Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Každou noc mám strašné bolesti. Otéká mi šourek, varlata, nateklé podbříško, nefunkční nohy atd. Jsem na tom moc špatně.

Ladislav

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Pavel

Zdravím, vy jste se díky tomu vyléčil z proststitidy/cpps? Popř. nějaké podrobnější info o délce léčby, konkrétních příznacích, etc.? Děkuji.

HONZA

Ahoj, mám strašné problémy s prostatou a hybností. Doktor mi nyní předepsal lék Sirdalud. Musím říct, že to kompletně vypne bolest. V tomhle je to teda pecka. https://zdravi.euro.cz/leky/sirdalud-pribalovy-letak/. Ale problém samozřejmě přetrvává. Ale funguje to opravdu velmi dobře.

JANO

Na aký dlhý čas to vypne bolesť?

Martin

Áno Sirdalud je na uvoľnenie svalstva, liek taktiež pre ľudí trpiacich sklerózou multiplex.je účinnejší ako napríklad midocalm. Užíval som ho chvíľu keď som sa sťažoval na tuhosť v oblasti panvového dna, ale fakt v mojom prípade mi doktor dal na noc len polovicu tabletky, aby mi telo úplne neochablo.

JANO

A bolesť odišla?

HONZA

Ahoj, nevím jak dlouho, ale musí se to brát 3x denně. Ale fakt to pomáhá. Pánevní dno vůbec nebolí.

HONZA

Ahoj, už mám částečně rezistentní bakterii - Corynebacterium amycolatum -rezistentní na chinolony a Biseptol. Ještě je citlivá na amoksikalv, ale to je sračka a tetracykliny. Jsem jinak děsně v prdeli. Máme zkušenosti s tím, že by jste již měli rezistentní bakterii? Co s tím dále?

HONZA
1x

Ahoj, jsem děsně v háji. Cítím jak se mi rozšiřuje pánev, hlavně v oblasti kostrče. Cítím, že brzy udeří zánět. Cítím spazmy na nohou, vše je velmi bolestivé. Bolí mě strašně záda, natéká šourek. Je to strašné. Z toho se už nedostanu.

Martin

Asi by to chcelo už hospitalizáciu a riadnu liečbu infuziami, to v domácom prostredí si s tým človek asi neporadí.

HONZA

Ahoj, byl jsem v nemocnici s doporučením k hospitalizaci a vyhodili mě. Jsem fakt z toho špatný. Hlavně mě vnitřně otéká šourek. Prostě nikoliv na povrchu, ale přímo ve vnitř se mi dělají smazmy, které na sebe tlačí a způsobí, že mi drtí varlata. Tohle jim říkám a na nic nereagují. To mi způsobuje, že pak se nemůžu vymočit a strašně mě celý šourek bolí. Navíc je pak i velmi těžký. Říkám jim, že vše je jedině od prostaty. Že pravděpodobně se zánět dostal i na šourek a jeho orgány. Doktoři jsou jak pitomý a vůbec neposlouchají. Byl jsem vyšetřen per rectum prostaty a bolelo mě to. Doktorka řekla, že to je normální. Prostě se mě zbavili. Nevím jak dále, samozřejmě bolesti při sezení, včera jsem poprvé cítil horko z konečníku - což je opět projev prostaty. A samozřejmě pálení při močení. Těch věcí je fakt hodně a navíc bolest v podbříšku, kterou jsem měl tak extrémní, že jsem se svíjel v bolestech. Nikoho to vůbec nezajímá. Doktorka mi řekla, že bych musel mít horečky vyšší ne 38,5, nebo měl sepsi nebo byl v bezvědomí. Pak by mě přijmuli. Je to strašné. Každý den je bohužel horší než ten předchozí a pokud se nestane zázrak tak mi šourek rozdrtí varlata a podbříšek vnitřní orgány. Jeden urolog mi dokonce řekl, že bych mohl i zemřít 3-4 týdny. I to jsem řekl v nemocnici. Kašlali na mě. Jako nevím co dále. Mám mraky podpůrné léčby, ale defakto nic nezabírá. Když močím, moč má vždy zvláštní barvu. Neonově žlutá, lehce zelená, oranžově žlutá atd. Ale typickou barvu prostě nemá. Dnes jsem byl odevzat ejakulát na kultivaci a měl bílo-žlutou barvu. Nemusím být doktor, abych věděl, že ta žlutá je zánět. To je jasné. Přesto mi říkají, že to bude syndrom chronické pánevní bolesti, idkyž v každé kultivaci byla různá bakterie. V každé byla bakterie a vždy byly nasazeny cílené ATB. 3x se mi to podařilo vyléčit, ale vždy nejpozději do týdne to bylo zpět ze strašnou bolestí. Poslední ATB již nezabrala jen udržela stav. No a když jsem používal ATB tak šourek samozřejmě splasknul. Tak je to jasné, prostě zánět byl i je v šourku. To se jim snažím vysvětlit, ale bez úspěšně. Až bude situace, že šourek bude jako kámen, tak dostanu doživotní cévku a tím jsem skončil v obrovských bolestech. No a dále co se děje, že dojde ke spasmám v pánevním dnu tak, že je tvrdé jako beton, pak mi to začnou tuhnout nohy - těžké nohy, kdy každá noha váží tak tunu a pak se stane poslední věc a to, že mi ty nohy odpadnou a museli mi volat záchranku, kdy jsem se stal imobilní. A zase v nemocnici po cca 2 hodinách jsem mohl lehce chodit, tak mě vyhodili. Tohle se mi děje, tohle je krutá realita. A má to jen jednoho společného jmenovatele - PROSTATA. Nic jiného před 4,5 měsíci jsem byl zdravý člověk. Dneska jsem troska, která neví co bude za půl hodiny. Absolutně nejhorší je to v noci a spánek je téměř nemožný. Analgetika nezabírají, piju polévkové lžíce Algifenu a nic nezabírá, Tramal taktéž vůbec. Máte nějaké doporučení co nasadit a alespoň přežít do dalšího dne? Jinak už jsem byl na psychiatrii a byl mi nasazen Citalec a Pregabalín. Vůbec to nezabírá. A myslím, že je to úplně zbytečné, protože příčina je úplně někde jinde. Potřebuji okamžitou pomoc, jinak to nedám. Díky.

Martin

Doktori nato z vysoka kašľu, to isté povedali aj mne, že pokiaľ nemám horúčky, tak si ma tam nenechajú. Zobrali moč na kultiváciu, samozrejme bez nálezu, tak ďalej ani neriešili, že musím byť trpezlivý...kým sa to stabilizuje. Už vidím zdravého človeka, ktorého chytia chronické bolesti tohto pôvodu, ktoré trvajú mesiace, ako by mu asi bolo. Fakt čo sa týka panvového dna, tak tie bolesti sú hrozné a všetko okolo ako z betónu...Lieky od psychiatra sú na mieste, len pokým začnú zaberať to trvá zvyčajne 3 až 4 týždne, ale po čase prestane človek po nich myslieť až tak na bolesti, čo je dosť dôležité. Najhoršie je že sa nedá zbaviť tých bolestí panvového dna, zostane to ako nejaká stopa po prekonanom zápale, nikto nevie čo s tým. Keď ma to draplo pred rokom tak 5 mesiacov ATB užívania ako lentiliek, skoro bez účinku. Fakt sa mi to začalo až lepšit po antidepresívach, keď mi lieky pomohli ako sa hovorí hodiť to za hlavu. Prajem pevné nervy, viem o čom hovorím, treba ich.

Pat

Ano s těma Antidepresivama máš pravdu.Přesně jak píšeš zapomeneš a nebudeš se soustředit jen na bolest a hlava si uleví.Ted je otázka co se stane až to přestaneš brát? Nebo bereš je stále ? Protože do smrti to brát taky nejde.Třeba Lyrica.,Prebalgin atd jsou super.Ale jak to pacinetni vysadí tak u převážné většiny nastávají obrovské problémy jak psychického tak zdravotního stavu.Ale neplatí to pro každého.

Martin

Čo sa týka antidepresív, mal som už len dve tabletky na týždeň, čo si myslím nieje až taká hrozná dávka. Ale u mňa je práve spúšťač stress, po mesiaci hektickeho obdobia sa prostata ohlásila, tak potom už dve tabletky za týždeň je malo. Samozrejme najradšej by som ich nebral, ale už som bol z toľkého vnímania bolesti mimo. Keď som mal rok pokoj, nemal bolesti tak som na prostatu ani nepomyslel. Určite bez problémov by som po antidepresívach ani nesiahol. Len ten nástup recidívy je fakt dosť veľká záťaž na psychiku, čo si budeme klamať, málo kto to asi dá vnímať dlhé mesiace bolestí len tak bez liekov, ktoré utlmia nervovu sústavu a hlavu od toľkého vnímania.

Pavel

Honzo jakou teď dodržuješ stravu, co piješ apod.? Nemyslím léky, ale normální jídlo a pití.

HONZA

Ahoj, já mám bakteriální zánět. Jde ale o to, že v každé kultivaci mám jiné bakterie. Prostě se to tam strašně točí. Nyní z poslední kultivace primokultura - Staphylococcus epidermidis a Dermabacter hominis. Pomnožení Staphyloccocus Hemolyticus. Mikrobiolog říká nenasazovat ATB. V pondělí si jdu udělat další kultivaci. Jestli se to tam točí jako na kolotoči, pak nelze na nic udělat vakcínu. Jen se stávám více rezistentní na ATB. Jinak co se týče léků jako Citalec nebo Pregabalin možná cítím mírné zlepšení. Je pravda, že na bolest se snažím nemyslet. Jen se musím stále starat o šourek, aby mi neztvrdnul. To je stále strašné. Když jdu, tak mi tvrdne mezi nohama a má to obrovský vliv na močení. Musím být vláčný, měkký, pak je to OK, ale né tvrdý. Jakmile začne tvrdnou, začne tvrdnou podbříško a dělat se smasmy na vnitřní straně stehen. Tohle se děje x-krát za den a je to strašné. Dnes jsem byl na Magnetické rezonanci pánve a včera na CT flebografii - kontrola cév taktéž v pánvy. Pokud z toho něco vyjde bude to zázrak. Ale stejně vím, že všechno je v prostatě. Jinak z podpůrné léčby zkouším Lapacco a chci si koupit koloidní stříbro. Nejdůležitější je, abych neměl pálení v penisu. To je strašné. Měl jsem jej 4 měsíce v kuse a málem jsem vyletěl z kůže. Defakto nonstop. To je opravdu strašné. Zatím si nedokážu představit, že s tím budu žít celý život. A neustále strašné zácpy, v břiše jsou různé zvuky, různé škrundání, šplouchání. Nejhorší časy během dne 22:00-08:00 to je peklo. Pak dopoledne je o chlup lepší. A pak zase peklo od 13:00-15:00. A pak už od 15:00-22:00 nejlepší čas během dne. Jen ještě jedna věc. Tento týden mám od pondělka nonstop teploty 37,1-37,5. Nejsem nastydlý, dávám to do spojitosti jenom s prostatou. Měl někdo z Vás teploty v chronické fázi? Díky.

Martin

Honza, len sa ťa chcem spýtať, máš aj výtok z močovej trubice pri bakteriálnej forme prostatitídy? Mne tvrdil urológ že pokiaľ nebudem mať výtok tak mi ani jeden urológ nebude robiť rozbor z ejakulatu.

HONZA

Ahoj, jak to myslíš výtok? Jako při ejakulaci? Většinou před ejakulací mám malý výtok a pak ejakulaci. Teďka mi budou dělat rozbor z prostatického sekretu teďka v pondělí. Udělají ti masáž prostaty per rectum a měl by začít vytékat prostatický sekret. Jinak dneska mě bolelo v konečníku a v kříži. A stále mi natéká šourek ve vnitř. Je to strašné. Takhle se nedá vůbec žít. Jsem teďka na nemocenské, ale až to skončí co budu dělat? Jako sedět v kanclu na židli je horor a hlavně než dojedu do práce, tak budu mít šourek jako kámen. Jestli se něco nestane, tak jsem úplně nahraný. Jinak s tím jídlem snažím se jíst střídmě. Hodně zeleniny, ovoce, kysané zelí, kefíry, neperlivá voda, čaje. Za 4 měsíce jsem zhubnul 20-cet kilo. Ale je pravda, že spustu těch kil velmi nedobrovolně díky ATB.Problémy samozřejmě přetrvávají, zatím vůbec nevím jak budu dál fungovat. Je to strašné.

Martin

Myslel som normálne v kludovom stave, či nemáš výtok z močovej trubice, nie moc. To aj ja mám pred ejakuláciu vytok sekretu, je to vlastne také zvlhčenie penisu pri sexe. To sa ma pýtal každý urológ či mám výtok, pri bakteriach že to býva, pýtajú sa na to.

Martin

Ja teda chodím do práce, ale je to strašne náročné. Tiež robím papierovú prácu pri PC, a to sedenie je katastrofa, ten pocit akoby som sedel na loptičke, a keď sa po hodine idem postaviť, tak akoby by som mal pol tony váhy. Najviac ma trápia bolesti v oblasti perinea vlastne hrádze smerom k sedacim vybezkom na panve. Cítim to akoby by som mal opasok cez hrádzu stiahnutý naplno. Skrátka tlači ma to tam a dráždi hrozne. Je to katastrofa pre nás trpiacich.

HONZA

Ahoj, ne ne v klidovém stavu žádný výtok nemám. To ne. Ale pokud mám šourek zplasklý tak mám erekci jako ze žuly. To jsem měl možná naposledy tak před 20-ceti lety. Ale vše ostatní je špatné. Každý den je boj o život. Idkyž užívám antidepresiva stejně na to myslím, idykž asi trošku méně než předtím. A je pravda, že když je člověk více v klidu je to snesitelnější. Teďka jsem 10 dní po ATB. Nejdéle za 4 měsíce jsem byl 12 dní bez ATB a to bylo megapeklo. Měl jsem tak nateklý podbříšek, že byl tvrdý jako beton a hodně se zvětšil i na ostatní orgány. Nejvíce mě to tlačilo na střeva a ty na plíce. Pak jsem i špatně dýchal. Když to říkám doktorům jen kroutí hlavou, že to není možné. A když jim řeknu, že ano to se mi skutečně děje, tak stejně mi nepomohli. Vše je závislé na nafuklém/splasklém šourku. Pak se dá fungovat tak nějak. Ale když je šourek nateklý, tak nemůžu močit a hnedka se dělají bolestivé spasmy v pánevním dnu a na nohou. Jakmile to cítím hnedka použiju Voltaren Forte. A kupodivu to docela pomáhá. Dokonce jsem si dneska tím namazal i pánevní dno. Cítím, že je to jediné řešení jak uvolnit pánevní dno. Jinak večer jdu spát a dám si alfablokátor - Tamsulosin. Jinak bych tu noc nedal. Mám opravdu hodně problémů, zatím ani jeden se nepodařilo rozumně stabilizovat.

Martin

Ano, mňa keď to draplo pred rokom, tak mi taktiež urológ predpísal Tamsulosin a na lepšie močenie Uro-vaxom, čo bolo aj cítiť že bolo močenie lepšie akoby aj voľnejšie. Tentokrát to chcem dať bez ATB, lebo vtedy som bol 5 mesiacov na nich, a už mi nechcel dať ďalšie a uzavrel to ako nebakterialny zápal. Potom už ani neviem ako ale po vysadení cca po dvoch mesiacoch som bol ako hovorím rok v poriadku. To som bol vtedy pol roka na nemocenskej, čistá katastrofa, nikto zdravý to nepochopí. A ani doktori nevedia kde všade to môže vyzarovat ťa bolesť. Aj mne to šlo až k pupku a pod rebro, tak ma to doslova nevyspytateľne symptómy.

HONZA

Jo jo taky chodím do kanceláře a práce na PC. Jo jo přesně tak, když se pak člověk postaví na nohy tak to opravdu bolí. A nejhořší je pro mě si sednout, protože v oblasti Alcocových kanalů - nervus pudendus mě to orpavdu velmi bolí. Takže když si sedám, tak to opravdu hodně bolí, pokud se k tomu nepřidá ještě bolest od pánevního dna. Jinak po Pregabalínu mě docela bolí hlava. Hodně spím na co nejsem vůbec zvyklý. Většinou jsem spal tak 4-6 hodin. Dneska klidně 10-12 hodin. Až budu chodit do práce to bude děsný. Ale zatím nevím vůbec jak. Sice je teďka doba, kdy se dá pracovat doma, ale to nebude navždy. Ani doc. Urban z Androgeosu mě zatím nepomohl. Jen kroutil hlavou co všechno mám za problémy. Nejhorší je, že tyto problémy hlavně v pánvi člověk vůbec nemůže ovlivnit. Nebo strašně minimálně. Zkoušel jsem cviky na pánevní dno, dle Youtube a stav byl ještě horší. A třeba někdo říká, že mu pomáhá teplo, ale já to mám spíše naopak. Když se zahřeji pod dekou, tak mi přijde, že to ještě více aktivuje zánět a všechny problémy. Vyjma vyhřívaných sedaček v autě. Je to zvláštní, ale tam je to OK. Jinak spíše spíš odkrytý, protože to právě neaktivuje tolik ten zánět v noci. Co je vlastně správné? Vůbec netuším jak dále fungovat. Jinak možná dotaz. Máte někdo zkušenosti s doktorem Zhengem? http://www.zheng.cz/. V domě kde bydlím je jedna rodina, kde jejich dcera velmi trpěla na chronický kašel. Nidko jí nepomohl x let a tento pán ano. Já už jsem tam volal, že prý taktéž léčí prostatu. Říkal, že vše si nechává vozit přímo z Asie, a že prý pro Evropany stačí poloviční dávka bylinek. Nevím co je na tom pravdy. Máte někdo zkušenost? Díky.

HONZA

Ahoj, dnes jsem 11 dní bez ATB. A stav se začíná zase zhoršovat. Hnedka jak svěsím nohy z postele aktivují se spasmy na vnitřní straně stehen a jde mi to dolů do nohou. Nevím co s tím a brzy odpadnu a budu imobilní. Musím stále ležet, ale to dlouhodobě nejde. Musím chodit. A právě při chůzi se to aktivuje. Okamžitě. Jediné co jsem zjistil, že když chodím stylem více do písmene V - chůze ze široka spasmy tolik nebolí jako když chodím normálně. Ale to je jen taková obezlička. Ale co s tím? A hnedka po tom mě strašně bolí hlava jen ujdu 50-100m a strašně bolí hlava. Tohle je strašné. Jinak v oblasti prostaty cítím, že je to extrémně utažené. Nevím jak dále.

HONZA

Ahoj, jak jsem psal, že se stav začíná zhoršovat tak výrazně zhoršovat. Chodil jsem chvíli po pokoji a spasmy jsou tak extrémní, že to jde do dolních končetin a nastává efekt těžkých nohou, kdy s nohami nemůžu téměř chodit. Je to strašné. Nevím co s tím. Tohle všechno je jen od prostaty. Takhle žít se vůbec nedá. Strašně mě to omezuje v životě.

HONZA

Ahoj, dnes jsem byl u urologa MUDr. Minárik. Doporučuji. Byl jsem u něho již 3x a je opravdu výborný. Jinak mi udělal asi nejlepší masáž prostaty v rámci doktorů co jsem zatím zažil. Zjistil zánět v levém laloku, ten byl bolestivý. Udělali jsme kultivace a uvidíme. Můj problém je v tom, že jsem již měl 8 druhů ATB, jsem rezistentní vůči chinolonům. Měl jsem přes týden zvýšené teploty, po masáži teploty spadly a já se cítím jako zdravý člověk. Vím, že je to jen na chvilku, ale tahle masáž opravdu hodně pomohla. Masíroval to tak 5-6 minut. Opravdu poctivě a né hrubě. Opravdu doporučuji. Co se mnou bude dál fakt nevím, problémy, které mám jsou popsány výše. Měl jsem špatnou uroložku, která mě dávala ATB bez koncepce. To je opravdu moc špatné a může mě to stát zdraví.

Martin

Tak držím palečky, nech je to ten správny urológ, ktorý ti pomôže. Mna najviac trápi bolesť na hrádzi, hlavne na pravej strane hrádze. Neda sa to vôbec ovplyvniť, boli to stále, akurát keď zaspím tak potom už bolesť nevnímam. Našťastie v noci sa nebudim na bolesti alebo na potrebu navštíviť záchod. Ale bolesti na hrádzi sú stále, toto je asi najväčšie trápenie z môjho hľadiska.

Pat

Martine a jak dlouho máš problém ? Nebo co bylo spouštěčem ? Máš bakteri. lebo nebakter.zánět.Močení je u Tebe v pořádku ? Nebo tě to nutí stále na wc a chodíš často a špatně.Je prostata bolestivá při vyšetření atd ? Já si myslím že zase by mohla pomoci postupně masírovat prostata.Tam jsou obrovské spazmy pánvoé dno není prokrvené.Masáží se prostata i pánevní dno prokrví.

Martin

Zdravim Pat, myslím si že u mňa býva spúšťačom nahromadený stres a poprípadne chlad od zadku, a málo aktívneho pohybu. S močením nebadam problémy, len pri začatí cítiť trocha bolesť, ale vymočím sa aj s prúdom a na komplet. Teraz od septembra si myslím že to zapríčinil práve stres. Keď mi naposledy kontrolovali prostatu, tak po prehmataní som necítil nejak obzvlášť bolesť, len to bolo nepríjemné a také dráždivé. Bolesť sa drží najmä v oblasti hrádze a konečníka. Pred rokom mi to doktor uzavrel ako nebakterialnu prostatu, nakoľko nepomáhali výrazne žiadne ATB na liečbu, potom to nejako uťalo a rok som bol bez problémov. Keď som od neho žiadal ster poprípadne kultiváciu tak mi odvrkol, že pokiaľ nemám výtok z močovej trubice, tak mi žiaden urológ nebude robiť rozbory pcr metódou. Už som z toho zúfalí ako je to lekárom jedno a nechce sa im problém riešiť.

Martin

Ešte ohľadom tých spaziem, máš pravdu, vždy pred zhoršením stavu som pociťoval zášklby a trhanie v oblasti hrádze, také nekontrolovateľné trhanie svalstva v okolí.

Pat

Zdravím Martine U tebe to je jasné nebakteriální zánět.Máš problém v pánevním dnu.Stažení spazmy.Proto ta bolest neproudí tak krev.Tam musí vše být uvolněné.Proto máš při začátku močení trochu bolest stažené hrdlo mechura.Než se to správně otevře/uvolní trochu to zabolí a pak se to uvolní a už to jede.Při močení probíhá obrovský proces svalový a dochází tam k práci svalů co si prý ani neumíme představit.Nejhorší je že ty svaly v pánvovém dnu prostě mi sami nemužem ovlivnit.Ty si tam dělají co chtějí.Mě pomáhají lehké masáže prostaty a okolí to se prokrví a uvolní.Potom teplé koupele 1/2 ve vaně.Zase teplo uvolnuje svalsvo.Určitě teplo,teplo,teplo,Neprochladnout ! To je spouštěč a maler.

LUCCS

Mám obdobné příznaky jako ty, dáš mi svůj email?

HONZA

Ahoj, včera jsem byl v Androgeosu u doc. Urbana. Ten mi udělal znovu masáž, kterou jsem původně nechtěl a bohužel stav mi strašně zhoršil. Nemohl jsem téměř chodit. Stav už dneska je o něco lepší. Ale problém je v tom, že mi po svěšení nohou z postele nebo židle se okamžitě aktivují spasmy na vnitřní straně nohou a okamžitě se začne zvedat/bolest podbříško. Masáž prostaty dělat jen šetrně. Jak jsem psal doporučuji od MUDr. Minárika. Ten to fakt umí skvěle. Zároveň jsem byl v Ambulanci bolesti, protože opravdu stavy, které prožívám jsou strašné. Beru Citalec, Pregabalín-Lyrica 75mg, nově mi ještě byl doporučen Amitriptyline 25 mg. Ještě se hodlám vypravit na imunologii jak jsem na tom, protože po 4 měsících různých ATB jsem úplně zhuntovaný, hlavně střeva. Proto se snažím jíst střídmě a hodně zeleniny, ovoce, kefíry atd. Stav ale rozhodně nemám nijak stabilizovaný a co bude dnes večer nebo ráno vůbec netuším. Nic se nedá plánovat. Jinak v kultivaci nová bakterie Staphylococcus auricularis - zase typ "vzácného patogenu", který je mnohdy brán jako kontaminace a opět bez citlivosti. Minule jsem tam měl Dermabacter hominis. Opět to samé. Ale de Internetu jsou to patogeny, které způsobují taktéž uroinfekce. Nikdy jsem neměl kultivaci na bakterie s "negativním nálezem". Na začátku byly typické uropatogeny, nyní spíše "vzácné patogeny". Kam to půjde dál. Další ATB už vážně nechci. Byl jsem v situaci, že jsem zkolaboval v jedné uro čekárně a nemohl se hýbat - odpadly mě nohy - spasmy byly tak extrémní, že jsem nemohl hýbat s žádnou nohou. Když jsem řekl v nemocnici, že je to od prostaty řekli, že jsem blázen. Až po cca 2-3 hodinách v nemocnici jsem mohl hýbat nohama. A ano i tohle se může stát. Z toho mám největší strach, že to přijde jako blesk z čistého nebe a já skončím jako imobilní nebo na invalidním vozíku. Když močím tak kromě močení tlačí i břicho. Je to velmi nepříjemné, ale "zatím" se vymočím. Co se mě děje dále, že díky spasmám mi natéká vnitřně šourek a drtí mi varlata. Je to strašné, ale doktoři nevědí jak to potlačit. To se děje kdykoliv při chůzi, dále pak při ležení na břiše nebo zádech. To vůbec nemůžu. Jedině v takové divné poloze na boku jsem schopen se jakžtakž vyspat. A pak bolest přímo v kostrči. To opravdu hodně bolí a nejvíce při sezení. Dnes jsem 14-náct dní bez ATB a po 2 masážích prostaty. Jak to bude dál se uvidí, ale další život vůbec netuším jak bude vypadat.

Luccs

Ahoj Martine, Mam obdobne problemy. Muzes mi predat nasebe tvuj email? Treba se budeme moct podelit o zkusenosti k porazeni tyhle nemoci. Diky

Luccs

Pardon, Honzo🙂

Martin

Veľmi rád sa podelím o problémy, nech sa páči tu je mail. [email protected]

HONZA

Ahoj, jen píšu moje zkušenosti s Citalec 25mg, byl mi zvednut - Pregabalín-Lyrica 150mg, a večer Amitriptyline 25 mg. Musím říci, že mě to hodně pomáhá. Mnohem více než ATB, které mě totálně rozhodili imunitu. Samozřejmě je to denní boj s touto nemocí, ale nebýt těchto léků, tak bych to asi nedal. Za mě doporučuji si zajít buď za psychiatrem nebo do ambulance bolesti a tam se na tohle zeptat. Jsou to sice antidepresiva, ale za sebe musím říci, že vyjma delšího spánku žádné vedlejší efekty těchto léků vůbec nejsou. Ideálně večer si tyto léky vzít kolem 19-nácté hodiny. Pak v 7 ráno se zbudím a jsem fakt fit.

Martin

Honza, o Tom som som písal, antidepresíva pri tejto chorobe hrajú veľký význam, nakoľko hlava vypne, čo nieje len tak možné, nakoľko máme v hlave stále túto chorobu aj so všetkými príznakmi.

Pat
2x

Tak určitě na to jdeš správnou cestou první věc je potřeba se sklidnit a odprostit pocitově od bolesti.Ale ! Je potřeba na druhou stranu s opatrností brát na zřetel že to Tě to jen tlumí "oblbuje" a vlastně nelečí podstatu a to je zánět prostaty/močového systému.Pak je problém s vysazováním těchto přípravků. Takže na uvod jak jsem psal na to jdeš dobře ale hlavní lečbu je stále upínat na prostatu tu léčit,lečit,lečit,Všemi prostředky co jsou dostupné a je možnost vyzkoušet.ATB to samozřejmě nejsou.A v první řadě imunitu.Tu když dáš dopořádku tak ta udělá hodně práce za "tabletky".Ale bohužel je to cesta na dlouhou trat.

Martin

PAT plne s tebou súhlasím, fakt stále je potreba sa o prostatu starať, budovať imunitu a vyskúšať všetky možné doplnky. A fakt zbaviť sa na začiatok stresu, myslenie na chorobu, hodiť to za hlavu ako sa hovorí, ale byť stále na Tom že sa liečim a dávam snahu to riešiť.

Pavel
1x

Je to tak chlapi, sám se antidepresivum snažím vyhýbat obloukem a to mám už i v šuplíku nerozbalený amythriptyline, ale prostě ne. Všechny tyto farmaceutika potlačují jen příznaky, neléčí p(r)odststu :)) vesměs všechny návody na úspěch směřují ke stejnému cíli a sice úprava životního stylu, na začátku i radikální. Jídlo, pití, sport, otužování, vše je třeba brát v potaz a výsledky se začnou určitě ukazovat, jen to chce fakt trpělivost a pořád se zajímat, snažit se zlepšovat..

JANO
1x

Chlapi rozmyšlali ste už niekedy nad tým že táto choroba nemá absolutne žiadny súvis s prostatou......??? Ja som skonzumoval kilá polenalu.prostakanu ..vrbovky..a x ďalsich doplnkov.....držal som diety.. cele mesiace.....cvičil som v kuse aj polroka......ale jednoducho to svinstvo je ako na hojdačke chvilu sa to zlepší potom je zase horšie......jediné riešenie u mňa je nemať sex.....vtedy mám od toho svätý pokoj.....akonahle mam sex tak je to zase späť na dva tri týždne.....akokeby sa tam natiahol nejaký sval alebo podráždil nejaký nerv........a už to ide......a nerátam tie návštevy doktorov....všetko je ok....navštivil som veľa urologov a každý povedal že prostat je ok....tak ja už neviem čo mám robiť.......

Martin
1x

Jano, už som nad tým uvažoval, niečo na tom bude, lebo inak už to neviem pochopiť. Stále to omíňa, blbé a dráždivé pocity na hrádzi a konečníku. Je to čistá katastrofa, neviem pochopiť čo som také urobil keď som to dokázal na rok vypať... podľa mňa na to vplýva viecero faktorov, tam bude asi pes zakopaný...

Luccs

Ahoj vsem, Nemate zkusenoti s klinikou ANDROGEOS v Praze? Zabyvaji se chronickou prostatidou.. mam ale obavy, aby to nebylo tahani penez za nic. Diky

Pat

Do Androgeosu docházím už roky.Záleží co máš za problém.Odborníci to jsou ale zázraky taky nečekej.Co se zánětu prostaty týká sami vědí že je to pole neprobádané a urologickej hrobeček.Ale určitě myslím je lepší jít tam než chodit po urologickejch ambulancích kde ti doktor za 5 minut řekne že to není problém prostaty,dá ti pro jistotu ATB a nashledanou.Jak jsem psal co máš za problémy ?

Pat
1x

Pro všechny.Tak samozřejmě že to má vše souvislost s prostatou i když se zdá že naše příznaky s tím nesouvisí.Je potřeba si uvědomit že prostata leží uložená hluboko v pánevním dnu obklopena spletenci svalů,cév,svěračů,kanálků nervů atd..A to vše dohormady sedí na konci tlustého střeva tedy konečníku.Při čůrání,ejakulaci,velké toaletě dochází k obrovskému procesu.Myslíme si např. obyčejné čuraní vždyt je to jednoduché ale to je obrovský proces.Začnou pracovat svaly,uvolnovat se a zavírat svěrače prostě vše tam začně pracovat.To samé při stolici,ejakulaci.A jak to nepracuje správně a pánevní dno není uvolněné a je v křeči vznikají tyto problémy ruzne bolesti,pálení,šimrání,dloubání,píchání,tlaky v konečníku atd..Prostata je sevřená,neprokrvená.Je v zánětu(tak se tomu říká) neproudí tam krev a tím vydává signály do okolí,dráždí nervy a svaly a nás bolí všechno.Já mám nespecifikcej zánět prostaty.A jednou mám tlak v konečníku,pak zase v zádech,někdy mě brní lýtka a nohy,někdy v podbříšku až kolem žaludku.To přece nemuže být od prostaty si každý tuká na čelo...no samozřejmě že je.Ta malá věcička to vše ovlivnuje je to neuvěřitelné ale to vím na 100% a každý si muže říkat co chce.Co pomáhá? To je hodně těžký...mě třeba teplé koupele,masáže prostaty,masírování krémem v oblasti hráze,podbříška.Hned je mě líp a vše to ukazuje že tyto činnosti to prokrví,uvolní a je fajn.Bohužel se to zase pak stáhne do křeče a je huř...ale proč to tak je to nevím.Prostě ty svaly si tam dělají co chtějí jednou jsou uvolněnější jednou staženější proto vám je jednou super a zase blbě.A bohužel ta činnost pánevního dna nejde naší vůlí ovlivnit.No a ta neštastná prostata je v to všem hluboko uložená a stažená neprokrvená

Pat

Jinač ještě dodám...já už jsem se všech bolestí a tlaků téměř zbavil.Co mám stále a co zustalo je časté močení,nutkání na močení a špatné močení že nevymočím vše a musím znova.Někdy je tu uplně super,někdy horší a někdy takové že se pořádně ani vymočit nemužu a pak zase super atd pořád dokola.A proč ? přesně jak jsem psal výše.Svaly v pánevním dnu dělá si to tam co chce jednou se to sevře močení je špatné a pak zase uvolní a je to super a dokola.Ovlivnit to nejde a proč se tak děje taky nevím..Nervy,křeče,spazmy...nevím

LUCCS

Mám chronicky abakterialní zanět. Priznaky se stridaji, paleni po močení, v konečníku, občas výtok, žáškuby na hrázy, nedokonalé vymočení, k tomu občas fascikulace po těle. Sám nevím co pomáha..Koho bys mi na té klinice doporučil za doktora? Díky

Pat

No to jsou klasický příznaky co jsem měl já že to bylo šílený ted už je to skoro pryč..jen to strašný neustálý močení. Objednej se k docentovi Urbanovi to je šéf je tam jen v uterý.Je to starší docent.S prostatidou se zaobírá celou svoji praxi.Zkušenosti velký.Roky šéfoval na Vinohradech.Mě i operoval před cca 12 roky.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce