Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

Lusi já jsem čekala na den D jako na boží smilování ,ale on pořád nešel - hajzlík jeden. Pořád jsem si říkala ,kde je vždyť já už musím do protikuřácké na první kontrolu,(co řeknu tomu mladému hezkému panu primáři) a den D nic. A potom 28 .den jsem ráno dokouřila poslední 2 cigarety a zrovna jsem u sebe neměla peníze a zrovna bylo celej den moc práce a najednou byl večer a já nekouřila ,a ráno jsem si nevzala zase peníze a cíga nekoupila a čekala až přijde kolegyně ,se strachem že po ní cígo vyžebrám ,ale ona náhodou přišla pozdě a náhodou bylo zase moc práce a já náhodou musela k zubaři a když jsem se vrátila tak se zeptala "ty nekouříš,že jsem tě neviděla" a já jí řekla -snžím se- ale to už jsem nemohla somrovat tak jsem to vydržela a ono to vůbec nebylo hrozné a domů jsem si zase cíga nekoupila a místy to bylo hrozné a místy to šlo. Další dny nastoupila četa z diskuze a ty holky mi tak fantasticky pomohly,že nekouřím už 25 dní. Pořád jsou chvíle ,kdy trpím, dokonce mám strach co bude dál .Mám totiž dost velké problémy - nemůžu usnout a budím se , plnou pusu aftů, zácpu se kterou si já ,skušený proktolog nevím rady,všechno mě bolí a přibrala jsem 10 kg(5 kg je určitě obsah střev).Včera jsem byla v poradně nebyl tam primář ale psycholožka a ta mi na příště slíbila hypnozu na tyto problémy teda hlavně na to spaní. Už se těším jak se bude snažit mně začarovat -cha -cha. Takže Lusi drž se ono to půjde , uvidíš.

irena

omlouvám se za překlepy jsem z toho příspěvku celkem vyčerpaná.

No-One

ahoj všichni, hlásím, že jsem stále exkuřák a bezuzardění přiznávám, že se mi ještě občas v hlavě objeví transparent a na něm obrovkým krvavým písmem napsáno: DEJ SI CIGÁRO!!.. ale patří mi to, neměla jsem být takové prase a prokouřit, ano - přiznám si to, víc jak půlku života!! Champix: 1/2 ob den (tedy nevím jestli to ještě k něčemu je), váha mírně klesá - dávám v sobotu alespoň 15 km s holema.. lidé za mnou volají kde mám lyže, to nechápu.. :-(( . Jinak gratuluji místním oslavencům, ke stovce.. to se také těším, ale i 25 dním - Irčo, mě nechytíš!! já ti budu, alespoň v to doufám, pořád utíkat, ale budu ti na významných bodech nechávat pachové značky se zprávou, jak jsem na tom byla :-)))) (jednu ti nechávám dnes a další bude na 100). K té zácpě, to měli asi všichni, já jí řešila vlákninou a sehnala jsem si Tibetskou houbu co se dává do mléka . Po měsíci by se to mělo pomalu srovnat. S usínáním jsem problém neměla, ale budím se stále v noci - nemění se to a tak už mi to asi zůstane.

dadeta

Ahoj všem. Vééééliké blahopřání ke 100 dní bez cigaret Pavle. Tebe bych potřebovala doma. Já nekouřím už nějaký druhý měsíc, ale manžela nemůžu zlomit, aby to aspoň zkusil. Je to paličák. A že by to na něj určitě nefungovalo a že mu to chutná. To bylo řečí, že za takový prachy kouřit nebude, HULÍ FURT. A pak když mě vidí, jak nemůžu spát a jak mi bylo prvních 14 dní špatně, tak to prý neriskne, že on tak silný není. Někdy mám vážně chuť mu nabančit. Hrozně mě mrzí ta jeho paličatost. Lusi a Meki jste frajeři, že jste do toho šli. Zvládnete to, jako mi všichni. Paček

Lusi

Ahoj všichni. To je tak hezké jak píšete a jak nás všechny podporujete-Moc Vám za nás začátečníky děkuji. Myslím to upřimně. Je to moc hezké Vás poslouchat a číst vaše podporování. Musím to zvládnout! Včeraa jsem nekouřila od 18h večer a problem mi to nedělalo až večer, tak jsem se šla napít a spát. Dnes jsme si byli s kámoškou sednout a zapálila jsem si-trochu se stydím, ale říkám si,že třetí den je ještě brzo.Asi to zkusím o víkendu-doufám.Přeci jen beru ho třtí den a zatím nemám žadný problem,špatně mi není,spím dobře,zácpu také nemám.Asi je to zatím jen malá dávka,ale snažím se si cigáro zbytečně nedávat. Až na to posezení s kámoškou.Ale to jsem byla snad po roce,jinak nikam nechodim. Dnes jsem si v lekárně objednala další balení,protože si myslím,že jedno mi stačit nebude,tak pro jistotu.Také jsem chtěla Paipo,ale nevěděli,co to je. Takže jim donesu leták,aby to zkusili sehnat. Hrozně mi pomáháte.Tak prosím nepřestávejte psát,hrozně ráda to čtu. Díky L.

Meky

Ahoj,Lusi chce to v klidu si počkat.Ja kouřil ještě 14 dni a 15 den jsem přestal.Dnes mam třeti den bez ciga a jde to.Takže zatim kuř,ono to přijde samo a každy den vykuřiš miň aš prostě uš nebudeš chtit,takhle to bylo u mně.Chutě jsou,ale ty zaženu spousto žvykaček a přežvykam chuť. Jinak taky díky moc za pomoc a podporu.

Lusi

Jo,jo,ted jsemsi od 10h nezapálila a ted po obědě bojuji,ama se sebou!Víš,je to spíše o tom zvyku,že ted jsem si sedla v klidu a šla si zapálit. Zjištuji,že ty chutě jsou opravdu menší,ale ten zlozvyk je hrozný!Zkusím vydržet,alespon nějakou chvilku.Třeba to přejdu,ale do večera daleko.A jít spát také nemohu-mám doma děti a ty mi fakt nedaji chvilku,právě s nimi koukám na Popelku-kreslenou.Tak pište,pište-je to super,když píšete i vy chlapi.Díky L.

Sakai

Pro Lusi (eventuelně pro všechny začátečníky). champix funguje, ale není všemocný. Bez opravdové touhy přestat a ochoty pro to něco udělat, se sám neprosadí. Nečekej, až se Ti před očima objeví nápis: A je tu den D. Postupným náběhem champixu se sice snižuje chuť na cigáro, ale u opravdovývh kuřáků to už až tak o chuti není. Já hulil 45 denně a ty večerní už mi ani nechutnaly, ale zapálit jsem si prostě musel. Takže: dokážeš jen vůlí snížit výhul na polovinu? To bys měla. Champix Ti pak pomůže přestat zcela a to tak, že během jeho náběhu dál snižuj denní spotřebu a zajisti, že v den D ráno u sebe nemáš cigarety, aby sis automaticky ráno bafla. Já si stanovil předem den D jako 13 den od zahájení braní champixu a do té ddoby jsem stále spotřebu snižoval a nedělalo mi to žádný problém. Ale já opravdu chtěl,a o to tu jde. Stačilo mi jedno balení a už jsem čistý od 4.12., tedy 55 dnů. Chuť občas mám, ale vůle mi zatím drží. Tak ať podrží i Tebe.

Lusi

To je krásný,když mi píše nějaký člověk a vypráví,jak to prožíval on. Moc za to děkuji,je to super pocit,že v tom a na to nejsem sama.Opravdu zjištuji,že vydržím bez cigarety mnohem déle,ale zatím mi to chutná. Hodně lidí psalo,že jim bylo špatně,nebo že jim cigareta smrdí,ale já nic.Říkám si,jestli jsem normální a mám kouřit dál,nebo jestli si mám dát třeba 5den-přijde mi to brzo,ale zase nechci,abych to překouřila.Jsem normální,nebo blbá???Musíte mě mít asi plné zuby,ale já fakt potřebuji slyšet vaše názory a úspěchy.Děkuji Vám všem L.

Greena

LUSI, cha cha cha, je na tobě znát, že už se nemůžeš dočkat dne D a bojíš se, abys ho neprošvihla :-)))) ...no já na tom byla úplně stejně!!! Přestala jsem 15. den a jenom proto, že jsem si řekla "dost". Kdybych čekala, že mi Champix sám poručí, tak bafám dodnes, protože mi cíga chutnaly až do té poslední... a voní mi dodnes!!!!! .... Prostě v klidu najeď na plnou dávku CHx. 1-0-1 a pak razantně snižuj počet cigaret a pozoruj se, jestli to s tebou cvičí ( nebude, Chx. zafunguje, uvidíš) . A pak už si vyber nějaké hezké datum .... a šlus!! Cíga do popelnice, mrkev do ruky!!

Lusi

Ahoj,takže jsem normální???Jo,a mrkev už chroupu asi půl roku.protože se snažím shodit nějaká ta kilča.Víš,já deně sním tak 5mrkví,zatím jsem se jí nepřejedla a doufám,že nepřejim-vesměs má pořád stejnou chut a cenově je také super.Narozdíl od okurky,nebo rajčat.Včera jsem koupila jednu hadovku za 29,kč!!!A byla hnusná,to samé rajčata!Je pravda je,že jsi mě vystihla úplně přesně.Tak si jdu stanovit den D.!Zítra Vám ho napíšu.Ahoj Všichni

No-One

Ahoj, jsi normální.. já si také nebyla stále jistá, ale je to tak jak píše Greena. Mě osobně se zase nedařilo to snižovat, už jen ta představa mě hnala ktomu, abych kouřila co nejvíc i když už mi to už nechutnalo, ale ten pocit že pak nebudu byl děsný. Stanovila jsem si i den D, ale zjistila jsem, že jsem z toho jak se blížil tak nervózní a tak jsem to nechala být, děj se vůle boží. No a dělo se: 10 den ráno mi po těch třech ranních došly cigára a já si řekla, že to zkusím... a ještě jsem si je koupit nedošla :o) . Neboj se, jestli opravdu chceš nekouřit, tak se ti to povede, je jedno jestli to bude až třeba 30 den..a chmp ti v tom pomůže. A víš že se mi pak hrozně ulevilo, že už mám ten D den za sebou? Mě vlastně nejvíc nervovalo, že jsem na něj čekala. Tak se nestresuj, naopak, vymysli co si za ty těžké prachy co pak ušetříš koupíš za dárky a odměny za dobrý výkon! Ahoj

Greena

Jojojo, je to přesně tak, taky mne děsně znervózňoval nadcházející den D ... a co bude potom, šmankote ???? Ale pak jsem si tady na fóru přečetla heslo pro den D: " Dnes nekouřím a zítra se uvidí", napětí ze mne spadlo, řekla jsem si ...bóóóže, vocode.... nějak to dopadne... a dopadlo !!!

Lusi

Tak ted jsi mě dostala,napsala jsi to moc hezky,máš pravdu,že se tím stresuji a je to na prd.Sice to snižuji,ale pořád si nedovedu představit,že opustím to raní cigáro.Manžel se snaží také přestat,sice bez Champixu,ale on nikdy nebyl silný kuřák a vždy kouřil jen svátečně-to jsem vždy záviděla-těmto lidičkám,který to mají pod kontrolou.Ale vím,že já musím přestat úplně!Díky všem a pište L.

janina

ahojky všem, dost dlouho jsem se neozvala, bylo moc práce. Začinala jsem zhruba jako dadeta, ty dva měsíce bez ciga uběhly jako voda (ale občas mně to chytá teda fest). Já s teda den D nestanovila,neb se znám. A on sám 15. den na Ch přišel -pomohlajsemmu tím, že jsem si už nekoupila další krabku. Ten pocit po prvním dnu bez ciga je úžasný...a já byla fakt silný a dlouholetý kuřák. Proto jedu dle návodu Greeny začínám snižovat dávku Ch pomallu a postupně ale využiju ji raději celou. Bezvadně se mi dýchá, nebolí mě nožénky, nepáchnu jak popelník, stačím psékům na kopec. A život je krásný i bez cigaret!!!!Držme se!!!

dadeta

Ahojda lidičky. Čtu a je to supr, jak píšete. Když si vzpomenu, jak jsem se bála, že budu za sraba a blba, že to zrovna já nezvládnu, že na to nemám ani z CHX přestat a dnes čtu takřka všechny tehdy své pocity u Lusi. Jsou lidičky kteří tvrdí, že ani CHX jim nepomohl. Moje dvě kámošky. A já tvrdím, že tohle forum je úžasný v tom, že těm, kteří by to vzdali bez než, to ve foru prostě nevzdají. Říkají si, stejně jako já před časem. Bože, když to dokázali tady všechny ty lidičky, tak já taky. A je to fakt. Všem nám forum moc pomáhá a proto pište a pište a podělte se o své pocity. Pomůžete sobě i těm druhým. Známá ho brala a nečetla forum. Začalo jí být blbě, spanikařila a to tak, že zkolabovala psychicky a dnes po měsíci do toho jde znovu ale s vámi. Asi se nepřihlásí, ale určitě to čte. Ne každý se umí podělit a vykecat. Jsou i tací, co čtou a nepíšou, co kdyby jim to nevyšlo. Tak i pro ně. Držte se lidičky voňavý, jak kytičky!!!!!

Martin

ahoj všem, díky CH nekouřím a je to už nebo teprve? půl roku. Chci se podělit o svou zkušenost a povzbudit všechny ostatní kdo chtějí přestat. Než jsem CH začal brát doktor mi řekl ať se hlavně nestresuju z toho kdybych si náhodou zapálil i po dni D. Samozřejmě jsem nevydržel a u piva si zapálil ale cigareta mi najednou nedávala to co předtím. To se opakovalo ještě dvakrát a to byl asi moment kdy jsem to díky radě doktora nezabalil s tím že když už jsem si zapálil jednou tak už je to stejně k ničemu. Vydržte! Sám CH to za vás neudělá ale mě spolu s doktorem pomohl. A ještě něco - i kdyby jste to jen zkusili - každý den bez cigarety se počítá! Mějte se.

Roman

Ahoj všem, tak jsem se před nedávnem dozvěděl o existenci léku Champix a po přečtení této diskuze jsem se rozhodnul, že ho zkusím taky. Bral jsem to spíš jako takový experiment. Říkal jsem si, že jestli i s Champixem budu mít silné abstinenční příznaky, tak to zahodím do koše a budu kouřit dál. Po asi 8 letech kouření, cca 30 - 40 cigaret denně jsem si dal datum, že skončím, na minulou neděli. V sobotu jsem ještě vykouřil cca 30 cigaret a nebylo mi jasné, jak to chci zvládnout od dalšího dne nekouřit. Ale kupodivu se to dalo přežít. Kritický je první a druhý den, ale je třeba to brát tak, že s každým dalším dnem už to bude lepší a lepší. Taky je dobré pročíst si na netu pár návodů, jak přestat kouřit a důsledně se tím řídit. Nakoupit bonbony, zvýkačky, vyhýbat se rizikovým situacím, odměnovat se za ušetřené peníze, atd... Teď jsem bez cigára 6. den a kupodivu se bez toho dá žít. S champixem již žádné abstinenční příznaky necitím, takže jestli si někdy zas zapálím, bude to spíš z blbosti, než že bych musel.

Lusi

Ahoj,tak už mám den D! Doufam.Chtěla bych přestat příští víkend v sobotu. Ani nevím,kolikátého je, ale líbí se mi to. Třeba přestanu dříve. Dnes jsem měla "jen" 7 cigaret. Z 20,to je úspěch, ne? A to se nijak neovládám, ale prostě není chut a dá se to vydržet. Dnes beru CHampix 4den, špatně mi není, ale začíná se dostavovat zácpa. Máte někdo radu? Díky L.

Greena

7 z 20??? No supřík, jen tak dál!! A zácpa? Pchaaa, taková prkotina - tedy ve srovnání s odvykáním :- ))) Mně se osvědčilo - ráno na lačný žaludek čvrtlitru teplé vody - vypít, néé na oplachování. No a potom jsou brutálnější metody na zácpu - např. čaj z listu senny apod., ale na to je času dost. Když pročteš tuto diskusi, najdeš receptů na zácpu přehršel... Jen počkej, až najedeš na plnou dávku CHx, dostaví se navíc prdíky:-))), ... ale to nic, všichni jsme si svým nadýmacím obdobím prošli.... z hlediska věčnosti...zanedbatelná prkotina

Lusi

Jo,prkotina?Ale jo četla jsem,že hodně pomáhá psylium,tak uvidim.Zatím jedu 5 den.Teda na dnešek jsem měla hrozný sen-vyvraždila jsem celou rodinu,jen já a děti byli v pořádku.Ale četla jsem,že živý sny jsou také normální.Vzbudila jsem se celá spocená a ubrečená.Začala jsem pít syrovátku,tak mi to snad také pomůže.Všude to vychvalují.I na dietu.Ahoj všichni a držte se!

Lusi

Prosim Vás,jen k tomu snu.Jsem normální a určitě nejsem rváč.Prostě Vám píši vše,co se mi dělo neobvyklého.Nemyslím si,že bych byla psychopat.Jen vždy se mi zdá nějaký hezký sen a ted tohle.Ale ségra také přestala díky Champixu a říkala,že měla také takové divoké a zlé sny.Nekouří už 2měsíce.Tuhle diskuzi čte pravidelně,ale nikdy sem nenapsala,protože se stydí.Jen chci říct,že nejsem BLÁZEN.Rozumí mi tu nikdo?

No-One

Já ti rozumím moc dobře, mám za sebou ve snech i podřezávání domácích zvířat, o rvačkách s manželem ani nemluvím... taky nejsem žádný magor. Některé sny byly i pěkné, ale těch bylo málo :o(( Ovšem horší než ty sny byly prdy kombinované se zácpou, to byl opravdu nářez. Naštěstí to trvá tak ten měsíc a pak se vše stabilizuje.. takže držím palce a zdar

Lusi

Takže nejsem magor???Dnes jsem to říkala našim a oni na mě koukali,jak na blba.Zatím jsem měla 3cígo,moc mi to už nechutná,za to sladký.Já budu jak koule!A to jsem za rok dala 19kg dolu.A ještě 15 potřebuji.Ale začínám cvičit,tak to musím udržet.Moc jsi mě potěšil(a),že nejsem jediná.Nikdo tady totiž o těch snech moc nepsal,tak jsem váhala,jestli to můžu napsat.Oddychla jsem si.Díky L.

Lusi

Ahoj,tak včera to byl 5den a měla jsem 5cigaret.Vážně mi to přestává chutnat. Takže jsem měla o 18cigaret méně a mám o 1kilo více!!! A to je začátek.Jinak to zvládám v pohodě.Lidičky koukejte psát a nenechávejte mě v tom.Pa L.

Meky

Ahojte,dnes si dělam male oslavy,neboť nekouřim 7 den,ale to je v poho.Včera jsme měli partii v hospodě a toho jsem se bal,všichni kouři a pivo k tomu.Ovšem jsem to zvladl uplně super,ba naopak mi to hrozně smrdi a jak jsem přišel dom tak to muselo jit vše do pračky tan hrozny smrad,jak jsem v tom mohl ještě kouřit.Takže jsem opravdu rad že ch. tak skvěle funguje.

kubis

zdar lidi, chci poděkovat za vaše příspěvky zde, beru champix 2 den tak si eště "užívám", den den bude někdy v neděli za týden. Vím že to bude těžký ale dle vašich ohlasu se to dá vydržet. Už sem přestával bez chemický podpory a dokud sem si nesel sednout do hospi nebo se jinde trochu nenachmelil tak sem to vydržel-bohužel tak na dobu max. jednoho týdne. Tak doufam že s champixem to pude. Držim palce všem kdo taky přestávaj, už se těšim až si tak po měsíci nekouření půjdu zaběhat a nebo zaplavat, a taky jak se mi po ránu nebude motat hlava když si dávám to první dvě ranní, když du do práce, o neustálem chrchlání a bolení v krku ani nemluvě. Chtěl bych říct, ře si rovněž budu muset najít jiného koníčka než vysedávat po hospodách....tam to nekouření bude strašně těžký...sem zvedavej na kamošovi narozky za 14 dní... Zdar

Meky

Ahoj kubis jsem rad že ses taky rozhodl skončit s kouřenim,jo maš pravdu s tou hospodou,jak jsem psal taky jsem se bal.Jo a to hraji šipky jen hospodskou hru a cely tam kromě mně kouři,ale zvladneš to jak ja,jo a chce to aji kus odhodlani a silné vůle.Drž se.

kbs

No dík, taky držim palce, věřim že po 7dmi dnech taky eště neni vyhráno a asi nebude uplně vyhráno nikdy. V hospodskejch záležitostech nme ale na nekouření motivuje jedna věc, na kterou se těšim, kociviny jsou tak ze 70 procebt z cigeret, navíz kolikrát se tak jako přehujlim že uš mi tak to 5-6 pivko přestává chutnat, bez cigeret se dá vypít mnohem víc :)) a víc do pohody. Ne vážně sem zvědavej jak to dopadne. Ja zs chodim hrat stolní fotbálek, kamarádi kuřej naštestí tak z poloviny. Měl bys vydět jak hrajou ty co nekouřej, maj mnohem lepší postřeh, cigára sou svinsvo zdar

Lusi

Ahoj,konečně někdo píše! Už jsem myslela,že si tu budu psát sama se sebou. Já mám dnes 6den na startovacím balení a dnes jsem zatím měla 3,5cigára. Je to super, ale žeru jak protržená. Máte někdo nějaké vychytávky? Co s tím??? Jinak všem DRŽTE SE!!! L.

No-One

Ahoj, tak v tom začátku je to pech, můžeš vyzkoušet mrkev, jablka nakrájená v čaji, stále popíjej vodu nebo thé bez cukru a v mezičasech můžeš buď žvýkat žvýkačky nebo cumlat párátka. Sladké bych vynechala, budeš mít ještě větší chuť, raději to kompenzuj v omezené míře ovocem či neomezeně zeleninou.. až budeš mít den D, tak se na to všechno asi raději vybodni, budeš mít jiné starosti a nepotřebuješ se ze začátku nervovat ještě omezováním v jídle. Důležitější je nyní vydržet nekouřit. A to se ti povede, jen to ber na klidnou. Zatím zdar a drž se, máš už hezky nakročeno.

Lusi

Jé,děkuju. Konečně se někdo ozývá. Super. Mrkev jim pořád,ale ty jablka do čaje zkusím. Jdu cvičit, at to ty kilča nemaji tak jednoduché! Ahoj L.

No-One

Ahoj všichni, jak jste na tom? Ireno, co ten psycholog, pomohl ti? a co střevní peristaltika, zrychlila? Dadeto, my jsme na tom přibližně stejne, já nekouřím 80 den, kolik chmp bereš? Já beru 1/2 obden. Co váha, u mě se zastavila na +2 kg, ale nevím jak by to bylo kdybych nesnížila příjem a nezvýšila výdej. Míváš také ještě momenty velké chuti? u mě se to tak jednou za den objeví, ale jde jen o chvilku. Stále mi ještě cigarety voní ale tuhle v průchodu si přede mnou někdo zapálil a já se málem ukašlala.. Zvláštní pocit když to nemůžeš vdechnout. Je tu ještě někdo kdo přestal kouřit zhruba stejně jako já? Zdar

dadeta

Ahoj lidičky, tak jsem tady. Zdravím Lusi a všechny začínající a ty co mordujou ve spaní. Já měla pocit, když jsem brala plnou dávku, že paní, která napsala Heri Potera je jen slabej čajíček. Zdály se mi sny co člověk fakt nevymyslí. Hrůza a děs. Manželovi jsem to občas vyprávěla a ten se chechtal, ať to dám na papír a pobavím i jiné lidi. (Občas píšu do časopisů). Ale tohle ne, to bylo hrozný. Já beru už jen půlku prášku ráno. Beru nějaké doplňky stravy na přechod a CHX mi je uplně přetlouk. Tak ne jen že bojuju s nekouřením a CHX a jeho sny a pocity na zvracení, ještě mám návaly a potím se i když všichni mrznou. A hlídám se co a kdy jím, abych díky nekouření umocněném přechodem nebyla jako koule. Děti mám už dospělé a ty nechápou, jak zvládám tolik věcí a ještě jim všem uvařit a upéct a potěšit vnoučata novým upleteným svetříkem od babičky. A to jsem si vybrala začít s CHX měsíc před vánocema a teď jsme dooslavovali narozeniny mé a manžela. Tak, že samá návštěva a jídlo pití a všechno jsem přežila. Děsně se sama chválím, protože tohle zvládne jen silný jedinec. Hahaha. Včera se mi zase doma sešli dvě děti i s partnery a všichni i můj manžel hulej. Tak jsem je vyhnala ven, ale pak si jednou zapálili všichni v kuchyni, ještě, teď ráno jsem cítila ten příšernej smrad. Jóó, někdy je to síla. Dnes jdu do sauny vypotit se. I když v noci díky přechodu jsem propocená třikrát. Manžel omrzá. To má za to, že nechce přestat kouřit. Tak jsem vás snad trochu pobavila. Držte se a pište!!!!! Papa

Lusi

Ahoj. Jsem moc ráda,že je tu někdo, kdo mi rozumí. K narozeninám dodatečně blahopřeji. Já včera měla 4 cíga. A dnes je to 7den a měla jsem ráno-zatím si to bez té ranní cigarety neumím představit. Když já si tak krásně po ní dojdu...Jinak sny žádné, ani se nedivim. Protože v noci nemohu usnout a když usnu, tak jsem každou chvilku vzhůru. Ráno jsem jak zmlácená. Tak já valim něco dělat. Mějte se všichni hezky a držte se! L.

irena

To myslím vážně, .To první ,to jsou ty mé střevní problémy a to druhé, euforie z čtyřtýdeního nekouření. Nikdy bych nevěřila ,že to dokážu.Sice ještě nejsem za vodou, mám pořád chvíle absťáků, celkem dost velké. Kdybych měla cíga doma, tak bych si asi zapálila.A z toho si připadám tak čistá a dobrá ,že bych mohla hned šířit osvětu. Takže,No-One,polezu za tebou třeba po čtyřech ,budu se držet zubama,drápama a třeba mě ty tvoje pachové značky postaví na nohy.Na tu hypnozu půjdu až desátého potom dám vědět. Ještě bych se chtěla zeptat "starých odvykačů" taky máte tak vymetný v hlavě. Já se nemůžu na nic soustředit a pomalu mi to začíná vadit v práci.,

No-One

no paráda, už máš za sebou 4 týdny!!! Gratuluji, gartuluji, je to bezvadný pocit, viď? Jsem ráda, že za mnou stále uháníš a necouráš se. S tou vymetenou hlavou se to bude zlepšovat, já už se cítím normálně, ale taky jsem byla celkem dlouho taková hodně polodementní :o)) - četla jsem kdesi, že nikotin urychluje myšlení a zlepšuje soustředěnost + celý zklidňující rituál kouření - to nám chybí, ale člověk si zvykne, jen to chce čas.. holt budu trochu pomalejší a natvrdlejší. :o((

Greena

Ahoj IRENO, moc a moc gratuluji k měsíci nekouření, to už jsi za vodou....na druhém voňavém břehu!!! Já si na "vymetenost" v hlavě nevzpomínám, ale dost možná, že je to můj normální stav:-))), takže jsem nezpozorovala rozdíl. A jak psala No-One, nikotin zlepšuje koncentraci a paměť, takže nějaký vliv by to mít mohlo....ale to se časem poddá. U mne to s pamětí už lepší nebude, ale svádím to na věk. Zaujala mne tvá poznámka o hypnóze - o co se jedná? Někde jsem slyšela, že hypnózu lze využít při odvykání - od čehokoli - je to ten případ?

Ivana

Ahoj všichni staří a noví. Jsem po krásném týdnu stráveném na horách se slunkem a sněhem, prostě paráda. Lyžovali jsme, chodili do kopců a všechno bez funění. Litovala sem kuřáky mrznoucí každou chvíli před chatou, protože se vevnitř nekouřilo. Já nekouřím přesně 3 měsíce, a tímto chci povzbudit všechny začínající, protože teď po těch dnech absťáků a hroznejch snů se něco jakoby zlomilo a já cejtím, že sem za vodou a chuť na smradlavku to vzdala a opustila mne. Proto vydržte, dá se to. A po 2-3 měsících to začne být parádní. Lepší se pleť, nemam zýněty průdušek (dříve každý měsíc), nesmrdim, jsem klidnější, zácpa, i když velmi pozvolna ustupuje, každý měsíc si kupuju něco pro sebe za 1000 kč jako odměnu. A tohle všechno za to přestat opravdu stojí!!!!

Mona

Chtěla bych moc poděkovat věem účastníkům tohoto fora,že mi pomohli k tomu,že dnes mohu slavit 1. výročí bez hnusných smradlavých cigaret. Bez vaší podpory bych to NIKDY nedokázala. Všem nováčkům vzkazuji,že to fakt stojí za to,nehledě na to,že jsem ušetřila za rok asi 30 000,- a velký kopec zdraví.

Greena

No MONO, supééér, dosáhla jsi úžasného úspěchu - jeden celý rok !! Ve statistikách už budeš figurovat jako NEKUŘAČKA ..... jaký je to pocit, taková změna postavení?? Doufám, že to řáááádně oslavíš - dortíkem se šlehačkou?... novým účesem? ..... nebo dřinou ve fitku :-DDD. ....Doufám, že budeš i nadále neúnavně povzbuzovat nováčky jako doposud, mně jsi taky moc pomohla, takže díky patří i tobě..... Dotaz: zasteskne se ti někdy po cígu? Vím, že si už nikdy nezapálíš, ale..... dostaví se někdy pocit " krásné ztráty" nebo už je pro tebe cigareta jen hnusná smradlavka?

Mona

Greeno,děkuji za přání,fakt si to užívám. Po cigáru se mi ani nestýská a kuřáci mě neskutečně smrdí.Jiné už je to se samotným kouřem,když ho cítím zdálky,tak mi to voní. Když si ale máma zapálí u mě v autě,tak se můžu udusit. Nějak oslavuju jen duševně,neb držím dietu. Strašně bych přála všem,kdo teprve začli,nebo začnou bojovat,ať se jim to podaří. A popravdě řečeno,vůbec to těm nováčkům nezávidím,nechci už nikdy kouřit,abych pak nemusela odvykat. I když s Champixem to bylo myslím snažší.Zkrátka držte se,stojí to za to.

Greena

Tak ti přeji pěknou duševní i duchovní oslavu !! Hodně hezkých zážitků a pocitů ( i když taková laskonka nebo medovník taky není špatný... výýýýjimečně!!)

Láda

Ahoj všichni skoronekuřáci.Mám 36 let kuřácké praxe. Posledních 20let-30 až40deně.Beru CHam.16 dní a 2 dny nekouřím. Mám strašnou chutˇ hulit tak nevím jak to se mnou dopadne. Četl jsem vaše příspěvky a zdá se že to u každého probíhá jinak tak to snad se mnou nesekne. Jenom mám hrozný strach z nekouření.Držím všem palce. Ahoj

Mona

Nevím,jestli jsi neukončil kouření moc brzy,ale každopádně už nezačínej . Poctivě zobej Champix v plné dávce a ono to bude den ze dne lepší.Co je pár týdnů,proti věčnosti. Srovnej si v hlavě,že to cigáro je jen malá chvilka a pak už jen smrad z pusy atd. Vydrž,fakt se to vyplatí. Já kouřila s takovou vášní,že jsou i lidé,kteří mi snad doposud nevěří,že nekouřím. A dnes je to v pohodě. Jen vydrž a piš sem,to moc pomáhá.

Mona

Já to napsala ze začátku blbě. Jak jsem psala,jestli jsi neukončil kouření moc brzy,to jsem napsala proto,že tady byli lidi,kteří s Champixem kouřili třeba měsíc a pak přestali.Každopádně už jsi jednou do toho skočil,tak vydrž..

dadeta

Ahojda lidičky. Velikánské blahopřání Moně!!!! Jsi nám všem vzor. Určitě by to chtělo aspoň láhev sektu. Láďovi, drž se když budeš mít chuť na cígo začni zhluboka dýchat a soustřeď se na dýchání. Pár nádechů a ono to přejde. Já nekouřím skoro dva měsíce a ještě mívám okamžik, kdy né, že bych měla chuť, ale bezděčně po probuzení koukám po krabičce a chci si zapálit a pak si vzpomenu, že nekouřím. Láďo držím ti pěsti a podávej pravidelně zprávy. Jsi frajer, že jsi s tím praštil po tolika letech. A k tomu chlap. Mužský k tomu přistupují jinak. Mám jednoho doma. A taky hulí desítky let. Tak piš a já mu to dám přečíst, jak jsi dobrej!!! Kdyby ti bylo ouvej piš, my ti dáme písemnou podporu. Už se těším, jako Irča, až se mi odhlení plíce. Zatím je to pořád humáč a kašlu ráno úporně. Lusi čekáme na tvůj den D. Hezký den všem!!!

Ivana

Je to jasný, ten rozdíl 20 let každý den s ní a teď 2 dny bez ní, je dobrý si tohle uvědomovat, ale zároveň sám sobě poroučet, že tenhle hnus už mě ovlivňovat nebude. Vim je to těžký, ale věř, že nebudeš trpět navždycky, ale každym dnem to bude o kousek lepší. Zažil si to tu každý a tak víme jaký to je. Vydrž a piš sem, pomáhá to.

irena

Jako bych to byla já před měsícem,skoro se mi nechce věřit ,že to největší trápení mám za sebou.Lado to je úplně normální chuť sice máš, ale champix ti zabrání v tom si to cígo zapálit. Já jsem se ale musela vyhýbat pokušení .Dokonce jsem ani nechodila do kuchyně, kde jsem dřív mohla kouřit,a seděla jsem skrčená v nekuřáckým obyváku a čekala ,až to bude 30 dní. To je smozřejmě nadnesené ,ale to hrozné nutkání si zapálit a strach ze života bez žvára se pomalinku vytrácí. Greeno tu hypnozu mi slíbila psycholožka na problémy se spaním (byla posledně v poradně místo primáře) Jinak zdravím všechny nekuřácké hvězdy na diskuzi(nad Dadetou kroutím nevěřícně hlavou) děkuju všem za blahopřání a podporu. Musím už utíkat ať mi No-One neuteče. Lusi DRŽ se,jsi na dobré cestě

No-One

a gratuluji Moně k prvnímu nekuřáckému roku, to je paráda!! Oslav ho nějakým dietním dortem a určitě by sis měla koupit dáreček... Láďo ty chceš opravdu přestat kouřit už napořád a proto to také dokážeš. Až budeš mít těžkou chvilku tak si jen představ, že kdyby si "zase" začal, tak bys stejně chtěl "zase" přestat, šlo by to pořád dokola a pořád prožívat to martyrium nanovo, to by byl děs. Sem nepíšou víkendoví kuřáci, ty takové problémy s abstinencí nemají. My jsme všichni staří vyuzení vlci (já 25let až 30ks denně) a byla jsem na tom stejně jako ty a také jsem měla hrozný strach co jako bude, když nebudu kouřit a proboha, co já budu místo toho dělat!! Už nebude žádná pohoda, oběd + kafe = cigáro, pauza při práci - za odměnu cigáro.. No místo cigára po obědě jsem držela v ruce hrnek s tím kafem.. a v pauzách piju vodu nebo čaj, nebo něco pojídám - třeba tu mrkev, abych nebyla jak vepřík. To nejhorší období trvá 3-4 týdny a pak si už pomalu budeš zvykat a začneš na ty cigaretové rituály zapomínat. Ten měsíc útrap za nekouření stojí. Držím ti palce. Ireno vidím tě za sebou a doufám, že hypnoza pomůže. Já co nekouřím tak jsem žádný kašel neměla.. vy tu přitom všichni kašlete, sakra, nevím jestli u mne není něco špatně... uf to bylo vyčerpávající.. zdravím ještě moc Greenu, to je můj tahoun a největší podpora..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce