Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
David

Začal další den bez cíga.Jsem v práci,tak na swx moc myslet nemůžu;-).Chuť mám pořád šílenou(na cigáro):-) Snažím se ji postavit mimo tělo,jakože vůbec není moje.Já jsem přece vyrovnanej nekuřák a už si nezapálim;-)

Apolenka

Davide, moc Ti držím pěstičky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vydrž, ta svoboda bez toho smradu se nedá popsat.

Konča

Davide, moc ti blahopřeji, máš první den za sebou. Je to obrovský výkon, vždyť ani 2 hodiny jsi dřív nevydržel. Jen tak dál :-)

David

Třetí den.Jak jsem vstal tak je mi mizerně.Asi pravej abstťák.Jak dloho budou trvat tyhle stavy?Kdy zmizí chuť na cigáro?

Šárka

Davide, místo cíga si dej vodu. Chuť si zapálit mám pořád, ale v menší intenzitě. Každý si tím musí projít a buď to dá, nebo ne. Ty to ale určitě zvládneš, tak se drž!!!

Konča

Davide nikotin z těla od posledního šluka zmizí za 48 hodin, není divu, že je ti mizerně :-( Mozek žádá svou DÁVKU. Nesmíš podlehnout. Odvykačka je těžká. Čím déle vydržíš, tím těch absťáků bude méně a méně a budou slabší a slabší. Já jsem si při odvykačce prošla peklem, ale zato si vůbec na cigaretu nevzpomenu, nedala bych ji do úst ani kdyby mi někdo za to zaplatil. Každý to máme nastavené jinak. DRŽ SE!!!

David

Ještě,že mám ve vás oporu.Dneska jsme stěhovali švagrovou.A to bylo velký pokušení.Pauzičky na cigáro,kafíčko..Oni totiž všichni příbuzný i žena hulej.Zvlád jsem to,ale chce se mi až zvracet,jak bych si dal práska:-(.Myslel jsem,že právě champix těm chutím zabrání.V neděli mám poslední dávku a další už brát nebudu.Zvládnu to bez toho,když vydržím dnes;-)

les

Ahoj, když už Champix bereš ,tak aspoň měsíc. Držím palce :-).

Konča

Nezahrávej si. Bez champixu to bude tisíckrát horší. Bez něj to nedáš :-(

David

Dal jsem si testem dva prásky.Rychle jsem to zahodil,jak mi to chutnalo.Je možné,že to ještě neučinkuje?

les

No, cokoliv co se týká odvykačky je individuální. Vareniklin v Champixu má mít 2 hlavní účinky 1. sníží fyzické absťáky, což je na začátku velké plus. 2. pomáhá tím že ti cigarety začnou "chutnat jako seno". Už se to tu řešilo 100 x. U někoho je to druhý den, u někoho třeba až za 2 týdny. Ale žádné léky ti nenahradí tvou vůli a rozhodnutí s tím seknout. Je to jen dobrá pomoc.

Konča

Davide, já jsem champix překouřila. Cíga mi nechutnala, ale chuť na ně byla každou minutu. Nakonec jsem na sebe lepila náplasti Niquitin + jsem zobala champix. Bylo to kontraproduktivní, stálo mne to majlant, ale takto jsem vydržela si ten sajrajt nezapálit. Při 40 denně jsme feťáci. Nemohla jsem se dívat v televizi na filmy pro pamětníky neb tam všichni hulili a mě tekly sliny. Bez champixu to v rodině kuřáků nedáš!!

David

Musím přiznat,že chutě mám šílený,taky bych to překouřil.Ale je fakt,že nemám absťák jako takovej třasovej,potící se .Ani nejsem nervní.Tak balení ještě prubnu.Snad nebude vadit když vynechám jeden den.Dřív to neseženu.

David

Tak dnes po ránu je to mnohem lepší.Kafíčkuji, a cpu do sebe štrůdl.Chuť na cígo mám,ale už ne tak intenzivní..Ještě dodám,že mi je čtyřicet dva a kouřil jsem 27 let!Teď začínám věřit,že už si nezapálím

Šárka

Drž se Davide, je to úžasný pocit nebýt závislák na tom smradu. Moc lituju ty chudáky, co postávají venku a rychle hulí, aby to stihli během přestávky a smrdí a kašlou a já byla jedna z nich a jsem moc ráda, že už nejsem a doufám, že už nikdy nebudu. Protože nikdy nebudu nekuřák, pouze kuřák, který nekouří. A hulila jsem 30 let 30 denně.

David

Díky,Šárko.Jsem rád,že máme stejný pocity.Taky je začínám litovat.A toho času,co najednou mám...;-)

Konča

Dnes jsem mohla slavit 6 let BEZ, neslavím. Nikotin byl silnější. Ovládal mne 37 let, čtyřiceti i více kousky denně. Davide fajn, že si se rozhodl pro další balení. Aby jsi něco ušetřil, můžeš champix půlit a alespoň půlkou prášku udržovat malou hladinu vareniklinu v těle. Hlavně nepodceňuj svou závislost. Tělo neustále baží po své dávce. Někdy s větší intenzitou, jindy s menší. Je to jako na houpačce. Částečně vyhráno budeš mít po roce bez jediného šluka. Až do konce života zůstaneme abstinující kuřáci. Nikotinové receptory z mozku nezmizí, ty se abstinencí jenom USPÍ a pak stačí dát si práska, receptory se probudí a peklo začíná znovu. Takže drž se!!!!!!!!!!!!!

David

Tak to je mi líto a zároveň jsi mě vyděsila.Já si říkám,když vydržím měsíc,tak už to do huby nevemu v životě.To jsi na to měla ještě po tolika letech chuť?

David

Teď mám takovej dotaz.Potřebuji nutně k zubaři,vypadla mi plomba.Co když mi bude dávat injekci,nemůže mě zabít?Podle těch vedlejších účinků varnelikinu,je to pěkný svinstvo.Aby to tam se mnou neseklo...:-(

Konča

Asi jsem to napsala blbě. Chutě jsem měla do 1,5 roku a pak už ne. Začínala jsem mockrát, Kdybych vydržela, tak jsem dnes slavila 6 let, ale nevydržela. Slavit budu až 3.7. 5 let bez. Zubaři ukaž co zobeš, aby věděl a uměl se dle toho zařídit.

David

Kouřil bych,až mám z toho depku.Nejsem schopen nic dělat.

Šárka
2x

Já mám dnes 1 000 dnů bez smradu. Lidičky na této diskusi na tom mají velký podíl, protože bez jejich podpory by to bylo mnohem složitější. Moc Vám všem děkuji / Končo, Ivčo, Iren, Stenli, Lenko, Marjo.../ Davide, ty to taky zvládneš! Zítra lupneš šampík a bude líp!

Konča

Šárko jsi hvězdáááá!!!! Moc ti gratuluji! Je to tvoje zásluha! Do další tisícovky ti přeji pevné zdraví :-) Davide a jak jsi na tom?

David

Ještě jsem nehulil.Ustál jsem i pořádnou hádku.To jsem byl teda zpocenej a na infarkt;-),ale nepodlehl jsem.Díky vám,jste moje jedinná opora!8

Konča

To jsi frajer. Drž se. Hlavně se nezačni litovat. Kuřáci tě nepodrží, s tím se musíš smířit. Buď na sebe pyšný! Každá hodina bez nikotinu se počítá.

David
1x

Díky,Končo.Pyšný na sebe jsem.Čím větší mám chuť,tím víc si uvědomuji,že kouřit nechci.Všem ženám a slečnám přeji hezké MDŽ bez nikotinu;-)

Konča

Moc děkuji Davide:-) Hodinu po půlnoci nám v práci přišel popřát mistr a ty jsi dnes druhý gratulant :-) Euforie je veliký hnací motor.

Konča

Dva dny se nic neděje:-( cosi neblahého tuším :-(

David

Tušíš nesprávně;-).Nehulím a ani jsem si nešel pro to další balení.Dokonce mě v pondělí přešla chuť,jako když utne.Teď je mi spíš blbě.Hlava,břicho..Asi oslabená imunita.Tak hurá na noční :-\

Konča

A to je mi milé překvapení, mám obrovskou radost že se držíš. Sorry!

David

;-).Myslím,že je to vážně jenom v hlavě..Champix mi určitě pomohl s těmi největšími absťáky.Možná jsem nemusel tak tlačit na pilu,ale už se stalo.Jsem v beranu,takže jdu do všeho po hlavě:-).Dost mě zavazuje,že jeden kolega už kvůli mně taky přestal a druhej ,když prej vydržím měsíc.

Konča

Tak to budeš mít zanedlouho narozeniny že? Za deset dnů začíná beran. Je fajn, že je vás víc :-) Samozřejmě oběma držím palce. Vydržte!!!

Šárka

Davide, tady taky beran. Dej si aspoň 1/2 šampíku ráno, aby tě nepřepadl absťák. Dáš to, uvidíš a budeme zvědaví, jestli kolegové dodrží slovo.

David

Jo,začátkem dubna.To už budu slavit měsíc Bez.Snad.Mít tady teď cigáro,tak si asi zapálím.Nemám absťák,ale chuť.Je to vyčerpávající,pořád se kontrolovat a zakazovat si:-(

David

Dnes je to týden!Odolávám,ale mám z toho depku.Mám rozdělanou práci,ale musím se válet.Kafe mi nechutná,bramborák je moc bramborovej,kyselo kyselý......:-)

les

Paráda, první výročí je tady :-). Chce to vydržet, tělo zkouší jestli to myslíš vážně. Kdyby to bylo snadné tak nekouří asi nikdo :-).

David

Díky za podporu!;-).Je mi blbě na zvracení.Asi jsem ten champix neměl vysazovat...:-(

Konča

Však si pro šampík dojdi a zase zobej :-) nemusíš se trápit tak moc.

David

To už asi nemá cenu,poslední jsem měl v neděli..

Konča

To vůbec nevadí. Cenu to má. Rok je dlouhý. Zobneš si když budeš mít absťák nebo preventivně když nastane "stresové období". Klidně stačí i půlka tabletky denně nebo obden. Přece jenom jsi mezi kuřáky a cígo máš na dosah.

David

Nezlob se,ale to mi přijde divný.Asi musíš mít nějakou hladinu v sobě ne?Když to vemu podle toho startu,tak to neučinkuje jak brufík,že ho slupneš a máš klid...:-(

les

Ale jo, pomůže to i nárazově, holky to mají ozkoušené. Není to samozřejmě regulerní léčba ale i tak se dá. Jestli tě zajímá můj názor tak ber ještě aspoň měsíc půl tablety ráno.

David

Dal jsem si jedno cigáro....:-(.Ale zabralo to.Absťák zmizel a nemám potřebu kouřit další.Kdyby mi stačilo jedno dvě denně,tak nějaký přestávání vůbec neřeším;-)

Konča

A za týden si dáš další jedno cigáro a tak pořád dokola :-(((((

David

=-O :-*:-\:'(

David

Měli jste pravdu.Začnu odznova s šampíkem.Ono vydržet se to dá,jen ztrácím tu motivaci.Doma na mě kokaj jak na vyvrhela a místo podpory akorát provokace..:-(

Šárka

Davide, vyzkoušej tu 1/2 ráno a výsledek by se měl dostavit. U mě to tak fungovalo, ale každý to má jinak. Já jsem si jista, že kdybych si zapálila jen 1, tak v tom lítám zase. Drž se.

Konča

Davide co jsi nám to napsal?? Jako rovnice o jedné neznámé to nevypadá :-) Hlavu vzhůru, každá zkušenost - i negativní je dobrá. Zajdi pro champix a začni znovu.

David

Je sobota ráno,jsem v práci.Nemám ani champix,ani cigára.Tak uvidíme,jaký bude můj pracovní výkon;-)

David

Přijde mi divný,že jsem tady asi jedinej,kdo momentálně řeší kouření.Myslim jako nováček;-).I v lékárně říkali,že minimálně rok po nich nikdo champix nechtěl..:-\

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce