Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Greena

PAVČO, už 9 měsíců? No tak to jsi pěkně donošené zdravé nekouřící baby!!!

Meky

Tak po dukladnem pročteni jsem si dneska zašel pro prvni baleni a zitra začinam.Kouřim 20 let 20 denně a někdy i více,vyskoušel jsem všechno možne,ale cigo mě vždy přemohlo.Tak doufam že teď to pujde,držte mi palce.

Mona

Držím palce jako blázen,jen nic neuspěchej,vše přijde samo.

Pavča

Já jsem opravdu donošené mimino s tou váhou jsem spíš už batole.......Meky držím palce,určitě s trochou pevné vůle to dokážeš,nesmíš se spoléhat jen na CH , ale trochu i na sebe a s námi tady, to určitě dokážeš...

No-One

Ahoj, chvilku jsem tu nebyla a co nevidím, tolik lidí oslavilo výročí, já se tedy přidám, dnes mám dva měsíce, hurá, hurá.. gratuluji Greeně, Pavče, Pavle a i všem ostatním co slaví třeba i jeden den - malý krůček pro nekuřáka, ale velký pro exkuřáka!! :-))) s váhou je to pech, po vánocích mi opět vystoupala, tak počítám kcal a mrskám sebou ostošest. Už to leze dolu, ale už se těším na jaro, to půjde samo, bude dlouho světlo a tak i víc pohybu.

Ivana

Ahoj spoluodvykači, taj já sem 2,5 měsíce bez dýmu a cítím se čím dál tím líp. Chuť už opravdu slábne a co říkají zkušení, po 3 měsíci to bývá už téměř v pohodě. Mám minimálně 5 kilo přírůstek a to je horší. Včera sem byla poprvé v posilce, tak uvidíme do léta. Louskam časopis dieta, tam fakt dobře raděj jak na kila a zejtra si jdu předepsat Lindaxu. Je to lék na hubnutí. Už to mam totiž ověřený, že funguje, po porodu jsem s tim sundala 10 kg. Asi to nebude nic extra zdravýho, ale co, pořád zdravější než cigára. Mějte se moc hezky a držte se !

Mona

Ivano,máš to teda kliku. Já brala Lindaxu skoro půl roku a nezhubla jsem ani deko. Ale co je hlavní,že jsme bez dýmu,jak píšeš. Gratuluji

Filip

Ahoj lidi, Pred nedavnem jsem se dozvedel o champixu a zacal jem patrato po netu co to vubec je, pak jsem narazil na tuhle diskuzi a po precteni jsem si byl jistej ze do toho pujdu :-) Dneska jsem s CH. zacal tak jsem zvedavej jak to pujde, ale doufam ze se toho zbavim. Ted mi bude 22 a proti vam kourim sice kratkou dobu ( 6 let 20 a vic denne ) ale i tak to mi nejde prestat :( Jednou jsem na pul roku tak nejak "prestal" ( kouril jsem jen na party ), ale pak jsem si jednu dal na 'vanoce' a bylo to zpatky, doufam ze s CH. to pujde, fakt me to uz stve :-). Zatim zdravim a budu sem tedka chodit :-P

Pavča

Výborně Filipe,naštvi se na cigarety . Čím dřív s tím sekneš,tím ti to půjde líp.....A hlavně,nikdy ani práska,nebo v tom jsi zase.....Nekuřáka taky nenapadne si jen tak dát jedno......

Filip

joo to vim moc dobre ze uz si nemuzu dat ani praska, tak doufam ze to zvladnu ... a taky doufam ze mi CH. pomuze protoze ten zacatek je hroznej :( Neumim si predstavit jaky to musi byt treba po 30 letech, mne staci tech 6 a jsem z toho uplne vedle :'( ...

dadeta

Ahojda lidičky. Tak si čtu ty vaše články a jsem ráda, že jsem jednou z vás. Jde to nám všem s ovykáním, některým líp a někomu hůř, ale máme si o tom s kým popovídat. Já měla včera měsíc bez cigaret. Přestala jsem kouřit čtvrtý den co jsem brala CHX a po těch práškách mi někdy bylo fakt hodně špatně. A spaní hrůza. Kouřila jsem přez 30 let dvacet a vice denně. A tak teď zkouším brát jen půlku ráno, dnes pátý. A na cigaretu si vzpomenu, ale ani náznak, že mám chuť a to v tom nejhorším odvykání byly vánoce, návštěvy a já i manžel jsme lednoví kozorozi, tak ty oslavy pokračují a ještě týden budou a ani v prostředí lidí, kteří kouří mi nepříjde si zapálit. Naopak v těchto mrazech jsem při pohledu na ty zmrzlé kuřáky byla ráda, že už já nemusím. Mám prášky tak na 14 dní a uvidím. Asi je dál brát nebudu. Jsem pevně rozhodnuta se ke kouření už nevrátit. Tak se lidičky držte. I když to někomu trvá a bude trvat déle, nevzdávejte to!!! Zajděte na tyhle stránky a tady vám ostatní pomůžou. Mějte se hezky a voňavě papa

irena

Tak když každý slaví výročí tak já taky...10 dnů(blbý, co) ale jsem na těch svejch pár dní pyšná. Včera jsem byla v centru ,dostala jsem pochvalu ale primář mě pořád tlačí atˇ beru ještě nikotýnové pastilky(když mám chutě) Já v nich vidím brzdu v celém procesu.Samozřejmě že chutě jsou , a někdy dost velký ... tak nevím ,co vy nato . Ještě musím popřát všem hvězdám , co slaví tak parádní jubilea a poděkovat za podporu.Greeno, Pavlo ,Pavčo, No-One,Sobolko, Janino a všichni ostatní. A pro ty nové.. Já snad ani nejsem tak dobrá ale ty prášký jsou senzační...já musím jenom vydržet.

Leny

Ireno, gratuluji k 10 dnům bez cíga, je to super. Já už zde moc nepíšu, ale čtu si diskuzi pořád, jelikož už rok a dva měsíce nekouřím. Přesto jsem ráda, že to tady pořád funguje. Jenom chci reagovat na ty pastilky. Já bych je teda nebrala, champix je určitě dostačující. Myslím, že by ani nebylo dobré to kombinovat. U champixu je podle mě právě ta výhoda, že je bez nikotinu. Já jsem zkoušela dříve přestat kouřit několikrát se žvýkačkami a vždycky jsem pak měla velký problém je vysadit, takže jsem vlastně nekouřila, ale závislá na nikotinu jsem byla pořád. Tak se tu mějte fajn a všem vám moc držím palce.

No-One

a že máš být na co pyšná! Vždyť to byly hodně těžké dny a ty jsi je dokázala překonat a nevzdala jsi to! Moc ti gratuluji a klepu ti rukou :-))) ty chutě se budou stále méně objevovat, jak si budeš zvykat že už nekouříš.. já je občas také ještě mám, hlavně když nemám co dělat, některý den je to horší a jindy si nevzpomenu za celý den. to víš, 25 let nejméně krabka denně nejde jen tak zapomenout a bez Chmp bych to nedokázala.. Po 2 měsících ale mohu říci, že už je to paráda. Beru 1/2 ráno a jsem O.K.

jaja

Ahoj máte někdo zkušenosti za jak dlouho zmizí kuřácké hleny? Snažím se nekouřit, ale pořád vychrchlávám hnědé hleny, díky Jaja

dadeta

Jen k tomu vykašlávání. Bude to trvat nějaký týden. Usazovali jsme si to do plic léta. Vydrž!! Je to humus, ale zkončí až se plíce a průdušky vyčistí a pro Irču. Žádné nikotinové doplňky neber. je to cesta zpět. Mě pomohlo, když mě přepadla chuť pár minut dýchat a myslet na nádechy a výdechy, nebo pár dřepů. Začni cokoli dělat. Trvá to pár minut a je dobře. Držte se lidičky. Pa

jaja

Moc děkuju, už myslím na různé choroby a tohle mi dodává odvahu, že je to normální a že to přejde - snad. Jen kdyby to ke všemu nebylo tak těžké.

Filip

Ja vam vsem tak zavidim kdyz ( i tech 10 dni ) :-) Ja jsem 2 den na CH. a zatim nic, ale tak co by se po 2 dnech dalo cekat. Ja uz chci taky rikat ze jsem aspon tyden bez cmoudu :-D ... Jinak Leny tobe faaaakt gratuju a tise zavidim, rok a 2 mesice ... wow :-)

Meky

Filip ja jsem taky teprve druhy den na ch,ale musime vydržet,určitě to dokažem.

Filiip

tak alespon v tom nejsem sam :-) To nejak zvladnem!

Greena

MEKY, držím palce, máš parťáka, tak to odvykání půjde jako po másle!

Mona

Fildo,dočkej času jako husa klasu,všechno uteče jako voda,zobej Champix a uvidíš,jak se ti cíga zprotiví,já ze začátku taky záviděla a za chvíli už budu mít rok. Nejdůležitější je to rozhodnutí. Držím palce a přeju krásný Champixový sny /po těch se mi trochu stejská/.

Filip

Ja vim, bych to chtel hned :-) Jsem hrozne nedockavej clovek :-) ... tak doufam ze to pujde jako u Tebe a taky si za rok budu rikat jak je to super. Champixovy sny? Tak to jsem zvedavej :-)

Greena

Ahoj Filipe, musím se smát, když čtu, jak se třeseš samou nedočkavostí.... a vzpomínám na své začátky, bylo to totéž. Ty první dny zobání CHx jsem dokonce kouřila trochu víc, protože jsem pořád zkoušela, jestli TO už funguje... a vono nic, cigárka mi pořád chutnaly. Od 10. dne jsem teda snižovala počet cigaret.... pořád mu chutnaly....... no a 15.den jsem skončila ... i na tom posledním cigárku jsem si pošmákla. Takže si kuř co hrdlo ráčí - je to naposled, tak si to užij :- D

Filip

No me prave taky prijde ze kourim vic nez normalne. Koukam ze vsichni to maj stejny, tak doufam ze to budu mit taky stejny v tom stylu ze uz kourit nebudu :-D

Greena

IRENO, gratuluji k desetidennímu výročí......cítím z tvého příspěvku velkou euforii z nekouření, móóóc dobře si taky na své nadšení vzpomínám. Podobně jako ostatní nechápu, proč ti primář doporučuje kombinovat CHx s pastilkami?!?! Chx obsadil nikotinové receptory, takže nikotin z pastilek se nemá kam navázat, to nemá logiku. Leda by ten nikotin měl popohnat zmatený metabolismus a zlenivělou peristaltiku... .. ale na to existuje milion jiných fíglů a triků - viz 328 stran této diskuse. Nejhorší máš za sebou, tak si to nekouření teď řádně vychutnávej:-)))

Greena

Ahoj NO-ONE , gratuluji k dvěma měsícům, to už jsi mírně pokročilá odvykačka. Mám podobnou zkušenost s vánocemi - stravovací masakr..... rázem jsou 2 kila nahoře! Usadily se mrchy v pase. A vypadá to, že se rozhodly zůstat mi věrné v dobrém i ve zlém, ve zdraví i nemoci.... dokud nás smrt nerozdělí :-)) No zaplať pánbů za pružné strečové materiály, zatím se utěšuji tím, že ještě nemusím nosit oblečení s gumou v pase...... ale zítra vyrážím do fitka a hodlám na spinkole trochu pomučit tukové buňky, jsou nějaké vypasené ... a drzé.....musím jim zatnout tipec!

No-One

Ahoj Greeno, u mě za to může to cukroví a to jsem si dala prosím jen trošku !!!! :-((( Asi jsem fakt metabolicky pomatená. Kilečka nepotřebného tuku mě objímají v pase a na bůčkách, chjoo, zítra vyrážím na celý den do práce a tam budu čumět až do večera a maximálně můžu dělat dřepy a nadívat se vlákninou. Věřím, že když jsem zvládla nekouřit a je ze mě dvouměsíční mírně pokročilý exkuřák, tak s těmi kily si poradím. Zajímalo by mě, co je pravdy na tom, že když se bere chmp tak se tolik nepřibírá. Někde jsem to tady v diskuzi četla, ale nevím, jak na to ten dotyčný přišel. Filipe a Meky uvidíte, že to půjde a nebude to ani moc bolet a my Vám budeme držet všechny palce!

Greena

S tím CHx. jsem to tady zmínila já, neb jsem to někde četla.... A je fakt, že během vánoc jsem už úplně vysadila Champix a začínám více hmotnit !! Něco na tom bude....Ale též jsem vyčetla, že po nějakém čase se metabolismus umoudří a pak se váha zastaví. ALE...... jak dlouho trvá ten "nějaký čas" ???? Velmi pokročilí odvykači a užnekuřáci, kteří nás čtete !!!! Kdy se to zlomí a metabolismus začne konstruktivně spolupracovat ???? Jaké máte zkušenosti??

Lída

Tak Vás všechny na této diskuzi zdravím, Gréna se ptá jak jsme my pokročilí na tom a co naše váha, Tak já nekouřím 1,5 roku začínala jsem na této diskuzi na druhé straně. Často tady chodívám a pročítám si vaše poznatky, vždy se usmívám když má někdo obavy, že se mu to nepovede a ještě větší radost mám když má potom ten někdo euforií, že konečně nekouří jeden den, to si potom vzpomenu sama na sebe jak jsem byla překvapená a neskonale šťastná, že se mi to také podařilo. Kouřila jsem 25 let a také to byla až 1 krabička denně. Během odvykání jsem přibrala 8 kg :-( nejdříve mi to ani tak moc nevadilo ale postupem času jsem se už pomalu nedokázala na sebe ani podívat, začala jsem se omezovat v jídle , vysadila jsem bíle pečivo a také pokud si něco kupuji , tak se dívám kolik to má kcal. Moc to nepřeháním také někdy zhřeším a dám si knedlíček ale opravdu jen někdy a už se mi podařilo ubrat 3 kg. Nejde to rychle ale jsem ráda alespoň za to. Ráno když si stoupnu na váhu a je tam o nějaké to deko méně tak je den hned veselejší. Ale byly dny kdy jsem byla ráda za každý den kdy jsem vydržela bez cigarety a o tom ta diskuze hlavně je, tak se nebojte a jestli se nám povedlo přestat kouřit tak se nám jistě povede nějaké to kilo shodit abychom byli všichni ze sebe spokojeni a o to hlavně jde. Tak se mějte všichni moc hezky , Ti co nekouří tak těm držím palce a čekatelům přejí ať nemusí dlouho čekat a přijde den D ☼ a to si potom ten den hezky užijte. Zdraví Lída

irena

Já jsem se asi neměla chlubit, nevím čím to je ale od včerjška mám jeden velkej abstˇák.Trne mi celá pusa a jazyk a kdybych pořád nepolykala tak mi tečou i sliny a to doslova.Teď mám obavy z toho ,že ze mně bude tlustej kuřák.Přibrala jsem samozřejmě taky. 6 kilo.Na dietu vůbec nemyslím starost číslo jedna je kouření( teda nekouření) Jak jsem už psala skrývám se doma před okolním světem ,abych náhodou nenarazila na nástrahu ,jenže tento týden jedeme na chatu s kamarádama což se vždy rovnalo alkohol a cigarety.Takže podle rad budu pořád jíst s párátkem v puse provozovat hluboké vdechy a nádechy no uvidíme s čím se dočkám pondělka.

No-One

Ahoj Ireno, ty to zvládneš! Jsi dobrá, vydržela jsi už tak dlouho, dokázala jsi udělat ten přetěžký krok a nějaká krizovka tě nepoloží ! Držím tě za ruku a dodávám ti sílu alespoň na dálku! Jo, uplně hladce se toho holt nezbavíme, ale ono to přejde, uvidíš. Jsi bojovník! Já měla zatím dvě těžké chvilky, z toho jedna trvala tři dny - fuj, ale nedala jsem se. Pomohla mi zdejší diskuze, jak se se stejným problémem vyrovnávali ostatní a pak mě podrželi zdejší pokročilejší odvykači se svou podporou! Jdi si třeba něco koupit pro radost a za odměnu, já to tak dělám (doufám, že to nebude můj nový zlozvyk místo kouření :-))) ) Tak držím pěsti a dej vědět jak to jde.

Ivana

No to sou přesně ty poslední záchvěvy tý zlý mrchy (závislosti), která se nám snaží dokázat, že na ni nemáme, ale my jí radost dělat nesmíme a vydržíme to. Tyhle absťáky jsou opravdu nepříjemný, ale pak už nebudou. Mě taky pomáhá hodně zhluboka a pomalu dýchat, cucat bonbón, znovu si říkat klady nekouření. Nebo dělam, že tu závislost vyfouknu z pusy do dlaní a zahodím jí hodně daleko. Jo a nejlepší je hodně cvičit, to vyplavuje hormon štěstí a absťákový deprese to dost utlumí. Takže se Ireno drž, je to krátkodobá záležitost a přejde to!!!!!!!

Greena

Dobře jsi to napsala IRENO - poslední záchvěvy tý zlý mrchyZÁVISLOSTI!! Jasně, už je v posledním tažení.... kope okolo sebe.... už tuší, že prohraje, ale nechce se vzdát bez boje.... už čeká jen na ránu z milosti, kterou jí uštědříš svým pevným rozhodnutím nekouřit. Chcípni, potvoro !!!!

Greena

Oprava ... IVANO.... kdo se má v tom množství odvykačů vyznat :-))))

janina

zdravím všechny spolubojovníky!Dík této diskuzi jsem se dala na Ch a pátý týden nekouřím.Bylo to mnohem snažší, než jsem čekala (přes 30 let fest kouření), takže se nebojte, půjde to, držím palce! Dadeto, začínaly jsme zhruba stejně, ale mám obavy snížit si dávky tak brzo, jde ti to bez problémů?

janina

Popisuješ přesně stavy, které jsem měla taky - slintala jsem jak bernardýn vždycky, když jsem na cigáro pomyslela...Přešlo mně to po třech týdnech. Takže se mi vytvořil prostor myslet na dietu a je to horší než nekouřit teda. Už jsem vzala ho huby i brokolici.....Takže slintám znova, když si představím třeba svíčkovou(auvajs). Vydrž!!!!

Pavča

Ireno to zvládneš,všichni kuřáci čekají jak zklameš a to hnusný (pro ně úžasný)cigárko,si zapálíš.Ty jim tu radost neudělej! !!!!! Stejně ti to jedno nepomůže , jen tě to zase postaví na start.Je to škoda.....

Dod

ahoj lidičky jako pesimista a sylný kuřak jsem se spíše nechal přemluvit od své přítelkyně a zkouším CH. Zpočátku nic zajímavého ale momentalně nekouřím já který rano vstal a první co hledal byla cíga.Zatím pouze tři dny ale kdyby mi někdo řekl před pul rokem že nebudu tři dny kouřit tak nevím ale asi by nepochodil.Takže držte palce i já vám a NEHULTE

Pavča

Dode jsi pašák........Zasloužíš si véééélikou pochvalu!

Mona

Champix fakt zabírá,3 dny nebo 3 roky zkrátka je to výhra-vydrž.Všem přeju totéž a ještě to,aby se hezky vyspali do nového pracovního týdne-o jé.

Mona

KDO SEM CHODIL PŘED ROKEM PRAVIDELNĚ. HROZNĚ BY MĚ ZAJÍMALO,JAK JSTE VŠICHNI DOPADLI A JAK SE MÁTE.MAGDULE,LENA,MÍLA CHAMPIXMEN,MÁFOS,FRANTA,ANDREA A DALŠÍ. Všechna jména si teď nevybavuji,ale teď jsem trochu pročítala tuhle diskuzi a když se podíváte na datum před minulými Vánoci,tak to byla fakt bezvadná,podporující se parta. Moc by mě zajímalo,jak se všichni mají. Chodím taky na to druhé forum a tam se pořádají i srazy,Martina a Zdena ví,o čem píšu. Na jaře se pojede do Karlových Varů. Je to strašně príma a bezva lidi z tohoto fora by se měli přidat. A já už fakt jdu spát. Dobrou.

Filip

Ahoj Mono :-) Muzes sem poslat odkaz na to druhe forum? Diky

Mona

Dáš si do vyhledávače odvykání kouření a tam je diskuze.

irena

Přes víkend jsem té mrše svinské odolala ,velkou roli v tom hrajete ale vy všichni ,co mě držíte za tu ruku a potom ještě jedna věc. Jeli jsme za vnučkou, která měla narozeniny, dostala oficielní dárek a pak jsem jí do ucha pošeptala , že mám pro ni ještě jeden dárek se kterým si sice nepohraje.....když jsem řekla co to je, skočila mi kolem krku že je to ten nejkrásnější dárek ,co dostala .Asi všechny víte ,jak mi bylo. Prostě musím vydržet.

Mona

Ireno,to je ale motivace,kam se hrabou všechny Champixy.,

No-One

Bravoooo! Jsi fakt dobrá!! My se prostě nedáme a tý mrše to nandáme!! Jen tak dál, člověka také hodně podrží, že ví, že kdyby začal opět kouřit, tak by zase chtěl přestat a celé martyrium by začalo nanovo. A co by na to říkala tvá vnučka... Hlavně to pokušení stále slábne a to je fajn :o)))

irena

Bez champixu bych to nedokázala.Vnučka mě tolikrát prosila ,plakala ,že nechce atˇjí umřu (ve škole mají asi fakt dobrou osvětu ) a já to nedokázala. . Naopak jsem ji ukecávala, že kouření vlastně nic neznamená ,že je to pohodička a podobný výmluvy. Ale nejenom bez champixu ,tato diskuse a vaše podpora je opravdu velikou částí úspěchu. Takže díky.

Mona

Ireno,já to měla úplně stejně,stále tvrdím,že Champix a hlavně tahle diskuze mě nejvíc pomohly.Já od dětství mého syna mu kouřila u snídaně a vůbec mě to nepřipadalo divný. Dnes to nemůžu pochopit,jak jsem to mohla dělat. Ale něco mu to asi dalo,bude mu 22 a nekouří.

irena

No- One ,tebe políbila múza. To je ten správnej slogan..My se přece nedáme, té mrše to nandáme.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce