Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zoloft za neurol

Nějakou dobu užívám Neurol,byla jsem s ním spokojená,ale moje ošetřující lékařka mi ho teď změnila za Zoloft.Užívám ho třetí den a mám po něm spíš dojem opačného účinku.Začíná to návaly horka,tlaky v uších a cítím se jako po dvou skleničkách alkoholu.Přečetla jsem si, že to má účinkovat zhruba až po jednom týdnu, tak nevím jestli mám užívat dál,jestli jsou to jenom první příznaky a pak se vše srovná.Nebo je lepší ho vysadit?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Káča
3x

Ilonko, to je moc potěšující zpráva, mám malý dotaz - dá se při něm přiťuknout občas skleničku vína, máš tu zkušenost? Co to dělá? A pak můžeš dát vědět nějaké rozmezí kolik je Ti let? ne přesně stačí údaj cca mezi 20 - 25 nebo 35 - 40 a jak je nejlepší ho brát , ráno, dopol. s jídlem, nebo bez? Co to dělá s váhou. Díky za info. Káča

Ilonka
3x

Ahoj Kačenko ! Je mi 47 let a ráda si občas dopřeju šampusek.Zdá se mi že sklenka je v poho,po druhé jsem v náladě a po třetí usnu.Takže docela dobrý.Měřím 163cm a vážilla jsem 57,ted mám 59kg,ale myslím že to do jara zhubnu(cvičím hodinu denně) Jo a Zoloft beru nejlépe hned ráno k snídani.Přeju ti hodně štěstí a hlavně pohody !!!

Olda
3x

Ahoj, prosím, neporadila by jsi mi, dneska mi můj lékař naordinoval Zoloft a mám si vzít první dávku večer, celou tebletu (50 mg) a ráno půl tablety (25 mg) a tak to užívat do další kontroly za měsíc, chtěl jsem se zeptat, jakou sílu jsi brala ty? Já mám strach, že bude dělat zle jako ostatním. Díky Ti moc za odpověĎ.

ilonka
5x

Milý Oldo ! Já beru jen jednu (50mg) tabletku denně.A i když mě lékař upozornoval,že mi bude ze začátku zle a působit začne nejdřív až po týdnu , bylo to naopak.Psychicky se mi ulevilo snad už po první dávce a fyzicky jsem se cítila taky dobře.Veřím že nejsem žádná vyjímka a tobě taky Zoloft pomůže překonat všechny potíže.

cola
1x

ahoj, neboj se zoloftu, mě nedělá nic a pomáhá mi na lepší stav, beru ho večer a dokonce 200mg, tj. dvě tablety, myslím, že není třeba se bát, každému sedne jinak

jaja
1x

máte pravdu já se po něm cítím taky fajn .Před rokem sem našla manžela doma mrtvého a nemohla jsem nic,ani do práce bylo mi zle pořád Aro photovost Yačátek citalex pak cipralex a pořád zle až jednou zoloft 50 mg ráno a zázrak paráda mužu už fungovat ale nevím jak to bude až ho přestanu brát

Sandra
2x

I já již beru Zoloft několik let a nemůžu si ho vynachválit , z počátku když jsem začala s užíváním se moje úzkostné stavy o něco zhoršily ale to trvalo asi 14 dnů a pak to bylo jen lepší a lepší, teď si bez něj nedovedu život ani představit . Tak se ho opravdu nebojte !!!!!

Jana
5x

Mám naprosto stejné pocity,za Zoloft děkuji a doporučuji.Sklidnil mě ,dodal sebevědomí,rodina si tu změnu nemůže vynachválit.I já cítím,že nejsem tak podrážděná.Co se týče paniky a úzkosti je pryč při pravidelném užívání.Rok a půl jsem měla pauzu,bohužel se úzkosti a panika vrátiy.Znovu jsem Zoloft nasadila a potíže cca po 3 týdnech ustoupily.První týden nabíhání Zoloftu jsem to kombinovala s neurolem.Není potřeba se léků bát(i když i pro mě bylo znovunasazení a nová ataka velké zklamání).Ale vím,že existuje něco co pomůže a to je velká úleva.....

Hany
1x

Zdravím koukám. , že vás příspěvek je starý ale presne muj pripad nejdřív jsem dostala neurol bala jsem do ho vzít co to semnou udělá pak už sem po nem sáhla, ale nijak nezabiral ted jsem dostala frontin a zoloft tak jsem zvedava nikdy jsem tyhle stavy nemela nevím proc a doufám, že to zmizí

Filip
3x

Ahoj všem.....beru Zoloft 50 už 2 měsíce a teď jsem ho vysadil uplně, pač mi došel a 5 den začínám mít problemy. Ospalost, zavratě, deprese, a na zvracení.Můžete mi někdo poradit jak se toho co nejrychleji zbavit aniž bych bral zoloft. diky moc Fil 24 let

ilonka
5x

Filipe!!!!!!!!!! Hlavně, Zoloft se nesmí vysadit ze dne na den, musíš ze začátku snižovat dávky...A jestliže ti Zoloft pomohl, tak po dvou měsicích ukončovat léčbu je nesmyslné...Zoloft neměl ani nejmenší šanci začít pořádně působit,.Je to léčba , která trvá minímálně půl roku až deset let....A jestliže nemáš negativní příznaky během léčby, tak není důvod vysadit. Pokud hřešíš na to, že sis pro lék jen nestihl dojít, tak potom ani nikdy nemělo smysl ho začít brát. Zoloft je lék, který působí po delší době, ˇ...Věř mu, a buď důsledný...

Olda
4x

Ahoj, Ilonko! Tvé příspěvky mě vždy dodají optimismus a vidinu, že jednou všechno skončí. Píšeš, že díky Zoloftu jseš jiný člověk. Mohu se zeptat, čím si přesně trpěla? Já trpím sociální fóbií, nemám žádné sebevědomí a občasnými depresemi (nikdo mě nemá rád, už tady nechci na tomhle světě být, apod.). Teď mám velký strach z délky mé léčby. Psala jsi, že léčba může trvat půl roku až 10 let. Nedokážu si to představit. Já ani vlastně nevím, co od Tebe chci slyšet, ale potřebuji nějakou podporu. Už zase tady jsou ty stavy, nejraději by jsem to všechno tady skončil, stejnak celej život je jen maškara. PS: Zoloft beru teprve 10 dní. Ale já chci konečně žít jako normální člověk a ne jako odpad, kterej se furt jenom lituje, zavírá se doma jako pavouk. Ach jo.

ilonka
5x

Nešťastný Oldo,věř mi!!Všechno zlé jednou skončí.Trpěla jsem většinu svého života jako ty.Byl pro mě problém někoho oslovit,někoho o něco požádat dokonce se na někoho jen usmát.Měla jsem vždycky pocit,že nikoho nezajímám a každého jen otravuju.A k tomu abych si někam vyšla,nebo se uvolnila jsem musela vždy vypít pár panáků vodky.Druhý den to pak ale bylo peklo....Výčitky a stud....Jednoho dne jsem už ani nebyla schopná vstát z postele a obléknout se.Přesně jak píšeš,nic nemělo smysl...Nakonec jsem vyhledala odbornou pomoc a nelituju.Dnes vím,že stojí za to žít,věřit si,nebát se nikoho a ničeho.Vím taky ,že nestačí jen brát prášky a čekat že se stane zázrak.Musíš si udělat každý den nějakou malinkatou radůstku a brzy bude líp.Moc ti držím palce a byla bych ráda kdyby ses ozval,abych věděla jak jsi na tom.Přeju ti moc štěstí a hlavně čistou mysl.

Olda
1x

Milá Ilonko, mohl bych Tě požádat o Tvůj e-mail, abych se Tě mohl zeptat na pár věcí, které sem nepatší a nerad bych je rozpitvával zde na těchto stránkách. Potřeboval bych si něco napsat s člověkem, který podobného něco zažil, prostě zeptat se Tě nacokoli. Pokud nebudeš mít nic proti a budeš soihlasit, prosím, o Tvůj e-mail. Předem děkuji.

Olda
1x

Ilonko, uděláme to jinak. Já jsem uvedu můj e-mail jako první, aby jsi nemusela ho psát ty, a pokud budeš chtít a nebude Ti to vadit, prosím, ozvi se. Opravdu bych touto cestou někoho takového na diskuzi potřeboval. Předem Ti děkuji. Můj e-mail: [email protected]

barunka
1x

jj vysazovat se ho nevyplácí . udělala jsem to ze dne na den a z fungujici holky , jsem nefunkcní a uz 4 mesice na nemocenské :/

Monikaaa
1x

Pane Filipe, mám ůplně ten samý pobrém. Akorát já Zoloft vysadila asi před 3 týdny a pociťuji ty samé stavy ,jako na záčátku,ale už do Zoloftu nechci jít bylo mi po něm příšerně a jiné svinstvo , už brát nechci ,chci se z toho dostat sama. Beru nyní přírodní vitamíny KUDZU ROOT a trochu je to lepší ,nemám tak šílené ty ataky ,jako ze začátku,ale přesto je to šílený pocit, který je skoro ,jakoby na umření. Vůbec nevim co si počít. Předem moc děkujii Monika

Monikaaa
1x

úplněěě omlouvám se za chyby trochu mi blbne klávesnice :-)))

Anagel
4x

Beru Zoloft už druhým rokem.nejdříve jsem brala Citalec a teď Zoloft a Lexaurin.Zoloft způsobí že je vám po čase vše fuk.Nálada jak u koho u mě ,,mlčím jsem zahloubaná do sebe a moc nekomunikuju s nikým a hlavně je člověk otupělej.Byla jsem na pohřbu a jindy bych to nezvládla teď jsem neuronila ani slzu a tak nějak mi to bylo jedno.Rozvádím se a nic to semnou nedělá.Chci vysadit a nebo snižovat dávku beru dva večer.Lexaurin už neberu vůbec a tak se chci s toho magického kola dostat ale věřte že to nejde a nejde deprese je strašná věc...

Honza

Zoloft jsem bral ve 1/4 mnžství to znamená půl tablety a myslel sem že mne zabije, kamarádka ho bere teď, před týdnem vysadila (Brala 3 týdny) a takovejhle absťák sem neviděl snad NIKDY v životě

PAHAV
2x

Beru Zoloft teprve měsíc , mám generalizovanou úzkostnou poruchu.Předtím jsem měla silné úzkosti až panické záchvaty v periodách , teď mně připadá , že z toho nevycházím , ale aspoň nemám myšlenky na to , že všechno skončím. Sice mě nic nebaví , mám absolutní nechuť k jídlu,ale už se dokážu sama sobě občas i usmát. Mám dvě děti , 17-ti letou puberťačku a 3 letou hyperaktivní princeznu. Pro ně to chci všechno zvládnout , je to těžké , psychickou poruchou trpím se střídavými stavy už 9 let. Máte někdo podobnou zkušenost ?

Honza
2x

Mé doporučení je brát něco co není návokové a nedělá to z lidí zeleninu (Já beru citalec) Sice malou dávku ale tento lék zlepšuje náladu a zahání deprese. Beru ho 2 měsíce a z totálního introverta mi lidé říkají, že už se i docela často směju. Zoloft sem bral a tu modro bílou krabičku s tim svinstvem už nechci nikdy vidět.... ten lék má takovejch vedlejších účinků a absťáky skoro na odvikačku, že by se měl zakázat. Dělá z člověka sucha, člověk opravdu nic nechce, jak si stoupne, tak může zůstat celej den a je mu to jedno......

miksa
2x

Ahoj,já beru Zloft už potřetí,podvakrát pomohl na stavy ze špatného manželství,na motání,pocit knedlíku v krku,třesy,aritmie,bušení srdce,závratě,kolapsové stavy a zabral mi tak po měsíci.Napotřetí nepomohl,teda částečně až po 3 měsících mi bylo lí,ale jen 3 týdny a zas mám aritmie,třesoucí se srdce atd.Vyšetření srdce mám v pohodě....Antidep.mám změněné na Mirzaten a už po 1.dávce sem málem usnula...dr.tvrdí,že to povolí do 14 dnů,uvidím..nikdy sem totiž vedlejší účinky nezažila.Přeji všem uzdravení ,deprese jsou ošklivá věc,nejhorší je že se druhými necháme ničit a pak na to jíme léky.

Honza
1x

Pokud ti ani tento lék nepomůže, doporučuji citalec, já jsem s ním spokojen, je sice poměrně slabý, ale neni to tlumák, je to ..zlepšovač nálady'' o zoloftu by se dalo říct, že je to ,,Utlumovač nálady'' člověk na zoloftu je poravdu bez nálady ale totálně, prostě ji vůbec nemá

Marta

Ahojky,mě bylo špatně po Citalecu,coaxil mi nepomahal,teď beru Assentru- Zoloft,a je mi od začátku užívání líp. Beru 50 mg,půl ráno půl večer 14 dní.

iva
4x

Zoloft užívám mimo roční pauzy dohromady skoro 5 let a nemúžu na něj říct vůbec nic.Jak jsem si četla vaše příspěvky,tak skorem všichni jste měli problémy při zahájení léčby,musím říct,že já neměla ani jeden problém.Doktorka(psychiatrič ka) mi zoloft předepsala na ůskost,strach ze smrti,bála jsem se chodit spát že už se nevzbudím. Z mé strany jsem se zoloftem moc spokojená,užívám jednu 50mg denně ráno a nemám problém.

Petra
4x

Ahoj, úplně hledím, jaké tady píšete zkušennosti se Zoloftem..já Zoloft beru druhým rokem a bez problémů, vůbec nemám pocit, že by mě utlumovat, že bych byla bez nálady jen ze začátku jsem se budila brzo ráno.....dostala jsem jej na obsedantní poruchu a musím říct, že mě mírně sklidnil a moje tělo fyzicky tak netrpí různými tlaky...jsem ráda, že pro nás "úzkostnáře" tento lék existuje, člověk je opravdu klidnější, ale samozřejmě, člověk na sobě musí neustále pracovat, jen o léku to není.....

eva
4x

Ahojky,panickou poruchou trpím 1 rok.Konečně jsem se dokopala k lékařce,po všech vyš.,které byly neg. mě napsala Zoloft.Bojím si vzít první tbl,ale moje stavy mě asi donutí.Panickou ataku jsem mívala 1denně,celkem se to dalo,teď je to i 6krát denně,sevření krku,pocit,že se nemůžu nadechnout,křeč ve spodní čelisti a hrozná panika.Začnu zmatkovat,běhat sem a tam.Nemůžu nikam cestovat,kde není v dosahu první pomoc.Záchvat po pár vteřinách odezní a já jsem pak hrozně vyčerpaná,přitom jsem vždy byla silná osobnost o to víc mě to vzalo,nejde to ovlivnit,má někdo stejné potíže?

jaja
2x

Začni ten Zoloft brát uleví se ti já měla to samé a je po problémech

Ondra
1x

Ahoj vsem,chtel jsem se zeptat,zda jsou normalni priznaky klepani celisti a nebo pocit ze se mi nekde svira sval ?? Diky za odpoved ...

Vlaďka

Ahojky.Mám roztroušenou sklerozu už 8 let a doteď jsem brala antidepresivum Remood.Jenže jsem měla pocit,že už mi tolik nezabírá.Můj neurolog mi dal nové antidepresiva Zoloft.Užívám ho teprve 1 týden a mám šílené pocity-potím se,jednou se směji,pak mám návaly vzteku,pak návaly pláče, mám závratě.Nikdy jsem takové reakce na REMOOD neměla.Jinak jsem četla,že účinky na Zoloft zaberou tak během 2-4 týdnů.Tak doufám,že ano...

Magdalena

Ahoj, má někdo zkušenosti s přibíráním na váze při užívání Zoloftu, prosím? Beru ho asi půl roku, nemám s ním problémy, jen najednou přibírám, za poslední měsíc asi 4 kg. Jím stejně( mám dietu kvůli vysokému tlaku a lipidům). Moje kamarádka bere zoloft rok a přibrala 8 kg. Dík za odpověď....

jméno a příjmení
2x

Ahoj ja beru zoloft 1,5 měsice a pravě jsem po něm zhubla o 10 kg.

jméno a příjmení

Ahoj ja beru zoloft 1,5 měsice a pravě jsem po něm zhubla o 10 kg.

Nikola
2x

Beru zoloft 100mg rok a půl a za tu dobu jsem přibrala 20 kilo. a to jím pořád stejně. ještě navíc mám pořád hroznou žízeň a je mi všechno jedno. viděla jsem umřít čerstvě narozené štěňátko a ani to se mnou nehlo.. Když jsem to říkala svojí psychiatričce tak řekla že to není možný že se po zoloftu nepřibírá. Pěkně mi kecá a mám pocit že zoloft píšou doktoři všem jen proto, že z nás chtějí mít peníze. Jednou jsem si ho zapomněla tři dny vzít a bylo mi tak strašně zle že s mi chtělo umřít. Motání hlavy, na zvracení, neklid, bolest hlavy. Rozhodla jsem se, že to svinstvo vysadím. postupně si budu snižovat dávky, nejdřív na půlku a pak na čtvrtku. Možná na každého ten prášek působí jinak, ale pokud máte na výběr tak ho neberte. Úplně to člověka otupí a je z něj pak někdo jinej. Člověk bez emocí. Doktoři to prostě píšouo jen kvůli smlouvám s farmaceutickýma společnostma...

Kaja
3x

Ahoj, ja muzu jenom rict, ze pro me Zoloft funguje skvele. Brala jsem ho pred sesti lety, diagnoza deprese, uzkostna porucha, GAD, zacalo mi byt lip asi po dou tydnech. Po roce a pul jsem ho vysadila, a vsechno v naprostem poradku. Pred tremi tydny jsem se po asi tak rocnim obobi tezko zvladatelneho stresu "sesypala" a zacala jsem zobat znova. Ucinek prichazi pomaleji nez pred temi sesti roky, ale prichazi...Drzim vsem palce

jitka
4x

Ja beru Zoloft 8 let. Když jsem začala, měla jsem taky ty příšerný stavy jako třes po celém těle, pocení, cukání, únavu jen když jsem vstala třeba na záchod tak jsem pak musela hodinu odpočívat, nemohla jsem do sebe dostat ani polívku, absolutně jsem nemohla spát a když už jsem únavou usínala tak jsem se snažila neusnout protože jsem se bála že umírám, měla jsem aritmie a nemohla jsem se sama sebe ani dotknout. Tenkrát mi se Zoloftem doktor předepsal ještě do začátku Xanax který tyto vedlejší účinky tlumí. Jenomže já začínala brát první léky v životě a bála se co mi po tom všem bude tak jsem ten Xanax nebrala. Dnes už jsem chytřejší. Xanax se potom postupně vysazuje. No přečkala jsem to. Se Zoloftem jsem spokojená, ale nechtěla bych začínat z gruntu znova. STRAŠNÝ.

mirka
4x

Již měsíc mám zablokovanou páteř,hučení v uších,závratě,bušení srdce,pocení,...Doktorka mi předepsala rehabilitace,které bohužel nepomohly.Včera mi dala Muscoril injekci a ať užívám Dimexol na uvolnění těch zad.a doporučuje antidepresivum Citalec.Ten den jsem si zašla ještě na neurologii,opravdu na mé stavy doporučuje antidepresivum,ale nabídla Zoloft.Souhlasila jsem.Mám týden užívat půl denně,pak jednu denně. A tak jsem si vzala dnes první půlku.A teď se mi přitížilo.Mám jakoby průjem a chce se mi zvracet.Třesu se,potím.Co mám dělat?Teď je sobota ,k neuroložce se nedovolám,mám pokračovat?Anebo o víkendu nebrat a v pondělí jí zavolat?Děkuji za pomoc.Mirka

Dáša
1x

Ahoj Mirko, já mám taky od léta tetánii po smrti maminky a všech těch útrapách s tím spojených, prošla jsem panickou atakou , beru xanax, ten mi pomáhá a doktor mi napsal citalec, poprvé mi bylo zle od žaludku, vyrážka, tak jsem ho nebrala, teď jsem to zkusila znova a nastaly hrozné stavy, ospalost, zívání,v obchoďáku jsem se jen stěží držela vozíku, abych se neodporoučela k zemi, myslela jsem, že mi to srdce neutáhne, navíc mě hrozně pálelo na hrudi, dusila jsem se, bylo mi už vše jedno, myslela jsem, že mám poslední minutky života, navíc k tomu jsem měla pocit, že se tam asi po.... a na záchod se dostat byl nadlidský výkon . Druhý den jsem citalec nevzala, a bylo mi hned lépe, jen problém s dýcháním, na to zabral xanax. Byla jsem na kontrole u svého lékaře, tan mi předepsal místo Citalecu Zoloft 50mg, tak teď nevím, jestli se mám do něho pustit nebo ne, nemám totiž chuť tohle všechno absolvovat znovu. Napiš prosím, jak pokračuješ se Zoloftem ty , jestli je pořád zle, nebo to ustupuje. Díky Dáša.

Galon
2x

já beru Zoloft 2 měsíce a od dávky 50mg/den mi pan doktor postupně zvýšil dávku až na 300mg/den. Kromě ospalosti a pocení nemám žádné vedleší účinky a jsem zvědavý jestli mi to vydrží i při téhle dávce. Jinak musím říct že zabírá...pomalu ale přece.

S@m
7x

ahoj všichni, před 14 dny jsem měl panickou ataku při cestě autem do práce. nebylo to poprvé, věděl jsem už plus minus o co jde - ale byl tam drobný rozdíl - zatímco všechny předchozí panické ataky jsem takříkajíc "rozchodil" a "rozpil" vodou, u téhle se mi to nějak nepodařilo - stál jsem několik hodin na benzínce a přemýšlel jestli mám volat záchranku nebo ne - nakonec se mi trochu ulevilo, zajel jsem domů a pak hned do nemocnice. Po pár vyšetřeních jsem dostal "klasiku" pro PP - tedy magnezium a antidepresivum - Sertralin (generikum Zoloftu). Beru už 14 dní a je třeba říct že se cítím na umření - pořád se cítím pod tlakem, potím se jako prase, zívám na celé kolo, motorický neklid - pocity, že omdlím, že se mi podlomí nohy a spadnu, že neusedím na jednom místě už ani minutu atd. prostě si to "užívám". věřím ale, že pokud překonám těžké začátky o kterých tady mnozí z Vás píší, že to zlomím a konečně mi Sertralin přinese úlevu a nejen zhoršení stavu. Tak mi držte palce....

Honza

Máš li návaly vedra a zimy (může být příčina pocení) tk se toho asi nezbavíš, měl jsem ho skoro rok a málem mě zabil.... myslim si, že absence nálady, která s tímto lékem často přichází, je zbitečná, působit na okolí dojmem, že jste jen prázdná schránka bez emocí..... nevim neni to dobře

anna
2x

Jak malem zabil????mne ho napsali dnes,nemam vubec odvahu si to vzit a asi to ani brat nebudu. Behem tri mesicu mi vymrela skoro cela rodina, teta a tatka 4 dny po sobe. Zacla jsem trpet uzkostmi, pocitem,ze nemuzu dychat,mam arytmie a nizky tlak,po zanetu mozku potize s rovnovaaahou a spatne chodim,kolabuji kazdou chvili. Tak to tento svincik nebudu vubec brat,to neni normalni,takovy sracky! Navic mam v haji zaludek a streva. Asi zustanu u lexaurinu a hotovo. Jenze obvodni mi ho nechce napsat,ze existuji lepsi leky na uzkosti,tk dnes jsem dostala na psychiatrii zoloft a mam brat 1 tabletu vecer. Nevim,jestli mi to stoji za to,aby me to totalne odrovnalo. Co to delalo s vami??

PetrCZ
3x

Po diagnostikování PP jsem taktéž začal brát Zoloft. Po tom co jsem si zde přečetl, jsem se chystal na nejhorší a měl docela obavy začít ho brát. Začal jsem po půlách a asi po 3 dnech vzal poprve celou tabletu. Musím říct, že pouze ten první den jsem cítil takový tlak v hlavě a očích, ale od té doby naprosto v pohodě. Píšu to zde proto, že z předchozích příspěvků to vypadá jakoby Zoloft byl nějaký strašidelný lék s děsivými vedlejšími příznaky. U mne tomu tak zaplať panbůh nebylo :-), přeji i všem,kteří začnou s jeho užíváním, čím jak nejméně vedlejších účinků !!!

LiNo
2x

mám úplně stejné zkušenosti, proto již diskuzní stránky moc nenavštěvuji - většinou spíš "strašidelné diskuze" lidi odradí.... , každopádně Zoloft na PP ideální lék.

Galon

Strašně rád bych si přes mail nebo i jinak, třeba i přes toto forum chtěl podělit o zkušenosti a podporu s někým, kdo stejně jako já trpí obsesí a sebekontrolováním ze strachu z nemoci. Trpím tím 5 let a 3 měsíce se léčím. Pokud někdo má stejný problém tak prosím napište sem nebo na [email protected] rád si pokecám s někým kdo ví o čem to je.

Monilein
1x

ahoj ja jen k vasi debate co se neurolu tyce zacla jsem cca s nim pred rokem a to s davkou 0,25 postupne jsem zvysovala az na 1,0 a to 3 denne a dnes jsem v prdeli a to do slova bez nej zkousela jsem ho na dva dny uplne vysadit az me musel z toho muj zamestnavatel odvezt na pohotovost jaky jsem mela ,,abstak,,..lidi radeji bez nej:-(..

Leni

ahojte všichni po 5 letech panického strachu před šéfem a ztráty zaměstnání jsem se dostala až k doktorce. Práce opravdu pod tlakem a stejně jsem o ni před měsícem přišla. Věděla jsem, že to tak dopadne. Asi si řeknete tak proč sis nenašla jinou práci. Hledám už rok a nic. Zoloft mi docela pomohl ale když mě odmítli teď naposled, zachvátila mne opravdu ta stará panická hrůza. prosím byl by tu někdo s podobným problémem? Napiš prosím

Katka a skola+prace

Leni, 12. října 2009 08:53:46 Ahojky Leni,...u mne studium, teda zkouskove (to vse vygradovalo) az v den statni zaverecne zkousky. Prosla jsem ten den ani nevim jak, pouze pul statni zkousky-bohuzel. NIKDY JDSEM NIC NEBRALA !!! Ale cejtila jsem, ze se semnou neco deje. Kvuly studiu jsem prisla o praci. Dodelat skolu je muj cil. A JAK PRISEL prave ten den "D" statni zaverecna zkouska, tak mne bylo receno - z pulky zkousky -prijdete znovu. Diplomku mam za 1, a na druhou pulku mam prijit znova. JO ZNOVA,..pro mne to bylo peklo na UZ poprve,...a jit znova. Zacala jsem se klidne soustredit na uceni -ucila jsem se 1 mesic pred statnicema... vedomi, ze to vse "zkoncuju :o). A jak prisel prave ten letni zkoskovy den "D" (znova) ,... "propadla " jsem se do nepopsanyho stavu. Pri pohledu na komisi se mi tak rozbusilo srdce !!! ze jsem mela co delat abych se "pocitanim" vnitrne uklidnila. (stejne buseni mne potkalo, kdyz jsem mela sadru na noze, ale to musela prijet rychla lek. sluzba, pak bylo vse OK). Odhlasila jsem se po telefonu. Vsichni vedely, ze jsem se ucila, neposlechla jsem je...odhlasila jsem se. Rodina to nemohla vubec pochopit. Jindy jsem do vseho sla "naplno" a ted toto? Podotykam, ze i mozna pricina muze byt i ta, ze nema praci. A koukam neustale na "hromadu vyparcovanych otazek (zkouska prijde zase v unoru 2010), ktere se budu uz ucit potreti! A prace - hledat si praci na pul roku nema smysl,..manzel (chape), ale nechape, ze jsem se z tech statnich zkousek odhlasila, (vse slo vyridit a skola mi vysla vstric, dle platnych skolnich stanov). Jenze ja pred takovym zivotnim usekem (je to stesti, ze jsem se "dohrabala" az ke statnicim) nesmim UZ COUVNOUT. Je pravda, ze mne kamaratka privedla na napat "zobnout" si ZOLOFT na 2 mesice (po pulkach rano) pred statni zkouskou, (abych se klidne naucila a v den "D" byla vic klidnejsi). Co rikate ma to smysl ??? (a co rikate na Lexaurin po ctvrtkach???). Dekuji za odpoved, Katka.

anička
1x

ahoj! vyzní to, že zoloft je opravdu příšernej lék-nelék...No, já si ho dneska odpoledne přinesla z lékárny a nevim, nevim.Děsím se toho, že mi bude tak špatně, jak zde většina z vás popisuje... Napsal mi ho můj obvoďák s tím, že je to super! Před půl rokem a opět teď před týdnem jsem měla zřejmě panickou ataku...bušení srdce, pocit ztráty sebekontroly, pocit, že se pořádně nenadechnu, brnění rukou i nohou...no hrůza...od té doby mi je zle téměř denně. Mám doma skoro tříletou holčičku, dálkově studuji školu, partner, se kterým nám to ani trochu neklape a sestra narkomanka...tak se to nějak asi nakumulovalo, že jsem to prostě nezvládla...Jenže musím fungovat a děsím se těch stavů než zoloft zabere...mám to brát i s lexaurinem...Vážně nevim, nevim...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce