Inzerce

Hodinové čekání na vyšetření u lékaře české pacienty nerozhodí

Ani hodina čekání před ordinací na vyšetření lékařem českým pacientům nevadí. Vyplynulo to z unikátního prosincového výzkumu našeho serveru www.ordinace.cz. "Češi v ordinacích jsou velmi tolerantní – ani po hodině čekání před ordinací se nerozčilují a svého doktora mají většinou rádi. Pokud není fouňa nebo morous," shrnula výsledky šéfredaktorka portálu Romana Žatecká. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

To si děláte blázny? Komu by nevadilo, že čumákuje u doktora hodiny, že si na jednu kontrolu musí vyčlenit půl dne minimálně! Dopředu se chodí podle kafíček, bomboniérek a známostí a ostatní trčí v čekárně, dokud se pan doktor nevykecá. To tedy nevím, kdo napsal, že mu to nevadí.

Hana

Milý Karle,s kým myslíš,že se ten doktor vykecává.Právě s někým takovým jako ty.V tomto ohledu nahraje žádné kafíčko roli.Nejvíc požadavků na čas lékaře mají ti,kteří ani nepoděkují,mnohdy ani nepozdraví.

Frantík

No nevim, ale posuzovat ze vzorku 120 lidí české pacienty může leda tak člověk dosti naivní a statistikou nepolíbený. :-)

Dana
1x

Včera jsem byla objednaná sestřičkou na 7 hod. k lékaři. Mělo jít jen o vyhotovení testů při odběru krve při dvouleté prohlídce. Přišla jsem již ráno o půl sedmé, byla jsem v čekárně dost dlouho sama. Poté přicházeli další pacienti a bylo jich víc jak 20. Sestřička otevřela dveře a začala brát pacienty, kteří přišly po mě. Byla jsem trpělívá a čekala. Až až volala asi 15tého pacienta, tak jsem se zvedla a řekla ji, že se mě dělá špatné. Z přístupu ke mě, byla jsem vystresovaná, cítila jsem se jako přehlížená nula. Podotýkám, že sestřička i s doktorem jsou velmi hodní, ale tuto situaci sestřička překombinovala. Tak 2 urgentní pacienti tam byli a to je nutné je vzít co nejdříve, ale ti ostatní byli známí a tak jim dala přednost. Čekala jsem na to moje slíbené "první" místo u lékaře 2 hodiny. A když otevřela dveře a opět zvala pacienta, který byl asi víc jak hodinu za mnou, zvedla jsem se a sestře řekla, že mě je již špatně. A bylo moc, vědí, že po dvojnásobném zavraždění vnučky a dcery a následně dalších úmrtích, kteří se nevyrovnali ze ztrátou, jsem psychicky na tom zle a stále beru prášky.. Omluvila se mě a přeobjednala na druhý den. Domů jsem přišla a začaly se projevovat problémy, které při stresu nastanou. Teď je ráno, já jsem nespala a nevím, co mám říct sestře. Jsem nějak psychicky sražená a léky jsem si musela vzít, aby stresový záchvat ustoupil. Vždy mě vyletí tlak, včera jsem měla 182/106. Tensiomin až napodruhé ho snížil a léky na psychiku také pomohly. Ale otázka je: Jak se mám chovat k sestřičce a doktorovi( který o tom neví a žalovat nechci ? Jinak jsou moc hodní, doktor je ten nejlepší, kterýho jsem kdy poznala? Co jim mám říct? Mě to chování ponížilo....děkuji Dana Švancerová

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 389 lidí

Mohlo by vás zajímat

Rakovina děložního čípku. Jediná rakovina, proti které existuje očkování

Rakovina děložního čípku je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR každoročně zjištěno u 800 žen, z nichž zhruba 360 nemoci ročně podlehne? Podle předních odborníků je na vině hlavně nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV), malý zájem žen o preventivní gynekologické prohlídky klesající s rostoucím věkem, a nízká frekvence využívání vysoce citlivých testů na průkaz HPV.

Máte některý z příznaků koronaviru nebo jste se setkal s nakaženým? Co dělat?

Jak se správně chovat, pokud má člověk příznaky koronaviru anebo se setkal s někým nakaženým?

Jak je to s nárokem na bezplatné očkování proti chřipce a pneumokokům u seniorů?

Proměnlivé počasí podzimních a zimních měsíců přispívá ke zvýšenému výskytu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí, které mohou v závažných případech končit i smrtí. Riziko onemocnění lze přitom snížit očkováním, které patří k nejúčinnějším prostředkům prevence. Navíc obě vakcíny jsou pro lidi starší 65 let zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami a očkování lze aplikovat současně při jedné návštěvě lékaře.

Genitální bradavice - intimní problém, o kterém se nemluví

Genitální bradavice jsou způsobeny lidskými papilomaviry (HPV). Jedná se o vysoce nakažlivou sexuálně přenosnou infekci, která způsobuje výskyt malých bradaviček v oblasti genitálií a v blízkosti řitního otvoru. Genitální bradavice sice nejsou život ohrožující choroba, ale mnohdy sebou nesou nepříjemné příznaky jako pálení, svědění, krvácení a bolest. Navíc toto onemocnění může mít zásadní vliv na sexuální život partnerů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.