Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karlos

Jak jsem včera psal asi v půl třetí odpoledne, že se držím statečně tak hned na to jsme odjeli ke známím na návštěvu. Pivko ,kořka, všeho dost ,nahulíno taky taky řádně a se mnou to zase nic nedelalo.(až na ten chlast) A to myslím opravdu vážně.Přišli jsme domu kolem půlnoci,takže jsem neměl ani druhý prášek.Dnes ráno si manželka zapálila svou ranní cigaretu ke kávě a já pij jen kávu. Vše bez problémů!!!!!! Tak ted tomu věřím ,ale nejhorší asi bude až se budou prášky vysazovat.

Karlosi,v klídku vydržíš

neboj,za chvíli to bude rok a když mi v autě máma hulí pod nos,tak se můžu zbláznit. APROPO,KDE JSTE VY ROČÁCI ZALEZLÍ. Měli byste taky něco ze sebe vydat,vždyť jste to sami moc před časem potřebovali.

lubica

Ahoj, prajem v novom roku všetko dobré, hlavne veľa zdravia, vnútornej pohody a to môže byť jedine bez cigarety :-))) Trochu sa pripomeniem. Fajčila som skoro 30rokov cca 30 cig. denne. Za pomoci CH som prestala a asi 5 a pol mesiaca sa mi darilo. Potom stačila jedna cigareta a bola som tam, kde pred tým. Znova champix, boj s cigaretou bol ale oveľa ťažší ako pred tým. Ale podarilo sa a teraz som čistá a voňavá 2 mesiace. Veľmi mi pomohla táto diskusia, asi najviac, aj keď som sem teraz veľmi neprispievala, často sem chodím načerpať silu. Zdravím moje priateľky Xandru, Pavču, Elišku, Nováčka, Apolenku....Vám všetkým ostatným prajem veľa síl a odhodlania v boji s tou smradlavicou. Táto diskusia a skúsenosti ľudí, ktorí sem píšu sú dôkazom toho, že sa to dá.....Len to nikdy nepokúšajte ako ja, že len jednu....je to klamanie samého seba. Tak nech vám slúžim ako odstrašujúci príklad :-))))))

No-One

zdravím Vás všechny a trochu se rozepíšu. Dnes světím nejen neděli ale i 52 dní co nekouřím a stále jsem v úžasu, já fakt nekouřím... asi se to zdá podivné po takové době, ale v naší rodině kouřili všichni, všude a vždy (až na mou sestru už umřeli-to kouření jim tam nejméně z 50% pomohlo), a tak mi ještě občas přijde (proto ten nick) jako kdybych byla někde mimo realitu a všechno bylo naprosto jiné...nezvyklé, nenormální. Manžel přestal o týden dřív než já, bez ničeho- na ostro, ale u nich v rodině se nekouřilo a tak mu to ani nepřijde zvláštní a já mu to ani nemohu říci, už takhle se mi diví, že stále beru Chmp, prý už ho nepotřebuji. Ale já vím, že ještě ano a právě pro to, že jsem si ještě nezvykla a ač už nemám choutky, jen občasný pocit ztráty, tako vánocích jsem málem sáhla u sestry po cigaretách - jen tak ze zvyku.. až jsem se lekla, jak ten pohyb byl normální.. takže: ode dneška beru 1/2 chmp ráno, mám + 2 kg - koupila jsem si stepper, občas ještě mívám prapodivné sny(uvidím, teď po té 1/2, jestli se to zlepší). Dobře se cítím fyzicky i psychicky, kouřit fakt už nikdy nechci, možná až budu stará babička ... držím palce všem. Ahoj

Karlos

Já jenom chci napsat co se týče dávkování CHmp. Někde na netu jsem našel, že z jednoho miligramového prášku se na receptory v mozku naváže asi 20% a zbytek se vyloučí v moči. Dokonce tam píší že hladina léku je v těle asi 30 hodin. Přečti si moje přízpěvky a uvidíš, že jsem nebyl jentak ledajaký kuřák. s mím množstvím spíš takovej nikotinovej narkoman. A ted pozor- prášky krájím na půlky a někdy si vezmu jen ráno a všechno v pohodě. Nekouřím teprve pár dní a myslím, že je to hodně o psychice.Kuřáci ať si hulí když chtějí. Já už nechci ale to neznamená , že do sebe musím cpát champíčko o stošest!!!!!!!!! (Myslím že to dávkování je hodně o penězích, stejně jako nikotinové náplasti, laserterapie, vše vyjde zhruba na stejno)Jinak opavdu nevím že u tak silného kuřáka jako jsem byl já to tak super zabralo. Držím všem ostatním palce ať to zabere stejně!!

No-One

to s tebou naprosto souhlasím, taky se nechci ládovat CHmp bezhlavě, mám ale poznatek, včera jsem si zapoměla vzít tu půlku a už během pozdního odpoledne jsem se moc necítila.. mnohem častěji jsem měla pocit, že mi něco chybí a byla jsem lehce nervózní. Přitom jsem byla celý den sama v práci, kde bylo naprosto mrtvo. Stejný pocit jsem měla i když jsem přecházela ze 2 na 1 denně, tehdy jsem čekala asi 14 dní, než to bylo v pohodě a já to nijak nepocítila. Máte ještě někdo podobné zkušenosti??

dadeta

Ahoj lidičky, přeji vám do roku 2009 hodně zdraví a bez cigára, ostatní si koupíme. Nějak se mi nedaří napsat Vám tak snad teď. Četla jsem si vaše vzkazy. Paráda. Zase je nás víc. Já zvládám dobře. Nekouřím už 22.dní. Pro mě zázrak!!! Jen se teď čistí moje plíce, to je humus. Snad to někdy skončí. A ti hoši co hulili, jak tovární komín mají můj velký obdiv. DRŽTE SE KUCI!! Už jen pro to, že mám doma pardála, manžela, kouří a nechce s tím seknout. A to má nemocné srce po dvojitém bajpásu. Tvrdí, že na něj by to nefungovalo. Za týden má narozky, tak mu koupím CHX a třeba někdy uzraje a začne je zobat. Jsem moc ráda, že tohle forum je, Je mi s Vámi dobře lidičky. Tak pište, pište a těším se na Vás zas papapa

Pavča

Milá Lubico,jsi skvěláže jsi se do boje pustila znova a jsi úspěšná.......Váha Xandro je alarmující,ale děti mi řekly,že mě budou mít radi,i kdybych vážila 200 kg,hlavně že nekouřím.....Celý život mi stále kouření vyčítaly a já je nikdy nevyslyšela.Teď , když se mi to konečně povedlo (bude to 9 měsíců co nekouřím) tak je nechci zklamat!!!S jídlem se musím trochu víc hlídat a teď stále házím sníh,to je lepší než posilovna.....Všem držím palce a jdu házet sníh.....

Ivana

Ahoj všichni, teď jsem napsala dlouhej příspěvek a on se mi neposlal, tak píšu znova, ach jo. Chtěla jsem se vás zeptat, jak snášíte netoleranci ostatních kuřáků, hlavně těch v rodině. Mě na odvykání nejvíc vadí stýkat se právě s kuřákama. Nejhorší jsou snad moje rodiče. Nejenže si předemnou zapálí hned jak mě vidí, ale ještě mě hecujou ať si dam s nima. Mě to příde hrozně zlý. Zatim dělam, že mi to nevadí, ale v duchu umíram a nesnášim je za to. Máte někdo podobnou zkušenost?

Greena

Ahoj IVANO. Účinná obrana proti hecířům a provokatérům všeho druhu je jediná: nedat jim najevo, že ti jejich hecování vadí. .... Naopak, Ty si z nich utahuj a třeba je i zesměšni (na téma jóóóó závist, ta jednoho dokáže i sežrat !!!).....A nebo nech své rodiče přečíst následující vzkaz: "Vážení Ivanini rodiče! Vaše dcera Ivana dokázala velikou věc, která se jen tak někomu nepodaří - přestala kouřit! Jistě jste na ni patřičně hrdí a tento úspěch jí ze srdce přejete! Snad i vy jednou zvítězíte nad svou závislostí, protože choroby související s kouřením jsou véééélmi fujtajbl.... rakovina......CHOPN.......trom bozy......angina pectoris.....bércové vředy....... Určitě nechcete svou dceru zatěžovat svým bezmocným a ohavným stářím..."

No-One

Ahoj Ivano, asi vím jak ti je, mě sice kouření ostatních nevadí, pakliže se nedusím a neslzí mi oči, ale má sestra mi zase stále předhazuje, že jí to chutná a nevadí jí to, prý je okolo tolik svinstev a tak to nekouření, že mě nezachrání. Já ale vím, jak se strašně bojí a zároveň závidí, protože jí se to zatím nepovedlo a absolutně si nedokáže představit, jaké by to bylo kdyby nekouřila.. ona už si to prostě nepamatuje a bojí se, zároveň jí to i štve a tak se šklebí na mě a já úplně přesně vím, že nesmím znova začít kouřit i kvůli ní, to by jí jen utvrdilo, že to nejde a nemá to ani cenu zkoušet.. no je to pech. Jinak dnes mám 53 den bez tuberiho trubiček a jsem druhý den na 1/2 chmx. Sen byl opět živý, ale nedramatický.. hurá, jinak je vše beze změn. Ještě gratuluji všem co minulý rok přestali kouřit tak jako já, to to ale hezky zní..

dadeta

Ahoj Ivo. Máš teda pěkně krutou rodinu. Já na tvém místě bych se od nich na čas distancovala. A vytiskla bych jim pár stránek z našimi diskusemi. Můj manžel kouří a chodí v těchto dnech na balkon v třináctém patře. Řekni rodičům a všem co ti hulí pod nos, že to jsou slaboši, že nemaj na to sami přestat a tobě, která to chceš zvládnout házejí cigára pod nos. Zeptej se jich, jestli by ti nalévali rum, kdyby jsi byla závislá na alkoholu a vědomě tě tak vyřazovali ze společnosti, nebo pozvolna zabíjeli. Moc s tebou cítím a na ty otravy a slabochy mám vztek. Pokud s nimi nebydlíš, tak je nenavštěvuj. Oni snad příjdou k rozumu. Drž se a nedej se, haj si své právo na zdraví bez závislosti. a piš, piš

Pavča

To ti nezávidím Ivčo.Já mám kamarady,kteří všichni kouří...já jediná z celé party přestala a můj manžel je nekuřák(takže doma jsme nikdy nekouřili)Nikdo mě nenabáda ať si zapálím,ale taky mě nikdo nechválí....Nekuřák nechápe , jak moc těžké je přestat a kuřáci mi jen závidí,že jsem to dokázala,tak raději mlčí.Naštěstí mi nevadí,že kouří.A´t si hulí ,já jim tu radost neudělám ,abych zase začala.Všichni čekali,kdy zase začnu(byla jsem silnej hulič...)tak jsem se nějak zatvrdila a opravdu jim tu radost neudělám!!!!Teď přestává jeden kamarád z party,zkouší to už asi po 5, zase bez Champixu,tak mu moc nadějí nedávám.Nedá si vysvětlit,že ten Champix hóóó´dně pomůže a že šetří na nesprávném místě.Ivčo , pokud ti kouření v okolí vadí tak nějakou dobu se mu vyhýbej,ale celý život se jim vyhýbat nejde.Lidé kouřit budou,musíš se s tím poprat ty.Kuřák si nedá kávičku bez cigarety jen pro to,že ty nekouříš.....Držím palce....

Ivana

No to je pravda, možná, že to těm kuřákum opravdu ani nedojde. Možná, že oni trpí víc, myslim jako v přítomnosti nás odnaučených, protože cítí, že to jejich kouření není správný, ale jsou slabí přestat. Já když sem se dřív snažila přestat, nebo sem na to začala jen myslet kouřila sem 3x víc. Asi abych si to ještě užila , ha ha. Tak se musíme holt obrnět a říkat si. že vlastně i když jsou semtam depky, které naštěstí postupně slábnou, my jsme na tom stále líp než kouřící. Napíšete sem někdo jestli jste měli nějakou pořádnou krizovku a nějakej recept jakym se dá zvládnout? (mimo jídla). Mějte se hezky

Pavča

Krizovka se nevyhnula ani mě.Nevím už přesně kdy to bylo(musela bych projet celou diskuzi),ale asi tak třetí měsíc nekouření.Na cigaretu jsem chuť neměla,ale všechno mě sra...,na nic jsem neměla náladu,jakoby skončil život,neměla jsem žádnou radost(alkohol nepiju)všichni kolem mě si pokuřovali nebo popíjeli a já neměla žádný potěšení.....Trvalo to asi týden , než jsem to zase v sobě všechno přehodnotila.Začala jsem zase číst knížky , ty mi hodně pomohly i na začátku,a hlavně jsem si ujasnila,že k pohodě ta cigareta vůbec byt nemusí,naopak,nejsem otrocky závislá na místech, kde se může kouřit.....můžu sedět kdekoliv.......všechno to je o hlavě....držím palce všem,bojovníci

dadeta

Zdravím všechny. Nemáme to lehké, ale vydržíme. Já mám kliku, že mám koníčka a neumím se nudit. Nebo spíš koníčky. Teď mám čas na ruční práce a strašně ráda spím. Tak teď si toho užívám. A tý radosti co udělám. Opletu vnoučata a dcerám a snachám daruji dečky a jsme všichni spokojeni. A pak se ještě pěkně vyspím, teda ty sny jsou děsný a dne jsem v noci byla víc vzhůru, než spala. Je to asi tím mrazem, málem jsem umrzla než jsem dorazila do práce. Máme tady 18 pod nulou. Kolega hulí, tak mu to nezávidím. V budově se kouřit nesmí a tak omrzá venku. Já měla co ten mráz udejchat i bez cíga. Lidičky držte se a mezmrzněte. Paček Dadeta

irena

Nevím jestli to mám vůbec napsat stydím se za to ,že jsem takový slaboch ,beru ch. od 9,12, a nic. Teda až včera....ráno jsem vykouřila poslední 2 cíga a nové jsem si nekoupila.Včera to ještě šlo i když jsem se cpala jako najatá,ale dnes....za chvilku přijde do práce kolega s plnou krabičkou a já nemyslím na nic jiného. Ten Jurův nápad s lízáním popelníků mi přijde docela dobrej.

No-One

Ahoj Ireno, tak to už máš den D vlastně za sebou!!! tak to ti moc gratuluji a vůbec se nemáš za co stydět, vždyť si to dokázala, přestala jsi kouřit a že na to pořád myslíš, to je normální a ty se s tím popereš... vař si pořád nějaký čaj a pomalu ho popíjej a občas si něčeho zobni, mysli na to, že už jsi exkuřák a že jsi fakt dobrá. Kolegu popros, ať si cigarety schovává, abys je neměla na očích. Jsi silná a dokážeš to, ten první den byl nejhorší, teď už se to bude stále jen zlepšovat. Držím palce do dalších dní a dej vědět jak to zvládáš.

Ivana

Ahoj to je pravda, opravdu to bude den odedne lepší. Já sem první měsíc myslela, že jestli se to do novýho roku nezlepší (ty chutě) vyprdnu se na to a začnu znova bafat, ale ono se to zlrpšilo a mam přes 60 bez. Posledně sem si i deset dnů ubrala, to je dobrý znamení, že už nepočítam každý den. Né, že bych něměla chvíle krize, ale už se mi stává, že si půl dne ani na cígo nevzpomenu. Pak zase třeba půl hoďka horší a pak zase zapomenu. Fakt to stojí za to vydržet. Dobré je si prohlídnout ty stránky co psala greena ( kuřákova plíce), je tofakt hnus a opravdu pomalá sebevražda. Tak se držte!

janina

Zdravím všechny! Dnes nekouřím 24.den, občas je mi blivno, občas mám chuť na cigaret uhlavně večer),ale nevadí. Ale už se mi dvakrát zdál živý sen - kouřím a libuji si.....a pak se stydím. Myslím,že když jsme přežili vánoce a silvestra bez, přežijeme vše. Ireno já se nemohla odhodlat 14 dnů hlavně proto, že jsem doma měla pořád cigarety. Dokouřila jsem se a další prostě nekoupila. Drž se!!!

Patrik

Ahoj. Jsou to, počítám, tak dva měsíce, co jsem tu nebyl, a koukám, že je tu všechno při starém - a to je dobře. Tedy samozřejmě až na tu spoustu nováčků. Já jsem na Nový rok oslavil 3 měsíce. Pořád je to boj, ale už čím dál lehčí. Bez CH a zpočátku i této diskuse, by to určitě nešlo. Ale přibral jsem za tu dobu 9 kg (pravda, počítám do toho i vánoce - sešlo se to). Takže jsem si naodrinoval drastickou odtučňovací kúru. Ta kila navíc mě ale paradoxně motivují: Když už jsem kvůli tomu takhle přibral, přece nezačnu. Přece ze mě nebude tlustej kuřák! Takže jdu hledat hubnoucí diskusi, aby mě posílila na cestě k hubenému nekuřákovi:-) Zdravím všechny staré známé (Pavčo, Marjo, Greeno...) i nováčky. Všem nám držím palce!

Greena

Zdar a sílu Patriku!! Až najdeš nějaké šikovné hubnoucí fórum, dej vědět - ty vánoce, to byl tedy nářez!!!

Pavča

Váha ach ta váha....Taky jsem se vrhla na hubnutí,musím dát dolů 10 kg,5 co jsem nabrala nekouřením a 5 už jsem měla navíc než jsem přestala kouřit.Další boj začíná....Snídám Psyllium a ostatní jím jako vždy jen si dávám poloviční porce a omezila jsem rohlíky a chleba.Moje maminka takhle zhubla 15 kg a už si to 3 roky drží.Zase si držím palce............i všem co bojují s cigaretama a pak s váhou,ale stojí to za to........

martina

nekouřím už od 10.9.2007, přibrala jsem 6kg,ale nejedla jsem víc než předtím. nic nebylo pro mě lehčí než přestat kouřit za pomocí Champixu . kouřila jsem 21 let, 20-30 cigaret denně.

Marja

Pavčo, prosím tě napiš ještě trošku o tom jak to mamka dělala s tím úbytkem váhy. Ono člověk by teorii věděl, ale něco skutečného, co funguje a je trochu reálné. Bílé pečivo vynechat, to je jasné, snížit porce- to už se snažím, salám místo tří koleček na chléb, dávám jedno kolečko nakrájené na proužky a podobně. A jak jí mamka teď, aby si udržela váhu. Jinak vás obdivuji, že tady podporujete nováčky, já už tady nakouknu jenom občas. Te´d to byly čtyři měsíce bez cigarety. Ty kila se řeší teď i na druhé diskuzi. Já ale pořád ještě i po jídle ještě za chvíli zase něco zobnu a tak pořád dokola, no je to místo cigarety. Ach, jo.

Pavča

Ahoj Marjo,snad se ostatní nebudou zlobit,že místo kouření zde řešíme váhu,ale bohužel to jde ruku v ruce (kouření a váha). Moje maminka opravdu jen snížila příjem,jí všechno jako dřív(chleba,rohlík,knedlík ,segedín......) ale dává si všechno na dezertní talířek.Víc snídá,dopoledne nesvačí,jen kávu(hořkou), oběd , odpoledne nějaké ovoce-hlavně jablka, večeře menší.Je zvyklá na studené večeře,takže 1-2 krajíčky chleba s něčím......když má potom ještě hlad dá si jablko.Takhle začala jíst , váha šla pomalu dolů a jí tak pořád a váhu si drží.Žaludek se jí už asi trochu stáhl.Říká :"dříve jsem snědla 2 chleby a nejvíc jsem si pochutnala na tom 3 " , tak to už ne.Jako u kouření i tady musí trochu té pevné vůle být a ne sežrat všechno co vidím.Je to běh na dlouhou trať,nezhubne se za týden ani za 2.Jde to takhle pomalu , ale netrpí se hladem a hlavně pokud se nerozežereme tak to i vydrží a není žádný jo-jo efekt.V neděli to bude 9 měsíců co nekouřím,hurááááá! A ty kila taky půjdou dolů a v létě budu voňavá "kočka"

Marja

Jo, Pavčo, to je ono. Stáhnout žaludek a to chce asi tři týdny pevnou vúli, pak už by to bylo lehčí. Co vím určitě, že bych nezvládla nejíst určité jídla, jak se všeobecně doporučuje. Ale je to těžké, když zatím se ještě tím jídlem zabavuji místo cigarety. Prostě trpíme za za kuřáctví. Kdybychom to věděli než jsme začali s první cigaretou. Já se zase někdy ozvu.

martin

zdravím po delší době všechny, nechci si tu lochtat ego, ani ostatním již nekuřákům, píšu to spíš pro ty, kteří se teprve odhodlávají přestat a hlavou se jim honí všechny možné důvody, proč zrovna oni to nezvládnou i když ostatní ano....jsem asi člověk se sklonem k závislostem všeho druhu, takže před 3 lety jsem si prošel (dobrovolně) léčebnou pro odvykání závislosti na alkoholu, když jsem po 2 měsících vyšel ven, prostě jsem nepil, chodil občas do hospody, na oslavy, kde se pilo a žádný problém...chtěl jsem skončit i s kouřením, ale to prostě nešlo, mám plný šuplík všeho možného od nicorette i niquitinu, nic nepomohlo, prostě jsem kouřil dál...pak jsme se s přítelkyní doslechli o champixu a hned (25.11.) jsme šli společně do toho, a ted už je to 8. den co nekouříme a bez abstáků, prostě zázrak :))

Mona

I mě to tak připadá v mém případě. Jsem taky takovej závislák.Vždycky jsem říkala,že kdybych někdy zkusila drogy,tak na nich asi zůstanu. A v případě Champixu,je to fakt malý zázrak. Kouřila jsem skoro 30 let 20-30/denně. Za chvíli to bude rok,co nekouřím. Slabé chvilky přijdou,s tím počítej,ale dáš to když chceš. Tak držím palce.

Adriana

Dobrý večer, nikdy jsem se na tuto diskuzi nepsala, ale víc jak půl rok jsem den co den chodím a čtu příběhy lidí, kteří bojují nebo bojovali stejně jako já s kouřením a závislostí.Před půl rokem jsem díky CH, típla svoje poslední cigárko. Zdálo se mi to být až neuveřitelné jak snadno vše šlo, jelikož jsem před tím zkoušela snad všechno možné a nic nezabralo až CH. Brala jsem ho skoro po celou dobu poslední 2 měsíce jen půlku ráno a někdy jsem i několik dní zapoměla. Byla jsem na sebe hrdá, že jsem to dokázala nekouřit, já takový kuřák. Ale stalo se něco co mě dostalo do úzkých, vím je to moje chyba, jsem asi slaboch nebo jsem úplně pitomá. Ale po takové době nekouření jsem si na vánoce na večírku zapálila, ani nevím proč a ona mi chutnala, pak další den nic a pak zase, protože jsem měla vážně chut a teď? Jsem v tom znovu, každý den si dám dvě, ráno a večer. Jsem na sebe tak naštvaná a nenávidím se jak jsem hloupá. Dnes jsem si byla pro nové balení Ch a nevím jak ted. Mám začít úplně od začátku nebo pokračovat v té mé půlce ráno. Nechci kouřit, opravdu jsem husa!!!!!! Prosím poradí mi někdo jak teď dávkovat Ch a nebo jak dál. Předem děkuji za každou radu a omlouvámse za tak dlouhý příspěvek, ale jsem vážně zoufalá!!!

Greena

Ahoj ADRIANO, nezoufej, nestala se žádná tragédie! Prostě zatni zub, začni zase s CHx. - já bych třeba pro začátek zvolila dávku půl mg ráno a večer - a uvidíš, co to udělá s tvou chutí na cigaretu.....zvýšit dávku můžeš vždycky, podle vlastního pocitu. Teď jsi o jednu cennou zkušenost bohatší, takže už nepodlehneš pokušení ani té jedné jedinééé...... Kšááááá, kšáááá, smrduté tyčinky!!!

lubica

Ahoj, Adriana, veľmi dobre rozumiem tomu, čo prežívaš. Mne sa stalo to isté, písala som o tom. Už som asi 5 mes.nefajčila a stačilo ochutnať jednu a bola som v tom znova. Tiež nešťastná, naštvaná na seba. Lebo som vedela, že robím zle, že už tá jedna ma naštartuje...Hneď som začala užívať CH, postupne som nabehla na plnú dávku, ale mala som pocit že tentokrát nezaberáˇ, že ho úplne v pohode prefajčím. Potom som prišla na to, že sa privelmi spolieham na champix, ale v podstate každý deň som si chcela aspoň 2cig. pofajčiť, proste som to nemala v hlave ujasnené, čo vlastne chcem. Pre mňa bolo toto druhé odvykanie oveľa horšie, aj keď som nefajčila 30 cig.denne, ako predchádzajúcich skoro 30rokov. Ale podarilo sa a ja sa tomu veľmi teším a som na seba teraz veľmi pyšná. Takže čo sa týka dávky CH, sama uvidíš, ako budeš na neho reagovať, či si dávku zvýšiš alebo zostaneš na nižšej. Ale nevynechávaj, to je nebezpečné.....Veľmi držím palce, daj o sebe vedieť....

irena

Já to radši neříkám ani nahlas ,ale ono mi to od toho pondělka vydrželo.Já už skoro 5 dní nekouřím.CHutě mám občas ale řeším to jídlem.Nikam nechodím nikoho nezvu vůbec o tom nemluvím mám strach že by se mohla naskytnout situace kdy bych to nezvládla.I když v hlavě mám jaksi jasno NEKOUŘI'M.Doma si toho ještě nevšimli manžel je nekuřák syn si zapálí jen příležitostně a to že je doma čistý vzduch přikládají mé ohleduplnosti že když venku tak mrzne tak nechci moc větrat a chodím ven./dřív bych to nikdy neudělala)

Pavča

Ireno jsi skvělá!!!!!! Můj manžel nekuřák si také nevšiml,že nekouřím.Až po měsíci jsem mu to řekla sama.A myslíš ,že mě obdivoval?Vůbec ne.Pochválil mě,ale nezapomněl dodat,že on taky nekouří takk co....nekuřák nikdy nepochopí ,jakou nám dá práci přestat. Přestala jsi kouřit hlavně kvůli sobě,tak bojuj.Bude to čím dál lepší.Nejhorší(alespoň pro mně) byl 1 den.A teď hlavně nesmíme zapomenout UŽ NIKDY ANI PRÁSKA, okamžitě nás to postaví znovu na START!!! Nemám pravdu Adriano,Lubico a další.........

Greena

IRENO jsi na druhém břehu!! Teď to musíš říkat nahlas... co nahlas... teď to křič do celého světa...NE-KOU-ŘÍM !!!!! a sklízej ovace a pochvalu - když ne doma, tak tady na fóru nebo jinde, tam i onde.... Jsi jednička ze všech nejjedničkovatější ! Gratulace !!!!

sigrid

být na Tvém místě začala bych od začátku, ale bez startovacího balení. Vysazovala bych ale rychleji. Po měsíci jednu už jen jednu tbl. Po dvou jen půlku, Sledovala bych se a podle toho ubírala nebo zvolnila tempo. Jinak Vás všechny zdravím moc a tuze držím palce. Nekouřím už 13 měsíců a zatím je mi stále dobře, váha pomalu ubývá na původní hodnoty. Přestávala jsem z 50 kousků denně po více než 30 letech a po padesátce věku. Champix jsem brala šest týdnů než se mi podařilo zahodit poslední. První 4 měsíce nekouření jsem poctivě polykala 2tbl denně, pak ještě do desátého měsíce 1tbl. ráno a potom jsem dobrala poslední balení po půlkách. V podstatě tedy schéma jaké se doporučuje pro velmi silné kuřáky v USA. Ale myslím, že to bylo odůvodněné a hlavně pro mne mnohem snazší a bez návratu k cigaretám. Dokonce se mi podařilo ustát bez problémů i půlroční extrémní pracovní nasazení. Takže nezoufejte. Jde to!

sigrid

zdravím všechny své bývalé parťáky, pokud sem ještě chodí, najmě Zdenku. Všechno dobré do Nového roku a vydržme!

Mona

Sigrid,moc tě zdravím,mám vždycky velkou radost,když se tady objevíš,protože mi to strašně připomíná začátek mojeho nekuřáckého života. Jak se mi ta doba zdá strašně dávno a přitom to rok teprve bude.

janina

moc gratuluji Ireno!!!!!Už jsi za vodou a bude to jen lepší, uvidíš!! Mně ovšem vyděsily váhové přírůstky účastnic diskuze natolik, že jsem k nelibosti též ztloustlého muže začala nakupvat nekalorické, tudíž hnusné potraviny. Než takový blavajs člověk uvaří a hlavně sní, zapomene na ostatní příkoří světa.

NIKI

AHOJ, CHCI SE S VAMI TAKE PODELIT O ZKUSENOSTI S CHAMPIXEM - PRITEL HO UZIVA JIZ 15. DEN A MUSIM RICT, ZE PRVNICH 9 DNI TO NA NEJ NEMELO VLIV, ALE PAK ZACAL Z 20 CIGARET DENNE NAJEDNOU KOURIT JEN 5 DENNE A POSTUPNE UZ NEDOKOURIL ANI CIGARETU - VZDY JI V PULCE TIPL, PRY HO TO SKRABE V KRKU:-) A KDYZ SE HO ZEPTAM, ZDA NA NEHO ZABIRA CHAMPIX, TAK SE STYDI MI RICT, ZE ANO, JE KURAKEM 15 LET A TO KOURIL 20 DENNE A 40 KDYZ JSME SLI TREBA DO HOSPUDKY. MUSIM RICT, ZE TO NA NEHO PUSOBI A DOUFAM, ZE TO VYDRZI:-)))

Karlos

Ahoj Niki, jsem na tom stejně jako Tvůj přítel- Začal jsem před taky před patnácti dny a po osmém dni jsem spadl z denní dávky 50-60 cigár na osm . Další den jsem si nezapálil. Vúbec se nestydím říkat že beru prášky. Už jsem svejma řečma o nekouření ovlivnil dva lidi kteří do toho jdou taky. Protože jsou to známí ještě mně to víc motivuje abych nezačal znova a neměl ostudu.

Adriana

Dobrý večer, děkuji všem co zareagovaly na mou prosbu o radu. Dnes jsem začala znovu brát startovací balení CH a uvidím jak to půjde. Jsem odhodlaná nekouřit a taky jsem ted bohatší o zkušenost, že NIKDY ANI JEDNU! Diky Lubici, která mě podpořila v mém snažení, jí už se to na podruhé povedlo a tak jí držím palečky ať jí to vydrží. Tak vzhůru do boje. Dám vědět jak bojuji!

lubica

Tak fajn, teším sa .... :-)))

josef

Ahojky super lidičky co jste našli odvahu zbavit své tělo nečeho co mu nesvědčí,vaše příspěvky jsou hodně motivující,snad to taky dotáhnu do konce a vymažu cigára ze svého života.

Greena

Ahoj Josefe, určitě vymažeš cíga ze svého života, když budeš jen troóóšičku chtít. Dnes je tomu přesně 5 měsíců, co jsem přestala kouřit ( huráááá) .... ani se mi tomu nechce věřit..... 11. srpna jsem si vůbec nedokázala představit, co a jak bude..... ale se Champixem to odvykání jde bezvadně. Drž se!

Jura

Josefe,zvládneš.Nekouřím sice teprve 14 dnů ale sranda je,že jsem kouřil 40 let a dnes přestávám chápat proč.A nic mi neschází.

Pavla

Ahoj vam všem Hlasim se po prve v novem roce. Greno krasne vyroči moc gratuluji.Ja za 10 dnu oslavim 3 měsice.Všechno už je v pohodě na cigu vzpomenu sem tam a je mi moc fajn.Manžel i babička se do toho taky pustili moc jim fandim manžel už je 16 dnu nekuřak a babička nekouři dnes prvni den a moc ji to de.Zatim ahoj a kdo ještě vahate tak se nebojte protože s CH to jde velmi dobře.

Pavča

Tak dnes je to právě 9 měsíců , co jsem si ráno v půl 8 zapálila poslední cigaretku.Za tu dobu se dnes (po 9 měsících) "narodila" nekuřačka.......Doufám,že v novém životě nepodlehnu nástrahám a takhle to i zůstane,protože jsem opravdu ráda,že se mi to povedlo........Ostatní odvykači,nebojte,podaří se to i vám.Když jsem to s CH zvládla já, tak to musí zvládnout opravdu všichni.....Bojujte,je to super,nebýt otrokem!!!!!!!!!!!!!!!

Mona

Moc,moc gratuluji,mám stejné pocity s CH.to bylo o trochu lehčí,myslím si,ale stejně jsme dobří.

lubica

Pavčo, veľká gratulácia !!!!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce