Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
No-One

:o)))))

Tony

Pokud nemáte pevnou vůli vůbec si to nekupujte vyhozený peníze vydržel jsem nekouřit týden čekal jsem že mi tento přípravek odvykání ulehčí ale nic jsem nepocitoval toď moje zkušenost

.Martina

Když se někdo spoléhá j-e-n-o-m na champix, tak to nezvládne, to je jasný. Stačí si přečíst tuhle diskuzi. Tony, čti a čti a čti

Irena

Já jsem zrovna ten typ ,co je s pevnou vůlí na št´íru. A nebýt champixu a podpory z diskuze tak bych to nezvládla (asi tak 50 na 50 ).Tu pevnou vůli jsem potřebovala na den D,ten taky přišel asi až po měsíci. Po týdnu jsem už v hlavě měla cosi ,že bych snad už ani kouřit nemusela , ale ten hroznej zvyk mít u sebe pořád cigarety......a když byly tak se kouřilo , když nebyly tak se utíkalo do večerky...já mám skoro dojem ,že se to dělo bez mého vědomí

Sakai

Zdravím všechny přítomné, kteří pravděpodobně byli stejně pesimističtí, jako já, a kteří jsou nyní překvapení , jako já. Kouřil jsem 45 denně. Náplast, žvýkačky, všechno na nic. Tedy kromě Commitu, což jsou US pastilky, ale ty též bsahují nikotin. Jen vůlí jsem snížil výhul na 20 denně a na víc už vůle nestačila. Takže nastoupil champix, ovšem vlastní dávkování (razantnější nástup) a přestal jsem 8 dní poté, stačilo mi jedno měsíční balení a je (zatím) pokoj. Teď nekouřím dva měsíce, chuť nemám a budu doufat, že se to už nevrátí. Déle už champix brát odmítám, protože popsané vedlejší účinky, zejména zvýšenou chuť k jídlu a mizerný spánek, mohu potvrdit. Kdo chce přestat, musí chtít a být připraven pro to něco snést. Ale jde to, držím palce všem, kteří do toho půjdou.

Milena

Sakai - souhlasím s Tebou. I já brala CH jen 8 dní a teď už nekouřím více než 4 měsíce a je mi krásně, chuť se díky CH ztratila a kouření mě nepřitahuje, až mám pocit, že by mi po cígu bylo zle. Spím krásně a ty 3 kg, které jsem na počátku přibrala, jsou už taky pryč. Takže Vám všem doporučuji: přemluvte se k nekouření a přestaňte s CH. Bude Vám lépe. Tak Vám všem držím palce.

sakai

jen doufám, žes ty 3 kg neshodila tam, kde je zrovna máme rádi.

Irena

Mileno nesouhlasím s tebou. U'činost champixu je 45% hlavně proto , že ho přestali (oni) brzo brát a ke kouření se vrátili po několika měsících. Kdyby se to bralo podle této diskuze tak je účinost skoro 100%

Pavča

Je škoda,že se asi nedopočítáme,nakolik % je přestávání s ch úspěšné.Pár lidiček co přestávalo kolem mě se ozvalo a někdo nekouří,někdo kouří a někdo znova přestává....podle mých odhadů je úspěšnost těch 45% .....Já budu mít brzo 10 měsíců,nejrizikovější je prý 1 rok,tak ještě 2 měsíce a budu snad opravdu na tom druhém břehu....Co Xandro? Kdepak jsi,snad nekouříš za bukem.....

irena

Mileno ,čtu si tvůj článek znovu a omlouvám se já to špatně pochopila.T y jsi myslela přestaňte kouřit s champixem a já myslela přestanťe jíst ty prášky

Mona

Ireno,myslím,žes to napoprvé pochopila správně. Já jsem přímo odpůrce toho,vysadit Champix předčastně. Znám i lidi,co ho brali půl roju i víc.A vždycky mi strašně rozčílí,že je to pro někoho drahý. Vždyt to stojí stejně jako cigára,ale bere se to omezenou dobu. Kdežto cigára byly nafurt.

Greena

Čau LIDI- ještě čadící i nečadící. .. Má osobní zkušenost s nasazením i vysazením Champixu: 1-4.týden v dávce 1-0-1.....5- 6. týden 1-0-1/2 ........ 7.-12.týden 1-0-0 ........ 13.-16.týden 1/2-0-0 ........17.-20.týden 1/2 obden-0-0 , pak ob dva až tři dny až do úplného vysazení. Takže plnou dávku jsem brala jen první měsíc, pak poloviční, čtvrtinovou, osminovou atd..... nevyšlo to na moc peněz :-))) , rozhodně jsem od 2. měsíce ve finančním plusu v porovnání s dobou kuřáckou. A k úspěšnosti odvykání se Champixem - setrvale tady v diskusi píšou ti, kteří zvítězili či vítězí. Ti, kteří nepřestali kouřit ani se Chx. ( zatím:-)), se tady moc neobjevují. Proto vzniká optický klam, že je Chx zázrak všech zázraků......Není...... Jen hodně pomůže odvykačům omezit fyzický absťák. Ten psychický musí odvykač zvládnout sám - na to nikdo piluli nevymyslí.

Mona

OK souhlasím,ale teď bych potřebovala žrampix,abych taky přestala žrát.A ani bych ho nepůlila.:-¤

Greena

Cha cha cháááá ....MONO.......žrampix.....v� �lím se smíchy... cha cha cháááá úáááá..... Prý existuje něco podobného ( Lindaxa, Meridia -jsou to taky psychofarmaka), ale do toho teda nejdu, protože po vysazení by mohl nastat jojo efekt..... Radši se pokusim ten potvornej metabolismus přivést k rozumu přirozenou cestou..... mučením na rotopedu......nízkotučnými blivajzy..... . zákazem sladkostí....Ale nic se nesmí přehánět, teprve občasnými hříchy získává život na zajímavosti.

irena

mám dobrou dietu do který jsem se kdysi pustila.Ráno 2 vajíčka natvrdo ,v poledne 3 vajíčka natvrdo ,večer 4 vaiíčka a další den pokračovat stejně .Já už druhý den dostala žlučníkový záchvat první týden jsem zvracela a dalších 14 dní mi bylo tak špatně že jsem vůbec nemohla jíst. Fakt jsem tehdy zhubla( poprvé a naposledy v životě)

Pavča

Já zase před lety vyzkoušela Adipex - hrůza.Bylo mi tak zle,omdlívala jsem na chodníku , nezhubla jsem,protože jsem ho rychle vyhodila.Pak jsem poc 15 letech zkusila Lipoxal,rozházel mi tak TK , že jsem skončila s hypertonickou krizí na interně a to jsem se s TK nikdy neléčila.Takže žádný žrampix, nenene.Musím si asi koupit náplast a zalepit si hub..

irena

Ještě jsem se chtěla pochlubit ,že 18-tý den nekouřím a ty nikotýnový přípravky neberu.CHutˇmám pořád ,ale už to zvládám (hlavně kusem žvance).Od příšího týdne chceme najet s manželem na dietu a sport tak uvidím jestli to pomůže. Přibrala jsem 6 kg ,vadí mi to dost , ale důležitější je ,že nekouřím

Ivana

Ahoj všichni staří i noví, tak se musim přiznat, že já žrampix užívam už týden. Mam Lindaxu. Bere se jeden prášek deně a způsobí, že člověk prostě nemá téměř hlad a zrychlí se metabolismus. Mám jí už po 2 a až na občasný točení hlavy jsem spokojená. Prvně po tehotenství jsem s ní zhubla 10 kg za 3 měsíce. Teď mam po týdnu 3 kg dole. Zdá se mi to až dost, ale to je asi jen první šok a pak to už pujde pomalejš. Proti jojoefektu bojuju tak, že jim 5-6x denně, ráno sacharidy(pečivo,musli,ovoce), svačina ovoce, oběd (kromě omáček s knedlikem a smažených v oleji všechno v menší porci), svačina (jogurt,zelenina,ovoce), večeře bílkoviny(ryba,kuřecí -připravit bez tuku,příloha zelenina). Dobrý je na netu ,,Kalorické tabulky", tam se dá naučit vařit tak, aby jídlo mělo do 5000 kJ za den. Nemáte někdo zkušenost s koktejlama jako doplňkem při hubnutí? Mějte se hezky

Greena

Čau IVANO, tvé stravování považuju za perfektní. Copak přitom nejde hubnout bez Lindaxy? Teda já bych to vnímala jako trvalý způsob stravování - nafurt, navždycky, pak určitě k joju nedojde. Pokouším se o totéž ( málo tuků, sacharidy ráno, večer jen bílkoviny a zeleninu apod.) a doufám, že kila půjdou dolů - když tomu pomůžu ve fitku. No uvidíme.......

irena

Ivano a bereš zárovenˇ ještě CH..

Ivana

Ten už neberu skoro měsíc, bylo mi po něm zle od žaludku, ale jinak pomáhal dost. Když sem ho vysadila bylo znát, že je to ještě brzy, i když jsem to ustála. Jinak ta lindaxa taky není boží zázrak stejně jako šampix, jen pomůže od toho hroznýho hladu, kterej je předevšim u toho odvykání od cigár. Jestli to jde brát zároveň se chx to by se musel někdo zeptat nějakýho doktora, jinak bych se asi bála to kombinovat

Pavča

Myslím,že začínající odvykači by se na hubnutí měli ještě vyprd..... Počkejte až budete pevní v kramflecích s nekouřením a pak další kolo(hubnutí)...Já začínám teď a to nekouřím 9 měsíců .Já bych oboje nezvládla.Nekouřit a ještě nežrat?!

dadeta

Ahoj lidičky. Tak čtu vaše příspěvky a souhlasím s tím, aby se moc léků nekombinovalo. Já beru druhý týden jen 1/2 CHX. Brala jsem ho celý ráno a navečer a bylo mi dost zle a spaní hrůza. Ale zvládla jsem to. Mám nahoře 2 kg. A teď chodím cvičít 1x týdně, 1-2x týdně sauna,denně cvičím hoďku doma a s manželem bouling 2hoďky 2x v týdnu A piju spoustu čajů bilinky a zelený. Nemám čas ani na cigáro ani vzpomenout. A jím jen malé porce každé 2-3 hod. A večer jsem sama se sebou spokojena a manžel kroutí hlavou, jak to zvládám a mám energie na rozdávání. Bez cigára je život supr!!!! Lidičky držím všem palečky a drž te se!!!

čubjenka s.r.o

výbornej klepu se ješted.fleky na kůži jak bradavky staré ženy.a začala jsem šilhat ale nekouřim.super

Xandra

Pavčo, zdravíčko, neboj nikde za bukem nekouřím, jen jsem v práci na roztrhání a není čas ani na tuhle diskuzi. Všem posílám pozdrav, alespoň občas dejte děcka o sobě zprávičku, ať nováčkům (i těm s velkým N) dáme najevo, že to nekouření je stav trvalý a neměnný a ať jdou směle do toho !!!!! Za chviličku budem slavit roční výročí - to bude paráda. Kila teď mám 3 navíc, omotaný kolem pasu, ale celkem úspěšně jsem se se 2 vypořádala. Cvičím 2x týdně a vzhledem k pracovnímu vytížení v nynější době, nemám čas se přežrat. V kabelce tahám stále "knekebrot" a jak je nejhůř jeden schroupu. A když dorazím v 8 večer domů už jen čaj a jablečnou šťávu. TAk NEKUŘTE A HUBNĚTE ♥♥

Eliška D

Ahoj,na popud Xandry jsem přišla povzbudit všechny kuřáky ,kteří chtějí přestat , a nemají odvahu se do toho pustit. Dále všechny odvykače,kteří s tím zlozvykem který jsme si léta hýčkaly a cpaly do něho šílený peníze, úspěšně i neúspěšně bojují a určitě i ty kterým se to podařilo.Patřím doufám mezi ně . Po mé 30 leté kuřácké kariéře jsem s tím loni na apríla sekla ,takže to ted´bude 10 měsíců bez smradlavky. Jsem moc a moc spokojená ,že se mě to podařilo ,určitě i pomocí šampíku. O kilech snad ani nebudu psát, protože bych odradila odvykající ,ale že jsem přibrala za to si můžu i sama . Trochu jsem to neuhlídala, ale už na tom pracuju .Přeju všem kteří chtějí přestat ,zapojte pevnou vůli a ono se vám to podaří . Je to supr pocit nekouřit , nejste závislý na tý smradlavce a proto to všichni zkuste vydržet i když zkušenost je nepřenosná , věřte že stojí za to NEKOUŘIT......a zdravím spoluodvykače ♥♥♥

...Lenka...

Nazdárek kuřáci i nekuřáci. Dneska mám velké výročí a musím se pochlubit. Je to přesně rok co jsem hodila cigáro do záchodu a řekla si dost. Champix mi hodně pomohl , jsem slaboch a nevydržela bych bez cíga ani hodinu. Kilečka trošku stouply a tak jsem si koupila rotanu a stepper stím, že budu poctivě cvičit a až pojedu v létě k moři, budu zase jako laňka. No ale protože finanční krize postihla i naši rodinu,tak žádná dovča nebude a tak se na celé cvičení a zdravou výživu můžu.............Hlavně všichni vydržte, moc Vám všem držím palečky. Ale už musím končit , jdu vybílit ledničku....

Greena

LENKO, véééélikánská gratulace k ročnímu jubileu. Je hrozně fajn, když se sem vracejí bývalí diskutéři a ohlásí roční (či jiný) úspěch. Ale ten rok je asi fakt zlomový - psychologicky určitě - alespoň pro mě...se mi zdá....

Yva

Lenko mooooc gratuluji k 1 roku nekouření. Jsme na stejné lodi, tak doufám, že se zde za rok opět sejdeme. A už i ty myšlenky za které nás vyčinila Luci snad už budou pryč. Luci, moc Ti držím palce,mne bylo také hej po čtrnácti dnech nekouření ,ta euforie. Na mne CHMP působil jako antidepresivum a to také vlastně je,spoustu věcí, které mne běžně rozčílí, mne nechávaly v klidu.Po vysazení si možná také zde ráda ulevíš. Nikotin je droga,jako každá jiná,nemůžeme si přeci zde na tomto foru nic nalhávat a kreslit růžově.Kdo chce přestat, musí vědět do čeho jde, že to velmi těžké a dlouhodobé.Nevíte, chystá se opět sraz?Zdravím všechny zde Yva

Elik

Zdravím, začínám teprve první balení, ale doneslo se mi, že Chapix byl stažen z distribuce. Může někdo tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit, což by bylo nejlepší.

Zita

Nevím co je na tom pravdy,ale včera jsem viděla v televizi na něj reklamu.......snad by ho neztahobali a neplatili drahou reklamu??!!

Elik

No snad to bude jen fama prinesla to dcera z nemocnice, kde pracuje je tento lek pomerne hodne popularni a tak ho zkousim take, ale jsem pouze na zacatku. Snad budu mit stesti a lecbu dokoncim s uspechem.

Marja

Na popud Xandry se tedy také připomínám. Blíží se 5 měsíc nekouření, bez Champixu.To je v pohodě, jen žvýkám nikotinové žvýkačky, ale už přestanu. Bojuji stále se změnou životního stylu, moc se nedaří, pouze teoreticky. Více se objevují ne té druhé diskuzi, vy jste tady přeci jen více Champixoví.Ta žravost je ovšem nesnesitelná.Hrůza. Měhte se fajň.

Lusi

Ahoj všichni.Asi máš pravdu,dnes jsem se ptala doktora a on nevěděl,co to champix je,ale že bych to určitě mohla brát najednou.Moc mě nepřesvědčil,tak jsem se rozhodla,že nejdříve zruším kouření a pak kila.Mám z toho nekouření strach,aby to zabralo a tak.Máte někdo nějaký typ???Díky

Růža

Ahojky Lusi,nedoporučuji brát Champix a tablety na hubnutí najednou.Chtěla jsem to také,ale pani doktorka říkala,že to si nelajzne.Obojí prý působí na mozek. Nekouřím díky Champixu 13 měsíců a cítím se lépe.Šli jsme do toho s manželem spolu,kouřili jsme přes 30 let. Teď je nám fajn, nejsme otrokem cigarety,nesmrdíme,můžeme si koupit za ušetřené penízky co se nám líbí. Nabraná kila půjdou dolu. Změnili jsme stravu a začínáme cvičit. Takže Lusi vydrž,zase bude dobře,důležité je teď překonat rok bez cigarety a pak začneš hubnout.Držím Vám všem palečky.Růža

dadeta

Ahoj Lusi. Věř, že ti to půjde s CHX. Není to úplně lehké, ale jestli jsi přesvědčená o tom, že kouření bylo dost, tak to zvládneš. Já nekouřím přez dva měsíce. Bylo mi první dny blbě po CHX, ale nevzdala jsem to. Dnes beru jen půlku ráno. A co se váhy týče. Já přibrala jen 2 kg a už je mám dole. Je fakt, že jsem na sebe pes. Chodím do sauny, tam ze mě vše špatné vyplavý pot. Domů chodím po schodech. Bydlím ve 13 podlaží, ale né vždy jdu vše. Chodím pěšky domů aspoň 2km, pak se svezu busem a cvičím skoro denně. Za 8 dní byly kila dole. Mám víc energie a je mi dobře. Jen nezkoušej brát CHX a něco na hubnutí. I CHX je prda na tělo a mozek. Nechtěj vše najednou. Uvidíš, že ti to půjde. Napiš, jak zvládáš CHX. Držím palce všem co začínají. papa

lusi

Ahoj,moc ti děkuji.To jsem potřebovla slyšet.Moc si toho vážim.Já dnes začala vzala jsem si půlku ráno,toho modrého,startovací balení jsem vynechala.Můžu se ještě na něco zeptat?Ten prášek si mám vzít rovnou jak vstanu na lačno,nebo až po kávě a raním cigárku?Jinak,jen 2kg?To by bylo úžasné!Né,že bych si je mohla dovolit,ale nejdříve jedno a pak druhé.Ještě jednou děkuji.Mám z toho strach,protože mi dnes nic není a cítím se dobře i cigára mi chutnají.Je to normální???

radek

Ahoj Lusi,to nám tady nemůžeš takhle psát,jak si ráno dáváš kávičku s cigárkem.Já sice abstinuji už osmý měsíc,ale žgrynda mě ukápla i po takové době.Jinak zdravím všechny odvykače,jak začátečníky,tak i pokročilý.A jako radu přidávám,že je lepší se napřed najíst a potom si vzít Chx,třeba až dopoledne.Tak se držte a těm,co se ještě rozhodují říkám rozhodně ANO.Tak zase někdy zdarec,říká brněnskéj borec.

dadeta

Záleží na tobě. Jestli ti nic nebude, myslím na zvracení, motání hlavy, tak tu půlku ber bez snídaně. Mě bylo zle. Musela jsem se najíst a zapít prášek někdy půl litrem vody, než to přešlo. Horší to bylo při celém. Některým to nic nedělalo. Přečti si diskusi v loňském roce, pár listů zpět. Ale na každýho to působí jinak. Já přestala brát celý prášek 2x denně po měsíci a po dalších dvou týdnech jsem už brala jen půl ráno a to beru pořád. Někdo přestane kouřit až kolem dvacátého dne, já po čtyřech dnech. I když chuď byla, ale zvládla jsem to. Ty dvě kila u mě jsou proto jen, že během 3 let jsem přibrala 10 kg.Tak se hlídám a jím porce co velikosti pěsti 5x denně a žádný kalorický bomby, zelenina, ovoce, maso a tmavé pečivo, jen spoře hřeším. Manžel žasne, že jsem tak disciplínovaná a tak se snažím. Chci aby taky přestal kouřit. Jdu mu příkladem. Jinak jsem kořila přez 30 let a posledních 15 let 20 denně, tak žádnej břídil, ale je to úleva a můžu dýchat a vůbec všechno je lepší. Jdi do toho a zvládneš to. pa piš!!

Lusi

Moc všem děkuji.Za to cígo se omlouvám,ale napsala jsem to,jak to probíhá.A vy když jste přeci přestávali,tak jste ze začátku také kouřili,ne?Alespon co jsem vyčetla z předchozích stránek.Neboj,ještě 10dní a už si nezapálim-doufam.To bych byla úplně blbá!!!Ale ráda Vás budu informovat,jak to probíhá.Včem,co to máte za sebou moc gratuluji a upřimně závidim.Už bych chtěla být také na druhém břehu s Vámi.Musí to být bezva pocit.Koukat,jak další zoufalci-tím myslím sebe se snaží přestat kouřit a vy už jste nad věcí.Snad to také zažiji.Všem hodně zdaru.A ještě jednou díky.

Pavča

Já přestala 9 den na CH a šlo to dobře.Ráno jsem si dala své oblíbené cigárko a najednou bylo jiné....normálně bych to překouřila , ale řekla jsem si DOST.......od té doby nekouřím a bude to brzy 10 měsíců.Teď mám 5 kg nahoře,fuj!!! Předtím jsem za poslední 2 roky nabrala taky 5 kg,takže suma sumárum mám 10 +.FUJ FUJ FUJ.......Začínám bojovat,ale mám strach,že to bude horší a delší boj než s cigaretou.A to jsem kouřila 25 let 20 denně....

Lusi

Jo,těch kil se také bojim,ale kouřit už nechci. Děti také reptají a mají pravdu.Ten smrad z těch cigaret je fakt hnusný. Já se bojim,že na mě nebude účinkovat.!Kouřím 15 let a jsem fakt hrozná. Já bych tak chtěla s tím seknout!Já vím,jsem teprve na začátku.Snad to také zabere a ty kila budu muset hlídat.Za každý příspěvek Všem moc děkuji.Tak zítra ráno beru druhý prášek.Uvidim.Ahoj všem

dadeta

Nazdárek lidičky. Supr Lusi, druhý den na CHX. A za pár dní to bude bez cíga. Neboj se zvládneš to, jako mi všichni. Já taky myslela, když jsem začala zobat CHX, že to na mě nebude působit, že kořím 30 let a 20 a více denně a že jsem slaboch a nezvládnu to.Díky foru a lidem na něm mi hodně pomohlo jim napsat ty svoje stavy a oni mě podpořili, jako já teď tebe a všechny co začínají. A fakt to stojí za to vydržet. Budeš se cítit, jako vítěz na cílové pásce, bez věčné honičky kde a jak si zapálit. A za čas si budeš říkat, jak je možný, že jsi tak dlouho kouřila a byla otrok cigaret. Mě do dnes cigarety voní, když si je někdo zapálí, ale nemám potřebu si zapálit taky. Zobej a piš. Budeš voňavá a normální. Držte se!!!!!!!!!!!!

Meky

Nazdarek lidičky,začinam brat druhe baleni a bez čouda uš jsem druhy den.Řeknu vam že mam velky boj ne s chuti,ale z mozkem.Pořad říka jsi po jidle běž si zapalit a takove věci,no hruza.Hold chce to silnou vůli.

Lusi

Moc Vám všem děkuji za podporu. Mohu se Vás na něco zeptat? Jak poznám ten den D.???Dnes jsem si vzala druhý a je pravda, že místo 20cigaret jsem měla jen 12. Já se prostě bojim, že ten den D. prostě nepoznam a překouřim. Poradíte někdo prosím???Jinak Vaše povzbuzování mi opravdu dává sílu. Pokračujte prosím a nenechávejte mě v tom. Moc děkuji L.

pavča

Lusi , až si jednou zapálíš(třeba 8 nebo 15 den)tak najednou nebudeš mít žádný požitek.Budeš kouřit jen tak.To je ta správná chvíle si říci dost.Já jsem ze začátku oddalovala tu další cigaretu.Řekla jsem si za chvíli....po obědě....odpoledne ....a nějak jsem si nezapálila celý den.Večer mi bylo líto si to zkazit...........nekouřím... .hodně mi pomohla tahle diskuze,seděla jsem u PC nebo četla knížku.Místo "rauchpauzy" jsem přečetla kapitolu napínavá knížky a fakt jsem se těšila na další pauzičku,abych mohla číst....každý to máme jinak,ale takhle jsem bojovala já! S diskuzí a knihou....P.

Lusi

Ahoj. Moc děkuji za povzbuzování. Strašně mi to pomáhá,škoda jen,že tu není více lidiček. Ale stejně,říkám si ,jak jste skvělý-všichni,ne jen na téhle diskuzi...A když pak jdu ven mezi lidi,tak hledám ty příjemný a skvělý lidičky. Nevím,jestli mi rozumíte,ale já vždycky narazim na nějaké Pako a přitom je tady všude spousta tak fajn lidí. Opravdu jste fajn,už jen v té podpoře a tak. Moc mi pomáháte,tak prosím pište. Ahoj L.

Greena

Ahoj LUSI a MEKI - držím palce zelenáči :-)))) Neboj Luci, den D přijde!! Nepředstavuj si ale, že k tobě přijde, kopne tě a řekne - hej, jsem tvůj den D! Musíš mu taky trochu pomoci. Prostě zkus snižovat denní dávku cigaret kam až to půjde a pak si jednou řekni " úúúúúž je to tady" a už si nezapaluj. A půjde to, uvidíš.....

Pavla

Tak čau všichni po delši době.Dnes mam velke vyroči 100 dni bez cigaret a 14 dnu bez Ch.Jak jsem psala manžel šel taky do toho už měsic nekouři,kouřil skoro 40 cig.Babička nekouři 14 dni byla hodně silny kuřak od 15 let do 58.Jinak se tu všichni držime a věřim ,že už do toho snad nikdy nespadnem.Kilečka tak 3-4 na hoře ale prej to začne stoupat ted po vysazeni CH. tak uvidime budu vas informovat.Zdravim stare osazenstvo Granu Pavču ......A všechny nove moc vitam a přeji moc uspěchu sily a odpor k cigam.S CH. je to fajn moc pomuže věřte budete na sebe moc pyšni ahoj PAVLA

Greena

Pavlo, vééééliká gratulace tobě ke stovce, ale i pro celou rodinu - nemáš ještě nějaké čadící dědečky, tetičky a bratrance, které bys mohla motivovat svým příkladem? Evidentně jsi propagační talent, kam se na tebe hrabe MUDr. Králíková !!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce