Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zoloft za neurol

Nějakou dobu užívám Neurol,byla jsem s ním spokojená,ale moje ošetřující lékařka mi ho teď změnila za Zoloft.Užívám ho třetí den a mám po něm spíš dojem opačného účinku.Začíná to návaly horka,tlaky v uších a cítím se jako po dvou skleničkách alkoholu.Přečetla jsem si, že to má účinkovat zhruba až po jednom týdnu, tak nevím jestli mám užívat dál,jestli jsou to jenom první příznaky a pak se vše srovná.Nebo je lepší ho vysadit?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
káča
11x

ahoj, já beru zoloft něco přes rok, když jsem ho začala brát bylo to peklo, deprese, furt jsem spala, myšlenky jsem měla hrozný, chtělo se mi zvracet, ale to po týdnu a něco odeznělo.....pak už jsem byla totálně v pohodě, ale ted jsem si nechala snížit dávku s tím, že ho přestanu brát uplně, je to dva týdny a zrovna dneska jsem měla čest se záchvatem paniky....tak nevim...ale začátek když přežiješ, tak to bude ok..

Kristi
14x

Zoloft je antidepresivum, Neurol anxyolitikum. Pokud máš úzkosti z něčeho jiného, než z deprese (nedostatku serotoninu atp.), Zoloft nemusí pomoci. Já jsem léta brala kombinaci obou, antideprersivum občas změním, ale bez neurolu (Xanaxu) bych se neobešla, Bez antidepresiv ano.

jana
11x

Beru XANAX SR 2mg již 5 let, docela pomáhá, ale bojím se závislosti. Jak poznám, že začínám být závislá ?

M
6x

Bral sem asi 3 roky Neurol a po vysazeni to semnou tak zametlo ze sem se dostal do lecebnyna 8 nedel , tak bacha

Reno
4x

Dobrý den Kde se dá sehnat prosím Xanax 50x2mg moc děkuju

iva
8x

Vykašlat se na antidepresiva když už tak přírodní když nemůžeš spát zabírá Hypnox forte dá se volně koupit a není návykový není to ono ovšem lepší než psychiatrie

ZW
8x

Nepřemýšlejte, jak zjistit, zda jste závislá, protože závislost se vytvoří i po půl roce 0,5mg dávky. Takže po 5 letech 2mg dávky závislá jistě budete. O postupném (a VELMI pomalém) snižování dávek se poraďte s lékařem, případně ho požádejte o náhradu či alternativu (rivotril ap.). Počítejte s tím, že odpoutání se od xanaxu vám bude trvat řadu měsíců. Náhlé vysazení a čekání na totální "absťák" bych zatím neriskoval.

Ľuboš
8x

Závislá už dávno si! Xanax je veľmi návyková a nebezpečná látka. 2 mg sú hranične vysoká dávka. Samozrejme, Tebe to tak nepripadá, lebo si závislá a máš vysokú toleranciu. Normálneho človeka zloží 0,5 mg.. 2 mg by ho uspali na asi na 2 dni:) Pokiaľ nemusíš, prestaň to brať čo najskôr, ovšem odvykanie bude strašne ťažké a musí byť pod lekárskym dohľadom a veľmi pomaly znižovať dávku. 5 rokov je strašne moc! Bacha na ten liek. Ja som ho bral tiež.

And,

Dobrý den,dcera užívá Zoloft,někdy má extrémně rozšířené zorničky,nálady má teď, stále hodně,depresivní stavy,panikymnohem méně. Nyní se léčí již po druhé po sobě se zanetem zvukovodu. Někde jsem četla,že než. priznakem může být i bolest ucha. Je nutné léky vysadit?

Dall

Xanax se nemá užívat déle, jak pět týdnů, a 2 mg to už je slušná dávka, většinou by měl lékaž napsat na zkoušku 0.400 mg

Mr. T

Dobrý den, nemáte nějakej navíc? Rád bych vyzkoušel.

kuře
5x

Ahoj no ja mam uskostný stavy a dostala jsem se s nima az na psichyatryckou klinyku protoze jsem se chtela zabit a skocila jsem z okna uz si fakt nevim rady , zoloft beru uz 2 dny a připada mi ze se to jeste vic zhorsilo a mívám mocity horkosti . Nez jsem ho zacala brát tak jsem mela uzkostné stavy jen tak nekdy asi jednou dvakrát do týdne nevím přesne nepočítám to a ted je mam tak 5-krát i víckrát za den připadá mi to vsechno na nic nejradsi bych to udelala znova ale uz na to nemám sílu a jaksi pud sebezáchovi mi to nedovoluje . No zas napíšu co to se mnou delá. A mozná je to taky protoze mi je teprve14 a ty hormony se tam nejak bouří nevim no tak zatim :-/

Shiwary
3x

Vydrž. Je mi 16 let a me stavy zacli klepavkou,navaly horka a zimy, padal na me celej svet, chtela se podrezat,bylo mi spatne..proste des. Takle to bylo nekolik let nez si toho rodice vsimli. Zajeli jsme k psychiatrovi kde mi dali zoloft a poslali k psychologovi. Pomaha to. Beru ho uz 4 mesic a zaclo to pomahat. Jen ty zacatky jsou sileny..ale ted uz je to vpohode. Hlavne nic nevavadej! Pomoc prijde. Brzy!

Stanislava
8x

Trvalo rok, než mě skutečně pomáhal Setralin(to je stejný lék jako Zoloft),nyní ho beru již 10 let spolu s Neurolem a jsem naprosto v pohodě.Ten první rok bylo něco hrozného trvá dlouho než pořádně zabere ale stojí zato to vydržet.

renka
4x

Ahoj, já užívám zoloft na migrény několik let, ale na deprese vůbec nepůsobí.Neví, zda-li se dá kombinovat s něčím jiným?

agousek
9x

Ahoj já beru Zoloft asi 3 týdny a je to tak nějak nevím,ani lepší ani horší brala jsem 50 mg a od včera mi lékař zvedl dávku na 100mg k tomu mám v nouzi neurol 0,25 mg ,ale spíše ho užívám jen ráno ,protože jakmile se vzbudím jsem celá stažená a sevřená v oblasti žaludku a hrudníku a taková nervózní,nevím co to je deprese jestli mám vůbec deprese, ale někdy mi bylo hrozně za léta jsem měla problémy s tchýní a pěkně se to na mě odrazilo, motání hlavy strašná úzkost , strach někam daleko cestovat s autem, v hlavě spoustu myšlenek , občas i na zvracení, někdy jsem se začaly úplně klepat a měla jsem velký strach co se to se mnou děje.Prostě nic moc.Doufám , že mi ten Zoloft zabere ,za 2 týdny jdu k poprvé k psycholožce a od září bych chtěla zkusit jógu.

mymoza
2x

Ahojky! Beru již několik let Neurol 1mg a lékařka mi předepsla Zoloft, zatím jsem ho nazačala užívat, mám strach, co se mnou udělá, v práci musím být v poho, může mi někdo poradit, jak začít brát Zoloft? Díky.

Karel
10x

Zoloft již užívám spoustu let a to zcela bez problému,není na místě mít z něj strach,snad jen zpočátku léčby způsobuje mírnou ospalost,ale ta se dá překonat.Pravěpodobně budete užívat jednu tabletu 50 nebo 100mg. ráno,ale může se i večer,prostě tak aby odstup od jednotlivé dávky byl 24 hodin.Tento medikament má v těle za úkol zpětně vychytávat serotonin,mírně ředí krev a v poslední době se v některých médiích objevily zprávičky,že je to vlastně takové PLACEBO,které je neškodné...nevím,ale mi rozhodně pomáhá a pokud jej budete užívat,tak ke konci léčby dávky omezujte,třeba tím,že jej neberte o víkendu a postupně obden,až k úplnému vynechání.Přeji uzdravení.

Paw
3x

Ahoj Karle a zmizí po čase ta úzkost? Občas ji v těle mám, také ústavné kontrolování zustalo, jsem z toho nešťastná, děkuji za radu. beru celý na noc.

Markéta 32 let
6x

Nosím Zoloft už týden v kabelce , vždy když je mi nejhůř (závrať , úzkost, bušení srdce , tlak na hrudi, únava , třes,pocení, brnění atd.říkám si že ho začnu užívat.Mám ale strach aby mi nebylo ještě hůř když jsem si přečetla ty nežádoucí účinky, tak nevím co mám, dělat.Ty stavy mě strašně optěžují a trápí ale samo to asi nepřejde nikdy.Začala jsem chodit do fitboxu je to skvělé to mi opravdu pomáhá ale nestačí to , Zkusím ještě psychologa. Poraďte , moc se mi do antidepresiv nechce

wolf
1x

ahoj, nezlob se, ale pokud máš tyto stavy a nic jiného ti nepomáhá, budeš muset léky brát.. každej něco bere, takže bych to radši moc neřešil.. já ho beru a je mi líp.

jaja
3x

nic se neboj zoloft brát Já ho beru 1 rok a je mi fajn . Začátek je hrozný tak 14 dní ale pak pohoda je neškodný .jestliže ti je opravdu zle tak neváhej uleví se ti

Lenka

Ahoj beru Neurol ale dostala jsem zoloft, můžu zítra hned Neurol vynechat a vzít zoloft?

rena
3x

Hele, radši zkus nejdřív toho psychologa než začneš brát prášky. Ty nech až když to nepomůže, ostatně on sám Ti řekne, jestli to ještě zvládneš nebo musíš něco brát. Držím palce!

Eda
6x

Ahoj jsme na tom stejne mam stavy uzkosti strach brneni v rukou buseni srdce bolesti bricha prujmy motani hlavy pocit ze umiram dokazu si vyhnat krevni tlak az na 220/160 je to zoufaly byl jsem u psychiatricky a dala mi Zoloft a na nejhorsi rivotril kdyz jsem si u zoloftu precetl nezadouci ucinky bojim se jeste vic ale presto jsem se dnes odvazil jit do toho at se mi ulevi protoze ty depky ci paniky jsou stale castejsi nekolik lekaru me ujistilo at na ty nezadouci ucinky nekoukam ze se tim vyrobce pouze chrani je mi 32 a uz sam nevim jak dal ale zkousim tu lecbu [email protected] je muj email kdyz chces muzem si postupne psat jake to je po uzivani leku atd treba si psychicky pomuzem zatim ahoj

Premek
4x

Beru zoloft 4 mesice na panicke ataky a agorafobii. Nemusis se niceho bat, jen ten prvni mesic je trochu krusny nez se to vsechno srovna potom uz je to ok a jen se to zlepsuje alespon u me pokud by jsi chtel neco vedet tak napis [email protected]

Tina
3x

Ahoj,já beru Zolft asi 4 den.Kromě pocení rukou mě trápí i to,že mám opravdu hlad,ale absolutně žádnou chuť k jídlu.Úplně se musím do jídla nutit.Taky se mi po ránu točí hlava a špatně se mi polyká (jako když máš knedlík v krku).Jak tady čtu,prý to přejde-tak se těším!!! Mějte se,papa

Levap
2x

Tyto potíže mohou být i ze strachu z braní zoloftu.

Milena
1x

Karle, to by mne tedy zajímalo, kde se objevila zprávička, že Zoloft je jen placebo. Myslím naopak, že je to pěkná síla. Stačí přečíst příbalový leták. A začít brát rovnou 100 mg? Rozhodně ne bez konzultace s lékařem. Mně napsala paní doktorka první dva dny 1/2 50 mg t.j. 25 mg.( právě dnes je to druhý den a dost to se mnou cvičí. Po těchto dvou dnech mám týden brát 1x 50 mg ráno a dále pak pokračovat 1x50 mg ráno a 1/2 50 mg v poledne.

Paw
3x

Ahojky, také beru Zoloft, za týden dva se to zlepší, začátky jsou horší, spavost, bolení hlavy, točení hlavy a divnost v těle, po měsíci se to zlepší, ale beru ho na noc, lepší se mi spí. Ale úzkost mám občas pořád, kontroluji se také stále, ale umím si říci, nebudu to dělat a nedělám to, ale člověk musí být k sobě tvrdý, papa a at je Ti líp. Taky mi napiš.

Andrea
4x

Mám bohaté zkušenosti, beru léta Asentru - slovinský Zoloft. Nedělá to vůbec nic. Když ho vysadím - nic, když ho znovu nasadím - nic. Asi je to fakt placebo.

Jana
2x

Ahoj Andreo, zaujalo mě že bereš léta Asentru - slovinský Zoloft. Měla jsi na začátku užívání nějaké nepříznivé pocity a po jaké době jsi byla v pohodě? Dá se běžně u nás také sehnat? Pokud má někdo také s tímto lékem skušenost, prosím o komentář. Moc děkuji za odpověď [email protected].

katka
2x

Mam uz nekolik mesicu deprese, uzkostny stavy atd. Doktorka mi predepsala Zoloft, prvni 2dny 1/4 tablety vecer, 2dny 1/2 a pak celou. Hned po prvni davce se mi udelalo spatne, bolel a zvedal se mi zaludek, motala se mi hlava, dezorientace, tlak v hlave, strnula mi celist, vubec jsem se nemohla uvolnit a uz vubec ne spat. 4. den jsem vstala a behem 5 minut jsem mela naprostou krizi- zrudla jsem, zbelely mi rty, kuze v jednom ohni, spatne se mi dychalo, 37,2C, uzkost a o zaludku ani nemluvim. Ted mi ho doktorka zmenila na Entact 10mg. Rada bych vedela jestli s nim ma nekdo zkusenost, mam po te 3denni centrifuze docela strach.

Jirka
2x

Katko, mám to hodně podobné. Viz můj příspěvek dole... z dneška

katka

Hledala jsem Entact na jinych strankach a v Cechach se prodava pod nazvem Cipralex.

Lenka
7x

Ahoj, chtěla bych se zeptat, beru Zoloft 1/2prášku denně, mohu si vzít výjimečně někdy i Paralen a Imodium? Děkuji za radu.

Helena
1x

ahoj,i ja mam zkusenosti se zoloftem,byla jsem s nim celkem spokojena,jen musim rict,ze si organismus vytvoril jakousi toleranci,beru ho jiz 10 let a mam pocit,ze by bylo dobry pozadat lekarku o zmenu medikace ,davkovani se stale zvysuje a dnes jsem na 200 mg,ma nekdo zkusenosti se zmenou medikace,myslim tim ,co pomahalo lepe misto zoloftu diky

Jiří
4x

Ahoj, já beru zoloft 1,5 měsíce. U mě se stav úzkosti projevoval tak, že jsem měl velice nepříjemný svírající pocit v krku a bylo mi do pláče. Bral jem 50 mg, ale nepomohlo to tak jsem po dohodě s lékařem přešel na 100 mg. Vysledoval jsem na sobě několik symptomů, když jsem bral lék navečer, druhý den jsem měl vždy kolem 10-13 hod. úzkost, proto jsem začal brát lék ráno v 7 hod. a je opo problému, možná ten stav nastane, ale až v noci a to v klidu spím a nic nevnímám a mohu přes den zcela bezproblému fungovat.

zoloft
1x

Ahoj,beru zoloft téměř 10let,jsem s ním spokojen

Jirka
9x

Zoloft beru pátý den a je mi neskutečně děsně. Tohle placebo není ani náhodou. Před braním Zoloftu jsem měl asi dva roky třes rukou a slabé panické stavy. Teď ho beru a mimo to, že se třesu prakticky celý den a je mi opravdu mizerně (chmurné představy, je mi vše smutně-šumafuk), tak je mi ještě na zvracení, vidím rozmazaně, strašně se mi chce neustále zívat (jakoby napětí ve spodní čelisti) mám pocit, že se dusím, je mi nepříjemný kontakt s jinými lidmi (i když normálně jsem s lidmi rád) a začalo mi cukat v oku. Zítra zavolám doktorce, co s tím. Tak jsem si říkal - teď konečně vím, co je to mít pořádno depku...

jaja
1x

5 den je málo tak 14 dní a je pohoda Lépe brat na začátek 50 mg

Jana
1x

Opravdu nevím,jak může někdo napsat,že je to placebo. Zoloft je prakticky tvrdá droga. Lidi,farmaceutické společnosti na Vás jen vydělávají. V některých zemích je Zoloft už zakázaný. Ty vedlejší účinky má skoro každý a jsou děsivé. Ano,třeba na Lexaurin vzniká závislost,ale rozhodně po něm není třes,bolestivý žaludek,bolesti celého těla,panička psychóza,sebevražedné sklony. Pokud u jiných léků můžou nastat,tak u antidepresiv a speciálně u Zoloftu nastávají vždy. Není Vám to všem divné,že mají příznaky zlepsovat a místo toho je Vám hůř? Lidi kvůli Zoloftu končí v nemocnici.

wolf
4x

ahoj, já zoloft užívám již několik let a musím říci že mi pomáhá a lepším se.. ovšem první tři týdny braní byly fakt dost hrozný, ale musí se to vydržet, pokud člověk chce aby mu pak bylo líp a deprese se nevrátila. myslím, že jednou dojdu k tomu, že ho budu moci úplně vysadit, ale vlastně mě nijak neomezuje, tak proč, že? trochu se toho bojím, jestli by se deprese nevrátila.. má s vysazením někdo zkušenosti? jak jste se cítili??

Marcelka
26x

Ahoj všem. Ve středu to bude přesně měsíc, co beru Zoloft. Teď v úterý jsem byla u psychiatričky na kontrole a říkala jsem jí, že se mi spíš přitížilo ,tak mi zvedla dávku o půlku, to je o 25mg denně . Ve středu v noci jsem se probrala v šílené motolici a bylo mi zle, bušilo mi srdce. To samé se opakovalo ráno a hlavně včera v noci, kdy se to vystupňovalo. Volala jsem paní doktorce a ona mi řekla, že ho mám zas snížit na 1 denně (50mg) a řekla mi, že bych měla přijít, protože mi očividně Zoloft nesedí. Tím jsem chtěla říci, že než se najdou antidepresiva šitá na míru každému jednotlivci, může to být pěkná peripetie. Ne na každého působí jeden lék ve stejné dávce stejně, takže nevěšte hlavu, kdo tu čtete, jak je to hrozné a jak se stav zhoršil apod. Je to určitě pravda,ale každý člověk je jiný a zabírá mu něco jiného. Pokud vám po měsíci užívání je pořád stejně nebo hůř, řekněte to svému lékaři a prodiskutujte změnu antidepresiv. Taky mám tinnitus a po Zoloftu se mi neskutečně zhoršil. Taky ho chci změnit, tak snad bude lépe, i když ta antidepresiva 3.generace jsou všechno inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, takže mezi nimi zase moc velký rozdíl není,ale každý člověk je jinak citlivý, takže věřím na úspěšnou změnu. Držím všem palce a nevzdávejte to. Mě osobně pomohla řeč mé lékařky, kdy mi řekla, že ty stavy, které mívám (bušení srdce, pálení na hrudi, tlak na prsouch, třes, a hlavně ten knedlík v krku s pocitem, že se udusím) , jsou život nikterak neohrožující stavy a vždy odezní i když nesáhneme hned po nějakém tom Neurolu. Tohle si pořád říkám a díky tomu jsem vysadila Neurol (je hodně návykový). Prostě když mi je zle, začnu naopak něco dělat a vyhecuju se ještě víc. I kdybych omdlela, tak hold omdlím a zase se probudím nebo někdo probudí mě. :) A to mám 4 leté dítě a jsem na něj sama. Tak hlavu vzhůru a bojujte se mnou. :)

zippy
5x

Ahoj Marcelko, mě predepsala doktorka taky zoloft (50 mg), mám tinnitus a tak se bojím, aby se mi nezhoršil. Zatím jsem ho ještě nezačal brát. Ty bereš zoloft pořád a nebo jsi ho musela změnit kvůli tinnitu změnit za jiné AD?

jaja
6x

to máte pravdu raději něco začít dělat než sáhnout na další antid. já začnu uklízet nebo si čtu a ani nepoznám kdy to odeznělo nebojte se vše jednou bude dobré hlavně se v tom moc nepatlejte .Prostě jako když berete léky třeba na tlak

Miška.
4x

Marcelko, držte se !!!

Borg
2x

Mám nějaké rodinné i pracovní problémy, tak se mi začaly objevovat stavy plačtivosti, strachu, beznaděje někdy příšerné sny, jinak již léta trpím nespavostí. Začala jsem brát neurol 0.5 ráno a 0.5 večer. Docela to se mnou šlo. Teď mi doktorka nasadila Zoloft a nedá se to vydržet. Začínala jsem 1. den 1/2 50mg tablety večer, druhý a třetí den vždy po jedné tabletě večer a od čtvrtého dne 1 tabletu ráno a 1 večer (takže 100 mg denně). Začaly se mi strašně třást ruce, vůbec nemohu jíst, mám stále vodový průjem a příšerné stavy strachu, prostě celkově jsem se hrozně zhoršila.Ještě jsem měla povoleno, když bude nejhůř vzít si neurol. Dnes jsem volala doktorce a ta mi řekla ať Zoloft okamžitě přestanu brát a zítra k ní mám přijít. Tak jsem zvědavá co bude.

Miška.
1x

Dobrý den a jak jste dopadl(a)? Já mám Zoloft a Neurol již víc jak měsíc, ze začátku jsem nemohla spát, malátná, unavená, nechuť k jídlu a 1x týdn průjem. Nyní po měsíci užívání mám vodovatý průjem celý týden. Nyní mi dělají alergické testy, ale prášky mám brát furt. Dala jsem dolů už 6kg. Sama sebe se bojím.

Ilonka
17x

Díky Zoloftu se mi podařilo /během půl roku užívání/zvládnout svůj život k takovému prospěchu, že se tomu já,moje rodina i okolí diví.Zoloft mi pomohl zjískat sebevedomí a sebedůvěru o jaké se mi nikdy nesnilo.Žádné vedlejší negativní účinky jsem nepozorovala.Žádná jiná antidepresiva jsem nikdy nebrala.ZOLOFT JE SUPER,NEBOJTE SE HO

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce