslím že máš zánet prostaty už v chronickém stadiu.Vždyt užje to skoro 1,5 rok.Akutní pálivé příznaky odezněly zánět nebyl zcela dolečen přešel do chronického.Proto ted ty bolesti varlat,špatná erekce atd..to jsou jedny z mnoha příznaků.Zda je ejakulace prospěšná či ne se nedá říct.Bohužel někomu je po ejakulaci lépe a uleví se mu a někomu to přitíží.Každý jsme jiný a musíš sám vyzkoušet a podle toho se zařídit a masturbaci nebo sex časově upravit. Mě by zajímalo co jsi měl v ejakulátu za bakterie (určitě to najdeš v papírech) protože správný stav ! je že v ejakulátu nemá být NIC ! Co to jsou ty " běžné" bakterie ? které ? Jinač přeju at je ti lépe a lépe

Roman932

Popravdě nevím, co to za bakterii je, zprávu jsem nedostal, protože to jsem tenkrát s uroložkou jednal telefonicky. Spíš mě děsí ta představa, jak zde bylo psáno, že se na to nesmí kyselé a že by se měla dodržovat dieta a takové věci. Strašně se bojím, že už nebudu moct kvůli tomu nikdy sportovat, jít s klukama na fotbal, nohejbal, zahrát si florbal, kterej miluju a po tréninku jít na pivo, nebo limonádu. Jet k moři na dovolenou, nebo na nějakou tůru. Z toho mám největší strach. Vím, že jste to sem už psal, tak se omlouvám, že se ptám znova, ale co vám třeba přesně pomohlo? Četl jsem celou diskuzi, ale jsem z toho tak zamotaný a špatný, že nemám na to sílu si to pročítat znova, když vím, kolik lidí se tím trápí. Děkuju.

HONZA

Ahoj Romane 932, vidíš jak jsem psal. "Žena uroložka" to prostě bere na lehkou váhu. Být tebou okamžitě bych změnil urologa za chlapa urologa, se kterým to budu dál řešit. To je moje zkušenost. Prostě muži urologové v případě řešení prostaty jsou prostě lepší než ženy uroložky. Co se týče sportu nemusíš se vůbec bát. Ba naopak, sport je balzám na problémy s prostatou. Hlavně chůze a ve tvém případě sporty s balónem jsou úplně v pohodě. Největší nepřítel problémů s prostatou je sedavá práce, práce u počítače nebo když se nehýbeš. To je problém. Takže sportuj a to je dobře. To samé dovolená u moře - teplo je taktéž balzám pro prostatu, takže k moři do tepla to je naprosto v pořádku. Vyhýbej se možnosti prochladnutí, prostydnutí. V zimě pod oblečení nos termoprádlo, aby prostata byla v teple.

Jirka Ka

Souhlasím, že žena uroložka, to je obvykle tragédie. Já mám hodně špatnou zkušenost s MUDr. Purmovou z urologie Uroklinikum na Pankráci. Ta o zánětu prostaty neví absolutně nic, resp. tváří se, že ví, ale říká o něm převážně nesmysly.

HONZA

Ahoj, přesně jak píše PAT, již pravděpodobně máš chronickou prostatitidu. Navíc bych řekl, že máš lehce zvětšenou prostatu. Podíval jsem se do svých urologických zpráv z dřívějška a moje prostata měla tuto velikost 41x38x40mm. A ve zprávě je lehce zvětšená prostata. U mladého dospělého má v být prostaty velikost přibližně 4 × 3× 3 cm. Nicméně i tohle může být zavádějící - tím myslím velikost v mm. Co bych ti doporučil zajít ke svému urologovi - zase spíše doporučuji chlapa urologa a nech si zvážit prostatu. To se dělá přes SONO, kdy ti urolog řekne v g hmotnost tvoji prostaty. Je to mnohem přesnější informace než jen v mm. Ve tvém případě by jsi měl mít prostatu tak kolem 15g v závislosti na tvém věku. Ale podle příznaků které máš - hlavně problémová erekce a i z velikosti prostaty v mm bych si tipnul, že budeš mít nateklou prostatu, takových 25-30g. To pak může dělat velké problémy. Určitě ti taky doporučuji si co nejdříve udělat další kultivace moči a ejakulátu - opravdu několik 3-4 v různých laboratořích - klidně si to zaplať jako samoplátce. Kultivace ejakulátu stojí kolem 400 Kč a vyplatí se to. A to s odstupem třeba 1 týdne, s tím, že před odevzdáním vzorku 4-5 dní nebudeš mít sex nebo nebudeš masturbovat. Aby výsledek ejakulátu nebyl něčím ovlivněn. Jde o to, že pokud jeden den budeš masturbovat a druhý den odevzdáš do laboratoře vzorek s největší pravděpodobností tam nic nebude - bakterie neměli možnost se tak rychle namnožit. To chce počkat několik dní. A tohle udělej několikrát po sobě. Pak můžeš dělat závěry o svém stavu. Jak píšeš - těch "nevýznamných bakterií" je jako šafránu. Nejznámější nevýznamný je Staphylococcus epidermidis - ten ano. Ale pak už je to plejáda podezřelých nebo již podmíněných uropatogenů, na které cílí antibiotika. Jak psal PAT správný výsledek v Primokultuře i po pomnožení je zcela čistý ejakulát bez přítomnosti bakterií. Ještě jedna věc, když si budeš nechávat dělat kultivace ejakulátu řekni nebo si doplať to už je drobotina tvz: mikroskopii ejakulátu - tím se zjišťuje, zda-li jsou v ejakulátu přítomny leukocyty. Pokud ano, pak tam máš stále přítomný zánět. Proto jak jsem psal svůj zdravotní stav řeším s 2 urology, ke kterých chodím. A zrovna nyní se oba rozcházejí nad tím, že v poslední kultivaci ejakulátu jsem měl Streptococcus Anginosus. Jeden říká, že jde spíše o nevýznamnou bakterii, druhý říká, že jde o bakterii, kterou je třeba léčit. Myslím, že máš více problémů v urogenitálním traktu a být tebou to začnu velmi rychle řešit. Dej pak vědět co ti našli a jaký další postup ti navrhli.

Roman932

A myslíte, že by jste mi mohl prosím doporučit nějaké ty laboratoře, pokud jste z prahy? Já z prahy nejsem, ale mám to do ní zhruba 40 minut autobusem a u nás ve městě je laboratoř pouze jedna. Popřípadě prý nemá být vzorek starší než dvě hodiny, proto by bylo nejlepší, kdyby bylo možné vzorek odebrat přímo tam. Děkuju moc za rady.

Roman932
1x

Akorát momentálně užívám Tanyz, který je na uvolnění s vyprazdňuje i ejakulát, takže před odběrem také asi vysadit.

HONZA

Ahoj, jak píšeš užíváš lék Tanyz. Prosím tě, přečetl jsis vůbec příbalový leták? Tanyz - účinná látka tamsulosin - je lék na problémy s benigní hypertofií prostaty (BHP) neboli prokazatelně máš zvětšenou prostatu!!!!. Tady vidíš, že když ti doktor napsal do zprávy, že nemáš zvětšenou prostatu, tvůj ulolog - nebo spíše uroložka ti naordinuje Tanyz na BHP. Musíš trošku do toho dát selský rozum. Jenomže tenhle lék má dvě strany mince. Když se podíváš do příbalového letáku tak je tam psané: "Mohou se vyskytnout případy poruch ejakulace, retrográdní ejakulace a selhání ejakulace.". Píšeš, že máš problémy s erekcí, ejakulací a cpeš do sebe Tanyz, který tvůj stav ještě zhoršuje. Tanyz se používá, když máš problémy s častým močením, tím, že uvolňuje svalstvo prostaty. Nicméně u BHP se nepředpokládá, že budeš ještě k tomu mít zánět prostaty. V čem je právě to nebezpečí tohoto léku je v retrográdní ejakulaci. Co to znamená, že když budeš mít vyvrcholení, tak ejakulát nepůjde ven tebe, ale zpět do močového měchýře. Když by jsi měl jenom BHP a čistý ejakulát, tak proč ne. Ale pokud máš bakteriální zánět, tak si sám potenciálně infikuješ močový měchýř ejakulátem plným bakterií. Tohle je něco co ti jen tak obyčejný felčar nebo uroložka neřekne. Nedej bože pak dostaneš zánět močového měchýře, močových cest a rozjedou se problémy s obrovskými bolestmi podbříšku. Já jsem taky užíval lék tamsulosin je to to samé jako Tanyz, ale vysadil jsem to právě kvůli těmto "autoinfekcím" vlastního urotraktu. Pokud máš problémy s močením tak si pořiď cokoliv co obsahuje "Saw palmetto, Serenoa repens, Pygeum africanum". Tohle hledej na řadě doplňků stravy k podpoře prostaty - Prostalom uno nebo já používám RED3 a pomáhá mi to. Spíše se domluv s tvým urologem na možnosti vysazení Tanyzu, když máš problémy s erekcí - ejakulací. To dobře k sobě opravdu nejde. Jinak z laboratoří, kde ti udělají kultivace - Aeskulab, CityLab, SynLab. Hledej někde v místě tvého bydliště nebo v okolí tyhle laboratoře. Jinak ještě rada ohledně odběru ejakulátu. Před odběrem si umyj předkožku a špičku penisu. Tohle jsou místa, kde žije spousta různých bakterií a mohla by potenciálně hrozit kontaminace. Umyj si a vydesinfikuj ruce pro masturbaci. Opět kontaminace kožních bakterií. A do těch 2 hodin pak dovést vzorek do laboratoře. No chlape, myslím, že máš více problémů než možná uvědomuješ. Na základě pak výsledků si pak můžeme napsat co nejlépe použít, aby ti bylo lépe. Jak jsem psal léčba je velmi individuální a říci co přesně pomůže to tady všichni taky hledají včetně mě. Držím palce a napiš jak to s tebou vypadá.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce