Inzerce

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce
Odpovědi
Helča1 poděkování

Ahoj Jardo. Raději bych psala sem, aby se diskuze rozhýbala. Jaké jsi měl problémy před operací ? A po operaci se cítíš jak ? Jak dlouho musíš nosit límec ? Mám spousty otázek :-)

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. srpna 2016, 05:02:34

pavla 1 poděkování

čau Helčo, vím o čem mluvíš, záda jsou hrozný prevít, jsem dva měsíce po operaci bederní páteře L5/S1, výhřez plotýnky, a s krční mám problémy už asi 15 let a je to horší a horší, asi si můj příspěvek četla je z 18.7., takže taky se snažím hledat rady a informace, co kdo píše. Nevím jestli to taky neskončí operací, ted se musím dát trochu dohromady s tou bederní, abych mohla fungovat a musím řešit i tu krční, protože se to jen zhoršuje. Mám za sebou, rehabilitace, infuze, injekce, kde co, ale efekt žádný, tak uvidím .

31. července 2016, 16:17:16

Helča

Ahoj Pavlo. Jediné co jsem snad nevyzkoušela z takových nejznámějších fyzioterapií je DNS Koláře. Největší naději bych viděla ve cvičení smsystému, jenže chce to opravdu opatrně pozvolna a nepřepínat se. Se mnou to bohužel seklo, když jsem udělala rotační cvik a od té doby co vezmu lana do ruky, tak je mi hůřl. Já plánuji jít po operaci krku na discogel v brně (na bederku), ten výhřez na bederce není tak velký, takže je větší šance, že discogel zabere. Zkouším se ještě nahřívat infalampou, jemně masírovat třezalkovým olejem, polykám hrsti potr. doplňků (kolagen, aescin, bkomplex, betaglukan a spousty vitaminu) a zatím žádná sláva. Snad bude líp.

1. srpna 2016, 19:23:22

Jean

bolesti páteře i jiných částí těla působí mikroparaziti, pochybuji, že se po operacích nárůstky a potíže nebudou opakovat !

21. srpna 2016, 13:36:54

Dan

Před osmi lety výhřez ploténky C5/C6 6mm do páteřního kanálu, útlak kořenového nervu, silné bolesti levé paže. Operace v FNO Ostrava, po cca 2 měsících rekonvalescence návrat do práce, zcela bez potíží a jakýchkoliv bolestí. Bohužel sešroubování dvou obratlů vede k tomu, že hybnost musejí převzít další obratle a ploténky a o to rychleji degenerují, takže nyní opět výhřez, tentokrát C6/C7. Když mi to zase sešroubují, tak za 5 let jsem tam znovu, a tentokrát to bude C4/C5 nebo C3/C4. Tak bych rád namísto fixace mobilní náhradu, terá nesnižuje hybnost, ale v Ostravě to nedělají. Máte s tím zkušenosti? Kde to dělají nejlépe?

22. srpna 2016, 09:54:45

Dan

A ještě dodatek - výhřez C6/C7 má velikost asi 5mm, je rovněž do kanálu, ale vůbec mě nebolí krk, ale bolest bývá příšerná mezi lopatkami a střílí až do hrudní kosti. Po 5 infuzích kortikosteroidů zlepšení, ale pořád to pobolívá, hlavně při trhavém pohybu, kašlání, smíchu. Neurolog si nebyl jistý, jestli bolest mezi lopatkami souvisí s tím výhřezem, řekl jen, že je to možné.

22. srpna 2016, 10:04:09

Helča

Já mám c6/c7 15 mm výhřez do míchy a nic mne nebolí. Myslím si, že ohledně mobilní náhrady na krční páteři, musí být páteř v naprostém pořádku. Nesmí být různá zakřivení (lordoza, kyfoza) a v nesmí být více než 1 výhřez na krku. Pacient musí být mladšího věku, na to také koukají. Ale toto rozhodnutí je stejně v rukou neurochirurgů, dělat by to mohli v nejlepších nemocnicích v čr (motol, homolka, brno, liberec, úvn)

25. srpna 2016, 07:03:30

Jean

léč si chlamydie nebo jiné mikroparazity a nediskutuj !

25. srpna 2016, 07:38:16

Mildo

Nedajte si operovat krcnu chrbticu nie vzdy to pomuze po operaci su mnozi invalidi s dozivotnimi nasledkami a cesta spet uz neexituje. Krcna chrbtica je na takyto velky zasah moc citliva ,co ma za nasledek mnozstvo dalsich komplikacich no bohuzel dozivotnich.Musite myslet i nato ze lidske telo ma uzasnou regeneracnu schopnost , trva to sice delsi obdobi,ale stoji si na to pockat az se telo s tim samo vysporadat.

25. listopadu 2016, 21:26:14

anonym

Na nic nečekat, příčinou jsou chlamydie a ostatní potvory, léčit na vlastní pěst a nečekat na nesmyslné dg. doktorů !

27. listopadu 2016, 05:36:30

Petra

Dobrý den. Při mírném sklonu hlavy mě brní nepříjemně skoro celé tělo. Je mi 25 let a měla jsem po úrazu frakturu krčního obratle C6 a C7, které mi následně operovali a sešroubovali. Do této doby jsem neměla díky bohu žádné komplikace. Brnění se poslední dobou urychleně horší ( nemám žádnou fyzickou námahu ). Jsem po operaci zhruba 2 měsíce a za 14 dní jdu na další kontrolu a RTG. Mám vyhledat lékaře radši dříve? Nerada bych něco zameškala. Děkuji

16. ledna 2017, 20:15:22

Denis

A jak je ti po letech me cekaji dve nahrady mam brneni v prave ruce od lokte az do 3prstű . Dikza odpoved

7. listopadu 2017, 23:53:26

Martina

Dobrý den,jak dlouho jste měli dren a bolí to vytahnuti potom???

13. listopadu 2017, 12:54:28

Anys

Dobrý den, mám jít na operaci krční páteře do Motole . Má mě operovat pan Štulík ale mám hrozný strach. Nevíte někdo jestli je opravdu dobrý ?? Je mi 22 a život mám před sebou proto mám strach aby se nedej bože neco stalo.... Děkuji za odpověď.

24. února 2018, 17:10:58

Ivett

Tak o něm jsem slyšela že je kapacita tak přeji brzké uzdravení ,,,,,, :)

26. února 2018, 10:19:15

JménoLenka

Take jsem byla u kapacity docenta Suchomela v Liberci a sprasil co mohl.tak vam drzim palce!!!!

15. května 2018, 22:43:36

Vladimira

No...me ceka totez..Homolka a Mudr. Sroubek...bojim se..jasne..ale tak jak je to ted to neni l ziti..tak ze..verim v lepsi..nalez spatny..tezka vicesegnentova stenosa cp s cervikalni myelopatii...tak ze..bez oparace ochrnout..nebo s operaci..trwba ne. Volba je jen jedna..

29. dubna 2018, 12:52:15

JménoLenka

Jsem 2 mesice po operaci krcni patere a jsem na tom hur nez pred ni(C5/6 a C6/7 desticky a frezovani osteofytu)bolest a brneni pr.ruky motani a bolesti hlavy a stale hematomy v rane a spatne polykani.Byl mi doporucen Liberec a kapacita docent Suchomel.Takze kapacita uz asi neni kapacita a uz vubec ne zaruka uspechu.jinak bolesti po operaci byly v podstane az do ted akorat se daly vydrzet.analgetika beru porad.nechapu jak nekdo po teto operaci muze jit po 2 mesicich do prace a normalne fungovat.uz bych na to nesla.

15. května 2018, 22:39:37

Monika

Dobrý den,jsem po operaci krční páteře c5-6 6-7,broušení osteofytů,dekomprese kořenů a míchy.Operace proběhla 17.5.2018 na Homolce.Mám velké bolesti a pálení pravé ruky,bez léků to vůbec nejde.O psychice nemluvě.Přidalo se mně tuhnutí pravé nohy od kolene dolů.Dle lékařů se vše zlepší za 2-3 měsíce,ale já mám pocit a strach,že to nikdy neskončí.Před operací jsem mĕla šílené migrény,které jsou zatím pryč.Máte,prosím,někdo stejné problémy?

11. června 2018, 11:55:01

Judita

Já jsem 16 dní po operaci C 5-6, náhrada ploténky. Bolesti stejné jako před oper., plus velké bolest i tam, kde dříve nebyly i přes silná analgetika a opiáty. Je to ale krátká doba, tak doufám, že bude líp. Operace ÚVN Praha.

12. července 2018, 12:47:36

Monika

Dobrý den,jsem 9 týdnů od operace krční páteře.18.7.proběhla první kontrola na neurochirurgii na Homolce a dle rg i ct vše v pořádku.Totální náhrada c5-6 c6-7,dekomprese kořenů,rozšíření páteřního kanálu a zbroušení osteofytů.Jenže bolesti jsou pořád velký.7.8.mám podstoupit obstřik pod ct...máte s tím někdo zkušenosti?Jak dlouho vám bylo hrozně..než došlo k zlepšení? Zatím to není k žití.Jaké berete léky? Nebo i kapačky?Dĕkuji za jakoukoli informaci!

22. července 2018, 21:29:05

Katka

Dobrý den mohu se zeptat , jak dlouho jste doma na PN po operaci? Děkuji

29. října 2018, 15:27:59

Monika

Dobrý den,na nemocenské jsem 1/2 roku.U každého je to ale jinak,někdo jde do práce za 6 týdnů.Záleží..co Vám budou dělat?

31. října 2018, 18:19:32

Milada Kocmanova

Dobrý den, je možné předejít operaci doplňky stravy a tabletami? Něco na posilnění? Kolagen nebo vitamíny?

13. listopadu 2018, 13:25:08

Jana

Dobrý den , mám hernii disku c 6/7 mediálně a paramedialně mám jít na operaci předním přístupem ale mám neskutečný strach ze samotné operace mám 18mesicniho chlapečka a nedovedu si představit jak budu fungovat po operaci a starat se o malýho😟😢 od té doby co mi řekl dr.verdikt tak nespím a neustále přemýšlím co bude. Operace má být ve FN Plzeň

12. prosince 2018, 06:15:43

20212223
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 401 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • alelin (únik stolice) 10. prosince 2018, 21:31:55

Ráda bych věděla jak to u vás dopadlo, mám ty samé problémy s vnukem Diskutovat

• Jitka (Odchlípení sítnice (Amotio retinae)) 10. prosince 2018, 22:01:08

Dobry den, chci se zeptat vas, co po operaci sitnici dostali do oka plyn - jak dlouho a jak… Diskutovat

• Michal (Rivotril) 10. prosince 2018, 00:00:25

Já byl u psychiatra ve čtvrtek šíleně mě chválil, že jsem se zbavil Riva, mám brát Zoloft… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.