Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Šárka

Přeji všem nekuřákům krásné, pohodové vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, pevné vůle a čisté plíce bez cigaret!

Jan Cidrych

Hezké nekuřácké vánoce

misa
2x

Ahoj ja uz diky champixu nekouřím 8 mesicu.Po 12 dnech uzivani tohoto leku jsem si najednou nechtela zapalit,smrdela mi proste se mi hnusila.Prasky jsem brala 2 mesice cele dva mesice jsem trpela smutkem a ztracela jsem smysl zivota proste deprese a v 2 měsíci mi po kazde tablete zacaly silne krece a bolesti zaludku co po 15 min prestaly.Ted nekourim rikam si ze to za to stalo.. Lepsi nez umrit na rakovinu ale posl.dobou si uvedomuji ze se nedokazu soustredit a mam vypadky pameti. Po dobrani leku mi nezadouci ucinky ustoupily az na problem se soustredenim . Děsí me kdyz se kamaradky zeptam na neco znovu na co mi pred minutou odpovedela..mozna je to champixem ktery zasahuje do mozku určitou reakci... Tak opatrne az ho budete chtit brat.

les

Ahoj, máš můj obdiv. Málokdo vydrží léčbu když má tak nepříjemné vedlejší účinky. Ten pocit smutku jsem si prožil taky. Jakoby život ztrácel barvy... Champix určitě není pro každého. Ty ztráty pozornosti se týkají spíše nedostatku nikotinu. Mozek se musí srovnat a trvá to dlouho.

Megan

Krásné nekuřácké svátky přeji téměř všem :-)

les

Narazil jsem na nějaké testování champixu, vzorek 4 000 lidí: - U pacientů léčených doporučenou dávkou 1 mg 2x denně po ukončení úvodního titračního období byla jako nejčastější nežádoucí účinek hlášena nauzea (28,6%). Ve většině případů se nauzea objevila v počátku léčby, byla mírně až středně těžká a výjimečně vedla k ukončení léčby. Četnost přerušení léčby kvůli nežádoucím účinkům byla 11,4% u vareniklinu oproti 9,7% u placeba. Četnost přerušení léčby kvůli nejčastějším nežádoucím účinkům byl v této skupině následující: nauzea (2,7% oproti 0,6% u placeba), bolest hlavy (0,6% oproti 1,0% u placeba), nespavost (1,3% oproti 1,2% u placeba) a neobvyklé sny (0,2% oproti 0,2% u placeba).

Jan Cidrych
1x

Všem těm kteří se našli a přestali kouřit ,přeji zrovna tak dlouhou dobu nekuřáctví. Přátelé život je hezký bez cigaret a stojí za to přestat .Přeji Vám úspěch

Konča

Přeji úspěšný NEKUŘÁCKÝ ROK 2015.

milos

Nazdar abstinenti!! pry se chysta nejaky ten spich na vysocine - plati to jeste? Ja dnes slavim satansky 2666 den bez cigarety....

Konča

Ahoj Miloši, to víš že platí. 17 až 18 ledna. Už se těším že vás všechny zase uvidím :-) Posílám gratulaci, jsi frajer!!! Ale já tě pomalu doháním :-) dnes to mám za 1646 :-)

Vladimír

Zřejmě co člověk to názor. Kouřil jsem 36 let a dával jsem 30 - 40 kousků denně. Teď 5 měsíců nekouřím a šlo to hned napoprvé. Je to jen o tom najít si silnou motivaci a o vůli. Šlo to sice ztuha, ale šlo.

Konča

Moc gratuluji k 5 měsícům. Držíš se krásně. Super!

Honza
3x

Zdravím Vás všechny. Dlouho jsem zde nebyl. Naposledy cca před rokem. Teď jsem se sem náhodou zase kouknul a vidím, že Konča stále rozdává rady. Tato diskuze i Champix mě moc pomohly. Je to super, když si člověk může sdělit zkušenosti s tímto zázračným lékem. U mě to bude 31.1. už tři roky co jsem típnul poslední cigáro. Moc mě taky pomohli v antinikotinovém centru na Karlově náměstí v Praze. Tady to kdysi bylo super. Chodil jsem sem každý den a četl rady, jak přežít první dny bez cigára. Kouřil jsem 15let v průměru 25denně. Už jsem nechtěl být nadále otrokem. Konča byla úžasná, mám ale pocit, že se zde kdysi loučila, že už sem přispívat nebude. S Champixem je strašně jednoduchý přestat, jen to musíte chtít. Já jsem si užíval první dny bez cigára. Chodil jsem na kávu do nekuřácký kaváren a bylo to super. Nebyl jsem otrokem a o to mě šlo. Byl jsem opravdu velkej závislák. Např. před odletem na dovolenou jsem před nástupem do letadla na záchodě tajně vykouřil dvě cigára, abych let vydržel. A při příletu opět spěchal do kuřácké zóny, abych si dal svoji dávku nikotinu. Bylo to strašný. Teď jsem svobodný člověk alespoň v tomto. Beru to jako svoji obrovskou výhru. Protože nikdo ani já sám jsem si nevěřil, že to dokážu. Omluva za hrubky. Nechce se mě to po sobě číst. Ale myslím si, že o to tady nejde. Ještě jednou zdravím Konču. Buďte rádi, že je tady. Je super. Byl vůbec nějakej srazík? Mějte se hezky a vydržte!!!!! Je to jednoduchý......

Honza
1x

Jo tak tady jsem se našel. Tady jsem zrovna přestával. http://www.ordinace.cz/diskuse/8304/?page=375 Ještě jednou díky Konči a Friduči. (Tak to asi tady s tím sekla Friduča a ne Konča) Držte se..

Konča

Ahoj Honzo. jj máš pravdu, už jsem se tady kdysi rozloučila. Srazy byly, každý rok je alespoň jeden. A zrovna je nekuřácký sraz DNES a zítra dopoledne odjezd domů!!! Ždírec nad Doubravou penzion u Pecinů. Nejsme uzavřená společnost, takže přijeď, ubytování by ještě bylo volné. Ve Ždírci je to proto, že je to jakýsi pomyslný střed jak pro Pražáky tak i pro Moraváky. Já už se balím, Fridu má mimčo tak na sraz nepřijede. Moc gratuluji ke třem rokům. Jsi borec. Sbal se a přijeď!!!!

Honza

Ahoj Končo, tak tomu říkám náhoda. Vůbec jsem netušil, že se sraz koná dnes. Bohužel jsem v práci celej víkend. Škoda. Tak třeba zase příští rok. Kolik se Vás vůbec sešlo? Ždírec nad Doubravou je cca 30km od mého rodného bydliště. Dlouho jsem tam ale nebyl. Není čas. Hezký den všem nekuřákům i přestávajícím.

Konča

Honzo opravdu náhoda, škoda že jsi nemohl:-( Tentokrát nás bylo 12. Luxusní ubytování, luxusní jídlo a srazík se jako vždy velmi vydařil. Písni na sebe spojení, ať ti můžeme dát echo v předstihu. Hezký zbytek neděle.

Honza

Ahoj Končo rád se zúčastním příštího srazu. Kdyžtak prosím napiš na email: [email protected]. Určitě si to ulož a dej vědět. Protože sem na tuto diskuzi tak často nechodím. Dá se říct, že vůbec. Jen, když si vzpomenu a nudím se. Mějte se, držte se...

Konča

Díky, už jsem odepsala :-)

Honza

Dnes je to přesně tři roky co jsem típnul poslední cígo.....Haleluja. Jde se slavit

Konča

Honzo obrovská gratulace, jsi borec!!!!!

irena

....přece není možný, aby tato diskuze umřela. Copak už nejsou kuřáci kteří chtějí přestat kouřit. Za nás tu bylo lidí jako máku. Kde jste , ozvěte se........

Honza

taky nechápu..

Gabriela

Ahoj, Champix jsem dnes přinesla z lékárny. Zítra začínám, tak mi držte palce. :-)

Marek

už měsic nekouřím s CH mě to ani nenapadne, i když žea kouří klidně sedím vedle ní a koukám na ni. vůbec nemám potřebu si zapálit. Jedine co je pravda je to že třetí den byla totální krize

Šárka

Asi zase všichni hulí... Nebo že by byli tak silní a zvládali to sami?

zlatenka

jj,je to rok,co sama od sebe...fakt je ,že nejtěžší bylo rozhodnutí,pak už v poho,jen kuřáci kolem mne jsou mi protivný strašně...

Vlasta
1x

Končí ty jsi ještě tady?jsi největší borec fakt :) já už nekouřím 3 a půl roku a ani si nevzpomenu a ještě k tomu,když ted bojujeme s tatínkem se zákeřnou nemocí na plicích,léta letoucí kouřil,jak to zjistil,že má rakovinu plic,ihned přestal,ale to už je pozdě,už musíme ted bojovat,držte se a nekuřte!!!

Sionn

Zdravím všechny,zdejší diskuze mi moc pomohla, držím se měsíc, Champix mi myslím pomohl nejvíc v prvním týdnu, i když největší stres asi bylo ho sehnat. Jinak jsem notorický 'přestávač' :), rekord mám už i 4 roky bez kouření, ale vždycky se to nějak zvrtne... Fandím všem, kteří se rozhodli přestat a jsou úspěšní, asi nejdůležitější je srovnat si v hlavě to, že už si ten voňavý váleček nikdy v životě nevezmu do huby, to je pro mě vždycky strašná představa. Tentokrát jsem to slíbil svému malému synkovi, to je pro mě zatím asi ta největší dosavadní motivace, ani můj táta umírající na rakovinu plic pro mě tou motivací k nekouření nebyl....Z toho je vidět, jak vysoce návykové svinstvo to je, tentokrát to ale klapne :)

Šárka

Gábčo, Marku, Sion, už jste se do toho dali, tak to je na dobré cestě.... Já budu mít brzy 1 000 dnů bez smradu. 30 let jsem hulila první ligu a teď je mi lépe a radostněji. Jen ta představa, že zakáží všude hulit a kuřáci budou potupně stát před hospodou... Vím ale s jistotou, že si nesmím dát ani jednu, protože mozek si sakra dobře pamatuje. Držte se všichni!!!

Denisa

pročítám si vše, co zde píšete o Champixu. Jsem silná kuřačka už hodně let. Zkoušela jsem přestat mockrát, ale nikdy jsem to nezvládla. Před malou chvílí jsem užila první tabletu startovacího balíčku. Nevím, co bude dál, jestli to půjde, ale to co tady píšete mi dost pomáhá. Tak snad to tentokrát zvládnu!!! Díky.

Konča

Všem odvykačům moc držím palce. Champix vám pomůže zatočit s nikotinem. Vlasto držte se!!!

Šárka

Deniso, klidně kuř a zobej CH, výsledek se brzy dostaví, přestane ti to chutnat. Drž se!

Denisa

Díky za podporu. Dneska beru třetí tabletku a je fakt, že jsem dost omezila. Pomalu začínám věřit, že to klapne.

Marcela Pecháčová

Ahoj všichni budoucí nekuřáci. Já dnes začínám druhý týden ze startovacího balíčku. Kouřila jsem 12 cig. denně...pokud jsem nešla do hospůdky. První týden jsem snížila na 3 cig. denně, dnes jsem první den bez...takže zatím nemohu soudit. Už jsem jednou 1,5 roku nekouřila bez pomocných preparátů, ale znovu začala. Jesm na to sama zvědavá, ale vím, že je to hlavně na mě...držím všem palečky a sobě též!!

David

9 den a stále kouřím.Vůbec nepozoruji změnu.Absták mám snad ještě horší ..

Šárka

Davide, jak můžeš mít absťák, když kouříš? To postrádá logiku. Marcelo, bez 12ti cigaret denně to zvládneš. Já jsem to zvládla bez 30 - 50ti. Drž se!

David

Kouřím čtyřicet denně .Bez cigára vydržím max dvě hodiny.Teď jsem zkoušel vydržet tři,jestli to už zabralo a málem to se mnou seklo.Jak jsem si zapálil,hned je vše v normálu..Přitom nemám žádný stres,není problém se zabavit.Jde mi to jako hlad od žaludku,zajídat to nepomáhá,ani žvýkání čehokoliv.Prostě se musím narvat nikotínem:-(

Šárka

Davide, tak to ještě vydrž. Kuř a zobej, ono to přijde. Já jsem taky byla na 50ti a už to budou 3 roky bez. To dáš!

Konča

Davide taky jsem to tak měla "musela jsem se narvat nikotinem" i když mi cigareta už díky champixu nechutnala. Tobě ještě cíga chutnají stejně?

David

Nechutnaj,ale musím.Vlastně ne.Včera,jak jsem tu začal psát jsem se naštval a pak s tím sek.Včera ještě krabka padla,ale už od večera ani cígo.Teď jsem v práci,huba se mi kroutí,srdce buší a víc se potím.Jestli vydržím do večera,tak to snad už dám.Díky za podporu.

Šárka

Davide, netlač na pilu. Raději postupně snižuj, než bys měl mít takové problémy, 10 dnů není katastrofa, někteří hulili i měsíc. Opravdu ti to přestane chutnat. Tak se netrap a klidně si zapal, ale už ne tolik. DRŽ SE!

David

Už jsem se rozhod.Zhluboka si dýchám do břicha a pak nahoru.Krásně to pomáhá.Těším se z každé minuty bez smradu.Stavy přicházej ve vlnách,ale jde to ustat

Konča

Smekám, jsi frajer!!!!

David

Díky Končo.Teď bude oběd ,tak udělám masochistickou zjoušku.Sednu si na kuřárnu.Ještě jsem tam dnes nebyl a všem je to divný.Už do mě rejpou;-)

Šárka

Oni budou rejpat, protože ti závidí!!! Tak jim to nandej.

David

Tak to sebeovládání funguje i na jídlo.Mohl jsem si dát řízek,na kterej jsem měl strašnou chuť..a nedal;-).Pak jsem si koupil nanuka a šel na tu kuřárnu.Vůbec mi to nepřišlo,že všichni hulej a já ne.Dokonce mě ten nanuk vylízanej na kuřarně zbavil chuti na cígo asi na půl hoďky.To je běžnej cyklus,kdy jsem kouřil.Nutkání zapálit si mám stále.Myslím na to každých deset sekund.Neměl bych myslet na něco jinýho;-):-).

Konča

To znám, taky jsem myslela pouze na ten sajrajt. Důkaz, jaká je to hnusná obludná droga, která nám vymyla mozek. Nedej se!!!!

David

Stále se držím.Mám šílenou chuť si dát práska..Zaháním to představou,že je to stejně hnus,jako ty poslední.Nejsem vůbec nervní,ostatní příznaky taky nic.Jen suchá pusa a polykám naprázdno...Ach jo.Ale nedám si.Fakt je champix jak antabus.Zmizla chuť cigarety,ale chuť na ní né...

Šárka

Davide, hlavně doplň tekutiny, zvyš příjem, to je důležité!!! Místo cíga voda a mysli třeba na sex!? Ten se může neomezeně a závislostí na něm trpí jen zanedbatelná část populace.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce