Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

Jenom ty si to nechceš připustit nedokážeš se té potvory vzdát. Já to měla až za měsíc a to jsem se musala zatnout , nekoupit si cigára a zavřít se doma. Zatni se a už zítra si ciga nekupuj zatím je třeba vyměň za dobré jídlo. Trošku zaber sám a půjde to Uvidíš. Dokážeš to. Přeci do toho nevložíš dvojnásobek peněz. Nejsi přece žádná máčka.

No-One

Ahoj Ireno, určitě ty hříšné myšlenky prober s primářem, jsem zvědavá co ti poví. J

No-One

Ahoj Ireno, určitě ty hříšné myšlenky prober s primářem, jsem zvědavá co ti poví. J

No-One

a ještě jsem na enter klepla dvakrát. Pardon. Mě se to tehdy také trochu zhoršilo když jsem snížila dávku. Tak pak poreferuj. Jsem zvědavá i na další díl hypnózy. :o)))

Willi

Takze oprava - kourim 25 let zhruba asi pred dvema lety jsem kouril neco kolem 60-80 denne. Samotnemu se mi to zdalo mnoho proto jsem zacal koureni redukovat az na 20 denne. Nakonec jsme se rozhod. ze bych skoncil uplne. Samotnemu se mi to nedarilo az do te doby co jsem nasel tuto diskuzi. Koupil jsem CH a zkousim to, nekourim to co driv jsem na max.5 cigaretach denne. Dnes napr. do 13,48 hod. 2 cigarety, ale zavidim vsem co tu pisou, ze jim to funguje bez problemu. Me to stale stoji hodne velike sebezapreni. Bohuzel poradna je nejblizssi v Praze, uvidim asi jeste koupim jedno baleni a pokud to dale sam nezvladnu nezbyde nic jineho nez se vydat do Prahy.

Roman

No já jsem už víc, než měsíc bez cigára a den D jsem si prostě stanovil na 9. den, takže jsem poslední večer dokouřil krabičku, další den jsem si už žádné cigára nekoupil, místo toho bonbony a žvýkačky. Odstranil jsem všechny prázdné krabičky, popelník a zapalovače, vyvětral a šlo to. ´ Když jsou cigára vždy po ruce, tak to je velké pokušení.

Lusi

Ahoj Wili. To co píšeš je ale super. Když jsi tak moc ubral z cigaret. Souhlasi s Romanem a s No-One, zkus si prostě ty cigára nekoupit. Já to také tak udělala a pro jistotu jsem si koupila paipo-jen k vůli pocitu. Mělo by vydržet až 8h, ale je to spíš o tom pocitu, než o chuti. Mam mentolové-použila jsem ho vždy, když jsem někam šla-asi 3krát. Jinak co se týče Friduči, tak je to škoda. Muj manžel také kouří, ale nevadí mi to-dokonce mu kupuji cigára. U nás doma se nekouří, takže ho nevidim, ale poznam to po čuchu a musim se přiznat, že mi to voní. Ale já jsem zatim úplně v pohodě-na cígo si nevzpomenu jak je den dlouhý-pořád něco dělam. Sice je to teprve pro někoho, pro mě už 22 den, ale jde to. Můžu se tě ještě zeptat? Tvuj manžel nebere Champix? Jinak já mam za tu dobu 3kg dole, takže žádné tloustnutí se u mě nekonalo a doufám, že se ani konat nebude. Champix beru 1 za den už týden, asi to tak necham 10dní a pak to chci zkusit obden. Držte se všichni a ahoj l.

No-One

ahoj, k tvému upřesnění.. tohle mi nejvíc dělalo problémy, snížit třeba na těch 5 cigaret.. je to horší než si nedat už žádnou. Možná bys to mohl zkusit, jde jen o to se odhodlat, protože to je to nejtěžší. Takhle se jen zbytečně trápíš a stresuješ. No přeji ti hodně štěstí a ať se ti to podaří. Zdar

Friduča

Ahojky všem, jsem zde zpět po dlouhé době ... Co se stalo ? Jak jsem již psala - pamětníci vědí ... 5 měsíců jsem s velkou pomocí CHMP nekouřila ... občas mi nebylo dobře ( speciálně pokud se mi nepodařilo dost se najíst před polknutím ) a nějaký čas se mi i špatně spalo, byla jsem celkově hodně unavená,ale prostě jsem to ustála ... :) Byla jsem na sebe patřičně hrdá ... ale bohužel můj muž je velký kuřák ... sice hodně, hodně omezil kouření, ale úplně mu to nešlo ... a kouří s velkou chutí.. takže každá sklenka pro něj byla utrpení a neustále na něm bylo vidět - jak čeká ... kdy povolím i já ... předem všechny co by mě chtěli atakovat názorama - že je to výmluva - zastavuji ... vím, že je to o mě ... o tom, že já to nechci ( a věřte, že opravdu nechci !) a není to výmluva ...je to prostě těžké ... bojovala jsem sama se sebou se svou morálkou, předcevzetím... rozhodnutím a chtěním ... ale prostě jsem nevydržela ... za dva lidi se těžko bojuje ... :( a tak jsem si na dovolené zapálila a jak to dopadlo je myslím jasné ... manžel byl šťastnej jako blecha ... Dnes začínám znovu brát CHMP a v pondělí bych si už ráda nezapálila ... manžel souhlasí ( s radostí - neb vlastně chce přestat taky .. jen mu to nejde :) )) Nevím zda to dokážu,ale strašně, strašně moc si to přeju ... Ani mi to vlastně nechutná .. smrdím .. omezuje mě to ... všichni víme.. všichni jsme tím prošli ... Takže jsem zpět a budu bojovat a věřím, že to dokážu !!!! Přeju Vám všem pěkný den bez cíga :) :)

No-One

Ahoj Fridučo, přiznám se bez mučení, že já osobně bych také neustála kdyby můj manžel kouřil a ještě by na něm bylo vidět, jak by rád kdyby jsem zase začla... tohle ti opravdu nezávidím, ale držím s tebou a tentokrát se to už podaří určitě napořád. Vždyť by si jinak začínala pořád dokola a to je myslím na tom všem nejhorší - ten začátek. Takže ti držím palce a přeji pěkné Champixové sny :-))

Greena

Ahoj ahoj FRIDUČO, moc držím palce tobě i manželovi !!! Čte tvůj muž tuto diskusi? Možná by ho to nabudilo a zvětšilo mu to motivaci. Možná bys s ním mohla navštívit nějaké to odvykací centrum - jeho ochota tam jít by mohla být takovým malým testíkem jeho odhodlanosti seknout s cigárama. Ty to máš už v hlavě srovnaný.........teď ještě tvá drahá polovička :-)))) .

Dadeta

Ahojda Fridučo. Já tě obdivuji a fandím, ať je druhý pokus úspěšný. Sama to mám za sebou před pěti lety. Byla jsem na destičkách a nekouřila jsem půl roku. Vdaná jsem nebyla a tak mě nikdo nekazil a pak přijela kámoška po letech a bylo to. Dnes mám manžela a hulí jak daremný kamna. Kouří na balkoně a mě to smrdí a tak reptám. Ale je fakt, že reptám víc nez mi to smrdí. Chci aby s tím sek taky už kvůli jeho nemocnénu srdci, ale ani omylem. Je to starej paličák. Na něj by to určitě nefungovalo a tak to prostě ani nezkusí. Je to větší boj, než můj vlastní. Já už třetí měsíc nekouřím a bez CHX týden a zatím pohoda. Tak se drž a zahoď cíga!!!!! POZDRAV VŠEM CO TO ASPOŇ CHTĚJÍ DOKÁZAT. Pa

Radka

Fridučo.....to jsem moc ráda,že si tady.Manžel bere ch. 4.den tak držím palce.!!

Friduča

Ahojky, všem co jste mě tak hezky přivítali - moc, moc děkuji ... :) Tak já jsem ráda i za těch 5 měsíců .. :) Lepší něž nic ... je lepší to neustále zkoušet, než tomu podlehnout a rezignovat ... on manžel taky povídá, že chce přestat, ale prostě mu to nejde ... :( a fakt chce... no jo, tak uvidíme ... diskusi nečte .. nemá na to absolutně čas ... já mu občas něco přečtu ... :) On se na mě usmívá a je rád, jak jsem nadšená ... :) Do poradny by možná šel,ale je fakt, že je to hlavně o něm ... pokud se nerafne, tak může brát tisíc prášků a chodit do poradny každej den a k ničemu to nebude ... urovnané to má, ale vůle není ... třeba, když to teď znovu zvládnu a budu hučet, tak to dáme :) Bylo by to prima ... :) Dneska zobu druhej den ... den D mám na pondělí a musím si skočit pro recept, neb teď dozobávám ještě staré ... :) tak aby mi nedošli :) Tak všem pěkný sluníčkový den ... :) Dnes je tááák nádherně, nebe modré ... až mám slzy v očích ... :) pa a bez cigára zdar :)

Yveta

Ahoj všichni moc vas zdravím eandiím Friduči aby to s nama zase zvladla.Je to smula že už po druhé se o to bude snažit ale aspon ví do čeho jde .Nikdo nevíme jak dopadnem především ti držím palce to pujde a myslim si že manžel to taky dokáže když bude chtít chlapi maji prý silnější vuli jak my.Ja teda už 16dnu a bude mi končit první balení užíváte i to druhé pořád stejně 2krát za den nebo už mín?Taky si myslím že by to měl Wil zahodit a pak se uvidi to snižovaní už pak nema cenu ze začátku jo ale pak to zahodit a musí to jít přeji ti at to už brzy dokažeš pevné nervy lusi ty už tu nejsi dlouho tě postradám co zaječice ja už nemusím tak se někdy ozvy papa všem hezký zbytek dne

Lusi

Yvet ahoj. Jsem, psala jsem. Tak to já pátrám dál, co zaber. Ted mam nějaké přírodní kostky z výtažků fíků a nevim čeho všeho, ale nic-prostě nic. Takže mam o 3kg méně, ale ve střevách dalších 5kg. Ty jsi ji opravdu vypila najednou? Jinak já už beru jeden za den a mam ještě na 20dní po 2 tabletkách. Fridučo, drž se! A vy ostatní také. Ahoj L.

dadeta

S kámoškama jsem zjistila přírodní úžasné projímadlo. Lžička kávová medu a lžička kávová skořice zalít teplou vodou a vypít. Není to tak hrozný a je to na víc neduhů a my po tom chodíme po každým jídle, tak to zkuste. Ze začátku je dobré ráno na lačno a dvakrát během dne . Po týdnu jednou denně. páček

Lusi

Ahoj dadeto. Zítra to zkusim, snad to pomůže. Díky za recept. Napíšu, jak jsem dopadla. Ahoj L.

voják

milí přátelé nekuřáci , je mi 55 let a zkoušel jsem přestat kouřit asi 10x , ale bez nějakých důvodů a s nevalným úspěchem (nejdéle měsíc po zápalu plic).Neměl jsem ani žádné zdravotní problémy ( výkonnost plic 118 procent a armádní fizické testy splněné na věk 35 let , výška 178 a váha 68. Začátkem listopadu loňského roku jsem měl nastoupit do nemocnice na operaci lokte - jediný problém , v celém areálu ÚVN se nesmí kouřit , co s tím když moje spotřeba v té době činila 20 - 25 kousků denně , pokud člověk nespal spotřeba se zvyšovala úměrně hodinám bdění.Toto byl první impuls k tomu , vážně se zamyslet nad závislostí na tabáku a tak jsem zasedl k netu a na něm našel Váš diskusní blog , po přečtení řady příspěvků jsem zašel za lékařem a nechal si Champix napsat. Dávkování jsem řešil podle návodu až do vypotřebování prvního velkého balaní a nyní pokračuji s půlkou prášku denně - za 20 dní bych chtěl s užíváním přestat úplně. Moje zkušenosti jsou jsou daleko lepší , než bylo očekávání , již po 14 dnech užívání jsem přestal mít chuť na cigaretu a po dvou měsících mi začali kuřáci i cigarety smrdět, pokud ještě probleskne vzpomínka na cigaretu , říkám si jaký jsem byl hlupák , když jsem daněmi s cigaret vyživoval nenažrané politiky a hned mne to přejde. Přeji Vám všem hodně úspěchů v nekouření a všem co mají strach z tloustnutí - přibral jsem dvě kila první měsíc , nyní je váha na stejné výši jak při kouření.

Agáta

Ahoj všichni kdo chcete praštit s tímto zlým zlozvykem. Taky jsem byla kuřák a silný. Přestala jsem a už je to sedm let co nekouřím.Zvládla jsem to bez drahých preparátů všechno to totiž máte jen v hlavě. Proto vám všem přeju najďete v sobě tu vůli a poražte toho strašáka je krásné se nadechnout čerstvého vzduchu a říct ZVÍTĚZIL JSEM Takže lidičky všem vám fandím a ikdyž k tomu potřebujete CH buďte silní VYDRŽTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Meky

Tak vas všechny zdravim,uš jsem tu nějaky čas nepsal,ale vše četl.Co řict jen že všem držim palce a ja mam dnes 31 dni bez kouře a jsem opravdu šťastný.Jen mi děla problem byt z kuřaky neboť mi to hrozně smrdi.myslel jsem že mi to bude vonět,ale opak je pravdou. Přeji všem ať vydrži neboť to stoji zato.Nekouřeni ahoj.

Yveta

Ahoj moc vas zdravím dneska jsem si tady početla tolik rad najednou.to je fajn a tolik přibyvajících nekuřaku tak to je ještě lepší.Uplně souhlasím s vojakem je pravda že prachy za cigara zhrabnou ti nenažraní politici a pak si za ně jezdí na dovolené.Přala bych si aby všichni jen kvuli tomu zdražování přestali kouřit.Krabka cigaret ma cenu tak 5ti koruny a oni za to chtějí takové prachy no pardon asi jsem naštvana ale je to tak.nas se to už zatím netýka tak at si na...... snad ten boj vyhrajem a kdo ještě nebojuje hurá do toho je to fakr parada.Jejda ahoj Lusi tak ty pořad bojuješ se zac....?Ja vypila tu jednu zaječici a byl klid .Lusi a kolikaté maš balení snědla jsi už jedno celé.Mě asi ve středu končí tobě fakt stačí jen jedna?včera jsem to probírala se švagrem on bere taky a ja mam pocit že to budu brat asi celý život chcha jsem po Chx neuvěřitelně klidná nic mě nerozhazí to dřív nebylo tan nevím on to zkoušel pulit a je nervní tak co dal poradte.Agato jsi borec bez chx bych to nedokazala.Meky je taky dobrý ja už se blížím ka 20 parada jsem fakt štastna mějte se hezky a pište papa yvet

Lusi

Ahoj Yvet. Děkuji za rady. Jinak já jsem snědla to startovací balení a ted mam to na 28dní. Ještě mam na 20dní po 2 tabletách. A beru jeden kolem 11h dopoledne, dnes jsem na něj zapoměla, vezmu ho až zítra. Ale jde to v pohodě, já se k němu nějak moc neupnula-nemyslim na to, že si beru prášek, abych nekouřila. Nevim jestli mi rozumíš, prostě to beru jak nějaký vitamín. Tak se drž a ostatní taky. Ahoj L.

Yveta

Jo Lusi zkus fakt ten med ja o tom taky slyšela hodně moc pij ja piju jak o závod mam žízen dřív tekutiny žadné jen kavy taky piju hodně vodu s citronem a pojídam sušené švestky to už někdo psal tak hodně zdaru at nam nepraskneš pa

Yveta

Ahoj Lusi jistě že ti rozumím tak to se mnou bude asi horší no uvidíme jestě je chvíli čas.Ja neměla startovací měla jsem rovnou ten silnější .Náš doktor na nas hleděl jak ..... nevěděl ani co chcem.No to neva koupila jsem si ještě jednu davku budu zobat asi dva týdny a pak se uvidí.Tak se hezky držte mame tu víkend moc si odpočinte a pište papa Lusi dík

Lusi

Ahoj Yveto. Také ti přeji hezký víkend a ostatnim samozřejmě také. Já bych o ch. nevěděla, ale přišla s tím ségra-takže jsem čekala, jak to zvládne- a zvládla to. Dokoncce mi doporučila tady tu diskuzi-čte jí, ale nepíše. Dala mi prášky, které jí zůstaly a já je začala zobat a půlit. Ale pak mi to nedalo a koupila jsem si i startovací balení, takže jsem navázala a zbaštila startovací, a ted mam to balení normální po 28. Zkoušim ho brát obden, tak uvidim. Zatim jsem to zkusila jednou a v pohodě. Zítra bych měla vynechat. Jinak doktor také o tom nic nevěděl a dokonce mi řekl, abych si to nekupovala, že je to strašně drahé. No, mě to bylo jedno, protože jsem chytla novoroční balíček od pojištovny a oni mi to proplatili . Jinak je to pohoda, včera i dnes jsem byla s holkama na kafču a nějak mi to nechybělo. Jinak skořici si nechávam až na víkend-kdyby to mělo účinek, tak at nejsem někde ve městě, nebo mimo domov. Nekouření zdar a drž-te se všichni. Mě tak voní vlásky a oblečení-no nemá to chybu. A dokonce jsem se dala do hubnutí a paráda. Ahoj L.

Maimay

Ahoj zdravím všechny.Tak už jsem konečně s vámi na jedné lodi.Mám za sebou 3 dny a citím se parádně.Lhala bych kdybych řekla ře nemám chut ale dá se to zmáknout.Svuj den D jsem porušila 2!!!!!! cig.A řekla jsem si ty blbko stálo ti to za to?A další den už ani jednu a ono to šlo?!Takže pro Willa.Zkus to taky.Tech 5 jsem kouřila taky.Pak 1 den ty zatracený 2 apak už nic a je to strašně fajn.Pro vojáka.-Někde jsem četla v radách pro odvykání že pro silného kuřáka je dobré brát champix 5 až 6 msíců.Pravděpodobnost selhání se tím sníží na minimum.Nevím nemám zkušenost ale myslím že něco na tom bude.Kouřit 20-30 a víc let je hodně moc velkej návyk aby se rozplynul po jednom balení.Tak to raději ještě z někým prober. Jo a ještě ke mě.Nějak se mi zlepšil čich.Všude něco cítím co vy?A jinak pokračuju v hlídání stravování a cvičení.Jsem ted nějak hyperaktivní tak cvičím místo 1 hod aerobiku 2 ale to se snad srovná/aspon mám zase kilčo dole/Už moc kecám, takže všem držím palce at přibívají další dny bez smradu a vy mi je držte taky at neselžu.Sluníčkový dny a pa pa

Maimay

Ahoj ještě se vracím.Někdo se tu ptal na kalanetiku.Tak zkušennosti s ním mám a výborné.Po porodu jsem přibrala 37kg.Měla jsem skoro metrák.Začala jsem cvičit KALANETIKU S LENKOU MALOU.Tenkrát ješte na kazetě.A do pul roku jsem měla všechno do posledního deka dole.Muže to cvičit každy i 80letá babička.Je to pomalé cvičení,všechny rozsahy cviků v rozmezí několika cm.Já ted raději cvičím aerobic a to živější a vyhovuje mi víc ale pokud se děsíte potu a ztrhaneho těla a rychlejších pohybu tak kalanetika je to pravé.pa pa

irena

ahojky lidi, mám dotaz. má někdo zkušenost, že při užívání chpx je únava? Manžel bere startovací balení a dost si na to stěžuje. Moc dík

Yveta

Ahoj všem dnes mam nějak blbý den asi přišla nějaká krize,tak jsem tu abych nabrala sil a uklidnila se nevím co je ale na cígo chut nemam jen mě hrají nervičky.ále bylo i huř to přejde.Ahoj Lusi tak to mame hodně společného ja taky vím o chx od segry taky jsem počkala jak to zvladne už nekouří 5měsícu pak se do toho dal její muž hod silný kuřak už nekouří 10týdnu no a nakonec naše mamka do toho šla po 40letech kouření a už nekouří2měsíce.Takže ja neměla s kým kouřit(bydlíme vedle sebe v domku) pít kafe a jen jsem čekala co s nima bude pořad chx chvalili tak jsem to šla zkusit no a jsem tam a je to fajn.Ty asi navštěvujaš odvykací kurz kouření když ti to proplatily ja se byla ptat na VZP a tam mi řekli že jen když budu chodit do toho kurzu.No ale to je pro nas nemyslitelné protože to mame 22km do města takže by jsem víc projezdila.Ty prachy co jsem dala do chx bych stejně prokouřila už mam dvě balení koupené ta ted už do pokladničky.No segra taky přibrala ale už to jde dolu ona je poctivec cvičí prostě na tom pracuje aby to šlo dolu.To ja zas nevím jak se přinutím ale budu muset at to nejde nahoru abych nemusela měnit šatník.Miamyj jsi taky borec s kouřením i s hubnutím jen tak dal moc ti fandím pa.Ireno ja po chx nebyla unavena jen prý taková smutna říkaly mi to holky v práci mě to ale nepřišlo zeptam se švagra jak to cítil on pak písnu tak se mějte hezky jdu vyhnat tu depku ven na vzduch papa

Maimay

Ahoj Irčo.Mluvím za sebe,nevím jak to cítí ostatní.U mě se střídají unava a strašná hyperaktivita.Chvílemi musím pořád něco dělat a pak jako bych upadla do komatu.Sednu a za chvíli jsem tuhá.Ale celkově asi spíš převažuje unava.Najednou spím každý den po obědě jako mimino.A samozřejmě večer pak špatně spím.Trošku začarovanej kruh ale doufám že se to usadí.pa pa

Kamča

Ahoj, tak jsem se v pátek 13. tohoto měsíce rozhodla přestat kouřit. Koupila jsem si náplasti, ale potom jsem stejně zjistila, že to jde i bez nich. Chce to jenom přesvědčení a nabýt odpor. Byla (doufám) jsem silný kuřák a bez cigarety jsem nevydržela ani půl hodiny. Už jsem byla asi i k smíchu, pro někoho k pláči, ale když jsem se rozhodla pro různé vzdělávací kurzy(nejsou zdarma), spočítala jsem si kolik vlastně prokouřím a šla jsem do kolen. To byl asi ten startér a potom funění do schodů a podobně. Nyní se jen obávám kilíček navíc, ale snad to nebude tak brutální, uvidíme. Držím palečky všem, kteří se rozhodli přestat a i těm, kteří mají tu myšlenku, jen jim chybí vůle a přesvědčení!!!! DO TOHO!!!!!!!! :-)

Anka

Ahojky já jsem přestala kouřit s náplastmi Niqitin. 3 měsíce v poho a potom sebemenší nervák třeba v práci a šla jsem po cigaretě jako blázen. Plánuju na tento měsíc Champix. Tobě přeji silnou vůli ta musí být.

Friduča

Zdravím Vás při neděli, tak mě zítra čeká den D... Myslela jsem si, že by to mohlo být už dnes - s kamarádkou po domluvě to mělo být 1.3., ale já se mylně domnívala, že to je zítra ... včera mě vyvedla z omylu ... nicméně následoval velký spor s mým manželem - požádala jsem ho zda by jsme už ode dneška nemohli doma nekouřit ... on prostě počítal, až s pondělkem ... má hodně práce ( má kancelář doma ) a tak to bylo divočejší ... nicméně ráno jsem vstala vyvětráno, popelníky pryč, ale nakonec jsem ustoupila a v jednu odpol si zapálila ( radost mého muže obrovská - káva nastole, sladký dortík k tomu ... ) no uvidíme zítra jestli to dám ... dle mé zkušenosti je nejtěžší ten první den ... ten první den, kdy si nedám ani jednu ... pak už je mi líto to pokazit ... :) Tak uvidíme zítra .. dám vědět jak bojuju ! A všem pěkný den bez, či dobrou myšlenkou na to jak bez .. PA

No-One

Ahoj Fridučo, držím ti moc palce, jsi nesmírně statečná, že se přes taková úskalí dokážeš přehoupnout a moc fandím a držím ti palce... Já jsem ukončila po 116 dnech spolupráci se zázračným a ničím nenahraditelným Chmp, neb jsem ho brala již pouze 1/2 obden a v posledku jsem na něj začala zapomínat a tak ho asi již nepotřebuji. No uvidím, 10 tabletek mám v záloze. Zatím po třech dnech jsem nezaznamenala pražádnou změnu a u toho doufám již zůstane. K té únavě co zde snad Irena psala, já osobně jsem při plné dávce Chmp byla spíše hyperaktivní a stále veselá (jak lehce zdrogovaná či připitá), večer se mi parádně usínalo, jen v druhé půlce noci jsem se pořád budila - to ale mohl být abst.příznak na nedostatek nikotinu.... ale každý reaguje jinak. Až na to buzení v noci a tu děsnou nafouklost břicha to byl celkem prima stav :o) Zdravím všechny

maimay

Ahoj Fridučo.Pro mě byl ten první den opravdu nejhorší.Tak ti moc držím palce a doufám že tě tvuj drahouš podpoří.Pa pa

Greena

Ahoj FRIDUČO, určitě to zítra vydržíš, a pozítří taky, a popozítří též, a pak už furt ....!!!! Kdybych byla na tvém místě, asi bych řekla manželovi " Kuř si - jak chceš, kdy chceš, kde chceš...ALE NÉÉÉÉ DOMA". Prostě bych přestala kouřit sama a nechala bych ho být, až se rozhodne ON SÁM.....když to dokážeš ty, on se jednou rozhoupe taky. Tak se drž!!!!

Yveta

Ahoj Fridučo taky ti fandím sama brzy poznaš že je to parada.Ja souhlasím s Grenou nechat manžela at se do toho da kdy chce sam Já osobně bych do toho s manželem nešla není to nic lehkeho tím prochazet a ty musíš myslet hlavně na sebe a ne se ještě starat o mužovy pocity .Myslím si že bojujem každý sam za sebe ale to už je na tobě přeju vam hodně uspěchu držím palce.pa

janina

moc ti držím palce Fidučo, ten první krok není tak těžký jak vypadá, neboj!!! Stojí to za to, tělíčko ti poděkuje skoro okamžitě.Drž se!!!

marseil

Tak dnes jsem si koupil champix, už mám v sobě první tabletku. do 14 dnu bych měl přestat.

No-One

Ahoj, uvidíš že klapne... :o)) hodně štěstí

Rozárka

Zdravím všechny statečné, Champix beru 17. den a 12 dní nekouřím, je to trochu boj, ale s nicoretovýma náhražkama nesrovnatelný. Tuberiho trubku už nechci ani vidět... Kouřila jsem deset let, krabičku denně. Zkoušela jsem přestat asi desetkrát...

Friduča

Pěkný večer všem, tak bohužel se mi to nepodařilo ( při prvním odvykání jsem den D odsouvala asi 4x ), takže flintu do žita neházím - naopak další den D mám zítra a myslím, že už to půjde ... dneska už mi to moc nejelo, ale stejně jsem to do tý tlamičky musela vrazit ... Je to boj, ale já nad ním chci vyhrát ! Již před rokem jsem to z CHMP dokázala na 5 měsíců, tak to prostě dokážu zas ! Manžel nevím ... já vím, že chce přestat, že ho to obtěžuje, ale prostě je to labužník ... myslím, že on to nedokáže nikdy ... :( a je mi to líto ... A tolik bych to jemu i sobě přála ... vím, že to dám, ale jistá si nejsem tím - jak dlouho to vydžím... porovnám se s kouřením v hospodě u pití ... atd .. to já jsem od začátku chodila všude jako normálně, neb jsem věděla, že se tomu dřív nebo později nevyhnu ... i jsem pila, ale s CHMP byla velká výhoda,že i když jsem měla nutkání, tak jsem věděla, že pokud si zapálím, tak mi to nebude chutnat...to nutkání tam bylo .. chybělo mi to v ruce... ale prostě už mi to nechutnalo ... pak jsem klopýtla a teď zase ... K té unavě - já po CHMP byla unavená hodně .. během dne a v noci jsem nemohla spát ... nebylo to příjemný, ale dalo se to vydržet ... nic z čeho bych šílela... tak jsem v noci četla a ráno byla číňan .. :) Ne, tak strašný to nebylo, ale spalo se mi špatně ... Kamarádka dokonce po měsíci musela vysadit, neb nebyla vůbec schopná fungovat ... v noci nespala, pak do práce - dorazila domu a padla a spala ... a dokola.. takže ze skušenosti vím, že na někoho to opravdu učinkuje takhle ...Tak, ale já to nevzdávám a zítra znovu !!!! Všem Vám moc děkuji za podporu ... opravdu je to moc fajn - přijít sem a popovídat s i s Váma ... Mějte se fajn ... :)

Radka

Fridu a nechceš ještě počkat s dnem D.Manžel bere asi 10.den a ty si začala až po něm¨,myslím?

Maimay

Ahoj Fridučo.Strašně moc ti drřím palce.Svuj den D jsem taky nevydržela ale pak to přišlo.Dostala jsem na sebe takový vztek že jsem s tím práskla.Mám za sebou týden a je to pro mě už snažší.Tak na tebe moc myslím a vím že to dokážeš.Jinak se cítím jako uplnej magor.V noci vůbec nespím(ještě ve 4 koukám na hodinky a modlím se at už je ráno) a přes den jsem pěkně agresívní.Včera jsem se dokrve zhádala se svým drahoušem(ALE NEZAPALILA SI:))).A za týden nekouření jsem shodila 3kg!!Tak nevím jestli je to normální.Smradáka do pusy už nevemu at se děje co se děje.Držte mi palce at se už zklidním a Fridučo a všichni ostatní odvykači sluníčkový dny a už jen vonavou budoucnost.Pa pa

irena

Vracím se po deseti dnech z dovolené,stránky jsou plné nováčků, dokonce tu mám jmenovkyni (jejíž manžel je unavený po champixu) ,to já taky jsem dost hodně unavená, pořád mám pocit nějakého nekonečného boje.Připadám si jako Scarlet běžící mlhou.Minulé úterý jsem byla v poradně a na druhé hypnoze.Probíhalo zase počítání do deseti a já jsem se hodně soustředila na zavřené oči a ticho kolem, málem jsem usnula , ale jestli to bylo ono nevím ,asi ne. Ze spaním to mám pořad stejný - blbý.Ty moje chutě na cígo ,chutě na jídlo , nespavost, únavu,deprese aj. primář diagnostikoval jako závislost na nikotinu, prý jsem byla těžká kuřačka ,tak to mám za to. Pořád mi nabízí ty nikotýnové pastilky, prý všechny tyto problémy pominou. Já jsem ale jiného názoru, podle mě je to krok zpět.I když primář tvrdil-případně že bych neměla ani takový hlad a potřebu pořád něco jíst kdybyh je brala.Jinak trochu rekapitulace teď zase k práškům Beru je od 8,12,2008 , kouřit jsem přestala 5,1,2009, na jeden gram denně jsem přešla někdy koncem ledna , od 20,2,2009 beru ráno půl .Tak prosím Vás raďte nepřeháním to(neumím otazník) V noci se mi zdálo ,že mi někdo vykouřil z krabičky 3 cíga , pak jsem přišla na to ,že jsem je vykouřila sama. Byla jsem v takovým šoku ,že jsem to projela...... a ráno jsem se probudila ,s tím že to byl sen a byla jsem tak šťastná... ale jinak jsem spíš dost zmatená ... V každém případě fandím všem nováčkům a fandím Fridě -neboj ty to zvládneš i podruhé vždyť tys byla jeden z mých tahounů, já jsem vás prožívala z diskize všechny. Taky by mě zajímalo jak jsou na tom taťka s mamkou -ozvěte se

Friduča

Ahojky, tak jsem si opět zapálila - jaké překvapení :) Radu - ano začínala jsem později než tvůj manžel, ale mě už to fakt začalo chutnat jinak ( respektive nechutnat ) - je to uplně stejné jako před rokem ... jen se prostě potřebuju zbavit té cigerety ráno ... udělám si káfo a cígo ... a je to špatně, protože pak už je to fuk ... před rokem jsem tohle dokázala a pak jsem měla problém, že jsem večer dorazila domů a dala si tu jednu ! Jo je to fajn jedna za den, ale furt je to TA JEDNA, až tohle překonám, až dám ten den D a dokážu to, tak vím ( nebo doufám dle minulého odvykání ), že už to půjde ... respekt. už to nebude tak strašné .. .:) Takže další den D ( kolikátý třetí ???? :) ) si dávám na zítra ... jen, aby jste se mi nezačali vysmívat,až budu na třicátém dni D :) :) ne, tak já z toho nejsem smutná ... prostě, až se to podaří, tak se to podaří ... :) Bojuju a dávám si další den D na zítra ... Jinak já taky cca od neděle špatně spím .. CHMP prostě začal zabírat ... ať zalehnu v osm, nebo v jednu .. je to fuk nemůžu zabrat cca do půl třetí ... No, ale to odejde,až si to tělo zvykne .. teda já doufám .. tohle už si nepamatuju .. jak dlouho to mělo účinek na spánek ... já mám totiž pocit, že jsem si večerní dávku začala dávat okolo páté odpoledne a spalo semi lépe ... ale nejsem si jistá ... myslím, že to tak bylo .. budu to muset vyzkoušet... protože teď zobu první dopo a druhou až večer ... s svým psem diabetikem, když mu píchám inzulín :) Jo a beru půlku - ráno a večer .. jsem hubeňour a když jsem brala celou dávku, ak mi bylo strašně zle od žaludku ... Musíme vydržet všechny chutě, nervy a ták .. jiná cesta není ... Irčo souhlasím s tebou nezačínala bych brát ty nicotýnové pastilky ... 2 měsíce jsi to dokázala bez jakékoliv formy nikotýnu, tak bych to neděla ... je to škoda ... Přeju Vám pěkný uplakaný den - já už chci létoooooo, slunce, teploooo :) :) Pa

No-One

ahoj Fridučo, měla jsem stejný problém s tím ranním cigárem a tak jsem ráno ještě kouřila a pak jsem skončila. Řekla jsem si, že nikde není psáno, že den D začíná ránem pro mě začal v poledne... vyšlo mi to... co ty na to?

Radka

Fridu,když jsme loni začínaly tak jsme byly 3.Ty já a Irena?Která Irča...je tady? A neboj.....vždyt to všechno znáš.To zlomíš.

Friduča

Radu, je tady nad mojím předposledním příspěvkem :) Tedy alespoň si to myslím ??? ! Jasan cítím, že to zlomím .. Musím !!! Teď jsem odolala dvoum cigerát s kolegyňkou .. tedy odolala - prostě nemám chuť .. :) Zítra to zvládnu ! Zítra ráno vstanu a opařím se čajem :) :) No-One, to víš, že to nikde není psáno, ale já si to tak říkám . .tak nějak to cítím, že prostě vstanu a bude ze mě od toho dne nekuřák - resp. abstinující kuřák ... co počítám za den D ? Ten den co jsem si zapálila, nebo ten den následující, kdy už jsem si nezapálila ? No přece ten další ...:) :) Jde o to jak si to řekneš ... Já si prostě ráno nesmím zapálit a hotvo ! :) :) Kecám, melu prostě nechciiiiii kouřit a nebudu ! !!!! :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce