Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

ElektroMyoGrafie neboli EMG

Elektromyografie patří mezi vyšetřovací techniky, které lékaři napomáhají hodnotit funkční stav pohybového systému a jeho inervace. K vyšetření se používá přístroj zvaný elektromyograf. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kabi
2x

Mám čerstvou zkušenost, dolní končetiny, elektrody jsou v pohodě, jen to trochu kopne, ale fakt minimální bolest, jehly jsem se bála na základě zdejších komentářů, ale jehlu jsem v lýtku ani necítila, doktor i sestra velmi příjemní, žádné hartusení. Možná ta páteř je horší, asi fakt záleží na místě vpichu. Jehla je velmi tenoučká.

ina
2x

chystám se na EMG rukou kvůli brnění, na MR útlak nervu krční páteř C7. Máte tady někdo tuto konkrétní zkušenost jaké to je a jak to probíhá? Po přečtení všeho se děsím...

Zuzana
1x

Dobrý den, byla jsem včera na vyšetření EMG a není to tak hrozné jak lidé píší.

Papaja
1x

Dobry den, prave jsem na ceste na EMG vysetreni...jsem dost zvedava na kteriu stranu se priklonim, az pojedu zpatky (zda pojedu) napisu. Pavla

Papaja
1x

Dobry den, tak jedu zpet. Vysetreni provadeno na prave ruce, snesitelne, ale neprijemne. Verim, ze i vy ostatni budete mit s vysetrenim normalni zkusenost. Potvrzena stredne tezka tetanie. Nic noveho:-) Pekny den a zdravi vsem! P.

Tom

Zdravím, já jsem EMG podstoupil dnes. bezbolestivé to opravdu není... Když na mě napojili elektrody a pouštěli proud, tak to bylo spíš jen nepříjemné, ale né moc bolestivé. Horší to bylo když mi píchli do svalu jehlu, tak to už moc bezbolestivé opravdu nebylo. Docela jsem se potil bolestí, něco jako silná dlouhotrvající křeč, navíc mě teď lítko bolí už několik hodin a kulhám... ale co se dá dělat, tak držím palce..

Vlasta

Dobrý den zítra jdu taky na EMG kvuli brnení v nohou. Nevite nahodou jak to probiha u Dr. K.Kalouse v Praze ve Vratislavove ul. Mam hrozny strach a jsem taky citliva na bolest.Maji jenom jehly nebo magnety. Mam strach ze to tam se mnou sekne. Diky za radu

Markéta

Dobrý den, po přečtení všech komentářů chápu, že je to silně individuální. Máte někdo zkušenosti s tímto vyšetřením u dětí? Probíhá stejně? Mám na to objednaného syna (10 let) s krční páteří a ramenním pletencem - do FN v Motole. Když jsem dnes volala na to pracoviště kvůli termínu, tak jsem slyšela snad až zvířecí řev nějakého dítěte (rozhodně ne miminka) a dost mě to vyděsilo...proto jsem hledala info na netu a teď jsem našla tuto diskusi a moc mě neuklidnila. Díky za nějaké info.

Marcela
3x

Dneska jsem byla na vyšetření a můžu vám říct, že bych to nikomu nepřála. Je to opravdu individuální, někomu to jen brní někomu to trhá svaly. Já patřím do druhé skupiny. Nevím proč tady někdo píše, že tady někdo straší. Proč někdo mluví za druhé. Každý má na to svůj názor, protože každý má jiný prách bolesti a je jinak citlivej. Prodělala jsem sepsi jater, zánět okostnice a kdysy jsem jako malá strčila prsty do zásuvky, takže vím jak kope elektřina. Myslela jsem si, že nic horšího mě nemůže potkat. Vpichování jehel mě nevadilo, brala jsem to jako normální odběr krve. Když mě vpichli dvě jehly do lýtka , to bylo v pohodě, v momentě kdy do mě pustili první šok, věděla jsem, že je zle. Bohužel šoky byly za sebou a nestačila jsem vyšetření zastavit. Když ze mě jehly vytahli a chtěli mi je vpichnout pod kůží na hlavě, měla jsem už šok a bezhlavě jsem se vyřítila ke dvěřím, doktor nedoktor, sestra nesestra, nezastavil mě ani ani můj 110 kg chlap, který na mě čekal v ordinaci. Zastavil mě až někde v uličkách, kde jsem nadávala na celé kolo, proč mě nevarovali. Moje kamarádka šla taky na vyšetření, je to takovej střízlík a vypotácela se z ordinace orosená, ubečená a do auta jsme ji museli doslova odnést.. Ale já si tenkrát myslela, že je taková drobounká, že holt nic nevydrží. Takže žádné strašení, prostě každej máme jinej prách bolesti. Pro někoho jsou nejhorší vpichy jehel, pro někoho elektrické šoky, každopádně pro mě to byl nepřijemný zážitel a už bych to nechtěla podstoupit.

Leni
1x

Lidi neblaznete. Dnes jsem byla na EMG hornich a dolnich koncetin. Do hornich nejprve elektrody a nasledne 3 jehlove vpichy. Neni to prijemne,ale rozhodne to neni na ARO,omdleni nebo jak se to tu popisuje. Elektrody se prikladaji cca na 5min na kazde ze sledovanych mist a dulezite je snazit se pri vysetreni relaxovat,mit zavrene oci. Na kotnicich bylo vysetreni vic neprijemne nez na rukach. Stipani,tlak,cukani. Nasledne vpich je klasicke stipnuti,cilene pak musite zatinat sval,coz je citlivejsi. Po par minutach po skonceni me rozhodne nic nekrvacelo ani nebolelo.

ema
1x

Po cteni teto diskuze jsem se hodne bala a dnes po absolvovani emg vam prisaham , ze to nic neni, nebojte se a hlavne tyto strasaky tady nectete. Me to pripravilo par bezesnych noci a pro nic.Neboli, je to za chvili a mate jistotu. Klidne bych na to sla znovu a tentokrat beze strachu, verte mi.

Martina
1x

Pořád čtu ty vaše nářky. Nechápu. Na EMG jsem byla, všechno v pohodě a bez problémů. Někteří z vás asi omdlévají ui odběru krve nebo při očkování.. Tam už byste to asi měli řešit. ( možná i u psychiatra ).

lajlik

budu schopná po vyšetření EMG rukou odjet autem sama? (dlaně a prsty)

Mia

Určitě, odjela jsem také autem 120 Km MK

dana
1x

Dnes jsem byla na vysetreni Emg...jako neboli to vylozene, ale je to silne neprijemne! Asi po dvou hodinach, neskutecne bolesti v leve kycly a od kolen dolu pnuti a stazeni, hrozna bolest, ani si bolesti nemohu lehnout na bok ! Takze jsou i hnusne priznaky po Emg ! Uz na to proste nikdy !!

Mia
1x

Byla jsem včera 25.6.2014 Vůbec se nebojte. Je to trochu cítit, ale žádné trhání svalů. Po přečtení některých komentářů jsem chtěla vyšetření odmítnout, ale nakonec jsem do FN Brno jela. Pacienti co tam byli mně dodali odvahy, nikdo neměl špatnou zkušenost. Paní doktorka i sestřička byly perfektní. Opravdu žádná hrůza. Jak píše jedna pacientka, něco jak když se trefíte do brňavky snad i méně. Dělaly i obě metody snad 20 výbojů i jehel. MIla

Zdenka
1x

Bojím se! jdu na to zítra a opravdu přemýšlím, že to zruším!! Pomoccc!!

Mária Frydrychovská

Dnes jsem byla na vyšetření EMG.Byla jsem dost vystrašená ze zdejších komentářů,ale fakticky jsem byla překvapená,vyšetření nebylo bolestivé,,,,,pár záškubů a ta jehlička .....zažila jsem bolestivější injekce.Opravdu ,dá se to vydržet.Nebát se toho.......

Kamila
2x

Dnes jsem byla již podruhé po osmi letech na vyšetření EMG dolních končetin a MEPu taktéž dolních končetin. Po všech předchozích příspěvcích a vlastní zkušenosti jsem nabyla dojmu, že bolestivost tohoto vyšetření není ani tak o citlivosti konkrétního člověka, ale o části těla, na kterém se toto vyšetření provádí a jak hodně je tato část nemocná. Také je to o tom, kolik bolestivých vyšetření už člověk zažil a tak dokáži pochopit, že tato vyšetřní mohou být pro někoho hodně traumatizující. I pro mě to bylo dnes docela nepříjemné, ale bylo to potřeba pro porovnání předešlých výsledků. Tak se toho nebojte, brečet u toho nebudete :-)

Bedřich

Dnes jsem absolvoval EMG vyšetření pravé ruky v Medicentru Beroun. Řádně připraven horory v diskusi. Profesionální přístup paní doktorky Štolcové a sestřičky smazal strach ještě před začátkem vyšetření . Upozornění na každý výboj. Nejprve elektrody, potom jehličky. Žádné rvaní svalů, jenom trochu nepříjemný pocit, elektroda na lokti jako klepnutí do brňavky. V žádném případě jako rána od ohradníku na koně. Když jsem vyšel z ordinace nevěděl jsem kam mi sestřička jehlu píchla. Večer žádná bolest a otoky

Jana

Dnes jsem absolvovala vyšetření EMG a chci zodpovědně říct všem,které toto vyšetření čeká a potřebuji ho,že se opravdu nemají čeho bát,opravdu je to v pohodě. A Ti co tady popisuji hororové zážitky z tohoto vyšetření a straší ostatní (včetně mě ), neví co to je bolest a nebo to dělají schválně,aby ostatní vystrašili.

JménoLenka

Nemate pravdu je vic vysetreni emg ne jen jedno.nektera s mirnou bolesti nektera s velkou takze tady nikdo nikoho nestrasi!

Kristyna

Ahoj te všichni ja take mam s toho strach co jsem se tady dočetla ja tam take jdu ale poprve a strašně se toho bojim že to nevydrzim a rozhodne nechci brat dalsi prasky jk vuli tomu uz tak jich mam dost

Lana

Dneska jsem na EMG byla, po přečtení této diskuse jsem se musela fakt vyhecovat abych tam jela. Musím ale říct že vyšetření bylo úplně v pohodě. Vyšetřovali mi nohu, elektrody naprosto v pohodě, jakoby slabé kopnutí elektrickým proudem, ale fakt slabé, rozdodně žádná bolest, jen malinko nepříjemné. Jehlu mi píchali do tří míst, vpich nebolel, jen bylo cítit když pak doktor s jehlou hýbal, ale opět, nic hrozného. Takže se nebojte, je spousta horších vyšetření, toto je naprosto snesitelné a téměř bezbolestné.

Kristyna

Zdravim vsechny dneska jsem byla na vysetreni EMG a muzu potvrdit ze to neni vubec tak bolestive jak to nekteri pisou. A tem jen zkazuju co tady strasi lidi at je laskave nestrasi vubec to neni tak jak oni to nektery tady písi JASNY

Eva
1x

Nevím, kde na tom byli ti, co píší jaké je to příšerné, ale mě to přišlo v pohodě. Rozhodně to nebolí - ani elektrody ani ty jehly!!!!!!!! Jediné, s čím jsem měla promblém bylo, že jsem v průběhu celého dne dostávala ránu od každého kovového předmětu, na který jsem šáhla. Doporučuji MUDr.Jana Straková, Rybkova 9, Brno.

Karel
3x

No... pročetl jsem tuto diskusi a pochopil jsem, že tady téměř všichni mluví o něčem jiném. Teď už vím, že na onom EMG, se dělají minimálně tři odlišné vyšetření. Já osobně jsem byl na nějakém Magnetu a potom na oném vyšetřením slabým proudem. Šel jsem na neurologii s bolestí bederní páteře, kde mě doktorka jak se patří pořádně proklepla a objednala na zmiňované EMG. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Když jsem dorazil na vyšetření, řekli mi že to bude trvat asi 40 min. a první mi budou dělat nějaký magnet, který je prý nepříjemný a že si na to po chvilce zvyknu. Začli tak, že mi na zápěstí dali pásek a postupně prostřídali všechny končetiny. Dali mi k hlavě takovou kulatou věc (vypadalo to jak plácačka od přednosty stanice) s červeným světlem u prostřed k hlavě za ucho a zopakovali mi, teď to bude nepříjemné... že si za chvíli zvyknu!! Dodnes nevím proč se tomu říká magnet, ale jako kdyby mnou projelo 380 voltů a to do hlavy. Vždycky ta končetina která měla ten náramek lítala do vzduchu. Řeknu vám ... už nikdy!! První reakce byla ta, že jsem si spletl oddělení. Dále mi tu plácačku přiložili na krční páteř a nakonec na bederní. To už se dalo. No nicméně jsem to přežil a dodnes mě skoro každý den bolí hlava. Druhé fáze byla to vyšetření proudem.... To už jen ležíte na zádech máte zavřené oči a odpočíváte. Dají vám na zápěstí náramek, kde pouští 2x asi na minutu slabý proud a zase prostřídají všechny končetiny. Tohle asi zdejší pisatelé přirovnávali k ohradníku na dobytek. Věřte mi, ohradník na dobytek dává větší rány. Tohle byla paráda, málem jsem u toho usnul. Někdo tu psal že tam byl 5 min. ale já tam byl 45. Vždy když mě bolí hlava se sám sebe ptám, jestli bych na EMG šel znovu kdybych musel.... ano šel, ale už nikdy na vyšetření tím jejich magnetem.

Lena

ceka mi emg,mam strach,jsem docela vystresovana stejne jako kdyz jsem sla na biopsii prsou ,rvala jsem a brecela jako pominuta a ono nebylo nic ,vubec ten vpich te obrovske jehly do prsa nebolelo,doufam ze na vysetreni emg pujdu klidnejsi a bude to vpohode.

JménoLenka
3x

A to jste jeste nebyl na to tretim vysetreni kdy do vas zapichnou tlustou jehlu do svalu ma do trisla a do krku a pousti do vas proud.hlava mi litala ze strany na stranu a jeste s tou jehlou doktor rajbloval neb mu to neslo namerit.a to je presne co tady lidi popisuji ze uz nikdy!!!takze nikdo tu nikoho nestrasi akorat ti co je to nebolelo nechapou ze je tech vysetreni vic.

Martina

Marcelo, to vyšetření je fakt úplně bezbolestné. Pokud máš nějaké problémy, doporučila bych ti navštívit psychologa ( nemyslím psychiatra ). Ale pokud má někdo problémy s takovou banalitou, jako je běžné vyšetření , měl by s tím něco dělat!!

JménoLenka

Mila Martino a vite o tom ze tech vysetreni na emg je vic?mozna si nejdriv nez poslete nekoho k psychologovi zjistete podrobnoti.nektera vysetreni emg opravdu boli.

Martina

Ale ono to fakt nějak moc nebolí!! Každý průměrně zdatný člověk to v pohodě vydrží.

Jaroslava
2x

Byla jsem na EMG 2x oboustranně do nohou. Napíchali mi jehličky od chodidel, až na zadek. Poprvé to celkem šlo, sice to bylo nepříjemné, ale dalo se to vydržet, ale podruhé jsem měla ohromné bolesti. Myslím, že záleží na tom lékaři jak je šikovný.

Ivana
2x

Emg jsem absolvovala včera,už nikdy nebudu čist názory druhých na vyšetření jsem šla uplne vystresovana. Vyšetřovali mi ruku a nohu a bylo to v pohodě.

Péťa
1x

já na to byla s rukama a bylo to v pohodě, žádnou smrtelnou bolest jsem fakt necítila...

Ilona
1x

Musím uklidnit všechny, které toto vyšetření čeká! Dnes jsem jej absolvovala a vůbec nevím, co se tady řeší. Je to úplně banální vyšetření. Na nohu (na několika místech postupně) mi dali nějaké drátky a pustili proud, ale byla to vždy taková chvilička, že to žádná bolest nebyla. To samé pak s druhou nohou a snad za pět minut jsem byla z ordinace venku. Žádné jehly mi nikam nepíchali. Je pravda, že přede mnou šel dovnitř starší pán, který tak řval, že jsem chtěla utéct a taky jsem to sestře řekla, že se bojím a ještě nevím, jestli neuteču. Nakonec jsem to nevzdala a dobře jsem udělala. opravdu se nebojte, nestojí to za řeč ani za ten strach, spíš vám přijde nepochopitelné, proč se to tady vůbec řeší.

František

Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím, že to není až takové drama. Dnes jsem toto vyšetření absolvoal. Mě měřili elektrodami i jehlou. Ruce a nohu, Elektrody jsou nepříjemné, ale ne nějak hodně bolestivé. Při měření na kotníku jsem si trochu postěžoval, ale jinak nic tragického. Dá se to naprosto v pořádku vydržet. Jehly jsem se dost bál a zbytečně. Opět - není to extra příjemné, ale nějaká velká bolest se nekonala. Představa byla mnohem horší, než skutečnost. Hlavní je, že vyšetření je krátké (člověku to v ordinaci připadá jako věčnost, ale během 10ti minut mi změřili obě ruce i nohu a bylo to). U zubaře je to mnohem, mnohem horší. Závěr z tohoto vyšetření - není to příjemné, ale také to není mučení pacienta (vyšetření vykmnutého kotníku bylo pro mne mnohem horší). Netrvá dlouho a dá se v přestát.

anonym

Byl jsem dnes na Emg s obličejem vůbec to nebolí to když me stipne komár tak to boli 10x více fakt se ničeho nebojte

Jana

Dobrý den, zrovna jsem se vrátila zvyšetření EMG. Po přečtení příspěvků tady,jsem měla docela obavy z toho, co mne čeká. Nicméně už po dvou minutách vyšetření, jsem se v duchu smála a říkala si, jak jsem hloupá,když jsem byť trochu věřila tomu,že mne čeká bolest,nebo podobné strach nahánějící pocity..Vyšetření bylo v pohodě a klidu. Impulsy do nervů působily mírné cukání a škubání.A vpich do svalu bolel mnohem méně, než vpich u odběru krve. Skutečně se není čeho bát!

Jean

?

Miroslav

Dnes jsem absolvoval EMG musím uznat, že poté co jsem četl tuhle diskusi tak jsem se bál. Bylo to ale v pohodě i s jehlami. Nepříjemné, netrvá to dlouho a dá se to v pohodě vydržet. Strašíte tady lidi. Co se na to chystáte buďte bez obav.

lucka

Právě jedu z vyšetření EMG levé ruky, které jsem absolvovala na neurologii v Praze 4, Zarubova ul. Vyšetření není zdaleka tak hrozné jak zde někteří uvádějí. Při vyšetření elektrodami ruka samovolně skubne, bolest téměř neznatelna. Při vyšetření jehlou, tedy velmi tenkou jehlickou pouze cítíte stipnuti, kdyz jehla proniká přes kůži. Po precteni zdejších komentářů jsem šla na vyšetření neskutečně vystresovana s pocitem, že snad budu absolvovat operaci za ziva:-) Rada bych vás uklidnila, vyšetření neboli a to jsem stará citlivka, která i na vrtání u zubaře si nechává dávat injekci.

Dan

Byl jsem na EMG a hodně záleží jak velké "bomby" do vás vyšetřující lékař pouští a taky v jakém místě vyšetření probíhá. Podle toho je to pak buď "úplně v pohodě" a nebo "hodně hustý". Takže si tu nikdo nevymýšlí (ani ti co říkají pohoda, ani ti co říkají, že je to peklo). Ale bát se dopředu je zbytečný - nijak si tím nepomůžete, spíš naopak ;-)

Renata

Vážení budoucí čekatelé na vyšetření emg....minulý týden jsem toto vyšetření podstoupila.Nejedná se o žádnou bolest pri vyšetření.Také jsem si přečetla pár komentářů o tom,jak je emg naprosto hrozné,bolestivé.Nevěřte těmto slovům a vzhůru do toho.Opravdu to nic neni.

Simona

Dobrý den, včera jsem podstoupila Emg vyšetření..jednalo o levou ruku po třístivé zlomenině předloktí. Nijak zvlášť dobré zprávy pro mě lékařka neměla, ale kvůli tomu sem nepíšu. Díky této vydařené konverzaci jsem noc předtím skoro nespala, jak jsem se toho bála. Přišla jsem tam úplně vynervovaná. PROSÍM VÁS, MOŽNÁ TO KAŽDÝ SNÁŠÍ JINAK, ALE PODLE MĚ SE NEMÁTE ČEHO BÁT! TY ELEKTRICKÉ VÝBOJE MI NEVADILY VŮBEC. LEHCE VÁM TO JEN CUKÁ SVALY. SAMOZŘEJMĚ PŘI ZAVÁDĚNÍ JEHLY TO TROCHU ZABOLÍ A ZAŠTÍPE JAKO PŘI KLASICKÉ INJEKCI. TOŤ VŠE!!!! Za měsíc tam jdu znova a vážně si z toho nic nedělám. Buďte v pohodě.. :)

Marta

Asi se to fakt dost liší člověk od člověka a vyšetření od vyšetření - doktoři ani lidi nejsou stroje. Jak kdo zvládá elekrické šoky, to asi závisí na tom, jak je starý, v jakém stavu má srdce a plíce apod. A jak kdo zvládá bolest, to závisí na intenzitě vylučování hormonů, které přenášejí informace v mozku (serotonin, dopamin apod.), a to je do značné míry dědičné a s ničím to nesouvisí. Jinak ze svého laického pohledu bych poradila se před EMG dost najíst, vyspat a pít dost tekutin - odpočinutý a hydratovaný organizmus je odolnější vůči bolesti. (I mírná dehydratace tělu signalizuje, že musí přejít do nouzového režimu, a ten rozhazuje právě třeba hladinu těch hormonů, co přenášejí v mozku informace o bolesti.)

Amazonka

Asi záleží na tom, proč jste na EMG posláni. Já trpím na svalové a nervové křeče a vyšetření pro mě byl horor. V srpnu mě to čeká znovu, změnila jsem neurologa, protože moje potíže se ani po osmi letech nezlepšily. Už teď se toho děsim

Edita

Dobrý den,mě čeká EMG vyšetření 15 září,kvůli dvěma záchvatům Tetánie,které jsem prodělala v červenci a po přečtení některých článku,kde píšete,že je to hodně bolestivé a že z tohoto vyšetření máte následky,mám z toho trochu strach a uvažuji jestli tam mám vůbec jít.

Bumla

Ženský hysterický !! EMG-ElektroMyoGrafie je bezbolestná. V případě jehlové metody je bolest minimální záleží na oblasti která má být vyšetřena. Pocitově může přetrvávat max. jeden den slabé píchání čí záškuby svalů a nervů které byly prověřovány. Kvůli Vašim příspěvkům pak lidi zanedbají léčbu a lékaři se vyhnou obloukem !!

JménoLenka

Dnes jsem prave emg vysetreni zrusila.Je vice druhu tohoto vysetreni a absolvovala jsem vsechny.Prvni je ze vam zjistuji napr.karpalni tunel tzn.prikladaji vam diody a pousti el.proud.Neprijemne presne jak zde nekdo psal jako kdyz se prastite do brnavky ale prezit se to da.Potom je EVP napi haji vam tenke jehlicky male pod kuzi a koukate na obrazovku pousti vam do sluchatek zvuky a brni vas rzce a nohy.Zjistuji jak vam reaguji nervy s mozkem.Opet se to v pohode da prezit rekla bych ze lip nez to predtim.A potom je EMG kde vam zjistuji svalove problemy a napichnou do svalu dlouhe jehly a do nich pousti proud.Jehlu do trisla jsem se zatatymi zuby jeste zvladla ale jehlu do krku kdyz se to doktorovi nedarilo a stoural s ni a hlava mi litala ze strany na stranu uz jsem nedala.Poslala jsem ho nekam at se to nejdriv nauci na nekom jinem.Podotykam ze mi tyto vysetreni hlavne k nicemu nebyly i kdyz mam nalez zadny doktor je videt nechtel.Ted jdu na operaci s krc.pateri a protoze uz dr.nevedela kam me jeste poslat napsala mi emg.Kdyby me radsi poslala do pr....udelala by lip.Takze souhlasim na toto vysetreni svaloveho emg s jehlama UZ NIKDY pokud mi nepujde o zivot!!!!

Přidat nový komentář

Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce