Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zbyněk

díky renčo za ospověd :-) no ukazoval mě na pr že ten tlak na míchu zpusobuje už otok míchy a proto hned operovat. pracuji v barumce tak sji dovedeš představit jak se nadřu :-) a všechno ted zvládám v pohodě a bolí to jen málo.jenže na jednom vyšetření našli už poškozené nervy a před měsícem mě tekli slzy bolestí když jsem pracoval.dnes mě začala pomalu znecilivět zase levá ruka :-/ i když jen málo.řekl hned operovat a našel termín za 3 týdny...a to hned při první konzultaci :-) nebojím se protoře mám tohle samé za sebou už jednou a bylo to při bederní páteři a mám místo plotýnky titan a sešroubované tři obratle.po 8 letech běhám s batohem po horách a brutálně makám.vše je ok :-) chtělo to jen posílit zádové a hlavně břišní svalstvo ! ted absolutně žádné bolesti. takže trochu vím do čeho jdu jen nevím nakolik je to rozdíl od bederní páteře ta krční ! myslím rehabilitace a bolesti po operaci.

ella

ahojky tak jsem zas tady ted jsem několik dní ležela páč mě braly záda ale kompletně celý vubec jsem se nemohla pohnout ale už je to dobrý jsem překvapená z těch lázní že to musíš rezervovat tak brzo já tam volala jen ohledně psíka ale bylo mi řečeno že ten apartmán zrušily co tam mohli být pejsci a že si mám zavolat v dubnu možná ho prý v květnu otevřou no ale to jak píšeš jsem si to místo měla raději už rezervovat tak ted fakt nevím co mám dělat ještě mě napadly lázně Toušen to mám kousíček tak jsem přemýšlela že bych tam mohla denně dojíždět no budu muset zajet k doktorce a přeptat se na to ale já ještě nevím jak dlouho budu rehabilitovat na Malvazínkách to se totiž rozhodne až tam.Jinak vše v pohodě těším se až konečně vypadnu mezi lidičky budu si to tam užívat musím napsat že už také necítím ten pohmožděný krk asi se zahojil to bylo dost nerříjemné tak zatím papa

Monika

Ahojky,neboj dá se normálně vegetovat. Já jsem měla jenom ten molitanový límec. Hlavně na noc a do auta.Rehabilitace začíná vlastně hned třetí den po operaci,všechno ti vysvětlí. Chce to čas než ta nová plotýnka tam přiroste,já jsem byla 6týdnů po operaci na kontrole.Takže to nepřeháněj a šetři se. S tou prací uvidíš jak se budeš cítit.U mě to schytala levá ruka,už jsem si necítila prsty.Ale po operaci je to o hodně hodně lepší.Potom ti ještě doporučí lázně ale záleží na tobě.Hlavně si dávej pozor na zimu at neprochladneš a na průvan.Jizva na krku není vůbec vidět.Takže teď 3měsíce po operaci, kdyby mě po zátěži nebrněla ta ruka,což se dá vydržet,nebolí to jenom to obtěžuje,tak ani nevím že jsem byla na nějaké operaci. A to jsem se před operací cpala tramalem,abych vydržela.Tak zatím....monika

zbyněk

ahoj mončo.a to jsi hned po operaci měla jen ten měký molitanový límec ??? já nafasoval u máce i ten tvrdý :-( ptám jse proto že já mám ruce v pořádku tak mě nějaké rehabka co se týče rukou odpadá.jde mě jen o to jak se rychle dostanu z té operace krční páteře.za jak dlouho sednu do auta a budu v pohodě nebo jestli třeba po 3 týdnech budu moct sednout aspon do autobusu a mazat 300km do prahy za holkou.o to mě jde.jak jsem psal...zdravotně jsem ok ale ženou mě na to preventivně.jinak děkuji za rady.ty jsi byla v pondělí na operaci a hned v pátek jsi jela domu ?!!!! to je nějaký fofr ! brali ti štěp z pánve nebo jsi dostala něco jiného ?

pro Zbyňka

Ahoj Zbyňku, já jsem po dvouch operacích krční páteře (Motol 98 a Homolka 08). Při prvním jsem límec vůbec neměla (byla jsem ještě dítě a loni jsem dostala krásně měkkoučký límec, který mi i těd v pohybu vůbec nevadí. Měla jsem ho nosit 6-8 týdnů, ale prakticky jsem ho měla skoro půl roku. S prací Ti neporadím, jsem v plném invalidním důchodě už 5let, tak to mě ani moc nezajímalo. Byla jsem na operaci v listopadu, do dubna jsem byla OK a od dubna jsem začala mít znovu problémy. Dnes jsem byla na MR hrudní a bederní páteře a zítra si tam jedu na neurologii pro výsledky, tak mám z toho strach, protože mám vyhřezlou plotýnku a 2 měsíce mám dost velké problémy a skončila jsem až na pohotovosti 30.11 a15.12 mi oortoped řekl, že to vypadá na operaci, přestože neviděl snímky. Měj se krásně, jdu dělat večeři. A všechny moooooc zdravím:-))) M.

angelika

Taky mám zkušenost s FN Olomouc. Při operaci zničené nervy, nevratně , a ani neřekli. Snad čekali, že na to nepřijdu. Hned po operaci standardní pokoj a zvonek k přivolání sestry nikde. Pověšený kdesi vzadu na sousedním nočním stolku. Když člověka těsně po operaci hodí do postele, je rád, že leží a ne ještě hledat. zvonek. Jinak neochota vůbec něco říct.

jhgfg

hgdfdslkj

jhgfg

hgdfdslkj

Míša

Ahoj holky, tak jsem v pondělí byla na rezonanci a v úterý u neuroložky. Mám celou páteř špatnou. V bederní vyhřezlou plotýnku, ta zatím není na operaci, ale je v tom úseky zúžený páteřní kanál, tak to tam může kdykoliv uskřípnout nervy nebo míchu. Od hrudní po bederní mám vyýdutě (vzduchové bubliny, které nespíš způsobují ty velké bolesti rukou a nohou a brnění) na to nic není, jen se to dá tlumit léky. Jinak mám všude páteřní kanál rozšířený. Mám výrazné změny na plotýnkách. V té krční C2 tlačí na míchu, tak v květnu se bude objednávak při kontrole další rezonance krční páteře a s tím půjdu k Chobokovi. Jsem z toho dost rozhozené, ač se tvářím jakoby nic, dost mě to vzalo. Musím být prý na sebe velmi opatrná, šetřit se a kdyby se prý něco dělo, mám přijed dřív, ne až 18 května na kontrolu. Mějte se krásně, jdu umýt nádobí a lehnout si. Pááá Míša

Ella

Ahoj Míšo,to je mě moc líto,že nemáš nějakou lepší zprávu,tady většinou jdeme na operaci a potom je to spíš lepší ale po tom co už jsi si ty užila tak bych ti móóóc přála už konečně nějaké zlepšení.To se ti nedivím,že tě pořád něco bolí,když máš takovej nález,to bu´d opravdu moc opatrná,já když měla před operací bederky,tak mě doktorka říkala,že můžu třeba jen špatně šlápnout a může se mě mícha uskřípnout a já ochrnu,tak to prosím nepodceňuj a vážně se šetři,ty taky pořád něco děláš,tak se teď na vše vykašli a bu´d radši v klídku.Tak pa a doufám,že v květnu už konečně napíšeš lepší zprávu ,pa E

zrnejn

MOwhs5 muwznwzrphnt, [url=http://ptuygwvdwmov.com/]ptuygwvdwmov[/url], [link=http://bxaquizjztxw.com/]bxaquizjztxw[/link], http://wzynnndwecey.com/

zbyněk

ahoj mončo.a to jsi hned po operaci měla jen ten měký molitanový límec ??? já nafasoval u máce i ten tvrdý :-( ptám jse proto že já mám ruce v pořádku tak mě nějaké rehabka co se týče rukou odpadá.jde mě jen o to jak se rychle dostanu z té operace krční páteře.za jak dlouho sednu do auta a budu v pohodě nebo jestli třeba po 3 týdnech budu moct sednout aspon do autobusu a mazat 300km do prahy za holkou.o to mě jde.jak jsem psal...zdravotně jsem ok ale ženou mě na to preventivně.jinak děkuji za rady.ty jsi byla v pondělí na operaci a hned v pátek jsi jela domu ?!!!! to je nějaký fofr ! brali ti štěp z pánve nebo jsi dostala něco jiného

Dáša Pilcová

Mám asi 8 měsíců bolesti krční páteře. Bolesti v pravé ruce a brnění v prstech. Byla jsem na magnetické rezonanci. Tam bylo zjištěno výhřez C5/6 a C6/7. Neuroložka mi naordinovala infůze, léky od bolesti. Po 3 měsících neschponosti jsem se rozhodla ukončit nemocenskou, nebylo mi to doporučeno, pracuji celý den na počítači.Bolesti jsou větší, k tomu začali každodenní belest hlavy a otoky horních víček. Myslím, že mě nemine opět jít do ordinace neurolaga. Pohyby hlavy se také zhoršily. Má někdo ty samé problémy a co mi porádíte. Děkuji Dáša

moje děvčata

ahojky všěm vespolek tak já nastupuji 10.2.na rehabilitaci na Malvazínky už se těším že konečně vypadnu mezi lidi doufám že mě tam dají do kupy a pak ty lázně ještě jsem se ale nerozhodla kam pujdu Míšo je mi líto že máš zase takový problémy já vím že to stojí za prd snad časem bude líp já vím že nejhorší je ta psychika musíš bojovat a odpočívat a já ti držím palečky jsi statečná ženská drž se

Romana_2

dobrý den ve spolek, ve čtvrtek to budou 3 týdny co jsem po operaci C5/6, dostala jsem tam Activ C. Chci se zeptat zda je normální, že se mi stupňují bolesti zejména pravá lopatka a pravá ruka, otékají mi prsty a velice mě bolí polykání a nádech, ale je to trochu níž v krku, jakoby spíš dýchací trubice, jako bych spolkla balon a polykala přes něj...jsem z toho unavená, bolí to i v noci a špatně se mi spí. Tak Vás holky moc prosím o info, jestli to patří k pooperačnímu průběhu, na kontrolu jdu 3.3. a začínám mít strach.

MÍŠA

Ahoj Romčo, tak to Ti budu na těch Malvazinkách držet palečky, já jdu ve čtvrtek k obvodní a chci se s ní domluvit, jestli mi napíše doporučení na Rehabilitační kliniku na Vinohradech, nebo to musí napsat neuroložka a potřebuji RTG nebo cílené CT na kostrč (jsem skoro 3roky po úraze-pád ze schodů). No a léky mám brát nadále, jsou to antiepileptika a prý trochu ovlivňují ty výdutě a rozšířený páteřní kanál, tak si je musím nechat na psat. Jinak včera jsem tu bolestma lezla pomalu až po zdi, měla jsem velkou krizi. Dnes je to o chlup lepší. Já si budu do lázní podávat návrh koncem března. Dohodnu se s obvodní a zavolám si na ty Vinohrady (budu si to celý hradit sama, ale to se nedá nic dělat) snad mi to alespoň trochu pomůže. Měj se krásně a ještě se ozvi, než budeš nastupovat na Malvazinky a víš na jak dlouho? já bych se tam ráda za Tebou dojela podívat, ale nedostanu se do Prahy.... zatím papááá Míša

Míša

Dobrý den Romano, nevím zda můžu tykat, tak raději vykám. No raději si zavolejte doktorovi, co Vás operoval. Hned zítra si tam zavolejte, když tam nebude určitě Vám někdo poradí. Kde a kdo Vás operoval? Já jsem po operaci něco přes rok, C0-C2 (lebeční kosti až 2obretel), já měla jen nesnesitelné bolesti, ale ještě 3 týdny po operaci jsem byla v nemocnici, kvůli komplikací. Zánětu. Jinak já měla pocit, jakoby se mi v hlavě a krční páteři nafukoval bolónek když jsem dýchala, to bylo prý k pooperačnímu průběhu. Držím palce, a pak se ozvěte, co Vám řekli. Budu na Vás myslet, držte se. Míša

Míša

jo a slyšela jsem, že ta rehabilitační klinika je lepší než lázně, víc se tam věnují a naučí nás jak sedět, ležet, jak pracovat u linky v kuchyni, takéto věci, při kterých je to pro nás některé utrpení. Ve čtvrtek nebo v pátek si tam budu volat. Ale budu si platit nadstandard, protože tam jsou jinak 4-5ti lůžáky a to bych se tam zbláznila. Mějte se. M.

Romana_2

jasně. že můžeš tykat. Dělalo se to na Homolce, měl to dělat pan Mudr. Kučera,ale nakonec mi volalali a operovali mě o den dříve a to Mudr. Chrobok. Je fakt, že tam to jde jak na běžícím páse, nemaj volný lůžka, tak to lifrují hned domů a doma je to lepší.... ale sestřičky byly supr, doktora jsem vlastně neviděla, pouze na operačním sále. Pravá ruka , hlavně ta pravá lopatka mě bolela hned po operaci, ale teď se to poněkud stupňuje. Teď se přidala i bolest při dýchání, ale třeba to budou pouze srůsty, alespoň v to doufám. Nejhorší je, že marodím od října a v práci jsem slíbila, že nastoupím v březnu, ale asi jsem se přecenila. Vůbec nevím, jak dlouho se po tom zůstává doma. Dělá mi problém držet delší dobu telefon, při zvednutí rukou to bolí. a pro pobavení, jela jsem na kontrolu k obvoďákovi (ten mi řekl, že to všechno zřejmě patří k pooperačnímu stavu, ale mám prý vyčkat na březen a zeptat se až tam) ...a chtěla být "krásná", tak jsem si zkoušela namalovat řasenkou.....ale nějak to nešlo a řasenka byla na bradě, rukou ale ne na řasách, tak jsem to vzdala a jela jsem bez.

Ella

Ahoj,já byla taky na Homolce,operoval mě MUDr.Kučera,měla jsem na ploténkách výrůstky a dával mi jednu náhradní,hned po operaci jse mi hodně ulevilo,a když jsem šla čtvrtý den domů,cítila jsem se dobře,já tě nechci nějak znepokojovat,ale asi bys měla jít radši k doktorovi a na všecno se vyptat,kařdý se cítí po operaci jinak ale takhle se budeš zbytečně ztresovat,do března je ještě dlouhá doba,mě to taky ještě občas bolí,hlavně v noci levé rameno,ale teď chodím na rehabilitaci,a je to lepší,tak si tam radši zajdi,tak držím palce,měj se E

Ella

Ahoj Romčo,to budeš na těch Malvazínkách ubytovaná,nebo denně dojíždíš?Já už taky konečně chodím na rehabilitace a dost to pomáhá a taky to děsně bolí,cvičení ani ne ale ty masáže,to mám až slzy ,ťak si hezky zacvič a ať tě moc nemučí,kolik je u vás sněhu,tady u Kladna je to jak na horách,tak se měj,pa E

moje děvčata

ahojky moje zlatíčka na Malvazínkách budu ležet a na víkend budu jezdit domu dnes tu začalo chumelit bože to snad neskončí má to trvat až do konce unora Míšo kam pojedeš do lázní máš něco vybrané já se chci poradit na Malvazínkách jaké mají s lázněmi zkušenosti stále se nemužu rozhodnout asi o ně budu také žádat v březnu koukám že tu máme novou Romču tak abychom to nepletly tak se rříště přihlásim jako Romana Jahoda vzkaz pro Dášu přesně tyto problémy jsem měla a stejné obratle jsem po operaci 3měsíse ted je mi dobře ale stále nic nedělám rekonvalescence prý bude trvat asi pul roku jde o to jakou vykonáváš praci já jsem kadeřnice takže velký problém ty sedíš u počítače nevím ale taky na to páteř nic moc já vím doba je zlá nikdo nechce přijít o práci a hlavně kde s našima problémama najdem jinou pro nás vyhovující je to velmi obtížné. Elli ty masáže by snad neměly bolet dyk ti tím mužou ublížit no nevím podám ti zprávu až přijedu domu z Malvazínek co mi tam naordinují hned ten první víkend to je 13.2. a uvidíme tak děvčata ted jdu upéct buchtu a pak pujdu se psíkem ven mějte se hezky dávejte na sebe porop a zítra jsem tu papa

Míša

Tak tedy ahoj :-) mě také operoval dr. Chrobok, ale už je to rok a něco (7.11.08). mě doma museli pomáhat oblékat a svlékat, ve sprše mi pomáhala mamina, a nejhorší bylo lehání a vstávání z postele (tak do poloviny ledna) jsem si lehala s brekem, byla to tak nesnesitelná bolest, fuj... zavolala sis tam dnes? dnes má Chrobok ordinační hodiny, jo to je nás tu víc, které operoval. Já ho vídala dost často, když jsem tam byla 5 týdnů. Z toho jen týden jsem čekala na operaci. Nevěděli, kddo mě bude operovat, měl to děl dr. Klener, ale zrovna onemocněl. A nakonec se toho ujal Chrobok, byla jsem dost těžký případ, špatně jsem chodila, ztrácela cit v nohách, ale za to může ta má nemoc, operací to tam zase uvolnili no a čeká mě v pořadí 3... do které se mi už nechce, ale od dubna mám hodně problémy a poslední měsíce hlavně bolesti. Chrobok je fešák a je s ním legrace, stále mě tam rozveseloval :-) zatím páá Míša

Míša

Nazdárek, já chci jed do Bělohradu, není to daleko, je to u Jičína. Pojedu tam po třetí a jsem tam velice spokojená, péče, ubytování a strava. A hlavně krásné prostředí a už mě tam znají:-) "to je ta co tu přestala chodit" si tam šuškají :-) a hlavně není to drahé. Já si to chci podat buď koncem února nebo března, já to chci jen na 3týdny, 4jsem tam byla loni a bylo to moc. První týden tam bude známá (samoplátce na týden) no a pak budu doufat, že mi tam dají někoho "dobrého". Kdyby ses rozhodla pro Bělohrad, můžeme to dohodnout spolu, uvidíš jak se rozhodneš. No mě to rehabka jen míčkovala skoro rok, od minulého týdne mi to masíruje a také skoro brečím bolestí ono i při protahování to je šílená bolest. Tak na den se to uvolní a pak vrátí. Říkala, že ty destičky a šrouby (mám lebku spojenou s půlkou 1obratle a 2obratlem) že je to tam hodně zkrácené a proto mám hybnost dost omezenou. Dnes jsem poklízela na baráčku a žehlila, teď jsem doma a večer jdeme s babičkou do divdla, tak se těším. Mějte se krásně. Pááá Míša

john

uvazuji nad otevrenim "masazniho salonu", zalozenem na pouziti marihuanove masti... jak tak ctu prispevky / tento thread jsem zalozil r. 2004 /, neustale je mnoho ruzne postizenych... nad cim uvazuji, je jednoznacna vec, nechci penize za pouziti... / ono by stala docela dost jen doprava ke mne /... asi takto..., prijedete, ja se vam budu snazit pomoci, pokud budete spokojeni, tak zde podekujete..., to je vse.... ma osobni zkusenost, tato mast behem par minut nasla poblemovou oblast zad / zarudla kuze /, opravdu funguje jako indikator problemove oblasti... jinak vubec nic neslibuji, budete "pokusni kralici"....

john, edit

edited, mail [email protected]

Romana Jahoda

ahojky zdravím novou Romču já jsem byla na operaci 10.11.09 operater Chrobok také mám aktiv C4-5 a C5-6 jak už jsem tu psala trpěla jsem jako ty ale postupně se to zlepšovalo v tom krku mě to přestalo táhnout až ted v posledni době ale na kontrole se toho moc nedovíš jen mě udělali rengen a bylo mi řečeno že operace dopadla dobře a dál vše musíš konzultovat se svým neurologem psaly jsma to tady s Míšou že ty doktoři spolu nespolupracují mušíš vše řešit sama.Vím je to hrozné ale duležitá je rehabilitace a pak lázně hlavně nesmíme nic tahat nic dělat a časem se to bude zlepšovat tak držím palečky když se budeš chtít na něco zeptat písni. Míšo jaké bylo divadlo já byla minulý týden v Praze na Jezerce byla to francouzká komedie bylo to super hlavně Hrušínský byl skvělý.Ještě jsem se tě chtěla zeptat kam přesně jdeš na ty Vinohrady koukala jsem na net ale nenašla jsem to to musí být super když tě tam vše učí to mě fakt zajímá už jen to že k tobě takto přistupují.Jinak se už těším na lepší počasí mějte se hezky papa

Romana_nová (i když už dosti stará:-)) )

zdravím i tento mrazivý den. Já si to tu nyní pročítala dost podrobně a díky tomu si myslím, že je to asi stále pooperační stav a ta bolest k tomu zřejmě patří, ale deptá to dost psychiku. To, že spolu doktoři nekomunikijí, to vím, ona neuroložka nekomunikovala vlastně ani se mnou, ani se nepodívala na CD z rezonance, pouze dala další pilule na bolest, límec, řekla že mám být opatrná a tím to haslo. Byla jsem z toho rozčarovaná a dost zoufalá a "nasraná" tak jsem si sama přes známého zjednala konzultaci na Homolce a tam se k tomu postavili čelem... Takže teď si tedy budu muset najít nějakého neurologa, který bude komunikovat.

Míša

Ahoj Romčo, divadlo se mi až tak moc nelíbilo, hostovaly tu Pardubice, hrál tam z Ulice Mastný a z Ordinace dr. Suk. No popravdě jsem tam usínala, tím jak mám bolesti tak se moc nevyspím. Jo tak prosím Tě ty Vinohrady a lázně nejdou najednou, musí být mezi tím prdleva, takže tam pojedu až na podzím, pojišťovna by mi to jinak odmítla. Štve mě to, těšila jsem se tam, ale nejdřív pojedu do lázní, to máme už od loňska domluvené s holkama. jdu udělat oběd, pak vyžehlit a po třetí hodníně jdu k obvodní. měj se krásně, večer se ještě zaskočím .pa Míša

VLASTA

prosím o sdělení kdo byl na operaci výrustků na páteři s poškozením míchy. jestli se zdravotní stav zlepší nebo jaké jsou rizika. Děkuji

john

to by se melo na 100% zlepsit, uz jen odstranenim vyrustku / ablaci /... pokud uz je porusena micha....buh sud....

Ella

Já jsem po operaci 4.měs,měla jsem taky výrůstky,ty mě odstranili a ještě mě dávali umělou ploténku a hned po operaci se mě ulevilo a teď se už cítím jako když jsem ani na operaci nebyla,akorát když se zapomenu hlídat,udělám třeba trhavý pohyb,tak mě to ještě zabolí,zdraví E

Ella

Tak co se s váma děje,že je tu tak mrtvo,že už by jste byly otrávený z toho sněhu?Vydržat,sice pomalu,ale už se blíží jaro a bude líp!!!zdraví E

Míša

Ahojky, omlouvám se ale nebylo mi pár dní do zpěvu, tak se mi motala strašně hlava, že mi bylo až na omdlení a měla jsem velké bolesti, už je to lepší. Jen ty bolesti a brnění přetrvávají. Utíkám se mrknout do trouby, peču linecký tvarohové koláč s mandlemi. Ještě není, tak tu chvilku můžu být. Také bych se chtěla Elii cítit, jakobych na žádných operacích nebyla :´-( Romčo (Jahoda) jak je na Malvazinkách a už máš vybrané lázně? já si budu podávat návrh koncem března. Celý víkend jsem lenošila, v pátek jdu k obvodní a 3.2 k ortopedovi, jsem 3 roky po úrazu kostrče (pád ze schodů) chci to dát na trvalé následky, mám jí ohnutou do "U" mám problémy na velkou (bolesti) dloho nevydržím sedět na tvrdém atd. a 9.3 jdu s babičkou do divadla na Dědeček automobil, tak to už se moc těším. Mějte se všichni moc krásně M.

Romana Jahoda

ahojky všem tak já jsem uplně novej člověk ty malvazínky jsou lepší než lázně nandali mi tam 5 žeber co mě tlačily na hrud a celou páteř mi dávají do kupy celou jsem jí měla spadlou do pánve učí mě stát u linky a další věci mám užasnou fyzioterapku lidičky to je nádhera hlavně vám chci říci že na ty malvazinky máte všichni nárok řekněte svému neurologovi at vám napíše požadavek měj te se hezky papa

Ella

Ahoj Romčo,koukám,jak jsi nadšená z Malvazinek,to možná nebudeš muset ani do lázní,to je dobře že tě tam dávají tak dohromady,taky máš asi kliku na reh.sestru,na tom taky hodně záleží,já chodím na ty rehábka a u některý jsem půl hod.a procvičujem všechno a dá i masáž u jiný jsem za 10-15 min.venku.Ty žebra bych taky potřebovala srovnat,pořád mi to na jedný straně tlačí a musím si sedat na kus polštáře,no já si dost slibuju od těch lázní,doufám,že budu taky ,,úplně nový člověk",já o tom ,že můžeme jet po operaci na Malvazinky slyšela až prvně od tebe a to jsem už i po bederce a vlastně lítám po doktorech s páteří už 20 let.Tak si to tam pěkně užívej a až budeš mít čas,zase se ozvi,pa E

zbyněk

tak jsem 11.2 nastoupil do bohunic a 12.2 mě operoval dr.máca s dr.vidlákem........po operaci absolutně žádné bolesti a i bez rehabilitace mužu hlavou normálně otáčet i bez bolesti tak z 80% !!! jedině předklon a záklon trošku bolí.jediné co mě trochu trápí že hned po operaci na jipce jsem zjistil že levá tuka byla trochu ochrnutá ...před operací byla absolutně ok.jen jsem ji po operaci nemohl zvednout a jemná motorika taky není nic moc.lékař řekl že to jsou po operaci otelké nervové kořeny a bude to ok.jsem dnes 11 den po operaci a cítím se vážně dobře jen ta levá ruka která se ze začátku strašně rychle dostávala do normálu se už nedostává tak rychle :-/ držet v levé ruce plný hrnek kávy je tak trochu o risk že ji neudržím :-/ autem jezdím normálně..otáčím se super s měkým límcem i bez...nemá někdo podobnou zkušenost s tou rukou po operaci !? za jak dlouho to přejde ? přijel jsem 4 den po operaci z nemocnice domu a díky tomu že jsem měl rolák nebyl vidět flast na krku..límec jsem jsi nebral a obvodní lékařka se asi po 3 minutách papírování ptala co se stalo že mě na operaci nevzali ! :-) :-) řekl jsem jí že jsem po a nechtěla tomu věřit že normálně otáčím hlavou a žádná strnulost krku :-) ..no prostě nevěří tomu nikdo :-) všem brno bohunice doporučuji protože péče je tam příkladná !!! a jedineční odborníci ! ..tak co ? má někdo po odstranění dvou plotýnek a nahrazení keramickýma ..a následném sešroubování páteře zezadu přes krk titanovou dlahou stejné problémy s rukou jako já ? poradte prosím.

rena

ahoj zbyńku!říkala sem si,kdy se ozveš, zda už to máš za sebou , a zda se cítíš dobře.Já k Dr. mácovi též půjdu, na kontrolu a konzulzaci , co se mnou dál - zatím vše řeším konzervativ.léčbou, klidem, atd. a tak pooperační zkušenosti nemám - ale ruku mám slabší tím, že jí uhýbám, šetřím ,apod.a zlobí mě necitlivý ukazovát - protože je tam stále mírný "útlak" ale zřejmě ne akutní. Ale vím od Moničky -(ta na oper.byla též u Dr.Mácy, ) že ruka ji brněla a zlobila taky - aže to odeznívá ,a je jí stále líp,Když ti doktor řekl, že je to v pořádku , tak se to jistě spraví. Ovšem ptej se na vše, ať něco nezanedbáš.Jen s určitostí vím , že nesmíš nic přehánět, vše opatrně, šetřit se - a dát čas hojení.!! Držím palce!! A určitě se ozvi , jak se ti daří!! Jinak zdravím ostatní, přeji všem hodně zdravíčka,sil - a ať už přijde jaro!!

Míša

Ahoj Zbyňku, tak to je bezva, že jsi bez bolesti a můžeš hýbat hlavou. Já jsem po operaci rok a 3měsíce a mám stále bolesti. A 12let to je od první operace a další mě bohužel čeká, půl roku po operaci na MR je znovu u C2 tlak na míchu, ale zatím se to oddaluje, je to riskantní a složitý zákrok, ale mám slíbeno, že to dr. Chrobok udělá pres ústa a dozadu už nebude šahat, protože jsem měla nesnesitelné bolesti po operaci, bylo to šílené. Dali mi léky na boelst a hodně mě utlumili a já přestala skoro dýchat a vnímat, tak jsem musela být převezena na jip, ale to Ti nebudu vysvětlovat, bolo to děsné. Při první op mi vzali půlku prvního obratle a kousek mozečku co propadal do míchy, při druhé (listopad 08) mi destičkama zpervnili lebku s půlkou prvního obratle a 2se3obratlem šroubama. Plotýnku jsem vyhřezlou neměla,ale znovu mi klesal zadní mozeček a půlka prvního obratle tam degenerovala, ale to vše je způsobenou vrozenou anomálií, která se u mě projevila až ve 12letech a od té doby s tím bojuji. Jak jsi psal s tou rukou, tak já po první operaci na jipu byla ochrnutá na pravou stranu, noha se na jipu zlepšila ruka asi do asi do půl roka a je slabší o chlup, ale to se nedá srovnávat, kvůli té mé nemoci. Ty budeš mít ruku určitě za pár dní dobrou. To Ti závidím, že s hlavou normálně hýbeš,já mám rozsah pohybu omezený, ale postupně se to rozhýbává, ale jde to velmi pomalu. Já byla v 98 v Motole a 08 na Homolce. V lednu jsem byla na MR a zjistili se výdutě po celé hrudní páteři, po celé délcde páteře mám rozšířený páteřní kanál a v bederní mám naopak zúžený a vyhřezlá plotýnka mi tlačí na nervy. Snažím se hodně odpočívat a šetřit se. Měj se krásně a zase se ozvi. M.

zbyněk

zdravím holky.včera jsem jel autem do prahy bez límce tam a večer zpátky :-) bylo to v pohodě až večer mě trošku začal bolet krk ale to opravdu jen trošinku.ráno mě sestra vytáhla stehy a to bylo 12 den po operaci a rovnou autem do prahy...jo a do prahy to mám 300km tam a večer 300km zpátky !!!! :-) jizva až na to že je pořád trochu oteklá není vidět už ted.absolutně vubec ale není ty 4 cm jak se tady psalo ale asi tak 8cm ! to je ale fuk.vážně jediné co bolí je to ramenu jak tama vedou nervy do levé ruky :-/ no ale dá se to vydržet i bez prášku.jen prostě v noci docela špatně spím a jak se otočím tak jsem okamžitě probuzený.jinak stav super a nejraděj bych šel za týden zpátky do práce :-)

Ella
3x

Zdravím Zbyňku,mám úplně stejný problém jako vy,jsem po operaci 4 měs.hned jsem se cítila dobře,nic mi nebolí,dělám téměř vše,hlídám dost vnoučata(6r+1.5r)to je docela záhul,už chodím i tancovat,prostě přes den skvělý,ale v noci se budím bolestí,hrozně mě bolí od operace levé rameno,před operací to nebolelo,jinak do práce už chodím,ještě mě čekají lázně ,tak se těším,jestli mi rameno nějak nerozcvičí,mějte se E

Zbyňkovi

Ahojky! Tak vidím , že se ti daří čím dál líp - to je super a potěšující zpráva. Já sem přemýšlela o to tvém problému s bolestí ruky - a dost mě zarazilo, proč tě tak bolí, když před operací s ní nebyl problém. Tak ti píši, zda ti brní, bolí, či ji máš necitlivou? a jak si na tom s citlivostí prstů a jemnou motorikou? Ale vidím , že už se ti zřejmě daří dobře - tak ty problémy zmizely?? Stejně i tak na sebe buď opatrný - ať se vše má čas dát do pořádku a pořádně zahojí!!Rozhodně je to super pocit, když si zde můžem přečíst, jak se vše zdařilo a jak se ti ulevilo - to ti přeji a sem ráda i za tebe!! Napiš , jak se ti vede , jak se daří tvé "ruce" - no prostě nám dej vědět , jak se cítíš. Měj se . Držím palce. Pozdrav i ostatním holkám. Páá.rena

jahoda

tak jsem doma strašně mi tam pomohli ale byla na to dost krátká doba aby zvládli vše takže budu dojíždět do holešovic a tam je terap.co dělá tu vojtovu metodu a bude semnou pokračavat cvičit smím jen ve vodě nedrží mi pohromadě kosti tak na tom musí pracovat dále jinak do lázní jedu asi jánské na doporučení jedné klientky z malvazínek v pondělí jedu ke své neuroložce tak to s ní proberu jinak se vše učím od začátku oblíkat stát při práci a mám taky dost cviku na doma mějte se papa

zbyněk

zdravím vás holky.takže jsem 3 týdny po operaci....a...límec ten měký prý mám nosit ale už ho stejně nenosím :-)...nosil jsem ho asi jen táden a něco ale stejně jen na noc..ted už ne..i když lékařka říkala nosit.levá ruka se zlepšuje ale už pomalej než první dny.na druhou stranu jsi třebazapnu na riflích knoflíky i levou rukou a to už je nějaký výkon :-) .-) jizva skoro už není znát !..levá ruka je trošku horší když ji zbednu nahoru a bolesti ..jen malé ..třeba ráno když se probudím ale v pohodě a bez prášku od bolesti.za 17 dnu jdu na první kontrolu po operaci k lékaři který mě operoval...chci se s ním poradit jestli už mužu do práce.myslím že třeba 7 týdnu po operaci by to šlo ale mám práci která je docela hodně fizicky náročná a i tak jsi myslím že bych ji zvládnul.na žádnou rehabku mě zatím nikdo neposlal..co jsi myslím že už by měli at to stihnu :-) nebo možná to bude až po kontrole ? ..nevím.hybnost krku kám stejnou jako před operací a pokud otáčím do stran tak nejsem nijak omezený..jen krajní poloha při záklonu a předklonu malinko bolí ale nic strašného.nijak necvičím a je mě fajn.jediný problém je že jsem za 7 týdnu shodil 16kg a nevím čím to je.to ale vy holky stejně neřešíte,ne ? :-) ted mě chtějí poslat na nějaké vyšetření že to není normální.no to s tím ale nesouvisí.takže vše je abnormálně dobré a v pohodě.včera jsem jel z prahy 5h autobusem bez límce a žádná bolest..autem jezdím taky normálně a klidně se otáčím div jsi krk nevykroutím :)

Míša

Ahoj Romčo, to jsem ráda, že Ti tam pomohli. Moc Ti to přeji. Jánské lázně? no popravdě, já když jsem tam jezdila 98-00 dětské a 01 dospělé, tak jsem tam vůbec nebyla spokojená. Postupně to tam upadalo a procedur bylo míň a míň ale je rok 2010 tak se tam možná zlepšili. Já budu koncem března podávat návrh do Bělohradu. Péče, ubytování a strava, vše úžsné a je to tam takové rodinné. Já mám od čtvrtka silné bolesti hlavy, tak jsem tu dlouho nebyla, je to dost náročné a to jsem doma sama už druhou noc, brácha má noční a naši jsou v lázních na slovensku. Tak tu válčím s bolestma, skoro nespím a jsem šíleně unavená. Už chodíš do práce? ráda bych Tě poznala osobně, ale nevím přesně kde bydlíš a jak bych se tam dostala... už jsem vyspršená a jdu koukat na Ulici, Zatím papááá a všechny moc zdravím

Zbyňkovi
1x

Ahoj Zbyňku! Tak ses konečně ozval !! Vypadá to , že jde vše podle plánu , a že se ti daří dobře - což mě upřímně těší a sem ráda , když zde vidím potěšující informace!! Jen myslím , že trošku "tlačíš na pilu" - a to v tom , že spěcháš do práce. ono je jistě paráda , že se cítíš dobře - ale, přece jen to je náročný zásah do organismu a je třeba dát čas zhojení - navíc, když máš fyzicky náročnou práci - dej tomu čas, ať si neublížíš !! A HLAVNĚ se zeptej Dr.Mácy, proč tě bolí ta ruka!! A taky bys měl mít rehabky a dostat se do formy , a zda tu ruku máš posilovat, nebo šetřit. Vůbec Máca ti jistě řekne po rentgenu jak to tam vypadá a co a jak - ale není od věci , se na vše vyptat - protože pro Dr. je to rutina - ale my nevíme - tak ať víš vše na co dát pozor , a něco nezanedbat. A každop. mu řekni, že si tolik shodil !!- to je ,myslím, divný., ať o tom ví. Budu na tebe myslet, držet palce- a pak dej vědět co a jak!! měj se hezky!! Pá.R.

Míša

Ahoj Romčo, jak se vede? už jsi rozhodnutá kam pojedeš do lázní? mě dají nejspíš jen příspěvkové, což si nemůžu dovolit za lázně dát přes 20 tisíc, to raději pojedu k moři. Promiň že jsem tu dlouho nebyla, ae už tři týdny bojuju s velkýma bolestma hlavy, už jsem kvůli tomu psala i na Homolku, protože operací se bolesti vytratily a začali až u moře ale jen občas no a poslední tři týdny jsou děs. Léky na bolest moc brát nechci, chci šetřit žaludek a ledviny a mami mi zase říká ať si ten prášek vezmu, že se jen trápím. Ale minulý týden jsem snědla takových prášků a stejně to pomohlo vžedy jen na chvilinku, tak na pár hodin. Dnes jdu s holkama na kafčo, známá mě tu vyzvedne, tak už se těším, že vypadnu a budu chvilku myslet na jiné věci. Na Homolku jedu až 18.5 což je za dva měsíce, tak jsem jí o tom napsala, třeba mivnějak poradí a psala jsem jí ohledně těch lázní, protože mi pojiětovna prý neschválí komplexní. Jsem tu jen na skok, mějte se všichni fajn, má se konečně oteplovat, tak snad i nám bude lépe. Pa Míša

zbyněk

dobrý den holky.tak jsem byl na první kontrole po operaci u dr.máci....všechno v pořádku a tak jsem šel k neuroložce že chci do práce....první mě chtěla vypisovat lázně ale řekl jsem že do lázní nechco protože je to další ztracený měsíc...že chci raděj do práce .-) první koukala a pak se začala se sestrou smát a říkala....."víte kolik lidí tady každý den žadoní a chce napsat lázně? " a vy chcete 7 týdnu po operaci rovnou do práce :-) .......no nakonec jsem to uhádal jen na prácy s papírama...žádnou zátěž...jasně že to nedodržím ale vím jak mě je a tak to fakt nebudu přehánět.obvodní když jsem přišel ukončit marodku tak řekla že jsem rekordman a že běžně je to marodka na 5 měsícu a pak lázne...no a já chci za 7 týdnu :-) .nevím čím to je ale fakt jsem v pořádku ! jediné co mě bolí je poslední dobou hlava ...už asi týden každý den ale možná to není tím....jinak i leví ruka je čím dál lepší....přeju vám pevné zdraví a jiskru v oku :-) :-) zbyněk

RENA pro Zbyˇka

Ahojky Zbyňku! No ty si opravdu rekordman a bojovník !! Je až s podivem , jak rychle si se dostal do pořádku a do kondice - což nám všem ostatní dodává síly a odvahy , buď bojovat a nevzdávat , či naváhat a dát se zoperovat a vyřešit problém -- za což ti opravdu patří DÍK !!!! Zde totiž každá pozitivní zpráva potěší !! Jen mi , prosím , napiš JAK TO VYPADÁ STVOJI RUKOU ???? Pokud vím, psal si ,že má problém a bolesti ruku vůbec používat, že je slabá, brní atd.atd. -- tak teď to vypadá jak?? Já mám v podstatě podobmé problémy jak si měl ty -- žádné ohromné bolesti, dá se to udýchat - ale stále mě trápí právě slabost ruky a necitlivost prstu - a tak váháme, i doktor nad operací. Ovšem když vidím , jak si v pohodě - tak mi to dodává kuráž !! Ještě ale opravdu dávej pozor a buď opatrný se zátěží - jelikož práce ti neuteče - ale zdraví ti nic nenahradí !!! Tak se opatruj , držím ti palce , přeji jen to nejl. a hlavně zdraví!! A NAPIŠ MI, PROSÍM , jak se " CÍTÍ A DAŘÍ " SE TVÉ RUCE A CO CITLIVOST PRSTŮ ?? Díky za odpověĎ!! A hezké velikonoce a užívej slunce a jara. A to přeji všem ostatním . pááá.RENA

RENA PRO ZBYŇKA
1x

p.s.jezdíš k Dr.Mácovi do Bohunic?? A ještě k "horním"dotazům : dával ti nějakou "náhradu" a nebo vlastní ˇštěp z pánve na pevno?? Zkošel si jezdit na kole?? Jde to? Ještě jednou díky za odp. Ale asi víš , jak je člověk rád za každou informaci . díky. Pá.Rena

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce