Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zoloft za neurol

Nějakou dobu užívám Neurol,byla jsem s ním spokojená,ale moje ošetřující lékařka mi ho teď změnila za Zoloft.Užívám ho třetí den a mám po něm spíš dojem opačného účinku.Začíná to návaly horka,tlaky v uších a cítím se jako po dvou skleničkách alkoholu.Přečetla jsem si, že to má účinkovat zhruba až po jednom týdnu, tak nevím jestli mám užívat dál,jestli jsou to jenom první příznaky a pak se vše srovná.Nebo je lepší ho vysadit?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Míla

Podzim je prevít, to asi potvrdíme všichni. Já beru Zoloft 50 mg 2 denně cca 2 roky. Na podzim pravidelně přesto přijde deprese se vším všudy. Na radu doktorky přidávám po týdnu další tabletku, takže již 3 týdny beru 4 denně. Zlepšení se nekoná, tak nezbývá, než čekat. Pomáhá mi k tomu Oxazepam, ale ten nelze brát dlouho. Dříve jsem brala Neurol, ale ten mi doktorka k Zoloftu už nechce dávat. Už aby bylo jaro, přeju všem výdrž.

Sylva
1x

zkuste se zeptat dr na rivotril 0.5 ..Pry se dá užívat dýl a není jak diazepam či oxazepam. Ten mi přidala má dr.jako pomocný lek když přijdou tyto pochmurné dny a k tomu záchvaty pláče ,třesu či brnění...Když mi brní tělo mám jako 1.pomoc ještě od dr.magnosol sáčky je to magnesium a hradí jej pojištˇovna. Avšak přeji raději atˇ je lépe..

ilonka
1x

Je mi docela do smíchu když čtu vaše nepříjemné vedlejší ůčinky Zoloftu. Zoloft beru již pátým rokem a je mi fajn.Nikdy jsem žádné vedlejší ůčinky neměla a i když se má životní situace spíše zhoršuje zvládám ji z lehkostí a nadhledem. Nebýt tohoto léku,asi bych na tyto stránky už dávno nepsala. Všem přeji vydržet a překonat první nepříjemné příznaky. Věřte mi za krátkou dobu z vás bude sebevědomý a sebejistý člověk!!!

Sylva
3x

přeji pěkný den... deprese je prevít a každý na ni reaguje jinak. Někdo má původ zdravotní jako vedlejší projev jiné nemoci,někdo nezvládá nečekaný odchod blízkého člověka atd.Ještě ,že máme ty naše chemické berličky které nás drží a nedovolí nám padat do hlubší propasti. Přeji všem,aby jste tyto pochmurné dny kdy nám chybí sluníčko zvládali co nejlépe...

Linda
3x

NEBERTE TO MOJÍ MAMINKU TO ZABILO BYLO JÍ 56LET A BYLA NZÁVISLÁ AŽ JÍ TO PŘIVEDLO DO HROBU......TAK PROSÍM LIDIČKY NEBERTE TO......JE TO VŠECHNO JENOM SAJRAJT.....SPAMATUJ TE SE.

Dědek

nikdo Tě neposlechne, já tady píšu asi tři roky a nemá to žádný význam, lidi si myslí, že jedině doktor má pravdu !

Sylva

Znám lidi co jim stačí jen homeopatika a je to super když to jde nahradit přírodní medicínou.Jenže když je jednou zásah do těla či Cmp tak už je tam poškození a homeopatika a akupunkuktura už nestačí bohužel.Takže vzhůru do boje s tím co máme a co nám sedí. Držte se lidi!!!

Dědek
1x

tak se podívej na složení homeopatik a nebudeš psát blbosti

Claire
1x

Stručně a jednoduše; taktéž používám Zoloft. Prvních pár dní mi bylo zle, ale teď už je to v pořádku. Akorát se mi zdá, že moc nepůsobí, zatímco Neurol ano.

Karina
1x

Také mám Zoloft a nemám s ním dobré zkušenosti, moc nepomáhá, beru ho na depresi, ale smutno je mi pořád. Beru ho od května, tj. nějakých 5 měsíců, ze začátku působil, teď jakoby účinnost ztratil.

Iveta
4x

Ahoj, bránila jsem se vzít Zoloft jak lev. Až jsem měla deprese 24 hodin denně. Podlehla jsem nátlaku přátel a dnes jim děkuji každý den. Beru ho dva měsíce a neměla jsem ani jednu depresi. Samozřejmě špatné nálady mám, ale to každý jiný také. Pozor na Neurol a Xanax jsou návykové. Zoloft jen dodává serotonin aby nebyly výkyvy nálad. Vedlejší účinky? Možná menší nespavost, ale lepší než každodenní deprese.

TonyBRQ
3x

Děti moje... Všechny, slovy VŠECHNY, psychoakitvní léky, tj. léky, které upravují psychiku, jsou potenciálně nebezpečné. Zejména pak léky ze sk. anxyolitik (Lexaurin, Neurol, Xanax...) jsou super návykové. Tím, že nárazově sníži duševní napětí vyvolají dojem pohody a vnitřního klidu, ale jen to jen dojem.... Obvyklé užívání je jen při panické atace nebo jiném akutním stavu. Žádný lékař nepředepíše anxyolitikum k dlouhodobému užívání! - Pakliže tu někdo bere Xanax 5 let, pak určitě ne na radu lékaře. Navíc, takto dlouhodobé užívání je srovnatelné s narkomanií. Antidepresiva, na rozdíl od anxyolitik, fungují úplně jinak. Najčastěji užívané ze skupiny SSRI (Seropram, Detralex, Citalec...) "najíždí" na plný účinek 1-5 týdnů. Fungují tak, že pomáhají zvyšovat hladinu serotoninu (přesněji hladinu serotoninu na neuronových synapsích), čímž přispívají k celkově lepší náladě. Jejich užívání je bezpečnější a bývá dlouhodobé, několik let. I zde platí možnost návyku, ale ne tak velká. Lidi, neberte to!!! Bojujte s tím meditací, koníčky, sexem, přáteli... Bojujte všas, prevence je nejlepší lékař! Držím všem palce.

Lucie

Jen bych Vaši radu lehce pozměnila...s klinickou depresí a jinými psychickými poruchami se dá těžko "bojovat" meditací, koníčky, sexem apod. Raději však, než užívat dlouhodobě psychofarmaka, doporučuji navštívit psychologa či psychoterapeuta a udělat tak v těchto případech pro své duševní zdraví to nejlepší - řešit příčiny svých obtíží dlouhodobou psychoterapií....

Hanka
1x

Začala jsem brát Zoloft nejprve na Postraumautický syndrom,který se později změnil na středně těžké sezonní deprese.Beru 100mg ráno,kdy je mi nejhůře.Beru ho už 9 roků a velmi mi pomáhá.Před rokem jsem ho na rok vysadila,ale deprese se znovu objevila,tak jsem se musela k němu opět vrátit.Byla jsem informována v lékárně,že tento lék zdaleka nepatří mezi "silné" léky v psych.Tento lék zabere nejdříve po 3 týdnech,takže bych vaše "problémy" spíš viděla v depresi než v samotném léku.

Jája

Beru zoloft třetí rok, kdybych ho nebrala, tak asi už mám dávno infarkt. Beru jej na stres, který se projevuje podvědomě poruchem rytmu srdce s rizikem zástavy nebo poruchou dechu! Nemám žádné problémy se žaludkem, zoloft mi vyhovuje a o hodně zlepšuje život.

Péťa
1x

Ahoj všichni, dneska beru Zoloft tři týdny. První týden to byly muka, šílená únava,hučení v hlavě,pocit zrychleného tepu, bolesti krční páteře, bolest na hrudi,ráno nevolnosti, náladu jsem měla daleko horší než před užíváním.Po třech týdnech mám pořád pocit, že to nejsem já, nemůžu se pořádně soustředit, jsem jakási zpomalená, bez energie a zapomínám. Máte někdo podobnou zkušenost? Myslím, že po 3 týdnech by už mělo být dobře,ne? S MUDr. jsem to zatím neřešila, všude se dočítám o nežádoucích účincích při začátku léčby. Dá se s užíváním Zoloftu úplně normálně fungovat? Čímž myslím chodit do práce,řešit problémy každodenního života, starat se o děti a domácnost ?

idaa
1x

Zzoloft beru druhy rok moc mi pomohl protoze jsem mela buseni a uzkosti,myslim, ze je to individualnity ucinky na zacatku,mela jsem obavy ,ze nebudu moct ridit auto atd,ale i na zacatku uzivani mi nic nebylo a ted jen hure spim,je otazka co je lepsi jestlinebezpecne buseni srdce a svirani krku nebo vedlejsi ucinkyz letaku

T9
3x

Mě Zoloft výrazněji rozházel jen první den užívání (25 mg). Velká únava. Pak už dobrý. Po týdnu jsem zažil pocit euforie. Skvělé nálady. To se pak normalizovalo a už jsme byl docela v pohodě.

marcela

Dobrý den,prosím!!!!má někdo zkušenosti s užíváním tohoto léku u dětí?Včera ho doktorka předepsala synovi 11 let.Má ADHD ,několik dys-potíží a trpí úzkostí.Na diskuzích čtu,že ho používají jen dospělí...

idaa

Syn ma take adhd a trochu autismus a uzkosti a lekar mu predepsal medorisper

Kristýna

Je mi 16, nasadili mi Zoloft včera a byla jsem obeznámena s tím, že psychiatričky nejmladšímu klientovi na Zoloftu je pouze 5 a půl let.

JENNY
2x

Beru zoloft devět let,cítím se dobře žádný vedlejší učinky jsem nepozorovala.Na každýho to prostě pusobí jinak.

Adéla

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

ilonka
4x

Dobrý večer, po pěti letech poctivého braní Zoloftu s tímto lékem pomalu končím. A mohu jen konstatovat, že mi opravdu moc pomohl. Stala se ze mě konečně sebevědomá bytost, která ví co chce, nenechá si nic líbit, jde si za svým a hlavně se nesloží z každého problému. I když je život stále těžší, dnes už vím, že vše se dá řešit. Jde jen o to si najít něco nebo někoho kdo, nebo co vás zcela pohltí a přestanete řešit svoje - často nesmyslné nejistoty a pochybnosti. Zdravím všechny smutné a přeji moc štěstí a lásky.

.
2x

:-(

martinek
2x

at farmacie vydelava jeste vice penez by meli davat leky uz miminkam hned po narozeni

Luca
2x

Dobrý den, zdravím všechny, mám takový dotaz. Byl mi naordinován Zoloft na úzkostně depresivní poruchu. Brala jsem 50 ráno a 50 večer. Protože mi to příliš neúčinkovalo, ale již dříve mi zabral, nasadila mi k tomu doktorka ještě AD Olwexia. Beru 75 Olwexia ráno, 50Zoloft vpoledne a 50 Zoloft večer...je to normální? Má někdo podobnou zkušenost s braním dvou antidepresiv? Děkuji za odpověĎ

Kytka

Ano můžeme brát dvoje antidepresiva psychiatrička ví co dělá žádný strach

Anonymous
1x

Zoloft, cca 75 mg/den , puberta, žádný nástup, deprese hlubší, psychiatrička neochotna změnit medikaci. Lék brán již přes půl roku. Možná to bude tím, že psychický problém byl vyvolán až lékami. Původní podezření na LB, příznaky sedící, hraniční výsledky na borrelii garini. Lumbální punkce čistá, MRI bez problému, EEG, EMG normální... Proto nasazení sertralin. Údajná somatizační porucha. Všechna bolest přetrvává, v hojnější formě...

lusa
3x

No tak to teda čumim! Nikdy by mě nenapadlo, že tolik lidí může mít podobný problém jako já, i když psycholog mě před lety ujišťoval, že nejsem jediná, kdo trpí úzkostnými stavy. Jsem za tuto diskuzi moc ráda, protože v mém okolí se nevyskytuje nikdo s touto poruchou a připadala jsem si vždycky jako "ta divná"...Už od dětství jsem omdlívala, prošla jsem řadou vyšetření a nikdy se na nic nepřišlo, z omdlení a ze situací, při kterých k omdlení došlo, jsem si během let vypěstovala úzkostné stavy s atakami paniky...cesta do/ze školy, škola, cestování, procházení přes mosty, dopravní prostředky, podchody a mnoho dalších věcí se pro mě staly něčím naprosto strašným... v pubertě jsem se rozhodla s tím něco dělat, protože jsem měla plný zuby toho, jak jsem jiná...a že jsem nechtěla být jiná. Začala jsem chodit k psycholožče a posléze i k psychiatrovi, ten mi nasadil serlift (nyní nahrazovaný Zoloftem),kombinace obou terapií mi velmi pomohla, začala jsem fungovat jako normální lidi, když se zcela náhodou během posledního omdlení přišlo na to, že omdlívání, kterým jsem trpěla je způsobeno srdeční vadou a ne tím, že se vystresuju do nepříčetna, rozhodla jsem se léky vysadit, během měsíce byly všechny stavy zpět, nebyla jsem schopná se dostat z domu, opět jsem vyhledala jak psychologa, tak psychiatra a začala se znovu léčit, opět bylo vše fajn, sice stavy úzkosti se občas dostavily, ale vše šlo s nadhledem zvládnout...před 3 měsíci jsem se kvuli plánovanému těhotenství rozhodla léky OPĚT postupně vysazovat...no!!! A jsem tam, kde jsem byla, už jsem z toho naprosto vyčerpaná, jak se to pořád vrací, mám na sebe strašný vztek! Momentálně odbornou pomoc teprve hledám, ale je mi jasné, že bez Zoloftu už to nejspíš nedám...nevadí mi, že do sebe peru sračky, hlavně že můžu aspoň trochu normálně žít, nejhorší ale je, jak by to bylo s případným těhotenstvím, dítě si strašně přejeme, jenže má cenu si ho pořizovat, když jsem v takovém stavu? Mám strach brát léky, abych dítě nepoškodila, jenže bez nich jsem v takovým stavu, že si říkám, aby případný stres nebyl ještě škodlivější...nevim co se sebou, co dál...nemá někdo z vás zkušenosti, jak je to s braním antidepresiv a těhotenstvím? Mnohokrát děkuji...

Markéta

Lusa, zoloft beru už pátý rok na úzkostné stavy (mezitím dvakrát vysazen, vždy se to vrátilo). Naštěstí to na mě skočilo až v 38 letch, takže děti už mám vetší a užívání těchto léků v těhotenství nemusím řešit. Při hledání informací o zoloftu jsem na webu narazila na pár diskuzí právě o užívání zoloftu a podobných AD těhotenství. Např.: http://www.emimino.cz/diskuse/tehotenstvi-a-zoloftsertralinasentra-123847/ a http://www.emimino.cz/diskuse/zoloft-a-jina-ad-v-tehotenstvi-108742/ apod Držím palce ať to vyjde.

millens

Uplne jako bych to psala ja ... i s tim nemocnym srdickem a bojacnosti otehotnet... zoloft beru asi 14 let a je mi 39 let

bebe

Tak, jsem na tom stejne, mam zoloft treti tyden, jsem uplne mimo, tlak v hlave, rozmazane videni, hnusna nalada. Myslela jsem, ze mi pomuze se stabilizovat, PP mam asi 10 let, chci ale druhe dite, tak jsem zvedava, jestli to ustojim

Hans

Dobrý den, mohu se zeptat, zda jste za tu dobu přibrala po Zoloftu?

Marie
1x

když beru zoloft 15 dní je na závadu pálení žáhy- musím si vzít sodu děkuji za odpověd

Zoloft

Ahoj já beru Zoloft týden nejdříve 50mg bylo to hrozné třesavka motala se průjem zracení,psychyka děsná tak dr mi doporučila snížit na 25mg večer je to lepší ale stále se potím,únava dopolední průjem dnes na zracení úzkosti jsou lepší ale nemůžu spát i když večer zobnu půl neurolu.Dnes zkusím vysadit a zítra budu volat dr.Mam to první lék na nervy trpím úskostmi a nakonec sem se málem složila.depky takové ty mám spoustu let ale vždy to ustála s bylinkami atd...

Nika

Ahoj. Moc bych Vás chtěla poprosit o Vaše zkušenosti. Doktor mi předepsal Zoloft proti úzkosti a depresi. Hodně jsem si na internetu přečetla a i když jsem se zprvu vyděsila nežádoucími účinky, nakonec ho zkusím. Přesto bych se chtěla zeptat všech, kdo ho berou, zda jste po nich například hodně přibrali? Četla jsem, že někdo po něm hodně zadržuje vodu. Děkuji za odpovědi :)

Kamila

Niko zadržovala jsem vodu. Nežadouci učinky jsou jen ze začatku..pak to přejde.Měj se hezky a držím palce

Kamila

Dobrý den! Já mam zkušenost braní antidepresiv Zoloft spolu s Tritticem. Užívala jsem spolu dohromady rok a pul... jelikož jsem se už citila po roce a dvou mesicich lepe, sem tak jsem si zapomnela prašek vzit. Mluvim hlavne o rannim zoloftu. Postupem po tom roce a pul jsem už uplne bez antidepresiv. Ze začatku jsem pocitila mirne zavratě , ale t do dvou dnu uplně přešly. Občas take mi přijde , že jsem podražděná, ale vše se da vydržet. Už to neni tak akutni jako před rokem a pul, kdy jsem kvuli uzkosti skončila v nemocnici na kapakach. se všim se da bojovat... Je to o tom jak se s tim dokažeme v hlave srovnat. mi pomohlo, že nechci myslet pořad na to, že si každy den rano a večer musim dat prašek , aby mi bylo dobře. Přeji všem at to jde alespon tak jako me se od antidepresiv odpoutat. At je to za pul rk, rok, dva či 5..duležite je , že vubec. Přeji všem pevne nervy.

Lukáš
2x

Měl jsem pocity úzkosti,závratě,třes rukou,strach jit do obchodu,bušení srdce,stuhlou krční šíji...Po všech praktickych vyšetření,vše ok...2x rehabilitace a pořád nic...Hrůza.Tak jsem si řek jestli to není psych. původu a šel k psychiatrovi...Nasazen Zoloft+Neurol než zabere zoloft...Prvni tyden 25.mg,druhy 50,třetí 100 a tím končím...Prvni tyden peklo,větší závraťě,průjem,navaly horka,halucinace,tak jsem to překonal a dodržoval dávkování.Po 3.týdnech to odeznělo,akorad mi zůstalo větší pocení a menší chuť k jídlu a delší erekce...Dnes je to 4.ty týden užívání a začínám opět fungovat,citím se lepe a je mi skvěle...Takže lidinevzdavat to u první dávky,vím že to je ze začátku krute,ale musí si na to tělo zvyknout a věř te mi,že to odezni a bude fajn...

simona
2x

Musim souhlasit s tim, ze je nutne vydrzet. Beru sertralin asi 10 let. Navaly uzkosti, strach z cizich mist a lidi je pryc. Naopak mam stale dobrou naladu, problemy jsem schopna resit s chladnou hlavou. Je je fakt, ze jediny nezadouci ucinek, ktery vnimam, je mensi sexualni chut. Ale stoji to za to. Driv jsem nekdy nemohla dojit ani do kramu, kde bylo vice lidi a dnes zajdu kamkoli a mezi lidmi je mi fajn.

Vilma
2x

Já beru Neurol už hodně let. Vyhovuje mi. Bez něho bych nebyla schopná fungovat v běžném každodenním životě. Lékařka se už několikrát snažila mě převézt na nějaké AD, po nich mi ale bylo tak zle, že jsme se vždy vrátily k Neurolu. Vím, že se všude píše, že se na něm člověk stane závislý. Ale raději budu závislá a fungující než nějaká ležící troska na AD.

Dr. M.R.
1x

Sice nejsem psychiatr, ale jako lékař bych s postupem Vaší lékařky nesouhlasila. Neurol je anxiolytikum (na úzkost). Zoloft je antidpresivum. Neurol je návyková látka, neměl by se užívat dlouhodobě, narozdíl od Zoloftu. Takže postup měl být spíše takový, že nasadit oba preparáty najednou, dávky neurolu postupně a pomalu snižovat, dokud nezačnou antidepresiva působit... je všeobecně známo, že začátek užívání antidepresiv je spojený se zhoršením obtíží a plný účinek může nastat za týden, ale také až za měsíc. Takže vydržte, nevysazujte a při návalech úzkosti je možno prozatím třeba polovinu tablety si zobnout

Dr. M.R.

tedy tablety neurolu

Kristýna
7x

Dobrý den, dnes jsem byla u psychiatričky a se Zoloftem od zítřka začínám. Zprvu jsem se upřímně trochu zděsila toho, že mi bude první týden takto, těšila jsem se konečně na klid... Ale asi nemám co ztratit, já takové pocity mám už kolik let, jen nechci, aby mě to v šestnácti letech omezovalo na škole. Tak mi, prosím, držte palce, ať neblbnu a dostanu se ze všeho. :-) Díky fíky! A chtěla bych se ještě zeptat, zda-li Zoloft účinkuje na chvilky paranoidního strachu.. ? Byla bych velmi vděčná za odpověď. Mějte se krásně!

majolenka

Dobrý den,mám takový zvláštní dotaz,beru 3týdny Zoloft a jsem velkým milovníkem kávy,ale jak jsem zaćala brát Zoloft nemám na kávu vůbec chuť.To jsem ji vypila i 3-4 šálky.Mám i nízký krevní tlak,proto tolik kávy.Máte někdo stejnou zkušenost?Vrátí se ta chuť na kafe?

johanka
1x

Ahoj lidicky. Pridavam svoji zkusenost se zoloftem. Pred tydnem jsem totalne zkolabovala nasledkem dlouhodobeho stresu. Nyni beru zoloft tyden. Byl to tyden plny hororu - tres, neklid, poceni, jednu chvili jsem myslela, ze umiram. Nyni po tydnu citim mirne zlepseni a doufam, ze se to bude dale zlepsovat. Take psychicky uz je mi mnohem lepe.

Anne

Ahoj beru zoloft asi 3tydny. Jsem po velkem zhrouceni a k lekum jsem nikdy nemela moc duveru .chtela jsem se zeptat . Je me po nem opravdu lepe ale motani hlavy ktere mam normalne se lehce zhorsilo a neklid v nohou a rukou bych rekla ze trochu mam .. Chtela jsem se zeptat jestli to treba po mesici nebo casem odezni . Je treba brat na vedomi ze moje telo bylo asi 2 mesice v kuse pod neustalima zachvatama a byla jsem uplne nadne tak si zase rikam ze to telo se treba srovnava .. Jaky na to mate nazor ?

Miky
1x

Ahoj, byl jsem tento tyden hospitalizovam na PSO s DG F 43.2, na noc jsem dostaval Hypnogen, vydrzel jsem tam 3 dny, a radeji jsem podepsal negativni reverz, kdyz me propousteli predepsali mi ten den Zoloft 100 mg0-0-1/4, dalsi den 1/2-0-0 a to tri dny.Pak Zoloft 100mg 1-0-0 dle lekare, k tomu dale Rivotril 0,5 mg 1-1-2. ucinky jsou takove ze se trochu motam, ospalost, unava a hlavne me trapi prujem, jinak jsem docela v pohode, komunikuji a i se smeji, uvidime zda se to za cca tyden srovna a budu fit, drzim vsem palce at to zvladnou

Eli

Hezky den. Prosim vas o radu, moc si vazim, kdo si najde chvilicku. Brala jsem cca 2 roky Elenium, ktere mi max vyhovovalo, ale vyrobce jej jiz prestal vyrabet a dodavat. Ma lekarka mi predepsala Zoloft, ale mam hrozne stavy. Musim chodit do prace, odkud jsem musela uz nekolikrat odjet drive. Bolesti hlavy, zavrate, mzitky a tres, kdy jsem jedla ani nevim. Nezadouci ucinky stale trvaji. Na posledni kontrole mi ma lekarka sdelila, ze alespon nemam nudny zivot, ze starosti k zivotu patri. Jasne, ale cim prozatim nahradit Elenium, abych nemela abstak a nemusela si zvykat na Zoloft..? Dekuji...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce