Chlamydie patří mezi nejzrádnější a často podceňované původce řady infekčních chorob.
Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz
( Redakce | přečteno: 115227x )
Chlamydiové infekce vyvolávají u člověka kromě známé pohlavní choroby také plicní onemocnění. Původcem je Chlamydia pneumoniae.
Výskyt plicních chlamydií se podařilo lékařům odhalit až v relativně nedávné době. V roce 1983 byla jedna chlamydie nalezena u univerzitního studenta v Seattlu ve výtěru z krku. Ukázalo se, že jde o stejného mikroba, který byl izolován v roce 1965 z oka jednoho pacienta na Tchai-wanu při studiu trachomu (oční infekce, která může vést až k oslepnutí).Tito dva mikrobi, původně označovaní jako TWAR, se lišili od Chlamydia trachomatis a Chlamydia psittaci a byli zařazeni a označeni jako Chlamydia pneumoniae.
Od té doby bylo několika sérologickými studiemi prokázáno, že u hospitalizovaných pacientů je Chlamydia pneumoniae třetím nejčastějším původcem pneumonií (zápal plic, při němž je postižen větší úsek plic). Vyskytuje se také často v kolektivech mladých lidí.
Chlamydie v podobě, kdy napadá plíce, je velice agresivní infekcí. Přenos chlamydie probíhá podobným způsobem jako například u různých chřipkových onemocnění, tj. kapénkovou nákazou. Má také podobné projevy, ale s tím rozdílem, že obtíže jsou mnohem intenzivnější. Vedle až dusivého kašle jsou dlouhodobě přítomny silné pocity únavy, neobvyklé škubání svalů, mohou se dostavit bolesti kloubů, břicha nebo zubů. Pokud tedy člověk pociťuje delší dobu některý z těchto příznaků, je na místě navštívit lékaře. V případě, že se jedná o chlamydiovou infekci, je třeba co nejdříve nasadit léčbu, jinak se mohou chlamydie šířit dál, především do nervových tkání a mozku, ale také do svalů, mnohdy napadají i imunitní systém.
Chlamydia pneumoniae se diagnostikuje poměrně obtížně. Proto je nutno popsat vždy své příznaky co nejdetailněji. Lékař pak posoudí, zda se jedná o běžné dýchací potíže nebo získá podezření na plicní odnož chlamydií a odešle pacienta na test. V první fázi jsou obvykle nasazovaná klasická antibiotika a teprve po průkazu infekce přicházejí na řadu kombinace různých účinných látek. Léky se obvykle podávají po delší dobu (déle než dva týdny). Chlamydia pneumoniae způsobuje kromě akutní infekce také infekce opakované.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
Od února jsem na neschopence, po několika přechozených virozách jsem se v práci doslova zesypala. Postupně mi bylo zjištěno tot? zlatý stafylokok, ebv viry aktivní, chronicky helicobacter pyrolli, a akutní plicní chlamidiová infekce no a zvýšená sedimentace a vysoký tlak. Je mi 40let. Po užívání antibiotik, všechny nálezy stejný, nic nezmizlo a jsem unavena. Doktorka řekla, že už mi více pomoct nemůže a že tady to má každý druhý člověk a že mi ke konci srpna ukončí neschopenku. Pracuji s potravinama, ona to ví, vážím sáláty , balím uzeniny v obchodě, tam se rouška nenosí-MŮŽU NAKAZIT LIDI? Co myslíte? Doktorka tvrdí, že ne, a mě to přijde, že prostě se nechce dál zabývat , jak mě vyléčit. Byla jsem i na imuno a tam mi nechala na zlat. stafyokoka udělat vakcínu v labáku, ale vracím se i tak opět k práci s potravinama, kde na ně defacto dýchám...
Přidat nový komentář