Inzerce

ElektroMyoGrafie neboli EMG

Elektromyografie patří mezi vyšetřovací techniky, které lékaři napomáhají hodnotit funkční stav pohybového systému a jeho inervace. K vyšetření se používá přístroj zvaný elektromyograf. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Petra

Byla jsem na tomto vyšetření jako dítě a vůbec to nebolelo.Potom na uplne stejném vyšetření ve 35 letech a byla to šílená bolest.V ruce mě bodalo ještě večer.. Za mě už nikdy.

Reagovatpoděkovatnahlásit

17. prosince 2018, 07:27:47

Marie

Nevím proč si lidi myslíte, že jsme všichni stejní, cítíme stejně bolest a máme stejné problémy , s kterými jdeme na vyšetření EMG? Pokud má někdo velké problémy s páteří a tímto vyšetřením se oživí, nebo zněkolikanásobí, nemusíte ho urážet a nazývat hysterickou osobou! Já osobně jsem před 5-ti lety zvládla toto vyšetření naprosto v pohodě(předtím jsem 2 měsíce chodila na kapačky) a teď jsem se opravdu nebála, ale u vyšetření kdy mi jehlami pouštěly paní doktorka a sestřička el.proud do různých svalů jsem se opravdu málem bolestí zbláznila! A to mi věřte, že vím, co je to bolest...Navíc se mi potíže výrazně zhoršily - v podstatě nemůžu bez pomoci chodit a vystrelovaci bolesti do končetin se změnily z jednoho směru hned do 3...Taky jsem měla pocit , jako pokusný králík v Mengeleho ústavu, i když byly obě paní velmi hodné a milé.Takže nezobecňujte.Nikdy nevíte, co ten druhý cítí...

20. prosince 2018, 10:17:57

Peter2 poděkování

Já byl na vyšetření dneska v Brně a musím říct, pracoval jsem se zdroji el. proudu. Vím co to je dostat kopanec, až člověk zůstane ležet na podlaze a je mu tak špatně, že se nemůže ani hnout a čeká, jestli se ještě nadechne. Tohle vyšetření je celkem jistě o něčem jiném. Není to příjemné vyšetření a opravdu každý máme jiný práh bolesti. No dá se zřejmě ve většině případů vydržet. Mimo postiženou oblast je vyšetření opravdu celkem v pohodě (člověk se leká víc, než to bolí), no přímo v postižené oblasti to může být náročné. Já si ale všiml, že pan doktor byl velice pozorný, vysvětloval každý krok a v postižené oblasti mně skutečně šetřil. Tu musím souhlasit, že pokud bych asi dostal víc pulzů v postižené oblasti, pravděpodobně bych ztratil vědomí. Ale jak říkám, dvě dámy a pan doktor byly fantastičtí lidé a musím říct, že i když mně to dneska bolelo a cítím to ještě i večer, byly opravdu citlivý a měli opravdu pochopení. Kdy bych musel toto vyšetření znovu absolvovat, šel bych jenom tam.

21. prosince 2018, 21:23:42

Hanka

Dnes mám za sebou též již po 2 první před 3 lety bylo protivné a dalo se vydržet. Druhé dnes některé impulsy nepříjemné jiné zabolely některé téměř necitelné. Měření pod koleny a kolem kotníků po ošetření nic zvláštního, ale teď večer velké bolesti obou nohou nemohu spát jak pomlácená z náledí bolí i kolena. Měla jsem jen destičky anodu a katodu. Mám výhřez bederní plotny brní mne noha někdy je jak gumová výsledek ok tak nevím když ok proč tedy mám ty problémy. Souhlasím s tím, že to může cítit každý jinak záleží určitě na míře poškození a typu a místu zákroku.

9. ledna 2019, 00:42:44

Jarka

Také jsem absolvovala vyšetření EMG a takzvané kopáni elektrodami je celkem v pohodě,ale injekčni metoda je dost nepříjemná,hlavně když jim třeba jako u mě špatně funguje prístroj,oakovaně vpichují jehlu kroutí ve svalu,takové mučení středověké

26. dubna 2019, 08:33:25

Hana

Byla jsem na tomhle vyšetření asi před 6 lety a musím říci, že to bylo nejhorší vyšetření, jaké jsem kdy absolvovala. Bolestí jsem na křesle omdlela, a to se mi ještě nikdy nestalo. A tím, že jsem roky trpěla na migrény, myslím, že snesu opravdu hodně bolesti. Určitě bych to již nepodstoupila.

10. června 2019, 12:28:11

1234
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ilona (Magnetická rezonance (MR)) 16. června 2019, 06:14:00

já jdu dneska  Diskutovat

• Katarinka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. června 2019, 08:00:01

Ahoj Jani no praveze to zvysenie moc dobre neznasam...ty si to musela zmenit?co bolo tou hlavnou… Diskutovat

• Katarinka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. června 2019, 08:13:06

Mne je najhorsie doobeda okolo 3 sa to uz lame k lepsiemu. Ale ako kedy...najviac sa tesim na… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.