Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jano

Bolo by dobré keby sem niekto napísal názov toho lieku na uvolnenie svalstva,alebo nejakej inej možnosti, ja stým bojujem 2 roky a fakt sa toho svinstva nejdem zbaviť......

Vašek

Jano, jaké máš příznaky a co jsi vše dělal, aby se to zlepšilo

Jano

Ja som užíval všetko možné-wobenzym ,quercetin,zinok,prostakan,a dalších x doplnkov,, ale nič absolutne nepomáha,možno tak dva tri dni v pohode a potom opať bolesti,,,,, cvičil som rôzne cviky na uvolnenie panvy aj dva mesiace v kuse,, možno to na chvílu prešlo ale to svinstvo sa opäť vrátilo,,, najhoršie je ked si dám 2-3 pivá tá bolesť je neuveritelná,,,ale dlhodobým pozorovaním som zistil že bolesť prejde ked si lahnem do vane do horucej vody aspom na polhodinu,,, a tiež velké bolesti mám po sexe,, takže sexu a vyhýbam........ je to proste hnusna choroba z ktorej sa podla mojho názoru nedá dostať ja som za tie 3 roky vyskúšal fakt všetko .........................

Vašek

Tak vyřaď ten alkohol pokud ti nedělá dobře. Máš bolesti i v noci?

Jano

Ono to pride aj nečakane, nie len kvôli alkoholu kolkokrát aj v noci......ja som polroka nevypil ani kvapku a mal som bolesti stále.... zaujimavé je že v niektorých prípadoch keď si dám pivo tak bolesti prejdu a niekedy keď si dám pivo tak sa bolesti objavia,,,,podla mňa to absolútne nemá súvis pitným režimom alebo stravou,,,,, ono sa to objavuje spontánne a potom ľudia tomu pripisujú že to ma súvis stým alebo stým,,,, ale pravdepodobne to nemá žiadny súvis z ničím,,, ešte vyskúšam 3 možnosti liečby, akupunktúra ak nepomôže tak ešte rázová vlna,,,, a nakoniec už mám predpísaný gabapentin ale toho sa bojim lebo je to svinstvo z ktorého môže odísť pečeň

Vilhem
1x

Dobrý den, stejně jak všechny tady i ja bojují s chronickou prostatidu. Jenže u mě je bakteriální. Vynález Enterocouccus Faecalis kterou jsem dostal jako bonus po anální nechráněný styk s partnerkou. Chtěl bych čas vrátit zpět a nikdy to neudělat. Za tři roky jsem vyzkoušel 4 různé antibiotika a pořad mam problémy. Na zacatku se mi doktoři vysmivaly a dělali ze mě blázna ze mi nic není tahle to trvalo 8 měsíce, a pak přišli mi jen konstatovali diagnózu. Debilove. Teď v pondělí jdu ke vyzkoušení Phage Therapy v Gruzie, je to i v Polsku ale Gruzie je největší Phage centra ve světě. Snažím se dělat 2-4 krát za týdne masáž prostaty ale nějaký kladné výsledky ne cítím. Držím dietu, a beru následující prášky: kurkuma 2x2, květni polen (swedish flower pollen) 3x1, zink 2x1, selen 1x1, čaj z vrbovkou 2x1 našel jsem ze je lepší to pít až to výhladne. Mezi tým jsem s michal med s včelí pollen a propolisem a maticnou mléč ( royal Gellee) Dulezite je to odlezet 1 měsíc než to začnete konzumovat. Ja dělám to tak ze až mi vyhladne čaj z vrbovky dodám k tomu polévkou lžíce smesy a vypiju to na lacno. Dělám to už 1 týden. Je třeba hodně trpělivosti za výsledky. A taky lžíce olej z len a kurbis ( Kürbiskernöl). Je to strašně, ale se toho nevzdam. Víte někdo jak vyloučit kalcifikaty z prostatou? Hodně štěstí přeju všem

Roman

Ako si dopadol s tou Phage Therapy?

David
1x

Ahoj všem, dva mesíce již bojuji s nebakteriálním zanetem prostaty, používám všechny výše uvedené doplnky + změna stravy. Co me ale zaujalo je stránka https://curecpps.com... a hlavně video https://www.youtube.com/watch?v=ZnIF2rficu8&t=49s Mám totiž pdobné symptomy, ráno sjem skoro ulně ok ale postupem času se to zhoršuje, stres je u mě spouštěč bolesti... Máte nekdo zkušenosti se cvičením/relaxací pánevného dna? Samozřejmě asi nejduležitejší je psychika a to je pro mě zatím nejvetší nepřítel...

tomm
1x

Mě bylo doporučeno, pít čaj z lichořeřišnice,ne hektolitry.. občas.. zezačátku jsem ho pil denně, i jsem si občas snědl nějaký list, ... (často je vidět na zahradách nebo květináčích, )konzumovat, celerové a petrželové listí, spolu s vícero antibiotiky se u mě povedlo příznaky po delší době potlačit, ještě jsou dobré jakési kapky z bylin... nejsou na předpis jméno si nevzpomenu... lékárníci by měli znát... pomohou zastavit nástup a teplo....

Turek

Nazdar chlapi, chtel bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil jak uzivat koloidní stříbro? Jakou koncentraci a kolik ml denne? Ptal jsem se doktoru a ti mě od toho odrazují...jinak problemy mám 2 mesice, užívám prostakan, polenal, zinek... A nemate prosim někdo odzkousenou nějakou dobrou odkyselovaci směs? Budu rad za každou odpoved a radu. Hodne stesti při léčení

David
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Turek

A mohl bych te Davide poprosit o e-mail, urcite bych ti napsal. Diky moc

David

[email protected], napiš na tento email co potřebuješ vědět....

Kiwon

Ahoj lidi, bojuju s tim uz rok a pul a nechci to zakriknout ale posedni 4 mesice celkem uspesne - tady je vypis toho co mi pomohlo: 1) capistan (na predpis od urolozky) 2) polenal forte (volne prodejny) 3) prostamax 2x denne (volne prodejny) 4) zkousel jsem i koloidni stribro pred spanim po dobu jednoho mesice 40 ml denne - koncentrace 10 ppm ... ovsem nejlepsi zlepseni mi subjektivne prislo az s timto: 6) infuze vitamin C 15 g + glutathion 2 ampule ze zacatku 2x tydne (byl jsem uz 19x a uz chodim jen 1x mesicne) 7) razova vlna na oblast hraze (zatim jsem byl 6x a mam to naplanovano jeste 1x) (je to placene, ale asi to stoji za to)

Míla
1x

5 let jsem s tím bojoval.Vyzkoušel všechny doplňky stravy : zinek, hořčík, čínskou medicínu -v odopád z modré laguny, peptidy-nápoje, stříbro, generátor vodíku, H-technology,Serenoa, Kotvičník,Mořská okurka,B6+B12, Cordyceps,včelí pyl, peruánské byliny, Vrbovku,urologické čaje, ledvinové čaje atd a utratil fakt balík. Nakonec jsem z toho vybruslil úplně jinak. Napište si o mé zkušenosti na : [email protected]

Kiwon
1x

Tak nám to prosím napiš sem.

Robert

Co Vám na konec pomohlo?

Prostatik chronicky

Moje zkušenosti kluci: spoustec u mne vzdy sezeni na studenem (kolo, lyzovani, motorka) a silny stress (do toho chlast a kafe). Zatim 4x vylecen a to takto: hned nasadit caj vrbovka, mega brusnice, kapky lichorerisnice, pitny rezim, nechat ptaka v klidu a to nejdulezitejsi: TEPLO, v aute vyhrivam sedacku (vzdy), na kole s termoforem pod zadkem, na gauci sedim s termoforem, chodim do sauny. Samozrejmosti je omezit stress, kafe, alkohol. Nejdulezitejsi je ale teplo, naposledy jsem v bolestech dorazil do hotelu kde jsem 3 dni relaxoval, spal, a kazdy den sedel 4 hodiny v saune na teplem kameni. A ejha 50% zlepseni.

Dan
1x

Zdravím chlapi, jen ve stručnosti: Mám 26, od puberty cvičím, sportuji, příznaky jsem pociťoval už snad od 20 (vesměs hlavně střídavá bolest varlat), ale to bylo vyloženě sem tam, stačil vzít ibalgin a čau, navíc jsem ani neměl ponětí o nějaké prostatitidě. Měl jsem za to, že se mi ozývá operovaná varikokéla. Nicméně před rokem a půl se příznaky opět objebily a už nezmizely, bolest varlat, při sezení, stání, všemožný druh bolesti, pálivá, řezavá, sem tam den úlevy, ale jinak žádná sláva. U urologa klasický scénář, vyzkoušeny asi 3 antibiotika, ze začátku u těch prvních (ofloxin) chvilková úleva, u těch dalších už v podstatě bez výsledku. Čípky indometacin taky nic moc. Začal jsem se jako většina tady sebevzdělávat a došel jsem až k projektům jako Headache in the Pelvis, stažené svaly kolem pánevního dna a zkrátka se na různých fórech začal seznamovat s tímto vším, co vám v běžné ordinaci spíše neřeknou. Momentálně se chystám omezit lepek a celkově sladké nezdravé věci, jelikož jsem se dočelt na několika fórech, že vyloženě lepek podporuje tvrobu zánětů a že jeho úplné vysazení způsobilo až 90% úlevu. Osobně jsem dříve několik let konzumoval energy drinky dost pravidelně a celkově k tomu jak jsem se snažil zdravě hýbat, jsem to zbytečně přeháněl se sladkým. Má někdo zkušenosti s tímto typem diety, popř. jinou úpravou stravy? Jinak co pomáhá i mě, je samozřejmě pohyb, protahovací cviky, nekouřit, nepít..Z doplňků jsem bral jenom quercetin, mám pocit, že ten jakž takž zabírá, ale je v těchto podmínkách je těžké přijít na to, zda se nejedná o placebo. To samé jsem pociťoval nějakou dobu u wobenzymu. To že se jedná o psychosomatický problém, zřejmě bude pravda, největší bolesti mívám právě v době stresu, což je momentálně a poslední rok velmi často, ukončení studia, nejistá pracovní budoucnost, ne moc štěstí se ženami, zbytečné stresování se u plno věcí, až se to na tělu nějak muselo projevit. Třeba se někdo v mém příběhu shlídne, nejedná se pouze o problém čtyřicátníků. Budu rád, když se kdokoliv ozve, kor v mém věku. Je velmi stresující si tohle všechno nechávat pro sebe, já osobně o tom nedokážu mluvit, možná je to chyba, ale momentálně na to mé ego nemá. Ví o tom pouze rodina. Tak někdo, kdo je na tom podobně, nechť se klidně ozve sem, nebo na [email protected]

LuSs

Cau vsem, Je tu nekdo kdo se uplne vylecil z abakterialni chronicke prostatidy? Zkousel jsem uz vse, ale je to jako na houpacce.

Pavel

Nech si udělat s prostatického sekretu PCR kultivací rozbor s citlivostí na antibiotika. Pravděpodobně budeš mít nějakou bakterii.

JANO

píše že ma abakterialnu prostat... Neverím tomu absolvoval som vela odberov, a žiadna bakteria sa nikdy nenašla...to je nejaký svalovo neurologicky problem ...ale tiež sám neviem ako na to...

Pavel

Já jsem měl "abakteriální" 4 roky, pak mě urolog udělal po masáži prostaty odběr a vyskákali z PCR DNA kultivace bakterie.

JANO

Tak to máš šťastie,, u nás som bol u 5 urologoch a čumeli ako dementní,,, že oni nechapu čo mi môže byť,, a stale to isté dookola,,,,,a aké bakterie ti vyskočili ak sa smiem spýtať .......

Pavel
1x

Enterococcus a Staphylococcus. Na Slovensku jsem někde četl, že to dělá MUDr. Roman Sokol. 4 roky "abakteriálního" zánětu léčba na úrovni Wobenzymu, Prostanolu, Homeopatik, Psychofarmatika, reaktivace kostrče, rázový vlny a výsledek 0.

JANO

Ako si sa nakoniec stoho dostal?

Pavel

Nedostal... ale vím co to způsobuje. Ve státech používají někteří ambulantní urologové intraprostatické injekce tzn. směs antibiotik a kortikoidů, které se aplikují do prostaty a semenných váčků s poměrně velkým úspěchem. Tady nejblíž nějaké kliniky v Itálii nebo Turecku. Dej si do googlu "Injection Therapy for Chronic Prostatitis: A Retrospective Analysis of 77 Cases" nebo " PD62-02 INTRA-PROSTATIC INJECTION THERAPY FOR CHRONIC PROSTATITIS: A PILOT STUDY."

JANO

Pravdupovediac dal by si si pichnúť injekciu do prostaty ? Pokial na 100% nevieš že to pomôže? ja som už vyskúšal toho dosť a neverím že by toto pomohlo.... Proste lekári sú bezradní,,, Toto je náš údel do života a musíme sa stým naučiť žiť....

Kiwon
1x

Ahoj vsem, nerozumim trochu jedne veci v tom co pises: Tobe delali kultivaci moci po masazi prostaty a tam vyskocily ty 2 bakterie (entero + staph)? A za ty 4 roky ti ani jednou nedelali kultivaci ejakulatu? Tam by se prece bakterie mela take prokazat kdyz soucasti ejakulatu je prostaticky sekret ne?

Pavel
1x

Test z ejakulátu dělali nějaký ten "rychlý" na antigen a protilátky, kultivace z něj negativní. Výsledkem je, že tě začnou tvrdit, že seš zdravej a že máš CPPS a výsledkem, že je to psychomatické...

Kiwon

Mně dělali prave test z ejakulátu na který jsem čekal 48 hodin kde byla nalezena corinebacteria a pak mi delali jeste 2 kontrolni (pry opet ale na vse) a ty byly uz negativni... po preleceni ATB zmizelo paleni po ejakulaci ale bolesti na hrazi se porad vraci

1x

Ahoj, trpěl sem dlouho a pak mi o 95% pomohlo kombinace Amitriptyline 25 mg + Lyrica 75mg

Dan

To jsou už ale celkem silný opiáty že? Bavil jsem se o tom s obvodní, chtěl jsem po ní obědnat na ambulanci bolesti, protože v jednu dobu už jsem to psychicky fakt nedával. Říkala, že tohle mi zatím nedoporučuje, že tyhle prášky člověka dost oblbnou. Prý měla člověka, který šel na rázové vlny a na 7 let se toho úplně zbavil a teď se chystá jít znovu. Někdo zkušenost s těmito rázovými vlnami?

Nejsou to opiáty a je to celkem nízká dávka, má to mít spoustu vedlejší účinku ale já je na sobě nepozorují, zkoušel sem rázovou vlnu, ATB, všechno mozne. Teď můžu spat, normálně pracovat, sportovat, řídit auto .... V podstatě mě to dostalo do normálního života. Amitriptilyn se dřív používal jako antidepresivum a v malých dávkách funguje na bolest. Dalo by se asi obejít i bez té lyrický ale v téhle kombinaci to že mě udělalo zdravého člověka.

Dan

Ok díky za info, můžu se ještě zeptat, u koho sis ty prášky nechal předepsat?

Amitriptilyn muze napsat i praktický lékař . Lyricku na centru bolesti. Mě samotná lyrica nezabrala, nejvíc udělá ten amitriptylin ale spolu s tou lyricou je to pro mě nejlepší. Jen ten amitriptilyn mají v lékárně většinou na objednávku do druhého dne.

Kiwon

Zkušenosti s razovymi vlnami mám. byl jsem na nich cca 12x a zlepseni nejake tam je, ale uplne 100% lek to asi neni.

anonym

Je to chlamydie trachomatis !

HONZA
2x

Ahoj, potřebuji se trošku svěřit. Tohle je můj příběh. S touto nemocí jsem se poprvé setkal na vlastní kůži v mých 23 letech. Přesně vím, kdy to začalo. Jel jsem v noci z VŠ v zimě a měl špatnou obuv a oblečení. Prochladnul jsem. Ale nechal to být a začali potíže. Ty jsem přecházel cca rok než jsem přišel k urologovi. Vyšetření zvětšená prostata, zánět prostaty, ATB, rovnou stanovena diagnóza chronická prostatitida. Do té doby do těch 23 let jsem měl erekci tvrdou jako kámen. Po prodělání zánětu prostaty erekce velmi slabá, vše se tím začalo hroutit. Příští rok mi bude 43 let a budu "slavit" 20 let s touhle nemocí. Je to boj, který se nedá vyhrát. Je pravda, že na pár let jsem měl od toho pokoj, ale vždy se to vrátilo. Nyní zrovna jsem na tom opět špatně, navíc mám problémy s močením, které jsem před tím nikdy neměl. Chodím v noci cca 5x na záchod, slabý proud. Erekce na bodu mrazu. U urologa jsem samozřejmě byl. Během 2 měsíců mi našli postupně 4 bakterie. Z toho 1 v moči, 1 v ejakulátu, 2 stěrem z močové trubice - měl jsem velké bolesti varlat. Různá antibiotika, ale vždy se vše vrátilo včetně bolestí varlat. Jediné co mě nyní jakžtak drží nad vodou je wobenzym. Když jsou bolesti nesnesytelné tak sáhnu i po Algifen Neo, ale je to jen na akutní bolest nikoliv léčbu. Jinak mi ještě z alternativních věcí pomáhají megabrusinky, čaj z vrbovky nic moc. Za ATB a mraky doplňků jsem utratil desetitisíce bez úspěšně. Držím všem palce.

anonym

Alternativně s to vyléčí.

JANO
1x

Honza,,, problém je v tom že táto nemoc nemá absolutne žiadny súvis s prostatou...je to panvové dno ktoré nesprávne funguje,,, a veľmi málo ľudom sa podarí to napraviť.....

HONZA

Ahoj, má někdo aktuálně probíhající chronický bakteriální zánět od 06/2020 Zrovna se mi to rozjelo - mám to od svých 23 let a začal jsem zase brát ATB. Nyní ofloxin. Velmi špatně spím, časté močení, ale tlačit nemusím, proud moči tak akorát, psychicky jsem na tom strašně špatně. Takto jsem to nikdy neměl. Měl jsem celkem 3 vyšetření moči a prostaty přes konečník a vždy různé bakterie. Ta poslední klebsiella oxytoca. Prostata vystřeluje do kyčlí a nohou, nicméně ještě mi nyní diagnostikovali Varikokélu na lévé straně - některé cevní pletence o průměru 3mm. Je někdo kdo se opravdu dostal z chronického bakteriálního zánětu? Je někdo kdo měl bakterie a po n vyšetřeních je něměl? Prosím o radu. Nevím jak dál. Díky moc.

Martin

Mám tento problém odvtedy ako som zmokol na motorke, keď ma zastihla silná búrka a hneď sa ochladilo a ušiel som ešte premočený dosť cesty v chlade. Po pár dňoch začali problémy s bolesťou podbrušku, pálenie močovej trubice, bolesť v krížovej oblasti. Čakalo ma hromada vyšetreni, však viete o čom rozprávam. U urologov som bol beznádejný prípad. Lekári to uzavreli ako nebakterialny zápal prostaty. Dnes viem že hlavný spúšťač je stres a alkohol, vždy pri strese a poživani alkoholu a takisto moc prispieva chlad, ktorý je taktiež spúšťačom. Je to veľmi psychicky náročné ochorenie, ľahko vás dostane aj na psychiatriu s diagnózou depresia. Tri roky zažívam obdobie, keď som mal rok pokoj, a teraz sa mi to vrátilo už druhý krát v roku. Snažím sa obmedzovať kávu, alkohol už vôbec nepijem. Užívam prostakaj Forte a Polenal Forte, cítil som sa už lepšie ale ak na mňa prišlo stresové obdobie tak som sa ocitol na začiatku. Fakt začínam uvažovať že problém nebude len v prostate ale celkovo v životnom štýle. Príde to nečakane, už keď som pomaly zabudol že niečím trpím, a návrat k problémom je fakt ťažký a náročný na stabilizáciu. Držím všetkým palce, ktorý trpia touto hnusnou diagnózou, aby aspoň dokázali zmierniť svoje ťažkosti.

anonym

Chlamydie, kapucínka, rajčatové pyré, makové buchty a pod.

David

Zdravim, tuto chorobu mam dva mesiace a bola sposobena nie prechladnutim, ale urazom. Citim bolest varlat pri pohybe, v podbrusku na lavej strane aj pri moceni a taktiez pri trochu dlhsom sedeni alebo zatlaceni na brucho. Urolog mi predpisal Prostamol uno, ale nevidim zlepsenie. Mali ste niekto podobnu skusenost a co vam pomahalo?

HONZA

Ahoj, tady jde hlavně o to, co ti urolog udělal za vyšetření. Udělal kultivaci moči, prostatického sekretu, ejakulátu? Prostamol uno je na BHP, ale podle toho co píšeš máš zánět prostaty. Pokud ano, pak Prostamol uno je slabota. Je důležité říci zda-li máš bakteriální zánět nebo nebakteriální zánět. Napiš více.

David

Doktor mi bral moč, všetko negatívne, čiže zrejme nebakteriálne. Vravel, že semenníky aj prostata sú v poriadku a že som si "podráždil prostatu". Inak bolesť pri močení a v podbrušku mi prešla takmer úplne, myslím že je to tým, že som sa za posledné dva týždne začal viac hýbať (možno s tým mali súvis aj svaly panvového dna). Stále si však musím dávať pozor aby mi na semenníky počas chôdzi nič netlačilo, nemôžem dlho sedieť a ešte niekedy cítim pálenie penisu hlavne po orgazme

HONZA
1x

Ahoj, tak to bude dobré. To jsi na dobré cestě. Jak jsi psal šlo o úraz. Jen dodržuj režimová opatření - jako neprochladnout, pít 2,5 litru denně neperlivé vody, denní intimní hygiena - opláchnout penis jenom pod sprchou vodou bez mýdla a být v teple. Budeš brzy v pohodě. Držím palce

Kiwon

neco podobnyho jsem mel za priznaky a je treba nechat udelat kultivaci ejakulatu, vetsina doktoru to nerada dela a jsou hrozne chytry, ale opak je pravdou - je to velice dulezite vysetreni. pravdepodobne se bude jednat o bakterii

Jozef

Zdravím všetkých. Mám už 10 rokov zväčšenú prostatu BHP. Odvtedy chodím k urológovi,ktorý mi predpísal štandardné lieky (tamsoluzín) na zlepšenie močenia. Liek má uvoľniť prostatu aby moč lepšie odtekala z mechúra. Najprv som ich pár rokov neužíval ale keď sa mi pred cca 3 rokmi dostavili ďalšie problémy bolesť v podbrušku, pod varlatami, na hrádzi a pod. lekár mi predpísal antibiotika ,ktoré mi síce trochu pomohli ale ten nepríjemný stav sa vôbec nezmenil. Začal som konečne užívať už spomínaný tamsoluzín ale zistil som,že močenie s ním alebo bez neho je to isté. Nevidel som žiadne zlepšenie. Na základe dostupných informácii som zistil,že okrem zväčšenej prostaty mám pravdepodobne aj chronickú prostatídu a problémy spojené s panvovým dnom. V podstate nič som nato neužíval a keďže podľa viacerých zdrojov to urológovia liečia len antibiotikami a aj to bez úspechu nechodil som s tým ani urológovi. Keďže pravidelne 2 x do týždňa behávam (cca 10-15 km) ,venujem sa turistike a v zime bežkovaniu tak problémy s prostatídou boli už takmer neúnosné. Pri aj miernom chlade som mával veľmi nepríjemné bolesti hlavne na hrádzi, varlata a podbruško raz sprava inokedy z ľavej strany. V podstate 2,5 roka sa nič nezmenilo až koncom februára tohto roku som dostal nejakú chrípkovú alebo podobnú virózu ( u lekára som nebol a teplotu som mal max. 38,6°C) .Celý víkend som bol tak zničený,že som nemohol ani chodiť len som dva dni preležal vôbec nič som nejedol (ani mi nechutilo niečo jesť) len som pil veľa tekutín (rôzne bylinkové čaje : repík, mäta, harmanček a pod.) . Za tie dva dni som schudol cca. tri kilá. Schudol som zo 75 kg na 71-72 kg.Pre zaujímavosť mám výšku 176 cm a vek 68 rokov. Avšak čo bolo úžasné po relatívnom vyzdravení (na tretí deň) mi zmizli všetky príznaky chronickej prostatídy. Najprv som si myslel, že to je len na krátko a že každú chvíľu sa tie hrozne nepríjemné pocity vrátia. Ale nestalo sa tak. Odvtedy až doteraz ( t.j. 7 mesiacov bez prestania) mám s tým pokoj. Jediné čo robím snažím sa svoju hmotnosť udržať na hodnote okolo 72 kg. Čiže k pôvodnej hmotnosti som sa už nevrátil. Čo sa týka stravovania nič v porovnaní s predchádzajúcim obdobím som nezmenil takže "vyliečenie" pripisujem asi schudnutiu. Možno je to hlúposť ale ináč si to neviem vysvetliť. Neviem či to niekomu pomôže ale v každom prípade som Vás chcel oboznámiť s tým ako mi aspoň zatiaľ to hrozne nepríjemné ochorenie zmizlo. Dúfam,že sa to už nevráti. Prajem všetkým skoré vyliečenie.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce