Inzerce

Nedivím se, že někdo skočí z mostu kvůli hučení v uších

Dovedete si představit, že byste měli na hlavě celý den přilbu, která tlumí zvuky zvenčí a zesiluje šum, který máte uvnitř hlavy? Přesně tak se cítí lidé s tinnitem, čili chronickým šelestem v uších. Neustálé hučení někdy vůbec nevnímají, jindy kvůli němu nejsou schopni ani telefonovat... Aby "překřičeli" zvuk uvnitř hlavy, chodí se sluchátky, pouští si nahlas hudbu... Vyléčit tuto chorobu je velmi těžké. To potvrzuje i Doc. MUDr. Aleš Hahn, CSc., přednosta kliniky ORL Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Simona P.
3x

Dobrý den paní Kamilo, s Vaším příběhem se naprosto stotožňuji. Já sama tinnitem trpím ve svých dvaceti letech již téměř rok. Vše začalo nejprve silnou rýmou a ucpáním dutin kdy mi uši zalehly. O něco později když jsem šla do práce se mi stala velice nepříjemná věc, Při vstupu do obchodu jsem špatně zadala PIN a spustil se alarm. Naprosto nesnesitelný zvuk trýznil moje uši více než 15 minut než jsem uměla přístroj zpravit. Utrpěla jsem tím velký psychický šok a pocit beznaděje. Jsem si téměř jista že toto bylo spouštěčem mého problému. Ale kde hledat příčinu? Myslím, že ta bude někde uložena v mé psychice a já mám za úkol ji najít a zpracovat. Mám před sebou jistě dlouhou cestu do svého nitra, kam mi snad správní lidé pomohou se nasměrovat. Proto i Vám mohu poradit nevzdávat se a hledat odpověď pouze hluboko v sobě. Věřím, že uvědoměním se ke změně k lepšímu dopracujete. Přeji hodně trpělivosti všem,kteří sdílejí stejný problém.

Eva K.
4x

...ach jo, v dost věcech jsem s p.Kamilou ztotožněná.Ale mě nejvíce pomůže jen ticho.Zvuků a to často různorodých mám v pravé straně ucha či v mozku"milion"/.. Už mě i vadí když okolo mě/jdu pěšky/ projede jen jednou, jedinný auto a náhle slyším podivný zvuk...Trápím se s tím od cca června 2015.Pocit raději skočit z mostu už jsem měla, pocit ruchu, třes těla, pocit na zvracení, také Pocit snad rozkopat všechno a všechny při nákupu a to nezbytném-/potraviny/,též. Pocit už o tom raději nemluvit a nazvat to ,že nežiju, ale přežívám i to mám za sebou... Mám za sebou prvotní 5-ti denní kůru ve Vinnohr.nemocnici inj.Kortikoidy. Jeden, jedinný den úleva, potom Betaserc, Potom Tebokan - -malinko občas úleva/dejme tomu - spánek-občas také ne, no a třeba hoďka klidu., potom Neurol=to neberu a neuznávám, vysoce návyk.lék.No a jinak prý se s tím naučit žít a léčit to nejde, no a chápe mé pocity pan doktor Šejna. Přijdu si u něj jako hadr, já se mu svěřím-proběhne audio.. a on si do zprávy napíše pouze/pacientka je vzteklá...?, což je nesmysl, alespoň měl napsat zoufalá a nechce si připustit, že zase uděláme za půl roku audio, písne nějaký receptík "lentilek"na mou diagnou a opět mi řekne...to se chce s tím naučit žít.Jde mi o přístup..A asi bych se více otevřela, bohužel mi to moc nejde.Jen vím, že opravdu s tímto bojuji, nechci skočit z mostu, ale fakt jsem bez energie a v háji...Jsem uzavřená s tímto obtěžovat kohokoliv protože říkat jim to každý den...to je na psycho...Můj e.m: .kurkova@cbox.cz Omlouvám se-nějak to ze m jde ven ě, ale myslím více povrchně, malinko z hlouby duše..Je to taková malá beznaděj, ale...částečně to křičím do světa a konečně to ze mě trošku lítá ven a i malinká úleva je tam někde uvnitř mě.Eva

Adam Vítek
4x

Dobrý den. Moc dobře vím, jak se cítíte. Je mi 20 a také už tinnitem trpím přes rok. Můj tinnitus je OBJEKTIVNÍ, mohou ho slyšet i lidé, kteří k mému uchu přiloží to své :-)) ... Za ten rok už jsem se docela naučil s tím žít a už nevěřím, že někdy přijde den, kdy neuslyším to své LUPNUTÍ v uchu... než jsem zjistil, že lupání je slyšitelné, tak jsem podstoupil CT mozku, rehabilitace krční pátře, rtg dutin, krevní rozbor... ale nic. Bojím se, že spouštěcím impulsem byla psychika. Tak držím všem palce!

Petr
4x

Taky jsem měl něco podobného a hodně silného v jednom uchu ,ale na ušním mě řekla paní doktorka ,že jsem málem přišel o sluch v tom postiženém uchu ,jinak pomohly maďarské léky infuze cca 5 sezení ,problém byl ,že paní doktorka říkala ,že léky jsou drahé a nemůžu si je ani zaplatit apod. nakonec jsem neplatil nic a pojišťovnu to stálo pár set korun směšná položka ,od té doby ok uši fungují občas trošku se mi zdá ,že něco ,ale raději se vyýbám velkému ¨hluku ,pokud třeba budu pracovat se strojem vezmu si raději sluchátka.

Jiřina

Petře prosím o název těch léků které vám pomohly od tinnitu. Děkuji j.harakova@seznam.cz

Romana D.
7x

Dobrý den, jsem člověk,který věří léčivé síle přírody. Příčina nemocí je skrytá v tom, že naše tělo je zaneseno toxinama,jsme v době,kde převládá chemie. Nejvíce se jich usadí ve střevech a nyní vím,že i v dutinách. Při hledání možností jak se toxinů zbavit jsem nejprve narazila na detoxikační kuru,byla jsem pozitivně překvapená, jak tělo reagovalo. V pravidelnosti čištění je úspěch cítit se zdravě. Dále studuji jak nejen detoxikačně je prospěsná Aloe Vera.Své zdraví si hýčkám pitím aloe gelu, život mi do cesty přihrál možnost mít ho v té nejlepší kvalitě. Je to pár dní, kdy mi kamarádka řekla o panu Pavlu Šímovi,který poradí s výplachem dutin bylinkami. Tento výplach může pomoci nejen při tinnitusu. Ráda poskytnu informace těm, kteří chtějí opravdu vzít zdraví do svých rukou, místo běhání po ordinacích. Lidé staví své zdraví na 1. příčku důležitosti v životě a tak málo pro něj dělají...Nacházím svůj smysl života v možnosti předat lidem informace a tím pomoci ať je nás více zdravých a veselých lidí :-) Můj email je: romana.dvorakova@gmail.com

Adriana
4x

Dobrý večer,já měla také tinitus,z ničeho nic mě začalo silně pískat v uchu.Bylo to nesnesitelné.Šestý den jsem přestala slyšet,byl to hrozný pocit,jako bych měla jen půlku hlavy.Šla jsem k lékaři,kde mě ihned nasadily injekce 2x denně.Dávali mi Agapurin.Měla jsem,ale štěstí a po léčbě se mi vrátil sluch a pískání bylo slabší.Dále jsem se léčila 3 měsíce,brala jsem léky.Dnes jsem v pořádku a všem bych moc přála mít to štěstí jako já.Samozřejmě se musím vyhýbat hlučnému prostředí,stresu atd.Začala jsem se zabývat čínskou medicínou a tam jsem se dočetla o čaji,který rozšiřuje cévy,detoxikuje a po vybrání jednoho balení by se měl tento problém s šumem zmírnit až vymizet.Tak ho od té doby raději preventivně piju.a.janderkova@seznam.cz.

Edka
2x

Dobrý den, byla byste tak laskavá a odpověděla jak se ten čaj jmenuje? Mnohokrát děkuji.

Adriana
1x

Čaj se jmenuje ANTILIPIDOVÝ je od čínské medicíny Tiens.

Edka
1x

Ještě prosím jeden dotaz, jak dlouho Vám u lékaře aplikovali Agapurin, děkuji za odpověď.

Adriana
1x

Agapurin jsem měla v injekcích a píchali mi ho dvakrát denně ráno a večer deset dní ap ak jsem ještě brala léky asi tři měsíce.

janak.
2x

Ahoj, mě jke 49 let a tinitus mi začal asi tak před 6 roky, kdy mi začalo zvonit nepravidelně, ale za to velice nahlas v uších. Už tehdy jsem na to dostala nějaké léky, které nepomohli, Pak to zase přesatalo a tak se to opakovalo. Nyní to budou 3 roky, co mám tinitus nepřetřžitě ve dne v noci. Je to šílený. Někdy si říkám, jak to ještě dlouho vydržím ? Beru antidepresiva, pravidelné kontroly, každý rok kapačky, barokomory a nic. Nevím, jestli se s tím dá žít, já spíše přežívám, protože jsem z toho otrávená a unavená.

Adriana
2x

To se divým,že Vám nenapsali injekce ty zabírají rychleji.

Dáša
1x

měla jsem ten samí problém,já to tedy přišítala tomu,že jsem trpěla na záněty stř.ucha,zkusila jsem tedy podle knihy Sám sobě doktorem,nasávání slané teplé vody nosem,prý se ím čistí kanálky,nevím jestli to má vliv na hučení psychického rázu,ale mně to pomohlo,mám od toho klid a přestaly mi i záněty

Martina
1x

Dobry den, mam podobne zkusenosti, trpim sumenim v levem uchu a mam zavrate, prodelala jsem vysetreni na neurologii, ORL,ale zatim bez úspěchu, pravděpodobně příčina je také nachlazení, rýma, zalehnutí uší a také stres. Do dnes jsem si myslela, že jsem blazen a okoli me tak uz i vnimalo,ze si vymyslim, ze mi sumi v usich, ale zde jsem zjistila, ze podobne trpi vic lidi,coz me uklidnilo,ale zaroven se asi musim smirit s tim, ze je to asi beh na dlouho trat, pripadne se s tim naucit zit( jen tu zavrat bych rada odstranila). Držím všem palce.

Jindřiška
1x

Po zdlouhavé chřipce jsem jednou večer měla pocit, že mi do obou uší natekla rýma. Zabublalo to a neslyšela jsem. Jsem od dětství nedoslýchavá, běžela jsem k lékaři hned ráno. Následoval výplach - nepomohlo. Léky - nepomohly. Po dvou týdnech pravé ucho odlehlo samo, levé zůstalo zcela hluché a hučí mi v něm jako v transformátoru. Začíná to jakoby zdálky, stupňuje se to až se chytím za hlavu a chce se mi křičet. Pak se to ztiší a po chvíli začne znovu. Doktoři moudře pokývali, že se to stává, ale nic nedělají. Je to hrozné, sotva ráno otevřu oči, probudí se i transformátor v mé hlavě...

Dědek

sleduj příznaky chlamydie pneumoniae

Lenka

Jindřiško sice Vám bohužel neporadím,poněvadž mám šílený pískot v uších už osm let,k tomu obrácený spací rytmus,závratě a spoustu dalších potíží,přesně jak píšete hrozné a to je ještě mírně řečeno,je to spíše šílené.Zároveň osm let trpím těžkou nedoslýchavostí a poslední dva roky mi zbývající sluch bere tinitus,takže bez sluchadla neslyším a se sluchadlem slyším,ale nerozumím.Proč Vám píši je to,že mě zajímá,píšete,že jste nedoslýchavá a že díky obtížím s tinitusem jste na levé ucho neslyšela vůbec.Zajímá mě,když jste navštívila lékaře,určitě Vám udělali audiogram,zachytila jste zvuk na audigramu?Pak Vám určitě udělali jiná měření(přístroje),říká se jim objektivní,prokázali Vám i přístroje,že Vaše ucho je hluché,objektivním vyšetření či ne?Subjektivní je to co vnímáte sama,tudíž audiogram a a objektivní,je to co nemůžete sama ovlivnit,tudíž přístroje(Bera atd).Moc by mě Vaše odpověď pomohla,prosím ozvěte se mi na E-mail:lenkabraham@seznam.cz.Děkuji:) a hodně štěstí a pevné nervy.

Patricie

Dobry den ja mám tinnitus přes mesic byla jsem na infuzich a v komoře je mi 29 let a ted čekám az bude záři jdu na nejake bera vyšetření beru betaserc 24 rano a večer mám to pravem uchu kdyz jsem se ptala v nemocnici jestli se stim da neco dělat nikdo mi nedokázal odpověd pry si mám na to zvyknout

Hanka

A podarilo se to vylecit?

Rybka
2x

Zdravím všetkých tinnitusárov. Je to veľmi smutné, že v tejto pretechnizovanej dobe nám všetci radia, že si máme na tinnitus zvykať a nevšímať si ho. Ale návod na zvyk a nevšimnutie si ho nám nikto nedá. Vraj nemáme na tie zvuky, ktoré nám tinnitus prináša myslieť. Ale ako? Je pravda, že keď sme zaneprázdnení prácou, zisťujeme, že naň zabúdame, ale človek musí aj oddychovať. Je nemožné sa stále zamestnávať niečim, aby sme sa vyhli tinnitusu. Tinnitus nás veľmi unavuje, oberá o energiu, radosť zo života, deprimuje. Ja s ním bojujem už 5 rokov. Absolvovala som okrem hyperbarickej komory hádam všetko (infúzie,CT,MR,vestibulologické vyšetrenie, sono ciev, rehabilitáciu krčnej chrbtice, akupunktúru, ušné sviečky, dokonca i ľudového liečiteľa) všetko O bodov. Ja si tiež vyčítam, že som v piatok po zaľahnutí ucha(myslela som si, že je to mazivom)nebežala hneď k lekárovi, ale až v pondelok. Ale ani v pondelok som nedostala infúzie, ktoré vraj môžu tinnitusu zabrániť. Tie som dostala až keď sa mi pridružili závrate. Celé vyšetrenie trvalo vyše pol roka, bohužiaľ na všetko sa čaká. Doposiaľ nemám zistené čo bolo príčinou môjho tinnitusu, podotýkam, že som nemala žiadny zápal, ucho ma nikdy nebolelo, neprekonala som v tom čase ani chorobu. A tak si aj ja teda "zvykám". Nielen na hluk a cvrlikanie v uchu(hlave) ale už aj na znížený sluch v postihnutom uchu. Verme spoločne, že sa všetci dočkáme a zakúsime ako chutí ticho. Zaželajme si, aby to bolo čo najskôr. Veľa šťastia!

Daniela

Jak tak zde čtu,každého postihl Tinitus z jiné příčiny.Já ho mám od chvíle,kdy jsem upadla na schodech,ošklivě si narazila záda a páteř.Od té chvíle mi nepřetržitě píská v obou uších,ORL,neurologie vše o.k.,ale já stále již čtvrtý měsíc čekám,kdy mi to přestane.Na ultrazvuku cév mi pan doktor řekl,že spouštěcích faktorů tinitu může být mnoho,v mém případě je to způsobeno naražením kostrče,beder a páteře.Mám si na to začít zvykat žít s tím.Jsem z toho nešťastná a zoufalá.Takže bacha všichni až budete padat na záda!!!!!

Dana
1x

Zdravím všechny takto postižené,žiji s tinitem už 13let,kdy jsem postupně prřicházela i o sluch v nemocném uchu,brala jsem jen léky na prokrvení,až mi paní doktorka sdělila,že mi bohužel odumřely buňky ve vnitřním uchu,na nějž teď z 85% neslyším.Na to zdravé jsem také hluchá na 12%.Od roku 2001 trpím i silnými závratěmi s rotací a zvracením.Na to jsem dostala léky,po kterých tyto silné záchvaty pominuly,zůstal jen pocit nejistoty,jakoby lehká opilost a výrazně se zvýšil tinitus.Dřív to bylo jen takové šumění,jako když skončilo vysílání v televizi,nyní je to silnější šum s ostrým syčením,někdy slyším i různé tóny,sykot kolísá.Jít vedle potoka,který vede podle silnice,je pro mne nebezpečné,neslyším v tom případě auto a o jízdě na kole už ani nemluví.Opravdu si umím představit,že kvůli tomu někdo skočí třeba z mostu.

Dan

Dobrý den, mám tinnitus již od dětsví, kdy jsem si o plně neuvědomoval. Nedávno při usínání jsem si více všiml zesilujícího hlukotu v hlavě, tak jsem jen tak pro zajímavost zkusil na googlu vyhledat "hučení v uších" v domnění, že je to normální a jen se dozvím, co to je. Bohužel jsem zjistil že patřím k části lidí, kteří trpí tinnitem. To vě mě probudilo řadu destruktivních myšlenek, ztrátu chuti do života a prohloubení již existujících psychyckých problémů. Zatím jsem navštívil pouze ušní, kde mi řekli že uši mám v pořádku, že se toho nezbavím a musím se naučit s tím žít (a že si mám pouštět na usínání rádio). Prohloubil se ve mě pocit totální bezmoci a úzkosti. Dnes jsem na tom již lépe. Je mi 17 let. Věcí, kterou bych mohl doporučit, je meduńkový čaj. Ten tinnitus sice neodstraní, ale zbaví vás alespoň na chvíli depresivních myšlenek a vytvoří pocit štěstí. Také budete ospalejší a snadněji usnete. Určitě nikdy nechci brát antidepresiva, kvůli jojo efektu. Na ně bych přistoupil pouze v těch nejhorších depresích. Stále doufám, že se medicína posune dopředu a objevý úspěšnou metodu léčby jakéhokoliv tinnitu. Všem tinnitářům bych chtěl vzkázat, že všechno se dá zvládnout, a já sám jsem u sebe vypozoroval že díky tinnitu jsem silnější (už prostě vím že mě nic nedokáže zničit, protože jsem zvládnul i velmi stresující neléčitelnou nemoc). Hledejte radost v aktivním životním stylu a mluvte o svém problému s ostatními. Přijměte to jako součást vaší cesty. Pomáhejte ostaním tinnitářům. Hodně štěstí!

Šárka

Já mám tinnitus již 23 let. Naučila jsem se s ním žít, často ho už ani nevnímám. Mám ho v obou uších a pískání a šumy slyším kolem celé hlavy. Říkám tomu "hudba sfér" . Někdy je silnější, někdy slabší, občas cítím tlak v uchu a hluboký tón, který záhy přejde. Začalo mi to jednou v noci. Když jsem otočila hlavu, ozvalo se písknutí, když jsem ji narovnala, přestalo a tak pořád dokola. Ráno už mi pískalo nepřetržitě. Na ušní jsem šla okamžitě, provedli mi výplach, profoukli Eustachovu trubici, byla jsem na rentgenu vnitřního ucha, s krční páteří... bezvýsledně. Myslím si, že to je spíš cévní záležitost, protože občas v uších cítím i takové bublání a tlak. Zjistila jsem, že tinnitem trpí spousta lidí a výsledky různé léčby jsou téměř vždy nulové. Vždyť nikdo ani nedokáže určit, čím to je! Řekla bych, že poslední dobou trochu hůř slyším, ale v práci ani v životě mi to nepřekáží. Zvykla jsem si, sžila jsem se s tím, konec konců to je jediná choroba, kterou mám, tak jsem na tom ještě dobře. Píši vám to proto, že kdyby se vaše snahy o vyléčení nesetkaly s úspěchem, opravdu se dá na to zvyknout, nevnímat to a brát to tak nějak jako součást života. Já jsem toho důkazem. :-)

Jana Červenková

Potvrzuji,mám to od rozvodu,nějakých 25 let,většinou už to nevnímám,po rozčilení ano. ...prášky mi nesedli,do nemocnice jsem nešla nebo nemusela,ale strach mám,stárnu....nějaká poradna v Brně prosím?

Marcela

Dobrý den. Je mi 22 let a trpím tinnitem. Nejdříve jsem měla zalehlé levé ucho. Byla jsem na ORL, ucho mi propláchli a řekli, že je to od rýmy, tak mi nasadili antibiotika. Pak jsem v něm cítila tekutinu, tak mi pan doktor propíchl bubínek. Ulevilo se mi, ale v ten samý den, večer, mi v něm začalo pískat. Tak jsem jela na pohotovost a doktorka mi okamžitě nasadala infuzi, betahistin 24mg a jelikož jsem nemohla spát, tak i prášky na spaní. Můj pan doktor mi nasadil kortikoidy místo infuzí a čekalo se. Pak se z ničeho nic objevil divný zvuk, něco jako hučení a v tom slabá morzeoka. Okamžitě jsem šla na ORL a tam mě poslali na infuzní léčbu. Ta ale nezabrala a zvuk dále trval, poslali mě na MRI mozku, také na rtg C páteře, ale nic nenašli. Audio je také v pořádku. Teď se zvuk přidal i do druhého ucha, je to taky jako morzeoka, ale zvuky se mezi sebou mlátí : ( usnout je skoro nemožné, ale snažím se. Mám taky ozvěnu svého hlasu v pravém uchu, hlavně při námaze. Doktor mi řekl, že možnosti ORL jsou vyčerpány a že už mi může pomoci jen psychiatr. Jela jsem tedy do prahy na specializovanou kliniku. Tam si paní doktorka prohlédla všechny dokumenty, a poslala mě ještě na Bera vyšetření, sono cév na krku a na neurologické vyšetření, tak uvidíme, jak to dopadne, ale žít s tím nechci, je to strašné. Doufám, že to brzo zmizí. Užívám Betahistin 24 mg 3x denně k tomu chci přidat tebokan 120 mg 2x denně, B6 a B12, tak uvidíme.

Marcela

tak v levém uchu mám rezonanci a takový slabý pískot a v pravím přerušované zvonění :(

Sandra

Dobry den,prave s tinitem lezim uz 7 den v nemocnici na infuzich s cavintom..zatim bez efektu.v uchu mi piska a jak vsichni popisujete je to opravdu neprijemne.vsem,kteri timto problemem trpi preju pevne nervy a nadeji,ze se dockaji dne,kdy problem odezni a budou v poradku.

Hanka

Mohu se zeptat, zda lecba zabrala? Diky

Peetrs
1x

Je mi 34 let a nejdřív to začalo - jako když slyšíte venku v ulici nastartované auto.. Až jsem ho začal vyhlížet, kdo tam má přes 20 minut nastartované auto. Pak mi došlo, že to mám uchu - napřed v jednom. Trochu jsem si na to zvykl a když jsem do sebe kopl několik piv a nějaké kořalky, tak bylo na 2 - 3 dny klid. Mám to tak 3 - 4 roky. Chlast vůbec nepomáhá - jen to zhoršil. Teď už mi v palici píská permanentně...íííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí. Ale když něco řeším, tak si to neuvědomuji, ale jinak furt.. Je to hnus, a soucítím s Vámi - myslím, že už se toho nezbavím.. :'(

Mirek

Je mi 58 let a tinnitus mi začal syčet a pískat před třemi roky. Začalo to úplně z ničeho nic, večer vleže u TV. První rok byl na zbláznění a prošel jsem si asi jako většina, všemi možnými vyšetřeními ale nic mě nezjistili. Každý rok chodím na kontrolu na ušní na audio, syčení má 40 db ale intenzita různě kolísá. Týden to třeba ani nevnímám a z toho příjdou dny, kdy si beru i prášek na spaní abych usnul. Jiné prášky neberu a jsem už smířen s tím, že mi to přestane pískat alespoň po smrti :) Jinak můj poznatek je (ale u každého to funguje jinak), občas mi pomáhá, když si dám večer sedmičku bílého vína. Nesmí to být ale ani více ani méně. Když je to méně, tak to pískání moc neztlumí a když je to více, tak to sice ten večer utlumí poměrně dost ale o to je to horší druhý den. Jsem muzikant a a dlouho jsem si vyčítal jestli ten tinnitus nemám z hluku. Ale hraji a zpívám dále a tinnitus je stále stejný - tedy nezhoršil se ani o decibel.

Miran

Zdravím,mě začalo pískat v pravém uchu asi před měsícem.Zašel jsem hned ke své doktorce a ta po prohlédnutí uší zjistila,že pravé ucho mám čisté a poslala mě na ORL, kde jsem podstoupil klasická vyšetření + výplach uší a závěr zněl,že je to od páteře.Léky beru Tebokan 124 mg a B12.Dnes poprvé bez pískání,tak si to užívám.Taky jsem měl takové stavy kdy se mi chtělo i brečet když jsem si přečetl,že je to běh na dlouhou trať a vůbec se nedivím,když někdo propadá zoufalství.Prý to může být když se vymění plomba a změní se vám zkus.Já osobně jsem si nechal opravit 7 zubů během 1 roku a trochu to k tomu přičítám.Taky jsem prožil hektický rok,chce to trochu zvolnit.Stres je vůbec největší zabiják.Tak hodně štěstí.

Vladimir

Dobrý deň s ti nite m žijú 18 let berú betaserc, a cavinton nemoch sem to hucanie vydrzet a letel sem na psychiatri. Po mesici sem opustil nemocnici potom leky betaserc, cavinton a do tedka bylo vše v poradku sel sem do prace tak sem se dal očkovať proti chrípce no nakoniec sem ji dostal a tet zase mi huci v hlavie berú lieky pres deň to vypne v noci sem na nohou tak nevim co mam delat .prejde šou nejaký kapky ktery úpravy hucanie. no nevim nazev Dekuju za to ze nekde to procte a napíše taky sveta skúsenosti.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 358 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kontaktní čočky: správným výběrem roztoku prodloužíte životnost a ušetříte peníze

Péče o kontaktní čočky (vyjma jednodenních) obnáší také čištění a uchovávání přes noc. K tomu potřebujeme roztoky. Mnoho lidí ale nesprávným výběrem nevědomky zkracuje životnost jak čoček, tak roztoků, a zbytečně tak zatěžuje peněženku a možná i riskuje infekci. Jak roztoky vybírat a používat správně, abyste prodloužili životnost čoček na maximum, radí kontaktolog e-shopu VašeČočky.cz Daniel Szarvas.

Rakovina děložního čípku. Jediná rakovina, proti které existuje očkování

Rakovina děložního čípku je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR každoročně zjištěno u 800 žen, z nichž zhruba 360 nemoci ročně podlehne? Podle předních odborníků je na vině hlavně nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV), malý zájem žen o preventivní gynekologické prohlídky klesající s rostoucím věkem, a nízká frekvence využívání vysoce citlivých testů na průkaz HPV.

Máte některý z příznaků koronaviru nebo jste se setkal s nakaženým? Co dělat?

Jak se správně chovat, pokud má člověk příznaky koronaviru anebo se setkal s někým nakaženým?

Jak je to s nárokem na bezplatné očkování proti chřipce a pneumokokům u seniorů?

Proměnlivé počasí podzimních a zimních měsíců přispívá ke zvýšenému výskytu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí, které mohou v závažných případech končit i smrtí. Riziko onemocnění lze přitom snížit očkováním, které patří k nejúčinnějším prostředkům prevence. Navíc obě vakcíny jsou pro lidi starší 65 let zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami a očkování lze aplikovat současně při jedné návštěvě lékaře.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.