Inzerce

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce
Odpovědi
Lenka Horová

Milá JiB, přijměte, prosím, mou upřímnou soustrast. L.

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. července 2017, 11:31:52

Hanča1 poděkování

Milá JiB, přijela jsem z dovolené a musela jsem si přečíst, jak bojujete... Tak, jak už to dělám dávno, a stále ještě od té doby, co 31.1. umřel můj tatínek. Máte můj obrovský obdiv. A také trochu Vám závidím, i když moc dobře vím, jak strašně těžká byla doba, kdy jste pečovala o manžela a jak strašně těžká doba Vám nastává teď. Náš tatínek nežil ani tři měsíce. Ještě do konce roku byl docela v pořádku, spíš jsem dělala řidiče a tak trochu společníka jemu a mamince. A pak to šlo rychle. Jeden zápal plic, druhý, nemocnice, kapačky, kyslík... A poslední den, kdy nám u něj ani nedovolili zůstat :-/ Chtěla jsem toho pro něj udělat mnohem víc! Zařizovala jsem domácí hospic, doufala, že ještě bude líp. A nakonec nám nebylo dopřáno udělat skoro nic. Já vím, že to takhle bylo pro něj nejspíš lepší (až na ty poslední dny v nemocnici). Neměl bolesti, neprodělal epileptický záchvat, neochrnul, alespoň ne úplně. Na plenách byl týden. To spíš nám, co jsme tu zbyli, najednou zůstal pocit neskutečna, tak rychle to skončilo. Vrátila jsem se teď z dovolené s maminkou. Vždycky jezdili spolu. A až teď najednou k nám přichází smutek. Viděly jsme ho pořád před očima a zapálit za něj svíčku v kostele pro slzy skoro nešlo. Až po půl roce šok přechází a nastává opravdový smutek. JiB, Vy jste dala manželovi ze sebe tolik, že kus z Vás odešel s ním. Ale kus z něho musel zůstat ve Vás. Přeji Vám hodně sil. Ale také teď nádherných vzpomínek. Ty už Vám nikdo nevezme. Upřímnou soustrast. Hanča

28. července 2017, 20:38:24

JiB

Milá Lenko Horová, děkuji ....velmi často na vás vzpomínám. Jak vše zvládáte, jak se nyní máte.

8. srpna 2017, 22:30:40

JiB

Milá Hančo, děkuji za vaše slova. Dnes je to 3 týdny, co můj manžel odešel...nějak mi to stále nedochází. Připadám si úplně prázdná....bez energie, bez chuti k čemukoliv... vůbec nevím, co mám dělat...tak nějak je mi všechno jedno.Je to moc těžký...

8. srpna 2017, 22:35:23

Lenka Horová

Milá JiB, u nás je situace už několik měsíců stejná - manžel je trvale ležící, nijak nekomunikující, ani oči neotvírá, hýbá jen jednou rukou, a to jen tak, že si ji buď dává za hlavu, nebo se občas snaží podrbat (ale má v ní třes), ale zatím aspoň dobře jedl a pil. Včera ale nesnědl prakticky nic - když už si sousto ukousl, tak u kousání usínal a hrozně dlouho trvalo, než to spolknul. Oběd trval hodinu a půl a vlastně ho prospal. Po poradě s lékařkou dnes nasadím Nutridrinky a uvidíme. Nějakou dobu jsme teď doma byli relativně v klidu, nijak se nezhoršoval, dokonce pořád dostává chemoterapii, krevní obraz má dobrý, ale teď jsem zase dostala strach, co bude dál. Chtěla bych, aby byl na tom aspoň tak, aby mohl být doma. JiB, držte se, moc na vás myslím, je mi vás tak líto... Lenka

11. srpna 2017, 09:20:48

Lenka Horová

Tento týden je to 19 měsíců od stanovení diagnózy.

11. srpna 2017, 09:23:10

Biba

Tak mamku bohuzel odvezli v patek zase do nemocnice. Mela zachvat ale probrala se tam jen na chvili a jinak porad spi.Vcera jeste reagovala rikala jsem nekolikrat jestli vnima at zamrka a vzdy zamrkala dnes uz ne. Rano mela horecku a ma I zanet na plicich a ty zachvaty se pry I pres zvyseni medikace zase opakovaly. Je na JIP. Vysetreni CT je pry zase v poradku ale tlak mela 79 na 39. Dr se ptal jak jsme vse zvladali zda neuvazujeme o LDN ze jestli to dobre dopadne tak to bude jeste tezsi nez doted a ze je obdivuhodne ze se takhle starame. Rekla jsem, ze si vezmem maminku zase domu. Cekam na zazrak hlavne aby se brzy probudila protoze to dlouhodobe spani neni dobre.

13. srpna 2017, 20:08:07

Biba

Maminka ma silny zapal plic a Dr rikala ze asi dnes umre. Byli jsme tam s prestavkami az do ted je to moc moc smutne nejhorsi kdyz mluvite hladite a neprichazi zadna odezva uz se na vas neusmeje uz si nerekneme ze se mame moc radi coz jsme si rekli mnohokrat ale co bych za to dala kdybych to slysela znovu uz mi nerekne moje zlata holcicko. Jeste vcera mi pripadalo ze lod na ktere maminka pluje je nekde uprostred a my jsme na jednom brehu a na tom druhem brehu je smrt a dnes je mi tak uzko a ta lod se vzdaluje....Je to strasne smutne a asi jen vy kteri jste tu a zazili jste to stejne me dokazete pochopit....

15. srpna 2017, 20:43:04

JiB

Drahá Lenko Horová,..je mi to moc líto. Moc na vás myslím,..vím, kde se nyní nacházíte .... hodně sil a pokuste se nechat si manžela doma až do konce. Budu na vás stále myslet.

16. srpna 2017, 00:22:45

JiB

Drahá Bibo, .. myslím na vás. Věřte, že pokud vaše maminka neměla šanci se vyléčit, je to takhle to nejlepší. Modlím se za vaši maminku i za vás.

16. srpna 2017, 00:26:36

Biba

Dnes večer moje milovaná maminka zemřela. Moc moc to bolí........

16. srpna 2017, 20:49:46

JiB

Drahá Bibo,...upřímnou soustrast...je mi to moc líto.

18. srpna 2017, 02:14:50

31323334
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jste také dárcem krevní plazmy?
Zatím hlasovalo 61 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • gabipo (Metličkové žilky na nohou) 18. srpna 2017, 23:35:43

Divim se, ze tolik z vas nechce na sklerotizaci ani jine zakroky a jen zkousi mazat. Vzdyt to… Diskutovat

• JiB (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 16. srpna 2017, 00:26:36

Drahá Bibo, .. myslím na vás. Věřte, že pokud vaše maminka neměla šanci se vyléčit, je… Diskutovat

• Milena (Prošlé léky nepatří do koše, lékárny zajistí bezpečnou likvidaci ) 18. srpna 2017, 09:43:34

Většinou navštěvuji Lékárnu Max, kde mi prošlé nebo zbylé léky pokaždé bez problému… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.