ElektroMyoGrafie neboli EMG

Elektromyografie patří mezi vyšetřovací techniky, které lékaři napomáhají hodnotit funkční stav pohybového systému a jeho inervace. K vyšetření se používá přístroj zvaný elektromyograf. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vladimír

Dobrý den, dnes jsem byl na EMG kvůli karpálním tunelům a vyšetření bylo bez píchání jehel, pouze povrchové elektrody a bylo absolutně bezbolestné, byl jsem v brně na rybkové mudr. Dufek.

Petra
1x

Zdravím všechny a bohužel se musím připojit k popisu vyšetření, které popsala paní Yveta. Měla jsem podobné pocity, cítila jsem se jak týrané zvíře, na kterém dělají hrůzné pokusy. 😟 To pichani jehlou do svalu je v pohodě, ale silně nepříjemné je, když vám dávají opakovaně rány elektrickým proudem! Noha mi vždy vylítla šokem skoro ke stropu! Cely den jsem pak byla jak zpraskaná a doma ihned usnula. A výsledek vyšetření: Vše v pořádku. Můj názor je, ze je to zcela zbytečně vyšetření, na kterém si doktor honí body a sestřička ukájí své sadistické sklony. 😊 Když vám do svalu pustí dávku elektriky, tak by sebou necukala asi jen mrtvola. 😏 Radim, nechodit, pokud to fakt není nutné, nebo mate rádi týrání 😟

Petra

Byla jsem na tomto vyšetření jako dítě a vůbec to nebolelo.Potom na uplne stejném vyšetření ve 35 letech a byla to šílená bolest.V ruce mě bodalo ještě večer.. Za mě už nikdy.

Marie

Nevím proč si lidi myslíte, že jsme všichni stejní, cítíme stejně bolest a máme stejné problémy , s kterými jdeme na vyšetření EMG? Pokud má někdo velké problémy s páteří a tímto vyšetřením se oživí, nebo zněkolikanásobí, nemusíte ho urážet a nazývat hysterickou osobou! Já osobně jsem před 5-ti lety zvládla toto vyšetření naprosto v pohodě(předtím jsem 2 měsíce chodila na kapačky) a teď jsem se opravdu nebála, ale u vyšetření kdy mi jehlami pouštěly paní doktorka a sestřička el.proud do různých svalů jsem se opravdu málem bolestí zbláznila! A to mi věřte, že vím, co je to bolest...Navíc se mi potíže výrazně zhoršily - v podstatě nemůžu bez pomoci chodit a vystrelovaci bolesti do končetin se změnily z jednoho směru hned do 3...Taky jsem měla pocit , jako pokusný králík v Mengeleho ústavu, i když byly obě paní velmi hodné a milé.Takže nezobecňujte.Nikdy nevíte, co ten druhý cítí...

Peter
2x

Já byl na vyšetření dneska v Brně a musím říct, pracoval jsem se zdroji el. proudu. Vím co to je dostat kopanec, až člověk zůstane ležet na podlaze a je mu tak špatně, že se nemůže ani hnout a čeká, jestli se ještě nadechne. Tohle vyšetření je celkem jistě o něčem jiném. Není to příjemné vyšetření a opravdu každý máme jiný práh bolesti. No dá se zřejmě ve většině případů vydržet. Mimo postiženou oblast je vyšetření opravdu celkem v pohodě (člověk se leká víc, než to bolí), no přímo v postižené oblasti to může být náročné. Já si ale všiml, že pan doktor byl velice pozorný, vysvětloval každý krok a v postižené oblasti mně skutečně šetřil. Tu musím souhlasit, že pokud bych asi dostal víc pulzů v postižené oblasti, pravděpodobně bych ztratil vědomí. Ale jak říkám, dvě dámy a pan doktor byly fantastičtí lidé a musím říct, že i když mně to dneska bolelo a cítím to ještě i večer, byly opravdu citlivý a měli opravdu pochopení. Kdy bych musel toto vyšetření znovu absolvovat, šel bych jenom tam.

Hanka

Dnes mám za sebou též již po 2 první před 3 lety bylo protivné a dalo se vydržet. Druhé dnes některé impulsy nepříjemné jiné zabolely některé téměř necitelné. Měření pod koleny a kolem kotníků po ošetření nic zvláštního, ale teď večer velké bolesti obou nohou nemohu spát jak pomlácená z náledí bolí i kolena. Měla jsem jen destičky anodu a katodu. Mám výhřez bederní plotny brní mne noha někdy je jak gumová výsledek ok tak nevím když ok proč tedy mám ty problémy. Souhlasím s tím, že to může cítit každý jinak záleží určitě na míře poškození a typu a místu zákroku.

Jarka

Také jsem absolvovala vyšetření EMG a takzvané kopáni elektrodami je celkem v pohodě,ale injekčni metoda je dost nepříjemná,hlavně když jim třeba jako u mě špatně funguje prístroj,oakovaně vpichují jehlu kroutí ve svalu,takové mučení středověké

Hana

Byla jsem na tomhle vyšetření asi před 6 lety a musím říci, že to bylo nejhorší vyšetření, jaké jsem kdy absolvovala. Bolestí jsem na křesle omdlela, a to se mi ještě nikdy nestalo. A tím, že jsem roky trpěla na migrény, myslím, že snesu opravdu hodně bolesti. Určitě bych to již nepodstoupila.

Maja

Ahoj, tak chci také přispět, byla jsem dnes na EMG v poliklinice I. P. Pavlova. Dělali mi "škubání" v ruce, noze, napíchli stehenní sval a pak i škrcení ruky s hyperventilací kvůli latentní tetanii. Příjemné to není, ale je to v pohodě. Spíš to jsou takové zvláštní pocity. Sval po napichnuti ještě trochu pobolívá při chůzi po schodech a všechno to "škubání" až na jeden sval bylo také v pohodě. A ten jeden v noze co byl dost nepříjemný (překvapivě nějaký menší v nártu), tak to byly tak cca 4 vteřiny bolesti a několik silnějších výbojů rychle za sebou. Při testu na latentní tetanii prostě nechali 10 minut ruku utaženou a pak postupně povolovali a přitom ji snímali (bez výbojů a jehel) a měla jsem rychle dýchat. Ruka vesměs jenom celou dobu brněla. Šla jsem tam kvůli zjištění, jestli mám LT a případnému vyloučení dalších věcí, ale bolestivé svaly nemám, což je asi také důležité. Záleží dost na tom, co vám chtěj zjišťovat. A dobrý tip je moc se nestresovat, protože pak budete mít ledový ruce a vyšetření půjde blbě.

ABC

Byla jsem na emg opakovaně (elektrody i jehly), jednalo se o emg ruky (1 x) a krku (celkem asi 10 x). Nebolelo mě to nikdy,bolí to méně, nežli když mně berou krev. Následky jsem neměla nikdy žádné a ani když jsem čekala v čekárně, tak se z ordinace žádný řev mučených pacientů neozýval. Takže je úplně zbytečné se strašit.

Daniela

Gratuluji všem, kterým EMG nedělá problémy. Nechápu, jak si tito lidé mohou dovolit zpochybňovat zážitek někoho jiného. Nikdo neví, jak to zrovna na vás, ve vašem zdravotním stavu bude působit. Takže se připravte, že to může bolet. Já to zažila dvakrát, Pokaždé jsem byla v šoku. Zkuste 10 - 15 minut přemáhat bolest. Na to je zvyklý málokdo. Odcházela jsem rozklepaná, v čekárně jsem se rozbrečela a nebyla schopná odejít....ruka a noha mě potom bolely několik dní. Přeji všem, ať EMG na ně takto nepůsobí. Já osobně na to už nikdy nepřistoupím, slíbila jsem to sama sobě :) Přeji hodně zdraví a důvěry v sebe a svůj úsudek

Přidat nový komentář

Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 127 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Bolest zad - pohybové metody, které prospějí tělu i duši

S bolestí zad se během svého života potýká až 80 % lidí. A není divu. Celý den prosedíme u počítače, do práce a z práce jezdíme autem, v tašce nebo kabelce přes rameno taháme notebook i rodinné nákupy – a záda a páteř dostávají každým dnem zabrat čím dál víc. Účinnou úlevu může přinést pravidelné cvičení, které svaly podél páteře protáhne, zpevní, a zádům tak znatelně uleví.

Ganglion - vada na kráse, která může způsobovat bolest

Ganglion je hmatné zduření, které se vyskytuje na zápěstí, v dlani nebo na prstech ruky, může se vyskytovat i na dolních končetinách. Zpravidla nezpůsobuje žádné potíže, může však být bolestivý, hlavně při jeho prvním výskytu, při pohybu nebo při větší pracovní zátěži. Některým pacientům vadí kosmeticky.

Prodělaný zánět spojivek a kontaktní čočky

Dobrý den. Před 3 týdny jsem prodělal zánět spojivek a od té doby si pravé oko nemůže zvyknout na kontaktní čočku. Vydrží 2-3 hod a začnu mít pocit cizího tělíska v oku. Oko nepálí, nebolí, ani není červené. Je možné že prostě oko přestalo snášet čočku? Děkuji

Roste počet lidí se záněty střev, i těch, kteří nesnáší lepek

Krvácení z konečníku, průjmy, bolesti břicha, hubnutí, časté nucení na stolici – to jsou časté příznaky střevních zánětů. Každý rok si vyslechne diagnózu asi 2 000 Čechů, dalších přibližně 7 600 ročně se od lékaře dozví, že má rakovinu tlustého střeva nebo konečníku. Zatímco úmrtnost na tento typ rakoviny kvůli účinnému screeningovému programu za posledních 10 let v ČR klesla o třetinu, počet lidí se střevními záněty každoročně o 4–5% vzroste.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.