Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Kolonoskopie pomůže odhalit nádor tlustého střeva

Kolonoskopii vám lékař doporučí vždy, když potřebuje zjistit, proč máte krev ve stolici, hubnete aniž byste o to stáli, jste chudokrevní, často vás bolí břicho nebo vyšel pozitivně test na okultní krvácení. Měli byste ji podstoupit i ve chvíli, kdy někdo z rodiny trpěl na kolorektální karcinom anebo preventivně po padesátém roce života. více ...

Inzerce
Odpovědi
JJ
8x

Článek je krásně napsaný, ale skutečnost je jiná. Alespoň já mám tu zkušennost. Na konoskopii jsem byla 2x. Vždy mi odmítali dát injekci. Protože mi při první odstaňovali velký polyp, nakonec mi ji dali, až jsem řekla, že bez ní zákrok nepodstoupím. Podruhé mi ji odmítli dát a až jsem řvala na stole bolestí, sám doktor uznal, že by asi byla vhodná. Nemám srůsty, bolest je způsobena nešetrným nafukováním střeva a tím, že doktor tam plyn nechá a neodsaje ho. Doktoři chtějí, abychom chodili na prevenci, ale pacienty zbytečně trápí a ještě to poslouchají ti, co sedí v čekárně. Toto se týká šumperské nemocnice. Kolonoskopie podstoupená v Praze byla naprosto bezbolestná díky analgosedaci.

zrada
7x

naprostý souhlas s komentářem výše byl jsem třikrát a poprvé jsem si připadal jak na středověkých mučidlech pravda bylo to již dávno ani další dvě nebyly rozhodně bez bolestné a to se nebavím o přípravě kdy vypijete šest litrů v podstatě mořské vody softrans total hnus rozhodně bez analgetik do toho nejít...

Věruš
7x

Osobně nemám ani tak problém se samotným vyšetřením jako s přípravou na něj,na kolonoskopii jsem byla zatím celkom čtyřikrát a nespočet mě jich ješt čeká,trpím crohnovou nemocí a s mojí doktorkou ji řádně hlídáme. Ale ta příprava,samotné vyprazdnování je natolik vyčerpávající,že už týden před se stresuji a to se stupnuje,vypít nelákavě vonící a chutnající tekutinu během čtyř hodin a to vždy po litru je šílené..po pár doušcích je mi tak zle že bych vzala raději do zaječích,vyšetření není příjemné ale s opatrností se přežít dá,s podáváním injekcí nemám žádný problém byla mi dána vždy i bez říkání,vše je na dohodě s ošetřujícím lékařem. jak píše"zrada" je to skoro jako na mučidlech jen s tím rozdílem,že my jsme zatím přežili:),nejde nic jiného než se na celou věc dívat s nadhledem a s řádnou dávkou optimismu.

Iveta

Přeji všem hezký den, můj tatínek (62 let) podstoupil před cca půl rokem operaci tlustého střeva, kdy mu odstranili nádor, který byl v takovém špatném záhybu, že lékař na něj pořádně nemohl. Otec má teď dost velké bolesti a minimálně 50x (bez přehánění) chodí na wc, neudrží stolici. Lékař mu žádnou radu neporadí. Pokud máte někdo stejnou zkušenost, prosím ozvěte se. Moc díky. sarlotte@seznam.cz

Dony

Ahoj, dnes jsem zvládl vyšetření a pokud by se měla řešit nějaká operace,bylo mi doporučeno,že nej.jsou v Kyjově před Brnem. Papapa

karla

Nebylo by na čase se obrátit na jiného doktora? Tenhle evidentně nemá zájem pacientovi ulevit.

eva

dnes jsem podstoupila vyšetřeni a dost bolelo nikdo vam neřekne že si mužete nechat dat ruzne varianty bez bolesti a proto otravujte a netrpte jako ja

Věra

Před 10 lety jsem onemocněla ulcerozní colitidou asbolvovala jsem 4 kolonoskopie..Jen jednou jsem dostala injekci a jen jednou jsem byla vyprázdněná, pak mě dělali kolonoskopii i s plným střevem. Střevo jsem si dala do pořádku a léta jsem v pohodě beru jen Mutaflor střevní bakterie a kolon. se vyhýbám. Až letos mě posudková lékařka donutila i přes mé protesty, že jsem v pořádku a že pak budu mít velké bolesti na toto vyšetření. Vyhrožovala mi,že pokud zam nepůjdu nebude mi moc nechat ČID, který světe div se pobírám na kyčel a páteř( nikdy toto vyšetření žádný posudkový lékař nechtěl)..A víte proč jsem na tot vyšetření musela? Protože je s mím ošetřujícím lékařem v jedné politické straně a on si jí stěžoval, že toto vyšetření odmítám.Od té doby mi stěle bolí záda nafukuje se mi břicho.A to mě bylo tak fajn. Takhle se vyrábějí ze zdravých nemocní. Jo jo za kolonoskopii je od pojišťovny pěknej peníz.

Milada

Na kolonoskopii jsem byla ve Svitavách,naprosto bez problémů a bez bolesti při vědomí,personál profesionální a vstřícný.Vyšetření doporučuji,trochu nepříjemné může být pro někoho pití dané tekutiny před vyšetřením,ale bez toho to nejde.Určitě doporučuji.

Veronika

Před vyšetřením, jsem brouzdala na internetu a některé komentáře mě spíše vyděsily. Dle mé zkušenosti je nejhorší vypít 4 litry tekutin. Samotné vyšetření, bylo rychlé, nebolelo. Takže musím všechny uklidnit.....opravdu jsem neomdlela, jak někteří psali hororové scénáře. Každé vyšetření, může ale probíhat jinak. Někteří takové příběhy píší jen aby postrašili ostatní, což je hnusné. Nejdůležitější je se uklidnit. .....a hlavně všemu nevěřit, co se píše na netu.

Dony
3x

Přeji hezký den, jen stručně.Dnes jsem zvládl celé vyšetření tl.střeva a POZOR.Až na chodbě před ordinací jsem se dočetl co tady nikdo nepsal.3 dny před vyšetřením žádné ovoce,zeleninu a podobné dobroty. Držet to na kvalitní vodě bez bublinek,Ideál dětské přesnídávky,NE mléčné výrobky.Den před vyšetřením jem si dal vývar z polévky,bez rohlíku,nudlí.Pít vodu se štávou.Následně jsem měl vyšetření na 10.00hod. Začal jsem pít prvního 1/2 a ihned do 15 min druhého půlitra Tedy první sáček v 16.00 a do hodiny jsem letěl na záchod. Pak další sáček ve 20.00 s tím,že třetí jsem začal ráno ve 04.00. Ráno jsem se vypazdňoval do čisté tekutiny a byl jsem bez potřeby před ordinací lítat na záchod. Všechno je to jen v hlavě.Třeba se opakuji od dřívějších koment.ale šlo to, a hlavně super přístup od začátku až do konce.Sestřička kontaktní,hodná s pochopením,že je to vlasntně normálka a MUDr Rohan Zdeněk ze vsetínské nemnocnice-pohodář s jemnýma rukama.ŽÁDNÝ BAGR. Rozhodně bez příplatku na otupení bolesti a to mi je 48.let. Rozhodně držím palce každému,kdo to podstoupí a dál vychutnává denní život,ikdyž mohou být starosti. Ahoj lidičky Dony.

Míla

Byl jsem uz asi 5× a vzdy jsem u toho usnul a pri vzbuzeni prazdny a bez bolesti za dobre provedeni dekuji Mostecke nemocnici.

Petr.

Bezbolestné? Chodím pravidelně každý rok. A trpím jako kůň! Neskutečné, křečovité bolesti při kolonoskopii...hrůza. Jak tohle můžete tvrdit všem! A ještě mi braly 8 polypů, bolí mě to už třetí ten i doma a dokonce mám i krev ve stolici. Tak kde je ta pravda!

Láďa

Beze zbytku souhlasím s předešlými názory, kolonoskop. vyšetření není vůbec žádná legrace, doktoři nemluví pravdu. Přes polovinu lidí co jí podstoupili, tak měli setsakra problémy, malá část pacientů nemá bolesti, naopak, většinu to dost bolí! A samotná příprava je taky děs. Takže na rovinu, je to jedno z nejhorších vyšetření, co znám. Taková je pravda, páni doktoři

Jarmila

Dobrý den, byla jsem na kolonoskopii minulý týden, pití a čištění mi nevadilo tak moc ale to vyšetření už bylo horší, mám tam srůsty a někdy to zabolelo ale jsem ráda, že jsem tam šla, musím podstoupit odstranění malého nádoru a přišla jsem včas a to je dobře.přeji všem hezký den,Jarmila

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Necháte se naočkovat proti koronaviru?

Zatím hlasovalo 189 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kolo, běh, plavání... Který pohyb nejlépe prospívá kloubům?

„Sportem ku zdraví!“ hlásá staré známé heslo. A je to opravdu tak – tělesná aktivita má pro člověka celou řadu přínosů. Lidem, kteří mají potíže s klouby, mohou však radost z pohybu kazit bolesti, kvůli nimž se mu potom vyhýbají. Tím se ovšem dostávají do začarovaného kruhu. Na jaké typy sportů je vhodné se zaměřit, aby byl pohyb ke kloubům co nejvíce šetrný?

Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida - mezi nejčastější příznaky patří únava a vyčerpanost

Jedná se o chronická celoživotní onemocnění trávicího traktu. Průběh bývá obvykle dlouhodobý s obdobími klidu a vzplanutí, které může být různě těžké, někdy i s nutným operačním řešením. Nemoc se může projevovat i různě výraznými mimostřevními příznaky.

Mám oční vadu. Můžu běhat bez brýlí?

Mám oční vadu, ale když běhám, klasické brýle mi vadí a kontaktní čočky nevyhovují. Můžu běhat bez brýlí?

Fenylketonurie je vzácná metabolická porucha, která vyžaduje doživotní dietu

Fenylketonurie je vrozená porucha metabolismu. Diagnostika nemoci probíhá již v prvních dnech života. Fenylketonurii není možné vyléčit, ale při dodržování speciální diety, mohou postižení jedinci vést relativně plnohodnotný život.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.