Inzerce

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce
Odpovědi
Linda

Gabino, moc na vas myslim. Vytrpeli jste si uz hodne. Preji Vam hodne sil a odvahy v zaveru te strastiplne cesty.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. března 2017, 23:53:35

gabina

Moc děkuji musim to nějak zvládnout jen nevím jak ,držtee všichni.

1. dubna 2017, 22:02:48

Linda

JiB, co se u vas deje? Jak se vam dari? Dlouho jste se neozvala ...

2. dubna 2017, 23:23:35

JiB

Gábino,...moc na vás myslím..

4. dubna 2017, 13:36:32

JiB

Lindo, u nás to bylo dramatické. Manžel se dostal do stavu, že to vypadalo, že každý den odejde. Nemluvil, plně inkontinentní, nepostavil se ani si sám nesedl,celý den jen spal...bylo mu moc zle. Nevěděl jestli je den či noc.... Já jsem, ale pořád cítila, že to ještě nemá být. Prosila jsem onkoložku, aby něco udělala .... v podstatě mně odkázala na hospic. Naštěstí jsem se nedala a znovu ji vysvětlovala v jakém stavu se manžel nachází ... po dlouhém přemlouvání na mně do telefonu houkla ... tak mu zkuste ještě cukr, ale připravte se na to, že umírá. Nechala jsem mu nabrat krev ... výsledek byl těžká cukrovka způsobená kortikoidy. Okamžitě ho odvezli do nemocnice na kapačky. Tam mi vysvětlili, že je možné, že se domu už nevrátí. Nechtěla jsem si to připustit a tak jsem si ho po pár dnech vzala domu. Píchám mu 4x denně inzulin. Manžel po několika dnech začal mluvit, .... a výsledek je takový, že dnes chodí po domě, sám se nají, sám si dojde na WC, sám se oblékne. Ano, je stále hned unavený, ale zatím se stále ještě raduje ze života. Nevím, na jak dlouho, ale je ode dne silnější a stále se zlepšuje. Kdybych nebojovala nejspíš by už zemřel na komplikace s cukrovkou. Uvědomila jsem si, jak strašné máme zdravotnictví, ne co do odbornosti, ale po sociální stránce. Odepsali ho, nikoho nezajímá ... už ani jako člověk. Na onkologii byl naposled v prosinci. Chápu, že s jeho krevním obrazem nemůže dále dostávat chemoterapii, ale trocha zájmu by je nezabila. Ton s jakým se mnou mluvila onkoložka po telefonu, jak mi jasně dala najevo, že ji obtěžuji. Bylo mi do pláče. Soucit .. empatie v našem zdravotnictví opravdu chybí. V květnu má manžel MR a PET, tak uvidíme. A jak vy Lindo? Jak tatínek je na tom a jak vše zvládáte?

4. dubna 2017, 13:57:31

Biba

JiB jsem ráda že jste se ozvala a že se manželův stav zlepšuje. Moje maminka skončila s ozařováním a opět ji nasadili kortikoidy. Nevim proc? Do zprávy nenapsali ani na jak dlouho jako kdyby je měla brát pořád? Po operaci je brala asi týden pak tam bylo že vysadit. Nerada bych aby kvůli nim chytla cukrovku. Má takové červené oteklejsi tvare. Nebo se fortecortin bere po ozáření už porad? Žádný vyšetření hlavy ji od operace nedělali.

5. dubna 2017, 19:04:55

Linda

Bibo, po ozařování jsme měli také Fortecortin. Dává se proti otoku mozku, který může následkem ozařování vzniknout. Po týdnu jsme začali snižovat pomalu dávkování a pak se vysadil úplně. Do měsíce pak měl taťka takovej otok mozku, že nebyl absolutně schopen pohybu, museli jsme ho podpírat, spíš nést z obou stran, nedošel si na záchod, nenajedl se ... pravá ruka oteklá jak papuč, ochrnutá, koutek spadlej. Dali mu jednu rychlou odvodňovací kapačku a nasadili Fortecortin 2-2-2 na dva dny. Do tří dnů byla ruka normální a táta chodil. Od té doby se to stále střídá. Po měsíci bez kortikoidů se vždy stav zhorší a otok se udělá, nějaký čas je bere a zase se pomalu vysadí. Měsíc nebere nic a pak zase nanovo stejný scénář, po dobu cca 7 měsíců.Teď bere 1-1/2-0 a doktor už mu to nechce snižovat. Vyšetření MR dělali taťkovi 6.10.. Ozařování skončil 3.8. Čeká se, aby byla na MR viditelná už nějaká změna. U nás teda byla k horšímu a pořád to roste. aktuálně 7x6 cm + 4 ložiska okolo v průměru 2,5 cm. Když se na to přišlo 4/2016, tak to měl jen 2,4 cm velké a ty okolo do 12 mm Držím palce, aby měla maminka lepší výsledky!

6. dubna 2017, 22:17:30

Linda

Ach bože, JiB, myslela jsem si, že se u vás musí něco zlého dít, když jste se tak odmlčela. Abych pravdu řekla, tak mi přijde divné, že by měla cukrovka vliv na mluvení, pohyb nebo inkontinenci, spíš bych čekala glykemický šok.Je to šílený ta bezmoc, ale díky vaší neústupnosti se ještě povedlo zdánlivě nemožné. Jste dobrá. Sama nevím, jestli bych to odhadla nebo jak rozlišit tu jemnou hranici, kdy ještě má a kdy už nemá žádná pomoc smysl. Snad to nějak vycítíme. Taťka se drží, chápání je horší. Třeba hledá brýle, ale říká peníze a když mu řeknu, že je má na stole, tak kouká na opačnou stranu a vůbec mi nerozumí. Musím ho ke stolu odvést. a tak podobně je to se vším. Ale pořád chodí denně tak 3 km sám na procházku. Posedí si u rybníka, dnes byl dokonce cestou v hospodě na pivu. Jezdí autobusem a orientuje se moc dobře. Jen mi do telefonu není schopen říct, kde právě je. Zhoršilo se mu točení hlavy, to si stěžuje den co den. Tak nevím, jak dlouho nám to ještě vydrží. Vy se držte a přeju hodně sil vám oběma!

6. dubna 2017, 22:02:31

Gábina

Ahoj všem JiB děkuji Ti u nás je to už moc zlé ted už jen čekáme čím dříve tím lépe už si manžel zaslouží klid,bojovali jsme ze všech sil a totálně prohráváme už ho musím propustit a nechat jít at má klid .Všem přeji hodně sil.

16. dubna 2017, 22:22:57

Linda

Tak u nás došlo k výraznému zhoršení. Od velikonoc taťka nechodí. Nohy, hlavně pravou, má jak gumový. Držíme ho pod paží z obou stran, udělá pár krůčků a nohy ho neunesou a sune se k zemi. Poprvé jsem měla co dělat abych pod něj podsunula židli a volala rychle na manžela, kterej odjížděl autem do práce, aby se vrátil. Od té doby se s ním snažíme být vždy ve dvou. Sama bych ho neunesla. Zvýšili nám Fortecortin, ale po deseti dnech bez jakéhokoliv zlepšení ho zase snížili. Zřejmě tohle už nebude jen otokem mozku.Taťkovi strašně otekly nohy. Špatně ovládá pravou ruku, už se s ní nenají. Moc nemluví, jen na výzvu jednoslovní odpověď nebo jednoduchá větička. Hodně spí. Vím přesně ze všech příspěvků zde, co se může všechno stát a jak se může taťkův stav vyvinout, ale teď, když se na něj dívám tak jsem z toho strašně rozhozená. Přeji všem tady lepší dny!

25. dubna 2017, 23:07:24

30313233
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Víte, jaká je Vaše hladina cholesterolu?
Zatím hlasovalo 5 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Anonim (malé bílé "pupínky" okolo žaludu) 20. dubna 2017, 13:28:53

Ahoj mohl bys mi prosím dát na sebe email? Chtěl bych se vás na něco osobního zeptat Diskutovat

• Silva (Po trhání osmiček) 19. dubna 2017, 21:20:55

Ahoj mě pomohla orální pasta solcoseryl,dost mi to zklidnilo.  Diskutovat

• Jana (Anémie (chudokrevnost)) 19. dubna 2017, 19:41:05

Mohla bych se zeptat, zda-li vám na hematologii něco zjistili? Popř. jakou léčbu nasadili?… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.