Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lusi

Ahoj všichni. Tak jsem včera měla 4cíga. Dnes ráno mi to nedalo a zapálila jsem si. Vůbec mi to necutnalo a je mi blbě ještě ted!!! Tak nevím, jestli ted den D. nepřesunu na bližší termín. Jinak všem děkuji za povzbuzování. Mě snad ani nevadí, že přestanu kouřit, ale ty kila navíc mě děsí!!! Já totiž vím, že kouřit přestanu- ten Champix je totiž výborný. Bez něj, ani bez Vás bych si jistá nebyla, ale vy mi dodáváte sílu. Může mi někdo napsat, jak dlouho se přibírá na váze? Myslím, jestli měsíc, nebo snad ROK??? Prostě kdy si to tělo uvědomí, že cigáro už nebude a ty kila přestanou jít nahoru. Mějte se krásně a děkuji L.

dadeta

Jsem tu zas, Lusi, když ti to nechutná, tak se na to vykašli. Kila nějaký nabereš, ale zase schodíš. U každýho je to jiný. Někdo místo cíga baští s nehejbe se a pak kyne a jiný zase pije a chodí a zaměstná se něčím jiným, než jídlem. Lepší být trochu baculka, než smrdět a ničit si plíce. V příspěvku Irči je, že nade mnou kroutí nevěřícně hlavou. Já sama někdy taky a manžel to nechápe. Jsem ráda, že to zvládám a zrovna takhle. Dík, že tady jste.

petr

Ahoj všem,tak jsem se taky dostal k tomu,abych se zapojil do diskuze.Je mi 33 let,kouřím cca 15 let kolem 20 cigaret a jelikož jsem se rozhodl přestat kouřit,projížděl jsem internet,až jsem našel tento web,kde jsem se dozvěděl něco víc,než jen to,že Champix jsou nějaké podpůrné prášky stejně tak jako žvýkačky a náplasti.Při pročítání vašich příspěvků a příběhů mi došlo,že na tom musí něco pravdy být a tak jsem se objednal k lékařce.Dostal jsem recepty a začal polykat pilulky.Pořád něco ve mně mi říkalo,že to přece nemůže fungovat.Dnes ráno jsem začal sedmý den a po 15-ti letech jsem si ráno nezapálil.Já,který na cigaretu myslel od chvíle,kdy otevřel oči a zapálil si do pěti minut po probuzení.Celé dopoledne jsem bez cigarety,tak jsem zvědav,zda to vydržím.Cigarety,které jsem měl v krabičce jsou zničeny.Je to jen pár hodin,ale cítím,že to dokážu.Moc pozdravů pro všechny a určitě budu psát dál.

Lusi

Super!!! Konečně spřízněná dušička-opravdu jsi mi udělal radost. Já mám dnes 9 den s champixem, také jsem kouřila 15let, věk 32let, cigaret 20 i více, a dnes mám svůj den D!!! Ještě jsem si nezapálila a ani nezapálim. Cigára jsem dala manželovi do práce a doma nejsou žádný. Musím říct, že ten den D,probíhá bez problémů- a já z něho měla takový strach. Musím Vám všem napsat-dnes jsem byla ráno na kafču s kamarádem, který kouří a neviděli jsme se od základky a já z toho měla hrozný strach, že to neustojim. Lidi, já si pro jistotu koupila Paipo a Tic tac, tak jsem ho tam vytáhla a pozorovala ostatní. Prostš jsem to vydržela a nedala si! Já se musím pochválit. Jinak docela mě zaskočila cena. Paipo stojí 51kč a vydrží 8h-alespon to tam píšou. Držte se.

Greena

LUSI, konečně je to tady, blahopřeji, tak teď už jen vydržet a ....držet ....a držet..... a držet....ale néééé cigáro v ruce. Ty to zmákneš, 15tiletá kuřácká kariéra ještě není tak dlouhá, návyky a zlozvyky nejsou tak zažrané pod kůží ( i leckde jinde:-)) To Paipo vydrží déle, vždy ho chvíli požužlej a profuč, ale pak ho zašpuntuj a sáhni po něm, až přijde chuť. Ono spíš jde o ten akt samotného požužlávání, než o tu náplň.

Lusi

Moc děkuju za důvěru a za povzbuzení. Tak jsem to pro dnešek dokázala. Jsem zvědavá na zítřek-docela se na něj těšim. Ty jo, já jsem tak pyšná na sebe -opravdu. A všem moc děkuji a tobě obzvlášt. Děkuji a pište L.

KUBIS

Zdravim, kouřil sem 15 denně, beru 4 den, včera sem měl 3 cigara, dnes sem si dal první po obědě, a vubec mi nechutnalo, divnej pocit :)) ze zviku mám chut si eště zapálit ale vym že mi nebude chutnat tak na to pridim:)) nevim co bude dál :)) každopádně vypadáto že to pude bez cigeret!!!

janina

Ahoj všem. gratuluji nováčkům k odhodlání se seknout s kouřením! S Ch je to mnohem snadnější, ale bez vůle se to stejně neobejde. Nekouřím 8 týdnů, beru 1 ráno a chystám se přejít na 1/2. Chutě na cigo mám občas, zvlášt ve chvílích pohodičky, ale dá se to ustát. Dokonce jsem zahnala šílenou chuť minulý týdem, kdy jsme dostali smyk a vlítli do lesa.Snažím se o zdravou výživu, ale muž piští nevolí a nezdravé potraviny jsou obvykle mnohem chutněší, žejo? Vrstvy oděvů se začnou odkládat na jaře, to snad stihnu! Příjemné nekouření všem přeji.

janina

pro No-One, nejsi sama, taky nekašlu narozdíl od uplynulých kuřáckých desetiletí, tak nevím....

Lusi

Pro všechny. Dnes mám svůj den D. Tak strašně jsem se ho bála a on je to dnešek. Musím říct, že ho zvládám perfektně. Jak jsem se ho bála, tak přišel a vůbec mi to nevadí, že jsem si nedala cígo a nedam-ani mě ta myšlenka neznervoznuje a je to super!!! Papa a pište L. Jo, a co se týče kil, tak mám nahoře 1kg ale tomu se nedivim, protože jsem z toho dne byla tak vyplesklá, že jsem byla nervozní a pořád jsem jedla-nešlo to zastavit. A dnes už jím normálně a přitom nekouřim. Já mám tak hroznou radost. Ahooooooooooooooj L.

Jaja

Ahoj všichni!Kouřit jsem přestala někdy v červnu,nebo červenci, normálně ze dne na den a nic!Prostě NIC! A to jsem předtím,díky nočním dokázala "vytáhnout"i celou krabku!Spíš se mi ulevilo,nebolí mě tak často hlava a celkově je mi líp.Je pravda i to,jak často píšete,že teď mi jdou kuřáci na nervy s tím svým smradem!Je to divný ale snad ani jednou jsem neměla žádnej absťák,ani nikde v hospodě!Asi jsem neměla k cigaretám ten "správnej"vztah,to fakt nevím.Je pravda,že mě to stálo asi kolem 5kg navíc ale to se dá vždycky nějak zvládnout! A tak vám všem,co se snažíte s kouřením skoncovat,přeju,ať se vám to povede CO NEJDŘÍV A NATRVALO!!!

Greena

Jsi dobrá, takhle lehce se to podaří málokomu, většina ostatních si to musela "těžce odpracovat", ale o to více nás těší naše vítězství. Mám pocit, že čím delší je kuřácká kariéra, tím jsou nikotinové receptory odolnější, protivnější, zavilejší,zuřivější.... ale třeba je všechno úplně jinak....

vyskar

Zdravím, právě jsem polkl první tabletku, podle příspěvků, které jsem si právě přečetl, doufám že to zabere i u mě. Zajímaly by mě nejaké vedlejší účinky, jestli se u někoho z Vás projevily, co píšou v příbalovém letáku, je lepší si raději hodit mašli :-))) Na přípravek champix mě upozornil kolega v práci, který stáhl ze 40 na 20 za 14 dní a stále se mu daří snižovat. Tak jsem si řekl že to taky vyzkouším. Držím Vám všem palce.

Petr

Beru tablety osmý den,druhý den nekouřím,ale jsem takovej nějakej unavenej.Večer nemůžu usnout,ráno probudit,dneska jsem ještě nejedl a to je poledne.Ale ty stavy nejsou tak hrozný,stojí to určitě za skončení s tím hulením.Přeju sílu všem.Petr

Lusi

Ahoj, tak to je super. Vítám tě mezi námi. Přeji ti hodně úspěchů. Jinak já ho beru 10 den a snáším ho dobře. Akorád po spolknutí a zapití je mi asi 10minut špatně-na zvracení, ale jinak nic. Jo, a občas přijde nějaký děsivý sen. Ale to se mi stalo zatím jen 2krát, spíše nemohu usnout. Ale opravdu to není žádná tragedie. Drž se a uvidíš, že Champix je super-nedám na něj dopustit. Ahoj L.

Greena

Halooo NOVÁČCI, přečtěte si tuto diskusi od samého počátku....... 1. získáte spoustu informací o vedlejších účincích, o průběhu odvykání zejména první měsíc, o zácpě, nadýmání, hororových snech apod......2. hodně vás to nakopne, čtení této diskuse motivuje!!.....3. pobavíte se, protože je to napínavé, veselé i smutné, dojímavé...atd.atd. LIDÉ ČTĚTE (nikoli bděte, opravuji klasika:-))

Lusi

Jo,čtěte. To není ono! My potřebujem řešit právě ty naše problémy a víš jak potěší, když je tam tvoje jnéno a někdo tě povzbuzuje??? Když to čtu, mluvím za sebe, tak je to neosobní. Ale když mi někdo pošle vzkazík:Lusi drž se, nebo ty to dokážeš, tak tě to pohladí a potěší. Nevím, jestli mě chápeš, ale my tu diskuzi potřebujem, jako ti lidé před námi. A o tom to je. Takže lidičky držte se a pište. L.

Greena

Jasně LUSI, máš pravdu, osobní a adresná podpora je opravdu důležitá. Až tu bitvu s nikotinem vybojuješ, doufám, že tu podporu oplatíš dalším a dalším nováčkům. Na tom je vlastně tahle diskuse založená - nejdřív přijímat a pak dávat - nevím, jestli mne chápeš....

Lusi

Ahoj, jasně že chápu a také chápu, že to musí být k zbláznění-pořád odpovídat na ty samé otázky, které jste už psali nejméně 1000krát. Ale, zase na jednu stranu to musí být super, když jsi za vodou a někdo tady píše a ty si řekneš, jé to jsem měla taky, ještě, že to je už za mnou! A uvědomíš si, že kdyby jsi začala, že tě čeká znova ten začátek. Takže si myslím, že je to dobré i pro Vás MAZÁKY. Každopádně jsem moc ráda za tuhle diskuzi. Děkuji všem, kdo sem píšete. Držte se a pište. L.

dadeta

Zdravím všechny na tomto fóru, ty nováčky obzvlášť. Ale taky ty co bojují již déle. Ahoj Lusi, tak to jde dobře, jak píšeš a vedlejší účinky nejsou neúnosné. Já beru už jen ob den půlku ráno a je mi na zvracení skoro každý den pár hodin. Proto to vysazuji poměrně brzi. A taky bych se ráda vyspala bez hrůzných snů. Máme tady nové přírustky Vyskara a Petra, tak se kuci držte. Nemusíte mít obavy, někdo to zvládá dobře a někdo má menší vedlejší účinky. Kdyby vám bylo špatně jako mě, je lepší brát jen jeden prášek ráno a večer nic, nebo půlku. Ale to uvidíte. Tak hlavně pište. Já si du sníst nějaký jogurt, aby se mi usadil žaludek. Papa všem lidiškám.

Pavča

Ahojky všem,Xandro zastav se.............máš asi honičku v práci vůbec sem nechodíš,ale budeme mít výročí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! 10 měsíců!!!!!! Po tolika letech kouření je to jako zázrak,všem to taky přeju.Vy co jste na startu , nebojte, i na Vás to bude působit.Trochu těm modráskům pomocte a nevysazujte moc brzy.Já vysadila asi po 3 měsících a chvíli jsem bojovala(absťáček ani na mě nezapomněl)Neměla jsem chuť na cigaretu,ale byla jsem tak hrozně protivná,že jsem sama sebe nenáviděla....Po týdnu to přešlo a teď jsem voňavá.....Držím nám všem palce,aby jsme vydrželi...

Jura

Ahoj,ozývám se proto aby se nemyslelo,že jsem zvadl.30.12.2008 jsem típnul poslední.Vím,že měsíc není nic moc,ale musím říct,že žádne absťáky,prostě nechápu proč jsem 40 let kouřil.A že jsem na to přišel až teď.Dnes jsem přešel na 1/2.Tak čekám co to udělá.Nevím jestli nepokouším ďábla.Naprosto žádné vedlejší účinky nepociťuji,ekonomika v tom také není takže bych mohl pokračovat v plných dávkách.Neriskuji moc?

Míra

Mam radost,že jsem náhodou narazil na tyto stránky a dozvěděl se o Champixu ,je mi 43 a hulim od 15 a jsem si jist,že jsem nevynechal jediný den,i když stůnu,tak prostě musim,už mě to i stojí,cigárka a léky na následky kouření,ale i kdyby to stálo jednou tolik,tak to nejde,každej lékař s klidem řekne,přestante kouřit,ale alkoholikovi a fetákovi to nikdo neřekne,ty léčí,ale co tady píšete,TAK ZAS TA VŮLE,a to se obávám,že zklamu,normálně se mi začne tak divně kroutit huba,až jsem z toho dostal chut,tak jdu,doufám,že příště napíšu,že bych si dal něco sladkýho a na cígo si nevzpomenu.Mějte se a pevnou vůli všem vyléčeným.

KUBIS

AHOJ, ZA POKUS NIC NEDÁŠ, TAK DOPORUČUJU SE NA TO MORÁLNĚ PŘIPRAVIT, TJ. POPŘEMEJŠLET DOST VÁŽNĚ O TOM JAK SE TI ZMĚNÍ ŽIVOT KDYŽ PŘESTANEŠ A CO BUDEŠ DĚLAT V SITUACÍCH KDY SI DÁVÁŠ CIGARO TED (JA NAPŘÍKLAD BUDU MUSET DOČASNĚ OMEZIT CHOZENÍ DO HOSPODY, A VYHEJBAT SE NĚKTEREJM KOLEGUM V PRÁCI, SICE MNE TO DOČASNĚ OCHUDÍ O PÁR HEZKEJCH CHVIL S KAMARÁDAMA, ALE JE TO PRO DOBRO VĚCI). AŽ TO BUDEŠ MÍT TAKHLE ROZMYŠLENÝ TAK BĚŽ DO TOHO. JA BERU 7 DEN, ZEJTRA KONČIM DEFINITIVNĚ, DÍKY PŘÁŠKUM MÁM CHUT NA CIGÁRO PODSTATNĚ MENŠÍ, A KDYŽ UŽ SI DÁM TAK MI VÁŽNĚ NECHUTNÁ, ZEJTRA TO ZAČNE, TED A VLASTNĚ SKONČÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PODPORU VŠEM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Míra

Ahoj,tak to je dnes,dej vědět jestli si to přežil bez újmy,já se též dnes pokusil,hned po ránu do snídaně vykouřim tři a dnes,ještě bez léků nic,řekl jsem si,že až venku,strašně jsem chvátal a těšil se,až budu venku,na nic jinýho jsem nemyslel.Myslel jsem,že to bude působit,jako antabus pro alkoholíky,ale co tady čtu,tak to chce pořád vůli,já si jen vzpomenu a do tří minut už hulim.Bývá ti špatně po práškách?to by se mi zrovna nehodilo.Nezapomen se pochlubit,jak jsi dopadl,držim palce

janina

kluci nebojte se, s Ch je to opravdu snažší. Tělo si řekne kdy nastane den D stejně jako si řeklo, že by už s cigama mělo sekout. Taky jsem nebyla příznivcem přehnaně zdravého života, ale pud sebezáchovy fachá....moc vám fandím adržte se a dejte vědět jak bojujete. Juro já raději dodržím Greenin návod

Lusi

Ahoj všem. Tak mám 5den bez cigára. Včera jsem měla takovou chut, že jsem si zapálila. A jak to dopadlo? Dala jsem si dva prásky a bylo to HNUSNÉ- chtěla jsem vyzkoušet, jestli mi to bude chutnat. Asi kdybych musela, tak ji vykouřim, ale nemusela jsem a opravdu mi to nechutnalo. Jsem ráda, že champix funguje. Ta vůle je opravdu třeba, ale dá se to. Mě přijde, že je to jen o zvyku. Ted pořád něco dělám a připadam si uštvaná-musím se naučit odpočívat bez cigára. Ale zvládnu to, když zvládam nekouření, tak tohle je prkotina. Jinak přeji Všem hodně štěstí a nováčkum -ničeho se nebojte! L.

Petr

Tak já už nekouřím šestý den,zatím jsem bez absťáků,i když chvílema na cígo myslím.Je to v situacích,kdy jsem normálně kouřil a pořád mi něco chybí,ale pak si uvědomím,že u sebe nemám cigarety a že vlastně nekouřím.Včera jsem byl v hospodě na pivu a čekal jsem,že budu mít chuť si zapálit a ono nic.Normálně mi to smrdělo.Takže v poho,jsem opravdu moc šťastnej,že to zvládám.Držím palce všem.

Míra

Zdar,tak to je ten největší test,jak jsi na tom,nedovedu si představit jít na pivo bez cigár,ještě jedno bych polknul,ale delší čas by byl utrpení,zpočátku bych se hospodě vyhýbal,ale jinak toho moc kvůli práci změnit nemůžu,dělám v pekárně,kde se normálně hulí,kdykoliv a kdekoliv,musim přiznat,že ty vaše úspěchy mě hodně motivujou,tak se všichni držte

Lusi

Ahoj všichni. Vůli to chce, ale jinou, než když jsem přestávala sama. Byla jsem jak ty Míro a asi spousta nás takhle bylo. Že jsme si řekli, tak dnes už kouřit nebudu a čím víc na to myslíš, nebo to tady čteš, tak máš větší chut. Tohle je něco jiného. Prostě nemáš abstáky a vydržet se to dá. Já mám dnes 6den za sebou a jde to. Zkuste to a uvidíte. Ahoj L.

Míra

Ahoj,přesně tak,čim víc chci přestat,tim mam větší chut,jak já vám závidim,pro mě by byl velký úspěch 1den,už se na to těšim,jedinej problém je si to jít nechat předepsat,u mé lékařky je věčně plná čekárna a to je pro mě utrpení.A až to budu brát,tak se těšim na tu jinou vůli,protože ta moje nestojí za nic.Znám lidi,kteří přestali bez léků,tak si říkám,že to nebyli takoví kuřáci,jako já,přitom jich taky vytáhli dost,pro mě to je nepochopitelný,přeji ti,at těch dní je víc,ahoj nekuřačko

Lusi

Ahoj, už se těším, až tě tu přivítam jako startáka a pak nekuřáka. Já mam za sebou jen 6dní a nemůžu tvrdit, že by to bylo den ode dne lepší-zatím je asi příliš brzy. Ale každopádně je to fajn, že lezeš do postele a nejsi smrdět cigaretami, nesmrdí ti oblečení a ......... Chtěla jsem napsat, že se ušetří-ale to u mě neplatí, zatím jsem v mínusu ( koupila jsem si 4 trička). Já nevím, jak to u vás chodí, ale my když chcem jen recept, tak stačí jen zavolat. Že máš trochu strach, vid? Já ho měla- a to mi ty léky pojištovna proplatila, takže jsem nic neryskovala. Ale asi, že zklamu okolí a hlavně sebe. Nejdřív jsem myslela, že to nikomu neřeknu, ale rozkecala jsem to- a jsem ráda, protože už jen k vůli těm lidem-na některých mi záleží, bylo by mi potom trapně. Tak už začni , no stejně mě nedoženeš, ale je to opravdu dobrý pocit, že to dokážeš ! Hodně štěstí. L.

OSKARKA

Ahojík champisti, byla jsem bez cigarety od 15.března 2008, vše bylo perfektní, mohlo se kolem kouřit a nic to se mnou nedělo ba naopak jsem musela vše vyprat a vyvětrat jak mi to smrdělo. Vedla jsem agitaci jak báječné je nekouřit !!! Dnes už mlčím a ptám se Vás někoho zda také selhal ? Já ano, mám výčitky ale nutkání je silnější, nevím co s tím ? Už jsem uvažovala o koupi nové várky, je to řešení ? Pokud má někdo zkušenost ozvěte se, zdraví Oskarka

Greena

Ahoj OSKARKO, je dobře, že jsi se tady objevila a hledáš radu a pomoc, jak znovu přestat. Tady v diskusi to občas vypadá, že Champix je nějaký všemocný zázrak, který sám od sebe vše vyřeší..... ale to tak není!........... Myslím, že tuhle diskusi čte hodně lidí, kterým Champix pomohl, ale po pár měsících do toho spadli znova. Ale jen málo z nich to tady na fóru oznámí - což je škoda, protože pro všechny ostatní by bylo užitečné zjistit, jakým nástrahám a nebezpečím budou muset čelit v budoucnu. ....... Oskarko, jak jsi do toho spadla znova? Byla v tom jen zvědavost (chutnalo by mi to ještě?) nebo náročná životní situace? Abych věděla, proti čemu se obrnit :-)))) .............................. ..............NOVÁČKU, čteš nás ještě? Vzpomenu si občas na tebe, jestli do toho půjdeš znova, abych ti mohla oplatit podporu, kterou jsi poskytla ty mně!

Greena

Jo OSKARKO, na výčitky svědomí a pocit selhání se vykašli, vzlety a pády patří k životu.... důležité je, že to nevzdáváš. S opakovaným odvykáním zkušenost nemám, ale kdybych byla na tvém místě, šla bych do toho znovu s CHx. s přesvědčením, že teď už vím, o co jde , co dělat a nedělat , čeho se vyvarovat.. atd. Držím palce, ať tvá chuť nekouřit přebije nutkání kouřit.....

OSKARKA

Ahojik ještě jednou, před necelým rokem mi tyto stránky, vaše pocity a povzbuzování pomohly abych začala, kouřila jsem 25 let cca 30 takže velký závislák, champix jsem překuřovala celých 15 dnů až to přišlo a vydržela jsem do 30.1. Ale bouhužel jsem selhala a koupila si krabičku, mám jí dodnes a chybí 17 kousků (ještě 3 a doufám že opět skončím). Kouřím jedině tajně venku, protože se stydím, také mi to smrdí ale chutná !!! Také si myslím, že ti co selhali už nenapsali, nebo už na tyto stránky nechodí, jen já vím o dvou případech, kteří nevydrželi ani to co já, nejsme přece tak dokonalí, ke kámošce mě vedlo špatné životní období, stres, samota byla to shoda náhod. ??? Pište, přiznejte se mnou možná pomůžeme i těm dalším

Greena

OSKARKO, od 30..1. dodnes jsi vykouřila pouze 17 cigaret?? No tak to je o psychické závislosti, na tu Champix nezabírá.... Nechceš na zahradě vykopat díru do země (hrobeček) a ty 3 zbývající cigarety (mrtvolky) pohřbít i s krabičkou (rakvičkou) : - DDD ???.... Já vím, vypadá to jako dětinskost, ale takové rituály pomáhají se rozloučit s něčím, co pro nás je důležité.

OSKARKA

Greeno, ano je a byla to psychika, ale nevzdávám to, průběžně budu informovat (pořád tam jsou 3 kousky). Snažím se moooc, protože ráda vzpomínám na ten klid a volnost bez cigarety !!! zdraví O.

Meky

Nazdarek lidičky,vidim že stale bojujete tak jak ja.Mam dnes 14 dni bez ciga a mužu řict že ch je jednička.Vždy jsem měl slabou vuli přestat kouřit a teď nekouřim ani v hosodě a ještě mi to smrdi.Jo a uš nemam ani chutě,žvykačky uš teš nežvykam ve velkem jak na začatku.Vidim lusi že se taky držiš a přeji všem co začinaji ať vydrži,je to paradas,jen prodělam na pracim prašku,neboť pokažde jak přijdu z mistnosti kde se kouři tak vše peru.Zatim ahoj.

Lusi

Ahoj držim, držim, nějak mi to nevadí. Včera bych si normálně dala cígo- kluci 40C horečky a neštovice-paráda! Nejradši bych se někam zašila a zapálila. Ale když jsem si uvědomila, že by to ze mě táhlo a kluci by to dýchali, i když si vyčistím zuby, tak jsem to zvládla v pohodě. Neměla jsem chut na cígo, ale někam se zašít, abych neposlouchala to ječení. Nezašila jsem se a zatím se držim. Docela ty zlozvyky zvládam (jít si zapílit po obědě, nebo v prádelně). Akorád to ranní cigárko mi schází- ne to cígo, ale ten záchod. Dnes nekouřim 7 den a už 5den jsem nebyla. Připadam si jek těhotná! Ale jinak mi nic neni, ani špatně,nic. Zatím jsem přibrala 1kg, ale myslím, že až se vyprázdnim-doufam, že už brzo, tak budu mít o 2kg méně. Přeji všem silnou vůli a ahoj L.

nnyky

Zdraví všechny čekatele na "nezávislost". Já pomalu ale jistě načínám šestý měsíc nekouření. Překonal jsem fyzickou závislost a tak na 95 % už i psychickou. A proč jen 95%? No protože se "hříšné" myšlenky ještě sem tam objevují :o) Ale co je ještě pozitivní? Začal jsem hubnout. První čtyři měsíce nekouření jsem "zaplatil" osmi kilásky. Dával jsem tomu volný průchod, neb bojovat proti dvojímu nepříteli bylo nad mé síly. Ale po svátkách jsem změnil jídelníček (především večeře), začal jsem se více pohybovat a to nejdůležitější - neprokouřené penízky jsem investoval do zimních sportů. A prvních 3000 gramů je dole. Takže doufám, že své první výročí jednoročního nekouření oslavím nejen svou původní hmotností, ale i konečnou a definitivní likvidací dosud uschovávané načaté krabičky hřebíčků. Pevnou vůli a plicím čistý vzduch přeji všem odhodlaným :o)

Patrik

Ahoj, tvůj příspěvek bych mohl podepsat skoro do puntíku - nekouřím už pátý měsíc, za ty čtyři měsíce jsem nabral osm kilo, ale když už mi to nekouření nepřijde jako takovej zápas, začal jsem bojovat i s kilama. A jde to. Já už tedy od vánoc sundal pět. Skoro mám pocit, že jsem se jenom zbavil nafouklosti. Prosím tě, napiš mi jenom, jestli ještě zobeš? Já jsem teď najel na 1/4 denně. Nevím, jestli je to tím, ale mám teď zase docela dost chuť si zapálit. Voní mi to pořád. A ač mě svrbí prsty (a znáte někdo ten pocit, kdy vás chutí i mravenčí na plicích?), nedovedu si představit, že bych to strčil do pusy a zapálil. A to jsem ani trochu neubral ze svého života hospodského povaleče:-) Tedy kromě té stravy teď... A to se dá taky:-)

Míra

Ahoj, když pro mě je to cigárko to největší potěšení,kdybych si měl vybrat z čehokoliv,vždy by to bylo cígo,to můžu pořád,i v horečkách,nejhorší na tom přestat je,že člověk má chut i po dlouhý době a to s mojí vůlí,nevim,zatim jsem četl jen úspěchy,až na Oskarku a tušim,že bych dopadl stejně,nevadí mi ten kouř,stále větrám,doma to nikomu nevadí,protože žiju sám,ale mam astma a už mi to dělá velký problémy,ale vždy to nějak rozdejchám.Když mi bylo 20 a viděl jsem chrchlajícího chlapa s cígem,tak jsem si řekl,že až na tom budu tak,tak okamžitě skončim,to jsem ale netušil,že to tak lehce nepůjde.Oskarka zklamala i sama sebe,Lusi si chtěla někam zalézt a zapálit a drželo jí jen to,že by to kluci cítili,ze mě to nemá kdo cítit,takže bych tutově si zapálil,tak on to takovej zázrak nebude,stále je to na vůli,ale kdybych nějakou měl,tak nebudu brát léky.To se musim někdy zdravě nakakat, pak se taky pokusim a uvidim.Mějte se a pevnou vůli všem nekuřákům

dadeta

Ahojda lidičky. Pár dní si vás čtu a dnes něco vložím do fóra. Před sedmi lety jsem byla na destičkách, ještě se tahle terapie na odvykaní kouření ve velkých městech aplikuje. V té době jsem byla třetí pacoš který to podstoupil. Bylo to supr. Týden jsem měla chuť a pak nic. Spolukuřáci, kolegové a kolegyně na to šli taky a z osmi lidí pět nekouří dodnes. Moje mamka kouřila a hlavně kašlala dlouhá léta a po téhle terapii taky už sedm let nekouří a to samé zeťák. Já si po půl roce opojena šampíčkem dala s kámoškou vanilkový doutník a do týdne jsem v tom zas jela. Na destičkách jsem byla ještě dvakrát, ale už to nějak nefungovalo, jak před lety. A teď dva měsíce nekouřím díky CHX. Ale ruku na srdce, kolikrát to každý z vás zkoušel nekouřit? Funguje to, ale nezkoušejte si za nějaký čas zapálit nebo dát jen práska. Je to závyslost, jako alkohol a droga. Zas v tom pojedete a další začátek je vždy mnohem těžší. Já jsem ráda, že nekouřím a vím moc dobře, proč si nezapálim. Tak Bacha!!!!! Dnes mi je děsně, ale to je asi úplňkem a nějaké gacily se o mě pokoušejí. Všichni se držte a hlavně nikdy nechtějte zkoušet jednu jen tak. Páček voňavý lidičky.

Simona

Dneska u ranního cíga jsem úplně náhodou objevila tohle fórum a mám jasno! Zkusím to. Vadí mi čím dál víc ten smrad, co ze mně jde. Kouřím 20let a myslím, že jsem typickej závislák. Víte někdo, proč jsou tyhle léky na předpis? Mám nějaké záněty vtěle, ale řeším je, může se stát, že mi je doktor nenapíše? A děkuju moc za vaše rady, zítra jdu ráno k doktorovi s těmi záněty, poprosím zároveň i o předepsání Champixu;-) Zdravím a držím pace!

dadeta

Ahoj Simčo. Doktor ti ty léky nejspíš napíše bez problémů, jen lidi kteří berou léky na nervy by je určitě brát nemohli. CHX je lék, který ovlivňuje nervy a tak by se tloukly. A asi by to mohlo mít i vážný problém. Až je začneš brát uvidíš, že je to docela driák. A zas ne pro všechny. Přečti si tady pár listů zpět forum. A pro Míru. Jestli do toho půjdeš, tak budeš voňavej a nekašlající. Je spousta věcí lepších, než cígo. Máš ho rád, jako my všichni, to je závislost!!!. Tak držím palce, obzvlášť nováčkům. Páček

irena

Tento víkend byl pro mně zlej sen. Byli jsme s manželem na oslavě narozenin a samozřejmě tam všichni kouřili. Byli to moc prima kamarádi, protože mi všichni nabízeli, s tím, že jednu můžu,jednou můžu, vyjímka potvrdí pravidlo nikdo to na mně neřekne atp.Já jsem se nějak vnitřně nasr....,že mi všichni ti hajzlíčci nesahají ani po kolena a ustála jsem to.Ale v pohodě to nebylo ,protože jsem pila víno ,domů jsem odcházela ještě normálně a pak už si nic nepamatuju.Manžel tvrdil že jsem mluvila úplně cizím jazykem, samý nesmyslný slova.Celou neděli se mi hrozně motala hlava nebylo mi špatně jen se mi hrozně motala hlava.Takže kombinace champixu a alkohol není asi zrovna ta správná volba.Poučení pro mně - vybírej si kamarády a nechlastej. Jinak, díky vám ,KAMARA'DI, nekouřím už 6 týdnů . Dnes jdu na tu hypnozu( kvůli spaní) tak potom dám vědět. Meky blahopřeju ke 14ti dnům je to senzace,Lucy vydrž jseš na dobré cestě. a ty Míro si kup ch. a začni. S náma to zvládneš.Tvůj vztah k cigaretám je nám všem podezřele známej.Kde je Filip

Meky

Nazdárek,jo Ireno jak pišeš s alkoholem tak maš pravdu,nějak jsem to taky přehnal a na ch. to je asi zle,byl jsem pry uplně divny a pořad jsem viděl věci co nikdo neviděl,takže pit jen trošku a opravdu ne víc.Takže chlastat jen s mirou.Jo filip tu uš dlouho nebyl. Ještě se chci vratit co tu bylo psano a to že jestli jsme to skoušeli přestat bez ch.Ja osobně jsem skoušel mockrat,ani to nejde spočitat,skoušel jsem všechno co šlo a nic.S ch to jde lip a každy musi taky chtit přestat to je zaklad ,pokud člověk nechce tak nepomuže ani champix a ani svata voda.Všem co opravdu chtěji přestat doporučuji champix a zdravě se na kouřeni nasrat a taky byt tady s nami,to moc pomaha. A hlavně se chvalme,okoli to sice štve to naše chvaleni,ale mi to pomaha a chvalim se každy den bez dutinky.!!! Zatim ahoj.

irena

Nedivím se ti ,že ve chvílích samoty a smutku sáhlas po té mrše proradné , Ale u tebe bych to brala tak že, podle Greeny, zlikviduj zbytek cigaret a nekuř. Dokážeš to. A když ne, začni zase prášky. No a co ,to je přece úplně jedno jak ,ale hlavní je abys toho nechala. Co kdyby jsi třeba začala chodit cvičit ,at´tu samotu rozeženeš

Simona

Dadetko, díky moc za radu i podporu;-) Pokusím se do toho navézt i kolegu v práci, bylo by fajn, nevybíhat každou chvíli ven na cigáro. Zmínila jsem se a vypadal zaujatě... Dám vědět, jaxem dopadla s předpisem:-) Ahóój

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce