Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lupénka - Psoriáza

Lupénka postihuje zhruba 2 % populace, to znamená, že jen v Česku jí trpí přes 200.000 lidí. Trpí je v tomto případě slovem na svém místě, protože lupénka razantně zasahuje do všech oblastí života: od prosté fyzické bolesti přes psychickou újmu až po ovlivnění pracovních i partnerských vztahů. Je to další z řady autoimunitních onemocnění, které neumíme vyléčit úplně, ale včasnou a vhodnou léčbou ho lze dostat pod kontrolu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Barbora
8x

Dobrý den,je mi 24 let a s lupénkou se přátelím už devátým rokem.Vyskytuje se mi různě po celém těle,od kolen,lýtek,stehen, přes hýždě,břicho,záda a nejvíc dekolt, až do oblasti vlasů,uší,loktů.Používám mast Beloderm,občas koupel se solí z Mrtvého moře,ale nejvíc mě v poslední době pomohlo solárium.Moje puntíky už mě ale netrápí tolik,jako to,že během posledních 4 let se mi dala lupénka i do nehtů.Většina nehtů se mi deformuje,přes léto se stav zhoršuje a s každým rokem se obávám,že o ně příjdu ůplně,o nehtech na nohou ani nemluvě.Prosím tedy o radu,třeba konkrétní název přípravku či léku,který mohu zkusit aplikovat.Flíčky zamaskuju,ale nehty už pod tričko neschovám a to mě nejvíc trápí.Děkuji,Barbora

Honza
4x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Miroslav
1x

Vaše e mailová adresa nefunguje

emilo

Tak napiš název toho"zázraku"...!

Alena
1x

Milý Honzo, co je to asi za produkt, že to nemůžeš jednoduše napsat a děláš s tím takové fory. To na prodeji nějak profituješ nebo co. Asi nebudeš psoriatik a jen se přiživuješ na neštěstí jiných. V-Musíš přece vidět, že lupenkáři si neziětně pomáhají, nikoho neodkazují na žádné další adresy. Tak to vybal, pokud o něčem víš a netrap nešťastné lidi.

katika

kup si salicyl olej !!!!! mne pomaha

Andrea

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

deep
1x

lupenka na nehtech? to vam rekl lekar? dle toho co pisete,nemuze to býti spise plisen...? po te se nehty olupuji...a zachrani vam je i pedikerka...

Luboš

Ahoj jmenuji se luboš a mam podobny problem začina my take lupenka delat neplechu pod nechty a jsem z toho na nervy neviš nahodou co stim jestli maš nejakou radu budu ti vděčny přemyšlim lečbu v praze nejaky lečitel ale znamy tvrdi že to jsou jen podvodnici dik čau muj [email protected]

Jiří B.
1x

Dobrý den , možná jsem si nevšiml,ale mohl by mi někdo sdělit jaká jsou ty kritéria pro nasazení té biologycké léčby viz článek paní nebo slečny Petry o Lupénce a její biologycké léčbě v Ústí nad Labem a následně v Praze?? Děkuji za info. Ps: bojuji rovněž x let s lupénkou ,vyzkoušel jsem mnoho preparátů a ve své podstatě jediné co malinko efektivně zabralo byl lék Neotigason v kombinaci s mastí Dermovaite,což jsou pochopitelně kortikoidy :-) Tedy víte-li někdo jaká jsou ta krytéria pro nasazení biologycké léčby byl bych vděčný !! Děkuji a všem pokud možno hezký den -bez lupénky !

Petra
10x

Dobrý den pane Jiří,mě bylo řečeno, že biologická léčba se nasazuje tehdy, kdy už nezabírají žádné léky ani žádná jiná léčba) tak tomu bylo u mne) a nejspíše i záleží na rozsahu nemoci. Mě před léčbou dělali vyšetření krve a plic, které tedy opakuji vždy před injekcí.Myslím si, že by jste měl určitě navštívit některé z biologických center, kde se Vás jistě ujme nějaký lékař, prohédne Vás, vše Vám vysvětlí a řekne Vám jestli jste adept na tuto léčbu. Být Vámi, tak bych to rozhodně nevzdávala a co nejdříve se tam obrátila, protože to vážně stojí za to!!! Moc Vám držím palce ať se Vám daří!!!Petra

Zbyňa

Ahoj, znám případ, kdy se lupenka opravdu vyléčila. Stejně tak znám odborníky, co rádi poradí. Pokud tě zajímá více, tak mi napiš na: [email protected]

Lupinek

Pro vsechny nemocne lupenkou se nabizi jeden z neujspesnejsich lecebnych systemu ato lecba pomoci rybek Garra Rufa. Tato lecba ma 80% uspesnost a je celosvetove vyuzivana a overena. Vice informaci naleznete na www.fishdoctor.cz

Norei

Na základě osobní konzultace věřím, že Vám mohu pomoci. Máme vypracovaný komplexní systém řešení jak eliminovat z většiny všechny příznaky. Pište na [email protected]

Zbyňa
1x

Ahoj, lupénka jde léčit ! Znám případ, kdy se opravdu vyléčila. Jestli tě zajímají podrobnosti, tak pak mi napis na [email protected] , popovídáme si o tom :))

Ezel
2x

odporučam čaje od marie trebenovej viac napišem na emaily [email protected]

Petr L.
1x

Mam lupenku 10 let a na nehtech asi 5 let. Postupne se na nehtech zhorsovala. Me osobne pomaha proti deformovani nehtu proste vzit nuzky na nehty a po koupeli, kdy je ta vrstva pod nehtem mekka tak ji nuzkama "vyskrabnout", lepsi vyraz me nenapadl. Pak nevznika tlak, neboli to. Potom namazu masti SKIN-CAP krem, je v lekkarne bez predpisu. Mazu tim vsechny mista a z vlasu mi rychle lupenka mizi, ostatni mista se zlepsuji. Uzivam BIOSIL a od kozni mam na predpis METHYONIN. Biosil je za 50 kc, methyonin nekde platis, nekde ti ho daji zdarma na pojistovnu. Oba tyto pripravky pomahaji rychlejsimu rustu nehtu a vlasu. Od chvile co je uzivam tak na vetsine nehtu lupenka zmizela. Jeste uzivam lek methotrexate, ale ted pres zimu mi jakoby prestal ucinkovat tak se mi lupenka dost rozlezla, ale ani zdaleka ne tak jako pred methotrexatem.

Karel

Dobrý den Barboro já sa potýkám s Lupenků přes čtyřicet let,ve vašem příspěvku sem nečetl že chodíte ke kožnímu lékaři a proto vám to velmi doporučuju protože podle mých informací je víc jak 30druhů lupénky a na každů može působit jiná mast,mě beloderm velmi pomohl ajestli vám možu poradit nelakujte si nechty ale natírajte si je belodermem,mé nejlepší obdobý je od jara do podzimu kdy jsem co možná nejdél na slunku protož je lepší než kdejaká mast-stačí zvolit vhodný ochraný prostředek proti spálení a jdu na slunce,na dovolenů je to nejlepší k moři a nebo do Podhajské na jižní slovensko kde je termální pramen se srovnatelným složením jak mrtvé moře at sa vám daří a mějte sa krásně.

Miroslav

Zdravím. Kdo má zkušenosti s lékem Sandimmmun Neoral. Děkuji za odpověď.

emilo

Slyšel jsem,že jsou to léky používané po operaci jater a srdce...S tím bych asi na lupénku nešel!

Eva

Pokud jsem používala Sandimum,byla jsem bez problémů tj. 3 roky.Potom mi jej vysadily,s ledvinami na tom nejsem moc dobře.A uz to začalo opět.Sandimum se může užívat pouze se zdravými ledvinami,jinak prý selžou.Jedno je ale pravda v době užívání jsem neměla nejmenší problém.

filip

Dobry den,mam lupenku uz mnoho let, presne patnact. Zkousel jsem kdeco, nejlepe pochopitelne funguji kortikoidni masti, nicmene prat do sebe 15 let nejaky hormony, at uz se ty masticky stridaji nebo ne, to je asi poradnej narez pro organismus. Celkem se to tocilo porad dokola, kortikoidy, nejaky ten derivat vitaminu D (Psorcutan atd) a jednou za rok dva mesice svetlolecba Tomesa ve Stepanske. Ta funguje celkem solidne, navic clovek ziska i pekne opaleni a alespon cast roku je za krasavce ;-)) Uz druhy rok jsem tam (ve Stepanske) koukal na propagacni letaky vyrobku rady Dr.Michaels, ktere maji byt pouze z prirodnich latek a de ruznych testu (provadenych i panem dr. Novotnym) uzasne fungujici. NAkonec jsem se rozhodl to vyzkouset, nicmene je pravda ze to rozhodne nestoji lidovou cenu. Na druhou stranu musim rict ze ucinej je zatim bajecny a to vyslovene prekvapive. Lupenka sice je stale trosku "na zivu" (i diky mojemu preci jen laxnejsimu pristupu ke kazdodennimu mazani, po tech 15 letech jsem uz linejsi), ale drzim ji celkem pohodlne na uzde. NAvic nemam ani ten blbej pocit ze do sebe peru tuny chemikalii. Tak to jen tak coby nazor. Vic informaci na www.drmi chaels.cz. Nejsem zadny agent, zkuste to nebo ne, vase vec, ale sam jsem hleda roky co by mi pomohlo, tak jsem si rikal, ze to predam. Mejte se krasne a smrt lupence :-))

Tina

Ahoj Filipe, trpím taky lupénkou a musím říct, že co se týče Štěpánské je vážně dobrá. Taky jsem tam chodila minulý rok. A musím, říct, že mi opravdu pomohla asi rok jsem měla klid. Zkoušela jsem už vše možné ale pořád to nejde vyléčit úplně ale dá se to alespoň zmírnit.

Georgie

Zdravim, me Michalek nepomohl ...

99

ano ,sandinum tlumí buněčnou imunitu.

Jana
1x

Dobrý den, vyzkoušejte mast Rubisan na lupenku (od firmy Dr.Peithner ), moc mi pomohla, hlavně ustoupilo podráždění kůže, svědění a netvoří se nové šupiny. Mast jsem vyzkoušila i u dcery na psoriázu ve vlasech (má 3 měsíce), taky zabrala, do týdne to úplně vymizelo.Mast se velmi dobře vstřebala a hlavně nijak nedráždila ani dceru.Cena 73,-Kč za 20g byla také velmi příznivá.

Lenka

Ahoj chci se taky pochlubit, mam lupenku tri roky a jedine co mi pomohlo je psyllium od Dr.Popova. Do mesice byla pryc a ja jsem zase stastna jako blecha

Barbora
2x

Milá Lenko, velmi jste mě potěšila svojí zmíňkou o psylliu.Tento výrobek znám a chci se zeptat, kolik jste si toho denně dávala, jestli ho užíváte dál i po vymizení příznaků a jaká byla přibližná procentuální úspěšnost léčby.V příbalovém letáku doporučují zároveň užívat na lupénku i bylinný čaj a kapky. Kombinovala jste léčbu, nebo vystačilo samotné psyllium?? Předem vám velmi děkuji za odpověď. Ihned po jejím obdržení se vrhnu do léčby.Ve svém prvním dotaze se zde zmiňuji o deformaci nehtů, s tím nějaké zkušenosti nemáte?? S přáním hezkých dnů, Barbora

iris
1x

a to jsi jedla jenom tu vlakninu to byc asi umřela

Marian
1x

Roky mam taktiez problemy s nechtami a roky hladam nejake riesenie. V mojom pripade dochadzalo k postiupnemu ustupu nechta od nechtoveho lozka a tento zacal potom odumierat, neskor sa zas chytil ale vznikali deformity. Takze logicky som rozmyslal, ze musim zlepsit vyzivu nechtov, aby k tomu odchlipeniu nedokazalo. Zvolil som nasledovnu trojkombinaciu: 1. kazdy den pijem caj z listov Ginko (Ginko prekrvuje periferne oblasti, rozisruje periferne cievy, cim napomaha vyzive aj perifernych casti ako su napr. aj nechty) 2. Kazdy den uzivam zelatinove tobolky (vseobecne sa tvrdi, ze zelatina zlepsi kvalitu koze, vlasov a nechtov) 3. Pravidelne uzivam komplex vitaminov B (okrem B12, tu by som neodporucal, mne osobne zhorsuje psoriaticke prejavy) Skus to, mozno ti to pomoze, mne to pomohlo. [email protected]

Barbora

Milý Mariane, děkuji za inspiraci. Začnu se shánět po surovinách a určitě dám vědět, jak jsem dopadla.S přáním hezkého dne všem lupenkářům, Barbora :-)

Šárka
1x

Dobrý den, je mi 22 let a lupénku mám už 12 let. No, letos je to zatím nejhorší. Mám jí úplně !!! po celém těle. Chtěla bych chodit na solárko, někdo říká, že mi pomůže - jiný zase ať tam nelezu, že mi ublíží. Máte s tím nějaké zkušenosti? Samozřejmě se v lednu chystám k moři, to je lék nejlepší... Ale mohli by vymyslet už něco pořádnýho, aby se dala vyléčit, ne?

Lucie

Ahoj Šárko, jak všichni píšou, na každého působí zcela něco jiného, na mě tedy solárko nepůsobilo. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s tradiční čínskou medicínou??

Barbora

Ahoj Šárko, já zase musím říci, že mě solárium trochu pomohlo.Zašla jsem do turbo solária a do dvou dnů jsem měla pryč všechny fleky ze zad, ramen a nohou.Určitě to stojí zato to vyzkoušet, uvidíš.Každopádně když to zabere, chce to chodit ani ne tak často, jako pravidelně. Když delší dobu nejdu, flíčky zase vylezou.S pozdravem Barbora

Anet

Ahoj já na solárko chodím pravidelně, ale musí to být turbo solárium s uvA i uvB zářením a to ti potom pomůže. Mám lupenku už 3 roky a né že by se mi to po soláriu úplně stratilo, ale spomalilo a malé flíčky zmizeli... mnoho úspěchu

Andrea

Ahoj Šárko, já osobně mám lupenku už 12 let a to je mi 23, takže skoro polovinu života. Stala se mojí kamarádkou, jak jinak taky, že jo:-) Osobně mi solárko pomáhá. Ale pouze jen na nově vytvořená ložiska. Tedy na puntíky. Vždy když se mi udělají, jdu hned do solárka. Chodím tak 2x až 3x do týdne do stojacího solárka Turbo na dobu 5 - 7 min. Chodím tak 14 dní a nové flíčky se mi vyloupou. Dále jsem si všimla, že mi vždy pomůže změna prostředí. Všude se říká, jak pomáhá može. Ano, s tím souhlasím, ale dost mě poslední 2 roky překvapily hory. Byla jsem na nich pokaždé jen 4 dny a lupenka se mi hodně zklidnila. Žádné šupiny, nová ložiska a navíc světlá barva jako u zdravé kůže. V poslední době jsem taky objevila tělové mléko od Dolivy a musím říct, že i to mě vyhovuje. Takže boji zdar.

Kamásek

Ahoj, jmenuju se Libor a je mi29. Lupenku mám asi 12 roků, nejvíc mně pomáhá světloléčba. Bylo by moc fajn, kdyby se daly zářiče, za rozumnou cenu koupit domů, jako klasické solárka! Čekat frontu na kožním a dojíždět kilometry do stacionáře je trochu časově náročné.

kristýýýna

uz sou lampy na lupenku a vitiligo k dostani i unas pres internet,dnes mi jedna prisla na vitiligo je to uvb 311koupila jsem ji napul s kamoškou, ta ma lupenku.Jsme takova silna dvojka:-) budeme se lecit spolu

Karel

Ahoj, lampa se již běžně dá sehnat na internetu asi tak do 3500,- Jinak doporučuji kožní kliniku MTF / nebo snad MFT/ v Ústí nad Labem - tam jsou na to odborníci.A bez objednání a doporučení. Kontakty najdete na netu.

Lenka
1x

Dobrý den Barčo. Používám psyllium 2krat denně 2 lžičky a zapíjím džusem. Není to moc dobré, ale dá se to vydržet. Koupila jsem si pomerančové, tak je o něco lepší, než bez příchutě. Vůbec ničím to nekombinuji, ať vím co mi pomáhá. Dříve jsem kombinovaůa např. Yucca a lnicová mast a pod. Vůbec nic nezabíralo.Ležela jsem i tři týdny ve fakultní nemocnici a bez úspěchu. Od doktorů nic nesnesu, jen ze zdravé výživy. Bohužel, Vám neporadím nic na tu deformaci nehtů, nemám s tím žádné zkušenosti.Přeji krásný Nový rok. A všem držím pěstičky, Ať ta mrcha zmizí. Zdraví Vás Lenča. :-)

typekk

Ahoj,mohli by ste mi napsat něco o tom špitálu ? Díky... Mam to asi dva roky,ale ted se to rozjelo tak na 1/4 těla a mám nastoupit k hosp v FNHK...Michal

Toska

Ahoj všichni, kdo jste postiženi lupénkou,mám lupénku od dětství od mých třinácti let.chodila jsem po lékaří,po léčitelích celou tu dobu ,teď je mi třicet tři.Všichni mi dávali neúčinné léky,mastě,koupele,ozařování sluncem,nebo soláriem vše bylo na nic.Až jednou můj skvělý manžel začal hledat na internetu a objevil konečně pro mě zázračný lék v podobě tří prostředků,které jsem si ,ikdyž s nedůvěrou koupila v lékárně,byla jsem naprosto v šoku,že to zabralo,myslela jsem,že,už mi nic nepomůže a že se budu muset stydět celý život,už jsem si sice trochu zvykla,ale takhle je to přece jen lepší a chci se s vámi podělit o to štěstí a poradit,aby jste se toho také zbavili. Je to značka:DR.MIchaels a je to z Austrálie.Zkuste to a uvidíte,že je to opravdu zázrak a záchrana pro nás všechny.Mějte se skvěle.

karelsa
1x

Dobrý den.Co ten zázrak stojí a kde jej seženu v Praze?

Jirka

Vyzkousel jsem vsechno co se dalo...Dr.Michaels se neosvedcil.Vidim to jako kazdorocni marketingovy tah na podporu prodeje.Vzdy se v novinach nebo na netu objevy pochvalny clanek...Jedine co me pomohlo (docasne) bylo Mrtvé moře.Pomaha i normalni more a slunce.Neni to ale take nijak rapidni zlepseni stavu.

jana
2x

Můžete nám prosím ještě napsat o co konkrétně jde? Jsou to nějaké koupele, masti nebo prášky?

Lenka

Ahoj Tosko,nemohla by jste mi poslat tel.číslo na vás chtěla bych to také vyzkoušet děkuji

Georgie

Zdravim, me to nepomohlo ...

Daniel

Ahoj, mám lupenku asi 8 let a poslední dva roky se to dost zhoršilo. Vyzkoušel jsem také mnoho mastí a přípravků ,ale žádný nebyl zázračný. Teď jsem si koupil přípravky Dr. Michaelse a mažu už 14 dní a musím říct že se zázrak asi taky nestane :( zatím bez zlepšení.

Lenka

Ahoj, zkusila jsem také výrobky Dr. Michaelse a jsem s nimi také velmi spokojena. Opravdu se zázraky dějí! Mám lupenku od svých dvaceti let a též jsem zkusila všechno možná zahrnující doktory i léčitele z ciziny... Nyní užívám tyto výrobky aktivně a hlavně poctivě a dnes můžu bez problémů na koupaliště a jiné aktivity, vždyť mi rozumíš... Ráda bych si s Tebou vyměnila více zkušeností a názorů, přeci jen tyto výrobky užíváš delší dobu a já bych měla několik otázek, mimo jiné jestli se Ti lupenka opět vrátila... Budu ráda za jakýkoliv kontakt na Tebe... Předem moc děkuji... Moje číslo je 607176281 a email [email protected]

edita

Prosím vás můžete mi napsat adresu te lekárny, respektivě jméno te mastičky manžel je stoho už zničeny. Prosím napište mi. Děkují

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce