Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tom
2x

Já bych se tady podělil o svojí zkušenost. Chronickou pánevní bolesti jsem trpěl 3 roky. Byl to klasický chronický zánět prostaty, projevující se bolestí v podbříšku, diskomfortem v pánevní oblasti trvajícím celé dny a měsíce. Co mi pomohlo? Níže uvedená kombinace: (PS: vyšetření na urologií, vše negativní, bolesti však přetrvávali). 1) Polenal Forte - pyl z žita - tablety - kupoval jsem na internetu. Jedná se o přípravek identický s Cerniltonem, který se tradičně podává při chronických zánětech prostaty. Polenal Forte jsem bral 6 tablet denně, 4-5 měsíců. 2) Dieta - vyhodit cukry, nepít alkohol, dráždivá jídla. Jíst zdravě a bez Kávy. 3) Koloidní stříbro - 40ml denně (1 měsíc) Dnes jsem bez bolestí a bez diskomfortu, který mě trápil cca 3 roky. Chce to trpělivost.

Kuba

Tome, můžu se zeptat? To koloidní stříbro jsi kupoval v lékárně nebo přes internet? Tady fóru o něm píše již více lidí, tak přemýšlím, že bych to zkusil. Nevím proč, ale nemám příliš důvěru v kupování léků přes internet. Ani nevím proč. Díky.

Martin
2x

Hlavne teplo a ešte Prostakan forte a quercetin.

David
3x

Zdravím všechny, mužete mi prosím poradit? nevím zda se jedná také o chronickou pánevní bolest a chronickou prostatitis.Mám už 4 roky problém s obtížným domočováním. Musím tlačit při domočování. Za pomocí břišních svalů ze sebe doslova vytlačuji poslední moč. Cítím, jako kdybych měl zůženou močovou trubici a nemohl ze sebe hned vše dostat. Trvá mi dlouho, než se vymočím. Téměř nikdy, když jdu na záchod se nevymočím naráz a jednou, ale opakovaně.Mám pocit nevyprázdněného močového měchýře a potom musím neustále chodit znovu na záchod, protože se necítím dobře, cítím že nejsem vymočen, nebo že jsem se vymočil špatně. Když močím tak vidím jak se třesu.Často se mi v práci stává, že se nedokážu pořádně vymočit a pak musím jít znova na záchod, jinak jsem potom napjatý, z napětí mám bolesti hlavy, ztuhlou krční páteř, nedokážu se soustředit a je mi špatně dokud si nemohu znovu na záchod dojít. Největší problém s vymočením mám v práci, nebo když jsem pod tlakem. Např když se ženou odcházíme z domu, jdu automaticky na záchod a vím že na mě žena čeká, tak se téměř nikdy nedokážu pořádně vymočit. V tříslech se mi objevila vyrážka, která svědí a kterou už mám téměř rok.Kožní lékař mi řekl, že to je plíseň a napsal mi imacort, ale i po mazání mám vyrážku stále. Byl jsem už u třech urologů.Dělali mi laboratorní vyšetření a nic mi nezjistili, na urologii jsem byl na ultrazvuku a také mi nic nezjistili. Pan doktor mi řekl, že mám dysfunkci dolních cest močových, hyperaktivitu hladké svaloviny a napsal mi léky na snížení napětí ve svalstvu prostaty a močového měchýře a které snižují pocit nucení na močení Tanyz ERAS. Po těchto lécích mi úplně zmizelo napětí v oblasti močového měchýře, ale stále mám problém s obtížným vymočením.Tyto potíže mám od roku 2010, co jsem začal brát antidepresiva na léčbu úzkosti. Po antidepresivech jsem měl obtížné močení a tlak v močovém měchýři. Sdělil jsem toto lékaři a ten mi napsal jiná antidepresiva, ale po všech těchto lécích jsem měl obtížné močení a tlak v močovém měchýři. V roce 2013 jsem antidepresiva vysadil. Po vysazení antidepresiv tlak v močovém měchýři ustoupil, ale problémy s močením mám stále.Jsem zoufalí, už nedokážu ani normálně fungovat. Můžete mi prosím poradit co mám dělat a co by mi mohlo pomoci?Předem Vám všem děkuji.

xpx
10x

David - pokial vies po anglicky najdi si chronic pelvic pain syndrome. Nazov trochu zavadza, vela ludi trpiacich tymto ochorenim ziadnu bolest nema no ma rovnake symptomy ako ty, casto ovela horsie. V podstate existuju dve typy chronickej prostatidy - bakterialna a nebakterialna. Bakterialnu riesia urologovia antibiotikmi a uspesne, nebakterialnu liecia tiez antibiotikmi - myslim ze neexistuje uspesny pripad vyliecenia. To preto ze nebakterialna chronicka prostatitida (alebo chronic pelvic pain) je v podstate problem panvoveho dna, teda nieco o com urologovia nemaju ani tusenie. Ak najdes najlepsieho urologickeho odbornika v Cesku/Slovensku je pravdepodobne ze bude na teba tupo cumiet a povie ti ze ti nic nie je, pripadne ti odporuci dalsie lieky ktore ti nikdy nepomozu. Ide o extremne zatiahnutie panvoveho dna a svalov okolo neho, na uspesne vyriesenie treba najst fyzioterapeuta ktory sa na to specializuje a dlhsie s nim pracovat (moze to trvat aj polroka). V podstate ide o to "roztiahnut" panvove dno pomocou jogy, masazi, cvicenia, dychania, a znizenia stresu. Pod panvovym dnom si predstav miesto kde sa uklada vsetok stres z tela - tento stres sposobuje uplne nevybalancovane panvove svaly. Tie vedu nielen k porucham s mocenim, casto sposobuju problemy s erekciou, varikokelu a dalsie problemy ktore riesia urologovia - v podstate ale velka cast problemov vyplyva z dodrbaneho panvoveho dna. Cize urolog nikdy nevyriesi pricinu, len problem, ktory sa casto vracia. Rady z fora typu "pi vrbovy caj" ti hovno pomozu. Najdi si fyzioterapeuta, priprav sa na polroka cvicenia, jogy a masazy a panvove dno sa ti roztiahne - tym by sa mali vyriesit aj problemy s mocenim. Sam tymto trpim dlhsiu dobu, som na zaciatku liecby a po rokoch trapenia konecne citim ulavu ze som nasiel pricinu celeho problemu - paradoxne na internete a nie u poprednych odbornikov v krajine. Ti su bohuzial ovela sprostejsi ako vyzeraju. Vela stastia.

imone

Xps, prosím ta, mas kontakt na nejakeho fyzioterapeuta na SR, ktory sa zaobera aj liecbou CPPS?

Peter

Mozem ta poprosit o tvoju emailovu adresu? Rad by som sa nieco ohladom chronickej panvovej bolesti opytal.

Jarin

Žádný zánět prostaty (vždycky už je chronický) se nedá úplně vyléčit. Bohužel. Jenom zmírnit příznaky.

David
1x

Ahoj XPX moc děkuji za přínosnou odpověd. Chystám se za jedním velmi dobrým fyzioterapeutem který se také zabývá chronickou pánevní bolestí a chronickou prostatitis, ale musím počkat až se vrátí ze zahraničí, kde se vzdělává. Psal jsem mu o svých potížích a odepsal mi toto - Dobry den, Vas problem ma zcela jiste vice pricin. Uzkostna a depresivni porucha vede velmi casto ke zvysenemu napeti svalu panevniho dna a to pak vede k vasim obtizim. Dnes se tomu rika syndrom chronicke panevni bolesti. Lecba je komplexni a zahrnuje lecbu antidepresivy, psychoterapii, lecbu panevniho dna samotneho. Snad mi tento fyzioterapeut pomůže. Ještě jednou díky za odpověd. Ahoj.

xpx

Jasne, v poriadku. Ten proces liecenia je strasne komplexny no... Ak si v Prahe, mozes prosim pripadne napisat meno toho fyzioterapeuta? Vela stastia este raz.

David

Ahoj XPX napiš mi email pošlem ti to jméno fyzioterapeuta do emailu. Ahoj David.

xpx
1x

Mozes sem - [email protected], dakujem

Radek
2x

Chtěl bych se zeptat. Mám taky chronický zánět prostaty a projevuje se mi to takovým drážděním nebo vzrušováním do penisu. Máte s tím někdo zkušenosti, že to ten chronický zánět může způsobovat? Je to hodně nepříjemné.

Milan
2x

Pre perfektne pomaha vceli pel - skusal som vsetko mozne a nic nepomahalo - suseny pel vceli , mala lyzicka denne. Zatial nevyliecilo problemy uplne, ale su na ustupe

mino
3x

Pani. S chronickou nebakterialnou prostatitidou bojujem 8 rokov. Od januara 2007. Spustac bol samozrejme chlad. Preto aj zaklad liecby je teplo. Kazdemu doporucujem nosit spodky po kolena akonahle je vonku uz trochu chladnejsie. (13° a menej) a samozrejme vela tekutin. Nohy vzdy v teple. Za ziadnych okolnosti neprechladnut a nesediet na studenom. Zial kazdy rok minimalne 2x sa mi problemy vracaju. Hlavne ked neustriehnem cukry a kavu. Tiez alkohol velmi neprospieva. (Zimne mesiace) co pomaha je pohyb a potenie. A tiez erekcia a tiez brusnice. Ale ako vravim zaklad su teple spodky. Co sa tyka lekarov, ziadny urolog mi nepomohol, podla nich som zdravy. Preto tam ani nechodim. Strata casu. Drzim vam chalani palce. Tato choroba je skutocne zakerna a lahke riesenia pri nej nefunguju.

Jaromír
1x

To chce hlavně neprochladnout, držet se v teple a nesedat na nic studeného. Jak je to chronické, léky moc nezmůžou. je to běh na dlouhou trať - zkuste různé kombinace čajů a třeba i koupelí - vřes, brusinky, vrbovka, kopřiva. Dobrý je také zinek a selen - třeba slunečnicová nebo dýňová semínka. A určitě taky nějaký bylinkový dolněk - skvělý je Prostenal Forte, chce to ale dlouhodobé užívání.

duris

dve veci, "tesim" ma, ze nie som sam, aj ked vsetkym vasim problemom moj nesiaha ani po kotniky...uroven mojho "utrpenia" je asi tak 5% z toho vasho. druha vec: zaujimalo by ma, ci je tu nejaky aktivny sportovec, bezec, cyklista, turista, proste niekto kto musi sem-tam prezit nejaky ten chlad. Zaujimalo by ako sa da tato fakt uzasna choroba sklbit s aktivitami v prirode. Budem vdacny za akukolvek radu.

pavel
2x

Na prostatu 100% pomoc je bez lepkova dieta vubec nic co obsahuje lepek a cukr proste nic co obsahuje cukr jen cukr z ovoci ale taky moc ne. Zazvorovy tablety perfekni ,rakytnikovy tablety nebo caj a ryby oleje ,olivovy olej ,dynovy olej, cviceni denne,zadny kafe ani cerny caj ani limonady ani bez cukru a zadny alkohol potom budes jako bys nemel zadnou prostatu bez problemu ,zadny problemy s erekci !

pavel

Je to lepek a cukr co zpusobuje zanet prostaty a sedavy zbusob zivota !

pavel

Jo a prestat kourit velmi efektivni na stabilizaci zanetu prostaty!

pavel

Tady je muj email pokud nekdo chce poradit ja tu svoji prostatu stabilizoval ,nelze ji vylecit ale stabilizovat symptomy lze . Muj email : [email protected]

Michal
3x

Páni, toto bude asi na dlhšie, ale čítajte :) Už asi 3 roky ma trápili bolesti podbrušia, mieška, slabín, hrádze atď... Veď to tu asi každý pozná. Samozrejme som s tým navštívil urológa, neurológa, gastroenterologa, chirurga a všetkých opakovane. Nikde nič, tak sa to samozrejme hodilo na chronickú prostatitídu a tak sa to aj liečilo (celkovo som absolvoval možno 50 vyšetrení). Liečba samozrejme nič moc, nič nezaberalo, bolesti prichádzali a odchádzali, stále dookola. To asi tiež každý pozná... Potom raz v saune, pri pekných 100 stupňoch som zistil, že keď ponaťahujem panvu, chrbát atď... že bolesti ustúpia. Nie nejak radikálne, ale že je to lepšie. Spomenul som si na príspevok užívateľa XPX, že treba uvažovať skôr tak, že to nemá nič s prostatou, ale že je to skôr stuhnuté panvové dno. V podstate úplnou náhodou som sa hneď potom dostal k doktorke MUDr. Lilia Manasyan, CSc. (už si ju vygooglite, nechcem robiť reklamu) ktorá mi po diagnostike potvrdila presne toto, teda že problém je v panve + spodnej časti chrbtice. Upozorňujem že som ju na to úmyselne nijak nenaviedol, nech si zistí sama čo má liečiť :) Absolvoval som si u nej pár sedení na uvoľnenie panvy + som začal opatrne plávať + som opatrný na zaťaženie chrbtice... no a musím povedať, že mi je konečne o 95% lepšie. Dokonca teraz v zimnom období, ktoré som mal vždy najhoršie nemám takmer vôbec žiadne bolesti. Skoro som zabudol že som riešil niekedy nejakú prostatitídu. Preto chlapi skúste o tomto probléme uvažovať ako o niečom, čo nemá nič spoločné s prostatou. Ak tam nie sú baktérie a zápal, skúste to skôr riešiť ako problém s panvou. Skúste fyzioterapeuta, akupunktúru, saunu, plávanie, čokoľvek čo panvu uvoľní... Veľa šťastia :)

Peter

Ahooj Michal, krasne ti dakujem za tvoj koment. Mam podobny problem, uz cca 9 mesiacov... zacalo to pobolievanim, palenim v oblasti konecnika/ hradze.,, potom to preslo do staleho chronickeho stadia.. Momentalne nemam ziadne problemy s mocenim, moj primarny problem je BOLEST PRI SEDENI a to v oblasti konecnika a hradze.. ked sa pohybujem tak je to ovela lepsie a vo vacsine pripadoch som bez bolesti. Zaujal ma tvoj koment, ze sauna a relativne uvolnovanie panvy ti pomaha a presne aj toto mne pomaha, napriklad lahnut si do pelecha (takmer ziadna bolest) - spanok, tepla kupel, atd..l !! tepla kupel ma uplne uvolni a velmi zbavi bolesti. Chcel by som sa ta opytat, ci mas nejake problemy s chrbticou ? ja nemam ziadne.. i ked neurologicka mi tvrdi ze je velka pravdepodobnost ze tam moze byt nieco... MRI vysledky budem mat buduci tyzden. Lieky vobec nepomahaju, skusal som milion ATB - nic, Ibalgin - vobec, Lyrica - minimalne alebo tiez nic. Tramadol - jediny liek po ktorom som zdravy clovek, tramadol ma aj antidepresivne ucinky, takze tiez neviem ci tam nehra obrovsku rolu psychika.. chcem este skusit male davky Elavilu.. na nete plno ludom prave tento antidepressant pomohol..

Peter
1x

Michal dik za reakciu ...predpokladam ze si z Kosic nevies doporucit niejakeho dobreho masera alebo fizioterapeuta v okoli ..??

Michal

aký typ sauny ste prosim užívali? finsku, parnu či infra? dakujem

Peter

Michal prosim Ta p. Lilia Manasyan, ta liecila len akupunkturou alebo aj niejakou inou metodou ..???

Milan
1x

Zdravím Vás všetkých. Prečítal som snáď všetky príspevky tu na fóre a aj na iných fórach. Bol som u 2 rôznych urológov, jeden ma vysmial a druhý to moc neriešil. Problém je, že symptómy sú zvláštne, hlavne po fyzickej námahe, ale nie je to pravidlo ( najmä v zimných mesiacoch ) mávam kŕče v oblasti pupku ktoré vyúsťujú až do penisu a niekedy sa mi nedá ani vystrieť, akokeby som tam mal niekde strunu ktorá sa rozhodla nepovoliť..vymočiť sa je nemožné a penis je vtedy akokeby vtiahnutý do vnútra a a celý v kŕči. Má niekto z Vás podobné symptómy ? Už som s toho naozaj zúfalý, zatiaľ bohužial žiadna diagnóza iba strach kedy to zas príde. Ďakujem za rady a prajem pekný deň !

Jaroslav
5x

Zdravím všechny, u mně to začalo cca v 21 roce a to docela plíživě. Jednoduše vždy po ukončení močení, když jsem nářadíčko uklidil do trenek, ještě nějaká ta kapka ukápla. To jsem ale ještě nevěděl že mi vůbec něco je. Kromě bolesti zad, které jsem měl téměř vždy jsem nic jiného nepociťoval. Začal jsem to řešit cca v 27 letech, když jsme se ženou nemohli otěhotnět, to už jsem měl značné bolesti v podbřišku, na hrázi, nemohl jsem dlouho sedět, často jsem měl pocit plného močového měchýře ale nemohl jsem se vyprázdnit, krom toho jsem měl přerušované močení a ztrátu erekce, následně impotence. Pak začalo antibiotické období, několik let jsem bral atb. ale vždy bezvýsledně. Zkoušel jsem nahřívání, na bolesti mi vždy nejvíce pomohla horká vana. Osobně se přikláním k tomu, že se jedná o kvasinku běžnou v našem zažívání, která žije ve vyváženém stavu s jinou kvasinkou. Když dojde k narušení rovnováhy a přemnoží se, vytvoří sítě a roznese se do celého organismu, do krevního řečiště, mízních uzlin atd. Společným atributem by měl být dle mého názoru vysoký cholesterol, únava, výkyvy nálad a občasný strach. Zkoušel jsem dietu, hodně tvrdou, výsledky suprové. Jedl jsem v podstatě jen zrní i se slupkami, namočené, naklíčené, fazole, hrách, rýže vše syrové + pouze zeleninu. Vzhledem k tomu, že to není chutné, tak jsem toho moc nesnědl, vydržel jsem cca 2 měsíce, úbytek váhy ze 70kg na 63kg. Citelné zlepšení do 14 dnů. Ale prostě se to nedá dlouho vydržet, z mého pohledu možná zdravé, ale pro normálního člověka možná více stresující, byl jsem nervózní už i z hladu, ale sex super! Dále jsem zkoušel chlorellu, tím jsem si vlastně udělal představu o tom jak to asi funguje, protože jsem měl od začátku velké detoxikační příznaky, migrény a bolesti havy, dostal jse se na cca 70 tbl/den, bolesti ustoupily ale erekce lepší nebyla spíše se vyčistil zbytek organismu. Dále jsem zkoušel MMS, tochu jed, ale v podstatě o nic moc lepší než ta chlorella, vyjma toho, že se zlepšila erekce a vyřešila se impotence, MMS jsem jedl cca 2 měsíce v plných dávkách, déle už se to nedalo, ale stejně se to vrátilo zpět. Nyní mi je 34 a jsem před dalším pokusem. Chtěl bych vyzkoušet dietu + enzymy, ať už v podobě tablet, mladého ječmene ... Tato diagnoza je poměrně psychicky náročná, nejdříve jsem mělo pocit, že jsem jako chlap totálně selhal, což se odrazilo i na mém kariérním růstu, měl jsem deprese.. Ale pak jsem to začal brát jako výzvu a ikdyž ze sebe občas dělám pokusného králíka :), tak mi to pomáhá ji zvládat. Jednou ji dostanu! :)

naco meno
1x

PART:1 tych pricin na mojej strane, ze preco trpim prostatitidou moze byt niekolko. par rokov nazad som bol u urologa s bolestou jedneho vajca. nebola to silna bolest a ani denna. obcas ma pobolievalo. tak ma obvodacka poslala tam. u urologa som o.i. absolvoval prvy krat v zivote "digitus in rectum" dnes uz bezna sucast mojho zivota. vtedy mi urolog povedal, ze sa jedna najskor o slaby zapal prostaty a rozpraval nieco o tom, ze liecit prostatu je vzdy velmi tazke. bola to silna masaz s vystrekom a poslal ma na WC pre vzorku mocu. vysledky boli udajne negativne a tym to koncilo. ziadne upozornenie na alkohol, cigarety a uz vobec nie na bicykel. a ja som tie roky najazdil okolo 2-3 tisic km rocne na horskom bicykli. ta bolest vajca ko prisla - tak sa aj casom vytratila a dodnes bez recidivy. Potom za rok prislo take blbe obdobie so zenou, netusil som ci sa rozideme a ako potom budem stratavat dceru atd...mal som silny stres a uz aj take brusne problemy + plus mozno už aj čierne myslienky, že ci budem chciet vobec este zit. ked uz som myslel, ze sa nutne musi nieco stat, mali sme so zenou existencny dlhy rozhovor a nakoniec sme teraz uz treti rok po krize a myslim, ze uz je to fajn. (kriza stredneho veku asi). dcerka ma 8. obcas riadne hneva ale som stastny, ze mozem s nou byt v jednej domacnosti. po tomto obdobi sa u mna objavilo svrbenie az mravencenie v oblasti ritneho otvoru a pocit ako keby som si sadol na horuci plech a mal taky obareny zadok v tejto oblasti. pripisoval som to letu, sparenemu zadku v silonovom cyklodrese s hrubou vložkou v cyklogatiach a otlaceniu zo sedla, ved sa mi obcas uz predtym stalo, ze bezprostredne po zosadnuti z MTB som sa nemohol ihned vymočit, pripadne to bolo bolestive. nijak som tento stav neriesil. dalsiu navstevu u urologa som absolvoval az po asi 2 rokoch, ked som si na koreni penisu nahmatal hrcku. urolog ma neskutocne nasral svojou nevhodnou reakciou a komentarom, že pokial hrca nie je v guliach, tak nemam čo k nemu chodit. že s tym mam ist na chirurgiu, ze to bude len uzlina a že keby doktori mali vždy vyrezavat všetky hrčky kazdemu kto tam s tym pride, tak vraj nerobia lekari nic ine...to bola moja posledna navsteva u neho...napriklad krstny otec mojej zeny sa s tym lekarom takmer koli jeho spravaniu pobil, ale to som sa dozvedel az par mesiacov potom...to len tak na okraj.

naco meno
2x

PART:2 tak som zmenil urologa. pretoze som bol opat nuteny vyhladat niekoho pomoc. objavilo sa to mravencenie v zadku. zatial bolo bezbolestne. nasledovali prsty v zadku, liecba ATB. to, ze mam odstavit bicykel som sa dozvedel az po niekolkej navsteve lebo som precitaval fora. tiez ma nato urolog neupozornil sam. neskor sa uz aj objavili bolesti v oblasti perinea a podbruska. mam asi spekla stastie v nestati, že skor nez bolest sa v mojom pripade zatial jednalo len o tlak...."liecbu" som zacal myslim zaciatkom novembra. až okolo vianoc som pocitil silnejsiu ulavu a dufal som, ze uz to bude dobre lenze to by som nesmel ist na silvestrovsky vystup na jeden miestny kopec. nebola mi pri ture zima ale po ture som siel s partiou do takej chaty a tam som citil trochu chlad odspodu. to bolo vtedy okamzite. vecer som si naordinoval sam PET flasu s horucou vodou, zabalenou v uteraku a bol som prekvapeny ako toto zabralo. do 2-3 dni som bol opat takmer fit. ono v podstate aj pri tych lepsich dnoch stale citim, ze to tam "dole" nie je v poriadku. mam pocit ako keby som sedel na svojom chvoste alebo čo.... Nespozoroval som na sebe, zeby snad sladke, štiplave znasobovalo moje problemy. fajcit som nikdy nefajcil a ani nejaky korhel nie som. pijem teraz cervene vino skoro denne. max. ale tak 2dcl ale skor menej. Vcera napriklad a aj predvcerom som si dal dva poldecaky vina. to skorej beriem ako antioxidant. tvrdy alkohol som ani predtym nepijaval a od novembra som si dal na naliehanie za naprstok demanovky. a je máj. obcas zajdem na pivo. od vlanajsieho leta je to tak, ked si dam studeny a syteny napoj, tak sa mi zapali hrdlo a vytlacam si z mandli tie čapy hnisu. mam vyskusane, ze 3x 10° piva su u mna pre prostatu bez problemove. pokial si v dlaniach to pivo nahrejem a cez druhy pohar poprelievam a zbavim ho plynu. 4 piva uz som citil slabe tlaky v perineu na 2-3 dni. ale mesiac nazad som v krcme stretol kamaratov, bolo nas 5 a po dlhej dobe som sa citil konecne super, bavili sme sa a nechal som sa strhnut atmosferou na 5 piv. dal som ich asi za 5 hodin, co sme sedeli v krcme. Potreboval som si uz zresetovat hlavu. Smola bola aj to, ze som na druhy den isiel von a len v dzinsoch som bol pri 3°C asi 2 hodiny v malom pohybe vonku. citil som, ze mi je chladnejsie ale nesiel som sa skryt do tepla. viem ze som to pokaslal, navyse som v tej dobe chodil aj do sauny, takze tych spustacov v tej dobe mohlo byt viac naraz. no tak dnes opat chodim na masaz prostaty a som "spokojny :-(". Uprimne, mam v tom jasno, ze sa s toho uz nikdy nedostanem akurat sa budem musiet naucit s tym zit. pomaly sa uz aj zmierujem s tym, ze predtym fyzicky roznorodo velmi cinny budem musiet asi najskor rozpredat aj svoje sportove naradie, kajak, novy MTB, hokejovu vystroj, mozno lyze a bezky. Okrem prostaty mam aj chrbat v prdeli a aby toho nebolo malo aj coxarthrozu. to ze mam alergie, karpalny tunel, problemy so znamienkami a kadejake ine nevyliecitelne kožne choroby to uz ani nepocitam. esteze v praci sa nemusim stresovat a aj doma sa to snazim udrziavat v mieri. Na chrbat som istu dobu (par mesiacov asi 3) cvicil mcenzieho metodu koli trom herniam medzistavcovych platniciek ale odkedy som to prestal robit, tak sa citim skvelo v ramci moznosti choroby. uz ma neboli tak chrbat ani klby, proste celu panvu som mal v prdeli istu dobu.

naco meno
2x

PS: ja len dufam, že sa raz skutocne zide "par chytrych hlav" a miesto ucinnejsich zbrani na zabijanie vymyslia liek na tuto svinsku chorobu

Jaroslav
4x

Takže vážení a milý spolutrpící trvalo mi 6 let než jsem přišel na to čím to doopravdy je! Věřte nebo ne, můžete to léčit jak chcete ale jen léčit. Příčina je v jídle, bohužel a to bez diskuse!

naco meno

no co jardo....prezradis finál ? ryža a žito ?

naco meno

a že by si nam aj povedal co treba jest alebo to ma ostat v tajnosti ?

Jean
1x

mikroparaziti - chlamydie !

anonym

Jsou to šarlatáni :-)

milan
2x

dlouho jsem trpel a skousel 15 let lecit az jsem si na internetu nasel, vyzkousel a vylecil uplne jednoduse.telo si poradi samo,kdyz odkyselite organizmus a tim nastartujete daleko lepsi obranischopnost.zanet zmizel po mesici.nez hlidat stravu,tak si nechte namichat odkyselujici smes v lekarne.slozeni a davkovani najdete na internetu.

Jirka

Rád bych se dotázal, zda máte někdo pozitivní zkušenosti s homeopatiky, např. Arsenicum album 9 ch + Apis mellifica 15 ch

Zdenek
2x

Já bych prosil někoho, kdo má podobné problémy jako já a nalezl řešení.Již v roce 2009 jsem byl na operaci prostaty TURP a po dvou měsících na operaci -granulace hrdla moč. měchýře.Tato operace byla úplně zbytečná,protože mně nepřinesla ani nejmenší zlepšení a stav zůstal stejný.Potíže mám v tom, že v noci se vzbudím na močení a to 6x za noc a jdu na WC a mám problém spustit.Musím vytlačovat pomocí břišních svalů a močím po malých porcích s malým proudem a stále cítím zbytkovou moč a takto jsem na WC 10-15minut.Jsem z toho nešťastný, protože se vůbec nevyspím.Doktor na mě vystřídal snad všechny léky ale bez efektu.Myslím,že již je bezradný a lékařská věda je v koncích.Prosím někoho s podobnými problémy,aby se se mnou podělil,zda mu něco nebo někdo pomohl.Ze zprávy mám snad chronickou prostatititu a chronickou aktivní urocystitidu.To ani nevím co to je.Bolesti při močení nemám.Děkuji každému za odpověď.

Jirka
11x

Zdravím všechny, kdo bojují s touto nepříjemností! Sám jsem začal mít potíže po sexu v únoru loňského roku. Začalo to pálením špičky penisu, pak se přidal tlak v okolí prostaty - jako když sedíte na golfovém míčku, píchání a pálení v podbřišku, bolest zad v dolní části, píchání v penisu, pálení špičky penisu, píchání v hýždích. Nejdříve jsem byl u praktika, pak jsem byl u soukromého urologa. Tam jsem se dozvěděl, že to bude nejspíš CPPS neboli chronická bolest pánevního dna, a že se zatím neví, jak to léčit. Odešel jsem se svěšenou hlavou, ale samozřejmě mi to nedalo, a hledal jsem a zkoušel všechno možné. Původně jsem myslel, že mi to způsobuje bakterie, kterou mi našli během testů. Lékař mi předepsal antibiotika, já zkusil nejdříve přírodní a pak i ty, co mi předepsal. Bakterie musela být dávno mrtvá, ale potíže přetrvávaly. Cca v září loňského roku se bolesti opět vystupňovali, tak jsem hledal dále cokoliv, co by mi mohlo pomoci. Zachránil mě internet, konkrétně jeden člověk na Youtube, který měl stejný problém. V několika videích předvedl několik cviků. Když jsem tyto cviky začal praktikovat, cítil jsem prakticky okamžitě úlevu. Jedná se o několik jednoduchých cviků na protažení pánevního dna. Cvičil jsem je ráno a večer vždy cca 10 min po dobu dvou měsíců. Nyní už asi měsíc necvičím a jsme stále bez obtíží. Určitě by bylo dobré s tímto zajít za fyzioterapeutem, já jsem si vystačil jen s tím videem. Ten kluk, co to natočil vychází z knihy Headache in the Pelvis. Kanál toho kluka najdete tady: https://www.youtube.com/channel/UCsj-Jz11vlI53jib0LTs8Sw Musím přiznat, že zpočátku co jsem měl tento problém jsem si prošel několika bezesnými nocemi a asi i lehkou depresí. Ale jsem rád, že jsem nepřestal hledat a našel toto řešení. Už také vím, proč jsou ve všech diskusích spíše stížnosti na neřešitelný problém, než návod na řešení. Když se člověku problém vytratí tak už nemá tendenci fora a diskuse navštěvovat a nechce se mu do psaní. Tak jsem rád, že jsem se k tomu dokopal, a pokud tenhle příspěvek pomůže aspoň jednomu člověku, budu moc rád.

Zdenek

Jirko,nemohu se dostat na tvou uváděnou adresu na youtube.Je napsaná dobře?

Zdenek

Už jsem se dostal,ale je to v angličtině.

Zdenek

Nemáte náhodou někdo zkušenost s léčením retence moči?

David
4x

Ahoj jediná cesta na chronické záněty prostaty je tělo mít zásadité, urologie mi nepomohla roky atb, co pomohlo? Je to jednoduchý vysadit sacharidy, jíst hodně zeleniny, trochu ovoce středně masa. Hodně pít vodu s citroném a bylinkové čaje a vysoké dávky bylinky saw palmetto, ale extrakt!!! Vysadit v dobách problémů kávu,alkohol a cigarety. Po čase si semtam budete moci dát, ale jde o vyváženost já když to přestřelím s kávou nebo alkoholem tak je to zpět. Jakmile se jednou prodělá zánět, tak se bude vracet, když nebudete držet tělo zásadité. Držte se všichni, meditujte, pijte dostatek vody, jezte stravu bohatou na zeleninu něco jako styl paleo a nejezte zpracované potraviny a sacharidy zbytečně.

Petr

Ahoj Davide, a jaký je to extrakt z toho SAW PALMETTA? A kde se sežene?

David
1x

Firma honujo

Martin
4x

Ahoj lidi, v září 2017 jsem nastydnul na nohejbale a dostal zánět prostaty, absoloval jsem výtěry z močové trubioce (fakt paráda) byla tam bakterie Enterococus faecalis a Trichomonas vaginalis, doktor řekl, že jsem to chytnul od partnerky a nasadil ATB Doxbene. Problémy po pár dnech ustoupily, nutno říci, že jsem v té době řešil rozpad manželství a psychicky jsem na tom nebyl zrovna dobře, jak jsem později vypozoroval a vyčetl, vliv mělo určitě také to, že se mnou žena již několik měsíců nespala a nepravidelná ejakulace má dle mého názoru zásadní vliv - zkrátka ty tekutiny musí pravidelně odcházet. Po několika týdnech se mi zánět vrátil a pak ještě dvakrát, opět jsem opakovaně dostával různá ATB jako Ciprinol a Ofloxin, také jsem začal mít problémy s erekcí a ejakulací, což mně úplně položilo. Takto to pokračovalo až do konce roku 2017, kdy mně žena opustila, opět se mi zánět vrátil, tedy bolesti podbřišku, prostaty, třísel, varlat a diskomfort v pánevní oblasti, ale už bez přítomnosti bakterií (ty jsem tam měl pouze poprvé) k tomu se přidaly problémy se střevy, zácpy apod., absolována kolonoskopie bez nálezu a diagnostikován syndrom dráždivého trakčníku (zkrátka od nervů). Toho jsem ze zbavil až v momentě, kdy jsem se psychicky dal do kupy. Naposledy se mi vrátil nebakteriální zánět prostaty a měchýře v březnu 2018, opět ATB, problémy s erekcí a ejakulací. Již mně omrzelo neustálé braní ATB a hledal jsem tedy alternativní léčbu, přitom jsem využil i poznatky z tohoto fóra. Koncem března jsem začal brát kapky z Lichořeřišnice, což je přírodní antibiotikum, k tomu zinek v tabletách, 3x denně dvě tablety Polenal forte a měsíční kůra popíjení koloidního stříbra ráno a večer (nyní mám pauzu, pak budu opakovat). I po tomto se mi začátkem dubna bolesti na pár dní vrátily, upravil jsem si tedy i jídelníček, přestal pít alkohol, kávu, žádný cukr a sladkosti, vysadit bílé pečivo. Začal jsem ráno a večer provádět cviky dle videa na youtube co zde někdo psal, od autora Uptown Mike, také jsem začal jíst včelí pyl. Po dvou týdnech cvičení již nemám bolesti v oblasti pánve, pouze občas pocit pálení v penisu ale ne stále, také pociťuji návrat chuti na sex, i když to stále není tak jako dříve. Nevím tedy co z uvedených věcí mi pomohlo, ale myslím že je důležitá ta úprava jídelníčku, vysadit cukry, jíst více zeleniny, cviky na posílení pánve a včelí pyl, k tomu brát Polenal a hlavně se snažit být v psychické pohodě. Takže tímto děkuji za předchozí zkušenosti ostatních, doufám že tímto přispěji trochu i já. Za pár týdnů se ozvu a napíšu moje další zkušenosti. Problémy s poklesem libida a erekce jsou spojeny s tímto nepříjemným onemocněním, vězte, že v tom nejste sami, chce to víru a čas.

Jan

Přátelé tá infra deka Beuer 90 či 100 to mi uzdravilo chronický zánět na plicích. Tohleto zabíjí nějaké parazity, které jsou strašně odolné. Fak jsem to léčil snad všemi prostředky.

Vašek

Pánové co jste sem psali příspěvky jak se léčite mohli by jste napsat zda jste se z toho dostali. Pro nás je důležité co skutecne pomohlo. Mnohdy děláme zbytečné chyby. Pomozte i ostatním v jejich léčbě.

David
1x

Jak píše Vašek prosím ty kdo se z toho dostal tam aby napsal jak se mu to povedlo... Díky všem co se podělili a napsali to. Já mohu slíbit že se podělím o vse co by mě pomohlo... Uvažuji i o webu abychom se mohli společně spojit společně si radit...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce