Inzerce

Kolonoskopie pomůže odhalit nádor tlustého střeva

Kolonoskopii vám lékař doporučí vždy, když potřebuje zjistit, proč máte krev ve stolici, hubnete aniž byste o to stáli, jste chudokrevní, často vás bolí břicho nebo vyšel pozitivně test na okultní krvácení. Měli byste ji podstoupit i ve chvíli, kdy někdo z rodiny trpěl na kolorektální karcinom anebo preventivně po padesátém roce života. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
JJ
7x

Článek je krásně napsaný, ale skutečnost je jiná. Alespoň já mám tu zkušennost. Na konoskopii jsem byla 2x. Vždy mi odmítali dát injekci. Protože mi při první odstaňovali velký polyp, nakonec mi ji dali, až jsem řekla, že bez ní zákrok nepodstoupím. Podruhé mi ji odmítli dát a až jsem řvala na stole bolestí, sám doktor uznal, že by asi byla vhodná. Nemám srůsty, bolest je způsobena nešetrným nafukováním střeva a tím, že doktor tam plyn nechá a neodsaje ho. Doktoři chtějí, abychom chodili na prevenci, ale pacienty zbytečně trápí a ještě to poslouchají ti, co sedí v čekárně. Toto se týká šumperské nemocnice. Kolonoskopie podstoupená v Praze byla naprosto bezbolestná díky analgosedaci.

zrada
5x

naprostý souhlas s komentářem výše byl jsem třikrát a poprvé jsem si připadal jak na středověkých mučidlech pravda bylo to již dávno ani další dvě nebyly rozhodně bez bolestné a to se nebavím o přípravě kdy vypijete šest litrů v podstatě mořské vody softrans total hnus rozhodně bez analgetik do toho nejít...

Věruš
7x

Osobně nemám ani tak problém se samotným vyšetřením jako s přípravou na něj,na kolonoskopii jsem byla zatím celkom čtyřikrát a nespočet mě jich ješt čeká,trpím crohnovou nemocí a s mojí doktorkou ji řádně hlídáme. Ale ta příprava,samotné vyprazdnování je natolik vyčerpávající,že už týden před se stresuji a to se stupnuje,vypít nelákavě vonící a chutnající tekutinu během čtyř hodin a to vždy po litru je šílené..po pár doušcích je mi tak zle že bych vzala raději do zaječích,vyšetření není příjemné ale s opatrností se přežít dá,s podáváním injekcí nemám žádný problém byla mi dána vždy i bez říkání,vše je na dohodě s ošetřujícím lékařem. jak píše"zrada" je to skoro jako na mučidlech jen s tím rozdílem,že my jsme zatím přežili:),nejde nic jiného než se na celou věc dívat s nadhledem a s řádnou dávkou optimismu.

Iveta

Přeji všem hezký den, můj tatínek (62 let) podstoupil před cca půl rokem operaci tlustého střeva, kdy mu odstranili nádor, který byl v takovém špatném záhybu, že lékař na něj pořádně nemohl. Otec má teď dost velké bolesti a minimálně 50x (bez přehánění) chodí na wc, neudrží stolici. Lékař mu žádnou radu neporadí. Pokud máte někdo stejnou zkušenost, prosím ozvěte se. Moc díky. sarlotte@seznam.cz

Dony

Ahoj, dnes jsem zvládl vyšetření a pokud by se měla řešit nějaká operace,bylo mi doporučeno,že nej.jsou v Kyjově před Brnem. Papapa

karla

Nebylo by na čase se obrátit na jiného doktora? Tenhle evidentně nemá zájem pacientovi ulevit.

eva

dnes jsem podstoupila vyšetřeni a dost bolelo nikdo vam neřekne že si mužete nechat dat ruzne varianty bez bolesti a proto otravujte a netrpte jako ja

Věra

Před 10 lety jsem onemocněla ulcerozní colitidou asbolvovala jsem 4 kolonoskopie..Jen jednou jsem dostala injekci a jen jednou jsem byla vyprázdněná, pak mě dělali kolonoskopii i s plným střevem. Střevo jsem si dala do pořádku a léta jsem v pohodě beru jen Mutaflor střevní bakterie a kolon. se vyhýbám. Až letos mě posudková lékařka donutila i přes mé protesty, že jsem v pořádku a že pak budu mít velké bolesti na toto vyšetření. Vyhrožovala mi,že pokud zam nepůjdu nebude mi moc nechat ČID, který světe div se pobírám na kyčel a páteř( nikdy toto vyšetření žádný posudkový lékař nechtěl)..A víte proč jsem na tot vyšetření musela? Protože je s mím ošetřujícím lékařem v jedné politické straně a on si jí stěžoval, že toto vyšetření odmítám.Od té doby mi stěle bolí záda nafukuje se mi břicho.A to mě bylo tak fajn. Takhle se vyrábějí ze zdravých nemocní. Jo jo za kolonoskopii je od pojišťovny pěknej peníz.

Milada

Na kolonoskopii jsem byla ve Svitavách,naprosto bez problémů a bez bolesti při vědomí,personál profesionální a vstřícný.Vyšetření doporučuji,trochu nepříjemné může být pro někoho pití dané tekutiny před vyšetřením,ale bez toho to nejde.Určitě doporučuji.

Veronika

Před vyšetřením, jsem brouzdala na internetu a některé komentáře mě spíše vyděsily. Dle mé zkušenosti je nejhorší vypít 4 litry tekutin. Samotné vyšetření, bylo rychlé, nebolelo. Takže musím všechny uklidnit.....opravdu jsem neomdlela, jak někteří psali hororové scénáře. Každé vyšetření, může ale probíhat jinak. Někteří takové příběhy píší jen aby postrašili ostatní, což je hnusné. Nejdůležitější je se uklidnit. .....a hlavně všemu nevěřit, co se píše na netu.

Dony
3x

Přeji hezký den, jen stručně.Dnes jsem zvládl celé vyšetření tl.střeva a POZOR.Až na chodbě před ordinací jsem se dočetl co tady nikdo nepsal.3 dny před vyšetřením žádné ovoce,zeleninu a podobné dobroty. Držet to na kvalitní vodě bez bublinek,Ideál dětské přesnídávky,NE mléčné výrobky.Den před vyšetřením jem si dal vývar z polévky,bez rohlíku,nudlí.Pít vodu se štávou.Následně jsem měl vyšetření na 10.00hod. Začal jsem pít prvního 1/2 a ihned do 15 min druhého půlitra Tedy první sáček v 16.00 a do hodiny jsem letěl na záchod. Pak další sáček ve 20.00 s tím,že třetí jsem začal ráno ve 04.00. Ráno jsem se vypazdňoval do čisté tekutiny a byl jsem bez potřeby před ordinací lítat na záchod. Všechno je to jen v hlavě.Třeba se opakuji od dřívějších koment.ale šlo to, a hlavně super přístup od začátku až do konce.Sestřička kontaktní,hodná s pochopením,že je to vlasntně normálka a MUDr Rohan Zdeněk ze vsetínské nemnocnice-pohodář s jemnýma rukama.ŽÁDNÝ BAGR. Rozhodně bez příplatku na otupení bolesti a to mi je 48.let. Rozhodně držím palce každému,kdo to podstoupí a dál vychutnává denní život,ikdyž mohou být starosti. Ahoj lidičky Dony.

Míla

Byl jsem uz asi 5× a vzdy jsem u toho usnul a pri vzbuzeni prazdny a bez bolesti za dobre provedeni dekuji Mostecke nemocnici.

Petr.

Bezbolestné? Chodím pravidelně každý rok. A trpím jako kůň! Neskutečné, křečovité bolesti při kolonoskopii...hrůza. Jak tohle můžete tvrdit všem! A ještě mi braly 8 polypů, bolí mě to už třetí ten i doma a dokonce mám i krev ve stolici. Tak kde je ta pravda!

Láďa

Beze zbytku souhlasím s předešlými názory, kolonoskop. vyšetření není vůbec žádná legrace, doktoři nemluví pravdu. Přes polovinu lidí co jí podstoupili, tak měli setsakra problémy, malá část pacientů nemá bolesti, naopak, většinu to dost bolí! A samotná příprava je taky děs. Takže na rovinu, je to jedno z nejhorších vyšetření, co znám. Taková je pravda, páni doktoři

Jarmila

Dobrý den, byla jsem na kolonoskopii minulý týden, pití a čištění mi nevadilo tak moc ale to vyšetření už bylo horší, mám tam srůsty a někdy to zabolelo ale jsem ráda, že jsem tam šla, musím podstoupit odstranění malého nádoru a přišla jsem včas a to je dobře.přeji všem hezký den,Jarmila

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 366 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kontaktní čočky: správným výběrem roztoku prodloužíte životnost a ušetříte peníze

Péče o kontaktní čočky (vyjma jednodenních) obnáší také čištění a uchovávání přes noc. K tomu potřebujeme roztoky. Mnoho lidí ale nesprávným výběrem nevědomky zkracuje životnost jak čoček, tak roztoků, a zbytečně tak zatěžuje peněženku a možná i riskuje infekci. Jak roztoky vybírat a používat správně, abyste prodloužili životnost čoček na maximum, radí kontaktolog e-shopu VašeČočky.cz Daniel Szarvas.

Rakovina děložního čípku. Jediná rakovina, proti které existuje očkování

Rakovina děložního čípku je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR každoročně zjištěno u 800 žen, z nichž zhruba 360 nemoci ročně podlehne? Podle předních odborníků je na vině hlavně nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV), malý zájem žen o preventivní gynekologické prohlídky klesající s rostoucím věkem, a nízká frekvence využívání vysoce citlivých testů na průkaz HPV.

Máte některý z příznaků koronaviru nebo jste se setkal s nakaženým? Co dělat?

Jak se správně chovat, pokud má člověk příznaky koronaviru anebo se setkal s někým nakaženým?

Jak je to s nárokem na bezplatné očkování proti chřipce a pneumokokům u seniorů?

Proměnlivé počasí podzimních a zimních měsíců přispívá ke zvýšenému výskytu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí, které mohou v závažných případech končit i smrtí. Riziko onemocnění lze přitom snížit očkováním, které patří k nejúčinnějším prostředkům prevence. Navíc obě vakcíny jsou pro lidi starší 65 let zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami a očkování lze aplikovat současně při jedné návštěvě lékaře.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.